Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Ústí nad Labem – Martin Volke
Salith Šumperk – Jakub Slavík
Domácí hráči dokázali v šestačtyřicáté minutě snížit stav utkání na 2:1. Hosté si svoji výhru pojistili necelou půl minutu před koncem třetí třetiny a to když se do prázdné klece dokázal trefit Jaroslav Roubík.
60:00
59:33
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
JAROSLAV ROUBÍK střílí gól do prázdné domácí brány a upravuje tak skóre zápasu na konečných 1:3. Bez asistence.
59:26
Hosté vyhazují puk do středního pásma.
59:21
Holík z modré nahazoval puk, Volke měl volný výhled a neměl tak sebemenší problémy schoval puk do lapačky.
59:07
To se jim povedlo a ke střele se dostal Vrdlovec, Volke zasahuje lapačkou.
59:00
Žálčík nahodil puk do útočného pásma, domácí se nyní snaží puk vybojovat.
58:40
Domácí zkouší hru bez gólmana!
58:40
Trenér Šumperka si vyžádal oddechový čas.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
Ofsajd Šumperka.
56:31
Hosté jsou kompletní. Domácí nedokázali využít přesilovku pět na tři.
56:15
Tomáš Sedlák dostal nabito na modrou, jeho střela skončila v lapačce hostujícího gólmana.
55:39
Hosté hrají ve čtyřech.
55:31
Holíkova střela končí nad brankou Volkeho.
54:44
Hosté vyhodili puk do středního pásma.
54:31
Domácím se v dnešním utkání také naskytá přesilová hra pět na tři. Jaroslav Roubík vyloučen za zdržování hry.
53:39
Vít Budínský vyloučen na dvě minuty za podražení.
53:28
Vrdlovcova střela minula Volkeho bránu.
52:24
Domácí jsou nyní aktivnějším celkem.
51:38
Sedlákovo nahození z modré schoval Volke do lapačky.
51:13
Staněk protečoval puk do útočného pásma, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, u puku jsou tak nyní hosté.
50:33
Píská se další zakázané uvolnění hostujícího mužstva.
50:02
Icing hostujícího celku.
49:54
Vávra nabil puk Kuchynkovi, ten minul tři tyče Koutského brány.
48:58
Velecký přenechal puk Gewiesemu, ten si s ním dovolil udělat otočku kolem bránícího hráče a jeho následné zakončení skončilo na hrudi hostujícího gólmana.
47:54
Ofsajd zastavil akci Slovanu.
47:41
Jan Kloz na ledě, hosté jsou kompletní.
47:32
Sedlák našel volného Vávru, ten z prostorů v mezikruží orazítkoval betony Volkeho.
47:02
Hosté vyhazují.
45:31
Bude se hrát čtyři na tři. hostující hráč Jan Kloz vyloučen na dvě minuty za podražení.
45:28
Draci právě vstřelili branku!
Žálíčkovu střelu vyrazil Volke před sebe, kde se jako první zorientoval DANIEL VRDLOVEC, který následně puk poslal po ledě za záda hostujícího gólmana. Asistence: Lukáš Žálčík.
45:05
Zakázané uvolnění Slovanu.
44:45
Z hostů vyloučen Štěpán Kuchynka za vysokou hůl, ve stejném čase vyloučen i domácí hráč Kamil Vávra za podražení.
44:31
Střela Žálčíka končí v ochranné síti.
44:08
Do dobré šance se řítil Kuchynka, v dobré příležitosti mu ale puk přeskočil hokejku.
43:28
Nepřesná rozehrávka Šumperka, puk je nyní na hostujících hokejkách.
42:44
Hra přerušena poté co Moskal poslal puk do výstroje hostujícího gólmana.
42:26
Kopta se s pukem natlačil před Koutského, jeho následnou střelu schoval do své lapačky.
41:48
Slavík poslal puk na Brunce, ten se u pravého kruhu napřáhl ke střele která skončila těsně vedle brány Volkeho.
