Derby Přerova a Prostějova je u konce. Dramatický duel dospěl až do prodloužení, kde přisoudil hostům bonusový bodík Jan Rudovský. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek večera.
60:43
Jestřábi právě vstřelili branku!
JAN RUDOVSKÝ v přesilové hře 4na3 napřáhl a přesným zásahem do šibenice zajišťuje Prostějovu druhý bonusový bod. Bez asistence.
60:43
Chmelíř zastavil pronikajícího Luňáka a píská se faul. Lukáš Chmelíř (PŘE) 2 minuty za nedovolené bránění.
60:01
Ve třetí třetině jsme viděli po jednom gólu na každé straně a zápas tedy dospěl do prodloužení, které začne za malou chvíli.
60:00
59:56
Prostějovská lavička si vyžádala oddechový čas.
59:56
Ještě nebezpečná Procházkova střela z mezikuží končí v lapačce Kantora. Poslední vteřiny třetí třetiny jsou před námi.
59:20
Vypadá to, že se půjde do prodloužení.
58:04
Vhazuje se ve středním pásmu. Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:19
Sikora přiťuknul puk Šťastnému, jehož dělovka se otřela o lapačku Kantora a zamířila do bezpečí pro Prostějov.
56:34
Procházkovu střelu vyrazil Kantor přímo před Dostálka, který už se natahoval po dorážce, ale na puk nakonec nedosáhl.
55:29
Šlahař posunul puk za sebe na Krejčíka, který z dobré vzdálenosti minul branku Přerova.
53:17
Ofsajd Přerova a hra se vrací do středního pásma, kde se bude vhazovat.
52:25
V poslední třetině se hraje hodně taktická bitva. Soupeři vzájemně čekají na chybu toho druhého.
51:56
Dvořák se vrací zpátky na ledovou plochu, Zubři jsou v plném počtu.
51:06
Do zakončení se z ničeho nic dostal Lubomír Korhoň, který ale z bezprostřední blízkosti neprostřelil skvělého Klimeše.
50:32
Zubři zatím odolávají náletům Prostějova.
49:55
Filip Dvořák (PŘE) 2 minuty za hru vysokou holí.
49:13
Kantor opět dobře zasahuje a vhazuje se v obranné třetině Prostějova.
48:19
Palovo nahození skončilo v lapačce Pavla Kantora.
47:32
Šlahař se opět dostal k odraženému kotouči, tentokrát ho ovšem do sítě Přerova dopravit nedokázal.
47:17
Poslat Zubry do vedení mohl David Šťastný, ale nedokázal ve finále zvednout puk nad beton Kantora.
46:42
Situace se mírně zklidnila a pokračuje se ve hře.
Hosté neuposlechli několik upozornění a v hledišti létají kelímky od piva, zapalovače, dělobuchy a ruzné další předměty.
Fanoušci Prostějova momentálně pozastavili utkání.
46:42
Dvojnásobná přesilovka Jestřábů je využita a máme opět srovnáno. Přesilovkovou akci doklepl do sítě z dorážky osamocený JAKUB ŠLAHAŘ.' Asistence: Matouš Venkrbec, Lukáš Luňák.
46:06
Prostějov bude hrát přesilovku pět na tři. Marek Sikora (PŘE) 2 minuty za nedovolené bránění.
45:09
Rostislav Šnajar (PŘE) 2 minuty za podražení.
43:19
Kotouč končí v hledišti. Následuje buly ve středním pásmu.
42:48
Klimeš chytá do lapačky střelecký pokus Augustina.
42:19
Hra je přerušena, protože jeden z hráčů Přerova se ocitl v brankovišti Kantora.
41:27
Kantor neudržel Malinovu ostrou střelu. Zubři zamkli soupeře v jejich pásmu a kombinují.
40:39
Přerovští hodně napadají svého soka a Prostějov se těžko dostává z vlastního pásma.
40:15
Přerov právě vstřelil branku!
Zubři si pro svého soupeře přichystali pořádně ledovou sprchu! VLASTIMIL DOSTÁLEK nachytal přesnou střelou z ostrého úhlu brankáře Kantora a posílá svůj celek do vedení! Asistence: Roman Pšurný, Milan Procházka.
40:01
Druhá třetina nám nabídla pěkný a tvrdý hokej s mnoha šancemi. První polovinu třetiny byli lepší hosté, a tu druhou zase domácí. Ti v jednu chvíli obstřelovali branku Kantora ze všech pozic, ale brankář Jestřábů chytá skvěle a jen díky němu nejsou domácí ve vedení. Poslední třetina bude hodně zajímavá.
