Šumperk v poslední třetině přidal dvě branky a nakonec si z Prostějova odváží tři body.
60:00
59:52
Tak ještě jedno vyloučení, Lukáš Žalčík (SUM) usedá na posledních 8 vteřin na trestnou za hrubost.
59:37
Hosté jsou v útočném pásmu a hlídají si kotouč.
58:51
Domácí jsou v plném počtu.
58:51
Velecký byl v dobré pozici mezi kruhy, nezamířil ale přesně.
Dnešní utkání sleduje 1620 diváků.
58:14
Šumperk hraje v plném počtu.
58:00
Z dnešního utkání zbývají poslední dvě minuty.
56:51
Navíc Vosátko (PRO) oslabuje svůj tým, když se provinil držením.
56:39
Jestřábům se ale nic nedaří a Šumperk v poklidu vyhazuje.
56:14
Zřejmě poslední možnost dostat se do zápasu. Vyloučen Stanislav Dietz (SUM) za krošček.
55:55
Jestřábi se ještě snaží se zápasem něco udělat, ale hosté dobře brání a když mohou, vyhodí na zakázané uvolnění.
55:13
Jedličkovo nahození Koutský vyrazil jen před sebe, kde si puk našel Malý, ale tvrdou ránu namířil mimo branku.
54:43
Jestřábi jsou v plném počtu.
54:29
Teď Šumperku utkíká kotouč na zakázné uvolnění.
54:02
Hosté kombinují v útočném pásmu, ale vyloženou šanci si zatím nevytvořili.
52:43
Je tu další přesilová hra Šumperka. Za sekání jde na trestnou René Kajaba (PRO).
52:23
52:15
Bergerovi se naprosto rozestoupila domácí obrana, sám byl tak překvapen, že se ukličkoval až k zadnímu mantinelu.
51:00
Kotouč je znovu za Koutským, hosté se nikam nehrnou.
50:32
Jestřábi vyhazují.
50:23
Vyloučen domácí Jedlička (PRO) za hákování.
49:51
Drtil v rychlém protiútoku našel Veleckého a ten z první pálil. Kocián ani nevěděl jak, ale kotouč za svá záda nepustil.
49:23
Brunec s Vávrou byli znovu v dobrých pozicích, tentokrát dokázal Kocián dobře zakročit.
48:26
Draci právě vstřelili branku!
No a je zřejmě rozhodnuto. Kocián jen vyrazil Staňkovu střelu vedle sebe, kde byl připraven PATRIK MOSKAL a jen doklepl do odkryté branky. Asistence: Aleš Stněk.
48:01
Kocián si nebyl moc jistý, když jej málem překvapil odskok nahozeného puku od Dietzeho, nakonec ho ale našel ve své výstroji.
46:58
Další závar před hostující brankou řeší jistý Koutský.
46:41
Koutský zastavuje hru skokem na puk.
46:07
Brunec dobře mířil do vrchních pozic branky, tam měl Kocián pripřavenou vyrážečku.
44:51
Stejskal měl 100% šanci, stačilo jen přehodit ležícího Koutského, ale to nezvládl.
44:05
Zakázané uvolnění Šumperka, hosté už asi budou bránit dvoubrankový náskok.
42:25
Znovu hosté dobře vstupují do třetiny. Rychlý protiútok využívá střelou z první a v pádu KAMIL VÁVRA. Asistence: Tomáš Brunec a Jan Berger.
41:23
Hosté jsou kompletní.
41:23
Stejskal byl v dobré pozici, jenže v z blízka zamířil vedle branky Koutského.
40:43
Jestřábi dohrávají přesilovou hru, znovu však naráží na skvělého Koutského.
40:01
Hosté do druhé třetiny vstoupili velice dobře a rychle otočili stav na svou stranu. Poté jsme viděli vyrovananý hokej a znovu mnoho přesilových her. Znovu měli více šancí domácích, ale protože v brance Salithu stojí Vladislav Koutský, blíže k vítězství mají zatím hosté. Na třetí třetinu se můžeme těšit zhruba v 19:01.
40:00
39:57
Jestřábi se v závěru snažili dostat do pásma, ale kotouč jim utekl na zakázané uvolnění.
39:23
Duba získal v útočném pásmu puk, Drtil (SUM) ve snaze mu jej sebrat zasáhl prostějovského útočníka holí do hlavy. Za tento přečin proti pravidlům jde na trestnou lavici.
38:54
Hosté jsou kompletní, za to, že je stav sále 2:3 mohou děkovat jen Koutskému.
38:33
Prostějov má obrovskou smůlu. Další ležící hráč, tentokrát je to Michal Černý, který inkasoval do hlavy odraženou střelu Vosátka od modré.
38:26
Hosté jsou ve čtyřech.
38:03
Šumperk vyhazuje.
37:38
Nemožné co teď předvedl Koutský! Dvakrát mířili prostějovští Kajaba a Indra do prázdné branky, jenže hostující brankář vždy senzačním skokem šanci zneškodnil!
