Hokejová Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cardiff : Salzburg - 30. srpna 2018   20:30

Salzburg
10:54' Heinrich   • 12:24' Heinrich   • 15:14' Hughes   • 24:39' Schiechl   • 56:23' Štajnoch
Cardiff
Barcelo G. (Fra), Halas P. (Cze)
Ice Arena Wales
Salzburg

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou.
Statistiky dnešního utkání:
Střely na bránu: 40-23
Vyloučení v minutách: 12-14
Vyhrané vhazování: 21-28
V třetí třetině jsme viděli pouze jednu branku, a to na straně hostujícího Salzburgu díky trefě Štajnoha. Celkově Red Bull vítězí 2:5 a připisuje si první tři body do tabulky. Za domácí se prosadil Ulmer a Hedden. Za hosty se dvakrát trefil obránce Heinrich, Hughes, Schiechl a již zmiňovaný Štajnoch. Salzburg byl jednoznačně lepší a potvrdil roli favorita. Cardiff hrál pěkně hlavně v druhé třetině, kde z 18 střel vytěžil dvě branky a zle zatápěl favoritovi. V příštím utkání čeká Red Bulls švédské Vaxjo.
59:20'
Domácí fanoušci sympaticky tleskají svým oblíbencům.
59:03'
Duncan se zkoušel dostat přes tři hráče, jenže neměl nárok.
58:39'
Cardiff kombinuje na své útočné třetině, nicméně vytoužené ovoce to nenese.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:03'
Salzburg je po páté vstřelené brance aktivnější a užívají si poslední sekundy tohoto utkání.
56:47'
Oddechový čas pro domácí.
56:23'
Salzburg právě vstřelil branku!
Autorem branky je MARTIN ŠTAJNOCH, který krásnou střelou příklepem od modré prostřeluje všechno, co mu stálo v cestě. Salzburg vede 2:5 a už je jasné, že toto utkání zvládne za tři body. Asistence: Duncan a Raffl.
55:48'
Cardiff je aktivnější. Salzburg si ale hlídá obrannou část hry a tak stále vedou o dvě branky.
54:30'
Domácí čtvrtá lajna byla unavená. Faryna nastřelil puk do útočného pásma a šel střídat.
54:00'
Blood vystřelil od modré. Herzog včas svým levým betonem vyráží do rohu.
53:07'
Harris se dral kolem brány Bownse. To se nelíbilo Louisemu, který ho tělem odstavil od puku.
52:42'
Sice se vůbec nepřerušuje, ale že by jsme viděli atraktivní hokej se říct nedá.
51:45'
Winkler je opět na ledě a může pokračovat v utkání.
51:34'
Domácí brankář Bowns odklepává poslední sekundy přesilovky, která byla kromě jednoho závaru téměř bez nebezpečí.
50:00'
Posledních deset minut základní hrací doby.
49:34'
Domácím se dlouhá přesilová hra vůbec nedaří.
48:47'
Salzburg se osvobodil. Domácí střídají a znova rychle útočí.
48:34'
Domácí se dostali k několika střelám, nicméně Herzog skvělými zákroky drží stále dvoubrankové vedení rakouského celku!
47:45'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Winkler – 2+2 min, hrubost).
47:26'
Po nepřesné střele Jakubitzeka následuje první komerční pauza v poslední třetině.
46:54'
Cardiff se osvobodil díky dobrému presingu Rutkise. Čtvrtá formace domácích stále hraje i v třetí třetině.
46:29'
Salzburg pomalu kombinuje na své útočné třetině.
45:10'
Linglet je v poslední třetině zápasu dost vidět, ale zatím to na kýženou branku nevypadá.
44:31'
Morissette nahodil puk na Herzoga. Ten nechtěl riskovat a tak přidržel puk v lapačce.
43:40'
Regner dobře vystihl přihrávku Louise. Zkoušel za brankou Cardiffu přihrát na Duncana, jenže ten nepřesně vystřelil.
43:11'
Dlouho se hrálo bez přerušení. To utnul domácí Rutkis, který nepřesně přihrál- zakázané uvolnění.
42:33'
Linglet promáchl dobrou nabídku od Dixona, který se dobře zorientoval za bránou Herzoga.
41:34'
Hra se přesouvá ze strany na stranu, ovšem zajímavé šance zatím chybí.