40:00
39:06
Popelka v další šanci Zubrů. Kantor ovšem drží hosty nad vodou.
38:30
Kantor vyšvihl svoji lapačku proti jedovaté střele Chmelíře.
37:18
Procházka i Dostálek nedokázali přelstít výborného Kantora.
36:58
Výborný výkon, ale i pořádná dávka štěstí teď pomohla přesouvajícímu se Kantorovi. Brankář Prostějova opět vychytal přerovského Kratochvíla. Hosté hrají v plném počtu.
36:18
Prostějovu se daří tohle oslabení a již podruhé se osvobozuje.
35:29
Šlahař zachytil kotouč v oslabení a dostal se do úniku, kde se mu ale ohrozit Klimeše nepovedlo.
34:57
Prostějov hraje nedisciplinovaně a to je šance pro domácí. Zubrům se nabízí třeti početní výhoda v řadě. Matouš Venkrbec (PRO) 2 minuty za hákování.
34:28
Matouš Kratochvíl si v úniku položil Kantora, ale vzápětí trefil jeho dobře postavený beton. Brankář Jestřábů zachoval chladnou hlavu a vychytal důležitou šanci.
33:56
Švec je na ledě, Prostějov hraje v plném počtu. Prostějov se dokázal hned dvakrát ubránit proti přesilovkám Přerova.
33:10
Popelka, Malina a ani Vágner nedokázali své pokusy nasměrovat do branky Prostějova.
32:29
Zubři sevřeli hosty v jejich pásmu a obstřelují Kantora ze všech stran.
31:45
Sotva se Marek Švec (PRO) vrátil na led, tak opět usedá na lavici hříšníků. Tentokrát útočník Prostějova vyhodil kotouč do hlediště.
30:28
Malinova bomba od modré se odrazila od spojnice na brankovou čáru a poté na čepel Procházky, který také neproměnil.
29:58
Šťastný nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat Kantora dorážkou mezi betony.
29:36
Zubři si hned z následující šance vynutili přesilovou hru. Marek Švec (PRO) 2 minuty za hákování.
28:56
Přerov je kompletní a nyní se žene do útoku.
27:48
Zubři se hodně dobře brání, Prostějov nemůže v této přesilovce najít recept na domácí defenzívu.
27:11
Zubrům se podařilo vybojovat kotouč a vzápětí se i osvobodit.
26:46
Další přesilová hra pro Prostějov. Tentokrát si trest odsedí Jakub Ižacký (PŘE)
26:31
Kombinace se Jestřábům nezdařila a píská se ofsajd.
25:46
Ferenc na ledě, Přerov je kompletní.
25:19
Kantor musel přikrýt puk do lapačky před dotírajícím Procházkou.
24:29
Popelka se v oslabení dostal ke střele. Jeho pokus se otřel o boční síťku.
23:43
Jakub Ferenc (PŘE) minuty za nedovolené bránění.
23:25
Prostějov po vyrovnávací brance tlačí a bude hrát přesilovou hru.
22:58
Je srovnáno! Z ničeho nic se rozhodl nahodit kotouč na branku Zubrů obránce ALEŠ HOLÍK, jehož pokus překvapil všechny na stadionu včetně brankáře Klimeše. Asistence: Tomáš Protivný.
21:28
Prostějov se tlačí do šancí, ale pozorný Klimeš zatím odolává.
20:56
Klimeš si výborně poradil se střelou Rudovského i dorážkou Nováka.
20:34
Ofsajd Prostějova, buly ve středním pásmu.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka derby mezi Přerovem a Prostějovem je u konce. Ze začátku se hrál hodně opatrný hokej s minimem šancí. To se od poloviny třetiny změnilo a hrál se hodně zajímavý hokej. Jedinou trefu domácích zařídil obránce Malina. Druhá část startuje v 17:53.
20:00
19:32
Hozák je zpátky na ledě, Prostějov kompletní.
18:36
Šťastný střílel těsně vedle branky Kantora a hosté následně vyhazují puk za branku Klimeše.
17:59
Palova přizemní bomba byla sražena hostujícími hráči za branku Prostějova, odkud následně Zadražil osvobodil svůj celek v oslabení.
17:29
Jiří Hozák (PRO) 2 minuty za držení hole.
