Máme za sebou další zápas tohoto ročníku WSM ligy, ve kterém se utkala HS Třebíč s Motorem České Budějovice. Již od začátku se utkání vyvíjelo slibně pro Třebíč, kdy v osmé minutě vstřelil úvodní branku Radim Zohorna. Po zbytek první třetiny se neděly žádné větší komplikace pro třebíčský tým. Do druhé třetiny Třebíč vstoupila úspěšněji, když ve dvacáté třetí minutě vstřelil gól Matěj Psota. České Budějovice na sebe ale nenechaly dlouho čekat, když ve třicáté druhé minutě vtřelil gól Rok Pajič a tím snížil náskok Třebíče na 2:1. Pouhou minutu po gólu se podařilo Motoru dorovnat skóre na 2:2, kdy vstřelil branku Vladimír Škoda. Bylo vidět, že si byla Třebíč ze začátku jistá svým dvoubrankovým vedením, které náhle během dvou minut ztratila. Ve třetí třetině jsme mohli vidět opravdu rychlou hru obou mužstev, kdy se obě snažila urvat vítězství. Tím šťastlivcem se stala nakonec HS Třebíč, když ve třicáté čtvrté minutě vstřelil rozhodující branku Jan Milfajt a tím rozhodl celkový vývoj zápasu pro posledních šest minut.
59:12
Bláha signalizuje odchod z brány, ale zatím nemůže opustit svoji svatyni. Odjíždí právě teď.
59:07
Po přihrávce rukou se vhazuje ve středním pásmu.
58:43
57:59
Třebíč se usadila ve třetině hostů, Erat našel na modré Bartejse, ten však míjí. A další akce dua Erat Bartejs.
57:05
I přes oslabení se hosté snaží co nejrychleji propracovat před Vejmelku, tam puk zachytil Erat, dovezl jej však pouze do ofsajdu.
56:43
Vyloučen hráč Vladimír Škoda (CEB) na dvě minuty – podražení.
56:13
Chybu Milfajta na modré hosté potrestali přebráním puku a střelou na Vejmelku.
55:49
Kapitán Třebíče David Dolníček ukázal 1830 divákům krásný break kolem levého mantinelu, u pravé tyče jeho střelu likviduje Bláha a poradil si i s dorážkou Radima Zohorny.
55:29
55:25
Ofsajd hostů, vhazuje se ve středním pásmu.
54:31
Motor má přesilovku, s ubývajícím časem nebezpečně doráží na svatyni domácích, krásnou teč předvedl Lukáš Květoň.
53:41
53:29
Vyloučen hráč Radim Zohorna (TRE) na dvě minuty – faul kolenem.
52:26
Přihrávku od Žovince zpracovával Josef Straka, ale v levém kruhu domácích byl faulován Zohornou.
52:24
Roman Erat přihrával zpět na modrou Bartejsovi, který o puk přichází a hostům se daří osvobodit z tlaku Třebíče.
51:41
Vyloučen opět hráč Miloslav Čermák (CEB) na dvě minuty – faul loktem.
51:30
Těsně na konci přesilovky dorážel přihrávku Erata Dolníček, gól nepadl, ale Třebíč čeká další přesilovka.
51:24
50:15
Niko ztratil po rozehrávce na modré hostů puk. Kotouče se chopil Martin Heřman a dovezl jej do pravého rohu domácích. Tam se aktivity opět chopili domácí.
49:41
Přihrávku Erata u pravé tyče Bláhovy brány nezpracoval Zdráhal. Puk se mu odrazil od hole. Byla to vysloveně gólová šance.
49:24
Vyloučen hráč Miloslav Čermák (CEB) na dvě minuty – sekání.
49:08
Krásně před Bláhou kombinovali Zdráhal s Wasserbauerem. Vynutili si na Motoru faul.
47:59
Pěknou akci předvedl Radim Zohorna, který za zády Bláhy našel u levé tyče stojícího Erata. Vzápětí Třebíč útočí hokejkou Milfajta. Jeho střelu v nepřehledné situaci skvěle likviduje Bláha.
47:31
Vahzování před Bláhou vybojovali hráči Motoru, které o puk rychle připravila Slavia.
