Tipsport Extraliga - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Liberec - 4. listopadu 2018   15:00

Třinec
23:08' Chmielewski (Cienciala, O. Kovařčík) • 27:15' Gernát (Werek) • 31:02' Svačina (Martin Růžička, Polanský) • 35:18' Svačina (Adamský, Gernát) • 47:40' Hrňa (D. Musil, Marcinko)
5:3
(0:2, 4:0, 1:1)
Liberec
00:40' M. Kvapil  (Šmíd, Doherty) • 16:16' M. Kvapil  (L. Hudáček, Lenc) • 40:39' Ševc  (P. Jelínek)
Třinec
Bejček, Hribik – Tošenovjan, Hlavatý
WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400)
Liberec

Třinec - Liberec: Hudáček byl na Hrubcovu vyrážečku krátký

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu. Na shledanou!
Nejlepší hráči zápasu

Vladimír Svačina (2+0) – Marek Kvapil (2+0).
Utkání je u konce, z vítězství 5:3 se radují domácí Oceláři! Hráči s drakem na hrudi sice do zápasu nevstoupili vůbec dobře a po první dvacetiminutovce prohrávali o dvě branky, čtyřmi góly v prostřední dvacetiminutovce ale otočili utkání na svou stranu a v závěrečné periodě si své vedení pohlídali.
59:51'
Oddechový čas pro domácí.
59:51'
Ještě jedno vyloučení, za podrážení je potrestán třinecký Vladimír Roth.
59:36'
Hosté se nemohou dostat do útočného pásma, Oceláři již tento duel ubrání.
59:09'
Marcinko vyhrál buly a okamžitě vystřelil kotouč do soupeřova pásma. U puku pak nejrychleji byl Adamský, icing se tak nepískal.
58:56'
Kvapil zavezl kotouč do útočného pásma, tam ale o kotouč přišel. Rothovo vyhození se od tvrzeného skla odrazil do ochranné sítě, buly před Hrubcem.
58:37'
Oddechový čas pro hosty.
58:37'
Dravecký se vydal za vystřeleným kotoučem do útočného pásma, prázdnou branku ale netrefil. Puk se pak po souboji odrazil do hlediště, vhazovat se bude v pásmu Liberce.
58:00'
Dvě minuty do konce třetí třetiny. Valský se protlačil do útočného pásma, tam ale jeho pouť skončila. Hosté navíc hrají s prázdnou brankou!
57:25'
Na jedné straně Marek Zachar, na druhé Martin Růžička! Oba útočníci mohli střílet do odkryté soupeřovy branky, oba ale trefili bránícího hráče!
56:57'
Oceláři drží hosty daleko od vlastní branky, Liberci se krátí čas.
56:24'
Derner sice zachytil třineckou rozehrávku, proti dvěma obráncům Ocelářů se ale hostující bek neprosadil. Adámek poté lobem poslal puk do soupeřova pásma.
56:03'
Další snažení hostí zastavuje ofsajd.
55:50'
Hosté se v plném počtu ihned vrhli do útočného pásma, Polanský ale neměl pochopení pro Valského akci.
55:27'
Hosté jsou kompletní. V samotném závěru přesilovky ještě velmi nebezpečně pálil Chmielewski, Will vyrazil kotouč do ochranné sítě.
55:20'
Bukarts tentokráte kombinoval s Růžičkou, který mohl pálit ze své parkety z levé strany. Will se ale stačil přesunout. Hostující brankář však při svém zákroku vychýlil branku z jejího obvyklého postavení, hra tak bude pokračovat vhazováním v pásmu Liberce.
54:51'
Růžička s Bukartsem připravili střeleckou pozici pro Hrňu, ten však z mezikruží přestřelil.
54:27'
Werek v útočném pásmu předal kotouč Bukartsovi, ani další pokus lotyšského útočníka ale Willa neohrozil. Hosté jej znovu poslali do ochranné sítě.
