Hokejová Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Banská Bystrica : Jyväskylä - 30. srpna 2018   19:30

Banská Bystrica
07:06' Sýkora
1:6
(1:2, 0:3, 0:1)
Jyväskylä
Jyväskylä
01:09' Vainio   • 10:49' Lindroos   • 24:47' Ratinen   • 25:11' Rooba   • 29:58' Hytönen   • 46:25' Hytönen
Bulovec (SLO), Štefík (SVK) – Tvrdoň (SVK), Jobbagy (SVK)

Trestné minuty: 18:8
Je dobojováno a finská Jyväskylä v poklidu dokráčela k jasné výhře. I ve třetí třetině platilo, že hosté byli aktivnější a přidali ještě jednu branku. Posledním střelcem byl Juha-Pekka Hytönen, když z ostrého úhlu dokázal najít mezírku, kudy dostat puk za brankovou čáru. Úřadující šampion Ligy mistrů si tak do začátku letošního ročníku připsal jasnou výhru 6:1 a první tři body do tabulky.
59:30'
Zápas se dohrává v pásmu domácích, Banská Bystrica nemůže vyhodit.
58:57'
Od modré to zkusil Immonen, jeho příklep se ale zastavil o jednoho z obránců Banské Bystrice.
58:16'
Hosté kontrolují závěr utkání, mají puk ve svém držení a v poklidu kombinují.
57:31'
Neuspěl ani Honka na druhé straně, ani jemu se nepovedla přihrávka před branku.
56:25'
Belluš se chopil puku ve středním pásmu, po rychlém průniku vyslal prudký švih na Laurikainena, ten puk neudržel, ale Gabor nezvládl dorazit za brankovou čáru.
55:22'
Surový hodlal přihrát mezi kruhy, jeho pas byl však obranou Jyväskylä sražen.
54:49'
Zakázané uvolnění hostů, Banská Bystrica se vrací do útočného pásma.
54:10'
U mantinelu si vybojoval puk Marshall, sjel si do lepšího úhlu a kousek od modré vyslal prudkou ránu. Laurikainen si pak připsal další úspěšný zákrok.
53:33'
Hosté jsou v plném počtu, Tomášek naskočil na ledovou plochu.
52:57'
Ne ne, prostě to nejde. Hosté si uzmuli puk do svého držení, vyhodili a bránící čtveřice odjela střídat.
52:34'
Nyní se už domácí v útočném pásmu udrželi, nyní musí rozestavět útočné postavení.
51:52'
Puk sjel z domácích holí a tak hráči finského celku poslali vyhození přes všechny čáry.
51:33'
Přesilovka pro domácí, Jyväskylä hrála v šesti. Dvě minuty za svůj tým odsedí David Tomášek.
51:08'
Banská Bystrica se dostala do brejku dva na jednoho, Asselin však žabičkou nedostal puk na Failleho a bylo po nadějné akci.
50:35'
Marshall nahodil obloučkem na Laurikainena, pak jej ale nestihl dojet. Brankář hostů přerušil hru.
49:57'
Hraje se teď trochu bezstarostný hokej, hosté mají nahráno.
49:00'
V přerušené hře se proti pravidlům provinil Brock Higgs, rozhodčím to neuniklo a už sedí na trestné lavici s desetiminutovým osobním trestem za nesportovní chování
49:00'
Pokus o průnik domácích do útočného pásma zastavil hvizd čárového sudího – postavení mimo hru.
48:26'
Chyba Banské Bystrice v rozehrávce a rázem z toho byl kontr. Perrin napřáhl k tvrdé ráně, povyjetého Williamse však nepropálil.
47:51'
Kubka a Belluš se dostali v útočném pásmu do zakončení, domácí by rádi alespoň snížili. Dopředu to ale moc nejde.
46:25'
JYP právě vstřelilo branku!
Hosté pokračují ve skvělém útočném výkonu a dávají další gól. Na levé straně vyjel zcela volný JUHA-PEKKA HYTÖNEN a byť byl v opravdu ostrém úhlu, podařilo se mu procedit puk mezi tyčkou a rukou gólmana Williamse – 1:6. Asistence: Jerry Turkulainen.
45:35'
M. Jokinen se individuálně dostal ke střele, obehrál několik protivníků a pak i vystřelil. WIlliams je ale ve skvělé formě.
44:46'
Banská Bystrica se ubránila a hraje v plném počtu.
44:26'
Perrin poslal na Williamse nepříjemný puk, Hytönen se ještě pokusil o teč. Williams ztlumil a jeho spoluhráči poté vyhodili.
43:50'
Tuppurainen nahodil na Williamse, puk šel těsně mimo.
43:47'
Puk je mimo ledovou plochu, sražen byl domácími hráči, takže se vhazuje po Williamsově levici.
43:12'
Střela Kaltevy byla zblokována, dobrým postavením se blýskl Varga.
42:46'
Už to ale neplatí, neboť domácí Marek Bíro se dopustil podražení a už sedí na trestné lavici.
42:30'
Přesilovka Banské Bystrice je u konce, hraje se v pěti na obou stranách.
41:53'
A opět je puk až u Williamse, Jyväskylä se v oslabení skvěle brání.
41:11'
Varga měl po pěkné přihrávce volný prostor pro střelu, dobrou pozici ale nevyužil ke snížení. Hosté poté ihned vyhodili.
40:30'
Hned na startu třetí třetiny tu je vyloučení na straně hostů. Dvě minuty za držení dostal Anttoni Honka.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 21:12.
