Ode mne je to pro dnešek ze Slezska vše, napočtenou u dalších přenosů.
Skončil dramatický, vyhecovaný a místy i vyhrocený duel mezi AZ Havířov a Piráty z Chomutova. Téměř dvě tisícovky diváků odměňují domácí hráče potleskem ve stoje, protože jsou to oni, kdo si z této bitvy odnáší tři body.

V poslední třetině, i přes řadu šancí na obou stranách, dlouho branka nepadla, až 14 vteřin před koncem se do prázdně chomutovské klece trefil Hlinka a uzavřel skóre zápasu na 4:2 pro Havířov.
60:00
59:46
Havířov právě vstřelil branku!
Dva havířovští útočníci ujížděli proti jedinému obránci na opuštěnou branku hostů a MICHAL HLINKA posílá puk počtvrté do Chomutovské sítě. Asistence Ondrej Šedivý.
59:41
Domácí vyhráli buly.
Oddechový čas pro domácí.
59:39
Vyhozený puk Ostrčilem trefuje tyč a míří na icing.
59:27
Obrovská šance Chomutova, ale hokjeka jedno z obránců na brankové čáře zastavila puk směřující do branky.
57:50
Hosté mají puk na hokejkách v útočném pásmu, ale honí ho kolem mantinelů.
Dnešní utkání sleduje 1.956 diváků.
57:18
Hosté zbrklí při průniku do útočného pásma a je z toho ofsajd.
56:41
Rýgl už odjel na střídačku, naštěstí sám.
56:29
Loskotova bomba se odrazila od jedné z hokejek a trefila Rýgla do obličeje – hra samozřejmě přerušena.
56:05
Jiránek pronikl do pásma a hledal Fořta před brankou – neúspěšně.
54:41
Klimša byl ale faulován a L. Květoň dostává 2 min. za hákování + 10 min OT za protesty.
54:40
Klimša se krásně protáhl z křídla do šance, ale skvělý Hanuljak ho lapačkou vychytal.
54:20
Po Pechancově akci vhazování před Hanuljakem.
54:04
Fantastický zákrok Hamerlíka proti Duškovi, který ujel obraně, položil si domácího gólmana, ale pak jej ležícího neprostřelil.
53:19
Gajovský dojel nahozený puk a z velkého úhlu i zkusil vystřelit, ale branku netrefil.
52:14
Je to oboustraně hodně vyhecové – nyní se navzájem trefovali Klimša a Bartejs.
51:38
51:17
Puk je na domácích hokejkách.
50:32
Hosté ostřelovali branku AZetu jako u Verdunu, ale nemířili přesně, nyní puk vyhazuje Fořt do bezpečí.
49:38
Repe (HAV) oplácel a jde na 2 min. na trestnou za krosček.
49:10
Hraje se hodně ostře, mantinely jen duní.
48:37
Jakúbek rukou odpálil puk z nebezpečné pozice u branky, následně je za to protihráčem "potrestán" u zadního mantinelu.
48:08
47:16
47:15
Šedivého průnik a střela do boční sítě.
47:03
AZ pozvolna rozehrává od vlastní branky.
46:14
Rýgl si najel od modré až do mezikruží, a trefuje hranu Hamerlíkova betonu.
46:08
Přesilovka AZetu končí – Jakúbek (HAV) 2 min. vysoká hůl.
46:00
A opět.
45:45
Hosté se osvobozují.
45:14
Hanuljak (CHO) 2 min. za zdržování hry – vyjel totiž pro puk až za spojnici středu kruhů. Na trestnou jde za něj Chlouba.
45:10
44:43
Ruttova bomba se nyní odrazila zřejmě od tyče, ale ještě se vedou diskuse zda to přeci jen nebyl gól.
44:24
Skinnerovo nahození před Hamerlíkem dvakrát změnilo směr, ale i tak jej gólman lapil.
43:50
43:22
Pokračujeme 4 na 4, Hanuljak tlumí nahozený puk.
43:10
Přesilovka AZetu končí. Maruna (HAV) 2 min. držení hole a následně i za protesty trest 10 min. + OK.
43:04
Tvrdý boj o puk v rohu chomutovské třetiny.
42:45
42:20
Ostrčilova tečovaná střela končí na levé Hanuljakově tyči!
41:50
Růžička (CHO) 2 min. za vražení.
41:45
D. Květoň vozí puk po domácí třetině, ale nemá komu přihrát.
40:54
Rychlý průnik Fořta hosté brzdí na hranici hákování, puk pokrývá Hanuljak.
40:33
Horákovo nahození ztlumil jeden z obránců v rukavici a rychle rozehrál.
40:01