41:05
Žálčíkův pokus byl sražen do ochranné sítě. Vhazuje se po levici Volkeho.
40:01
Ve druhé třetině hosté navýšili svůj náskok a to když dokázali využít přesilovku pět na tři. Ve druhé třetině si domácí Patrik Moskal s Martinem Novotným vyfasovali tresty do konce utkání.
40:00
39:48
Staňkova střela sražena hostujícím obráncem do rohu kluziště.
39:29
Zakázané uvolnění Ústí.
39:24
Vávra po souboji zůstal ležet na zemi, nakonec za pomoci týmového lékaře odjíždí na střídačku.
39:11
Drtil jel sám na gólmana, ještě než stihl zakončit tak mu Volke vypíchl puk z hole.
38:24
38:15
38:08
Slavíkova střela z modré orazítkovala Volkeho betony.
36:22
Domácí si zahrají přesilovou hru. David Merta dostává dvě minuty za podražení.
36:09
Ústí právě vstřelilo branku! A hosté využívají přesilovku! JAROSLAV ROUBÍK z dorážky překonal Vladislava Koutského a zvyšuje na 0:2. Asistence: Ondřej Holomek.
35:41
Neskutečný zákrok předvedl Vladislav Koutský který zabránil téměř jistému gólu a to když se skvěle přemístil z jedné strany branky na druhou.
35:08
Hlavní rozhodčí Úlehla posílá Šumperk opět do tří !!! Aleš Holík si jde odpykat dvě minuty za nedovolené bránění. Hosté budou hrát pět na tři necelou minutu.
34:31
V oslabení prověřil Volkeho pozornost Brunec.
34:05
Po buly Šumperk ihned vyhodil puk do středního pásma.
33:51
Hosté se několika přesnými přihrávkami dostali do dobré šance, na jejímž konci stál Roubík, Koutský zasahoval betony.
33:02
Domácí vyhazují až za bránu Volkeho a odjíždí střídat.
32:21
Až před Koutského se s pukem dostal Vít Budínský, domácí gólman mu rybičkou puk vypíchl z hokejky.
31:58
Střela Smetany končí v ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu.
31:35
Hosté kombinují v útočném pásmu...
31:03
A je tu další trest pro domácí a tohle se domácím fanouškům už vůbec nelíbí, ti vhazují kelímky s pivem na ledovou plochu. Pětiminutový trest plus trest do konce utkání si vyfasoval Martin Novotný.Trest jede odpykat Filip Kužílek.
30:58
Patrik Moskal neudržel své nervy a po přerušení poslal puk směrem po rozhodčím, ten mu následně udělil desetiminutový trest plus trest do konce utkání za nesportovní chování.
30:27
30:22
Sedlák pálil z modré, před bránou puk ještě tečoval Žálčík, ovšem mimo tři tyče.
29:52
Sedlák tvrdou střelou z modré minul Volkeho klec o pár centimetrů.
29:17
Hosté po buly ihned vyhodili puk až za Koutského bránu.
29:16
Velecký si vybruslil do palebné pozice, puk nakonec končí na výstroji hostujícího gólmana.
28:39
Holík pálil z modré, Volke vyráží betony.
28:27
Petr Přeučil usedá na trestnou lavici za podražení. Domácím se tak naskytá další přesilová hra.
27:57
27:45
V dobré šanci se ocitl Illeš, Holomek mu na poslední chvíli zablokoval hůl a znemožnil mu tak vystřelit.
27:37
Ofsajd domácího celku.
27:06
Staněk v šanci jeden na jednoho trefuje tyč.
26:52
Černý vyhazuje přes všechny čáry a hosté odjíždí rychle střídat.
25:57
Vladimír Brož usedá na trestnou lavici za hákování.
25:15
Moskal dostal dobrý pas a ve velké šanci ke skórování prostřelil Volkeho, puk ovšem poté změnil směr a minul tak hostující bránu.
