Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Třinec - 18. března 2018   16:40

Pardubice
32:08' Treille (Marosz, Trončinský) • 49:58' Treille (Trončinský, Tomášek) • 51:50' Tomášek
Třinec
Hrubec (53. Hamerlík) – M. Doudera, Krajíček (C), Roth, D. Musil, L. Kovář, Linhart – Martin Růžička (A), R. Vlach, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Mikulík – Martynek, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, Cienciala, Rákos – Kvasnica.

SESTŘIH: Pardubice - Třinec 3:0. Treille řádil a Dynamo vyrovnalo sérii!

To je ode mne pro dnešek vše, na počtenou.
Je konec! Pardubická výhra znamená, že čtvrtfinálová série se do Tipsport areny ještě vrátí, jelikož je stav na zápasy 2:0. Domácí hokejisté otevřeli skóre ve 33. minutě přesilovkovou trefou Treilleho, francouzský útočník se postaral také o druhou trefu utkání, když byl opět volný mezi kruhy a pálil z první. Osm minut před koncem využil Tomášek chyby Krajíčka a osamocený zakončil nad beton Hrubce. Hrubec poté přepustil své místo Hamerlíkovi, jenže to už nic na výhře Dynama nezměnilo, jelikož Třinec se dnes neprosadil ani jednou. Šanci navýšit skóre měl ještě Ján Sýkora, jenže ten neproměnil trestné střílení.
59:46'
Třinečtí jen kombinují s pukem a už se ani neženou do útoku.
59:29'
Celá pardubická hala stojí na nohou a vytváří bouřlivou atmosféru. Vhazovat se bude po přerušení ve středovém kruhu.
58:51'
Pardubičtí jeli tři na dva, nakonec se k odraženému puku dostal Kaut, jehož vychytal Hamerlík koncem lapačky!
57:57'
Tomášek srazil třineckou přihrávku a puk skončil až u branky Hamerlíka.
57:34'
Počet hráčů na ledě se vyrovná, za faul kolenem na Poulíčka u vlastní branky dostává dvě minuty Martin Růžička.
57:04'
Třinečtí jsou s pukem v útočné třetině, kde zatím jen kombinují.
56:34'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., nedovolené bránění).
56:03'
Pardubická hala bouří, ale Třinec se stále nevzdává a snaží se něco udělat s nepříznivým výsledkem.
Dnešní utkání sleduje 9632 diváků.
55:02'
Po Růžičkově teči těsně před brankou zasáhl lapačkou Kacetl.
53:23'
Ján Sýkora si najel pravým obloukem a poté střelou ze středu zápěstím trefil levou tyč!
53:23'
Ján Sýkora se dostal do velice dobré šance, při zakončení ho sekl Krajíček a je nařízeno trestné střílení!
52:32'
Střídání v týmu HC Oceláři Třinec: ze hřiště odchází Šimon Hrubec, přichází Peter Hamerlík.
51:50'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Obránce Krajíček chyboval, když si bruslí stoupl na kotouč, po kterém se smekl, čehož využil DAVID TOMÁŠEK. Ten si rozhýbal Hrubce a poslal kotouč nad jeho levý beton. Bez asistence.
49:58'
Po chvíli útočení Pardubic zůstal mezi kruhy neobsazený SACHA TREILLE, jehož našel přihrávkou z levé strany Trončinský a Treille z první nekompromisně zakončil do levé části branky. Asistence: Marek Trončinský a David Tomášek.
49:19'
Musilova rána příklepem letěla těsně vedle levé tyče, puk se odrazil od zadního mantinelu a Kacetl ho hokejkou dostal do bezpečí.
49:19'
48:42'
Pardubičtí se dostali ze sevření Třince, puk alespoň na chvíli vyvezl do středního pásma Dušek.
47:36'
Douderův pokus od modré proletěl vedle brány, Třinec se nadále drží v pásmu.
46:57'
Musil atakoval ve středním pásmu Poulíčka, který poté špatně nahrál.
46:30'
Treille neprošel mezi dvěma bránícími hráči, kteří ho sevřeli mezi sebe a on jen poměrně lehce poslal puk na Hrubce. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
46:22'
Kovářovu střelu se snažil tečovat Ciencala, jenže pouze srazil puk tři metry vedle brány.
