Je rozhodnuto. I přes snížení Litoměřic dokázal Šumperk rychle svůj náskok vrátit a konečný gól do prázdné brány o utkání definitivně rozhodl.

Děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
59:37
Zápas už se spíše dohrává. Stadion se ještě pokouší skóre trochu zkorigovat, ale do konce již mnoho nezbývá.
58:36
Vyloučení v týmu Salith Šumperk (Aleš Holík – 2 min., držení).
58:18
Draci právě vstřelili branku!
Domácí se rozhodli odvolat brankaře a téměř okamžitě na to doplácí. Prázdnou bránu trefuje TOMÁŠ FOŘT. Asistence: Tomáš Sedlák.
58:10
Oddechový čas pro domácí.
57:27
Šulc střílel z modré, ale kotouč trefil hůl bránícího hráče.
56:44
Šumperk vyhazuje. Domácí se v čele s Kallou vrací do útoku. Avšak je brzdí ofsajd.
56:17
Vyloučení v týmu Salith Šumperk (Tomáš Prokop – 2 min., faul loktem).
55:44
Oba týmy jsou v plném počtu.
55:38
Ofsajd domácích. Jejich postup do útočného pásma je tak zastaven.
54:31
Domácí kombinují.
53:44
První pořádná bitka. Mikliš a Drtil se do sebe řádně pustili a rozhodčí měli velký problém je od sebe dostat. Po dlouhé bitce nakonec oba hráči odjíždí na trestnou lavici. Oba dostávají 2 + 10 minuty za hrubost.
53:44
53:25
Zakázané uvolnění draků.
52:52
Beránek zkusil trefil Svobodovu klec z kruhu pro vhazování, ale nebyl úspěšný.
51:46
TOMÁŠ FOŘT ale rychle vrací úder. Prakticky sám se dokázal dostat do veliké blízkosti před bránu a poté kotouč do brány dorazil. Tomáš Fořt si také dneska připisuje hattrick. Asistence: Jan Milfait, Daniel Vrdlovec.
50:43
Litoměřice právě vstřelily branku!
MILAN TOMAN byl pohotový a aniž by něco řešil, poslal kotouč rychle za Svobodu. Stadion tak udělal krok k možnému vyrovnání. Asistence: Bohumil Jank, Jaroslav Kalla.
50:13
Zakázané uvolnění Litoměřic. Hra se přesouvá před Pavelku.
49:04
Zdeněk Doležal končí na zemi a po chvíli je z ledu za pomoci ostatních odveden.
48:41
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Richard Kristl – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Salith Šumperk (Miloslav Svoboda – 2 min., nedovolené bránění – trest si za brankaře odpyká Aleš Staněk).
48:41
48:19
Icing draků. Hra se vrací před Svobodu.
47:44
Ofsajd ze strany Šumperka.
47:36
Ofsajd domácích brzdí postup kališníků do útoku.
46:22
Svoboda je i nadále pod palbou, ale zatím chytá obstojně.
43:44
Vyloučení v týmu Salith Šumperk (Aleš Staněk – 2 min., sekání).
43:36
Z mezikruží střílel mimo Nedvídek.
42:57
Střely domácích zatím končí neúspěchem. Avšak Šumperk je stále pod tlakem.
42:26
Kotouč je zpět u Pavelky, ale domácí ho stále mají pod kontrolou.
41:56
Už počtvrté se před Svobodou spustil menší konflikt. Pár hráčů odjíždí bez helmy, ale ani tentokrát z toho nebudou žádné tresty.
41:36
Icing Šumperka.
41:13
Domácí se pomalu vrátili do svého pásma poté, co byli vyhnáni. Návrat zpátky se ale jeví obtížný.
40:26
Domácí obklíčili Svobodu a pokouší se najít skulinku v jeho bráně.
40:02
Vhazování vyhrávají opět hosté.
40:01
Ve druhé třetině měly Litoměřice mnoho šancí, ale třetinu vyhrál jednoznačně Šumperk. Dva góly hostí dávají týmu dvougólový náskok do poslední třetiny.
Další třetina začne přibližně v 19:51.
40:00
39:32
V poslední minutě třetiny už se neděje nic zajímavého.
39:01
38:26
Domácím se v přesilovce moc nedaří. Kotouč je většinu času mimo útočné pásmo.
37:33
Šumperku se daří vyhodit kotouč ze svého pásma.
37:01
Vyloučení v týmu Salith Šumperk (Tomáš Sedlák – 2 min., nedovolené bránění).
