Ústí nad Labem – Na závěr kalendářního roku 2016 se v rámci třicátého sedmého kola WSM Ligy utkal Slovan se Slavií. Lepší vstup do utkání zažili Pražané, na otevření skóre stačilo Davidu Šafránkovi deset sekund. Hokejistům Ústí nad Labem se podařilo skóre otočit, prosadil se Antonín Melka, Petr Přindiš a Daniel Vrdlovec.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.

Ofsajdy: 4:5.
Vyhraná vhazování: 27:36 (10:8, 8:18, 9:10).

58:31
Závar před domácí brankou s přehledem vyřešil Soukup.
57:52
Slavia riskuje hru v power-play.
57:52
Oddechový čas pro hosty.
56:45
Domácí při hře čtyři na čtyři drží kotouč v útočné třetině.
55:56
Další současné vyloučení. Vyloučeni:

Petr Přindiš (UNL) – menší trest za hrubost, celkem TM v letošním ročníku: 81;
Lukáš Endál (SLA) – menší trest za vysokou hůl, celkem TM v letošním ročníku: 10.

Vyloučení celkem v zápase: 5:5.

Hrát se bude po dobu dvou minut čtyři na čtyři.
55:56

55:48
Schleiss z ostrého úhlu neuspěl.
54:58
Pátý icing Slavie (na icingy 2:5).
54:27
Zakázané uvolnění Pražanů (na icingy 2:4).
54:14
Merta si na Polívku nepřišel.
53:21
Roubík se z otočky v levém kruhu nedokázal prosadit.
52:10
Merta z pravé strany nechal vyniknout Polívku.
51:31
Slovan svého soka v poměru postavení mimo hru dohání (na ofsajdy 4:5).
51:05
Třetí ofsajd Ústí nad Labem (na ofsajdy 3:5).
50:47
Pokus Müllera vyrazil ústecký gólman špičkou betonu.
50:21
Holý z levého kruhu Soukupa nepřekvapil.
49:53
Oba týmy v plném počtu.
48:45
Při hře čtyři na čtyři se ani jeden z týmů do útoku nehrne.
47:53
Patrik Husák (UNL; celkem TM v letošním ročníku: 46) byl v souboji s Václavem Jankovským (SLA; celkem TM v letošním ročníku: 4) pomalejší a protihráči nestačil. Po neodpískaném menším držení od ústeckého obránce vzplály v hostujícím levém křídlu emoce, diváci se tak dočkali menší potyčky.
Oba zmiňovaní vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

Vyloučení celkem v zápase: 4:4.

47:53

47:27
Slavia dnes potřetí vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění (na icingy 2:3).
Dnešní utkání sleduje 1 536 diváků včetně zhruba padesáti příznivců hostů.
46:44
Gengela brzdí při útočné akci hvizd čárového sudího, pískáno je postavení mimo hru (na ofsajdy 2:5).
45:47
45:29
Šafránek přestřelil.
44:35
Oběma mužstvům se paradoxně dnes daří spíše v oslabení, v přesilových hrách jsou oba celky bezzubé.
43:47
Poměr vyloučení v zápase se srovná na 3:3. Martin Bača (SLA) si musí jít odsedět menší trest za krosček.

Celkem TM v letošním ročníku: 50.
Vyloučení celkem v zápase: 3:3.
42:52
Vrdlovec se od pravého mantinelu nedokázal dostat do ideální střelecké pozice.
41:08
Jan Holý z pravého kruhu minul.
40:01
Na zahajovacím vhazování třetí části uspěl Jaroslav Roubík.
40:01
Druhá třetina byla v režii domácích, kteří nejprve ve dvacáté páté minutě dokonali obrat, když Patrika Polívku prostřelil Petr Přindiš.
V závěru minuty třicáté páté musel slavistický brankář lovit již třetí kotouč ze své sítě po přesně mířené střele Daniela Vrdlovce. Pražané mají na zvrat utkání dvacet minut.

Vyhraná vhazování: 10:8, 8:18.