45:41'
Maroszovi bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
45:19'
Pardubičtí se dobře brání a nepouští Třinec na dostřel branky.
44:43'
Růžička vjel s pukem do pásma hodně brzy, byl tam ještě jeho spoluhráč, a píská se ofsajd.
44:09'
Poulíček ukončil celou akci špatnou přihrávkou na útočné modré na Perreta.
43:34'
Perret to zkusil z levého kruhu bekhendem a rozvlnil pouze boční síťku. Poté zůstával na ledě Roth, jenž nejspíše od vlastního hráče inkasoval zásah do obličeje, po přerušení hry rozhodčím odjel na střídačku.
43:19'
Rolinkovu ránu od modré příklepem Hrubec velice dobře viděl a hrudníkem si puk vyrazil do lapačky.
42:46'
Petr Sýkora se snažil projít individuálně, jenže když už se chystal zakončovat, tak mu puk na pravé straně sjel z čepele.
42:22'
V dobré pozici byl Dušek, jeho pokus směřující pod ruku si Hrubec pohlídal.
42:11'
Ihned po vyhraném buly střílel z první Svoboda, jenže střela mu nesedla.
42:02'
Čáslavova střela od modré skončila těsně vedle pravé tyče, poté byla Tomáškovi odpískána přihrávka rukou a Pardubice jsou vykázané do středního pásma.
41:22'
Třinečtí i díky dvěma tvrdým zákrokům u vlastní branky ubránili akci Pardubic.
40:07'
Přihrávku na Rolinka na levou stranu srazil Adamský svou holí mezi střídačky.
40:01'
Ve druhé třetině padla pouze jedna branka, o kterou se postarali domácí ve 33. minutě v početní výhodě. Třinečtí propadli v obraně, čehož využil Treille po nahrávce od Marosze mezi kruhy. Hned na začátku třetiny měl velkou šanci Rolinek, který mířil přes celé hřiště sám na Hrubce, ten si s jeho střelou z mezikruží poradil. O chvíli později měl šanci Vlach, který tečoval střílenou přihrávku těsně nad horní tyč. Do úniku dvou na jednoho se dostali Poulíček a Kaut, prvně jmenovaný vzal zakončení na sebe, jenže střelou po ledě Hrubce nepřekonal. Pardubice byly střelecky aktivnější, na střely vyhrály poměrem 10:5. Třetí třetina začne zhruba v 18:41.
40:00'
39:53'
Petr Sýkora střílel po ledě z levé strany a kotouč jen těsně minul zadní tyč.
39:46'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Mojžíš – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Milan Mikulík – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomáš Marcinko – 2 min., hrubost).
39:46'
Před pardubickou brankou se strhla hromadná potyčka, jelikož třinečtí svalili po souboji před brankou na led Kacetla.
39:16'
Treille schytával krosčeky do zad u vlastní střídačky od Linharta, rozhodčí nechali hru pokračovat dále.
38:29'
Adamský si klepal o zpětnou přihrávku, kterou domácí vystihli a z protiútoku zakončoval z pravé strany do připraveného Hrubce Tomášek.
37:39'
Rákos z otočky nahazoval puk z levé strany před branku, bruslí ho zastavil obránce Trončinský.
37:08'
Trončinského nahození od modré šlo nad branku, Hrubec ho přesto pro jistotu chytil do lapačky a přerušil hru.
36:20'
Třinecká akce končí sraženou střelou příklepem do ochranné sítě.
35:58'
Rolinek neměl při přebírání puku na útočné modré rychlost, potáhl puk po mantinelu. Nakonec se Dynamo dostalo k zakončení, z bezprostřední blízkosti zakončoval do Hrubce Marosz.
-5:14'
Mojžíš se ihned po naskončení z trestné lavice zapojil do hry, Dynamo šlo do protiakce, jenže Mojžíšovu ránu příklepem přizvedl do ochranné sítě Kovář.
34:13'
Roth předvedl parádní individuální akci, prokličkoval se až ke Kacetlovi, který se roztáhl na brankovišti a vychytal ho, ze skrumáže před brankou dostali puk domácí.
