Tipsport Extraliga - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Sparta - 8. prosince 2017   17:20

Vítkovice
05:07' Klok (Š. Stránský) • 14:23' O. Roman (Hrbas, Baranka) • 21:27' D. Květoň (Baranka) • 28:09' Kurovský (Š. Stránský, T. Jáchym) • 38:49' Olesz (Bartovič, Lev) • 41:19' Szturc (O. Roman, D. Květoň) • 47:31' Lev (Baranka, Sloboda)
7:3
(2:0, 3:3, 2:0)
Sparta
31:37' Kudrna  (Říčka) • 36:44' Reichenberg  (Jarůšek, P. Vrána) • 38:12' Kudrna
Vítkovice
Bartošák (Dolejš) – Sloboda (A), Klok, Hrbas, Baranka, Trška, D. Krenželok – Bartovič, Lev, Olesz (C) – Szturc, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Š. Stránský, T. Jáchym, Kurovský – Hudeček.
Müllner, Snášel – Lederer, Kollár
Ostravar aréna
8 036 diváků
Sparta
Kváča (41. Honzík) – Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, Švrček, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Piskáček – Jarůšek, P. Vrána (A), Říčka – Forman, J. Hlinka (C), Reichenberg – Kudrna, Klimek, Kumstát (A) – Uher, Černoch, Smejkal.

Vítkovice - Sparta: Lev přidal sedmý gól domácích, 7:3

Z Ostravy je to pro dnešek vše, pokud nebudete sledovat některý z onlajn přenosů ze zápasů mládeže, pak se společně u extraligového hokeje uvidíme až chvilku před Vánocemi. Mějte příjemný začátek víkendu, budu se těšit opět někdy na počtenou.
Pokud nejste z daleka, mám pro Vás ještě nabídku ke shlédnutí zápasu "Starých gard" zde ve vítkovické Ostravar aréně. Tým Vítkovic nastoupí proti slovenské Dubnici. Neváhejte a přijďte.
Dnešní zápas s deseti góly je u konce. Vítkovičtí si připisují sedmou výhru nad týmem Sparty v řadě a do tabulky připisují tři důležité body. Domácí vstoupili do zápasu lépe, první gól vsítil Klok a otevřel tak dnešní střelecký účet. Ve druhé třetině se vítkovičtí dostali už do čtyřbrankového vedení, ale poté nedokázali využít přesilovku pět na tři. Tím Spartě narostla křídla, v oslabení snižoval pěkným gólem Kudrna. Hosté do konce druhé části přidali ještě dvě branky, domácí po jedné z nich reagovali oddechovým časem. Ještě před druhou sirénou pak přidali další branku, čímž svému soupeři odskočili na rozdíl dvou branek. Na začátku třetí třetiny musel být gól domácího Szturce potvrzen videorozhodčím, do poloviny třetiny se ještě trefil Lev a vítkovická hala byla u vytržení. Sparta se snažila, bojovala, ale vítkovičtí si už výhru nenechali protéct mezi rukavicemi.

58:54'
Sparta v ofsajdu, který byl posouzen jako úmyslný.
58:31'
Hraje se ve středním pásmu, puk mají pod kontrolou sparťané.
58:00'
Hosté posílají kotouč na zakázané uvolnění.
57:41'
Sparta v plném počtu.
57:31'
Roman za brankou rozpohyboval gólmana i bránící hráče, nahrál na Koloucha, ale ten jen vyprášil Honzíkovy betony.
57:13'
Roman ani v sedě na ledě nepřestával bojovat o puk.
56:40'
Sloboda pálil od modré do zadního plexiskla.
56:34'
Roman hledá a váhá, komu by nahrál.
56:17'
Květoňovu střelu zastavuje ochranná síť za brankou.
56:00'
Hosté vyhazují kotouč k Bartošákovi.
55:46'
Sparta se bude muset bránit, za podražení putuje na trestnou lavici Uher.
55:41'
Dnešní utkání sleduje 8 036 diváků.