35:46
No a krátce poté Šumperk skóruje. TOMÁŠ FOŘT se po přihrávce od Aleše Holíka strefil do sítě Pavelkovy branky a dává svému týmu dvougólový náskok. Asistence: Aleš Holík, Jan Milfait.
35:40
Pavelka byl nucen si kotouč převzít a nyní se bude vhazovat po jeho pravici.
34:35
Brunec rychle pronikl do útočného pásma, ale Stadion si kotouč rychle převzal a má namířeno za Svobodou.
34:06
Zakázané uvolnění Litoměřic.
33:39
Hosté rychle pronikají před Pavelku. Následuje kombinace draků.
32:56
Krátce po rozehrání si kotouč opět přebírá Svoboda.
32:55
Piegl využil přihrávky a zmatku před bránou, aby z kruhu pro vhazování vystřelil do rohu Svobodovy brány. Ten však byl pohotovější a kotouč zastavil svoji výstrojí.
32:18
Další krátká výměna názorů před Svobodou.
31:56
Beránek se pokusil pohotově vystřelit, ale byl obklopen natolik, že kotouč neposlal správným směrem.
31:48
Úmyslný ofsajd hostí. Hra se opět vrací před Svobodu.
30:59
Icing hostí. Hra se vrací před Svobodu.
29:55
Domácí se v útočném pásmu ocitají celkem často, ale vždy se dostane maximálně na jednu střelu.
29:11
Beránek se pokusil ze strany kotouč protlačit do brány, ale byl neúspěšný.
28:55
28:38
Po Šulcově střele od modré zůstal kotouč před betonem Svobody. Domácí se pokusili ho protlačit za každou cenu a to vyústilo v menší konflikt. Po krátké chvíli se však všichni připravují na vhazování.
27:39
Drakům se daří puk vyhodit.
27:27
Domácí stále kombinují.
26:55
Vyloučení v týmu Salith Šumperk (Tomáš Brunec – 2 min., faul kolenem).
26:46
Šulc zkusil z modré vystřelit, ale Svoboda vyrážečkou kotouč přesměroval k mantinelům.
26:40
Za hru vysokou holí se bude vhazovat před Svobodou.
25:40
Domácí se zuby nehty snaží protlačit do útoku.
24:54
Hra se na moment přesunula před Pavelku, ale zde se pouze zdlouhavě bojovalo o kotouč. Následně kotouč letí směrem ke Svobodovi a hosté se pro něj vrací.
24:21
Při bojích o kotouč v pásmu hostí se puk octl mimo ledovou plochu.
23:47
Hosté se z útlaku osvobozují a přesouvají hru před Pavelku.
23:13
Brána hostí se při útoku domácích posunula a rozhodčí přerušuje hru.
22:50
Po krátké akci hostí v útočném pásmu se ke kotouči dostal TOMÁŠ FOŘT, který z kruhu pro vhazování vystřelil kotouč, který prošel mezi Pavelkovými betony až do jeho klece. Asistence: Jan Milfait, Daniel Vrdlovec.
22:19
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jakub Šulc – 2 min.).
22:04
Přeučil přihrál Šulcovi, který se pokusil proniknout do útoku, ale byl rovněž obklíčen velmi rychle a k mnoha akcím se nezmohl.
21:36
Staněk střílel z průniku a jeho střelu vykryl Pavelka svoji výstrojí.
21:04
Procházka s kotoučem projel do útoku, ale byl rázem obklíčen. I tak si ale puk udržel a domácí se snaží kombinovat.
20:20
Zakázané uvolnění Šumperka. Vhazovat se bude po Svobodově pravici.
20:02
Vhazování vyhrávají hosté.
20:01
V první třetině jsme na gól čekali celkem dlouho, ale nakonec podařený průnik Martina Procházky vyústil v první gól dnešního utkání. O tři minuty později ale Šumperk v přesilovce srovnal zásluhou Jana Milfaita a třetina tak končí za stavu 1:1.
Další třetina začne přibližně v 18:55.
20:00
19:35
Do ohrožení se dostává i Pavelka. Třetina se chýlí ke konci a zatím je stav vyrovnaný.
19:05
Domácí mají kotouč pod kontrolou a v čele s Martinem Procházkou pronikají do útočného pásma.
18:03
Aleš Pavlas (LTM) dostává 10 minut osobní trest. Z důvodu zranění si ho ale odpyká Tomáš Rousek.
