STATISTIKY UTKÁNÍ

Střely na branku: 53 – 14 (22:3, 15:4, 16:7)
Vyloučení: 3 – 6 (1:2, 0:2, 2:2)
Využití: 0 – 1 (0:0, 0:0, 0:1)
Utkání 46. kola WSM ligy v českobudějovické Budvar arény je u konce. Motor si spravil chuť po vysoké porážce ve Frýdku-Místku a v dnešním zápase byl dominantní. Hosté se téměř k ničemu nedostali, a nakonec mohli být ještě rádi, že domácí nevyhráli větším rozdílem. České Budějovice soupeře suverénně přestřílely a po zásluze slaví zisk dalších tří bodů, čímž si upevňují vedení v soutěži.

Ve velice dobrém světle se dnes ukázal Tomáš Vak, který před pár dny přestoupil z Kazachstánu. Jako centr první řady vyhrál většinu vhazování a připsal si gól a asistenci. Dva góly dal dnes vynikající Michal Chovan a dva body za asistence má obránce Žiga Pavlin.
59:37
Domácí jsou stále v útoku a ještě se pokouší o další zásah...
59:00
Českobudějovický útočník si položil Volkeho a zvolil forhendový blafák. Přehodit beton ležícího gólmana už ale nedokázal.
59:00
Jiří Fronk byl faulován v samostatném úniku a pojede trestné střílení!
57:53
Slovan hraje v plném počtu, domácí nevyužili přesilovou hru.
56:40
Ústí nad Labem je ve čtyřech.
56:37
Tomáš Nouza osamocený u pravé tyče také neuspěl! Chybělo málo k tomu, aby Motor přidal šestý zásah.
56:06
Českobudějovičtí vstřelili branku a už se radovali! Gól Martina Heřmana ale nemůže být uznán pro úmyslné kopnutí.
55:53
Hosté budou hrát ve třech! Patrik Husák seknul Čermáka a jde na trestnou lavici!
55:48
Velká šance, v níž byl Miloslav Čermák! Osvědčený střelec ale ve stoprocentní příležitosti nepřehodil beton Volkeho. Následně byl faulován.
54:40
I dnes dorazila do Budvar arény velice slušná návštěva – 5 707 diváků!
54:40
Michal Chovan byl v šanci, ale pod nohy se mu vrhnul gólman Martin Volke. Ten nakonec skončil za brankou a bez masky. Dostává menší trest za pád pod nohy, trest odpyká Navarra.
53:40
Hra výrazně ztrácí na tempu. Domácí vědí, že už stačí jen držet bezpečný náskok, a tak se baví hokejem. Motoráci hosty přehrávají a chvílemi to vypadá, jako by se hrálo na rybníce.
52:39
Obrovská šance Motoru, když Žovinec zpoza branky našel osamoceného Jiřího Fronka mezi kruhy. Pohotová rána šikovného odchovance Chomutova ale letěla těsně vedle!
52:23
Motor je znovu v tlaku a nyní ránu od modré v podání Žigy Pavlina musela zlikvidovat lapačka ústeckého brankáře.
51:34
Zdeněk Doležal jako další ohrozil Kváčovu svatyni, ale českobudějovický maskovaný muž dnes chytá dobrý zápas.
50:30
Střela kapitána hostů Martin Vágnera skončila na chráničích Kváči. Hosté už jsou ale venku z pásma.
49:39
Pavel Pýchy si připisuje menší trest za držení protihráče a Ústí nad Labem bude mít přesilovku.
49:07
Jiří Fronk se s neuvěřitelnou lehkostí dostal přes hostující obranu a ještě přistrčil puk do strany Filipu Vlčkovi. Ten měl hezkou šanci, ale Volke ho vychytal!
48:22
Českobudějovičtí se snaží zavést kotouč do útočné třetiny, ale nedaří se jim to.
47:39
Po střele od modré čáry zůstal na ledě ležet Roman Vráblík. Už se ale zvedá a míří na střídačku.
47:00
V této třetině je zatím zajímavá úspěšnost střelby na obou stranách. Domácí mají čtyři střely a dva góly, hosté tři střely a jeden gól.
45:38
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
První využitá přesilová hra v dnešním zápase a poněkud překvapivě se o to zasloužili hosté. Ti však hráli v početní výhodě velice dobře a několikrát nebezpečně ohrozili Kváču. Nakonec střelu Kasíka od modré čáry šikovně tečoval MAREK MACEK a puk skončil za zády mladého gólmana. Asistence: Jaroslav Kasík a Zdeněk Doležal.
