Eliod -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Třinec - 1. března 2018   18:00

2:5
(0:2, 2:1, 0:2)
Třinec
Třinec
12:18' Kašpárek   • 19:03' Wardas   • 30:12' Stročka   • 49:31' Hrůzek   • 50:06' Macháček
Poruba
Zbořil – Hanzlík, Novotná
RT TORAX ARENA
Třinec
Švančara (Halouzka) – Cienciala S., Hrůzek, Mituchovič, Chovaniak, Bujak, Cienciala F. – Procházka, Raszka, Wardas, Kašpárek, Petrovský, Stročka, Hykl, Ramík, Macháček

Z RT TORAX ARENY se loučím a přeji příjemný zbytek večera.
Poslední třetina patřila gólově výhradně Třinci, který si dvěma góly pojistil a zajistil výhru. Přesilovku bleskově proměnil Filip Hrůzek a na začátku šesté desetiminutovky stanovil konečný výsledek 3:5 Štěpán Macháček.
59:55'
Wardas nastřeluje tyč.
59:50'
59:36'
Třinec musí opět zakládat útok z vlastní třetiny.
58:49'
Poruba se podruhé osvobozuje ze sevření. Kotouč je až za třineckou brankou.
58:07'
Třinec je vykázán z pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
57:50'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Hlaváč – 2 min., podražení).
57:00'
Přeci jen se Poruba dostává do útočného pásma, ale o kotouč přichází Pavlík a pro Hrůzka není žádný problém vyjet s pukem mimo Švančarovu branku.
56:22'
Hraje se v porubské třetině. Hosté drží hru daleko od své branky.
55:24'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Cienciala S. – 2 min., sekání).
54:38'
Macháček nevyužil špatného střídání Poruby. Otevřený prostor projel, ale zakončil nad branku. marně jej stíhal ze střídačky naskakující Spurný.
53:24'
52:55'
Porubě v početní výhodě nic nevychází.
51:24'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Ramík – 2 min., podražení).
51:15'
Snížení se nekonalo po úniku Kubíka. Porubský útočník trefil jen horní tyč třinecké brány.
50:06'
Třinec právě vstřelil branku!
ŠTĚPÁN MACHÁČEK trefuje horní polovinu porubské branky a zvyšuje vedení na rozdíl tří gólů. Asistence: Alexandr Kašpárek a Servác Petrovský.
49:31'
Pět vteřiny stačilo na využití početní výhody. FILIP HRŮZEK po vyhraném buly okamžitě pálil. Kotouč se otřel o hranu betonu a skončil v porubské síti. Asistence: Tommy Wardas.
49:26'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Machů – 2 min., hákování).
48:50'
Rambousek nahodil do pásma, ale tam sbírá puk Mituchovič a nehodlá jej dát nikomu v bílém drese.
47:30'
Konečně se hra nekouskuje technickými proviněními. Třinec si získává územní převahu, jenže vzdorující Poruba se nedává jen tak lehce. Bojuje se o každý centimetr ledu.
47:03'
Icing Třince.
46:40'
Icing Poruby.
46:20'
Vyrovnání měl na hokejce Halata a následně Kubík. Oběma se nepodařilo protlačit puk přes betony nebo vystihnout mezírku mezi gólmanovou bruslí a tyčí.
45:45'
Ofsajd Třince.
45:38'
45:00'
Obránci Cienciala Sebastian a Hrůzek měli problémy s rozehrávkou. narušoval jim ji štírek Macias Krzysztof až za třineckou brankou. Při troše štěstí se mohl dostat ke kotouči.
43:58'
Švančara kryje střelu Bechného.
43:13'
Po střele Wardase se vhazuje po pravé ruce porubského gólmana.
42:31'
Slíž hledá kotouč, aby mohl včas zasáhnout. Spoluhráči pomáhají blokovat případné střelce.
41:21'
Třinec v útočné třetině moc dlouho nepobyl. Z otočení hry mohl Havlík vytěžit vyrovnání. Puk ale letěl hodně nad horní tyč třinecké branky.
40:23'
Třinec má kotouč na holích, ale Porubští forčekují už na útočné modré, což hostům znemožňuje snadné založení útoku.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:28.