47:07
Pěknou obrannou akci předvedl Václav Čejka, za zády Vejmelky připravil o puk Čermáka.
46:43
45:33
Vhazování před Vejmelkou vyhráli domácí, Václav Čejka poslal puk do třetiny hostů, kde se Motor pokusil založit útočnou akci, která končí ofsajdem.
44:59
Třebíčané odolávají tlaku hostů, důsledným napadáním ve vlastním obranném pásmu jim znemožňují zakončit. Střelu Pavlina zblokoval Roman Erat.
44:43
Vyloučen hráč Milan Přibyl (TRE) na dvě minuty – držení protihráče.
44:05
Rychlý průjezd celým hřištěm jsme viděli od Jakuba Babky, jehož přihrávku žádný z jeho spoluhráčů ve třetině domácích nezpracoval.
43:05
Po přihrávce od Erata poslal puk dále na Zdráhala Lojek, který v pravém rohu o puk přišel a hra se nachvíli vrací před Vejmelku.
42:08
Dlouhou přihrávku nezpracoval Jan Wassrebauer, napodruhé se mu to však podařilo, nachvíli vrátil hru před Bláhu. Chuť hostů vyrovnat však přenesla hru zpět před Vejmelku, kde se strhla drobná šarvátka.
41:51
Domácí se osvobodili na základě zakázaného uvolnění.
41:03
Nadvakrát prověřil Vejmelku Lukáš Květoň
40:02
Vstup do třetí třetiny po úvodním vhazování režírovali hosté, nicméně vzápětí se hra přesunula před jejich brankáře. Posléze se znovu chopili aktivity a vynutili si na Vejmelkovi zásah a tudíž vhazování před bránou domácích.
40:01
Druhá třetina přinesla strhující podívanou. Oproti první části hry se zrychlila a přinesla čtyři branky. Po dvou na obou stranách. Nicméně náskok z první třetiny si domácí prozatím drží. Poslední třetina začne přibližně v 19:14.
40:00
39:24
Ze vhazování těžila Třebíč, ve třetině Motoru však o puk přišla a znovu se pokouší vyvézt puk alespoň do středního pásma, což se jí daří.
39:15
Ofsajd Motoru. Vhazuje se ve středním pásmu.
38:32
Pěkný break jsme mohli vidět v podání Luboše Roba, který se protáhl kolem pravého mantinelu a vypálil na soustředěného Vejmelku.
38:10
37:53
Parádní střelu od modré předvedl Ján Mucha. Vejmelka jeho střelu zpracoval. Následoval ofsajd hostů. Vhazuje se ve středním pásmu.
36:48
Budějovice se nyní snaží využít přesilovky k v yrovnání, jejich snahu jim nyní na dlouhé sekundy překazil Kusko, který vyvezl puk do třetiny soupeře a tam ho u mantinelu úspěšně hájil.
36:10
Vyloučen hráč Jan Zdráhal (TRE) na dvě minuty – podražení.
35:37
Domácím se momentálně nedaří dostat z vlastní třetiny, Motor je zde sevřel pohotovou kombinací. Michal Chovan se pokusil zadovkou zpoza Vejmelkových zad nahodit puk před třebíčského brankáře, v tom mu zabránila jeho hůl.
35:18
Po vhazování před Vejmelkou je u puku Třebíč, ale zvládla pouze vyhodit na zakázané uvolnění.
34:48
Buly před Ondřejem Bláhou vyhrála Třebíč, pokusila se vystřelit z bezprostřední blízkosti, kde je však stihl o puk připravit jeden z hráčů Motoru.
34:28
Ve středním pásmu se k puku dostal Čech a prověřil lapačku Ondřeje Bláhy, který byl připraven.
33:43
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Třebíč se nezalekla a po několika pokusech dostal za záda Bláhy puk JAN MILFAJT. Asistence Silvester Kusko, Richard Kristl.
32:49
Do výborné pozice se dostal Radim Zohorna, v mezikruží však puk ztratil.
32:29
České Budějovice právě vstřelily branku!
Po velkém tlaku hostů teď nadvakrát propasíroval do horního vinglu VLADIMÍR ŠKODA. Asistence: David Kuchejda, ŽIga Pavlin.