16:42
Prostějov se usadil v útočné třetině a začíná kombinovat.
15:30
Šťastného střela mířila hodně vedle prostějovské klece. Jestřábi jsou na kotouči.
15:03
Venkrbec to zkoušel střelou na bližší tyč, kde Klimeše nakonec nenachytal.
14:17
Hra je opět přerušena. Zubři vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
13:38
Zakázané uvolnění Jestřábů. Vhazuje se po levé ruce Kantora.
13:16
Jistý Klimeš si poradil i s prudší žabičkou od Martina Nováka.
12:29
Dostálek byl blízko k tomu, aby navýšil vedení Zubrů, ale břevno branky Prostějova bylo proti.
11:43
Goiš nabídl žabičkou šanci Matouši Kratochvílovi který z blízkosti neprostřelil brankáře Kantora.
11:13
Hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
10:50
Teď ho napodobil ze Zlína vypůjčený David Šťastný. Zubři již hrají v plném počtu. Prostějov Klimeše v početní převaze ohrozil celkem jednou.
10:31
Zbořil v pohodě posílá kotouč daleko od branky Přerova.
9:56
Krejčíkovo slabší nahození končí v lapačce Klimeše.
9:32
Zubři velmi dobře brání střední pásmo a hosté se ještě v přesilovce neprotlačili před Klimeše.
8:49
Je tu první šance pro Prostějov. Možná trošičku přísné vyloučení, ale to nic nemění na trestu pro Matouše Kratochvíla (PŘE)
8:41
Další icing domácího celku. Opět tomu předcházela nepřesná rozehrávka.
8:18
Zakázané uvolnění hokejistů Přerova. Buly po levici Klimeše.
7:49
Sikorova svižná střela zápěstím prolétla těsně nad brankou Kantora. Na puku jsou stále domácí.
7:16
Holíkovo nahození kryje pozorný Klimeš do lapačky.
6:29
Kovařík byl kolenem soupeř podražen, hraje se nadále bez vyloučení.
5:41
Zakázané uvolnění hokejistů Přerova. Hra se vrací opět před Klimeše, kde se bude vhazovat.
5:26
Prostějov se bude snažit o okamžité vyrovnání, buly před Klimešem.
4:43
Zubři se dostávají po nenápadné akci do vedení. Prudké nahození LUBOMÍRA MALINY doplachtilo přes hradbu těl až za Kantorova záda. Asistence: Karel Plášek, Michal Popelka.
4:18
Novák střílel z nadějné pozice těsně vedle Klimešovy branky.
3:35
Zubři pěkně kombinovali, ale závěrečná fáze se jim nakonec nepodařila.
2:58
2:36
Jestřábům se také zatím nic vážnějšího nepodařilo a tentokrát vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
1:56
Goiš dal čisté tělo Holíkovi, který se skácel k ledu. Prostějov je ovšem na puku a snaží se kombinovat.
1:29
Přerovští nic nedokázali vymyslet a Klimeš poprvé zasahoval. Buly u branky Zubrů.
0:56
Přerovská pětice se usadila před Kantorem a snaží se něco vymyslet.
0:26
Oba celky se zatím oťukávají a na první vážnější šanci čekáme.
00:01
Přerov do této chvíle nasbíral devět bodů a navíc v posledních třech zápasem neokusil hořkost porážky. Naposledy si doma po obratu připsal výhru v prodloužení nad Frýdkem-Místkem (6:5) a v Ústí nad Labem (3:2) i v Litoměřicích (2:1) zvítězil na nájezdy.

Prostějov má na svém kontě ještě o dva body více, tedy jedenáct. I když v posledních dvou zápasech, na ledě Frýdku-Místku a doma s Ústím, padl shodě v prodloužení 3:4, stále drží od začátku WSM ligy svoji bodovou sérii. Bude dál pokračovat nebo na přerovském kolbišti skončí?
Hezkou sobotu z přerovské MEO Arény, kde se dnes od 17:00 odehraje šlágr 7. kola WSM ligy. Do boje se pustí dva hanáčtí rivalové – Přerov a Prostějov. Jak Zubrům, tak i Jestřábům se navíc úvod soutěže povedl a patří do horní poloviny tabulky. Aktuálně je Přerov sedmý a Prostějov pátý. Proto ostře sledované derby slibuje parádní podívanou. A budou ho sledovat zřejmě zcela zaplněné ochozy!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.