55:09'
55:04'
Klimkův pokus na Bartošáka nezabral.
54:56'
Vrána chtěl před brankou dorážet, ale Bartošák puk nepustil.
54:45'
Hosté několika prudkými střelami prověřili Bartošáka, ten se brání dalšímu gólu.
54:11'
Vítkovičtí vyhazují puk jen do středního pásma.
53:45'
Vítkovičtí se brání účelně.
53:09'
Za podražení bude pykat domácí Květoň, Sparta může snížit.
52:39'
Stejná dvojice to zkusila znovu, znovu se totiž dostala do přečíslení a znovu se Honzíkovi podařil neuvěřitelný zákrok!!
52:28'
Domácí v přečíslení dva na jednoho, Roman vyzval ke střele Stránského, ale Honzík vystřelil lapačku a vytěsnil tak kotouč.
52:12'
Vítkovičtí rozehrávají ze středního pásma.
51:43'
Vrána úřadoval před domácí brankou, ale bez efektu.
51:05'
Od kruhu pálil Kucsera, ale Honzík byl v pohotovosti.
51:04'
50:48'
Domácí se usazují v útoku.
50:10'
Vítkovičtí střídali, puk se dostává znovu k hokejkám Sparty.
50:04'
Domácí se dostali konečně k puku a mohou rozehrát.
49:37'
Puk se dostává až k Bartošákovi, Sparta brání už střední pásmo.
49:04'
Hostující Forman se střetl s Trškou, za faul kolenem bude pykat. Vítkovičtí mají k dispozici přesilovku.
48:25'
Hlinka našel na modré volného Reichenberga.
48:00'
Vítkovickým se průnik do pásma nepovedl, musejí se urychleně vrátit.
47:46'
Sparťanskou akci ukončuje Bartošák přikrytím kotouče, následuje komerční přestávka.
47:31'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Baranka poslal puk na JAKUBA LVA, ten si přehodil kotouč a v naprostém klidu, i když mu na záda dýchal bránící hráč, který ale nic nepodnikl, posílá puk za Honzíkova záda – 7:3. Asistence: Ivan Baranka, Karol Sloboda.
47:09'
46:58'
Hosté vyhazují a odjíždějí střídat.
46:41'
Po delší době ukončuje kolotoč Olesz, který posílá puk těsně vedle branky.
46:17'
Vítkovičtí kombinují, ale nedaří se jim natlačit do branky.
45:42'
Olesz byl u branky přistrčen, Trška byl příliš blízko na to, aby si zpracoval kotouč.
45:25'
Hosté posílají kotouč za Bartošáka, ten bude rozehrávat.
45:09'
Sloboda se od mantinelu vrhnul po puku, byl ale podražen Smejkalem, který za to bude pykat.
44:51'
Zakázané uvolnění pro Spartu.
44:36'
Sparta bojuje u domácí klece, Ostravar aréna rozjela mexickou vlnu.
44:24'
Hosté ostřelují Bartošáka, ale jen ze větší vzdálenosti.
44:05'
Na ledě zůstává ležet hostující Forman, ale vylučovat se nebude.
43:44'
Na opačné straně se rozvlnila síťka, to Olesz mířil trochu výš, než je branka a trefil Honzíkovo pití.
43:20'
Piskáček zkusil trefit horní část branky, puk zastavilo až plexisklo.
42:53'
Klok zašlápl puk ve středním pásmu, ale Sparta jen dokázala vydolovat.
42:12'
Sparta se drží u domácí branky, zatím příliš nestřílí.
41:19'
Sudí ukazuje do středu kluziště, a tak je gól uznán. Za asistence Romana dostává puk za Honzíka ROMAN SZTURC – 6:3. Asistence: Ondřej Roman, David Květoň.
41:19'
Puk končí v brance Sparty, bude se ale prohlížet videozáznam.
40:37'
Sparta se drží u domácí klece, Bartošák má zatím dobrý výhled.
