1. česká hokejová liga - 50. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n. Labem : Prostějov - 17. února 2018   17:00

Ústí n. Labem
38:26' Severa (M. Vágner, Roubík) • 55:04' Bernad (Vl. Brož, D. Merta) • 56:37' D. Merta (L. Volf) • 57:23' Severa (Roubík)
4:2
(0:0, 1:0, 3:2)
Prostějov
Prostějov
41:24' Rudovský  (Venkrbec) • 51:16' Prokeš  (L. Luňák)
Jakub Valenta, Martin Grech – Petr Bosák, Richard Coubal
Zimní stadion Ústí nad Labem
547 diváků
Prostějov

V rámci 50. kola odehrál Slovan na domácím ledě duel proti Prostějovu. První třetina byla bez branek. V druhé třetině se prosadil Slovan jednou. Ve třetí třetině šli po dvou brankách do vedení Jestřábi. Ke konci zápasu však Slovan výsledek obrátil a tak bere z domácího utkání 3 body a vítězství 4:2.
58:46'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Rudovský – 2 min., hákování).
57:23'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Vypadá to jakoby Slovan dával celé utkání Jestřábům marnou šanci na výhru, posledních pět minut utkání zapnul a nemilosrdně si chtěl urvat vítězství pro sebe. Autorem branky je JIŘÍ SEVERA. Asistence: Jaroslav Roubík.
56:37'
Slovan během minuty a půl obrací utkání. Do vedení poslal domácí celek DAVID MERTA. Asistence: Lukáš Volf.
56:20'
Davídek minul od modré.
55:04'
Využitá přesilovka v podání Slovanu a stav je opět vyrovnaný. Prosadil se obránce DAVID BERNAD. Asistence: Vladimír Brož a David Merta.
54:53'
Slovanu se teď nabízí možnost k vyrovnání.
54:28'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ladislav Havlík – 2 min., podražení).
53:10'
Brož vystřelil od modré. Neužil však vykryl.
51:16'
Jestřábi právě vstřelili branku!
K vyraženému puku před brankou se dostal RADEK PROKEŠ a zakončil do prázdné. Jestřábi jdou do vedení. Asistence: Lukáš Luňák.
50:33'
Hra se přelévá ze strany na stranu a ani jeden tým si nedokáže vypracovat nějakou tu hezčí akci.
48:35'
Bernad nahodil od modré před branku kde dorážel Najman. Neužil kryje svými betony.
48:00'
Markulincovi se nepovedla přihrávka v útočném pásmu a u puku je Prostějov.
Dnešní utkání sleduje 547 diváků.
46:36'
Pšenička teď střílel těsně před Neužilem. Ten však kryje.
46:07'
Weinhold střílel od modré. Neužil však jeho pokus kryje.
44:29'
Krliš a Brož to teď překombinovali. Poslali si tam a zpět 3 přihrávky a na zakončení pak už bylo pozdě.
44:08'
43:30'
Slovan vyhazuje. Obranná formace může vystřídat.
42:52'
Prostějov se dostává do početní výhody a má šanci jít do vedení.
42:08'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Najman – 2 min., hákování).
41:24'
Bernad ztratil puk ve středním pásmu a k puku se dostal JAN RUDOVSKÝ, který prostřelil Dlouhého. Asistence: Matouš Venkrbec.
40:01'
Domácí tým jde ke konci třetiny do vedení. Prostějov se však nevzdává a viděli jsme pár pěkných akcí i na straně celku hostí. Třetí třetina bude ještě napínavá.
40:00'
39:55'
Gengel vystřelil na závěr třetiny z velkého úhlu na Neužila. Ten však kryje.
38:26'
Po sadě pár pěkných přihrávek se k puku dostal JIŘÍ SEVERA, který propálil Neužilovy betony. Domácí celek jde do vedení. Asistence: Martin Vágner a Jaroslav Roubík.
37:51'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Daniel Kolář – 2 min., hrubost).
37:40'
Slovan drží útočné pásmo. Hra se však drží u mantinelu.
35:24'
Prostějov šla do akce 3 na 1. Domácí tým však tuto situaci ustál a zakládá novou útočnou akci.
34:24'
Pšenička jel sám na Neužila a vyslal na něj střelu zápěstím. Neužil však vyráží a puku se ujímá Prostějov.
34:02'
Teď jsme viděli dvě pěkné akce na obou stranách. Ani jedna však nebyla úspěšná.
33:10'
Brož blokoval tvrdou střelu od modré a okamžitě odjíždí na střídačku.
32:06'
Prostějov teď pěkně kombinuje. Přihrávky lítají ze strany na stranu. Střel je však pomálu.
31:14'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Marek Mlčoch – 2 min., vysoká hůl).
30:47'
Meidl se dostal k šanci. Tu však blokoval jeden z obránců Slovanu.
30:17'
Jeden z hráčů Prostějova střílel z úrovně kruhů. Branku však přestřelil a jeho pokus míří do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
