Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  HV71 : Esbjerg - 27. srpna 2017   14:30

HV71
Heikkinen (FIN), Persson – Lundgren, Pihlblad (všichni SWE).
Kinnarps Arena, Jönköping
Esbjerg

Dohráno! Jönköping si po slušném výkonu do tabulky zaslouženě připisuje první tři body, zatímco hosté, kteří se také neprezentovali úplně nejhůře, odjíždějí s nulou. To je ode mne z toho utkání vše, napočtenou!
Statistiky utkání
Střely na branku: 39 – 19
Zblokované střely: 16 – 7
Vhazování: 38 – 25
Trestné minuty: 14 – 8
Využití přesilovek: 25% (1/4) – 0% (0/7)
59:29'
Henriksen pádí na střídačku, hosté zkusí power-play!
59:08'
Tohle pro hosty už začíná vypadat opravdu bledě, HV se hned po vhazování před Gunnarssonem osvobozuje.
59:02'
Oddechový čas pro hosty.
59:02'
Vyloučení v týmu HV71 (Berglund – 2 min., krosček).
58:43'
Na Bruggissera se teď ve středním pásmu sjeli snad všichni hráči HV, útočný výpad Esbjergu tak nabírá rychlého konce.
57:49'
Do konce třetí části zbývá něco málo přes dvě minuty, oba týmy ale stále hrají na plné obrátky. Ani jeden nehodlá sundat nohu z plynu a stále atakuje klec soupeře.
56:39'
Hosté zbraně neskládají a stále se pokouší vstřelit aspoň čestnou branku. Vock na sebe po průjezdu do pásma stáhl dva hráče a nahrál dozadu Andersi Kochovi, jehož následný střelecký pokus končí v lapačce Jonase Gunnarssona.
55:55'
HV zneškodnilo útok hostů a samo se vydalo vpřed, dělovku Erika Brännströma od modré schoval Henriksen do výstroje. Po krátké přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.
54:43'
Ytterelovu střelu tečoval před brankou Esbjergu Stenlund, kotouč však poslal úplně mimo dánské brankoviště.
53:16'
Nadvakrát se nyní zkusil prosadit Bruggister, Gunnarson ale obě jeho střely z pravého kruhu pokryl. První vyrážečkou, druhý hrudníkem.
52:32'
Dánové kombinují, z jejich předchozích pokusí obrat v přesilovce Gunnarsona o čisté konto zatím vyšly na prázdno. Gólman HV je dnes ve střehu a případné čisté konto si rozhodně zaslouží.
51:54'
Vyloučení v týmu HV71 (Tedenby – 2 min., sekání).
51:38'
HV71 právě vstřelili branku!
Obrana hostů zaváhala, třetí gól Jönköpingu je na světě! Defenzíva Esbjergu se soustředila jen na Kevina Stenlunda, který z mezikruží zasáhl beton dánského brankáře. Nikým nehlídaný ERIK ANDERSSON pak z dorážky pohřbil kotouč za Henriksena. Asistence: Kevin Stenlund, Erik Brännström.
51:09'
Esbjerg se snaží v útoku něco kloudného vymyslet, na nebezpečnou akci jeho hráčům ale zřejmě nestačí síly. HV všechny situace hasí již v zárodku.
49:37'
Spolupráce Piluta s ALEXANDREM YTTERELLEM přináší ovoce podruhé! Po vhazování před Henriksonem si švédský bek vyjel k mantinelu a po obdržení přihrávky opět bez váhání vypálil. Asistence: Lawrence Pilut, David Ullström.
49:03'
Tedenby se ocitl ve velmi slušné střelecké pozici, úplně sám na pravém kruhu měl ideální příležitost zvýšit náskok HV na dvě branky. Kotouč mu ale z hokejky na poslední chvíli ujel.
47:54'
Hra se přelévá ze strany na stranu, střela na branku se stává raritou. Obě mužstva se začínají v koncovce trochu trápit.
46:23'
Bengtsson chtěl Henriksena překvapit rychlou střelou z kruhu, gólman Esbjergu ho ale měl přečteného a jeho pokusu nastavil do cesty vyrážečku.
45:40'
Další zakázané uvolnění, tentokrát na domácí straně. Sledujeme poměrně vyrovnanou bitvu, Dánským sedmnáct minut dlouhá přestávka pomohla znovu načerpat síly k tomu, aby své soupeře náležitě trápili.
44:27'
Engvall projel do útočné třetiny po levém křídle, zajel za branku a nabil na modrou Ytterellovi, který si ale další trefu do statistik nepřipsal. Henriksen jen sledoval, jak kotouč plachtí kolem jeho klece.
43:46'
Energy se dopouští icingu, snad prvního v dnešním zápase.
42:33'
Na ledě se nyní odehrává boj o každý centimetr, nikdo nenechává nikomu nic zadarmo. Nejdravějším hokejistou je momentálně Grundtvig, který krátce po sobě o kotouč obral hned dva protihráče.
41:08'
Hostům se zatím nepodařilo prorazit za modrou čáru, kterou si HV důkladně hlídá. Přesilovka se pravděpodobně obejde bez gólu, aspoň tedy esbjerského.
40:10'
Úvodní buly třetí dvacetiminutovky pro hosty, kteří se s kotoučem stahují před vlastního brankáře. Uvidíme, co Dánové vymyslí.
40:01'
Domácí hráči se vrací na led, v těsném závěsu za nimi se ven z kabin hrnou i hokejisté Esbjergu. Třetí část začne co nevidět.