40:01'
Do třetí třetiny nastupují sparťané s Honzíkem v brance.
40:01'
Druhá třetina přinesla celkem šest branek, spravedlivě rozdělených do obou branek. Nejprve vítkovičtí navýšili své vedení na 4:0, v přesilovce 5 na 3, kterou měli k dispozici se ale k ničemu moc nedostali, naopak v oslabení ujel Kudrna, který zavelel k obratu. Sparta začala hrát lépe, nejprve snížil Reichenberg, o necelou minutu a půl později dostal Spartu do jednobrankového rozdílu znovu Kudrna a domácí fanoušci se mohli upískat. Vítkovice ale nepolevili a okamžitě navýšili své skóre kapitánem Oleszerm. Třetí třetina bude ještě hodně napínavá a zajímavá.
1/3 – 12:8
2/3 – 10:17
Další třetina začne přibližně v 19:15.
40:00'
39:59'
Puk za domácí brankou drží Baranka, Bartošák si vyjel z branky proti Uhrovi, kterého chtěl zdržet, sparťanský hráč se poté slovně pustil do Baranky.
39:54'
Na útočné modré Vítkovic si něco slovně vyřizují Olesz a o hlavu větší Jarůšek, stále se pokračuje ve hře.
39:47'
Hrbas ujížděl na branku, jeho střelu zleva ale Kváča dokázal vytěsnit.
39:14'
Vítkovičtí se dostali k puku a snaží se v klidu rozehrát.
38:49'
Vítkovičtí neskládají zbraně ani ke konci druhé třetiny, střela Bartoviče se neujala, ROSTISLAV OLESZ nastavil před brankou hůl a posílá puk do horní části Kváčovy branky – 5:3. Asistence: Milan Bartovič, Jakub Lev.
38:12'
Sparta právě vstřelila branku!
Hosté zaťali zuby a dál bojují, prudkou střelu poslal na Bartošáka ANDREJ KUDRNA, kotouč propadává do branky – 4:3. Bez asistence.
37:15'
Sparta má puk na svých hokejkách, Bartošák je ve střehu.
36:44'
Hosté využívají přesilovku, Jarůšek nahrál křižně pod padajícím obráncem, ALEXANDER REICHENBERG využil odkryté klece – 4:2. Asistence: Richard Jarůšek, Petr Vrána.
35:35'
Kotouč putuje ke Kváčovi.
35:32'
Další Jarůškova střela, zastavila se mezi Bartošákovými betony, ten ale nevěděl , kde má puk a otočil se za ním, kotouč mu vypadl, ale rychlá reakce domácího hráče poslala puk do rohu.
35:26'
Jarůšek to zkoušel na několikrát od kruhu.
35:10'
Za obrovského pískotu domácích fanoušků usedá na trestnou lavici domácí Krenželok za držení, Sparta má přesilovku 4 na 3.
34:37'
Za hrubost jsou současně vyloučeni hostující Uher a domácí Kurovský.
34:37'
Rychlý vpád do pásma předvedli domácí, Hrbas se ocitl až v brance.
34:06'
Sparta má puk pod kontrolou, drží se v pásmu.
33:26'
Menší závar u domácí branky končí u Bartošáka, následuje komerční přestávka.
33:00'
Vítkovičtí v pásmu, ale Kváča je pozorný a má dobrý výhled.
32:37'
Hraje se ve středním pásmu, domácí příliš nespěchají.
31:39'
31:39'
Oddechový čas pro domácí.
31:37'
Hosté skórují v oslabení, po nahrávce Říčky se až do mezikruží dostal ANDREJ KUDRNA a střelou na lapačku snižuje na tříbrankový rozdíl – 4:1. Asistence: Robert Říčka.
31:24'
Do hry se vrací Pavelka.
31:12'
Vítkovičtí fanoušci tlačí puk do branky hlasivkami, hráči na ledě ale stále kombinují.
30:49'
Kumstát z posledních sil vyjel do pásma, kde si nechal nakonec sebrat kotouč a odjíždí na střídačku.