24:51
Vávra poslal puk na Vrdlovce, ten v dobré pozici trefil betony Volkeho.
23:58
Ze středního pásma to zkusil Holomek, Koutský vyráží svým betonem.
23:28
Slavík poslal puk Vachutkovi, ten si s ním najel do střelecké pozice, aby následně orazítkoval betony hostujícího gólmana.
22:42
22:34
Slavíkova střela vypadla Volkemu z výstroje a Ondřej Smetana si pak puk málem srazil bruslí do vlastní brány.
22:12
Gengel drží puk a své holi a šetří tak čas pro Ústí.
21:36
Slovan vyhazuje puk do středního pásma.
21:09
Staněk s Černým svádí boj o puk za hostující bránou.
20:51
Sedlákovu střelu z modré schoval Volke do své lapačky.
20:42
Hosté jdou znovu do čtyř. Martin Vágner dostává dvě minuty za podražení.
20:19
20:13
Střela Holíka končí na betonech Volkeho.
20:08
Domácí v útočném pásmu, dohrávají přesilovou hru.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:50
První třetina nám přinesla jednu branku kterou vsítili hosté. Domácím se nepovedla vůbec první přesilovka ve které nedokázali ani vystřelit na bránu, hostující přesilovky jsou podstatně nebezpečnější. Slovan ovšem nevyužil svoji přesilovou hru pět na tři. Domácí celek bude ve druhé třetině dohrávat přesilovou hru.
20:00
19:55
Staňkova střela z velkého úhlu minula Volkeho klec.
19:38
Drtil nabil puk Moskalovi, jeho střela byla sražena do rohu kluziště.
18:49
Drtilova nepřesná přihrávka končí na holi Roda, ten následně poslal puk do bezpečí.
18:21
Brunec byl zasažen vysokou holí a Šumperk si tak zahraje přesilovou hru. David Merta si odpykává dvě minuty.
18:02
Hra přerušena poté co Volke chytl puk do své lapačky.
17:41
Velecký se snažil puk poslat na volného Drtila, v přihrávce mu zabránila hůl jednoho z hostujících hráčů.
15:39
JAN KLOZ bekhendem trefuje volný prostor u levé tyče Koutského brány a hosté se tak ujímají vedení 1:0. Asistence: Martin Vágner.
15:20
Do dobré akce se mohl řítit Moskal, jeden z hostujících hráčů ale byl u puku včas a poslal jej do bezpečí.
13:21
Holomkova střela končí na betonech domácího gólmana.
12:54
Jakub Slavík dostává dvě minuty za krosček.
12:42
Hostům je ponechaná výhoda, domácí půjdou do tří!
12:11
Tomáš Drtil vyfasoval dvě minuty za podražení.
12:00
Hru teď tvoří řada nepřesností, ani jeden tým se nedostává do zakončení.
10:58
Sedlák u puku za Koutského bránou, obě mužstva střídají.
10:31
Ústí překombinovalo svojí akci, u puku jsou domácí.
09:52
09:33
Šumperku se přesilovka vůbec nedaří, hostům se opět podařilo několikrát po sobě vyhodit. Volke zatím neměl žádnou práci.
08:34
Domácím se nepovedla nahrávka v útočném pásmu, hosté opět vyhazují.
08:08
Ústí vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
07:52
Domácím se naskytá první přesilová hra. Na trestnou lavici usedá Tomáš Kolafa za sekání.
07:30
Sedlák naservíroval puk Moskalovi, který jel sám na Volkeho, ten ovšem jeho úmysl poslat kotouč mezi betony vystihl.
06:56
Bruncova střela z mezikruží končí na Volkeho betonech.
06:41
Z velkého úhlu pálil Vávra, poté se k dorážce dostal Vrdlovec, jeho střela skončila v lapačce hostujícího gólmana.
05:55
Na druhé straně ohrozil Volkeho bránu Staněk.
05:29
Další střela Roubíka, tentokrát z levého kruhu, Koutský zasahuje betony.