37:10
Indrovo zakončení z úhlu odrazil Sedlák bruslí do ochranné sítě nad plexisklem.
36:54
Rozhodčí nakonec vylučuje hostujcícího Kužílka (SUM) za hákování. Prostějov bude hrát minutu a dvaatřicet vteřin přesilovou hru 5 na 3.
36:54
Utkání se velice přiostřuje! Karol Korím po pádu na led inkasoval ránu bruslí od protihráče.
36:35
Hosté vyhráli buly a vyhazují.
36:26
Stanislav Dietz oslabuje svůj tým zbytečným faulem. Na trestnou usedá za hrubost.
35:44
Kolibár byl ve skvělé příležitosti, z blízka ale zvedl kotouč jen mimo tři tyče.
35:31
Šumperský hráč hrál ve středním pásmu vysokou holí, vhazuje se před Koutským.
35:22
Po Kajabově šanci hosté znovu vyhazují.
35:02
Kotouč je za brankou Jestřábů.
34:35
Belay to zkoušel sám, jeho střela přes obránce jen zaduněla o zadní mantinel.
34:16
Salith se osvobozuje.
34:03
Jestřábi mají šanci na srovnání. Za držení Coufala odchází na trestnou lavici Aleš Holík (SUM).
31:58
Přečíslení Jstřábů skončilo jen střelou Coufala mimo vyhrazený prostor.
31:08
Jestřábi měli v závěru přesilovky obrovský tlak, ale Koutský se dobře pohyboval na brankovišti.
30:10
Hosté vyvážejí kotouč ze svého pásma.
29:32
Jestřábi jsou kompletní a budou hrát zkrácenou přesilovou hru.
29:08
Za nedovolené bránění odchází na trestnou Sedlák (SUM).
29:05
Černý v oslabení ohrozil Koutského, ten dobře viděl i střelu přes obránce.
28:25
Hosté kazí rozehrávku a kotouč letí přes všechny čáry.
28:12
Moskal byl znovu sám před Kociánem, jeho bekhend naštěstí pro domácí letěl těsně mimo.
27:32
Ale dlouho jim to nevydrželo. Ke konci přesilovky nedokázali vyhodit a zbytečně si zkomplikovali střídání. Robin Malý (PRO) pak musel faulovat a za držení jde na trestnou lavici.
27:14
Domácí jsou kompletní.
26:31
Proti Hlíkově tvrdé ráně se Kocián senzačně přesunul!
26:04
Znovu kotouč putuje až ke Koutskému.
25:46
Jestřábi vyhazují přes všechny čáry.
25:14
Vyloučen Venkrbec (PRO) za vražení. Hosté mají šanci odskočit na dvě branky.
24:53
Hosté rychle otáčí vývoj utkání. Další obrovská hrubka domácích při rozehrávce, když úplně vybídli PATRIKA MOSKALA ke skórování, ten si nejprve položil Kociána a poté zakončil bekhendem k tyči. Bez asistence.
24:19
Hráči Šumperka se při přechodu do pásma dopustili ofsajdu.
22:39
Korím střílel od modré, přes Koutským tečoval Kajaba, ale hostující brankář měl betony na spráném místě.
22:10
Vrdlovec při rychlé akci branku netrefil, nakonec v ní však skončil sám.
20:26
TOMÁŠ SEDLÁK napřáhl od modré a kotouč proletěl až do branky. Asistence: Patrik Moskal
20:01
První třetina, ve které jsme viděli mnoho vyloučení je za námi. Více ze hry i díky přesilovým hrám měli domácí a až na hluché místo před inkasovaným gólem byli nebezepčnější. Do druhé části bude muset Salith přidat, jinak s body z Prostějova počítat nemůže. Druhá třetina začne zhruba v 18:00.
20:00
19:51
Malý pálil dvakrát, poprve Koutský vykopl špičkou betonu a druhou střelu poslal domácí obránce mimo.
19:35
Vosátko se dostal do pásma a z rohu vracel na Koríma, s jeho střelou měl Koutský problémy, nakonec puk našel mezi betony.
19:11
Venkrbec byl v dobré situaci! Koutský ho ale skvěle vybruslil a nenechal jej zakončit.
18:50
Hosté dlouhé oslabení přežili.
18:09
Venkrbec se protáhl sám až před Koutského, jeho bekhend nemířil dostatečně vysoko.
17:34
Jestřábům se znovu nedaří přechod do pásma a Šumperk se dobře brání.
16:09
Roupec pálil od modré, Koutský střelu dobře viděl a zneškodnil. Bude se vhazovat po jeho levici.
15:13
Vzájemné vyloučení. Na domácí straně jde Kubica (PRO) za hrubost a na straně druhé kapitán Holík (SUM) za podražení. Hraje se klasická přesilovka 5 na 4.
14:50
Nakonec rozhočí svůj výrok podruhé přehodnotil a vylučuje Vrdlovce na 4 minuty.