30:28'
Domácí chtějí zřejmě dopravit puk přímo do branky.
30:04'
Vítkovičtí rozjeli přihrávkový kolotoč.
29:39'
Sparta jde do tří, sekáním si vypomohl Vrána.
29:24'
Za sekání bude pykat Pavelka.
28:09'
Vítkovice vytvořily před brankou závar, toho po chvíli využil DANIEL KUROVSKÝ, který popíchnul kotouč do branky – 4:0. Asistence: Šimon Stránský, Tomáš Jáchym.
27:46'
Vítkovičtí ujížděli ve dvou na branku, Kucsera dostal přesnou přihrávku, před sebou téměř zcela odkrytou klec, vystřelil, ale Kváča spektakulárním zákrokem svou holí vytěsnil puk nad branku!!
27:14'
Sparta se prohnala až za Bartošáka, puk se dostal na modrou k Michálkovi, ale ten Bartošáka nepropálil.
26:52'
Hrbas s Kolouchem vystartovali na hostující branku, ale Kváča měl dobrý výhled.
26:40'
Hosté se usadili před Bartošákem, další dobrá střela od Dvořáka, ale také Bartošák si prostor mezi betony uhlídal. Následuje komerční přestávka.
26:26'
Do pásma si našlápl Dvořák, ale Bartošák jeho pokus odpaluje do bezpečí.
25:17'
Vítkovičtí okupují útočné pásmo.
24:26'
Szturc zkusil prostřelit Kváču, ten ale sklapl betony včas.
24:11'
Vítkovice v plném počtu.
24:05'
Domácí posílají puk ven z pásma, míří za ním i Kucsera.
23:43'
Sparťané bojují v pásmu o kotouč.
23:23'
Od kruhu zkusil prudce vystřelit Jarůšek, Bartošákův beton byl na místě.
23:01'
Nepřesnou přihrávku se na modré nepodařilo zachytit Říčkovi.
22:45'
Ofsajd Sparty.
22:37'
Olesz sebral protihráčům kotouč a jede šetřit drahocenné vteřinky do útoku.
22:11'
Za držení bude pykat domácí Trška.
21:43'
Vítkovičtí posílají puk na zakázané uvolnění.
21:27'
Vítkovičtí se natlačili do pásma, po nahrávce Romana vystřelil DAVID KVĚTOŇ, puk se s pomocí tyče dostal za Kváčova záda – 3:0. Asistence: Ivan Baranka.
20:49'
Akce na opačné straně, souhra domácím ale nesedla, u branky byl příliš kluzký led a vítkovický hráč upadl.
20:28'
Do pásma vletěl Vrána, jeho rychlá střela od kruhu minula Bartošákovu klec.
20:05'
Vhazování vyhrála Sparta a bude tedy rozehrávat.
20:01'
Začátek zápasu byl opatrnější z obou stran, vítkovickým se ale poměrně brzdy podařilo vsítit branku Klokem a poté jim přece jen narostla křídla. Útočili s chutí a nejednou zamotali – hlavně v závěru třetiny – hlavu nejen Kváčovi. Sparta ovšem také nebyla bez šance, Vrána si připravil hned dvě gólovky, ale v pohodě chytající Bartošák mu obě dvě sebral výbornými zákroky. Uvidíme, jakou hru nám nabídne třetina druhá.
19:45'
Spartě se podařilo poslat puk do bezpečí a přesunuje se do středního pásma.
19:21'
Přihrávkový kolotoč ukončil Roman, jeho střela šla ale těsně nad.
18:44'
Kotouč ve středním pásmu.
18:30'
Slobodova střela poskočila u branky, ale mimo.
18:08'
Sparta poměrně lehce posílá puk za Bartošákovu klec.
17:56'
Za nedovolené bránění bude pykat hostující Kalina.
17:37'
Bude se vhazovat u hostující klece, sudí něco vysvětluje u střídačky Sparty, diváci velmi hlasitě vyjadřují, co si myslí.