Druhou část zápasu díky dvěma přesilovkovým trefám Gajovského vyhráli Piráti, ale protože mezitím předvedli hokejovou parádu zakončenou brankou i Jakúbek se Šlahařem je skóre 3:2 pro AZ.
Jinak je utkání hodně vyhecované a trestné lavice téměr nestíhají vychladnout.
Uvidíme, co nám přinese třetí třetina, která začně cca v 19:47.
38:30
Až nyní se usadili domácí v útočné třetině a už to začalo na Hanuljaka lítat – Šedivého střela těsně vedle, Fořtova do tyče a Loskotova do boční sítě!
38:09
Ani dvojnásobná přesilovka se zatím AZetu nedaří.
37:46
Chomutov potrestán za PMHL – na trestnou jde trest odpykat Hovorka (CHO).
37:42
Ani tato přesilovka se domácím nedaří, nyní se vystavili do ofsajdu.
37:07
Hosté se osvobozují a následně drží puk.
36:43
Koma (CHO) 2 min. držení.
36:34
Pechanec pěkně pronikl do pásma a ještě "hezčeji" našel Klimšu u tyče – puk z jeho hole projel nebezpečně brankovištěm.
35:30
34:46
34:40
Teď se domácí sami vyhnali z útočné třetiny.
34:25
33:30
Hosté jdou do tří – Toman (CHO) 2 min. vysoká hůl.
33:25
Lenďákovu střelu od modré tečuje Sztefek mimo.
Hrát se bude 4 na 4.
32:46
Další vzrušení na tribunách. Vzájemně vyloučeni jsou Rutta (CHO) a Tomi (HAV).
32:13
Piráti právě vstřelili branku!
Hosté rychle přesilovku využívají a snižují na 2:3. Střelcem branky je opět NIKOLA GAJOVSKÝ, asistence Brett Skinner a Marek Hovorka.
31:54
Foltýn (HAV) 2 min. vysoká hůl. Vyloučení je to přísné a domácí tribuny proto bouří nevolí.
McGregor TS neproměňuje!
31:34
Nařízeno TS za faul Lenďáka na McGregora.
31:05
Obrovská šance AZetu. 3 na 1 šli domácí a pak ještě vytvořili závar na brankovišti – Hanuljak odolal.
30:17
Hluchou a nehezkou část hry ukončuje naopak hokejová paráda. Jakúbek pronikl do útočného pásma, naznačil střelu, čímž si vytáhl Hanuljaka z branky a pak puk poslal na zcela volného JAKUBA ŠLAHAŘE, který jej uklidil do prázdné klece – 3:1. Následné smeknutí helmy bylo zcela na místě. Asistence Martin Jakúbek a Radim Ostrčil.
29:27
Nepřesnosti na obou stranách, hosté jsou o něco více na puku.
28:55
Sztefkova rozehrávka nepřesná, akci zakládají hosté.
28:19
Hlinka protečoval puk do útočné třetiny a jde střídat.
27:38
Tomiho průnik řeší Koma ve spolupráci s Hanuljakem.
26:42
Sinisalova střela od modré lízla Hamerlíkův beton.
26:03
I hosté využívají přesilovku. NIKOLA GAJOVSKÝ míchal s pukem na pravém kruhu a vypadalo to, že bude přihrávat, ale nakonec zvolil rychlou střelu a vymetl Hamerlíkovi šibenici. Asistence Brett Skinner.
25:46
Domácí se osvobozují.
24:40
Pastor (HAV) 2 min. za ned. bránění pak i 10 min. + OK za protesty.
24:30
Rychlý kontr Pirátů a Hovorka v situaci 2 na 1 trefuje tyč!
23:40
AZ motá svého soupeře kolem jeho branky – velký tlak v podání domácích.
22:58
AZ je v úvodu druhé třetiny mnohem aktivnější. Nyní to byl dvakrát Loskot, kdo zatopil Hanuljakovi – jednou po rychlém průniku a pak i po závaru na brankovišti.
22:25
Maruna byl na chvilinku volný v mezikruží, ale hostující obrana jej včas zbavila puku a tím i šance.
21:48
Výborný forčekink AZetu v podání Pechance a Klimši. Připavili tím střeleckou pozici pro Sztefka, ale znovu je to Hanuljak, kdo vše řeší lapačkou.
21:08
Ostrá Hlinkova střela z levého křídla, Hanuljak ji tlumí ve výstroji.
20:16
Skinnerovi se zastavil puk v louži u vlastní branky a Loskot z toho málem mohl těžit šanci. Nakonec ani on na puk nedosáhl.
20:01
Druhá třetina začne v 18:52.
První třetina je za námi. Zápas je opticky vyrovnaný, ale domácí hokejisté jsou nebezpečnější a měli i více brankových příležitostí.
Také se už dvakrát brankově prosadili – Maruna při hře 4 na 4, Jiránek v přesilovce 5 na 3.