Další třetina začne přibližně v 17:37 hod.
40:00
39:56
Moučka na závěr druhé třetiny nebezpečnou ranou ozkoušel gólmana soupeře.
39:07
Bekhend Daleckého skončil vedle branky.
39:00
Lob Přindiše končí v lapačce Polívky.
38:57
38:32
Hostům se podařilo osvobodit za cenu vyhození.
37:03
Pro změnu postavení mimo hru Ústí nad Labem (na ofsajdy 1:5).
36:57
Někdejší ústecký útočník Zdeněk Kubica (SLA) musí zavítat na trestnou lavici, neboť vyfasoval menší trest za podražení.

Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Domácí odskakují do dvoubrankového vedení. Jaroslav Kasík (1+10) zahlédl na opačné straně nikým nepokrytého DANIELA VRDLOVCE (5+20), kterému stačilo pouze přiložit čepel a trefit kotouč do odkryté svatyně. Asistence: Jaroslav Kasík (1+10), Zdeněk Doležal (12+16; dnes 0+2).
34:33
Hosté se dnes dopouští pátého ofsajdu (na ofsajdy 0:5).
33:51
Kubicova teč nenadělala severočeskému brankáři potíže.
33:09
Po vyhraném vhazování Slavie si Soukup poradil se střelou Šafránka.
32:24
Druhé zakázané uvolnění domácích (na icingy 2:2).
31:24
30:47
Ústí nad Labem se podařilo v oslabení přenést hru do střední třetiny.
29:57
Střelecká muška Jana Nováka nebyla přesná.
29:24
Potřetí dnes bude muset Slovan čelit oslabení. Janu Daleckému (UNL) náleží dvouminutový trest za držení protihráče.

Celkem TM v letošním ročníku: 10.
Vyloučení celkem v zápase: 3:1.
28:17
Martin Bača z levé strany nevyzrál na domácího gólmana.
27:33
Tejral vystřelil vedle.
26:02
Slavia se pokouší o vyrovnání, Slovan pozorně brání.
24:59
Vyložená branková příležitost Slovanu gólem nekončí! Jan Dalecký si vyměnil touš s Ladislavem Gengelem, kterého z bezprostřední blízkosti vychytal maskovaný muž Pražanů.
24:37
Dalecký si sjel do mezikruží, Polívka připraven.
24:13
Obrat dokonán! Zdeněk Doležal (12+15) zpoza branky křižnou přihrávkou nalezl PETRA PŘINDIŠE (2+3), který prostřelil bezmocného Patrika Polívku. Brankář hostů si na puk stačil jen sáhnout. Asistence: Zdeněk Doležal (12+15).
24:02
Melka přihrál bruslí z mezikruží Brožovi, který nezakončil podle svých představ.
23:39
23:26
Kubica z dálky minul.
22:27
Úmysly Šafránka z pravé strany Soukup přečetl.
22:04
Jankovský v tutové šanci promáchl před odkrytou brankou.
21:39
Druhá přesilovka pro Slavii. Zdeněk Doležal (UNL) potrestán menším trestem za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 18.
Vyloučení celkem v zápase: 2:1.
20:48
Andrlík od levého mantinelu nemířil přesně.
20:25
Proti Vágnerově pokusu se Polívka blýskl efektivním semaforem.
20:19
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé části šťastnější Jaroslav Roubík.
20:01
Lepší vstup do zápasu zažili hráči Slavie, kteří se po deseti sekundách ujali vedení zásluhou Davida Šafránka. Domácí mohli vyrovnat v oslabení, v minutě třinácté ale nevyužili díry v hostující obraně Jaroslav Roubík ani Martin Vágner. Srovnání skóre přišlo až s osmnáctou minutou, kdy se do černého trefil z dorážky Antonín Melka.

Vyhraná vhazování: 10:8.

Další třetina začne přibližně v 16:46 hod.
20:00
19:45
Hostům se podařilo vyhodit puk k soupeřově brance.
19:19
Dělovka Jaroslava Roubíka zblokována.
18:19
Přesilovka ve prospěch domácích. Jan Müller (SLA) obdržel menší trest za menší napadení Jakuba Soukupa.

