Zápas je za námi. Poslední třetina nám nabídla ještě poměrně drama, kdy to sice zpočtáku vypadalo, že hosté si dokráčí v poklidu pro výhru, ale díky Matěji Pekrovi, mohli domácí pomýšlet na vyrovnání až do úplného závěru. Při závěreční hře bez brankáře však již domácí skórovat nedokázali a naopak ještě tři vteřiny před koncem inkasovali. To je nyní od mě vše a u dalších online přenosů na počtenou.
59:57
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto. Do prázdné branky se z vlastního pásma trefil MATĚJ HES. Bez asistence.
59:08
Až nyní zkoušejí to bez brankáře.
58:45
Domácí se do pásma nedostávají.
58:06
Bernad nyní zkoušel vystřelit z úhlu, ale netrefil.
57:33
Navíc kombinují v útočném pásmu, kde jsou nebezpeční.
56:42
Hosté hrají přesilovku chytře, drží puk a v poklidu nechávají běžet čas.
56:13
Vyloučen Bilčík (TRE) na 2 minuty za hákování. To je pro domácí komplikace při cestě za vyrovnáním. Moc času již totiž nezbývá.
55:42
Raška nyní řešil přečíslení 3 na 2 špatně a puk tak sebrala hostující obrana.
55:14
Domácím gól vlil novou krev do žil a obraz hry vypadá rázem jinak. Bude to však stačit na vyrovnání?
53:58
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Sice šťastně, ale nakonec se puk po sérii střel a odrazů dostal k MATĚJI PEKROVI a ten tak snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Petr Štindl, Tomáš Svoboda.
53:22
Vyloučen Kubica (UNL) na 2 minuty za sekání.
53:12
A nyní se hra stěhuje před Vejmelku po zakázaném uvolnění Třebíče.
52:17
Hra se nyní odehrává převážně na půli soupeře, ale k zakončení to nevede a Třebíč tak není soupeři ničím zvlášť nebezpečná.
52:08
Po nevydařených akcích už sledujeme podrážděné reakce domácích borců, to nikdy není dobré znamení.
51:07
Třebíči se nedá upřít snaha, ale možná i pod tíhou výsledku jim to jak se říká nelepí a pouze bojovnost na hosty dnes stačit asi nebude.
50:10
Domácí musí opět od vlastní branky a navíc dělají chybu v rozehrávce, které tentokráte k ohrožení Vejmelky nevedla. Je z toho pouze icing Třebíče.
Dnešní utkání sleduje 1040 diváků.
49:07
Naopak hosté jsou v klidu a kombinují v útočném pásmu což jim vyhovuje.
48:23
Hosté hrají dobře takticky a brání střední pásmo, což činí Třebíči velké problémy. Chybí klid v kombinaci a nebo někdo kdo vezme zodpovědnost na sebe.
47:24
Čas utíká pro domácí velmi rychle a tak se tlačí do útoku, ale nebezpeční pro Soukupa zatím nejsou.
46:49
Rovnou z buly to zkoušel Polodna, ale jeho pokus neměl moc šancí na úspěch.
46:47
Zakázané uvolnění hostů. Buly po levici Soukupa.
46:29
Nyní buly před Vejmelkou. Hosté hrají zdá se v klidu vědomi si svého náskoku.
45:50
Další snaha domácích dopravit všemožně puk do brány, ale poskakující puk nikdo z nich netrefil.
45:08
44:24
Domácím se nedaří útočné kombinace, než že by si přihrávali, tak po sobě puk hází a zkoušejí to spíše na náhodu a nebo individuálně a to zatím k úspěchu nevede.
43:36
Svoboda nahazoval puk před branku a jeho tečované nahození skončilo v lapačce Soukupa.
43:06
Vyloučen Tůma (UNL). Šance pro domácí se zápasem ještě něco udělat.
41:56
A už je to opět o 2 branky. Chybu v rozehrávce domácích potrestal ANTONÍN MELKA, kdy na dvakrát dokázal dostat puk za Vejmelkovy záda. Asistence: Zdeněk Kubica, David Bernad.
41:09
Další zákroky Soukupa. Za svá záda nepustil ani dorážku z bezprostřední blízkosti a pak už obrana puk poslala do bezpečí.