31:28
Fillman poslal po modré puk k Suchánkovi, našel Květoně a jeho spolupráce využil ke snížení stavu ROK PAJIČ. Asistence: Jakub Suchánek, Lukáš Květoň.
30:57
Vyloučen hráč Jan Zdráhal (TRE) na dvě minuty – faul loktem.
30:54
Dlouhé sekundy se hráči obou týmů za zády Bláhy přetlačovali o puk, až se k němu dostal Tomáš Havránek a z mezikruží vypálil.
30:16
Čejka krásně našel Psotu mezi kruhy, jeho přihrávka však byla pro jeho hůl příliš dlouhá.
30:01
29:27
Dobrý pohyb hostů znemožňoval dlojuhé sekundy Třebíči usazení ve třetině Motoru, až teď se podařilo Mikovi před levým kruhem zasáhnout Bláhovy betony.
28:28
České Budějovice si zatím ve vlastním oslabení vedou dobře, daří se jim odrazovat útočící domácí odhazováním puku zpět za Vejmelku.
28:01
Vyloučen hráč Martin Heřman (CEB) na dvě minuty – příliš mnoho hráčů na ledě.
27:40
Po pěkné kombinaci ve třetině domácích našel Heřman na modré Vráblíka, ten prověřil připraveného Vejmelklu.
26:30
Dolníček našel za brankou domácích Lojka, ten přihál Eratovi u levého mantinelu, hra se přesunula do středního pásma, odkud se vrátila před Vejmelku. Obrana domácích však nedává příležitost efektivně zakončit.
25:54
Vhazování před brankou hostů vyhrál Juráň, na modré našel Přibyla, který však akci nerozvinul, naopak ke střele se dostal Žiga Pavlin. Vhazuje se před Vejmelkou.
25:40
Tomáš Havránek projel kolem pravého mantinelu až do třetiny hostů, kde zpět na modrou přihrál Schejbalovi. Jeho střela vážně neohrozila Bláhovu bránu.
25:05
Po neškodně vypadající akci zůstal před bránou Horácké Slavie Lukáš Žalčík, který byl zasažen do obličeje. Na střídačku však odjíždí po svých a zdá se, že krvavý šrám v jeho obličeji nebude vážnějším zraněním. Na střídačce o něj pečuje MUDr. Madrý.
24:11
Za vlastní bránou založil útočnou akci Bartejs, ten našel Milfajta, který dovezl podél pravého mantinelu puk do třetiny hostů, kde se o dorážku pokusil jeden z domácích. Poté se hra přesunula před domácí.
23:39
Ve středním pásmu kombinopvali Zohorna s Dolníček, poměrně snadno se dostali před Bláhu, ale akci nezužitkovali.
22:44
Třebíč dnes nemá před Českými Budějovicemi žádný respekt a hned v úvodu druhé třetiny jsou aktivnějším týmem.
22:32
Po opakovaných snahách kolem levé tyče propasíroval za záda Bláhy puk MATĚJ PSOTA. Asistence: Jas Wasserbauer.
21:31
Kristl ztratil na modré puk a Motor se probojoval před Vejmnelku, kde se však udrželi jen krátkou chvíli. Třebíčští se zabetonovali ve středním pásmu, aby se vzápětí po přihrávce mezi kruhy dostal ke střele Jan Wasserbauer.
20:55
Vhazování před domácími vyhrála Třebíč, Milfajt přejel přes všechny tři čáry a od levého kruhu přestřelil Bláhovu bránu.
20:03
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí, Lojek od modré poslal puk do třetiny hostů, kteří se teď snaží probojovat přes střední pásmo.
20:01
Do vedoucí branky Horácké Slavie předváděli oba týmy relativně opatrný hokej, který působil vyrovnaným dojmem. Gól Radima Zohorny z dvanácté minuty však hodil domácí do pohody, která se odrazila na herním projevu Horácké Slavie ve zbývajících osmi minutách. Za zmínku stojí pěkná akce trojlístku Paták, Juráň, Čech z šestnácté minuty, kdy byli domácí nejblíže druhému gólu. Co přinese druhá třetina se dozvíme přibližně v 18:20.