54:05'
Redenbach uzmul kotouč Gernátovi a zavezl jej do útočného pásma. Tam ale kanadský útočník nestačil na trojici protihráčů.
53'
Hudáček byl na Hrubcovu vyrážečku krátký
53:49'
Werek zkusil své štěstí z pravé strany kluziště, Will dokázal jeho střelu vyrazit. Puk se ale dostal k číhajícímu Adamskému, jehož dorážku do ochranné sítě přizvedl Doherty.
53:26'
Martin Růžička získal kotouč u vlastní modré čáry a vydal se směrem na Willovu branku. Třinecký útočník se už dostával za bránícího Lukáše Dernera, tomu tak nezbylo nic jiného, než zatáhnout za záchrannou brzdu. Přesilovka pro Oceláře.
53:11'
Liberečtí se usadili v útočném pásmu, Šmídova střílená přihrávka ale svého adresáta nenašla. Oceláři se osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.
52:28'
Dnešní utkání sleduje 4 834 diváků.
52:28'
Po chybné Bukartsově přihrávce na Wereka se do samostatného úniku dostal Libor Hudáček! Slovenský útočník zkusil střelu na vyrážečku, Hrubec však byl připraven a vyrazil kotouč do ochranné sítě!
52:18'
Oceláři se dostali do přečíslení, po Werekově pobídce mohl z první pálit Bukarts. Střela lotyšského útočníka byla přizvednuta do ochranné sítě. Komerční přestávka.
52:03'
Liberci se nedaří se usadit v útočném pásmu, Třinečtí dobře brání své území.
51:34'
Hosté se dostali do útočného pásma, zakončujícího Lence ale v poslední chvíli odzbrojil Adámek, třinecká bek pak poslal kotouč do střední třetiny.
51:00'
Svačina ve středním pásmu vyzval k akci Adamského, třinecký útočník se prohnal kolem dvou bránících hráčů, svou střelou ale Willa nepřekonal. O chvíli později se nevedlo ani Musilovi.
50:12'
Marcinko zavezl kotouč do rohu hostujícího pásma, proti dvojici protihráčů ale třinecký útočník neuspěl. Liberci se poté povedlo přenést hru na druhou stranu kluziště, Hrubec ale s hosty neměl slitování a obratem odpálil kotouč za Willovu branku. Icing domácích.
49:42'
Werek s Bukartsem nedokázali udržet puk v útočném pásmu, hosté toho chtěli využít a poslali dlouhý pas na zapomenutého Ordoše. Liberecký útočník si ale nepohlídal modrou čáru a puk zastavil v ofsajdu. Buly před Willem.
49:05'
Také další souboj Ondřeje Kovařčíka s Romanem Willem dopadl lépe pro hostujícího brankáře, Liberečtí poté dokázali dostat hru do středního pásma.
48'
Šťastný odraz pomohl Hrňovi k zápisu mezi střelce, 5:3
48:40'
Cienciala zatáhl puk do útočné třetiny, kde jej přenechal Ondřeji Kovařčíkovi. Ten se nijak nerozpakoval a střelou z mezikruží pořádně protáhl Willa. Hostující brankář vyrazil kotouč do ochranné sítě.
48:25'
Doudera byl při rozehrávce atakován Dernerem, třinecký bek přesto dokázal posunout kotouč do středního pásma.
47:40'
Třinec právě vstřelil branku!
Kuriózní odraz kotouče pomáhá Ocelářům k další brance! Z pohledu Bílých Tygrů vypadala akce domácích zcela jednoduše, nahození Davida Musila od modré čáry se však od zadního mantinelu odrazilo zcela jinak, než hosté předpokládali. Kotouč se odrazil přímo k nehlídanému ERIKU HRŇOVI, který jej z mezikruží poslal do horního růžku Willovy branky! Asistence: David Musil, Tomáš Marcinko.