Dalo by se říct, že se hraje na jednu branku. Slíž si připsal několik podařených zákroků. To Švančara moc práce neměl a možná proto se za jeho záda nejdříve v sedmé minutě druhé třetiny v početní výhodě Poruby dostal kotouč z hole Michala Rambouska a poté, co si hosté vzali dvoubrankové vedení zpět po střele Kristiána Stročky, snížil vedení Ocelářů střelou od modré Filip Hlaváč. V dobrovolném oslabení Poruby v samém závěru třetiny nevytěžili Oceláři žádný úspěšný počin, takže konstatujeme, že druhou třetinu vyhrála Poruba poměrem 2:1, ale v utkání prohrává 2:3.
40:00'
39:55'
V nervozitě se podařilo hrát domácím jen ve třech hráčích. Dobrovolné oslabení ustáli.
38:53'
Třineckým se nepodařilo udržet pásmo. I druhý pokus dokázali Porubští napadnout a dostat puk do středního pásma.
38:01'
Bojuje se o střední pásmo. Domácím opětovně narostly křídla, hosté si neví rady s aktivní hrou Poruby.
36:18'
Poruba právě vstřelila branku!
FILIP HLAVÁČ využil zmatku v třineckém pásmu a kotouč prostě napálil na bránu. Švančara nastavil lapačku v levé ruce, ale rychlost střely nevystihl. Bez asistence.
35:03'
Švančara vyjel až na kruhy, aby odpálil puk, jenže Kubík byl rychlejší. Střelu unáhlil a prázdnou branku netrefil. Kotouč se otřel o boční síť.
34:30'
Třinečtí zahráli zakázané uvolnění.
33:13'
Švančara má v pásmu hosty, ale střel se bát nemusí. Třinečtí hráči vytlačují hru na hrazení, kde osobní souboje povětšinou vyhrávají.
32:09'
Slíž měl opět plnou výstroj práce. Udržel se na levé tyči a nedovolil Hyklovi skórovat. Kotouč raději přikryl.
30:12'
Přes Procházku se kotouč dostal na hůl KRISTIÁNA STROČKY a střela nad rameno znamená opětovný dvougólový náskok Třince. Asistence: Adam Procházka a Tomáš Raszka.
29:48'
Švančara se protáhl po střele Rambouska. Pak si vzal kotouč Raszka.
29:14'
28:03'
Tato přesilovka se Ocelářům nedaří. Porubské vstřelená branka nabila energií a v podstatě nedovolují soupeři jakékoliv střely.
27:14'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Havlík – 2 min., podražení).
26:52'
Do minuty využitá přesilovka v podobě střely MICHALA RAMBOUSKA. Asistence: Filip Macurák a Tomáš Havlík.
26:26'
Střela Gelnara byla hodně vysoká, ale nezasáhla ochrannou síť, takže se hraje dál. Poruba je stále na kotouči.
26:15'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Chovaniak – 2 min., podražení).
25:40'
Oceláři rozehrávali dlouhými nahrávkami ale vytvořili icing. Poruba má zadarmo pásmo.
24:19'
Chovanec za pomoci mantinelu dostává puk ze třetiny a odjíždí střídat. Stejně tak konají ostatní porubští hráči. Tlak Třince se stupňuje.
22:43'
Pokus dostat se do útočné třetiny Fojtíkovi s Kubíkem nevyšel. Puk si vzal Raszka a taky se dostal ke střele. Slíž kotouč vytěsnil mimo tři tyče.
21:22'
Przybyla neprotlačil puk přes porubského gólmana. Ten si svou pravou tyč utěsnil a poslal kotouč na zadní mantinel.
20:40'
Slíž přerušuje hru a nedovoluje tak třineckým dorážet.
20:27'
Třinec zaujímá přesilovkové postavení. Domácím se totiž nepodařilo dostat kotouč do středního pásma.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:44.
Po dlouhém dobývání Slížovy svatyně, a hradby v podobě porubské obrany stáhnuté až k brankovišti, se Třineckým podařilo otevřít střeleckou listinu až ve třinácté minutě střelou Alexandra Kašpárka. Mohli to být ale domácí, kteří by se radovali z úvodní branky utkání. Jenže Rambousek nedal gól ze střely z dálky ani z přímého souboje z gólmanem Švančarou. Druhou branku vsítili hosté v poslední minutě třetiny po nepodařeném porubském výpadu. Od modré se trefil pod horní tyč Tommy Wardas. na ni mohl odpovědět Barčák, ale ani jemu se nepodařilo přehodit třinecké betony. Proto je po dvaceti minutách spokojenější Třinec. Vede 2:0.
20:00'
19:45'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Machů – 2 min., podražení).
19:29'
Samostatný únik nezakončil gólem Barčák. Stejně jako Rambousek, nedokázal puk bekhendem dostatečně zvednout nad beton.
19:03'
