Hokejová Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Malmö Redhawks : Mnichov - 16. října 2018   18:30

Malmö Redhawks
10:59' Janolhs  • 35:09' Görtz  • 42:49' Händemark  • 53:12' Sylvegård  • 57:16' Komarek  • 59:40' Janolhs
Mnichov

Ode mě to je pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Již máme za sebou celé utkání, ve kterém nakonec naprosto jednoznačně zvítězili domácí hráči. Ti rozhodli zápas především ve třetí periodě, kdy nasázeli hned čtyři góly. Red Bull se v poslední části vůbec na nic nezmohl a odjíždí zpět do Německa se zaslouženou a vysokou prohrou. Nejvíce se dnes dařilo Martinu Janolhsovi, který si připsal čtyři body (2+2).

Tato výhra navíc posune Malmö na první místo tabulky. Bude mít sice stejně bodů jako Mnichov, ale v jeho prospěch nyní hovoří lepší skóre ze vzájemných zápasů.
59:40'
Tým Malmö Redhawks právě vstřelil branku!
Tentokrát se domácí do prázdné brány prosazují! MARTIN JANOLHS vypíchl svému soupeři puk k mantinelu, kam si první dojel a bezpečně poslal puk do prázdné. Bez asistence.
59:01'
Domácí trefují střelou z obranného pásma jen tyč opuštěné branky Mnichova!
58:28'
Red Bull je sice nastěhován v útočném pásmu, ale ještě zde nevymyslel vůbec nic, čím by svého soupeře překvapil. Zkouší to ale v šesti.
57:16'
Dnes je nejspíše rozhodnuto, jelikož domácí střílí pátou branku! Emil Sylvegård obral na útočné modré protihráče o puk a dostal se až před gólmana, toho chtěl překonat sám, jenže puk se dostal na hůl KONSTANTINA KOMARKA, který dával do prázdné. Asistence: Emil Sylvegård.
56:20'
Vhazování se jim sice vyhrát nepodařilo, přesto udrželi puk v útočné třetině. Ale ne na dlouho. Malmö ho získalo brzy a vyvezlo do středního pásma.
55:53'
Tato přihrávka se domácímu týmu nepovedla. Skončila až na zakázaném uvolnění a hosté se mohou snadno dostat do útočného pásma s pukem.
54:58'
Navíc, když útočí stále především domácí hráči. Teď si jeden z nich objel bránu, ale střela mezi tři tyče nešla. Přesto zůstalo Malmö na puku.
54:03'
Hokejistům Mnichova již moc času do konce utkání nezbývá, navíc prohrávají již o tři branky! S udržením první pozice to nevypadá nadějně.
53:12'
Domácí tým okamžitě využívá svoji přesilovou hru! EMIL SYVLVEGARD dostal přihrávku hned poté, co opustil trestnou. Dostal se do samostatného úniku a Reichovi poslal puk mezi betony! Asistence: Maritn Janolhs.
53:04'
Malmö hraje přesilovku!
52:39'
Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Matthew Stajan – 2 min., podrážení).
52:10'
Malmö vyhodilo přes všechny čáry. Poté ještě jeden z hostí inkasoval tvrdý ale čistý hit. To se mu moc nelíbilo a chtěl si to vyřídit.
51:38'
Dva domácí hráči se snažili vybojovat puk u mantinelu proti jednomu hráči hostí. Ten však puk udržel a Mnichov může pokračovat ve své aktivitě.
51:14'
Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, čehož se hned snažili využít. Puk se dostal na modrou k Boylovi, jehož rána šla přesně doprostřed brány.