40:49'
Raymond krásně přehrál Popeho mezi nohy. Následně přihrál na VandeVeldeho, který hrál v NHL za letce z Philadelphie.
40:27'
Cardiff je nahecovaný a plnou vervou se obul do soupeře.
40:01'
Poslední úvodní buly třetiny vyhrál domácí Martin.
40:01'
Statistiky druhé třetiny:
Střely na branku: 18-9
Vyloučení v minutách: 4-6
Vyhrané buly: 9-7
Sledovali jsme druhou třetinu utkání, která přinesla opět tři branky. Tentokrát ji vyhráli domácí 2:1 a celkově snížili na 2:4. Nejprve se ale prosadil na 0:4 Schiechl, jenže poté v 28.minutě Ulmer snížil v přesilové hře a v poslední 40.minutě Hedden z rychlého brejku snížil stav na rozdíl dvou gólů, který je samozřejmě hratelný. Uvidíme, jak se vyvine poslední perioda.
Třetí třetina začne zhruba za dvacet minut.
40:00'
39:33'
Cardiff právě vstřelil branku!
Autorem branky je MIKE HEDDEN, který dostal do rychlosti parádní přihrávku. Předjel stojícího Raymonda a krásnou kličkou překonává Herzoga. Trochu jsem to zakřikl, domácí najednou udělali drama. Dvě branky za dvacet minut jsou jednoznačně hratelné! Asistence: Pope a Louis.
39:22'
Regner příkladně zalehl do střely Fourniera, který to napálil od modré. Takhle vypadá bojovnost i za vcelku jednoznačného výsledku!
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:34'
Před Herzogem se objevil Ulmer. Jeho střelu k tyči ovšem rakouský golman lapil. Následuje komerční pauza.
37:22'
I další oslabení Red Bulls zvládli a jsou o další dvě minuty blíž prvním bodům v novém ročníku hokejové Ligy mistrů.
37:17'
Brankář Bowns oklepává poslední sekundy přesilové hry a domácí si stále nevytvořili velkou šanci.
36:27'
Slovenský bohatýr Štajnoch bez problémů vyhodil puk do bezpečí.
36:00'
Čtyři minuty do konce a hosté kontrolují utkání, i když hrají opět oslabení.
35:22'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Trattnig – 2 min., nedovolené bránění).
34:36'
Winkler krásně vymíchal Blooda, přihrál na Viveirose, který z dálky vypálil. Bowns předvedl kvalitní zákrok.
34:11'
Nepřesná střela Trattniga přelétla celou třetinu hřiště a hosté se tak nechtěně sami dostali z útoku.
33:41'
Raffl jednoduše nahodil puk do útočné periody. S pomocí Duncana puk získal, jenže poté se zasekli na obránci Fournierovi.
33:32'
Do nebezpečného brejku se hnalo duo Pope-Ulmer. První jmenovaný pokoušel najít Ulmera, jenže do pasu se vmísil Štajnoch.
32:23'
Salzburg je v plném počtu. Tentokrát domácí přesilovou hru nevyužili.
31:28'
Salzburg bez problémů vyhodil až k domácímu brankáři. Oba celky jdou střídat.
30:51'
Všechny střela zatím blokuje hostující obrana, nebo jdou střely hodně mimo.
30:23'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Heinrich – 2 min., nedovolené bránění).
30:00'
Po polovině utkání vede hostující Salzburg pohodlně 1:4.
29:16'
K zakončení se dostal domácí Martin, avšak jeho pokus kryje do lapačky Herzog, který postupně sbírá pár svých zákroků.
28:42'
Stejně jako v první třetině, tak i teď můžeme sledovat pasáž, kde se kupí jedna chyba za druhou.
27:53'
Autorem branky je LAYNE ULMER, který využívá přesilovou hru. Celá situace se zrodila po chybě hostující obrany, která nechala střelce branky úplně volného před brankou. Pope nezištně přihrál a Ulmer nadvakrát překonává Herzoga. Asistence: Pope a Morissette.
27:08'
Cardiffu se vůbec nedaří kombinace, která je buď pomalá nebo nepřesná.
26:24'
Salzburg se dokázal osvobodit díky Raymondovi, který za svou brankou vybojoval puk, který ihned poslal do bezpečí. Domácí hráči jsou hodně podrážděni a malými zákroky faulují téměř neustále.