20:00
19:05
Hosté vyhráli vhazování ve středním pásmu, Žiga Pavlin se pokusil od vlastní brány založit akci, která napoprvé nevyšla, napodruhé se už hosté dostali přes střední pásmo, ale domácí končí první třetinu napohodu.
19:00
V poslední minutě se pokusili hosté o útočnou akci, která končí ofsajdem.
18:39
17:46
Pěknou střelu od modré předvedl Lojek, který prověřil levý beton Bláhy, od kterého se puk odrazil a Ondřej puk z ledu vylovil lapačkou.
17:07
Třebíč hraje ve velké pohodě, několikrát potrápila golmana hostů, nato se snažil zareagovat Miloslav Čermák, který přivezl puk před Vejmelku. Z akce však nic nebylo.
16:37
Vyloučen hráč Jakub Suchánek (CEB) na dvě minuty – držení protihráče.
16:27
Zdráhal našel za bránou Zohornu, který dlouho hájil puk a vynutil si na hostech faul.
15:27
Paták se skvěle zorientoval ve třetině soupeře, našel Juráně, ten zahlédl u levé tyče Martina Čehc, jehož střelu Bláha pohotově pokryl.
14:50
Po zákroku jednoho z hostů zůstal nachvíli ležet u mantinelu Psota, rozhodčí však zákrok nepotrestali.
13:51
Po vhazování se k puku dostal Žovinec, našel před bránou číhajícího Babku, který puk ze vzduchu tečoval, ve směru golmanových betonů. Vejmelka situaci zvládl.
13:26
Z vhazování před Vejmelkou těžili domácí a vytlačili Motor do jeho třetiny, z té se však vysmekl Martin Heřman a donutil Vejmelku k zásahu. Vhazuje se před jeho bránou.
12:41
Vhazování před Vejmelkou vyhrál Motor, pokusil se najít si výhodnou pozici ke střele na modré čáře, kde jej však o puk obrala Slavie.
12:36
Vlastní oslabení zvládl Motor se ctí, ale v tuto chvíli má herně navrch Horácká Slavia.
12:25
11:24
V třetině hostů našel Kristl zpětnou přihrávkou na modrou Bartejse, kterému se nepodařilo propasírovat puk chumlem hostů, vzápětí Kristl u pravé tyče poškádlil Ondřeje Bláhu, kvůli kterému hrají hosté v oslabení.
10:17
Vyloučen hráč Michal Chovan (CEB) na dvě minuty – zdržování hry.
10:14
Krásnou akci předvedl Michal Chovan, ale ani tato akce stav utkání nemění.
09:10
Do samostatného útoku se nyní dostal David Kuchejda, těsně před kruhy vypálil na Vejmelku, ale jeho střela bránu minula.
08:05
Po chybě Vráblíka na vlastní modré se k puku dostal Dolníček, ten našel Erata, který napálil tyčku brány hostů a vzápětí dorážel do sítě RADIM ZOHORNA. Asistence: Roman Erat, David Dolníček.
07:41
K puku se po kombinaci hostů dostal Miloslav Čermák, který svou střelou na Vejmelku vynutil puk pro hosty před bránou domácích.
06:39
Ve středním pásmu se k puku dostal Martin Heřman, hra se však vrátila do třetiny hostů, nedaří se jim překročit střední pásmo, kde narážejí na tuhou obranu Třebíče.
05:54
05:10
Milan Chovan podél levého mantinelu vyjel zpoza Vejmelkových zad. Vzápětí našel Pavla Pýchu, který pálil.
04:18
Horácká Slavia se zatím dobře brání, teď dokonce Silvester Kusko vyrazil k bráně Motoru.
03:52
Vyloučen hráč Martin Lojek (HST) na dvě minuty – hákování.
03:27
Po chazování před Bláhou udrželi domácí pásmo, ale vzápětí přesunuli hosté do třetiny domácích. Josef Straka z mezikruží vypálil, ale Vejmelka jeho střelu pokryl.
02:54
Lukáš Žalčík se ve svlastní třetině chopil puku, převezl jej přes celé hřiště až před Vejmejmelku a po kličce v domácí obraně prověřil jeho pozornost.
02:05
Jeden z řad Motoru se postul do lehké strkanice s jedním z třebíčských hráčů. Rozhodčí zákrok posoudili jako čistý.