30:00'
29:08'
Dlouhý měl na pilno. Třikrát za sebou na něj prostějovští vypálili. Ani jeden pokus však neskončil za zády domácího gólmana.
28:10'
Prostějov se dostává podruhé v dnešním utkání do početní výhody. Uvidíme zda bude úspěšnější než při první pokusu.
27:58'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Marek Mlčoch – 2 min., hrubost).
27:35'
Krliš pálil z první od kruhů. Neužil však jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.
27:04'
Jeden z hráčů Prostějova nahodil puk před branku domácích. Tam se k němu však nikdo nedostal a Dlouhý může být v klidu.
26:15'
Prostějov teď dlouho držel útočné pásmo. Žádná výrazná šance se z toho však nevyklubala.
24:49'
Teď se to vařilo před Dlouhého brankou. Ten nakonec vykopl puk betonem a Slovan zakládá akci.
23:27'
Bernad střílel od modré. Jeho střelu však tečoval prostějovský hráč a ta tak netrefila branku hostí.
22:23'
Puk se odráží ven z kluziště. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácího celku.
21:58'
Po pěkné přihrávce před branku tečoval Havlík mimo.
21:26'
Davídek se teď probojoval před Neužila. Minul však branku.
20:01'
Po první třetině je stav nerozhodný. Oba dva týmy se přetahují o puk a mohli jsme vidět pár pěkných akcí. Dnešní utkání bude ještě zajímavé.
20:00'
18:56'
Velká šance před Dlouhého brankou! Jeden z prostějovských hráčů netrefil po pěkné přihrávce prázdnou branku.
18:18'
Severa vybojoval puk u mantinelu a posílá přihrávku za branku Neužila.
17:20'
Slovan se dostal do útočného pásma, ale hned ztratil puk. Šanci tak zakládá tým hostí.
16:52'
Dlouhý teď neměl skoro žádný výhled. I tak kryje pokus od modré.
16:16'
15:18'
Puk se teď dostal před branku. Nakonec se ho ujmul Merta, který vyhodil z obranného pásma.
14:30'
Prostějov se dostává do početní výhody. Uvidíme zda se mu podaří protlačit puk za záda Dlouhého.
14:16'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Zdvořáček – 2 min., vysoká hůl).
13:55'
Prostějov teď chvíli pobyla v útočném pásmu. Žádná výraznější akce z toho však nevzniká.
13:11'
12:35'
Prostějov se teď dostává po dlouhé době do útočného pásma. Slovan však skvěle brání a je znovu u puku.
12:18'
Slovan teď vysílá na Neužila doslova kanonádu. Hned po buly střílel od modré Bernad.
12:14'
Vágner opět vypálil na branku hostí. Neužil jí však tuto šanci kryje.
11:59'
Vágner vypálil od modré. Netrefil však branku.
11:17'
Máme zde dnešní první přesilovku. Uvidíme jak si s ní domácí poradí.
11:11'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Divíšek – 2 min., hákování).
10:47'
Volf nahrával na Gengela před brankou. Jemu však střelu zablokoval jeden z prostějovských obránců.
10:27'
Slovan teď tlačí v útočném pásmu. Prostějov však úspěšně kryje a tak se žádná lepší šance nekoná.
09:45'
Roubík se dostal k puku v útočném pásmu. Neužil však vyrazil a puku se ujmul prostějovský obránce.
08:21'
Havlík teď prokličkoval mezi dvěma obránci Slovanu. Dlouhý ho však vykryl pomocí svých betonů.
07:17'
Po buly v obranném pásmu Slovanu vystřelil jeden z prostějovských hráčů od modré. Dlouhý však kryje.
06:33'
Prostějov se teď snažil rozehrát přes celé hřiště. Akci však zastavuje ofsajd.
05:31'
Opět je neklidno před Neužilovou brankou. O dotlačení puku do branky se snažil Mlčoch a Najman. Neužil však kryje a bude se tak vhazovat v obranném pásmu Prostějova.
05:10'
Volf nejdříve prověřil Neužila od modré. Ten vyrazil a před brankou se snažil dorážet Weinhold.
04:05'
Merta nahrával v útočném pásmu na volného Davídka. Jemu však puk z hole sklouzl a u puku je Prostějov.
03:05'
Tečovanou střelu od modré vyrazil Dlouhý před sebe. Tam byl naštěstí pro něj ústecký obránce, který se puku ujal.
02:20'
Slovan se dostává k puku v obranném pásmu. Akci rozehrává Markulinec.
01:20'
Po neúspěšném nahození Gengela je u puku opět Prostějov.
01:05'
Akci Prostějova přerušil ofsajd.
00:20'
Severa se snažil rozehrát útočnou akci. Byl však zastaven na modré čáře a Prostějov je u puku.
00:01'