Hosté byli hodně nebezpeční při svých přesilovkách, ale Hamerlík v domácí brance zatím vše pochytal.
20:00
19:48
Konec první třetiny se odehrává v domácím obranném pásmu, ale žádné nebezpečí z toho zatím nevyplývá.
19:27
Domácí se nikam moc neženou, spíš vyčkávají na akce Pirátů.
18:48
Chlouba pronikl do útočné třetiny a haledal spoluhráče mezi kruhy. Pozorná domácí defenzíva jeho nebezpečnou příhru pokryla.
18:04
Tentokrát už musel hostující brankář proti Šedivého střele předvést pohotový zákrok vyrážečkou.
17:29
Hamerlík pozorný proti Hřebejkovi, na druhé straně Loskotovi utekl puk a doklouzal až k Hanuljakovi.
17:00
Chyba hostů při rozehrávce a Fořt s Loskotem hned bojují o puk.
16:33
Maruna nahazuje puk do útočné třetiny.
16:04
Další zákrok chomutovského strážce branky – tentokrát to bylo proti Šlahařovi, ale tohle bylo spíš nahození než střela.
15:59
15:25
AZ pokračuje v klasické přesilovce. Střely Gracy a Ostrčila od modré Hanuljak chytá.
14:17
A domácím stačila opravdu jen chvilka dvojnásobné přesilovky na vstřelení branky. Šedivý pronikl po křídle do útočné třetiny, našel před brankou nekrytého TOMÁŠE JIRÁNKA a ten posílá puk pod horní tyčku – 2:0. Asistence Ondrej Šedivý a Tomáš Fořt.
13:59
Hosté jdou do tří protože McGregor (CHO) dostává 2 min. za sekání.
13:56
13:44
Přesilovka hostí končí předčasně – Dušek (CHO) 2 min. krosček
12:45
Piráti domácí mohutně svírají a ostřelují Hamerlíka – pokusy Rutty a Hřebejka jsou ale pokryty gólmanem, několik dalších míří mimo.
11:56
Horák (HAV) to nyní přehnal s důrazem při bránění a dostává 2 min. za nedovolené bránění.
11:24
Ještě jednou buly před hostující brankou.
11:13
Hosté měli chvíli více ze hry, ale už je tu zase AZ s nebezpečným kontrem. Hanuljak však Marunovu střelu chytá.
10:22
Růžičkova střela od modré zblokována.
09:46
Dušek byl moc rychlý na útočné modré a je z toho ofsajd hostů.
09:17
08:48
Pokračuje přesilovkové obléhání hostující branky.
08:12
Dlouho se domácím nedařilo usadit v útočné třetině. Tak to vzal na sebe průnikem Fořt a zkusil i zakončit – Hanuljak pozorný.
07:17
Toman (CHO) 2 min. hákování.
06:55
Obrovský tlak AZetu na brankovišti. Hanuljak však se štěstím pokusy Maruny, Klimši i Pechance vychytal.
05:55
05:02
Hosté svírají havířovské v jejich obranné třetině, ale ti zatím odolávají.
04:46
04:21
Při hře 4 na 4 otevírají havířovští skóre zápasu, když JAN MARUNA z poměrně velkého úhlu prostřeluje Hanuljaka. Asistence Oldřich Horák a Jakub Šlahař
03:55
Přesilovka AZetu končí – Ostrčil (HAV) 2 min. podražení.
03:45
Obrovské šance AZetu – Pastor trefuje tyč a následně na brankovišti doráží do prázdné branky Pechanec, ale je zablokován.
D. Květoň TS neproměnil – puk mu při zamíchání úplně utekl, a tak se ani nedostal ke střele či blafáku.
03:23
Nařízeno trestné střílení pro hosty za faul Ostrčila na uniknuvšího D. Květoně.
03:13
Jiránek si nabruslil s pukem až před Hanuljaka a pěkně vystřelil – hosty zachánila rychlá lapačka jejich gólmana.
02:46
Hřebejk (CHO) 2 min. hrubost.
02:38
Další dvě prudké střely na obou stranách – Jakůbkova i Hovorkova však po zákroku gólmanů končí mimo.
02:08
Ostrá Květoňova střela z levého křídla, Hamerlík ji tlumí ve výstroji.
01:27
První zákrok Hanuljaka – proti dorajícímu Pechancovi raději ukryl puk v lapačce.
01:02
Hlinka se natahoval po puku v útočné třetině, Stehlík jej k němu nepustil.
00:24
Hovorkova střela z velké vzdálenosti je sražena do ochranné sítě, vhazuje se před Hamerlíkem.
00:01
Oba týmy už se staví na modré čáry, utkání za pár minut začne.