45:26
Hosté měli dvě pěkné šance, ale první branku si zatím nepřipisují.
44:38
Přesilová hra pro Slovan. Za hákování odchází na trestnou lavici Vladimír Škoda.
43:09
České Budějovice právě vstřelily branku!
Pátá právě teď odbila! TOMÁŠ VAK ukazuje hned v prvním zápase, proč jej vzali na jih Čech. Zkušený centr vyhrál buly na Pýchu, který předal na modré čáře puk Pavlinovi, jenž tvrdě vypálil. Volke puk neudržel ve výstroji, a tak si jej sebral Vak, který brankáře Slovanu vytáhl dlouhým blafákem z klece, a zakončil pohodlně do odkryté branky. Asistence: Žiga Pavlin a Pavel Pýcha.
41:33
Domácí ještě upevňují svůj už tak dostatečný náskok. Obránce Mucha těsně za modrou čarou předal puk na levý mantinel MICHALU CHOVANOVI, který si všiml, že gólman špatně stojí u tyče, a lišácky zamířil k bližší tyči. Tato branka jde na Volkeho vrub, navzdory jeho skvělému výkonu ve druhé třetině. Asistence: Jánko Mucha.
40:46
Tomáš Vak dostal puk na levý kruh a ihned vyzkoušel Martina Volkeho. Brankář Slovanu ale neměl s jeho pokusem moc práce.
40:01
STATISTIKY PO DRUHÉ TŘETINĚ

Střely na branku: 37 – 7 (22:3, 15:4)
Vyloučení: 1 – 4 (1:2, 0:2), bez využití
Také druhá část hry byla téměř výhradně v režii Českých Budějovic. Hosté se sice na začátku druhé třetiny mohutně nadechovali a vypadalo to, že ještě zaberou a pokusí se zápas zdramatizovat, později jim ale došly síly. Motor tentokrát nedal ani jeden gól, na čemž má velkou zásluhu dobře chytající Martin Volke.
40:00
39:58
Nádherná akce Motoru těsně před přestávkou! Ideální přihrávku za obranu dostal na pravém křídle najetý Jiří Fronk a jeho bekhendová střela těsně minula vzdálenější tyč!
39:10
Domácí jsou i po skončení přesilové hry v útočné třetině a snaží se aspoň o jeden zásah v této třetině.
38:22
Hosté jsou v plném počtu. Motoráci hráli tentokrát početní výhodu velice dobře.
37:49
Ani střela Dostálka si za něj nenašla cestu. Motor je stále v tlaku před brankou Slovanu.
37:23
Mitch Fillman pěkně pálil od modré čáry, ale Volke je dnes opravdu oporou svého mužstva.
37:07
Jihočeši se drží na puku v útočné třetině a několikrát ohrozili Volkeho. Ten však za svá záda v této třetině ještě nepropustil žádný puk.
36:22
Petr Markulinec je zatím jediným hříšným hráčem v této třetině. Vyloučen je už podruhé a znovu za hákování!
35:53
Tempo hokeje teď trochu upadá. Motor má již dostatečný náskok a Ústí nemá mnoho šancí na to, aby utkání ještě zdramatizovalo.
35:00
Přečíslení Ústí nad Labem zakončil tvrdou střelou z první Zdeněk Doležal. Vypálil sice pěkně a rozezvučel dokonce brankovou konstrukci, ale byl to jen boční oblouk.
34:07
Jiří Fronk tvrdě pálil, ale z téměř nulového úhlu. Volke si střelu v klidu pohlídal.
32:53
Zatím nejhorší přesilová hra Motoru, domácí si v ní připsali jen jednu střelu. Markulinec se vrací na led.
32:10
Ústí nad Labem hraje v oslabení aktivně a rychle přistupuje k volným hráčům Motoru. Českobudějovičtí tuto přesilovou hru nehrají moc dobře.
31:10
Další dobrá rána Romana Vráblíka od modré čáry, ale ani tentokrát neskončila za zády brankáře Slovanu.
30:53
Motor bude mít první přesilovou hru ve druhé třetině. Petr Markulinec je vyloučený za hákování.
29:37
Dušan Žovinec pěkně vypálil přes beka a Volke puk neudržel v lapačce. Motor si připisuje svůj 29. střelecký pokus.
28:35
Dominik Dalecký pálil hned dvakrát za sebou na Kváču, ale na brankáře Motoru prošel jen druhý pokus.
27:20
Vráblíkovo nahození tečoval vysoko nad branku zkušený bard Tomáš Vak.