Celkem TM v letošním ročníku: 4.
Vyloučení celkem v zápase: 1:1.
17:54
Čtvrté postavení mimo hru Slavie (na ofsajdy 0:4).
17:44
Vyrovnáno! První střelu ANTONÍNA MELKY (8+15) stačil Patrik Polívka vyrazit, na dorážku z mezikruží byl ale již krátký. Asistence: Jaroslav Roubík (10+12).
17:35
Pokus Gengela bekhendem tečován mimo ledovou plochu.
17:01
Potřetí dnes čároví rozhodčí pískají ofsajd Pražanů (na ofsajdy 0:3).
16:40
Slavia drží kotouč v útočném pásmu a vyčkává na šanci.
15:43
Druhé postavení mimo hru hostů zbrzdilo ofenzivní akci Jana Schleisse (na ofsajdy 0:2).
14:44
Ústí nad Labem vyčkává za brankou hostů.
13:10
13:05
Hostům se v početní výhodě nedaří usadit u branky Soukupa.
12:13
Na Polívkovi si z těsné blízkosti vylámal zuby i kapitán Vágner.
12:05
Roubíka v oslabení z přečíslení tři na dva vychytal hájce hostující svatyně.
11:10
Přesilová hra pro hosty. Jaroslav Kasík (UNL) inkasoval menší trest za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 36.
Vyloučení celkem v zápase: 1:0.
10:35
Slovanu se podařilo osvobodit vyvezením touše do střední třetiny.
09:41
Slavia si vytvořila tlak, maskovaný muž v domácím brankovišti zatím nemusel zasahovat.
08:32
Jedovku Šmerhy z levé strany Soukup vyrazil ramenem.
08:05
Zakázaného uvolnění se dopustili také hráči Slovanu (na icingy 1:2).
07:14
Schleiss od pravého mantinelu hledal v předbrankovém prostoru exústeckého Kubicu, druhý jmenovaný zblízka proti domácímu brankáři neuspěl.
06:08
Druhý icing hostů v krátkém časovém sledu (na icingy 0:2).
06:01
Roubík z otočky neprostřelil obranný val soupeře.
05:50
Zakázané uvolnění Pražanů (na icingy 0:1).
04:39
Puk poskakující v brankovišti Soukupa mohl dorazit do odkryté klece Tejral, na kotouč ale těsně nedosáhl.
04:24
Tejral neprošel přes dobře bránícího Kasíka.
03:08
Postavení mimo hru Slavie (na ofsajdy 0:1).
02:41
Po dlouhé kombinaci se ke střele odhodlal Kasík, jenž z pravé strany prověřil pozornost Polívky.
02:14
Slovan se usadil v útočné třetině, ke střele se zatím domácí neodhodlali.
01:25
Zaleknutí hráči Slovanu vyčkávají v obranném pásmu.
00:10
Slavia právě vstřelila branku!
Rychlý nástup hostů! Lukáš Endál (4+7) zpoza branky zahlédl v prostoru mezi kruhy volného DAVIDA ŠAFRÁNKA (16+10), který přízemní střelou překonal Jakuba Soukupa. Asistence: Lukáš Endál (4+7), Václav Jankovský (8+9).
00:01
Na úvodním vhazování uspěl David Šafránek.
00:01
Výkony Slovanu jsou v poslední době jako na houpačce, sérii výher střídá série proher. Z posledních deseti utkání vybojovali ústečtí hokejisté třináct bodů. Svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše disponují třetím nejlepším útokem soutěže, ale také třetí nejhorší obranou ligy.
Slavia za posledních deset střetnutí nastřádala pouze o dva body více než za stejné období Slovan. Pražané se z výhry za minulých deset kol radovali pětkrát.
Domácí nastupují v dresech žlutomodrých, hosté v červenobílých.
V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (26 zápasů; 14 výher; 76 inkasovaných gólů; 2 shut-outy; úspěšnost zákroků 91,91 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,87; 0 asistencí; 14 trestných minut).

