HC Slovan Ústní nad Labem: Jan Kloz
60:00
58:32
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Domácí snižují v powerplay na minimální rozdíl. Do brány hostí dopracoval puk DAVID TŮMA. Asistence: Jaroslav Roubík, Tomáš Rod
Domácí si vyžádali oddechový čas.
Vyloučen za držení hole Antonín Dušek (CHM).
57:19
Piráti právě vstřelili branku!
Hosté vedou již o dvě branky. Další využití přesilové hry. Dorážku ŠTĚPÁN HŘEBEJK nadzvedl nad betony Petráska. Asistence: Nikola Gajovský, Marek Hovorka
56:04
Další vyloučení na straně domácích. Tomáš Rod (UNN) vyloučen na dvě minuty za sekání. Domácí publikum je v rozhořčení.
55:20
Několik nepřesností nervozita a málo času pro domácí. To jsou fakty na ledě.
54:21
Po střetu u mantinelu zůstal na ledě ležet Jan Kloz, který se po chvilce zvedá a odjíždí na střídačku.
51:32
Po delší době co hráči obou týmů projíždí ze strany na stranu vystřelil Kloz z levého kruhu, puk potkal pouze betony Kopřivy.
48:57
48:10
Hosté vyhazují.
46:57
Vyloučen hostující Tomáš Bartejs na dvě minuty za sekání.
46:09
Trestné střílení ANTONÍN DUŠEK proměňuje a dostává tak svůj tým do vedení. Bez asistence.
46:09
Bylo nařízeno trestné střílení pro Antonína Duška.
Dnešní utkání sleduje 1462 diváků.
44:30
Bartejs vystřelil z mezikruží, ale Petrásek střelu vyráží.
43:36
41:36
Hosté využívají přesilové hry a vyrovnávají stav utkání na 2:2. Tečovanou střelu Skinnera Petrásek vyrazil ke ŠTĚPÁNU HŘEBEJKOVI, který puk poslal až za Petráskova záda. Asistence: Jan Rutta, Brett Skinner
41:09
Domácí hrají ve čtyřech.
40:50
Na 4 minuty se posadí na trestnou lavici Vladimír Brož (UNL) za hru vysokou holí.
40:25
Domácí již podruhé vyhazují.
40:01
Druhá část byla gólově vyrovnaná tudíž vedení zůstává na straně domácích. Po signalizovaném trestu se do samostatného nájezdu dostal Marek Hovorka a střelou mezi betony Petráska vyrovnal stav utkání. To však domácím nevyhovovalo a expresně si vrátili opět vedení na svoji stranu. Vyraženou střelu poslal do brány David Merta a překazil tak radost hostí. Piráti se urputně snažili o vyrovnání, ale Petrásek nepropustil žádnou další střelu. Stav utkání je tak po 40 minutách příznivý pro domácí 2:1. Třetí třetina začne přibližně 19:41.
40:00
39:55
Ke střelám se Piráti nedostávají.
39:09
Další vyloučení na straně domácích. Domácí publikum se bouří. Tomáš Rod (UNL) vyloučen na dvě minuty za sekání.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:40
Ofsajd hostí.
38:18
37:45
Již podruhé vyhazuje puk za Kopřivu Vávra.
37:09
Hovorka střílí od modré, ale Petrásek střelu zlikvidoval.
36:34
Domácí vyhazují puk přes všechna pásma.
36:18
Vyloučen Jan Kloz (UNL) na dvě minuty za hákování.
35:46
Střela Tůmy z mezikruží potkala pouze masku Kopřivy.
35:11
Ofsajd domácích.
34:14
Hovorka nezachytil přihrávku před bránou domácích a hráči v žlutomodrých dresech puk prováží do středního pásma.
32:43
Opět dvojice Roubík Rod na scéně. Stále zkoušejí skórovat, ale stále se jim nedaří díky skvělým zákrokům Kopřivy.
31:23
Domácí energeticky úřadují v útočném pásmu. Nebezpečnou střelu Brože z mezikruží Kopřiva chytá.
28:29
Domácí si v několika vteřinách vrací vedení na svoji stranu. Střelu Kloze z levého kruhu Kopřiva vyrazil před sebe, kde se ocitl DAVID MERTA, který poslal puk až za záda gólmana hostí. Asistence: Jan Kloz, Martin Vágner
28:18
Piráti vyrovnávají. Do samostatného nájezdu se dostal MAREK HOVORKA a střela po ledě proklouzla Petráskovi mezi betony. Asistence: Brett Skinner, Nikola Gajovský
28:01
Icing Slovanu.
27:13
Černý a Hanzl nastřelují Kopřivu z mezikruží.
26:27
Po dlouhé době uvolňuje Baránek nátlak Pirátů a prováží puk na druhou stranu.