Je za námi čtyřicet minut hry a zdá se, že o vítězi tohoto utkání je rozhodnuto. Jyväskylä ve druhé části předvedl velice aktivní hokej, soupeře zatlačila před Williamse a z tohoto tlaku vznikly tři góly. Ve 25. minutě si na levé straně počkal na přihrávku Samuli Ratinen a hravě trefil poodkrytou branku. Za dalších 24 sekund se individuální akcí prosadil Robert Rooba a na konci 30. minuty zakončil akci dva na gólmana Juha-Pekka Hytönen. Je to 1:5 a Banská Bystrica marně hledá na soupeře recept
40:00'
39:12'
Je to tak, Asselin naskočil na led a je to pět na pět.
38:59'
Banská Bystrica vyhazuje přes všechny čáry, jejich oslabení pomalu končí.
38:34'
Tuppurainen vjel rychle do pásma, střelu však nepředvedl. Pouze skončil v rohu.
37:59'
Domácí jsou už ve čtyřech, nicméně tlak Jyväskylä pokračuje.
37:19'
Puk letí ven z pásma, přesilovka hostů pět na tři se krátí.
37:12'
Další vyloučení Banské Bystrice. Dvě minuty za hákování dostal Guillaume Asselin.
37:08'
Tomášek Roobu, ten se pokoušel procpat puk mezi Williamsovy betony, ten je ale sklepl právě včas.
36:34'
Pětice útočících hráčů zamkla domácí před Williamsem, puk létá z hole na hůl, zatím ale bez střelby.
35:54'
Bude se vylučovat na straně Banské Bystrice. Dvě minuty za hákování dostal Marek Bíro.
34:55'
I když hosté vedou jasným způsobem, i nadále forčekují a napadají tak rozehru Banské Bystrice. Ta má problém založit akci.
33:54'
Kalteva pouze nahodil puk za Williamse, tam byli úspěšnější hráči Banské Bystrice.
33:36'
Sympatickou akci nyní předvedl domácí Brejčák, najel si středem do střelecké pozice, pak ale pouze trefil Laurikainenův postoj.
32:30'
Nahození od modré čáry šlo mimo, Laurikainen zasahovat nemusel.
31:59'
Banská Bystrica se sice umí dostat do útočného pásma, tam ale většina akcí končí v rohu.
30:30'
Tuppurainen opět hledal Hytönena, finský klub je nyní v naprosté pohodě a na ledě zcela vládne.
29:58'
A další gól v síti domácích. Surový na modré ztratil puk a hosté se vydali do akce dva na nikoho. Tuppurainen přihrál bekhendem na JUHU-PEKKU HYTÖNENA a ten pohotově zvedl puk do horní části branky – 1:5. Asistence: Jani Tuppurainen.
29:24'
Surového bomba od modré gólmana nepřekvapila, měl na ni docela dobrý výhled.
28:42'
Zigo dobře clonil gólmanovi a mnoho nescházelo, aby nahození od modré čáry skončilo za Laurikainenem.
27:56'
Domácí si dají přesilovku, neboť Jyväskylä hrála v šesti. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Robert Rooba.
27:30'
V dobré pozici byl domácí Sýkora, zbavil se protivníka, zkusil na Laurikainena blafák, ale už byl v příliš nevýhodném úhlu, aby trefil branku.
26:33'
Banská Bystrica chce snížit, domácí byli nastěhováni před Laurikainenem, jenže bez pořádné střelby se gól dává špatně.
25:11'
Tak to je pro domácí studená sprcha. ROBERT ROOBA si ve středním pásmu vybojoval puk, projel až k Williamsovi a střelou mezi jeho betony upravil na 1:1. Bez asistence.
24:47'
Hosté už vedou o dvě branky. U pravého mantinelu se povedla přihrávka Vainiovi, puk prolétl přes celou šíři na zcela volného SAMULIHO RATINENA a ten skóroval do poloodkryté branky. Williams se přemístit nestihl. Asistence: Juuso Vainio.
24:33'
Menší strkanice před Laurikainenem, ani teď se vylučovat nebude. Vhazuje se po pravici hostujícího gólmana.
24:09'
Brejčák se po průniku poroučel k ledu, faul se ale nepískal, byť Ikonen hráče trochu přidržel. Nepomohly ani reklamace Tomáše Surového, hrát se bude v pěti na obou stranách.
23:06'
Tamáši se prosmýkl mezi dvěma obránci a rázem se ocitl před Laurikainenem. Byl ale příliš blízko na to, aby puk zvedl a usměrnil jej do sítě.
22:39'
Belluš se snažil nají přihrávkou Gabora, tomu ovšem puk přeskočil hokejku a tak se ke střele nedostal.
22:12'
Chviličku to vypadalo, že se pískala vysoká hůl a bude se vylučovat, nakonec se vysokou holí hrál pouze puk.
21:38'
Banská Bystrica se dostala do brejku, po přihrávce pálil z první Šťastný, Laurikainen ale máchl lapačkou a připsal si úspěšný zákrok.
21:19'
Nepřesná přihrávka vyhnala hosty z útočného pásma, další akci zahájil gólman Laurikainen.
20:39'
Tuppurainen se u levého mantinelu pokusil o kličku na střed, byl domácí obranou odzbrojen.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:20.