18:03
Šumperk ke konci své přesilové hry nakonec využívá. Rychle se v situaci zorientoval TOMÁŠ FOŘT, který Pavelku překvapil, když kotouč rychle poslal do jeho klece. Asistence: Jan Milfait, Tomáš Drtil.
17:39
Holík střílel od modré, ale v cestě stál puku obránce domácích.
17:00
Hosté už se v pásmu usazují, ale krátce poté letí kotouč zpět do jejich pásma.
16:30
Stadion úspěšně vyhazuje a krátce poté se při návratu draků do útoku dostávají hosté do ofsajdu.
16:10
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Zdeněk Doležal – 2 min., nedovolené bránění).
15:33
První gól dnešního utkání si připisují domácí. MARTIN PROCHÁZKA si po přihrávce ve středním pásmu sám projel až před Svobodu a poté bekhendem puk vystřelil a dále už je scénář jasný. Asistence: Jaroslav Kalla, Milan Toman.
14:54
14:19
Šumperku se podařilo rozvlnit síť Pavelkovy branky. Naneštěstí pro ně ale pouze z vnější strany.
13:55
Domácí si draky drží od svého pásma dobře. Již minutu mají hosté problém se do pásma probojovat.
12:54
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Mikliš – 2 min., krosček).
12:45
Tentokrát se do útoku dostávají draci. Pavelka je v ohrožení.
11:56
11:50
Tentokrát už se mu vystřelit podařilo. Svoboda kotouč chytil do výstroje.
11:22
Jakub Šulc se už napřahoval, aby od modré vystřelil, ale rozhodčí vzápětí přerušil hru z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.
10:18
Kališníci opět hledají výhodnou pozici pro střelbu.
09:56
09:21
Domácí nyní kombinují v útoku.
09:13
Postup Litoměřic do útoku brzdí ofsajd.
08:49
Šumperk využil zakázaného uvolnění, ale jediná střela letěla mimo bránu a kotouče zmocňují hráči Stadionu.
08:25
Litoměřice se dopouštějí zakázaného uvolnění. Hra se přesouvá před Pavelku.
08:06
Mikliš pálil z mezikruží a Svoboda dokázal rychlým máchnutím kotouč chytit do lapačky.
07:16
Litoměřičtí se i s pukem vrací po vyhnání z útočného pásma a pokoušejí se opět obranu Šumperka prolomit.
06:35
Martin Procházka minul pootevřenou klec.
06:13
Ke střele se ale nedostali a nyní už podnikají útok domácí. Zde už je střel hojně.
05:46
Draci se usadili v útočném pásmu a pokouší se najít výhodnou pozici pro střelbu.
05:27
Kotouč se nyní pohybuje z jedné strany ledové plochy na druhou. Ke střelám zatím nedochází ani na jedné straně.
04:44
Domácí mají zatím stále možnost v útočném pásmu kombinovat.
04:25
04:12
Tentokrát je Svoboda nucen puk podržet a krátce poté vznikla i před jeho klecí malá šarvátka. Po krátké výměně názorů se hraje dál.
03:41
Švagrovský zkusil z mezikruží vystřelit, ale kotouč letěl mimo bránu.
03:27
Kališníci opět kombinují.
02:59
Miškovský se pokusil proniknout a vystřelit v oslabení, ale bránu minul.
02:44
Domácí se pouštějí do kombinace.
02:25
Domácí se snažili proniknout do útočného pásma a tehdy padl první faul dnešního utkání. Tomáš Fořt (SUM) půjde na trestnou na 2 minuty za hákování.
01:42
Draci mají kotouč opět pod kontrolou a snaží se proniknout do pásma domácích.
01:25
Stadion se ale dostává do ofsajdu a hra se tak přesouvá zpět do středního pásma.
01:15
Nyní jsou v útoku domácí a pokouší se zde usadit.
00:35
Miškovský celkem rychle stihl ohrozit Pavelkovu klec, když se dostal ke kotouči velice blízko před bránou domácích. Kotouč Pavelka vyrazil mimo.
00:06
Šumperku se ze začátku podařilo prorazit do útočného pásma, ale jejich vyhnání netrvalo dlouho.
00:02
Úvodní vhazování vyhrávají hosté.
00:01