33:05'
32:41'
Rolinek objel s pukem branku a nahrál do jízdy Cardwellovi, jehož střela byla ještě mírně sražená a Hrubec si sáhl pro puk lapačkou. Následuje komerční přestávka.
32:08'
Třinečtí propadli ve svém pásmu, dva byli úplně mimo hru. Marosz nahrál mezi kruhy volnému SACHOVI TREILLEMU, jenž z první zakončil přesně do pravé horní části branky. Asistence: Rostislav Marosz a Marek Trončinský.
31:45'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Daniel Rákos – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
31:43'
Rolinek obkroužil s pukem branku, jenže Hrubec si pohlídal svou levou tyč.
31:32'
Při střele Čáslavy sice před třineckým brankářem clonili hráči, on si ale puk našel a přerušil hru.
31:06'
Poulíček jel s Kautem proti jednomu obránci, zvolil střelu po ledě, kterou Hrubec vyrazil svým pravým betonem.
30:57'
Mojžíš nepřesně přihrával po levé straně a je z toho zakázané uvolnění.
30:17'
Po levém mantinelu se snažil dostat puk do pásma Krajíček, jenže Petr Sýkora ho srazil na třineckou střídačku.
29:06'
Rolinek vyhrál vhazování na Čáslavu, jenž nabil na střelu z první Trončinskému, jehož dělovku srazil do ochranné sítě Rákos.
29:02'
Rothova křižná přihrávka nenašla žádného z jeho spoluhráčů a píská se zakázané uvolnění.
28:15'
Ščotka nahrál do jízdy Perretovi na levou stranu, jehož střelu z vrcholu kruhu zápěstím vyrazil Hrubec vyrážečkou do ochranné sítě za brankou. Následuje komerční přestávka.
27:39'
Dravecký jen lehce nahodil puk do pásma, čímž ho odevzdal soupeři.
26:42'
Třinečtí se dostali do rychlého útoku, přihrávku do druhé vlny dostal Růžička, jehož dělovku z první Kacetl vyrazil.
26:06'
Linhart dostal přihrávku na levou stranu, dobře proti němu vystoupil Tomášek, jenž zblokoval jeho střelu.
25:17'
Trončinský trefil po vyhraném vhazování do nohy Ciencalu, puk vypadl mimo hřiště a hokejisté si tak vhazování zopakují.
25:07'
Pardubičtí mohli jet dva na jednoho, jenže Dušek při převzetí puku na vlastní modré spadl na led, čímž celá akce skončila.
24:08'
Kauta poměrně dlouhou dobu osekával Marcinko, rozhodčí ale zůstali klidní a Dynamo ztratilo puk těsně před útočnou modrou.
23:27'
Kautův střelecký pokus od levého mantinelu byl nepřesný, kotouč se od plexiskla odrazil mimo hřiště a vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:13'
Vlach vystřelil z levého kruhu přes obránce Cardwella, Kacetl si jeho pokus pohlídal a přerušil hru.
22:49'
Do rychlého protiútoku se dostal Treille, který místo přihrávky na Petra Sýkoru zvolil střelu mezi betony Hrubce, který je dal včas k sobě.
22:30'
Nejblíže puku byl po dlouhé přihrávce Třince Čáslava, píská se tak zakázané uvolnění.
22:06'
Ani Třinci se dnes zatím přesilovky nedaří, Pardubice jsou na puku a šetří čas.
21:04'
Nyní mělo Dynamo velké štěstí, Vlach tečoval střílenou přihrávku a poslal kotouč těsně nad horní tyč!
20:27'
Po vhazování před vlastním brankářem se ujal puku Rolinek a sám se rychle hnal na Hrubce, který si s jeho zakončením z mezikruží pod ruku poradil.
20:20'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matěj Beran – 2 min., podražení).
20:01'
První třetina je za námi, hra byla poměrně vyrovnaná, ale do větších šancí se dostávali domácí, kteří byli i mírně aktivnější střelecky (14:10). V jedné z velkých šancí byl Dušek, jenž dostal přihrávku do jízdy na modrou, jenže tváří v tvát proti Hrubcovi neuspěl. Hollandova rána od modré propadla brankáři hostí mezi betony těsně vedle branky. Oproti včerejšímu utkání se ještě více přiostřilo, k vidění bylo několik šarvátek. Bitku předvedli Holland s Musilem, než ale došlo na pěstní souboj, oba rychle spadli na led. Druhá třetina začne zhruba v 17:42.