40:39
Svoboda to nyní zkoušel od modré, Soukup vyrazil vyrážečkou.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:10.
Druhá třetina nenabídla branku ani na jedné straně. Byl to spíše bojovný hokej plný nepřesností z obou stran. Domácí stále ztrácí jednu branku a budou tak muset v poslední třetině zabrat. Podaří se jim zápas ještě obrátit nebo budou slavit hosté? Uvidíme v závěrečné části.
40:00
39:49
Hosté drží puk a hlídají konec třetiny.
39:15
Boj o puk ve středním pásmu vyzněl pro hosty a ti tak míří do útoku.
38:43
Vejmelka teď ukryl puk do lapačky, neměl komu rozehrát a tak se bude vhazovat po jeho levici.
37:57
Domácí se snaží s výsledkem něco udělat, ale hosté brání dobře a do šancí tak Třebíč moc nepouští.
37:46
Hra vysokou holí v podání hostů. Buly před Soukupem.
36:56
Pokorný nahodil puk na Soukupa a dojel tak aby hostující brankář nemohl rozehrát. Pásmo pro domácí.
36:26
Nepřesnosti na obou stranách pokračují, hra převážně ve středním pásmu.
35:43
Úmyslný ofsajd domácích, buly před Soukupem.
35:30
34:33
Nebezpečně teď dorážel před brankou jeden z Ústeckých, Vejmelka však šanci zneškodnil.
33:55
A podruhé za sebou. Hostům se nyní přesilovka zatím nedaří.
33:38
Domácí rychle vyzují puk přes všechny čáry.
33:31
Vyloučen Šik (TRE) na 2 minuty za sekání.
33:07
Malena nahazoval na Soukupa, ale jeho nahození nikdo netečoval a tak měl hostující gólman snadnou práci.
33:02
Domácí vytáhli presing a hned je to znát. Zakázané uvolnění hostů.
31:54
Hostující Tůma se dostal do sólového úniku a i přesto, že byl tísněn domácími obránci, dostal se do blafáku i zakončení. Vejmelka jej však vychytal. Důležitý moment.
31:42
Po delší době práce pro Soukupa, se střelou ze strany si však poradil bez obtíží.
30:16
Nyní sledujeme řadu nepřesností z obou stran. Je to spíše bojovný hokej, než hezká podívaná. Snad se to zlepší z obou stran. Ale pravda že hostů toto zatím stačí. Přidat potřebují spíš domácí.
29:22
V útoku je to však ze strany domácích stále bída. Soukup už si delší dobu nesáhl na puk.
29:07
Třebíč nyní dobře dojela přečíslení Slovanu 3 na 2 a znemožnila hostům zakončit.
28:33
Po delší době puk v moci domácích. Zkoušejí se probít do pásma, ale zatím marně.
28:24
Další icing domácích. Hosté nyní hru kontrolují a Třebíč se pouze brání.
28:01
Puk je za Soukupovou klecí a hosté se rozjíždí k dalšímu útoku.
27:28
Třebíč dostala puk do středního pásma a šla rychle střídat.
27:04
Přesilovka sice už skončila, ale Slovan se ještě dlouho držel v pásmu domácích a opět musel zasahovat Vejmelka. Nyní zakázané uvolnění HST.
26:40
26:14
Po dlouhé době puk ve středním pásmu. Domácí jsou pod tlakem, ale zatím se brání.
25:50
Smetana to zkoušel z dobré pozice, ale Vejmelka zasáhl.
25:14
Slovan už je v pásmu a kombinuje.
24:37
Vyloučen Čejka (TRE) na 2 minuty za pád pod nohy.
24:37
Přečíslení 2 na 1 pro hosty, vyřešil hráč s pukem střelou, Vejmelka kryje.
24:22
Soukup kryje další pokus domácích, ale větší námahu mu to nedělalo.
23:26
Obraz hry se zatím příliš neliší od první třetiny, kombinace vázne spíše na straně domácích, hosté si spíše hlídají střední pásmo a snaží se především nechybovat.
22:40
Ve slušné pozici nyní puk netrefil jeden z domácích útočníků.
21:52
Dobrá obranná práce domácích kdy nedovolili kombinaci hostů dovést ke střele.
21:37
Lehké nahození Maleny od modré čáry si Soukup bez problémů pohlídal.
