Skončila poslední třetina utkání. Začala vyrovnaným výkonem obou mužstev. Postupně však na dominanci získala hra hostů, která se projevila především v její druhé druhé půli. Dvakrát se prosadil PETR KANKO . Přestože Třebíč gólem PETERA ZUZINA necelých sedm minut před koncem živila naději, její trápení ukončil necelých pět minut před koncem JAN MARUNA. Onlajn v tuto chvíli končí. Hezký večer.
58:41
Havířov je stále při chuti.
55:33
Havířov právě vstřelil branku!
JAN MARUNA právě vstřelil gól. Asistence: Maliník.
53:28
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Třebíč rychle odpovídá. Do gólové pozice se dostal PETER ZUZIN. Naděje na vyrovnání a možné vítězství stále žije.
51:33
Hráč Havířova PETR KANKO se opět prosazuje. Zvyšuje vedení Havířova na 3:1.
51:01
Hosté jsou momentálně ve větší pohodě. Třebíči se nedaří propracovat z obranného pásma.
49:29
Střelu Matěje Pekra (HST) od pravého mantinelu gólman hostů vpohodě likviduje lapačkou.
48:18
Nepřesvědčivý výkon domácích trestá PETR KANKO. Asistence: Jan Maruna
47:48
Pěknou akci domácích končí Vošvrda. V těsné blízkosti svatyně hostů bylo značně těsno.
46:46
Niko (HST) projel všechny tři čáry, ale svou střelou Vošvrdu nevyvedl z míry.
46:00
Havířov teď ostřeloval Vejmelku. Krisl se několikrát snažil poslat puk za záda domácího gólmana.
45:51
44:39
Hosté kombinují před Vejmelkou. Střela Ostrčila končí v ochranné síti.
43:51
Vyloučení HST Svoboda – 2 minuty hákování.
43:22
Hráč Havířova Rimmel se rozjel na Vejmelku. Jel sám, ale těsně před střelou ztratil z hole puk.
42:56
Šaur nahazuje před bránu hostů Ofsajd domácích.
42:38
Akce Svobody a Nika si u hostů vynutila zakázané uvolnění.
40:55
Havířov založil akci za vlastní bránou, kterou jim HST zhatila v bezprostřední blízkosti Vošvrdy. Než však stačila HST vystřelit, AZet už s pukem uháněl k bráně domácích.
40:01
V první třetině jsme viděli vyrovnaný hokej s mírnou převahou domácích. Bílé hvězdy však nejen že nevstřelily vedoucí gól, ale neudržely ani čisté konto a pouhou sekundu před koncem první části vstřelili hráči AZetu vedoucí branku. ANTONíN PECHANEC zpracoval přihrávku Kaluse zvýšil na 1:0 pro Havířov. Druhá třetina začala zvýšenou aktivitou domácích, kteří se dlouhých téměř 14 minut snažili o vyrovnání. To si připsal Matěj Pekr. Druhá třetina přinesla i nevybírfavý zákrok Sztefka, který srazil zezadu na mantinel Čejku. Sztefek po té v utkání skončil a Třebíč následně nevyužila pětiminutovou přesilovku. Třetí třetina začne přibližně v 19:14.
.
40:00
39:54
Chvíli před hvizdem rozhodčích na konci druhé třetiny vystřelil Krisl na Vejmelku. S jeho střelou si poradil.
38:11
Vhazování pře havířovskými vyhráli domácí, ale z této výhody nevytěžili. Hra se přesouvá do středního pásma.
37:11
Třebíč byla nucena opustit obranné pásmo hostů a teď se do něj snaží vrátit. Jejich snahu hatí zvýšená aktivita hostů.
36:47
Zakázané uvolnění Havířova.
33:45
Snažení domácích bylo konečně odměněno gólem. MATĚJ PEKR snižuje na 1:1.
32:35
Niko (HST) se po přetlačované u mantinelu pustil do drobné šarvátky, kterou ukončili rozhodčí.
32:22
Zakázané uvolnění domácích.
31:30
Psota (HST) prokličkoval před havířovskou bránu, kde předal puk, aby jej vzápětí opět obdržel. Jeho střela gól nepřinesla.
30:21
Havířovský Tomi obdržel přesnou přihrávku a tvrdou střelou prověřil Vejmelku. Ten puk vyrazil.
29:49
29:05
Pekr kroužil kolem Havířovské svatyně. Několikrát si přihrál se spoluhráči, ale obranu hostů se jim rozebrat nepodařilo.
28:10
Bilčík si teď několikrát přihrál se Svobodou, jehož střelu Vošvrda likviduje.
26:15
Třebíč okupuje obranné pásmo Havířova. Nicméně teď prohrála vhazování.
25:24
Domácí kombinují během přesilovky před bránou Vošvrdy, které ho teď neškodně od modré prověřil Bilčík.
24:48
Havířov: Sztefek – 5+10 minut do konce utkání: naražení na mantinel.
24:33
Hráč Havířova Sztefek teď brutálním zákrokem srazil zezadu na mantinel Čejku.
23:24
Domácím se nepodařilo využít přesilovku. V její druhé části dokonce havířovští ohrozili Vejmelku.
23:11
21:11
Vyloučení Havířov: 23 – Ostrčil – 2 minuty vysoká hůl.
20:55
Třebíč vstoupila do druhé třetině aktivně, ale akce před Vošvrdou vyznívají naprázdno.
20:01
20:00
19:59
Sekundu před koncem vstřelil ANTONÍN PECHNEC první branku Havířova: Asistence: Marek Kalus
18:51
Niko (HST) byl zasažen pukem do hlavy. Po svých odjel na střídačku.
17:53
Zuzin teď projel přes celou délku hřiště až před brankáře hostů. Vynutil si vhazování před brankářem Havířova.
17:20
16:18
Matěj Pekr (HST) byl zezadu sražen na led po té, co se v obranném pásmu hostů snažil zpracovat puk ke střele. Rozhodčí to neposoudili jako faul.
16:00
Mrázek (HST) se po přihrávce Dolníčka ocitl v ofsajdu.
15:03
Šik se teď po střetu s jedním ze soupeřů doklouzal až k mantinelu, o který se zády zastavil.
14:43
Ofsajd hostů.
Zakázané uvolnění hostů.
13:18
Zuzin se protáhl podél levého mantinelu a dovezl puk až před bránu hostů, ze které však zasáhl pouze vnější síť.
12:01
Hosté se teď aktivně snaží změnit skore ve svůj prospěch. Jejich střelám však chybí razance a přesnost.
11:33
Korím od modré vypálil na Vejmelku. Jeho betony neprostřelil.
10:33
Vhazování před Vejmelkou vyhrál Havířov. Kanko zasáhl beton brankáře domácích.
10:05
Mrázek kombinuje s kapitánem HST Dolníčkem před svatyní Havířova. Dolníček se snaží puk protlačit kolem levé tyčky do sítě. Havířovský golman likviduje jeho střelu lapačkou.
08:47
Tomáš Svodoba z Horácké Slávie je dnes velmi aktivní . Zasáhl beton Vošvrdy a vzápětí se pokusil o další atak. Snaha však nebyla odměněna gólem.
08:12
Obránce Třebíče Bilčík nahodil puk do mezikruží hostů a odchází střídat.
06:24
Krisl se snaží vytáhnout spolupráče z vlastního obranného pásma, ale nedaří se mu to. Vošvrda teď likvidoval několik nepříjemných střel.
05:28
Psota se pro protáhl podél pravého mantinelu. Našel Svobodu, který však nepřekvapil brankáře hostů.
03:48
Třebíčští v čele se Zuzinem potrápili brankáře hostů. Teď Vošvrdu prověřil Matěj Pekr.
02:13
AZ teď nepříjemně dorážel na HST.
01:34
Havířovský Marek Kalus teď poprvé prověřil Vejmelku. Vhazuje se před domácími.
00:54
AZ odolává prvnímu náporu.
00:15
Vhazování vyhráli domácí
00:01
Kapitání Dolníček a Krisl si potřásli ruce s rozhodčími.
Byly dočteny soupisky obou týmů. Tyto právě vjely na led.
Začátek utkání je posunut na 17:40.
Za bílé hvězdy dnes nenastoupí zranění Roman Erat, Luka Petelin nebo třeba Marek Švec.
V sestavě Horácké Slávie najdeme kromě standardních opor týmu i Jana Wassebauera, který se po svém zranění vrací do hry. Dnes to bude jeho třetí utkání po návratu z marodky.
Trenérská dvojice hostů Štefan Mikeš – Martin Janeček dnes budou mít v Třebíči kromě již zmíněného Jana Káni k dispozici uzdravené útočné opory Petra Kanka a Romana Maliníka, ze soboty osvědčenou posilu do brankoviště Tomáše Vošvrdu.
Díky pozdnímu příjezdu hostů kvůli komplikacím na D1 se posouvá začátek utkání na 17:40. Horácká Slávia tak vyhověla požadavku Havířova.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Bilčík, Malena, Niko, Čejka, Přibyl, Šaur – Mrázek, Dolníček, Zuzin – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Svoboda, Psota, Kusko – Čech, Baldwin, Šik – Abdul.