26:00'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Wappis – 2 min., vysoká hůl).
25:00'
Po pěti minutách druhé periody si můžou domácí poprvé zaútočit.
24:39'
Autorem branky je MICHAEL SCHIECHL, který využívá přesilovou hru po přesném pasu Viveirose a posílá Salzburg do pohodlného vedení 0:4. Asistence: Viveiros a Huber.
23:36'
Cardiff ve čtyřech. Salzburg nadále točí domácí hráče, kteří nepředvádějí dobrý vstup do druhé třetiny.
23:21'
Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Blood – 2 min., sekání).
22:59'
Rozhodčí má opět ruku nahoře. Domácí Cardiff fauluje skoro co dvě minuty.
22:40'
Štajnochova rána z první proletěla kolem hlavy Bownse. Hosté jsou nadále u puku.
22:00'
Cardiff je ve čtyřech. Za uplynulých 22.minut má dost trestů, které je stojí strašnou dávku sil.
21:36'
Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Bentivioglio – 2 min., vysoká hůl).
21:33'
Heinrich se pokusil o hattrick, nicméně jeho pokus je hodně nepřesný.
21:14'
Salzburg si přihrává kolem obvodu. Domácí hráči se zatím dobře pohybují.
20:45'
Hughes hledal před brankou Raffla, jenže ten byl dobře pokrytý.
20:01'
Duncan vyhrál buly a Regner ihned zakládá první útočnou akci druhé třetiny, která začíná přesilovou hrou hostů.
20:01'
Statistiky první třetiny.
Střely na bránu: 7-9
Vyloučení v minutách: 6-4
Vyhrané buly: 7-12
Sledovali jsme první třetinu utkání mezi Cradiffem a Salzburgem, který končí jasnou výhrou hostů 0:3. Jako první se prosadil v 11.minutě Heinrich, o minutu později přidal druhý zásah a v 16.minutě na 0:3 upravil skóre John Hughes. Cardiff sice bránil tři oslabení dobře, nicméně jeho dvě přesilové hry také jsou na nule. Uvidíme, co přinese druhá perioda.
Druhá třetina začne zhruba za dvacet minut.
20:00'
20:00'
19:18'
Domácí Faryna je na ledové ploše. Cardiff sice ubránil třetí oslabení, ale i tak prohrává o tři branky.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:47'
Agilní Heinrich přihrál na úrovni brankové čáry na Raffla. Ten hledal před brankou Ducana, jenže k němu přihrávka neprošla díky dobře umístěné holi Bentivioglia.
18:00'
Salzburgu se nepovedla rozehrávka. Rozhodčí Halas píská ofsajd.
17:18'
Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Faryna – 2 min., hákování).
16:23'
Hra se v posledních sekundách uklidnila. Hostům tohle vedení stačí. Cardiff musí zabrat, jinak ho čeká ještě hodně náročná a dlouhá noc.
15:41'
Harris vybojoval puk ve své třetině. Vyvezl ho až do útočné třetině, kde vypálil. Rána ovšem nebyla přesná.
15:14'
Tohle začíná zavánět debaklem! Autorem branky je JOHN HUGHES, který vytěžil z dobrého napadání svých parťáku z útočné formace. Dostal přesnou přihrávku mezi kruhy, kde prudkou střelou nedal Bownsovi šanci. Asistence: Gazley a VandeVelde.
15:03'
Salzburg v plném počtu a hned se vrhá do útoku.
14:26'
Richardson dobře vypálil od modré. Před brankářem sice dobře clonil Dixon, nicméně i tak si Herzog bez problémů poradil.
14:04'
Domácím se nepovedla kombinace. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po levé ruce Bownse.
13:33'
První příležitost domácích! Louis nahodil puk na brankáře. Před ním přejel Pope, který puk lehce tečoval ale ne tak, aby Herzog kapituloval.
13:03'
Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Raymond – 2 min., sekání).
12:54'
Salzburg je dál ve svém útočném pásmu, kde hledá skulinku k další brance.
12:24'
Autorem branky je DOMINQUE HEINRICH, který v rozmezí dvou minut střílí druhou branku, když dostal puk na modré. Bez problému si vyjel blíž a prudkou ranou překonává Bownse podruhé. Asistence: Huber.