21:16
20:32
Domácí začali třetinu v početní výhodě, dostali se do pásma, ale ke střele se zatím nedostali. Jakoby to nikdo nechtěl vzít se sebe.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:20.
Divoká první třetina je za námi. Hosté ji zaslouženě vyhráli o jeden gól v poměru 2:3. Hostům se podařilo především využívat přesilovky a celkově jsou zatím více efektivnější. Domácí se na góly viditelně více nadřou, ale nic nevzdávají a tak se můžeme těšit na další pokračování zápasu. Možná se dne dočkáme brankových hodů.
20:00
19:59
V poslední vteřině ještě zmatky před Soukupem. Puk ležel na brankovišti, ale nikdo z domácích jej nedokázal dorazil do brány a pak už zazněl klakson ukončující první třetinu.
19:33
Štindl to dobře zkoušel do modré, ale Soukup s námahou vyrazil.
19:11
A budou k tomu mít dobrou možnost. Kurka (UNL) si jde sednou na 2 minuty za nedovolené bránění.
18:27
Domácí se pokouší ještě do pauzy vyrovnat, ale hosté jsou nyní už v obraně pozorní.
17:55
Hra pokračuje ve svižném tempu, o další odpověď se nyní pokouší hosté, ale Vejmelka si nyní s nahozením z jejich holí poradil.
16:51
Nyní vše na sebe vzal MATĚJ PEKR. Prvně se skvěle prokličkoval obranou hostů a dostal se ke střele, ta však ještě brankou neskončila, ale Pekr se dostal také k následné dorážce, kde už to měl snadné. Asistence: Jakub Šaur, Petr Polodna.
15:34
Kurka nyní v dobré pozici netrefil Vejmelkovu branku, těžko říct jestli by na ni domácí brankář dosáhl.
14:28
Nyní zakázané uvolnění hostů. Buly před Soukupem.
13:35
Domácí jsou průběhem první třetiny nyní viditelně zaskočeni. Hosté jsou nyní všude o krok dříve a diktují tempo hry.
12:59
A hosté přesilovku proměňují. Krásnou nahrávku směřoval před branku Roubík na kterou si sjel DAVID TŮMA a nekompromisně zavěsil. Po inkasované brance si domácí vyžádali oddechový čas. Asistence: Jaroslav Roubík, Jan Pohl.
12:04
Vyloučen Svoboda (TRE). Hosté mají šanci v přesilovce.
11:46
Hosté jdou opět do vedení. Krásnou ranou do levého horního rohu Vejmelkovi brány se prosadil DAVID BERNAD. Asistence: Ladislav Gengel, Martin Baránek.
11:00
Hosté se nyní tlačí do útoku a drží pásmo.
10:20
10:04
Hosté vyhazují do středního pásma. Domácím se tato přesilovka příliš nedaří.
09:04
Šaur nyní trefil clonícího obránce hostů a puk je tak až za Vejmelkovou brankou.
08:15
A další přesilovka pro domácí. Vyloučen Skočovský (UNL) na 2 minuty za sekání.
07:28
Rychlé vyrovnání. Hezkou kombinaci těsně před Soukupem zakončil ADAM RAŠKA. Asistence: Tomáš Svoboda, Vlastimil Bilčík.
07:02
Hostům stačilo pár vteřin přesilovka a jdou do vedení. Úplně sám před Vejmelkou zůstal LADISLAV GENGEL. Asistence: Jiří Kuchler, Matěj Hes.
06:53
06:14
Hra ve čtyřech na obou stranách zatím lepší pro domácí, ale Soukup opět chytá.
05:48
A je po přesilovce. Dvě minuty si odsedí David Dolníček (TRE) za nedovolené bránění.
05:32
Sprška střel na Soukupa, ten však odolává.
05:11
Polodna zkoušel najít spoluhráče před brankou, ale jeho nahrávku ztečoval do ochrané sítě svoji širokou holí Soukup.
04:48
První přesilovka pro domácí, na dvě minuty si půjde sednou Kuchler (UNL). Vysoká hůl.
04:32
Ofsajd domácích.
04:14
Slovan zakládá útok zpoza vlastní branky, ale Třebíč je k zakončení nepouští.
04:04
Hra vysokou holí v podání hostů, buly před Soukupem.