AZ Havířov: Vošvrda (Matoušek) – Bail, Krisl, Lenďák, Korím, Chroboček – Kanko, Maliník, Maruna – Sztefek, Pechanec, Kalus – Tomi, Káňa, Staněk – Kotala, Rimmel, Matějek – Bednář.

Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba.
Ze sobotního rozhovoru s Vítkovickým Janem Káňou, který proti Kadani nastoupil v dresu AZetu, se dalo vytušit, že díky povinostem v extralize dnes v Třebíči nenastoupí. Nakonec se však v soupisce Havířova pro dnešní utkání objevil pod číslem 64. Uvidíme, jestli bude úřadovat podobně jako v sobotu proti Kadani, kdy vstřelil dvě branky a u jedné asistoval.
Ucpaná dálnice je důvodem toho, že hráči AZetu dorazili do Třebíče se zpožděním zhruba před půl hodinou. Snad se vpohodě aklimatizují.
Z třebíčské Mann + Hummel Arény Vám hezké odpoledne přeje Emanuel Míšek
V rámci 11. kola WSM ligy ve středu zajíždí do Třebíče AZ Havířov. Ten si v sobotu podpořen Janem Káňou z extraligových Vítkovic a za jeho vydatného přispění poradil s Kadaní. S jedenácti body se aktuálně drží na dvanáctém místě. Podělíte-li pozici AZetu dvěma, dostanete se k číslu šest, které v tabulce WSM ligy patří po desátém kole šestnáctibodové Třebíči. Ta v sobotu přijela z Jihlavy bez bodů a tudíž by se jí ty z dnešního utkání jistě velmi hodily.

Sestavy Havířova a Třebíče v minulém kole

AZ Havířov: Vošvrda – Ostrčil, Mazanec, Štencel, Korím, Bahounek, Krisl – Kalus, Staněk, Maruna – Tomi, Káňa, Štumpf – Bárta, Pechanec, Sztefek – Kotala, Rimmel, Matějek

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Bilčík, Malena, Niko, Čejka, Přibyl, Šaur – Švec, Dolníček, Erat – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Svoboda, Psota, Zuzin – Mrázek, Raška, Kusko – Abdul.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.