47:20'
Marcinko se chtěl probít do útočné třetiny podél pravého mantinelu, třinecký útočník však byl hostujícími obránci zastaven.
46:38'
Ofsajd zastavuje také Oceláře, Draveckému do pásma rychleji vjel Werek, což slovenský útočník nečekal. Komerční přestávka.
46:05'
Hosté zkusili dlouhý pas na Kvapila, nejproduktivnější Tygr ale přebíral puk v ofsajdovém postavení. Vhazovat se bude v blízkosti Willovy branky.
45:56'
S dalším útokem to zkoušel Valský, hostující útočník však nedokázal přihrát kolem bránícího Galvinše. Na druhé straně pak Will zlikvidoval pokus Polanského.
45:17'
Cienciala zavezl kotouč do útočné třetiny, tam ale nedokázal přesně rozehrát na Chmielewského. Akce se však nepovedla ani Liberci, který pouze odevzdal puk Hrubcovi.
44:51'
Hudáček se snažil vymotat zpoza třinecké branky do střelecké pozice, jeho rána ale branku netrefila.
44:25'
Domácím se nepovedla průniková přihrávka na Bukartse, Hrubec pak zastavil střelu Dernera.
43:45'
Liberci se nedaří najít cestu do útočné třetiny, Oceláři dobře brání své území. Ani Slezané se ale k ohrožení hostující branky nedostávají.
43:00'
Oceláři zvládli buly ve vlastním pásmu a po rychlé protiakci pořádně protáhli brankáře Willa. Polanský držel kotouč u hrazení, třinecký útočník poté poslal křížnou přihrávku na najíždějícího Gernáta, který ale z první nedokázal zamířit přesně.
42:36'
Teplá zavezl kotouč do útočného pásma, následná rozehrávka Jaroslava Vlacha ale byla sražená do ochranné sítě. Buly před Hrubcem.
41'
Hrubec jen vyrazil před sebe a Ševc se napodruhé nemýlil, 4:3
41:38'
Růžička ve středním pásmu zachytil hostující akci a spolu s Hrňou se vydal do útočné třetiny. Akci domácích ještě z druhé vlny doplňovat Marcinko, který nakonec střílel. Will dokázal pokus domácích vyrazit, Hrňovi se pak nepovedla dorážka z bezprostřední blízkosti.
41:12'
Třinečtí se pokusili o odpověď, Gernát se ale do útočné třetiny nedostal. Kotouč drží hosté.
40'
Vteřinu před koncem 2. třetiny mohl snížit Jelínek, Hrubce ale nepřekonal
40:39'
Liberec právě vstřelil branku!
Další akce hostí již končí gólem, Bílí Tygři se dotahují na rozdíl jediné trefy! Liberečtí ukázali pořádný tlak do branky, Hrubec sice dokázal zneškodnit první dva pokusy, na dorážku MARTINA ŠEVCE už však nedosáhl! Asistence: Petr Jelínek.
40:24'
Liberci se úvodní kombinace nepovedla, Galvinš odpálil kotouč za Willovu branku.
40:01'
Hosté začnou třetí třetinu v početní výhodě, do konce trestu Ethana Wereka schází ještě jedna minuta.
Druhá třetina je u konce, ze strany domácích Ocelářů to byla skvělá dvacetiminutovka. Třinečtí do ní vstoupili s dvoubrankovým mankem, do kabiny však jdou s dvoubrankovým vedením. Ve dvacáté čtvrté minutě nejprve snižoval Aron Chmielewski, za další čtyři minuty pak srovnával Martin Gernát. Také další dvě branky domácích padly po čtyřminutových intervalech, Will v třicáté druhé a šestatřicáté minutě překonal Vladimír Svačina. Hosté mohli odpovědět po akci Kvapila, tomu ale hattrick zmařila tyč Hrubcovy branky.

