Dnešní nesmírně napínavé utkání mezi Přerovem a Jihlavou končí vítězně pro domácí Zubry. Oba celky se neustále přetahovaly o kotouč a byla z toho parádní hokejová podívaná. Zubry podržel skvělými zákroky Lukáš Klimeš, který dováděl střelce Jihlavy k šílenství. Zubři po sedmi prohrách v řadě zdolali silnou Jihlavu a připisují si tři cenné body do tabulky.
59:56
Klimeš vykopl spičkou betonu dorážku Grígera.
59:40
I domácí využívají možnosti oddechového času.
59:40
Zubrům se nedaří ani tentokrát trefit odkrytou klec a je z toho icing. Poslední vteřinky pro Duklu, která stále hraje bez brankáře.
59:10
Pšurný nasměroval kotouč do pravé tyčky jihlavské klece.
58:18
Jihlava to zkouší bez brankáře. Vhazuje se před Klimešem.
58:18
Jihlava si vyžádala oddechový čas.
58:08
Pšurný nestihl dobruslit nahozený kotouč a píská se zakázané uvolnění.
57:54
Kotouč se po střele Šafáře odrazil od spojnice ven z branky.
57:44
Zakázané uvolnění na straně Přerova. Vhazovat se bude po pravé ruce Lukáše Klimeše.
57:08
Klimeš dnes v přerovské kleci doslova a do písmene čaruje. Brankář domácích lapačkou a vzápětí i hokejkou zlikvidoval dva nebezpečné pokusy hostujících útočníků.
56:36
Brankář Zubrů chytá i Skořepovu střelu z voleje.
56:06
Klimeš výborným zákrokem udržel kotouč před brankovou čarou při střele Richarda Diviše.
55:26
Goiš nahodil prudký kotouč na Honzíka, který s ním měl menší problémy.
54:30
Důras se ocitl s kotoučem v ofsajdu. Buly ve středním pásmu.
54:03
Přerov právě vstřelil branku!
Tlak domácích v přesilové hře byl doslova drtivý. Jihlavští už neměli tolik sil, aby neustále odvraceli tvrdé pokusy domácích. Na útočné modré se napáhl JAKUB GROF a proti jeho tvrdé střele neměl Honzík sebemenší šanci reagovat. Asistence: Lukáš Chmelíř, Milan Procházka.
53:34
Brankář hostí vyrazil i tvrdý pokus Jakuba Grofa, který mířil mezi Honzíkovy betony.
53:10
Tlak domácího celku se stupňuje, ale Honzík s pozornou obranou Dukly i s notnou dávkou štěstíčka odolává.
52:31
Zubři si zahrají dvojnásobnou početní výhodu. Ondřej Šafář (JIH) 2 minuty za zdržování hry.
52:08
Potrestán je Martin Kohout (JIH) 2 minuty za nedovolené bránění. Veliká šance pro domácí vstřelit třetí gól.
51:46
Jihlava dnes hraje hodně nedisciplinovaně a bude za to opět pykat.
50:58
Jihlava se bránila ze všech možných sil a nakonec tlaku domácím odolala. Šafář je zpátky ve hře.
49:54
Průnik Dostálka od levého mantinelu končí v náručí Honzíka. Slušný tlak předvádí domácí v početní převaze.
49:29
Dostálek tečoval Grofovu střelu těsně vedle a Dukla mezitím rychle vyhazuje puk na Klimeše.
48:55
Ondřej Šafář (JIH) 2 minuty za nedovolené bránění.
48:18
Zuby si na Honzíkovi vylámal i střílející Jiří Goiš. Přerov ale bude hrát přesilovou hru pět na čtyři.
47:40
Sikora posunul puk na Popelku, jenž z první těsně minul jihlavskou klec.
47:18
Procházka byl dnes asi už potřetí blízko hattricku. Ani tentokrát však nepřelstil pokusem z mezikruží pozorného Davida Honzíka.
46:29
Dukla se často tlačí do zakončení, ale Klimeš dobrými zákroky drží pro svůj celek nadějný výsledek.
45:59
Mezitím co se Hrazdira vrátil zpátky na led se domácí ocitli v tutové šanci. Roman Pšurný posunul puk z mezikruží na osamoceného Palu, který dělovkou orazítkoval pouze plexisklo za brankou Honzíka.
45:10
Klimeš je dnes velmi dobře připraven a před malou chvíli zneškodnil lapačkou tvrdý pokus obránce Šafaře.
44:26
Dukla se při přechodu do útočné třetiny nachytala v ofsajdové pasti. Buly ve středním pásmu.
43:52
David Hrazdira (PŘE) 2 minuty nedovolené bránění.
43:10
Jihlavští byli v šanci zastaveni faulem a čeká je přesilovka pět na čtyři.
42:05
Oba týmy mají své hríšníky z trestných lavic zpátky ve hře.