20:00'
19:57'
Ještě v závěru pálil od modré příklepem Čáslava, ale Hrubec zasáhl svým pravým betonem a puk vyrazil.
19:46'
Další vyhození v podání Třince po pravém mantinelu, v první třetině už se skóre zřejmě měnit nebude.
19:33'
Rozhodčí už chtěli vylučovat Lukáše Krajíčka za podražení, ale Matěj Beran se sportovně přiznal!
18:53'
Pardubice tak hrají další přesilovku, ale zatím se jim nedaří, Třinec nyní vyhodil až ke Kacetlovi.
18:03'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Lukáš Kovář – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (David Musil – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (David Musil – 10 min. osobní trest, hrubost).
18:03'
Rozhodčí tak dlouho pouštěli hru, až se hráči vyburcovali k bitce, do které se pustil Holland s Musilem, oba skončili velice rychle na ledě.
17:08'
Trončinský byl napadán při rozehrávce už ve vlastní třetině a byl donucen ke špatné nahrávce.
16:43'
Cardwellova střela po ledě prošla před všechny hráče až k Hrubcovi, rychle se snažil dorážet Poulíček, ale puk z něj nevydoloval.
16:17'
Petr Sýkora nahazoval puk bekhedem před bránu, kde ovšem nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
15:33'
Dušek dobře bránil u pravého mantinelu, nepustil ho se vytočit ke střele a nakonec ho dostal s pukem do střední třetiny.
14:11'
Adamský vystihl pardubickou přihrávku a ještě prověřil Kacetla střelou zápěstím ze střední třetiny.
13:51'
Cardwellovu střelu z vrcholu pravého kruhu se ještě snažil tečovat Beran, což se mu nepovedlo a Hrubec má puk ve výstroji.
12:47'
Velkou šanci měl Ján Sýkora, který z bezprostřední blízkosti zakončil vedle třinecké brány.
12:38'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Rolinek – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Lukáš Kovář – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
12:38'
Přihrávku do velice dobré pozice dostal Wishart, který ale trefil pouze povyjetého Hrubce. Dorážet se snažil Beran, který schytal krosček do zad a následně se strhla další šarvátka, do které se nejvíce zapojil za domácí Rolinek.
12:07'
Beran nohou zblokoval tvrdour ránu Rotha od modré a puk skončil ve středním pásmu.
12:01'
Kacetl musel přikrýt puk po třineckém nahozené lapačkou, jelikož k němu dojížděl Adamský. Následuje komerční přestávka.
11:03'
Do kotouče se na modré opřel příklepem Holland, kotouč propadl Hrubcovi mezi betony, ale vypadl vedle branky.
10:56'
Po Linhartově nepřesné přihrávce po pravé straně se píská zakázané uvolnění, začíná se také přitvrzovat.
09:57'
Roth dostal kotouč na rozjetého Rákose, jenž byl v dobré střelecké pozici, ale Kacetl si s jeho střelou poradil.
09:37'
Třineckou útočnou akci zastavil odpískaný ofsajd.
09:19'
Další vyhození v podání Cardwella po pravém mantinelu, Dynamo se tak ubrání.
08:39'
Douderovi rána příklepem příliš nesedla, Kacetl ji vyrazil vyrážečkou za branku a Dynamo se opět osvobodilo.
08:09'
Pardubice se zatím dobře brání, Cardwell vystihl špatnou přihrávku Třince a poslal kotouč až k Hrubcovi.
07:23'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Marek Trončinský – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rostislav Marosz – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (David Musil – 2 min., hrubost).
07:23'
Nejprve schytal hit ve středním pásmu Trončinský od Musila a poté byl atakován ještě Petr Sýkora, kterému spadla helma a strhla se šarvátka, po které se bude poprvé v utkání vylučovat.
07:09'
Východočeši jeli rychle do útoku po levé straně, před bránu nahodil kotouč Cardwell, Hrubec ho jen vyrazil před sebe, jenže žádnému z pardubických hráčů se ho za něj nepodařilo procpat a poté vznikla menší potyčka, kterou rozhodčí rychle vyřešili.