Třetí třetina začne přibližně v 16:49.
40'
40:00'
39:59'
Hosté měli v samotném závěru třetiny obrovskou šanci, Petr Jelínek ale z mezikruží nedokázal překonat přesunujícího se Hrubce! Třinecký brankář předvedl hodně důležitý zákrok pro další vývoj utkání!
39:32'
Adamský znovu zastavil hostující akci, a opět poslal kotouč za Willovu branku.
39:15'
Adamský získal kotouč a vší silou jej odpálil na druhou stranu kluziště. Domácí jsou ve čtyřech.
39:01'
Ethan Werek v souboji v rohu kluziště vysekl hůl Dohertymu, kanadský útočník tak putuje na trestnou lavici. Oceláři budou hrát jednu vteřinu ve třech.
38'
Kvapil si mohl připsat hattrick, ozvala se jen tyč
38:51'
Povedlo se to až Kvapilovi, který se po pravé straně natlačil za třineckou branku. Po jeho přihrávce mohl pálit Valský, Hrubec byl připraven.
38:31'
Domácí se v oslabení brání velmi dobře, Liberečtí se nemohou dostat do útočného pásma.
38:04'
Martin Adamský znovu ukázal svou rychlost, třinecký rychlík pláchl však hráčům hostí, Adamský ale svou střelu poslal nad Willovu branku.
37:49'
Při další akci hosty zastavil ofsajd.
37:41'
Marek Kvapil se ze středního pásma prokličkoval do útočné třetiny, z kruhu pro vhazování pak ale napálil kotouč jen do tyče Hrubcovy branky!
37:17'
Valského přihrávka byla sražena Douderou k Adamskému, který odpálil kotouč za Willovu branku.
37:01'
Oceláři hráli v šesti, trest pro hráčskou lavici odpyká Ondřej Kovařčík. Přesilovka pro Liberec.
36'
Svačina s pomocí tyčky přelstil Willa, 4:2
36:34'
Hosté se dostali do útočného pásma, Lenc ale svou střelu poslal jen do brusle bránícího Gernáta.
35:45'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Krenželok, hostující útočník ale neuspěl proti bránícímu Musilovi. Na druhé straně se nepovedla přihrávka Draveckému.
35:18'
Oceláři využívají přesilovou hru a odskakují do dvoubrankového vedení! VLADIMÍR SVAČINA si po levé straně kluziště ze středního pásma nabruslil až do kruhu pro vhazování v útočné třetině, odkud vyslal prudkou a velice přesnou střelu! Kotouč se od tyče odrazil do liberecké branky! Asistence: Martin Adamský, Martin Gernát.
35:03'
Rothovi se na modré nepovedlo udržet kotouč v útočném pásmu, domácím je pískán ofsajd.
34:54'
Tomáš Marcinko u hrazení tvrdě dohrál Taylora Dohertyho, dle sudích to bylo v souladu s pravidly. Hostujícímu obránci se to však nelíbilo a rozhodl se Marcinkovi pomstít. Za tento čin Doherty inkasoval dvě minuty za hrubost.
34:17'
Po ofsajdu domácích se vhazovalo ve středním pásmu, stejný prohřešek pak na druhé straně zastavil také Valského.
33:59'
Oceláři pokračují v aktivní hře, Adamského střela z mezikruží Willovi sice vypadala, na brankovišti stojící Polanský ale puk do sítě nedokázal dorazit.
33:34'
Hosté zkusili Oceláře překvapit dlouhým pasem na Kvapila, přihrávka ale byla příliš prudká. Kotouč skončil na zakázaném uvolnění.
33:24'
Dravecký dlouho držel kotouč v útočném pásmu, slovenský útočník se nakonec rozhodl pro střelu z pravé strany, Will vyrazil puk za svou branku.
32'
Svačina prostřelil zblízka Willa a otáčí vývoj zápasu, 3:2
32:45'
Cienciala dostal dobrý pas do mezikruží, jeho pokus ale byl sražen do rohu kluziště. Na druhé straně pak Hrubec raději ukryl kotouč před dojíždějícím Hudáčkem. Komerční přestávka.
32:12'
Douderovi se ve středním pásmu nepovedlo zastavit Valského, hostující útočník se nakonec dostal k ohrožení třinecké branky, Hrubec však byl připraven.
31:56'
Hanousek chtěl ze středního pásma poslat dlouhý lob na najíždějícího Redenbacha, přihrávka ale byla delší, než by bylo potřeba. Icing hostí.
31:34'
Libereckým se třinecké vedení nelíbí, ve středním pásmu byl tvrdě atakován Werek. Kanadský útočník se ale zvedl a pomohl svým spoluhráčům ubránit akci Redenbacha.
31:02'
Další útok domácích už končí v liberecké síti, Oceláři otáčejí utkání na svou stranu! Martin Růžička ve středním pásmu zachytil hostující rozehrávku, třinecký kanonýr si nabruslil do levého kruhu pro vhazování, odkud bekhendem poslal kotouč najíždějícímu VLADIMÍRU SVAČINOVI! Ten se nijak nerozpakoval a poslal kotouč mezi Willovy betony! Asistence: Martin Růžička, Jiří Polanský.
30:38'
Ocelářům se nepovedla ani další akce, kdy Chmielewski nedokázal vybojovat kotouč proti bránícímu Dernerovi.
30:06'
Slezané se po ubráněném oslabení dostali do útočného pásma, pokus Adámka z pravé strany ale Willa nepřekvapil.