40:44
Dukla obstřelovala branku Zubrů. Nejprve střílel vedle Skořepa, hned po něm trefil Klimeše do hokejky Diviš a do třetice všeho dobrého pálil Grebenyuk, který branku minul.
40:01
Petr Mrázek (PŘE) 2 minuty hrubost.
40:01
Marek Sikora (PŘE) 2 minuty hrubost.
40:01
Marek Melenovský (JIH) 2 minuty hrubost.
40:01
Michal Důras (JIH) 2 minuty hrubost.
40:01
Druhá perioda skončila také nerozhodně, protože Dukla sebrala Zubrům vedení 2:1, když dokázala vstřelit gól do šatny. Pouhých 17 vteřin před druhou sirénou se prosadil Filip Seman. V poslední třetině nás čeká pořádné drama, protože oba celky budou bojovat o plný bodový zisk.
40:00
39:56
Ještě zakázané uvolnění Jihlavy.
39:43
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlava zaskočila v závěru druhé třetiny Zubry. Klimeš si vybral slabší chvilku, když nestačil na prudší střelu FILIPA SEMANA. Asistence: Richard Diviš.
39:33
Zubři ještě vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
39:20
Hosté hrají v plném počtu, poslední minuta druhé třetiny.
37:31
Jihlavší okamžitě zachytili rozehrávku domácích a posílají puk za branku Klimeše.
37:16
Ondřej Šafář (JIH) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.
37:05
Hrubici obránce Ference mohl potrestat hostující Alekseev, který ovšem prázdnou klec minul.
36:31
Přerovší se řítili na Honzíka v přečíslení dvou proti jednomu. Pšurný vybídl k zakončení osamoceného Dostálka, kterému ale nestačily ani dva pokusy k tomu, aby překonal jihlavského brankáře.
36:06
Zubři vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
35:05
Diviš ostře poslal k ledu domácího Chmelíře, který odjíždí sotva na střídačku. Rozhodčí hru ponechávají bez vyloučení.
34:39
Dukla vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
34:15
Klimeš dobrým zákrokem zabránil k dorážce hostujícímu Andělovi.
33:41
Klimeš předvedl pohotový zákrok proti střele Anděla a dorážce Březiny.
32:26
Důrasova prudká střela Klimeše nezaskočila a bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.
31:05
Mrázek se natlačil do dobré pozice, kde ho vychytal pozorný Honzík.
30:34
Procházka tečoval střelu Chmelíře jen o milimetry vedle levé tyče.
30:04
Milan Procházka si dělal zálusk na hattrickovou trefu. Jenomže vyjetý Honzík si prostor nad lapačkou pohlídal a šanci přerovského útočníka chytá.
29:10
Slaboučké nahození Anděla ze středního pásma končí v lapačce Klimeše.
28:24
Důrazný Popelka u levé tyče se snažil protlačit puk přes lapačku Honzíka, ale bez úspěchu. Buly v obranné třetině Dukly.
27:19
Grígerovi se nepovedla rozehrávka a kotouč směřuje na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Honzíkem.
26:40
Kalábova střela byla zblokována do ochranné sítě. Zubři jsou kompletní.
25:38
Popelka také vyhazuje a Zubři šetří cenné vteřinky při hře ve čtyřech.
25:10
Pšurný zachytil kotouč a přerušil prozatímní jedinou kombinaci Dukly v přesilovce.
24:35
Tentokrát přesilovka pro Jihlavu. Jakub Grof (PŘE) 2 minutky podražení.
23:57
Zubři využívají dvojnásobnou přesilovou hru a opět jdou do vedení! Grof našel přesným pasem MILANA PROCHÁZKU, který dnes překonává Honzíka již podruhé. Asistence: Jakub Grof, Lukáš Chmelíř.
23:10
Zubrům se zatím přesilovka příliš nedaří.
23:06
Přesilová hra pět na tři pro domácí. Jiří Dobrovolný (JIH) 2 minuty za hru vysokou holí.
22:23
Je tu výhoda přesilové hry pro Zubry. Vojtěch Zadražil (JIH) 2 minuty za podražení.
21:50
Dukla vyhazuje kotouč na icing, buly před Honzíkem.
21:30
Grebenyuk se vrací do hry, Jihlava je kompletní.
20:54
Jihlava se v oslabení osvobozuje, přesilovka Přerova je pomaličku u konce.
20:34
Matai mohl poslat Zubry do vedení, ale nedokázal z bezprostřední blízkosti propasírovat kotouč za Honzíkova záda.
20:01
První třetina skončila nerozhodně 1:1, když se střelecky nejprve prosadil za domácí Procházka a v 11. minutě srovnal z dorážky jihlavský Kohout. Hra v úvodní dvacetiminutovce byla převážně vyrovnaná. Zubři budou dohrávat z kraje druhé třetiny přesilovou hru pět na čtyři.