51:04'
Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Emil Sylvegård – 2 min., držení).
50:46'
Vypadá to, že hokejisté německého celku trochu zvedají svůj výkon. Jsou usazeni v útočném pásmu, kde kombinují, navíc budou hrát přesilovku!
49:54'
Rozhodčí se navíc o tomto zákroku dlouho bavili, ovšem nakonec se rozhodli netrestat. Nutno dodat, že domácí hráč byl u mantinelu hodně skloněný.
49:43'
Tentýž hráč tvrdě sestřelil Hardta u mantinelu, a ten nakonec odchází do kabin. Je otázkou, jestli to bude jen nějaké malé šití nebo tento hráč pro dnešek dohrál.
49:26'
Hodně slušná dělovka od modré, kterou schytal Ryan Button někam do ruky. Vypadá to ovšem, že bude v pořádku a bude pokračovat ve hře.
48:22'
Red Bull se stále nedostal do pořádného tlaku v útočné třetině a minuty mu začínají celkem rychle ubíhat. Teď měl puk na holi, ale rychle ho ztratil.
47:26'
No, zatím toto utkání nenabízí zběsilé tempo, přestože je dnes o co hrát. Malmö je velmi blízko tomu, aby předskočilo svého dnešního soupeře v tabulce.
46:29'
Hosté se dostali do zajímavé pozice, když stříleli z levého kruhu. Rána z první ovšem nebyla přesná a vůbec domácího brankáře neohrozila.
46:00'
Dnešnímu utkání přihlíží 2355 diváků!
45:37'
Tentokrát chtěla hráč Malmö poslat puk zpoza branky na najíždějícího spoluhráče, ovšem jeho úmysl hostí vystihli a o puk ho obrali.
45:06'
Hráči Mnichova by potřebovali útočit, ale ani se nemohou pořádně dostat k puku. Na druhé straně pálil domácí obránce, ale bránu minul.
44:30'
Na druhé straně byli chvíli v útoku také hokejisté v červeném, ale ani oni zde nic nevymysleli a brzy o kotouč přišli.
43:55'
Na druhé straně se dostali do útočné třetiny také hráči hostujícího týmu, ale ani jedna z jejich střel neprošla až na gólmana. Nihlstorp je zatím bez práce.
42:49'
Přesto se domácí tým dostává do vedení o dvě branky a v tomto případě by šel z prvního místa! FREDRIK HÄNDEMARK odvedl kus práce, když si objel branku, najel si do střelecké pozice a střelou zápěstím nedal Reichovi šanci. Asistence: Emil Molin.
42:35'
Úvod této třetiny se zatím nenese v tak aktivním duchu jaku začátky předešlých period.
41:53'
Malte Setkov se dostal do souboje, díky čemuž vystavil sebe i spoluhráče do ofsajdu. Ten je navíc posouzený jako úmyslný.
40:53'
Hokejisté Red Bullu napadali hodně vysoko a nechybělo jim moc, aby kotouč získali. Nakonec si s tím obrana domácích poradila a puk vyvezla.
40:23'
K první střele ve třetí třetině se dostali domácí hráč. Konkrétně to byl pokus od modré, který ovšem nemířil mezi tři tyče. Reich nemusel zasahovat.
40:01'
Jsou za námi již dvě periody dnešního utkání a domácí stále vedou o jednu branku. V této třetině jsme viděli po jedné brance na každé straně. Mnichov vlétl do začátku druhé části velkým stylem a svůj tlak přetavil ve vyrovnávací branku. Domácí ovšem dokázali odpovědět, když hráli skoro čtyřminutovou početní výhodu.