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Volke) – M. Zdvořáček, Weinhold, M. Vágner, Bernad, Vl. Brož, Mlčoch – L. Volf, Gengel, T. Jandus – Smolka, Krliš, Roubík – Davídek, Najman, Pšenička – Markulinec, Severa, D. Merta.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – D. Kolář, Žovinec, Havlík, Rašner, M. Drtina, Mikliš – Zabloudil, V. Meidl, L. Luňák – Švec, Dvořáček, Starý – Nouza, Prokeš, Divíšek – Rudovský, Z. Král, Cetkovský – Venkrbec.

Rozhodčí: Jakub Valenta, Martin Grech – Petr Bosák, Richard Coubal.
LHK Jestřábi Prostějov

Prostějov se nachází na čtvrtém místě. Na Kladno o příčku výš, ztrácí 2 body. Prostějov odehrála tuto sezónu čtyřiadvacet utkání na cizím ledě. Z těchto zápasů si drží bilanci 11:13.

Nejproduktivnější hráč Prostějovu je Tomáš Nouza, který je na 1. místě. Za tuto sezónu stihl dát jednadvacet gólů a na 36 přihrát.

HC Slovan Ústí nad Labem

Slovan se nachází v tabulce WSM ligy na dvanácté příčce. Případná výhra na domácím ledě ho přiblíží k jedenáctým Litoměřicím. Slovan vyhrál z posledních pěti utkání jen dvě a potřeboval a na play-off již šanci nemá. Slovan odehrál z 49 kol pouze čtyřiadvacet doma, což je nejméně z celé WSM ligy.

Ústecký kádr má v tabulce nejproduktivnějších hráčů WSM ligy na desátém místě Jaroslava Roubíka s 38 body a na osmnácté příčce Antonína Melku s 34 body.

České Budějovice – Ústí nad Labem 8:5
Ústí nad Labem – Havířov 2:7
Slavia Praha – Ústí nad Labem 3:5
Ústí nad Labem – Litoměřice 3:1
Ústí nad Labem – Přerov 1:2 sn
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.