Máme za sebou první třetinu a měli jsme možnost sledovat akční hokej. Aktivnější byli dle očekávání hráči finského Jyväskylä, kteří se také hned v úvodu druhé minuty dostali do vedení, když se na dva pokusy prosadil Juusa Vainia. Na tento gól ale Banská Bystrica našla rychlou odpověď, v osmé minutě si nahodil a sám také zakončil Ján Sýkora a srovnal. Ne ovšem na dlouho. V 11. minutě po konci přesilovky se před Williamsem objevil Alex Lindroos a přesnou střelou upravil na současných 1:2. Branek za domácím gólmanem mohlo být více, jenže Williams je zatím ve formě a předvedl několik opravdu povedených zákroků.
20:00'
19:24'
Ještě jeden zákrok brankáře Williamse, hosté by rádi přidali gól do šatny.
19:03'
Na levé straně si vybojoval puk Tamáši, najel si volným prostorem do útočného pásma a švihem i rozvlnil síť. Bohužel pro domácí pouze tu boční.
18:16'
Je po přesilovce, Ikonen už naskočil zpátky na ledovou plochu.
17:47'
Millerova bomba za Laurikainena nepropadla. Byla to ale dobrá akce, gólman hostů toho mnoho neviděl, dobře clonil Šťastný.
17:12'
Marshallovi nevyšla přihrávka, puk vyjel z útočného pásma. A ven musí všichni domácí hráči.
16:48'
Vyhozený puk letí až za Williamsovu branku, ten si dává velký pozor na rozehrávku.
16:16'
Belluš pálil zády k brance, jeho bekhend ale gólman Laurikainen vyrazil. Byl tam ale faul a domácí si dají přesilovku. Ossi Ikonen byl potrestán za držení.
15:39'
Oba týmy střídají během hry, poté Jyväskylä zahájí další postupný útok.
14:45'
Trochu nečekanou střelu vyslal od modré Surový, ale i Laurikainen byl připraven. Dopředu už jde finský tým.
14:07'
Sýkora u mantinelu nevybojoval puk a pustil hosty ke střele. Turkulainenův švih pokryl připravený Williams.
13:11'
Turkulainen si s pukem na holi vyjel od mantinelu a dostal prostor i pro kombinaci u modré čáry. Domácí začínají nestíhat.
12:27'
Banská Bystrica zažívá pěkný kolotoč, finský tým využívá každé příležitosti pro útok a střelu.
11:58'
A hosté pokračují v tlaku, Williams nyní musel krotit nepříjemný pokus Louhivaary.
10:49'
Banská Bystrica se sice v oslabení ubránila, ale těsně po konci poslal Tomášek přihrávku na zcela volného ALEXE LINDROOSE a ten polovysokou střelou prostřelil Williamse. Tohle byla velká chyba domácí obrany. Asistence: David Tomášek.
10:14'
Puk letí přes všechny čáry, domácí se osvobodili a mohou jít střídat.
09:41'
Rána Honky od modré šla mimo, Jyväskylä je ale i nadále v útočném pásmu.
08:55'
Higgs na útočné modré vybojoval puk, k zakončení se sice nedostal, ale ušetřil několik sekund. Domácím oslabení zatím vychází.
08:29'
Je tu první přesilovka pro hosty. Dvě minuty za hákování dostal Brenden Miller.
08:11'
Hostující Immonen se vřítil do útočného pásma, akce ale byla vzápětí ukončena pro postavení mimo hru.
07:49'
No a rázem jsou domácí na koni. Tvrdou ranou se prezentoval Belluš, Laurikainen nyní odolal.
07:06'
Banská Bystrica právě vstřelila branku!
Je srovnáno! JÁN SÝKORA si obloučkem nahodil do útočného pásma, sám si puk i dojel a zprava prudkým bekhendem pověsil puk pod Laurikainenovo břevno! Asistence: Marek Bíro.
06:47'
Domácí útočili středem, do pásma se ale nedostali.
05:34'
Asselin ujel po levé straně, mohl sám zakončovat, ale raději přihrál na střed na Tamášiho. Jeho okamžitý švih skončil těsně vedle.
04:58'
Nyní si musel dávat pozor Williams, z rohu kluziště se na něj hrnul další útočný výpad. Prostor u tyčky si ale dobře chrání.
04:13'
Vargův průnik měl oči, na poslední chvíli byl ale zablokován.
03:58'
Zatím se hraje živý a aktivní hokej a to z obou stran. Banská Bystrica se nechce nechat zahanbit.
02:45'
Už se zase hrálo na druhé straně, na ose hřiště pálil švihem Rooba, no a Williams musel vytáhnout pohotový zákrok.
02:26'
Po levém křídle to zkusil domácí Gabor, chyběla mu ale podpora spoluhráčů a Laurikainen nakonec zasahovat nemusel.
01:09'
No tak to je ostrý start... Po vhazování se puk odrazil na hůl JUUSA VAINIA, jeho první bekhendový pokus ještě gólman Williams vyrazil, druhá střela už ale po ledě prošla do branky. Asistence: David Tomášek.
00:58'
Posunutá branka domácích vhazovat se bude po Williamsově pravici.
00:39'
Před Williamsem se odehrála první akce, gólman domácích byl ale u tyčky přilepen a nedovolil brzké inkasování.
00:01'