29:23'
Vhazovalo se v pásmu Liberce, Valský ale se svým pokusem o rychlý přechod do útočného pásma neuspěl. Werek již je na ledě, Oceláři hrají v plném počtu.
29:00'
Hra je přerušená, v třineckém pásmu zůstal po souboji ležet Libor Hudáček. Hostující útočník se pomalu zvedal, nakonec po svých odjel na střídačku.
28'
Gernát nadvakrát vyrovnává, 2:2
28:56'
Lencovi se nepovedla střela po Kvapilově přihrávce, Marcinko pak v protiútoku přestřelil.
28:27'
Galvinš sebral kotouč Lencovi, Adamský jej pak odpálil přímo na hostující branku. Will rozehrál ke svým spoluhráčům.
28:07'
Liberci se nepovedla ani další akce, Oceláři se opět osvobodili.
27:51'
Doudera získal kotouč po Krenželokově přihrávce a s Adamským jej vyvezl do pásma soupeře.
27:22'
Oceláři se v následujících dvou minutách budou muset bránit ve čtyřech, Ethan Werek nedovoleným způsobem zastavil hostující útok. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
27:15'
Oceláři ubránili další akci hostí a pro rychlém protiútoku srovnávají stav utkání! Ethan Werek po pravé straně zavezl kotouč do útočné třetiny, od modré čáry pak kanadský útočník vystřelil na hostující branku! Will vyrazil puk jen před clonícího MARTINA GERNÁTA, který nadvakrát poslal kotouč do sítě! Asistence: Ethan Werek.
26:42'
Kvapil mohl zaútočit na hattrick, v třineckém pásmu ale až příliš dlouho držel kotouč na své holi a přes bránícího Ciencialu nakonec vystřelit nedokázal.
26:21'
Oceláři se znovu dostali do útočného pásma, Musil od modré ale přestřelil.
25:48'
Hosté na chvíli uklidnili situaci před vlastní brankou, když Krenželok zavezl kotouč do útočného pásma. Hrubce ale Liberečtí neohrozili. Na druhé straně se nepovedla kombinace Hrni s Růžičkou.
25:15'
Oceláři jsou při chuti. Růžička z pravé strany našel mezi kruhy stojícího Hrňu, ten ale střílel jen do připraveného Willa.
24'
Cienciala našel Chmielewského a ten už střílel do odkryté branky, 1:2
24:48'
Obrovský tlak Ocelářů málem skončil vyrovnáním! Tečovaná střela Mariana Adámka od modré čáry zacinkala na tyč Willovy branky, následné dorážky Svačiny a Polanského dokázal brankář Liberce zastavit!
24:21'
Roberts Bukarts si ze středního pásma nabruslil do blízkosti hostující branky, svou následnou střelu ale poslal nad Willovu klec.
24:00'
Oceláři drží kotouč na svých holích, zatím se ale domácí nemohou dostat z vlastního pásma.
23:08'
Oceláři v rohu hostující třetiny získali kotouč a korigují své manko! David Cienciala si z rohu kluziště kolem Willovy branky nabruslil na levou stranu, odkud křižným pasem ke střele vyzval ARONA CHMIELEWSKÉHO! Polský útočník pak z první poslal puk do odkryté liberecké branky! Asistence: David Cienciala, Ondřej Kovařčík.
22:53'
Liberečtí se dostali do útočného pásma, Hrubce ale nijak neohrozili. Na druhé straně Will zastavil pokus Ciencialy.
22:21'
Čároví rozhodčí odpískali domácím icing, což se nelíbilo především Werekovi. Sudí nakonec po konzultaci s hlavními své rozhodnutí přehodnotili a nařídili buly ve středovém kruhu.
22:01'
Domácí se velmi rychle vrátili do blízkosti Willovy branky, Adámkova střela od modré ale byla sražena clonícím Bukartsem. Hosté vyvezli puk do středního pásma.
21:27'
Domácí nakonec byli v souboji o puk úspěšnější, Polanského průnik do útočné třetiny ale úspěchem neskončil. Liberec posílá hru do střední třetiny.
21:05'
Gernát je na ledě, Oceláři jsou kompletní. O kotouč se bojuje v rohu třineckého pásma.
20:46'
Kvapil kombinoval s Valským, zpětná přihrávka do předbrankového prostoru ale hostům nevyšla, domácí se osvobodili.
20:19'
Liberečtí zahájili druhou třetinu v přesilové hře. Po kombinaci Lence s Jelínkem se kotouč odrazil do brankoviště, Hrubec raději ukryl puk do lapačky.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka je u konce, do kabiny jdou spokojenější hosté z Liberce. Bílí Tygři se do vedení dostali již ve čtyřicáté vteřině, kdy Marek Kvapil od modré překvapil Hrubce přízemní střelou. Oceláři si následně vypracovali několik slibných šancí k vyrovnání, Roman Will ale zatím zůstává stoprocentní. To Marek Kvapil v sedmnácté minutě potvrdil svou fazónu, když z mezikruží poslal kotouč do horního růžku třinecké branky. Liberečtí začnou druhou periodu v početní výhodě, do jejího konce chybí ještě šedesát tři vteřin.