17:20'
Vítkovice dostávají Spartu pod tlak, Kváča má zakrytý výhled a jen těžko se mu v chumlu před brankou orientuje.
16:48'
Bartovič s Oleszem za hostující brankou.
16:29'
Sparta se dostává znovu do pásma, tentokrát nahozením kotouče.
16:10'
Vrána je velmi aktivní, ale Kurovský mu nakonec sebral kotouč.
15:53'
Hosté bojují v útoku u mantinelu o kotouč.
15:38'
15:19'
Ofsajd pro domácí mužstvo.
14:23'
Vítkovičtí se řítili do pásma, ONDŘEJ ROMAN vystřelil z pravého kruhu, Kváča puk vytěsnil betony, ale zpět k vítkovickému útočníkovi, který poslal puk znovu do branky a bránící hokejka sparťanského Michálka usměrnila puk do branky – 2:0. Asistence: Marek Hrbas, Ivan Baranka.
13:50'
Bartošák honil kotouč za svou brankou, dostal se ale do poměrně nebezpečné vzdálenosti, hosté ale neměli puk pod kontrolou, a tak se stačil včas vrátit.
13:24'
Další akce Vítkovic, které se chtěly prodrat až do branky, Kváča je překonán v brance, puk ovšem za brankou. Následuje komerční přestávka.
13:09'
Vítkovičtí mířili do pásma, v pravém kruhu se objevil Kurovský, ale na Kváču nevyzrál.
12:42'
Ze středního pásma se puk dostal na hokejky Sparty, ta bude rozehrávat od Kváči.
12:11'
Vítkovičtí se probili do pásma, ale hosté jsou pozorní.
11:34'
Puk u mantinelu vydoloval Dvořák, poslal jej ihned na branku, ale nepřesně.
11:09'
11:04'
Rozhodčí na chvíli ztratil puk z dohledu, po odpískání se omlouvá a vhazovat se bude před útočnou modrou Sparty.
10:40'
Vítkovičtí už podruhé v krátkém sledu posílají puk ke sparťanské kleci.
10:00'
Vítkovický gólman zmařil další gólovou šanci Sparty.
09:49'
Vrána se dostal do výborné pozice, vyhnul se bránícímu hráči, přejel zprava doleva a chtěl zasunout kotouč, ale Bartošák vytáhl jeden ze svých vynikajících zákroků.
09:28'
Roman s Květoněm si udělali výlet do pásma, bude se vhazovat u Kváči.
09:09'
Za hákování je potrestán domácí Krenželok.
08:50'
Po střele Alexander Reichenberga se otřáslo zadní plexisklo.
08:30'
Bude se vylučovat, Kváča chvátá na střídačku.
08:18'
Vrána sebral kotouč projíždějícímu vítkovickému hráči, dvěma kroky se dostal do mezikruží, ale jeho střela na lapačku končí u Bartošáka.
08:10'
Puk končí pod lapačkou domácího gólmana, probíhá komerční přestávka.
08:01'
Hosté se drží v pásmu, Bartošák je v maximální pohotovosti.
07:12'
Zdráhal se neohroženě vrhl ke Kváčově kleci, na pomoc mu přišel i Kucsera, ale hosté si nakonec puk přece jen sebrali zpět pod kontrolu.
06:50'
Sparta uhlídala svou útočnou modrou a prodrala se k Bartošákovi.
06:31'
Za domácí brankou sebral puk Trška a chce rozehrát.
06:03'
Dvořák zachytil puk ve středním pásmu, Sparta bude moci za chvilku zpět do pásma.
05:37'
Vítkovičtí posílají kotouč na zakázané uvolnění.
05:07'
Stránský se dostal do pásma, u mantinelu se dokázal vyhnout bránícím hráčům, z otočky našel u branky dojíždějícího LUKÁŠE KLOKA, který prostřelil Kváču – 1:0. Asistence: Šimon Stránský.