25:44
Napjatá situace před bránou domácích. Naštvaní jsou domácí fanoušci na rozhodčí. U hráčů se projevují nepřesnosti.
24:19
Po špatné rozehrávce domácích se dostal na levém kruhu k puku Květoň, jeho střelu Petrásek pohotově chytá.
23:40
23:21
23:00
Kombinace před branou překazil Vágner a posílá puk mimo obranné pásmo.
21:58
Komovu střelu Petrásek vyrazil, ale domácí vyhazují do středního pásma.
21:21
Na trestnou usedá Tomáš Kolafa (UNL) na dvě minuty za krosček.
20:01
Domácí tým vstoupil do utkání aktivněji. Jedinou branku dokázali vsítit domácí po 12 minutách. Nejproduktivnější hráč Slovanu Jaroslav Roubík otevřel skóre a spustil vlnu letících plyšáků na led. Přibližně do 15 minuty nepouštěl Slovan soupeře příliš k puku a v ohrožení byl hlavně Kopřiva, což v posledních 5 minutách Piráti změnili a Petrásek se taky rozhodně nenudil. Jestli Piráti vyrovnají se dozvíme v druhé třetině, která začne přibližně v 18:51.
20:00
19:50
Po přerušení hry vysokou holí se vhazuje po pravici Petráska.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny a domácí hrají v plném počtu.
18:40
Hosté kombinují okolo brány Petráska a už hrají v plném počtu.
17:26
Rod prohodil puk do útočného pásma, kde vystřelil Kolafa, ale bránu minul.
17:01
Bude se hrát 4 na 4. Autor první branky domácích Jaroslav Roubík (UNL) vyloučen na dvě minuty za sekání.
16:58
Po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu.
16:40
První vyloučení tohoto utkání a na trestnou usedá hostující hráč. Vyloučen Štěpán Hřebejk (CHM) na dvě minuty za napadení.
16:10
Dušek se napřáhl z levého kruhu, ale Petrásek opět zasahuje lapačkou.
15:50
Nebezpečná dvojka Rod a Roubík roztáhlými přihrávkami těsně minuli bránu Kopřivy.
15:03
Koma je dalším kdo to zkouší od modré, bránu domácích však těsně míjí.
14:26
Rutta nahodil ze středního pásma puk přímo do lapačky Petráska.
13:53
Ofsajd Pirátů.
13:42
Přerušena hra po vyhození puku mezi střídačky.
13:07
Domácí vyvíjejí tlak na lídra tabulky a pro domácí publikum je to příjemná podívaná.
11:45
Kloz dojížděl mezi obránce, ale až k puku se nedostal naopak na druhé straně Sinisalo střelou z levého kruhu poslal do pokleku Petráska.
11:18
Po pětiminutových úklidech plyšáků z ledové plochy se pokračuje dál.
11:18
Domácí otevírají skóre a na led padají stovky plyšáků. Okolo brány si projel s pukem Tůma a mezi obránci přihrál na připraveného JAROSLAVA ROUBÍKA, který pukem rozvlnil síť za zády Kopřivy. Asistence: David Tůma
10:28
Kaše nyní poslal z úhlu ráznou ránu, která proletěla těsně okolo brány.
10:10
09:24
Vávra obral Piráty o puk a projíždí s ním přes střední pásmo.
08:20
Několik střel míří na Kopřivu, ale ani jedna za něj. Největší ohrožení bylo směřováno z hole Roda, ale ani tato střela neproměnila skóre.
06:25
Domácí měli nyní dvakrát štěstí před bránou, kdy se volný puk ocitl před odkrytou bránou, našel jej vždy hráč Slovanu.
05:27
Fanoušci obou týmů jsou skvěle naladěni a podporují svůj tým jak jen to jde.
05:17
Nenápadná ale silná střela Roubíka byla vyražena Kopřivou.
04:35
Přihrávky hostí před bránou Petráska domácí hráči přerušují a hru posílají opět před Kopřivu.
03:05
Merta na druhé straně ověřuje pozornost Květoně, který nezklamal.
02:42
Ihned z vhazování se do střely opřel Rutta, ale Petrásek má puk ve výstroji.
02:38
Květoň jako první donutil Petráska zasáhnout.
02:19
Slovan si hlídá puk za bránou a oba týmy střídají.
01:17
Brož přihrál na Kloze, který projel přes celé hřiště až ke Kopřivovi, který úspěšně puk chytá.
00:20
Do útoku se ženou domácí. Rod prokličkoval na levý kruh, jeho střelu Kopřiva vyrazil a poradil si i s dorážkou Pohla.
00:01