Další třetina začne přibližně v 20:14.
40:00'
39:30'
Posledních třicet vteřin a puk mají na svých holích hráči Mnichova. Ti se s ním zatím nikam nevydali. Potřebují hlavně už neinkasovat.
39:00'
Minuta do konce první třetiny.
38:29'
Gólovka v podání domácích! Po křižné přihrávce stačilo poslat puk do horních pater branky, jenže to nikdo z hokejistů Malmö nezvládl!
37:43'
Malte Setkov si sjel z pukem na kraj kruhu a vypálil. Jeho střela nebyla přesná, nemířila na branku a skončila až v rohu kluziště.
37:03'
Hokejisté v bílém to mají přesně naopak. Najednou jim nelepí přihrávky, které se odráží na hole soupeřů. Teď jsou jednoznačně lepší domácí.
35:57'
Domácímu týmu trochu narostla křídla. Znovu vyslal nebezpečnou střelu, tentokrát od modré. Reich jí jen vyrazil, ale nikdo z Malmö zde již nebyl.
35:09'
Domácí nakonec využívají přesilovou hru a vrací se do jednobrankového vedení! MAX GÖRTZ ještě první přihrávku nevyužil. Při té druhé už si však navedl puk do kruhu a trefil vzdálenější šibenici! Asistence: Emil Molin a Martin Janolhs.
34:29'
První ze dvou trestů hostujícího hokejisty je již za námi. Domácí tým se ovšem drží v útočném pásmu, kde kombinuje a svírá obrannou čtyřku.
33:52'
Přesto se tým ze Švédska dostal do dobré příležitosti! Händemark se ocitl sám před gólmanem. Ten ho dokázal vychytat rukou!
33:17'
Mnichov nezačal své oslabení vůbec špatně. Ještě nepustil svého soupeře do útočného pásma a zastavuje jeden jeho útok za druhým na obranné modré.
32:37'
Malmö začíná dlouhá přesilová hra!
32:32'
Tato přihrávka domácího hráče nebyla ani trochu přesná. Minula všechny hokejisty na ledě a skončila až na zakázaném uvolnění.
31:57'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Mitchell – 2 min., pozdní dohrání + 2 min., pozdní dohrání).
31:33'
Tak toto již byly gólové šance! Kastner posílal nejprve křižnou přihrávku, do které na poslední chvíli vpadl domácí obránce. Poté poslal pas ještě na Boyla, jehož ránu z první lapil domácí gólman do lapačky!
30:55'
Ani tuto přesilovou hru nerozehráli hosté dobře. Domácí tým vyhrál buly v obranném pásmu, vyjel s kotoučem a ušetřil cenné vteřinky.
30:37'
Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (JacobHallberg – 2 min., nedovolené bránění).
30:01'
Na druhé straně byl Mauer v samostatném úniku. Zkoušel střelu nad vyrážečku, ale moc se mu nepovedla a Nihlstorp puk vyrazil.
29:25'
Dobrá střela v podání domácího týmu! Forsberg pálil dobře a Reich puk vyrazil jen vedle sebe, kde nikdo z Malmö nebyl schopen zakončit!
28:28'
Za domácím brankářem zazvonila tyč!
28:03'
Docela se jim to dařilo. Střelu ze středu hřiště sice srazila domácí obrana mimo, ale poté Malmö vyhodilo kotouč jen na zakázané uvolnění.
27:45'
A tak se puku znovu dostali hosté. Ti se usadili v útočném pásmu, stihli vystřídat a mohou svého soupeře mačkat v obranném pásmu.
27:05'
Malmö se poprvé v této třetině dostalo pořádně do útočné třetiny. Zde však probíhají spíše souboje o kotouč než nějaká zajímavá kombinace.
26:00'
Mnichov právě vstřelil branku!
Hosté naprosto po zásluze střílí branku a je to zase vyrovnané! Daryl Boyle dostal nabito někam před modrou čáru a jeho ránu z první tečoval MARK VOAKES, jehož teč skončila nechytatelně v šibenici! Asistence: Daryl Boyle a Maximilian Kastner.
25:24'
Pokus o přihrávku za obranu zkusili Redhawks. Přihrávka byla avšak o něco delší a píská se jen zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Nihlstorpa.
24:54'
Domácí hokejisté vystihli nepřesnou rozehrávku ve středním pásmu, ale jeden z nich se zapomněl v útočném pásmu, a tak byl puk jen nahozen za bránu.
24:08'
Marcus Sylvegård se hnal do rychlého protiútoku. Už si přehazoval puk na střelu, ovšem hostující obránce odvedl dobrou práci a odstavil ho od kotouče.
23:27'
Znovu měl domácí tým problém s vyhozením puku. Tentokrát to bylo minimálně na hranici vyloučení, ale píšťalka sudích zůstala klidná.
22:36'
Gólovka Mnichova! Malmö si ve druhé třetině říká o inkasování. Ránu od modré vyrazil domácí gólman jen před sebe, kde dorážel hostující hráč. Ten odkrytou bránu minul!
21:54'
Emil Sylvegård si přebíral puk ve středním pásmu, kde byl ihned atakován, přesto vyslal do šance spoluhráče, který nakonec ani nezakončil.
21:15'
Čistě vyhraná buly přímo na modrou, kde byl připravený Bodnarchuk. Jeho dělovka z první mířila dobře, ale Nihlstorp jí našel ve výstroji.
21:12'
Hostující celek nejspíše o něco zvedl svůj výkon. Na chvíli zamkl svého soupeře v obranném pásmu. Tem poté vyhodil puk jen na zakázané uvolnění.
20:47'
Dobře to myslel Nichlas Hardt. Ten si všiml najíždějícího spoluhráče a posílal mu křižnou přihrávku. Bohužel pro něj byla moc dlouhá.
20:14'
Mnichov se ihned dostal do útočné třetiny po rozehrávce domácího gólmana. Ani to jim však nepomohl a hosté ani jednou nevystřelili.