04:28'
Zdráhal komplikuje život svému soupeři, snaží se udržet kotouč v útočném pásmu.
04:05'
Sparta se snaží uklidnit hru, rozehrává ve svém obranném pásmu.
03:38'
Domácí se dostali do pásma, Květoň sebral puk při sparťanské rozehrávce, ale prostor ke střele nakonec nenašel, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
03:03'
Od modré se napřáhl Piskáček, ale chyběla mu přesnost.
02:59'
Za domácí brankou se bojovalo o kotouč, po odpískání se do křížku dostali dva hráči a málem převrátili branku na Bartošáka.
02:41'
Hosté se dlouhými přihrávkami dostali do pásma.
02:20'
Kolouch se vymanil od mantinelu, dostal se do volnějšího prostoru, Kváčova lapačka byla ale připravena.
02:00'
První vážnější zásah hostujícího Kváči, vhazuje se po jeho pravici.
01:30'
Hlinka nastavil před brankou hůl, ale puk netrefil.
01:14'
Puk je ve středním pásmu, Sparta se dostala do ofsajdu.
00:50'
Jarůšek hledal výhodnou pozici k přihrávce, nakonec se sám dostal z rohu a vystřelil směrem na branku.
00:19'
Říčka nahazuje kotouč směrem do pásma, jeho spoluhráči jej následují.
00:13'
Zakázané uvolnění Sparty.
00:08'
Vítkovičtí musejí pro puk do svého obranného pásma.
00:01'
Stejně jako v minulých měsících si ji vybojoval a i následující měsíc bude nosit JAN VÝTISK.
Před samotným začátkem se bude v Ostravar aréně předávat zelená helma Radegastu, jejíž vítěz znovu pochází z vítkovických řad.
Z kádru Sparty v minulosti oblékli dres Vítkovic Lukáš Klimek, Tomáš Pavelka nebo Petr Vrána.
Nejlepším hráčem Sparty je s osmnácti body útočník Lukáš Pech (7+11), nejlepším střelcem týmu je s deseti góly útočník Andrej Kudrna (10+6). Devět bodů mezi obránci nasbíral Tomáš Pavelka (4+5). Osmatřicet trestných minut si vykoledoval útočník Dominik Uher. V rámci Radegast indexu má sedmapadesát bodů obránce Richard Nedomlel. Nejvíce odchytaných zápasů má David Honzík s průměrem 2,67 a úspěšností 90,51 %.
Lídrem vítkovického týmu jsou s jednadvaceti body útočníci Jakub Lev (14+7) a Ondřej Roman (8+13). Nejlepším obráncem je s patnácti body Ivan Baranka (2+13). Nejtrestanějším hráčem je s osmapadesáti trestnými minutami obránce Lukáš Klok. Ve statistice Radegast indexu vede jako tradičně obránce Jan Výtisk se 152 body. Vítkovická gólmanská jednička Patrik Bartošák má průměr 2,24 a úspěšnost 92,40 %.
Vítkovicím se v poslední době na Pražany daří, ve vzájemných zápasech si v úterý připsaly už šestou výhru v řadě. Tuto šňůru se budou snažit prodloužit o další zápas. Sparťané věří, že tentokrát odehrají lepší duel. Nezbývá jim než věřit ve vlastní síly a také v to, že každá série jednou končí.
Po období s kolísavými výsledky i výkony se Vítkovice v poslední době nadechly k dobrým výsledkům i hře a nenápadně si upevňují svou pozici v horní části tabulky. S bilancí 14-2-4-9 a aktivním skóre 86:70 mají 50 bodů, což jim stačí na 4. místo. Sparťané odehráli o zápas méně, s bilancí 10-3-4-11 a skóre 75:79 si vybojovali 40 bodů, což jim zaručuje 7. příčku.
Druhé vzájemné utkání ve třech dnech – to je páteční nabídka hokejového zážitku ve vítkovické Ostravar aréně. Vítkovice svedou další bitvu se Spartou, tentokrát však na domácím ledě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.