HC Slavia Praha:
Patrik Polívka (8 zápasů; 4 výhry; 20 inkasovaných gólů; 0 shut-outů; úspěšnost zákroků 93,03 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,63; 0 asistencí; 0 trestných minut).
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
Petr Přikryl.
Čároví rozhodčí: Ladislav Lučan, Milan Kis.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Husák, M. Vágner (C), Kasík (A), Vl. Brož, Macek, Přindiš, M. Zdvořáček – Melka, Roubík (A), Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Slavia Praha: Polívka (Frodl) – J. Novák (A), Bača, J. Holý, Andrlík, A. Růžička, Knot (C) – Endál, Šafránek (A), Jankovský – Krliš, Kubica, Schleiss – Rys, J. Müller, Tejral – Kružík, Šteiner, Šmerha. Trenéři: Milan Razým, Jan Srdínko.

Rozhodčí: P. Přikryl – Lučan, Kis.
Porovnání obou týmů v aktuálním ročníku:

15,48 % využitých přesilových her (6. místo)
85,43 % ubráněných oslabení (8. – 9. místo)
32,44 průměrně vyslaných střel za zápas (10. místo)
35,53 průměrně vyslaných střel proti za zápas (12. místo)
453 trestné minuty (6. nejhorší místo)
průměrná domácí návštěvnost: 961 divák (11. místo)

15,49 % využitých přesilových her (5. místo)
77,44 % ubráněných oslabení (13. místo)
33,81 průměrně vyslaných střel za zápas (6. místo)
34,97 průměrně vyslaných střel proti za zápas (9. místo)
421 trestná minuta (4. nejhorší místo)
průměrná domácí návštěvnost: 1 065 diváků (9. místo)
Poslední ligový duel obou mužstev (36. kolo WSM Ligy,
28. 12. 2016):

Rytíři Kladno – HC Slovan Ústí nad Labem

3:2 po prodloužení (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Jánský (Burger, J. Kloz), 38. Jánský (Burger, J. Kloz), 61. J. Drtina (P. Ton, Tenkrát) – 3. M. Vágner (Melka, Roubík), 52. Navarra (Moučka, Gengel).
Rozhodčí: Smitka – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 3:7, navíc Soukup (UNL) 10 min. OT [NESP].
Využití: 2:1.
Diváci: 2 522.
Střely na branku: 42:17 (12:6, 18:2, 11:9 – 1:0).
Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Slavia Praha – HC Frýdek-Místek
6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Schleiss (Kubica, Krliš), 17. Jankovský (Rys, Bača), 24. Holý (J. Novák, Kubica), 27. Kubica (J. Novák), 51. Jankovský (Rys), 55. Müller (Kružík, Andrlík).
Rozhodčí: Luczków – T. Svoboda, Maštalíř.
Vyloučení: 6:5, navíc Schleiss – Matyáš oba 10 min. OT [HRUB].
Využití: 2:0.
Diváci: 1 068.
Střely na branku: 37:30 (12:8, 15:9, 10:13).

5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Šafránek (P. Beránek), 15. Šafránek, 31. Kolařík, 36. Dušek (P. Beránek, J. Novák), 46. Knot (Jankovský, Šafránek) – 26. Dalecký (Vrdlovec, J. Kloz), 29. J. Kloz (Vrdlovec, Dalecký).
Rozhodčí: Grech – Beneš, Štofa.
Vyloučení: 7:5, navíc Bača – Přindiš oba 10 min. OT [HRUB].
Využití: 0:1.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 705.
Střely na branku: 32:37 (9:8, 12:16, 11:13).
Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.
Mírným favoritem dnešního střetnutí je podle sázkových kanceláří celek HC Slavia Praha.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

10 zápasů: 1 výhra, 0 výher po základní hrací době, 0 remíz, 2 prohry po základní hrací době, 7 porážek, skóre 17:39.

Nejčetnějším výsledkem v historii je prohra Slovanu 1:2 (2x).
Letošní bilance obou týmů v základní části:

36 zápasů: 11 výher, 7 výher po základní hrací době, 6 proher po základní hrací době, 12 porážek; skóre 109:114, 53 body, v tabulce 6. místo.

Příjemné páteční odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky 37. kola WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem hostí tým HC Slavia Praha.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 16:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
kapacita: 6 500 míst.