Přesilové hry: 0/0 – 0/1
Tak, je za námi první třetina posledního utkání v základní skupině LM mezi domácími Redhawks a hostujícím Red Bullem. V té byli většinu první části lepší domácí hráči, kteří to potvrdili vstřelenou brankou zásluhou Martina Janolhse. Každopádně i Mnichov měl své šance a před námi jsou ještě dvě třetiny, kdy se může stát cokoliv.

Další třetina začne přibližně v 19:20.
20:00'
19:08'
Po rychlé přihrávce přišla střela od modré, kterou Nihlstorp vyrazil před sebe. Zde však byli jen jeho spoluhráči, kteří kotouč vyvezli do středního pásma.
18:48'
Mnichovští hokejisté se snaží v poslední minutě napadat hodně vysoko, rádi by získali puk v útočné třetině. To se jim také nakonec povedlo.
18:11'
V podání hostujícího celku to vypadalo na zajímavý protiútok, ale sám se o něj připravil. Mauer zabrzdil s pukem před modrou a vystavil své spoluhráče do ofsajdu.
17:39'
Proto přišla další velmi zajímavá šance! Přišla křižná přihrávka skrz brankoviště, kam si sjel domácí hráč, který z vyložené pozice minul.
17:13'
Redhawks jsou v posledních minutách lepším týmem. Drží se na kotouči a většinou jsou s ním v útočné třetině, kde obstřelují Reicha v bráně.
16:29'
Dobrá šance také na druhé straně, kde klidně mohla přijít druhá branka! Helge Grans si sjel na přihrávku, ale jeho ránu vykopl Reich betonem.
15:53'
Malmö nerozehrálo svou akci dobře a poslalo puk až na zakázané uvolnění. Následně se k puku dostali Mnichovští, ale střelu nevyslali ani jednu.
15:19'
Obrovská šance pro Mnichov! Konkrétně se v ní objevil Maximilian Kastner, který pálil z prostoru kruhu na zadní tyč. Domácí gólman ovšem skvěle vytrčil beton a střelu vyrazil!
14:30'
Hokejisté v bílém se dostali do útočné třetiny, ale dlouho zde nepobyli. Ztratili puk u mantinelu a v posledních minutách se jim moc nedaří.
14:09'
Ihned poté ztratil Mnichov kotouč ve svém obranném pásmu. Chvíli zde kombinoval až přišla střela. S tou si Reich bez větších potíží poradil.
13:46'
Fredrik Händemark je na ledě!
13:32'
Tohle vypadá s domácím týmem dobře. Znovu vyhodil přes všechny čáry a nejspíše oslabení ustojí.
13:00'
Další zákroky v podání domácího gólmana. Nejprve přišla střela od modré, kterou vyrazil vyrážečkou. Poté přišla nabídka na teč, která přišla na hranici brankoviště, jenže šla přesně do míst, kde byl Nihlstorp.
12:39'
Teď už je Red Bull v útočném pásmu a kombinuje. Nakonec přišla přihrávka před branku, kde byl Kastner, ovšem ten nedokázal dostat puk až do sítě.
11:59'
Ideální pozici na srovnání stavu mají Mnichovští, který se v početních výhodách celkem daří. Ovšem nezačali dobře a Malmö již dvakrát vyhodilo.
11:46'
Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Fredrik Händemark – 2 min., držení).
10:59'
Domácí tým udržel puk v útočné třetině, i když s tím měl velké problémy. Nakonec vyslal ránu od modré Komarek, která byla ještě tečovaná a Reich měl problémy jí vyrazit. Nakonec jí kopl přesně do míst, kde stál MARTIN JANOLHS, který bez potíží trefil prázdnou bránu. Asistence: Konstantin Komarek.