03:32
A domácí to zkoušejí hned po buly, Soukup se na úvod nenudí, jeho zákroky jsou jisté.
03:27
Další zákrok Soukupa po nahození puku na jeho bránu, buly po jeho pravici.
03:09
Na druhé straně se prezentoval dobrou střelou Smetana, ale Vejmelka puk vyrazil vyrážečkou.
02:33
Štindl nyní zkoušel pozornost Soukupa od modré čáry, hostující gólman bezpečně ukryl puk do výstroje.
01:55
Úvodní dvě minuty větší šanci zatím nepřenesly ani na jedné straně, hraje se spíše ve středním pásmu.
01:03
Zakázané uvolnění hostů.
00:18
Svoboda zkoušel nahodit puk z rohu na Soukupa, ale puk prošel brankovištěm v druhém rohu a Slovan se tak dostal k puku.
00:01
Hezký podvečer z Třebíče! Hráči obou mužstev už jsou na ledové ploše a za malou chvíli tak zápas začne.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (D. Svoboda) – Bilčík, Malena "A", Štindl, Čejka, Přibyl, Šaur, Krejčiřík – T. Svoboda, Dolníček "C", Raška – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Psota, Pokorný, Kusko – Čech "A", Abdul, Šik

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Habal) – Smetana, Pohl, Skočovský, Kurka, Hes, Bernad – Rys, Roubík "C", Tůma – Kloz, Melka, Kubica – Kuchler, Gengel "A", Baránek – Křivohlávek

Rozhodčí: Kopeček – Křivohlavý, Měkýš.
SK Horácká Slavia Třebíč
Třebíč nemá letos tak oslnivý start do sezóny jako v předchozím ročníku. Hlavní příčinou jsou především nevyrovnané výkon, kdy domácí ztrácí cenné body, především na ledě papírově slabších soupeřů. Třebíč má zatím na svém kontě 19 nabíraných bodů, což stačí na 5. místo tabulky. V posledním utkání dokázaly Bílé hvězdy vybojovat vítězství 2:4 v Litoměřicích.
Třebíč má problém především s produktivitou, kdy zatím nasázela soupeřům pouze 28 branek, což je druhý nejhorší počet z celý ligy. Ale na druhou stranu Třebíč také málo inkasuje, což je vždy zásluha celé obrané hry týmu, ale také vždy připraveného Karla Vejmelky, který hájí branku domácích nejčastěji. Oproti tomu kanadské bodování klubu zatím vede mladíček Matěj Psota (2+6). V minulém zápase v sestavě, kvůli zranění chyběl Roman Erat, což je pro domácí v útoku vždy ztráta.
Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v minulém utkání: Vejmelka – Malena, Bilčík, Čejka, Štindl, Šaur, Přibyl, Krejčiřík – Čech, Dolníček, Svoboda – Wasserbauer, Polodna, Pekr – Kusko, Mrázek, Psota – Šik, Abdul, Pokorný
HC Slovan Ústí nad Labem
Už jen rychlý pohled na tabulku ligy naznačí že nás čeká vyrovnané utkání. Slovan v dosavadním průběhu sezony nasbíral celkem 18 bodů, což mu stačí na 8. příčku, ale stejný počet bodů mají hned 2 celky před ním. V posledním utkání Ústí zdolalo SK Kadaň v poměru 6:3.
Naším zrakům by určitě neměla uniknout dvojice Jaroslav Roubík (7+8) a Jan Kloz (5+9). Kdy první jmenovaný vede klubové statistiky v počtu branek a v kanadském bodování. Jan Kloz, je zase nejlepším nahrávačem svého mužstva.
V brance Slovanu, pravidelně nastupuje Jakub Soukup.
Sestava HC Slovan Ústí nad Labem v minulém utkání: Soukup – Pohl, Smetana, Vl. Brož, Skočovský, Macek, Hes, Kurka – D. Tůma, Roubík, Rys – Kubica, Melka, J. Kloz – Baránek, Gengel, Kuchler – Křivohlávek
WSM liga pokračuje v rychlém tempu a tak nás čeká již 12. kolo, ve kterém na svém ledě vyzve SK Horácká Slavie Třebíč soupeře ze severu Čech a to HC Slovan Ústí nad Labem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.