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Lavinger) – Kolafa, Pohl, Brož, Vágner, Černý, Smetana, Trončinský – Tůma, Roubík, Rod – Merta, Kloz, Vávra – Baránek, Hanzl, Pořický – Navarra, Kopta, Kuchynka

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Skinner, Rutta, Mrázek, Koma, Šulák, Rýgl, Bartejs – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Sinisalo, Růžička, Kadlec – Veselý, Dušek, McGregor – Květoň, Kämpf, Kaše

Rozhodčí: Martin Grech – Maxim Černý, Marek Šmika.

Předehrávka 38. kola z pohledu obou celků:

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Dukla Jihlava 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Baránek (Hanzl), 8. Rod (Baránek, Roubík), 22. Vávra (Merta, Kloz), 34. Vágner (Kolafa, Roubík), 50. Tůma (Rod, Vágner) .
Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Pohl, Brož, Vágner "C", Černý "A", Smetana, Trončinský – Tůma, Roubík "A", Rod – Merta, Kloz, Vávra – Baránek, Hanzl, Pořický – Navarra, Kopta, Kuchynka.

Piráti Chomutov – Rytíři Kladno 3:2 v pr. (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 13. David Květoň (Koma, Dušek), 47. Rutta (Hovorka, Hřebejk), 63. Hovorka. (Skinner) – 2. Kaberle (Stach), 35. Stach (Jaroměřský, Eberle).
Sestava Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Rutta, Mrázek, Koma, Bartejs, Rýgl, Šulák – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – Květoň D., Růžička V., Sinisalo – McGregor, Dušek, Veselý – Kaše O., Kämpf, Květoň L..
Oba dva týmy mají ve svém postavení v tabulce pouze jedničky. Domácí Slovan si po pondělní předehrávce 38. kola drží 11. příčku a na kontě má připsaných 43 bodů. V posledním zápase na domácím ledě převálcoval se skórem 5:0 soupeře z Jihlavy a tak bude chtít na své konto připsat nějaké body i po severočeském derby proti Pirátům.

Nebudou to mít vůbec jednoduché, protože Piráti dávají jasně najevo, že sestup z extraligy chtějí svými schopnostmi označit jako neoprávněný. Získat všechny body ze zápasu soupeři dovolili pouze čtyřikrát. Díky skvělým výkonům si drží s dvanácti bodovým náskokem 1 místo. Slovanu však určitě nebude chtít dopřát bod ani jeden.
Hezký středeční večer přeji všem, kteří mají v plánu od dnešních 18 hodin sledovat textový přenos ze zimního stadionu v Ústí nad Labem. Odehraje se zde utkání 33. kola hokejové I. ligy mezi týmy HC Slovan Ústí nad Labem a lídrem tabulky Piráti Chomutov. Zápasem Vás bude provázet a příjemnou zábavu Vám přeje Barbora Wolfová.