Druhá třetina začne přibližně v 15:51.
20:00'
19:42'
Hostům se v početní výhodě zatím nedaří, Oceláři se opět osvobodili.
19:22'
Galvinš získal kotouč v rohu ledové plochy a obloučkem jej poslal do liberecké třetiny.
19:04'
Liberečtí se velmi rychle dostali do útočného pásma, akce Marka Zachara skončila u zadního mantinelu faulem Martina Gernáta. Třinecký bek pozdě dohrál libereckého útočníka, v následujících dvou minutách si tak posedí na trestné lavici.
18:45'
Oceláři se dostali do útočné třetiny, Gernátovo nahození od modré čáry ale Will dokázal vyrazit.
18:03'
Těžké chvíle pro Šimona Hrubce! Třineckého brankáře z bezprostřední blízkosti ohrožovala trojice Krenželok – Jelínek – Teplý, která třineckého brankáře zaměstnala hned čtyřmi pokusy. Ani jeden ale v třinecké brance neskončil!
17'
Kvapil si mazácky stáhl puk ze vzduchu a zavěsil, 0:2
17:13'
Kvapil ve středním pásmu sebral kotouč Hrňovi, po kombinaci s Krenželokem se puk dostal na modrou, odkud chtěl střílet Doherty. Hostující bek si ale střelu na poslední chvíli rozmyslel, což umožnilo Werekovi získat puk.
16:37'
Hra pokračovala po komerční přestávce, nahození Taylora Dohertyho z vlastního pásma doputovalo až k Hrubcovi, třinecký brankář raději ukryl kotouč do lapačky před dotírajícím Krenželokem.
16:16'
Bílí Tygři přidávají druhou branku! Hosté vybojovali kotouč za Hrubcovou brankou, kde Radan Lenc s Liborem Hudáčkem obrali o puk bránícího Adámka. Lenc pak poslal kotouč do předbrankového prostoru, kde číhal MAREK KVAPIL! Liberecký forvard ze zápěstí poslal puk do horního rohu Hrubcovy branky! Asistence: Libor Hudáček, Radan Lenc.
15'
Will vychytal Marcinka a dvě dorážky, pomohla i tyč
15:27'
Cienciala nedokázal vybojovat kotouč v rohu hostujícího pásma proti Dernerovi, přihrávku libereckého beka pak ale ve středním pásmu zastavil Chmielewski .Ten se následně sám vydal do útočné třetiny, u hrazení ale byl zastaven Hanouskem.
14:41'
Oceláři se dostali do tempa. V další akci se na hostující branku řítil Dravecký, jeho pokus ale jen těsně minul levou tyč Willovy klece.
14:07'
Skvělý Roman Will! Třinečtí dostali kotouč do bezprostřední blízkosti liberecké svatyně, na brankáře Bílých Tygrů dvakrát střílel Marcinko, jednou Gernát a ještě i Bukarts. Will zastavil oba pokusy Marcinka, proti Gernátovi mu pomohla tyč, Bukarts pak trefil Willovu brusli!
13:35'
Kvapil číhal na útočné modré čáře, Lencovi se ale nepovedla přihrávka. Dopředu jdou znovu domácí.
12:57'
CHmielewski se ze středního pásma individuálně dostal až do útočné třetiny, polský útočník pak ale pokazil přihrávku na Polanského, což hostům umožnilo vzít si puk do své moci.
12:08'
Růžička s Bukartsem dobře forčekovali hostující rozehrávku, Hanousek byl donucen odehrát kotouč na icing.
11:53'
Martin Růžička u vlastní branky sebral kotouč po Dernerově sražené střele, třinecký kanonýr se okamžitě vydal dopředu. Růžička si nabruslil za útočnou modrou čáru, svou následnou střelu ale poslal jen do připraveného Willa.
11:06'
Úspěchem neskončila ani protiakce hosté, v níž Lenc přišel o kotouč za třineckou brankou. Na druhé straně pak při pokusu o střelu Hrňa netrefil kotouč.
10:38'
Dravecký se dral do útočné třetiny, proti dvojici bránících hráčů ale slovenský útočník neuspěl. Neujala se ani následná střílená přihrávka Rotha na Hrňu.