26:35
Jiří Fronk střílel od pravého mantinelu, ale ani tenhle puk za brankáře Ústí nad Labem neprošel.
25:46
Vladimír Škoda obkroužil branku a pokoušel se Volkeho překonat rychlou střelou. Brankář Slovanu ale stál dobře u tyče.
24:52
Rána Filipa Nováka skončila na chráničích Volkeho. Obránce, který dnes hraje poprvé s kapitánským céčkem, je při chuti.
24:06
Slovan se každopádně vzpamatoval a ve druhé třetině hraje o poznání lépe. Už teď téměř vyrovnal počet střeleckých pokusů, které měl za celou první periodu.
23:29
Petr Markulinec prověřil Petra Kváču, který si tak připisuje svůj pátý zákrok v zápase.
22:42
Roman Vráblík je dnes snad nejpilnějším střelcem. Nyní znovu pálil pěkně od modré čáry, ale clonící spoluhráč nedokázal puk svou holí tečovat.
22:01
Tak v této třetině už hosté více než polovinu hrací doby čekat nebudou. Zdeněk Doležal pálil z dobré pozice a Kváča byl nucen puk vyrazit.
21:25
Střela Tomáše Nouzy za záda ústeckého brankáře neprošla, ale rozhodně nebyla bez šance.
20:36
Domácí začali třetinu znovu lépe a jsou v útoku. Volke ale zatím zasahovat nemusel.
20:01
STATISTIKY PO PRVNÍ TŘETINĚ

Střely na branku: 22 – 3
Vyloučení: 1 – 2, bez využití
První třetina byla jasně v režii domácího Motoru, který byl na kluzišti jasným pánem. Vzhledem k poměru střel se dá dokonce říci, že bylo na ledě jen jedno mužstvo. Slovan si totiž první střelu na branku připsal až někdy ke konci prvního dějství. České Budějovice nakonec využily hned tři své šance, a mají tak zápas skvěle nastartovaný.
20:00
19:41
Probíhají poslední sekundy první třetiny a puk mají v poklidu obránci Slovanu za svou brankou.
18:30
Domácí jsou stále na puku a snaží se ještě o navýšení vedení.
17:53
Třetí branka Motoru znamená už celkem pohodlné vedení pro domácí tým. U pravého mantinelu v útočném pásmu Motoru probíhal boj o puk, ten se podařilo vyšťouchnout Nouzovi, jenž ho poslal na bránu. Kotouč si sebral MICHAL CHOVAN a jel sám na Volkeho, jehož si krásně vychutnal, a nakonec zakončoval do odkryté klece. Asistence: Tomáš Nouza.
17:37
Domácí se ubránili a už hrají zase v pěti.
16:38
Ústí mělo pěknou šanci a pro domácí mohlo být zle. Jaroslav Roubík dostal puk do předbrankového prostoru a pohotově pálil na vzdálenější tyč. Kváča v poslední chvíli do volného prostoru vložil beton!
15:37
První přesilovka pro Slovan a možnost na zmírnění vedení domácího celku. Jiří Fronk je vyloučen za hrubost.
14:32
Jihočeši se po zásluze dostávají do dvoubrankového vedení. Pavlin založil akci a nahodil puk do pásma. Ten poté zpět na modrou čáru protečoval Vak a slovinský obránce se mohl opřít do puku. Jeho krásná střílená přihrávka šla přímo na hůl šikovného MILOSLAVA ČERMÁKA, který lehce líznul kotouč, a ten skončil za zády Volkeho. Vak si v prvním zápase za Motor připisuje první bod. Asistence: Žiga Pavlin a Tomáš Vak.
14:01
Střely na branku: 17 – 0
13:59
Vladimír Škoda vypálil velice dobře, ale Volke jeho vysokou střelu vyrazil do ochranné sítě.
13:02
Sudí Milan Jindra odpískal zakázané uvolnění, které ovšem být ani náhodou nemělo. Zkušený rozhodčí se vzápětí omluvil a nařídil vhazování ve středovém kruhu. Fanoušci odměnili gesto sborovým skandováním jeho jména.
12:31
I David Merta pálí vysoko nad branku...
12:25
Jaroslav Gengel mohl zaznamenat první střelu na Kváču, ale puk by šel zcela jistě mimo branku, a tak je českobudějovický brankář stále bez zákroku!
11:47
Tomáš Vak a jeho další suverénně vyhrané vhazování.