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Toman, Jank, Pavlas, Mikliš, Šulc, Bílek, Piegl – Kalla, Procházka, Horna – Beránek, Nedvídek, Švagrovský – Přeučil, Berger, Doležal – Krátoška, Rousek, Kristl. Trenér: Říha.

Salith Šumperk: Svoboda (Zelenka) – Prokop, Holík, Puzič, Sedlák, Gewiese, Drtil, Bažant, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Miškovský – Haas, Hlinka, Brunec – Ostřanský, Hroch. Trenér: Mazanec.

Rozhodčí: Schmejkal – Podrazil, Bosák.
Vzájemná bilance

V letošní sezóně se spolu týmy setkaly již třikrát. V prvním zápase na ledě Šumperka zvítězili právě kališníci za stavu 5:2. O gól víc ze strany Salithu padl v dalším utkání v Litoměřících, ale na opětovných pět gólu Litoměřických to nestačilo – 5:3 pro Stadion. V posledním utkání padlo gólu o poznání méně. Jeden gól za každou třetinu a to ze strany Litoměřic zajistil severočeskému týmu i potřetí výhru – 3:0.
Salith Šumperk

Šumperk od posledního Mostu dělí celkem tři body a s šesti prohrami v řadě je vidět, že drakům se zrovna taky zrovna nedaří. Avšak proti Kadani, Třebíči a Mostu dokázali hráči Šumperka ukořistit vždy alespoň jeden bod. V posledním zápase se draci ze Šumperka vydali do Havířova, kde následovala celkem pestrá přestřelka. Draci byli celkem třikrát ve vedení a dvakrát dokonce s dvougólovým náskokem, ale Havířov vždy dokázal srovnat a naneštěstí pro Salith i chvíli před koncem navýšit a zajistit si tak plný počet bodů. Ve velice vyrovnaném zápase tak zvítězil Havířov za stavu 6:5.
HC Stadion Litoměřice

Kališníkům se po vítězné sérii moc nedaří. Nyní se nacházejí na 10. místě se 60 body. V posledním domácím zápase nastoupil Stadion proti slezskému Havířovu, který však v každé třetině vstřelil vždy po gólu a teprve na poslední našli domácí odpověď. Po prohře na domácím poli vyjeli Litoměřičtí do Českých Budějovic. Padlo mnoho střel a to převážně ze strany Motoru, což nakonec rozhodlo o prohře hostí za stavu 4:9. V posledním zápase vypuklo dlouho očekávané derby s ústeckým Slovanem. Zde porážku potvrdil gól do prázdné brány Stadionu a utkání tak skončilo za stavu 1:3 pro Litoměřice.
Vítejte u 44. kola WSM ligy v Litoměřicích. Dnes proti domácímu týmu HC Stadion Litoměrice nastoupí Salith Šumperk.