AZ Havířov: Hamerlík (Matoušek) – Repe, Bezuška, Graca, Ostrčil, Lenďák, Pastor, Horák, Foltýn – Fořt, Loskot, Jiránek – Šedivý, Hlinka, Tomi – Klimša, Pechanec "A", Sztefek "C" – Maruna "A", Šlahař, Jakúbek

Piráti Chomutov: Hanuljak (Kopřiva) – Bartejs, Rýgl, Toman, Koma, Stehlík, Rutta, Skinner – Hřebejk "C", Gajovský, Hovorka "A" – Dušek, Růžička, Květoň D. – Sinisalo, Chlouba, McGregor – Květoň L., Veselý, Kadlec

Rozhodčí: Kubičík – Bryška, Skopal.
Vítáme vás u on-line přenosu.

35.kolo první hokejové ligy svede na havířovkém ledě týmy domácího AZ a chomutovských Pirátů.

HC AZ Havířov
Domácí jsou v tabulce na slušné 7. příčce, když prozatím získali 59 bodů. Momentálně jsou na dobré výsledkové vlně protože vyhráli šest z posledních osmi utkání. V posledním kole sice neuspěli v Ústí (2:4), ale doma budou jistě chtít favorita potrápit. To už se jim mimochodem letos 2x povedlo.

Sestava Havířova v posledním utkání:
Matoušek – Foltýn, Bezuška, Repe, Lenďák, Ostrčil, Graca, Bahounek – Fořt, Loskot, Jiránek – Maruna, Šlahař, Jakúbek – Klimša, Pechanec, Sztefek – Matějek, Tomi.

Sestava oproti zápasu v Ústí dozná několika změn. Při nemoci Lukáše Danečka vypomůže v brance Peter Hamerlík. Obranu posílí zlínský Oldřich Horák a vítkovický Tomáš Pastor, do útoku už bude k dispozici uzdravený Ondrej Šedivý, kterému bude dělat parťáka v lajně Michal Hlinka.

Čelo klubového bodování:
Antonín Pechanec 8+14
Marek Loskot 13+7
Tomáš Jiránek 7+12

Piráti Chomutov
Chomutovští už se, po ne úplně povedeném začátku soutěže, stali jejím suverénním lídrem. Získali již 75 bodů a na druhé Budějovice mají patnáctibodový náskok. Z posledních 18 zápasů prohráli jen dvakrát a ztratili pouhých 8 bodů. V sobotu doma porazili poslední H. Brod 6:3, ale proti houževnatému týmu o své výhře svěřenci Břetislava Kopřivy definitivně rozhodli až v poslední třetině.

Sestava Chomutova v posledním utkání:
Kopřiva – Rutta, Toman, Koma, Bartejs, Rýgl, Šulák, Stehlík – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – Květoň D., Ružička, Veselý – McGregor, Dušek, Květoň L. – Kadlec, Chlouba, Sinisalo.

Martin Hovorka 17+20
Nikola Gajovský 9+24
Vladimír Růžička 10+12

Předchozí vzájemná utkání:
Havířov – Chomutov 2:1
Chomutov – Havířov 4:3p

Favoritem dnešního utkání jsou určitě Piráti, ale zda tuto roli potvrdí i na horkém havířovském ledě uvidíme až v pondělí večer.

Utkání začíná v 18:00.