Čtyřicet minut je za námi, Jönköping vede díky dělovce Alexandra Ytterella z přesilové hry 1:0. Postupem času se projevil rozdíl v kvalitě obou celků, v průběhu druhé části svému soupeři HV nenechávalo mnoho šancí. Jestli se ale něco Dánům rozhodně nedá upřít, je to snaha. Špičkové výkony dnes podává zejména obrana a gólman Nicolaj Henriksen.
Statistiky po druhé třetině
Střely: 27 – 9
Zblokované střely: 14 – 6
Vhazování: 28 – 14
Trestné minuty: 10 – 8
Využití přesilovek: 25% (1/4) – 0% (0/4)
40:00'
39:50'
Hosté působí v útoku dost nemotorně, Bruggisserova střela z hranice pásma jen orazítkovala mantinel za bránou švédského celku.
39:24'
Vyloučení v týmu HV71 (Figren – 2 min., sekání).
38:18'
Teď se pro změnu hraje zase hlavně před Henriksenem, domácí chtějí svůj náskok ještě před sirénou zdvojnásobit. Esbrejští se ale brání, jak nejlépe jen mohou. Zatím úspěšně.
37:16'
Esbjerg se snaží zuby nehty prosadit, celek z Dánska nyní na gólmana domácích posílá jednu střelu za druhou. Za zatím poslední ránou byl podepsaný Bruggisser, jehož ránu z kruhu pokryl Gunnarsson lapačkou.
36:28'
Snad poprvé v prostřední dvacetiminutovce musel Gunnarsson čelit střele soupeře, dělovku Jeppeho Vinthera vyrazil betonem vysoko nad sebe.
35:03'
HV se probojovalo před Henriksena, hosté ale velmi dotěrně brání a nenechávají se jen tak odbýt. Domácí hráči nemají v útočné třetině příliš mnoho prostoru pro manévrování.
34:20'
Švédové nemají dost a snaží se dobývat klec hostů i nadále, esbjerští na útoky odpovídají vyhazováním kotouče ven z pásma.
33:37'
Domácí nakonec přesilovku využívají! Po dlouhé kombinaci namazal Pilut na modrou čáru připravenému ALEXANDRU YTTERELLOVI, který z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Lawrence Pilut, Mattias Tedenby.
32:45'
První minuta přesilovky je ta tam, domácím se zatím nepodařilo čistý štít Henriksena nějak ohrozit. Defenzíva Esbjergu dnes odvádí svou práci na jedničku.
31:44'
Vyloučení v týmu Esbjerg Energy (Fleming – 2 min., držení protihráče).
31:35'
Bengtssona u mantinelu složil Andersén, jeho zákrok však vyšel vniveč. K ujíždějícímu kotouč se totiž nejrychleji dostal Wärn.
30:35'
Do Figrenovy střely z mezirkruží se obětavě položil jeden z bránících Dánů, Henriksen tak mohl zůstat v klidu. I díky němu si dnes gólman Esbjergu výrazně vylepšuje statistiky po pátečním výprasku v Třinci.
29:50'
Esbjergu zřejmě docházejí síly, jeho hráči mají v útoku obrovské nedostatky. Pomalu ale jistě přestávají s domácími držet krok.
28:24'
Před hostující brankovou byl faulovaný jeden z hráčů HV, jasný krosček ale sudím unikl a hraje se tedy dál. Publikum v Kinnarps Areně se pochopitelně zlobí.
27:25'
Reese zachytil kotouč ve vlastním pásmu a obratem jej poslal dopředu, čímž svým spoluhráčům výrazně usnadnil návrat do útočného pásma.
26:32'
Energy se osvobozuje, za bránou si bere kotouč na hůl Kevin Stenlund. Do konce přesilovky Švédům moc času nezbývá.
25:40'
Z kruhu své štěstí vyzkoušel Ullström, před chvilkou se zase pokusil otevřít skóre od modré Tedenby. Nicolaj Henriksen je dnes ale ve formě.
25:06'
Vyloučení v týmu Esbjerg Energy (Krogsgaard – 2 min., krosček).
24:15'
Dánové se za celou dobu oslabení ještě nepodívali ven ze svého pásma, HV před jeho brankou stále kombinuje. Strážce esbjerské svatyně si už připsal hned několik zákroků.
23:28'
Před Henriksenovou svatyní zavládl chaos, ve které se gólman hostů zvládl se štěstím zorientovat a vleže pokrýt volný kotouč rukavicí.
22:51'
Vyloučení v týmu Esbjerg Energy (Fine – 2 min., hákování).
22:33'
HV nakonec brutální oslabení přežilo, stále je ale zavřené ve svém pásmu.
21:51'
Krogsgaard našel před brankou volného Vocka, který zakončil přímo do betonu připraveného Gunnarsona. Esbjerg svého soupeře v pásmu doslova zamáčkl.
20:54'
Loiseau zaváží puk do útočného pásma, domácí rozjíždí kombinaci. Dvojnásobnou početní výhodu budou mít ještě pěkně dlouho.
20:38'
Vyloučení v týmu HV71 (Gunnarson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
20:20'
Bruggisser po vyhraném vhazování udělal kolečko kolem své klece a míří do útoku, Dánové se snaží prorazit dopředu.
20:01'
Hráči obou týmů už dělají kolečka po ledě, za malou chvíli budeme pokračovat. Připomínáme, že hosté zahájí druhou třetinu v početní výhodě.