09:55'
Přesto se znovu dostali do dobré šance! Před bránu si sjížděl Mitchell, který tam přihrávku dostal. Nepodařilo se mu dobře trefit puk, a tak je stav stále bezbrankový.
09:20'
Redhwaks toho vepředu moc nevymysleli, a tak mohli jít do útoku hostující hráči, jenže i ti přišil o puk ve středním pásmu.
08:43'
A ti se hnali do zajímavé pozice, ze které klidně mohl padnout první gól! Mauer si najel s pukem až do střelecké pozice. Mířil na přední tyč, ovšem Nihlstorp jeho ránu vyrazil do ochranné sítě.
08:18'
V obranné třetině Mnichova bylo k vidění několik osobních soubojů a boj o puk u mantinelu. Z toho nakonec vyšli vítězně hosté.
07:28'
Domácí jsou ovšem v posledních minutách lepším týmem! Do dobré pozice si sjel Janolhs a nevyslal špatnou ránu. Reich zasáhl levým betonem.
07:02'
Hra nám plyne celkem rychle, máme za sebou již nějakých osm minut hry, ale žádnou gólovku jsme ještě neviděli.
06:15'
Tentokrát to chtěl Mnichov zkusit dlouhým pasem, jenže kotouč dojel až za branku domácího celku. Zakázané uvolnění a buly v obranném pásmu Mnichova.
05:51'
No, a nebyl to vůbec špatný útok, jelikož hosté měli tlak. Nejprve přišla přihrávka před branku, kde hráč Mnichova zakončil, ovšem nemířil dobře. Poté přišel ještě pokus od modré, ale ani ten netrefil bránu.
05:14'
Hokejisté v červených dresech jsou nastěhováni v útočné třetině, jenže zde dlouho nevydrželi. Red Bull se velmi rychle osvobodil a může zaútočit.
04:16'
Boyle ještě zatavil puk v útočném pásmu, ale Mnichov nic nepředvedl. Naopak přišla první střela v utkání na druhé straně! Setkov mířil dobře, ale Reich si s jeho pokusem poradil a puk vyrazil.
03:34'
A neviděli jsme jí ani tentokrát. Malmö se dostalo do útočného pásma, ale finální přihrávka, jež mířila do prostoru kruhu, byla zastavena včas.
02:48'
Oba týmy se snaží hrát ze začátku utkání hodně aktivně, ale zatím to nepřineslo ani jednu střelu na bránu, přestože máme za sebou tři minuty hry.
02:27'
Kapitán hostujícího celku Jason Jaffray se hnal s pukem do útočného pásma a do zakončení. Rozhodčí však pískal, jelikož branka se ocitla mimo postavení.
01:50'
Moc špatnou přihrávku vymyslel domácí obránce, a tak tu byla první zajímavá šance hostí! Daubner vystihl přihrávku, jenže jeho pas jen prolétl brankovištěm.
01:11'
Kotouč mají na svých hokejkách Redhawks. Ti se celkem rychle dostali do útočného pásma, kam puk nahodili. Zde se ho však zmocnili Mnichovští.
00:39'
Moc toho ovšem nevymysleli, navíc to byli oni, kdo nakonec zahrál zakázané uvolnění. Mnichov se ale k puku nedostal a nemohl vystřelit.
00:18'
Utkání nám začalo! Hostující hokejisté nastoupili v bílých dresech, zatímco ti domácí v červených. Ti jako první vyhráli buly a pustili se do útoku.
00:01'
Oba týmy jsou již na ledě! Jako první jsme slyšeli hymnu hokejové LM. Následovala hymna německého týmu. Jako poslední tedy bude k slyšení švédská.