20:00
19:48
Dostálek se propracoval do slibné šance, kterou ale využít nedokázal. Honzík ukořistil kotouč do lapačky.
19:31
Zubři si v závěru první třetiny zahrají přesilovku. Vyloučen je Alexander Grebenyuk (JIH) na dvě minuty za podražení.
18:35
Jihlava byla v přesilovce aktivní, ale branku se jí vstřelit nepodařilo.
16:56
Klimeš vytáhl parádní zákrok proti přesilovkové střele Richarda Diviše. Buly před brankou Zubrů.
16:22
Je tu přesilovka pro Jihlavu. Roman Pšurný (PŘE) 2 minuty za podražení.
15:38
Dukla se dokázala ubránit a Diviš se vrací zpátky na led.
14:40
Kohout neproměnil tutovou šanci. Útočník Jihlavy ujížděl zcela sám na Klimeše, ale neproměnil. Kotouč se odrazil od pravé tyčky mezi jeho betony a poté ven z branky.
14:16
Pohotovou střelu Chmelíře chytá brankář Honzík do nastavené lapačky.
13:38
Richard Diviš (JIH) 2 minuty za nedovolené bránění.
12:16
Sikora byl tvrdě atakován a Zubři budou hrát přesilovku.
11:44
Seman našel v mezikruží osamoceného Martina Kohouta, který sice druhou trefu nepřidal, ale vynutil pro svůj celek vhazování před Klimeše.
11:15
Střela obránce Dundáčka končí sražena v ochranné síti.
10:46
Jihlava pokračuje v pohledné kombinaci. Klimeš vyrazil střelu Březiny a poradil si také s dorážkou Skořepy.
10:24
Jihlava svůj tlak zúžitkovala a máme srovnáno! MARTIN KOHOUT byl dostatečně důrazný na brankovišti a dotlačil puk za Klimešova záda. Asistence: Filip Seman, Richard Diviš.
9:34
Jihlava se po obdržené brance vzchopila a obstřeluje Klimeše.
8:56
Zubři sice přesilovku nevyužili, ale vzápětí předvedli parádní kombinaci a dostávají se do vedení. Roman Pšurný poslal kotouč MILANU PROCHÁZKOVI, který z první prostřelil Honzíka. Asistence: Roman Pšurný.
6:05
Filip Seman (JIH) 2 minuty za nedovolené bránění.
4:19
Prudký pokus Semana končí ztečován v ochranné síti. Buly před Klimešem.
3:33
Zatím jistý Klimeš si bez potíží poradil se střelou Alekseeva.
3:19
Zubři se na chvíli usadili v útočném pásmu a hned z toho byla šance. Pokus Chmelíře ale branku hostí minul.
2:44
Povedené střídání elitní jihlavské formace zakončil střelou do Klimeše Filip Seman.
2:28
Dukla se usadila v útočném pásmu a kombinuje.
1:56
Klimeš si poradil s lehoučkou střelou Březiny.
1:32
Zubři zahrozili před Honzíkem, který ale zasahovat nemusel. Do útoku míří Dukla.
1:14
0:50
Skořepa vybídl do slibné šance Anděla, který nedokázal dopravit kotouč do prázdné branky.
0:36
Dukla odstartovala duel hodně z ostra. Střela Semana ale branku Zubrů nezasáhla.
00:01
Vše je připraveno ke vhození úvodního buly.
Vojtek byl v sezoně 2007/2008 vyhlášen nejlepším brankářem extraligy. Navíc si připsal rekord 218 minut bez obdržené branky.
Před vhozením úvodního buly proběhne rozloučení s Martinem Vojtkem, který před nedávnem ukončil hokejovou kariéru.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Slovák) – Chmelíř, Grof, Pala, Sedlák, Běhal, Ferenc – Procházka, Pšurný, Dostálek – Mrázek, Matai, Sikora – Goiš, Popelka, Stoklasa – Š. Kratochvíl, Hrazdira, Kovařík.

HC Dukla Jihlava: Honzík (Škarek) – Štebih, Šafář, Kaláb, Dundáček, Grebenyuk, Zadražil, Dobrovolný – Kohout, Seman, Diviš – Důras, Skořepa, Anděl – Březina, Melenovský, Jícha – Alekseev, Gríger, Harkabus.

Rozhodčí: Trombík – Barteček, Konvička.
Hezké sobotní odpoledne z přerovské MEO Arény. Zubři dnes přivítají na svém ledě Duklu Jihlavu. Přerovští hokejisté potřebují body jako sůl, protože nevyhráli sedm utkání v řadě. Naopak Jihlava je na páté pozici a může si připsat již pátou výhru v řadě. Odolají Zubři na domácím ledě silné Jihlavě? O tom se můžete přesvědčit v 17:00, kdy bude vhozeno úvodní buly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.