Skončila první třetina utkání mezi HV71 a Esbjergem, v Kinnarps Areně platí bezbrankový stav. Úvodní část hry byla mnohem vyrovnanější, než by se mohlo při pohledu na statistiky zdát – dánský David držel většinu třetiny se švédským Goliášem krok a místy měl dokonce i mírnou převahu. Uvidíme, co přinese druhá dvacetiminutovka, která začne přibližně v 15:18.
19:27'
Hosté si zatím s přesilovkou neví rady, Švédové jejich útoky zvládají odrážet. Při bránění si ale dost často pomáhají zákroky na hranici pravidel.
18:33'
Vyloučení v týmu HV71 (Brännström I. – 2 min. + 2 min., vražení na hrazení).
18:09'
Domácí kapitán velmi ošklivě zasáhl Wejseho u mantinelu, ten následně odchází do kabiny. Celý incident se obešel bez trestu, ač to vypadalo, že dánský hráč dostal do helmy loktem.
17:16'
Esbjerg zatím pečlivě brání, domácí útočníci si s jeho defenzívou v posledních minutách vůbec neví rady. Sám se ale do útoku vůbec nehrne.
16:16'
Přihrávka jednoho z borců HV71 končí na hokejce Clausena, který puk vyhazuje ven z pásma. Domácí se tak musí stáhnout za modrou čáru.
15:53'
Begtsson po přejezdu hranice útočného pásma nic neřešil a okamžitě vystřelil, Henriksen jeho pokus pokryl betonem. Oba gólmani dnes podávají velmi solidní výkony.
14:40'
Grundtvig s Hjulmandem trápí Isaca Brännströma, který se snaží rozehrát kotouč zpoza vlastní branky. Forvardi Esbjergu jsou připraveni jeho přihrávku zachytit na obou stranách klece.
13:32'
Dánové jsou po nepovedené přesilovce soupeře na koni, HV vůbec nezvládá přechod do útočného pásma. Jeho akce jsou zastavovány už na modré čáře.
12:09'
Po delší kombinaci se domácí odhodlali ke střele, která ale dánskou svatyni minula o dobrých pár metrů. Pryž pouze zaduněla o mantinel za brankou hostů.
11:27'
První přesilovka Švédům vůbec nevychází dle plánu, hosté zvládají jejich ambice krotit s přehledem. Henriksen zatím zasahovat nemusel.
10:44'
Esbjerg se velmi rychle osvobozuje, Krogsgaard poslal kotouč hluboko do pásma soupeře. Pilut ho sbírá až za svou vlastní svatyní.
10:14'
Vyloučení v týmu Esbjerg Energy (Vinther – 2 min., hákování).
09:58'
Pokus Erika Anderssona se od betonu gólmana hostů odrazil do ochranné sítě. Henriksen zatím svůj tým drží nad vodou, HV má v posledních chvílích jasnou převahu.
09:05'
Esbjegský Bruggisser se pokusil rozehrát kotouč na útočnou modrou, kde se k němu však nejrychleji dostal jeden z jeho protihráčů. Výpad Dánů tak bere rychle za své.
07:57'
Tedenby měl na hokejce první gól utkání, jenže z bezprostřední blízkosti dánské svatyně poslal kotouč jen do tyče! Švédský forvard promrhal zatím největší šanci utkání.
07:27'
Wärn od modré zasáhl jen hrudník dánského brankáře, který poté pryž schoval do lapačky. Hra je přerušena.
06:33'
Domácí Energy úplně uzavřeli v jejich pásmu, hosté se je snaží zuby nehty připravit o kotouč. Zatím se jim to ale vůbec nedaří.
06:08'
Strážce hostující svatyně má po střele Engvalla ve statistikách další úspěsný zákrok. Odražený kotouč se následně pokusil do branky dorazit Pilut, jenže ten na hranici brankoviště pouze zbrkle promáchl.
05:13'
Tedenby si od modré vyjel na kruh a vyslal směrem na Henriksena prudkou ránu, kterou dánský gólman pokryl vyrážečkou.
03:54'
Ejdsell rozehrává kotouč dopředu, Švédové se pokusí se vrátit do útoku. Přes pevnou defenzívu Esbjergu to ale nebudou mít jednoduché.
02:54'
HV se zvládlo ubránit, Figren už je zpět na ledě. Po vypršení jeho trestu domácí šlápli na plyn a začínají s hosty srovnávat krok.
01:27'
Dánští se usadili před Gunnarsonem a dokonce se jim ho povedlo i několikrát ohrozit, nicméně domácí se nakonec zvládli osvobodit. Esbjerg je v úvodních minutách aktivnějším celkem.
00:40'
Vyloučení v týmu HV71 (Figren – 2 min., hákování).
00:28'
Hosté vystrkují drápky už v samotném úvodu utkání! Z hranice brankoviště se zachtělo skórovat Loiseauovi, brankář domácích se ale překonat nenechal.
00:05'
Úvodní vhazování vyhráli domácí, kteří okamžitě zavezli kotouč do svého pásma.
00:01'
Oba celky jsou již seřazeny na modrých čarách, halou zní hymna Ligy mistrů. Začátek zápasu se blíží.
Ještě jednou vám přeji příjemné nědělní odpoledně, fanoušci v Kinnarps Areně už dychtivě vyčkávají výjezd jejich oblíbenců na led. Do úvodního buly zbývá něco málo přes pět minut.