09:49'
Valskému se nepovedlo udržet kotouč v útočném pásmu, ve střední třetiny pak v souboji se dvěma protihráči neuspěl Cienciala.
09:11'
Další akce domácích skončila tečovanou střelou Hrni, puk skončil v ochranné síti.
08:54'
Doudera zavezl kotouč do útočné třetiny a předal jej Růžičkovi. Třinecký útočník pak zkusil přihrávku skrz celé pásmo na Bukartse, hosté ale tento úmysl vystihli a vyrazili puk do neutrální zóny.
08:18'
Krenželok s Jelínkem se svou kombinací v útočném pásmu neuspěli, na druhé straně pak Bukarts nedokázal zpracovat Marcinkovu přihrávku. Puk se odrazil mezi diváky, hra tak bude pokračovat po komerční přestávce vhazováním ve středním pásmu.
07:30'
Tam se ke kotouči dostali domácí, akce po ose Werek – Dravecký ale úspěchem neskončila. Hrát znovu mohou hosté.
06:45'
Do akce se znovu vydali Liberečtí, Valský po kličkované v útočném pásmu střílel od modré, jeho pokus ale srazili třinečtí obránci do rohu kluziště.
05:56'
Oceláři mohli srovnat krok! Vladimír Roth krásným pasem od modré čáry našel zcela nehlídaného Arona Chmielewského, kterým měl před Willem dostatek času a prostoru na to, aby pořádně zamířil. Polský útočník střílel mezi betony hostujícího brankáře, Will však dokázal puk srazit tak, že o pár centimetrů minul branku!
05:23'
Kvapil zůstal na ledě a připravil šanci pro Lence, ten ale z bezprostřední blízkosti Hrubce nepřekonal. Další Kvapilová kličkovaná pak skončila obranným zákrokem Rotha.
04:50'
Marek Kvapil ukázal svou formu a jako nůž máslem se prokličkoval až do útočného pásma. Po Kvapilově pasu od modré pálil Šmíd, Hrubec byl připraven.
04:00'
Další akce Polanského formace už ohrožení hostující branky nabídla, Svačina ale z velmi ostrého úhlu pálil nad. Adamského nepovedená přihrávka na Matyáše pak Oceláře vyhnala do středního pásma.
03:28'
Oceláři navýšili své obrátky a jsou častěji na kotouč. Domácí se ale nemohou probojovat do útočného pásma, naposledy to marně zkoušeli Doudera s Adamským.
02:40'
Ondřej Kovařčík v tandemu přenechal kotouč najíždějícímu Bukartsovi, tomu ale střel nesedla a kotouč letěl nad Willovu branku. Na druhé straně pak Valský nedokázal zastavit prudký pas.
02:09'
Martin Růžička si sebral kotouč u vlastní modré čáry, po pár kličkách se třinecký útočník dostal až do útočné třetiny. Vystřelit už však nedokázal.
1'
Kvapil od modré propálil Hrubce, 0:1
01:49'
Werekovi se nepovedlo přejít přes střední pásmo, na druhé straně pak v rohu třineckého pásma o kotouč marně bojovali Hudáček s Lencem.
01:05'
Libereckým první branka hodně pomohla. Bílí Tygři jsou aktivnějším týmem, Jelínkův pokus ale skončil jen v Hrubcově lapačce.
00:40'
Protiútok hostujícího celku přináší úvodní branku dnešního utkání! Liberečtí drželi kotouč v útočném pásmu, u modré čáry Ladislav Šmíd posunul puk MARKU KVAPILOVI! Nejproduktivnější hráč extraligy si nabruslil na osu kluziště a střelou ze zápěstí prostřelil brankář Hrubce mezi jeho betony! Asistence: Ladislav Šmíd, Taylor Doherty.
00:21'
Úvodní buly pro Oceláře. Domácí se okamžitě dostali do útočné třetiny, střela Martina Růžičky z pravé strany ale branku minula.
00:01'
Hráči obou celků jsou na ledové ploše, utkání mezi Oceláři a Bílými Tygry začne za pár okamžiků!