11:24'
Cardiff je stále pod tlakem. Salzburg jednoznačně přehrává svého soupeře.
10:54'
Autorem branky je DOMINQUE HEINRICH. Celá gólová akce pramenila z chyby domácího obránce na modré. Cijan chytře přihrál Heinrichovi do jízdy, který v levém kruhu vystřelil přesně k pravé tyči. Bowns neměl nárok a loví první puk ze sítě! Asistence: Cijan.
10:00'
Prvních deset minut nenabídlo branky a ni šance, pouze tři vyloučení na začátku utkání.
09:49'
A další nepřesná kombinace domácích. Tentokrát se píská zakázané uvolnění po nepřesném pasu Rutkise.
09:12'
Batch nahodil puk za branku Red Bulls. Zde si ale sjel Herzog, který chytře rozehrál na své spoluhráče.
09:00'
Ofsajd domácího týmu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:31'
Po nepřesném zakončení hostujícího VandeVeldeho se píská první komerční pauza utkání.
07:45'
Huber kouzlil v rohu domácího celku. Vymíchal jednoho hráče, jenže poté vyhořel na Fournierovi.
07:00'
Domácí se ubránili, Dixon lehce nahodil puk do středního pásma. Oba celky jdou vystřídat.
06:19'
Rakouský tým uzamkl svého soupeře v jeho třetině. Richardson musel odpálit puk přes všechny tři čáry.
05:24'
Salzburg útočil po levém křídle. Největší hvězda týmu Thomas Raffl vystřelil, jenže brankář cardiffského týmu chytá.
05:08'
Oba celky v plném počtu. Zatím to je hodně rozkouskované utkání.
04:32'
Kochkofler se od modré snažil nastřelit puk na bránu Bownse, jenže jeho pokus je blokován.
03:50'
Hraje se především ve středním pásmu, kde můžeme sledovat velký počet zbytečných ztrát puku.
03:08'
Duncan dvakrát špatně přistoupil k buly. Rozhodčí byl nekompromisní a posílá ho na trestnou lavici.
03:08'
Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Popr – 2 min., hákování).
02:12'
Cardiff v plném počtu. Salzburg si nevytvořil žádnou velkou šanci.
01:59'
Na útočný výlet se vydal domácí Haddad. Pokusil se o stahovačku, jenže ta mu nevyšla. Nabral alespoň pár sekund, které pomohly k vystřídání.
01:14'
Domácí se poprvé osvobodili. Salzburg pomalu kombinoval a nemohl se dostat k zakončení.
00:12'
Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Fournier – 2 min., podrážení).
00:01'
Úvodní buly vyhrál hostující Duncan. Domácí oblékli červené dresy, Salzburg bílé.
00:01'

Cardiff Devils: Bowns (Murdy)- Louis, Fournier, Haddad, Martin, Bentivioglio- Richardson, Batch, Pope, Ulmer, Hedden- Reddick, Blood, Faryna, Dixon, Linglet- Moore, Morissette, Rutkis

EC Red Bull Salzburg: Herzog (Michalek)- Heinrich, Regner, Raffl, Duncan, Harris- Raymond, Štajnoch, Gazley, VandeVelde, Hughes- Viveiros, Trattnig, Cijan, Winkler, Wappis- Jakubitzka, Baltram, Huber, Schiechl, Hochkofler

Rozhodčí: Barcelo G. (Fra), Halas P. (Cze).
Salzburg odehrál pouze dva přípravné duely. V prvním utkání porazili českou Spartu Praha 3:2 po prodloužení. O vítěznou branku se postaral v 64.minutě Hughes. Před dvanácti dny odehráli utkání s Bernem, s kterým prohráli 1:2 po prodloužení, když se v osmé nastavené minutě prosadil Sciaroni.
Cardiff v posledních pěti přátelských utkání vyhráli dvě utkání. Nejprve prohráli s Nottinghamem 3:6, poté porazili slovenský Poprad 3:2. O den později prohráli se stejným soupeřem 4:5. Předposlední utkání porazili Coventry 5:2 a v posledním utkání podlehli Coventry 5:4.
Hezký den u sledování hokejové Ligy mistrů! V dnešním utkání se představí domácí Cardiff Devils, kteří vyzvou rakouský Red Bull Saluburg. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.