A plně toho využili v podobě střely TOMMYHO WARDASE. Puk zapadl pod horní tyč. Asistence: Filip Cienciala.
18:59'
Domácí museli vyklidit pásmo a tím se Třinečtí dostali lacině ke kotouči.
18:24'
Složitě, ale přece se domácí dostávají do útočné třetiny. Halata se prosmýkl kolem střídaček a nebezpečně vystřelil na bránu. Švančara má puk ve výstroji.
17:02'
Vhazovalo se před Švančarou, ale hra se rychle přesunula před porubskou branku. Domácí zdárně blokují soupeřovi hokejky a napadají nahrávky.
16:19'
Porubským inkasovaný gól vzal vítr z plachet. Na ledě působí neorganizovaně, kazí rozehrávky i nahrávky. Oceláři toho ale nevyužívají.
14:40'
Porubští se slibně brání. Střelu Kašpárka Slíž chtěl schovat v lapačce, ale kotouč byl neposedný, tak jej hokejkou poslal až mezi kruhy. Tam protáhl kotouči pohyb z pásma Spurný.
12:18'
Buly po pravé ruce Slíže vyhráli hosté. ALEXANDR KAŠPÁREK se nenápadně protáhl přes brankoviště a dloubáčkem poslal kotouč porubskému gólmanovi někde mezi ruku a beton. Asistence: Daniel Chovaniak.
11:49'
Hra je přerušena. Kašpárek si ustlal na Slížovi a dokonce mu srazil z hlavy helmu.
10:33'
Na druhé straně si Slíž poradil se střelou Macháčka. Obránci pak eliminovali snahy dalších třineckých útočníků.
09:18'
Než Rambousek vystřídal, měl ještě jednu a daleko větší šanci skórovat. Sám ujížděl na třineckou branku, ale bekhend nedokázal nad betony dostatečně zvednout. Kotouč skončil na betonech.
08:59'
Domácí sice buly nevyhráli, ale bojovností jej získali na své hole a na prvém křídle uhánějící Rambousek mohl zakončit střelou mezi tři tyče. Jenže Švančara byl připraven a otevření skóre nepřipustil.
08:45'
Poruba se vymaňuje z tlaku jen díky icingu.
08:05'
Do střely obětavě padl Spurný. Před tím byli diváci svědky kanonády Třince. Porubští ale dokázali puky blokovat nebo se podařilo Slížovi kotouče odrážet do rohů.
07:03'
Branka ani po střele Barčáka napadla. V dalším průchodu do útočné třetiny se Oceláři opět provinili postavením mimo hru.
06:56'
Oceláři se v útočení zastavili ofsajdem.
06:28'
Švančara si sáhl na kotouč, když střílel Rambousek.
05:00'
Po krátké návštěvě Poruby v útočné třetině, kde se ke střele nedostala, musel být Slíž na pozoru proti další Ocelářské akci. Kotouč šel ale příliš nahoru.
03:50'
Slíž na poslední chvíli zahlédl kotouč vystřelený Bujakem. K dorážce se Kašpárek nedostal. Visel na něm Hlaváč a nedovolil jeho holi střílet.
03:21'
Bechný držel puk u hrazení v obranném pásmu tak dlouho, až rozhodčí přerušil hru a nařídil vhazování před Slížem.
01:36'
Třinečtí si nerozuměli ve své třetině při rozehrávce a toho mohl využít Kubík s Halatou a podporován Foldynou. Střelu Halaty ale nedokázal Kubík z otočky dorazit za Švančaru. K puku se dostali hosté a dopravili jej za modrou čáru.
00:39'
Slíž má další zásah. Hrůzkovu vysokou střelu chytá do lapačky a bude se vhazovat po levici porubského gólmana.
00:30'
Pro hru vysokou holí jsou hosté vykázáni do středního pásma.
00:12'
Na kotouči je Třinec a Slíž chytá střelu Ramíka.
00:01'
Nebo prodloužení. Ale nepředbíhejme.
Hráči mají právě rozbruslení, zahřívají střelami brankáře a za pár okamžiků rozhodčí Zbořil vhodí úvodní buly.
Vše rozhodne následujících šedesát minut.
V Nadstavbové části soutěže se týmy utkávají již počtvrté. Předchozí souboje byly až na ten poslední více méně vyrovnané. Skončili jednobrankovým rozdílem 3:2 vždy pro Třinec. V lednovém kole třinecký tým nedovolil HC RT TORAX vstřelit ani jednu branku a vyhrál poměrem 3:0.
Nutno ale podotknout, že zápasy těchto soupeřů mají vždy náboj a kvalitu.
Podaří se tentokrát Porubě zdolat Oceláře? Nebo se i tentokrát budou radovat z výhry Třinečtí?
Krásný čtvrteční večer z RT TORAX ARENY!