14:50
Po souboji ve středním pásmu zůstal ležet na ledové ploše s krvavou ránou Marek Indra, rozhodčí nejprve nechtěl vylučovat, ale po poradě s čárovými nakonec vylučuje Daniela Vrdlovce (SUM) za vysokou hůl. Trest je však pouze na 2 minuty a to se domácím nelíbí.
14:26
Vachutká pálil přes obránce, jako mnoho jeho spoluhráčů nemířil do branky.
12:39
Jestřábi právě vstřelili branku!
Nedáš – dostaneš. Jestřábi rychle přenesli hru na druhou polovinu a překvapili pootevřenou hostující obranu. TOMÁŠ SERŠEN si položil Koutského a poslal kotouč nad jeho betony. Asistence: Robert Jedlička a Lukáš Duba.
12:18
Neskutečná hrubka Jedličky, který rozehrával před vlastního brankáře, jenže Staněk sám proti Kociánovi neuspěl.
12:02
Zakázané uvolnění Šumperka.
11:38
Po snaze Reného Kajaby se vhazuje před hostujícím brankářem.
10:37
Holíkova jednoduchá střela od modré propadla Kociánovi k tyči do branky. Asistence: Karel Plášek a Patrik Moskal.
10:20
Prostějovu se podařilo vyhodit a zdržet hosty v jejich pásmu.
09:30
Hosté si svou aktivitou vynutili faul, i když to byl zbytečný útočný faul Zdeňka Kubicy (PRO), který oslabuje svůj tým držením protihráče.
08:48
Třetí vhazování před Kociánem v řadě, hra se hodně kouskuje.
08:03
Až teď se osmělil Stejskal, proti jeho střele ale Koutský nemohl mít problém.
07:32
Hosté zcela převzali iniciativu a Jestřábům se nedaří vůbec přejít střední pásmo.
06:28
Teď se hosté usadili v útočném pásmu a sypou na Kociána jednu střelu za druhou, zatím však nemají přesná mířidla a většina puků končí na zadním mantinelu.
05:39
Zpoza obránce střílel Staněk, Kocián byl se svou vyrážečkou jistý.
05:18
Oba celky střídaly a poté se Jestřábům nepodařilo rozehrát, kotouč jim utíká na zakázané uvolnění.
04:28
Až teď to zkoušel Sedlák, jeho pokus mířil mimo.
04:21
Ofsajd Šumperka, ti zatím Kociána neohrozili.
03:56
Belay dostal na modrou pas z rohu a z první střílel, střela mu ale nesedla a Koutský vyrážečkou vyrazil za branku.
03:29
Salith je kompletní.
03:24
V přesilovce 5 na 4 se Jestřábi nemohou usadit v pásmu Šumperka.
02:39
Draci vyhráli buly ve svém pásmu a vyhazují.
02:03
A Prostějov dvoujnásobnou přesilovku využívá! Dlouho si Jestřábi nahrávali na modré čáře, až se ke střele osmělil DAVID ROUPEC a jeho rána k tyči Koutského překvapila. Asistence: Marek Indra a Jan Kolibár.
01:33
Další hostující hráč na trestné. Za nedovolené bránění jde na trestnou Martin Novotný (SUM).
01:29
Jestřábi si zahrají přesilovou hru. Na trestnou usedá Petr Gewiese (SUM) za krosček.
00:09
Úvodní buly vyhráli domácí, z následné akce ale nevytěžili ani střelu.
00:01
Oba celky jsou již nastoupeny na ledové ploše, utkání za moment začne.
V pátém kole první hokejové ligy se prostějovští Jestřábi setkají s Draky ze Šumperka. Z přípravy se již oba celky dobře znají a Prostějov v nich měl v obou zápasech navrch, alespoň výsledkově. Na domácím ledě Jestřábi vyhráli 4:2, na ledové ploše Salithu pak zásluhou Černého v závěru 4:3.

Prostějov měl těžký vstup do sezóny, první tři zápasy prohrál. Nad jeho síly byly postupně týmy Litoměřic, Jihlavy a Třebíče. Poprve se mohla Jestřábí letka radovat až v předchozím kole v Kotlině, kde sídlí hokejový stánek Havlíčkova Brodu. Vítězství 2:0 nevyzní zcela jednoznačně, Jestřábi ale celý zápas tlačili na domácí branku a Rebel se k větším šancím dostával pouze v početních výhodách. Uvidíme, zda Prostějov tato výhra nakopne a v souboji s nejbližším soupeřem jej dokáže bodově dohnat.

Šumperk je na tom bodově lépe, dokázal narozdíl od Prostějova vždy zužitkovat své domácí prostředí a navíc si vždy hostující celky (Benátky a Budějovice) odvezly nadílku sedmi branek. Venku to však Salithu skřípe a zatím se trefil pouze třikrát. V Prostějově si tak mohou v případě úspěchu Draci připsat své první venkovní body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.