HV71: Gunnarson (Söderström) – Jaakola, Reese, Pilut, Ytterell, Berglund, Persson, E. Brännström – Tedenby, Figren, Ullström – Thörnberg, Stenlund, Engvall – Ejdsell, Sundh, I. Brännström – Wärn, Andersson, Bengtsson.

Esbjerg Energy: Henriksen (Seldrup) – Krogsgaard, Crawford, Bruggisser, Vinther, Christensen, Fleming, Koch – Vock, Scheel, Loiseau – McMillan, Andersén, Fine – Hjulmand, Grundtvig, Wejse – Pedersen, Nielsen, Clausen.

Rozhodčí: Heikkinen (FIN), Persson – Lundgren, Pihlblad (všichni SWE).

SESTAVY V POSLEDNÍCH ZÁPASECH

HV71: Söderström (Gunnarsson) – Jaakola, Tedenby, Thörnberg, Pilut, Berglund, Persson, Wärn, Andersson – Figren, Ullström, Reese – Ytterell, Stenlund, Engwall – Ejdsell, Sundh, I. Bränström – Andersson, E. Bränström, Bengsson.

ESBJERG: Henriksen (34. Seldrup) – Krogsgaard, Crawford, Bruggisser, Vinther, Christensen, Fleming, Koch – Scheel, Loiseau, Vock – McMillan, Fine, Andersén – Hjulmand, Wejse, Grundtvig – Clausen, Pedersen, Nielsen.
ESBJERG ENERGY

O špatných vstupech do letošního ročníku CHL by mohli vyprávět také Esbjerští. Ti se k prvnímu zápasu vydali do třinecké Werk Areny, kde jim domácí Oceláři nasázeli hned devět kousků. Jedinou branku hostů vstřelil v dvaadvacáté minutě Carson McMillan, který snižoval na 4:1. Po ostudném výprasku se tak dánský mistr přesunul do Jönköpingu, kde se dnes pokusí vybojovat první body. Proti HV71 to ale bude mít možná ještě těžší než v pátek proti Třinci...