06:18'
Pardubičtí se dostali do menšího tlaku, když hned po vyhraném vhazování pálil těsně vedle zadní tyče Ján Sýkora a poté si Hrubec poradil se střelou Čáslavy od modré.
05:43'
Perret se snažil rychle jet za kotoučem, který prošel až do útočné třetiny, jenže tělem ho zastavil Kovář.
05:10'
Pardubičtí aktivně napadali, Kaut srazil přihrávku soupeře na jeho střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:32'
Oceláři sice vyhráli vhazování v útočném pásmu, jenže puk jim utekl ven z třetiny a musí svou akci rozjet znovu.
03:58'
Draveckého nahození Kacetl jen vyrazil, ale Třinec se nedostal k dorážce.
03:35'
Přihrávku do obrovské šance do jízdy dostal před modrou čárou Dušek, jel sám na Hrubce, který jeho zakončení zápěstím vyrazil koncem vyrážečky.
03:06'
Musil zachytil vyhození domácích a poslal kotouč na Kacetla bekhendem, pro nějž to byla lahůdka.
02:18'
Perret dostal křižný pas na levou stranu, po odrazu od mantinelu se opřel do kotouče, ale Hrubec si svou pravou tyč pohlídal.
01:28'
Martynek nahrál do levého kruhu Marcinkovi, který v dobré šanci přestřelil branku, Oceláři se ale stále drží v pásmu.
00:44'
Beranova sražená střela od modré skončila v ochranné síti, vhazovat se bude po pravici Hrubce.
00:19'
Úvodní buly vyhrál Třinec, který neprošel po levém mantinelu, ale ani Dynamo se z první akce neprosadilo.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Cardwell, Wishart, Trončinský, Čáslava (A), Ščotka, Mojžíš, Holland – Beran, Tomášek, Rolinek (C) – P. Sýkora (A), Marosz, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Krajíček (C), Roth, D. Musil, L. Kovář, Linhart – Martin Růžička (A), R. Vlach, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Mikulík – Martynek, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, Cienciala, Rákos – Kvasnica.

Rozhodčí: Hradil, Kika – Kajínek, Zavřel.
Východočeši vstoupili do třetího zápasu zostra, když na začátku 2. minuty otevřel skóre Treille a v závěru třetiny navyšoval vedení Dynama Kaut. Na Linhartovo snížení odpověděl Beran, který důrazně protlačil kotouč za Hrubce. Třinečtí sáhli osm minut před koncem při přesilovce pěti proti třem k power play, při které však snížit nedokázali a povedlo se jim to až necelé dvě minuty před koncem ve vlastním oslabením trefou Petružálka. Pardubice svůj těsný náskok i přes hru v oslabení v závěru ubránily. Již v první třetině vypadl ze sestavy hostí Vlach, který se nepříjemně střetl ve středním pásmu se spoluhráčem a utrpěl velký krvavý šrám. Nechme se tedy převapit, zda nastoupí do čtvrtého čtvrtfinálového klání.

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Treille (P. Sýkora, Rolinek), 18. M. Kaut (Perret), 47. Beran (Rolinek) – 42. Linhart (Svačina, Polanský), 59. Petružálek

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Wishart, Cardwell, Čáslava (A), Trončinský, Mojžíš, Ščotka, Holland – Beran, Tomášek, Treille – Rolinek (C), Marosz, P. Sýkora (A) – Perret, Poulíček, M. Kaut – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš – Petružálek, Marcinko, Martin Růžička (A) – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský (A), Polanský, Svačina – Rákos, Mikulík, Cienciala – Kvasnica.
Velice důležitý souboj pro vývoj série se odehrál v sobotu, neméně důležitý je na programu i v neděli, jelikož Třinec má další možnost na získání mečbolu. Čtvrtfinálová série se do Pardubic stěhovala za stavu 2:0 na pro Třinec, pokud si Dynamo chtělo udržet větší naději na postup, potřebovalo v prvním domácím duelu vyhrát, což se mu povedlo. Čtvrtý zápas začíná v pardubické Tipsport areně trochu netradičně v 16:40.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:40.