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Willliams (Baroš) – Mihalík, Marshall, Miller, Kubka, Brejčák, Bíro, Košecký – Asselin, Faille, Tamáši – Higgs, Surový, Zigo – Sýkora, Šťastný, Varga – Belluš, Češík, Gabor – Giľák.

JYP Jyväskylä: Laurikainen (Voutilainen) – Honka, Kalteva, Vainio, Kuukka, Ikonen, J. Jokinen, Lindroos – Perrin, Immonen, Tuppurainen – M. Jokinen, Tomášek, Turkulainen – Louhivaara, Hytönen, Ratinen – Rooba, Lahti, Kolehmainen – Stråka.

Rozhodčí: Bulovec (SLO), Štefík (SVK) – Tvrdoň (SVK), Jobbagy (SVK).
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas může začít!
Zápas uvidí Zimný štadión Banská Bystrica a úvodní buly padne v 19:30. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Zápas budou jako hlavní řídit Miha Bulovec a Miroslav Štefík, kterým budou na čárách asistovat Jozef Tvrdoň a Martin Jobbagy.
HC 05 iClinic Banská Bystrica

Domácí tým by rád skončil lépe, než v loňské sezóně, kdy ve společnosti Tappary Tampere, Salzburgu a Wolfsburgu získal šest bodů, což stačilo pouze na třetí místo a tudíž konec už v základní skupině.

JYP Jyväskylä

Finský tým byl v loňském ročníku úspěšnější. Ve skupině C skončil pouze o skóre za Zugem a z druhého místa postoupil do vyřazovací části. No v té začala spanilá jízda play off. Jyväskylä postupně vyřadila Tampere, Kometu Brno a Oceláře Třinec a probojovala se do finále celé soutěže. V něm pak po gólech Nättinena a Kolehmainena porazila švédské Växjö Lakers a stala se šampionem.
Skupina H

Ve skupině H se kromě týmů HC iClinic Banská Bystrica a JYP Jyväskylä ještě představí HC Škoda Plzeň a HC Lugano. Favoritem bude loňský šampion z Jyväskylä, o druhé místo se pak zcela jistě strhne dramatická bitva.
Dobrý večer u dalšího ročníku hokejové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání prvního kola, ve skupině H se střetnou HC 05 iClinic Banská Bystrica a JYP Jyväskylä.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.