05:16
Roubíkova střela z pravého kruhu končí v Koutského lapačce.
04:55
Slavík nahodil puk ze středního pásma na Volkeho, ten puk raději podržel v lapačce.
04:19
Brunec poslal puk před bránu kde stál volný Žálčík, ten následně trefil betony hostujícího gólmana.
03:37
Brunec na ledě, domácí tým je kompletní.
03:37
Holomkovu střelu z modré vychytal Koutský skvělým zákrokem lapačkou.
03:30
Nepřesná rozehrávka hostů vedla až na zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Volkeho.
02:51
Střela Kolafy končí vedle levé tyčky domácího gólmana.
02:26
Hosté roztáčí kolotoč v obraném pásmu Šumperka.
02:11
Klozova střela tahem minula Koutského klec o pár centimetrů.
01:37
Signalizované vyloučení přichází. Tomáš Brunec usedá na trestnou lavici za držení protihráče.
01:25
Vágnerova střela z modré končí na betonech domácího gólmana.
01:15
Hostům je ponechaná výhoda ....
00:58
Tesaříkovi střela nesedla, Volke puk v pohodě vyráží do rohu kluziště
00:22
00:01
Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hostující hráči.
00:01
Hráči obou celků vyjeli na led, utkání za malou chvíli začne.
Tomáš Drtil při rozbruslení vybil plexisklo, opravy jsou v plném proudu, utkání se ovšem možná o pár minut opozdí.

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Drtil, Holík, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík – K. Vávra, Vrdlovec, Velecký – Brunec, Moskal, Žálčík – Staněk, Illéš, Blahuta – Cink, Vachutka, Kužílek

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Petrásek) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana, Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – Pořický, Kloz, Merta – Kuchynka, T. Vávra, Přeučil – Baránek, Kopta, Gengel

Rozhodčí: Úlehla – Křivohlavý, Svoboda.
Vzájemné zápasy ze sezóny 2014/2015:

Salith Šumperk – HC Slovan Ústí nad Labem 7:5
HC Slovan Ústí nad Labem – Salith Šumperk 3:5
Salith Šumperk okupuje devátou pozici se ziskem devětatřiceti bodů, čtyři body mu pak chybí na osmou Kadaň. Prozatím k poslednímu utkání zajížděli draci na led Benátek nad Jizerou, kde v značně oslabené sestavě dlouho bojovali, ale nakonec svěřencům Filipa Pešána podlehli těsně 3:2.
Nejaktivnější muž v šumperském dresu je Patrik Moskal, ten již v sezóně dokázal nasbírat čtyřiatřicet bodů (12+22). Nejlepším střelcem draků je Lukáš Žálčík, ten se může pyšnit třinácti přesnými zásahy.
Jedničkou v šumperském brankovišti je zkušený Vladislav Koutský, ten odchytal již dvacet pět utkání s úspěšností 90,76%. Záda mu kryje mladší kolega Daniel Zelenka, který odchytal pět utkání s úspěšností zákroků lehce pod devadesát procent.
HC Slovan Ústí nad Labem se momentálně nachází na desátém místě prvoligové tabulky se ziskem sedmatřiceti bodů, pouze dva body pak Slovanu chybí na dnešního soupeře ze Šumperku. Poslední utkání Ústí nad Labem jasně ovládlo a to když na domácím ledě dokázalo porazit poslední Havlíčkův Brod poměrem 7:3.
Nejaktivnějším a zároveň nejlepším střelcem Ústí nad Labem je Jaroslav Roubík, ten si na své konto připsal již dvacet branek a třináct asistencí.
Jedničkou mezi třemi tyčemi Slovanu je Michael Petrásek, ten odchytal již dvacet jedna utkání, jeho úspěšnost zákroků činí 90,87%. Záda mu kryje starší parťák Martin Volke, který odchytal prozatím sedm utkání ve kterých se jeho úspěšnost zákroků zastavila na 91,12%.