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kváča) – Gernát, Matyáš, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Roth, Adámek – Roberts Bukarts, Marcinko (A), Martin Růžička (A) – Adamský (C), Polanský, Svačina – Dravecký, Werek, Hrňa – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Šmíd (A), Doherty, Derner, T. Hanousek, Ševc, Havlín, Maier – M. Zachar, Redenbach, Valský – M. Kvapil, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Teplý – Ordoš, J. Vlach, Lakatoš.

Rozhodčí: Bejček, Hribik – Tošenovjan, Hlavatý.
Poslední vzájemný zápas

Naposledy se nedělní soupeři utkali ve čtvrtém kole na ledě liberecké Home Credit Areny. Po vyrovnané první dvacetiminutovce, kdy oba celky skórovaly jednou, se otěží zápasu ujali domácí Bílí Tygři, kteří třemi brankami v následujících dvou periodách rozhodli o své výhře. Jedinou trefu Ocelářů obstaral Martin Adamský.

23. září 2018: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
13. Bulíř (L. Krenželok, Stříteský), 34. M. Kvapil (Derner, Lenc), 45. Ševc (M. Kvapil), 50. Redenbach (Valský, Ševc) – 19. Adamský (Roberts Bukarts, Krajíček).
HC Bílí Tygři Liberec

Liberci se v letošní sezoně daří pravidelně sbírat body, Bílí Tygři v dosavadních šestnácti kolech posbírali třicet jedna bodíků, které je vynesly až na první místo tabulky. Severočeši aktuálně drží sérii dvou vítězství v řadě, když ve dvou domácích duelech postupně zdolali Plzeň a Chomutov. Výhra proti Pirátům se přitom nerodila jednoduše, Liberečtí vyhráli díky gólu Marka Kvapila ze čtyřicáté minuty. „Od druhé půlky byl Chomutov rychlejší a agresivnější. Do třetí třetiny jsme šli s plánem neinkasovat, což se nám naštěstí vydařilo a bereme tři body, za které jsme velmi rádi,“ řekl po zápase hlavní kouč Liberce Filip Pešán.

Trenéři Liberce se zatím mohou nejvíce spolehnout na Marka Kvapila. Kreativní útočník je nejproduktivnějším hráčem Bílých Tygrů, v šestnácti zápasech Kvapil posbíral již dvacet šest bodů (9+17). V brankovišti více prostoru dostává Roma Will. Šestadvacetiletý gólman naskočil do patnácti zápasů, jeho úspěšnost zákroků činí 91,53%, průměrně liberecký brankář číslo jedna za svá záda pustí 2,39 puků, Will doposud vychytal dvě čistá konta. V defenzivních řadách bodově vyniká Martin Ševc, který zatím zaznamenal dva góly a šest nahrávek, ve statistice pravdy pak s deseti plusovými body první místo drží Lukáš Derner.

Poslední zápas Bílých Tygrů

2. listopadu 2018: Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov 2:1 (1:0, 1:1, 0:0).
Branky a nahrávky
7. Redenbach (Ordoš, Šmíd), 40. M. Kvapil (Ševc) – 38. Koblasa (J. Havel, Huml).
Sestava Liberce v posledním zápase: Will – Doherty, Šmíd (A), T. Hanousek, Derner, Havlín, Ševc – Valský, Redenbach, Ordoš – Lenc, L. Hudáček, M. Kvapil – Teplý, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lakatoš, M. Zachar, Vlach.
HC Oceláři Třinec

Oceláři se před reprezentační přestávkou dostali do herní pohody, naposledy sílu družiny trenérů Václava Varadi, Marka Zadiny a Jiřího Raszky pocítila karlovarská Energie, která do WERK ARENY přijela se šestizápasovou vítěznou šňůrou v zádech. Slezané ale tuhle sérii dokázali přerušit a zvítězit 2:1. Získané tři body hráče s drakem na prsou posunuly již na šesté místo tabulky, na nejlepší trojku Oceláři ztrácejí jen pět bodů. Kromě vedoucího Liberce ale má druhá Sparta i třetí Hradec odehrán o jeden duel více.

Vítězství v pátečním duelu Ocelářům dvěma přesnými zásahy vystřelil Ethan Werek. Kanadská posila do týmu zapadla výborně, Werek v osmi duelech posbíral devět bodů. „Musím říct, že jsem spokojený, jen dělám, co mi trenér říká. Vždy jsem byl hráč, který hraje směrem dopředu i dozadu. Snažím se bojovat pro tým. Góly jsou skvělé, pomáhají sebevědomí. Chci prostě jen vyhrávat,“ těší kanadského útočníka.

Poslední zápas Ocelářů

2. listopadu 2018: HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 2:1 (2:0, 0:1, 0:0).
7. Werek, 8. Werek – 23. Balán (Plutnar, Kohout).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Krajíček, Gernát, D. Musil, Galviņš, Matyáš, M. Doudera – Martin Růžička, Marcinko, Roberts Bukarts – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Werek, Dravecký – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.
Hezký den z Třince! Tipsport extraliga má v neděli na programu poslední kolo před první reprezentační přestávkou, v třinecké WERK ARENĚ se v rámci sedmnáctého kola mezi sebou utkají šestí Oceláři Třinec a vedoucí tým tabulky Bílí Tygři Liberec. Duel startuje v 15 hodin, k jeho sledování jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.