Vítejte u duelu ELIOD extraligy mladšího dorostu mezi prvním a předposledním týmem tabulky skupiny o udržení.

Trenéři nahlásili tyto sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Slíž (Hurčík) – Machů, Gelnar, Hlaváč, Macurák, Havlík, Bechný O. – Foldyna, Halata, Kubík – Rambousek, Chovanec, Fojtík – Pavlík, Spurný, Barčák – Macias Krz., Bukovjan

HC Oceláři Třinec: Halouzka (Švančara) – Cienciala S., Hrůzek, Mituchovič, Chovaniak, Bujak, Cienciala F. – Procházka, Raszka, Wardas, Kašpárek, Petrovský, Stročka, Hykl, Ramík, Macháček

Rozhodčí: Zbořil – Hanzlík, Novotná.
Utkání začíná úderem osmnácté hodiny a jste srdečně vítání do ochozů RT TORAX ARENY i zde na tomto portále.
Vzájemná utkání v Nadstavbě:

7.12. Třinec – Poruba 3:2
11.1. Poruba – Třinec 2:3
27.1. Třinec – Poruba 3:0
V kabině Třince vládne spokojenost a pohoda. Oceláři v roce 2018 totiž padli jen v lednovém utkání s Šumperkem, který okupuje druhou příčku. Čtyři body za dnešním porubským soupeřem. Bude Třinec slavit devátou výhru v řadě? Bude se s Porubou trápit, jako v předešlých duelech?

Sledujte náš textový přenos a buďte tak tímto prostřednictvím u toho.
Porubští střídají prohry s výhrami, ale protože dokázali zvládnout důležitá utkání s Warriorem a doma se Vsetínem, posunuli se na předposlední místo. Od toho posledního je dělí pouhé čtyři body.
S dnešním soupeřem dokázal TORAX vždy sehrát kvalitní a napínavé duely a leckdy sahali svěřenci trenéra Leskovského po bodech. Uvidíme, jestli i poslední vzájemný souboj sezóny 2017/2018 bude mít třaskavý náboj.
Posledních pět kol Nadstavby E ELIOD extraligy mladšího dorostu. Poslední čtvrtina soutěže se otevírá večer a hostem HC RT TORAX Poruby bude lídr skupiny HC Oceláři Třinec.