Malmö Redhawks: Nihlstorp (Alsenfelt) – Arell, Lerby, Björlin, Warg, Lassen, Grans, Setkov, Hallberg – Molin, Händemark, M. Sylvegård – Hardt, Forsberg, Olofsson – Görtz, Wemmenborn, E. Sylvegård – Janolhs, Komarek, Rosdahl.

EHC Red Bull Mnichov: Reich (Fießinger) – Joslin, Abeltshauser, Aulie, Boyle, Quaas, Button, Bodnarchuk – Mayenschein, Stajan, Mitchell – Mauer, Voakes, Kastner – Schütz, Jaffray, Eder – Daubner, Eder, Lobach.

Rozhodčí: Vannersted, Harnebring – Lundgren, Nyqvist.
Dnešní utkání rozhodně může být atraktivní, Malmö se totiž stále může dostat před svého soupeře v případě výhry za tři body o dvě a více branek. Mnichov zase bude posílen výhrou, kterou urval před týdnem na vlastním ledě, když Redhwaks porazil brankou vteřinu před koncem základní hrací doby.
1. utkání v rámci LM (9.10.)

Red Bull Mnichov – Malmö Redhawks 3:2

Branky a nahrávky: 10. Mayenschein (Mauer, Kastner), 47. Kastner (Mauer, Abeltshauser), 60. Mayenschein (Abeltshauser, Stajan) – 28. Händemark (Sylvegård, Lerby), 51. Lerby (Komarek, Bryggman)

Sestava EHC Red Bull Mnichov: Reich (Fiessinger) – Abeltshauser, Seidenberg (A), Aulie, Bodnarchuk, Boyle (A), Button, Quaas – Hager (C), Stajan, Eder A. – Daubner, Mitchell (TS), Shugg – Mauer, Kastner, Mayenschein – Lobach, Eder T., Schütz

Sestava Malmö Redhawks: Nihlstorp (Gidbark) – Lassen, Setkov, Lerby, Olsson, Warg, Johansson, Kaijser – Sylvegård M., Händemark (C), Bryggman (TS) – Olofsson, Molin, Forsberg – Hetta (A), Komarek, Janolhs – Sylvegård E. (A), Wemmenborn, Hardt – Rosdahl
EHC Red Bull Mnichov

Tým z Německa má také jistý postup a dá se říci, že v tomto zápase už o tolik nejde. Mnichov odehrál taktéž pět utkání, ve kterých zvítězil čtyřikrát po šedesáti minutách a jednou padl. Celkový počet získaných bodů činí dvanáct, což mu zařídilo první pozici ve skupině B. Branek nasázel stejně jako soupeř, tedy 18, ale inkasoval jich jen jedenáct.

Ani hokejisté Red Bullu nehrají přesilové hry špatně, patří jim totiž třetí příčka. Lepší jsou jen Redhawks a Kometa Brno. Celkově využili rovných 28% početních výhod. Oslabení ovšem není dominantou Mnichova, je na tom ještě o něco hůře než jeho dnešní soupeř. Ubránil jich jen 75,57%.

Nejproduktivnější hráči:
John Mitchell – 8 bodů (1+7)
Trevor Parkes – 8 bodů (6+2)
Mads Christensen – 6 bodů (3+3)

Švédský tým má stejně jako jeho soupeř jistý postup do další fáze LM. Malmö má za sebou pět odehraných zápasů, ve kterých třikrát zvítězil v základní hrací době a dvakrát padl. Celkem tedy získal devět bodů, což ho řadí na druhé místo za vedoucí Mnichov. Celkem domácí hráči nasázeli osmnáct branek, zatímco jich inkasovali patnáct.

Redhawks hrají v letošním roce skvěle v přesilových hrách, jsou v nich totiž nejlepší ze všech týmů! Využili jich více než třetinu – 36,36% a tuto disciplínu vládnou naprosto neohroženě. Hra v oslabení už tak dobrá není. Domácí jsou někde v polovině všech týmů, když ubránili 79,31% početních výhod soupeře.