11:41
Pěkně od modré vypálil obránce Filip Novák, ale jeho ránu chytil zkušený brankář Volke do lapačky.
11:05
České Budějovice mají opticky obrovskou převahu, ale vedou stále jen o jeden gól.
10:12
Ani druhou přesilovou hru Motor nevyužil.
10:09
Tomáš Vak už se nemohl dívat na věčné nahrávky napříč útočným pásmem, a tak sám vypálil z vrcholu pravého kruhu. Volke má puk v lapačce.
09:15
Českobudějovičtí hrají přesilovku znatelně lépe než v předchozích zápasech. Celou dobu se drží v útočném pásmu, ale chybí tomu střelba.
08:12
Obránce Slovanu Dominik Málek bude pykat za podražení. Motor bude mít druhou početní výhodu a velkou příležitost navýšit skóre.
07:13
První střelu Ústí nad Labem mohl mít Zdeněk Doležal, ale mířil vedle.
06:30
Miloslav Čermák šel do útoku, ale obránce Slovanu zblokoval puk z jeho hole.
05:03
Ústí nad Labem se nakonec v oslabení ubránilo.
04:53
Jedovka od modré čáry v podání Romana Vráblíka skončila na chráničích Volkeho. Úplně stejně dopadla i druhá střela českobudějovického beka.
04:38
Od modré čáry vypálil Žiga Pavlin, ale rána šla přímo doprostřed brány.
04:15
Domácí točí Ústí nad Labem v jeho pásmu. Uvidí Budvar aréna druhý gól v krátkém sledu?
03:31
Kanaďan Mitch Fillman trefuje ranou od modré čáry při přesilovce horní tyč!
03:03
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jaroslav Roubík – 2 min., nedovolené bránění).
02:54
Výborná akce končí celkem po zásluze gólem Motoru. Domácí totiž měli velký tlak a branka už visela ve vzduchu. Fillman nahodil puk na zadní mantinel a jako první si pro něj dojel Vlček. Písecký odchovanec se rozhlédl a poslal geniální zadovku před branku přímo na hůl JIŘÍHO FRONKA, jenž se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Filip Vlček a Mitchell Fillman.
02:08
Velká šance Motoru nevyužita! Roman Vráblík pěkně pálil od modré a k dorážce v předbrankovém prostoru se dostal Jakub Babka. Volkemu puk prošel, ale nedoputoval až za čáru.
01:35
Motor je celou dobu v útočném pásmu, ale Volke nemá další práci.
00:30
Miloslav Čermák našel zpoza brány v mezikruží postaveného Vlastimila Dostálka, ale ten pálil vedle branky.
00:02
Tomáš Vak dokázal, proč přišel na jih Čech. Úvodní buly s přehledem vyhrál!
00:01
Při dlouhodobém zranění Lukáše Květoně bude dnes kapitánem Motoru Filip Novák. Nová posila Tomáš Vak se postaví do centru první řady s další posilou Dostálkem a Čermákem.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Bláha) – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Mucha, Vráblík – Dostálek, Vak, Čermák (A) – Chovan, Nouza (A), Heřman – Fronk, Vlček, Žovinec – Hřebejk, Škoda, Babka.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Husák, M. Vágner (C), Kasík (A), Macek, M. Zdvořáček, D. Málek – Dalecký, Roubík (A), Gengel – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Moučka, Kusý, Navarra – Markulinec, Komárek.

Rozhodčí: Grech – Jindra, Kreuzer.
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Play-off se blíží a Motor svým fanouškům lehce brnká na nervy. Výkony nejsou takové, jak by si všichni přáli. Ke střeleckému trápení najednou přibyla i horší obranná hra. Ondřej Bláha si svůj návrat do branky určitě představoval jinak. Klub přivítal do svých řad dalšího navrátilce Tomáše Vaka a bude doufat ve střelecké probuzení. Zbývá už jen osm kol do konce základní části a bylo by potřeba všechny posily zapracovat do sestavy, najít pro ně ideální místo a začít opět diváky bavit hokejem i vítězstvím.
HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM
Síla týmu je spíše v útoku, než v obranné činnosti. Zatímco ve střílení branek patří Ústí nad Labem čtvrté místo, obrana je naopak třetí nejhorší v soutěži. Na hřištích soupeřů je dokonce spolu s Mostem úplně nejhorší. Brankář týmu Jakub Soukup odchytal nejvíce minut ze všech brankářů WSM ligy a má na svém kontě i největší počet zásahů. Ve středu hrálo Ústí nad Labem doma a podlehlo Prostějovu 1:6.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.