01:35
První zákrok si u levé tyče připisuje Ondřej Bláha.
01:21
Soupeři hrají momentálně velmi opatrně a vzájemně se oťukávají.
00:37
Buly před domácím brankářem vyhrála Slavia, ve třetině hostů však o puk přišla. Motor zakládá za svou brankou nový útok.
00:20
Úvodní bully vyhráli hosté a ihned se pustili do útoku, kde je však zastavila třebíčská obrana.
00:01
Dnešní utkání začne minutou ticha za rozhodčího Pavla Lainku, který v sobotu zesnul.
Hezký horký podvečer z Třebíče, už za 10 minut začne utkání WSM ligy mezi Motorem České Budějovice a Horáckou Slavií. Třebíč má zápas k dobru, Motor má zase o den zápasového odpočinku navíc. Očekáváme dynamické utkání.
V pondělí 12. září Třebíč nastoupí proti Českým Budějovicím na domácím ledu. Pro Slavii to bude již třetí utkání tohoto ročníku WSM ligy, zatímco pro Motor, který měl v pátek volno, to bude teprve druhé utkání. Můžeme tak čekat, že budou České Budějovice odpočaté a připravené naplno nastoupit do zápasu. První utkání proti Přerovu Třebíč vyhrála 5:3, ve druhém utkání naopak prohrála s Prostějovem 2:3 v prodloužení, čímž si zajistila alespoň jeden cenný bod. Zatímco České Budějovice ve svém doposud jediném zápase prohrály 5:3 i přes svoji počáteční dominanci.
Jihočeši s sebou na Horácký zimní stadion přivezou řadu posil a nepřehlédnutelných osobností. Mezi největší tahouny Motoru bychom mohli zařadit Josefa Straku, Tomáše Nouzu, od kterého si Motor slibuje především branky. Po bok kapitána týmu Lukáše Květoně se postaví i produktivní posila Miloslav Čermák, který na jih Čech přešel ze Slavie Praha. Ze zámoří zavítal na led Motoru kanadský hráč Angelo Esposito, který je držitelem zlata z mistrovství světa do dvaceti let. Mezi další významné posily Budějovic se řadí Martin Heřman, Lukáš Rob, Rok Pajić nebo Martin Mazanec. Do obrany nastoupí další kanadský hráč Mitch Fillman. Své místo v kádru má i Žiga Pavlín nebo zkušení Lukáš Zíb a Jakub Suchánek. K nim se přidají kluboví obránci Roman Vráblík a Dušan Žovinec. Brankářskou dvojicí se pro tuto sezónu stali Ondřej Bláha a David Gába.
Pro Třebíč se opět stanou hlavními útočníky žkušení Dolníček a Erat, k nimž se připojil na konci minulé sezóny Kristl, který přišel před sezonou na hostování z Plzně. Třebíči bude opět k dispozici Milan Přibyl, Jan Wasserbauer nebo Martin Čech. Útočnou sestavu doplní také Milfajt ze Šumperka, naopak Horácké Slávii nepomůže Matěj Pekr, který přestoupil do Kladna. Třebíč bude mít rozšiřující možnost nadějí z Komety Brno, kteřé mají do HST Třebíč vyřízené střídavé starty. Třebíč může počítat i s hráči z Olomouce. Můžeme vypíchnout jména jako Radim Zohorna, Adam Raška nebo Petr Mrázek. Neměli bychom také pominout teprve osmnáctiletého člena druhé formace Tomáše Havránka.

Sestavy obou týmů v posledním zápase:

ČEZ Motor Č. Budějovice: Bláha – Suchánek, Vráblík, Fillman, Žovinec, Pavlin, Pýcha, Mucha – Babka, Straka, Heřman – Čermák, Esposito, Květoň – Rob, Pajič, Chovan – Kuchejda, Škoda, Vochozka

SK Horácká Slavia Třebíč: D. Svoboda – Lojek, Bartejs, Čejka, J. Zdráhal, Niko, Přibyl, Schejbal – Paták, Dolníček, Kusko – T. Havránek, Čech, Jan Wasserbauer – Milfait, Kristl, Dymáček – Juráň, R. Zohorna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.