Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Frölunda : Zürich - 4. září 2021   14:05

Frölunda
Frölunda
21:41' Rosseli-Olsen  • 27:41' Špaček  • 44:50' Norlinder  • 62:00' Rosseli-Olsen
4:3
(0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Zürich
Zürich
03:38' Azevedo   • 48:10' Quenneville   • 55:15' Geering
Frölunda
Sjökvist (SWE), Bjälkander (SWE) – Lundgren (SWE), Malmqvist (SWE)
Frölundaborgs Isstadion, Göteborg
Zürich

Skončilo nám utkání mezi Frölundou a Curychem, po kterém se vedení ve skupině ujímá švédský celek. Domácí celkem může mrzet, že dnes berou pouze dva body, neboť ještě 12 minut před koncem třetí třetiny vedli o dvě branky a zároveň jim nebyla uznána branka, která padla pár sekund po limitu. Curych se do utkání vrátil, ale na víc než bod dnes nedosáhl. Rozdílový gól si v prodloužení připsal Mats Rosseli-Olsen, který se trefil dokonce dvakrát. Dva kanadské body si připsal i český útočník Michael Špaček.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne. Na počtenou!

Frölunda právě vstřelila branku!
Po dvou minutách prodloužení je o vítězi dnešního utkání jasno! Frölunda se přece jen dočkala. Druhou branku v utkání vsítil MATS ROSSELI-OLSEN, který měl na pravém kruhu až příliš mnoho prostoru, a proto zavěsil naprosto parádně přímo do víka. 4:3 po prodloužení. Asistence: Max Friberg a Simon Edvinsson.
61:42'
Michael Špaček už poměrně dlouho drží puk v útočném pásmu. Teď čeká, až jeho spoluhráč dostřídá.
61:00'
V první minutě prodloužení byl aktivnější hostující Curych, ale brankáře Rubina zatím přímo neprověřil.
60:18'
Quenneville se ve velké rychlosti prodral ke střele, jenže jeho pokus byl hokejkami domácích poslán nad bránu.
60:01'
60:00'
59:59'
Branka padla až po vypršení hracího času, takže Frölunda se rozhodnutí v úplném závěru nedočkala.
59:59'
Frölunda vstřelila Maxem Fribergem branku, ale teď je otázka, jestli gól padl ještě před vypršením základní hrací doby. Sudí to zkoumají.
59:35'
Domácí si berou oddechový čas.
59:35'
Friberg obkroužil bránu a ještě si našel prostor ke střele. Waeber předvedl důležitý zákrok, po kterém přerušil hru.
59:07'
První formace hostů byla opět vidět. Hlavně spolupráce mezi Azevedem a Krügerem je po dobu celého utkání hodně nebezpečná.
58:34'
Rosseli-Olsen předvedl šikovnou kličku, ale ihned po ní ztratil rovnováhu. Fanoušci si žádali vyloučení, ale to v tento čas už asi nepřijde.
57:50'
Friberg se snažil z rohu pásma dostat před bránu, ale kotouč mu nakonec přeskočil hokejku. Snadná práce pro defenzívu Curychu.
57:17'
Konec řádné hrací doby se neustále blíží. Prodloužení je tedy stále reálnější.
56:14'
Nepříjemnosti musel řešit i hostující brankář Waeber, kterému kotouč skákal na brankovišti. Dorážka ale v podání hráčů v červených dresech nepřišla.
55:15'
Lions právě vstřelili branku!
Máme srovnáno! Branku si její střelec PATRICK GEERING doslova vybojoval. Pomohl ofenzívě a usadil se před bránou domácích. Poté si počkal na přihrávku Azeveda a nádherně zametl do horního růžku. 3:3. Asistence: Justin Azevedo a Marcus Krüger.
54:29'
Norlinderova střela z pravé strany se od obránců Curychu odrazila do ochranné sítě.
54:14'
Pomalu ale jistě se dostáváme do závěrečné pasáže tohoto utkání. Rozdíl je stále jen jednobrankový, takže vše je ještě otevřené.
53:36'
Špaček odvedl pro Frölundu velmi cennou práci v rohu kluziště. Ušetřil sekundy a zároveň kotouč poslal za bránu.
53:14'
Bývalý obránce Philadelphie či Montrealu Christian Folin rychle dojel kotouč. Poté jej o hokejky hostujících hráčů otřel tak, že puk zapadl na střídačku.
52:36'
Máme tady komerční přestávku. Pokračovat budeme za pár desítek sekund.
52:19'
52:01'
Roe zavezl puk do útočného pásma. Poté jej poslal na Webera, který se tvrdě opřel do své rány. I tentokrát ale bránící hráči předvedli ukázkový blok.
51:31'
Rubin puk vyrazil mimo hrací plochu. Nebezpečně střílel ze strany Justin Azevedo.
51:11'
Diem si nezpracoval těžkou přihrávku ze strany. Kotouč si ale hosté stihli dojet jako první, takže jejich nápor pokračuje.
50:50'
Curych načal svou přesilovku pobytem v útočném pásmu. První střela z kruhu ale byla zastavena.
50:19'
Vyloučení v týmu Frölunda HC (Mats Rosseli-Olsen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
50:13'
Patrick Geering bez přípravy vypálil od modré čáry. Niklas Rubin dával pozor, se zákrokem větší problémy neměl.
49:46'
Dominik Diem si obhodil dva hráče Frölundy, jenže poté se už objevil v nepříliš ideální střelecké pozici. I tak zkoušel Rubina překvapit, nicméně trefil jen a pouze boční síť.
49:17'
Curych je po snížení na koni a v tuto chvíli opět pobývá v útočném pásmu.
48:57'
Domácí brankář potřeboval něco upravit na masce, takže chvíli se znovu nehrálo.
48:10'
Hosté se vrací do zápasu. Po rychlé kombinaci mezi Krügerem a Sigristem se ke střele z levého kruhu dostal JOEL QUENNEVILLE, jenž touš parádně utáhl k zadní tyči. 3:2. Asistence: Justin Sigrist a Marcus Krüger.
47:21'
Po komerční přestávce už pokračujeme ve hře. Vhazovalo se v útočném pásmu hostujícího týmu.
47:01'
Friberg si nabruslil na střed útočného pásma, odkud prudce vypálil. Waeber se objevil na správném místě, tudíž ránu zneškodnit dokázal.
46:20'
Domácí celek je i nadále aktivnější a teď to vypadá, že si už s přehledem půjde za ziskem tří bodů. Nicméně hotovo ani zdaleka ještě není.
45:38'
Rubin musel dávat na druhé straně pozor, ale zakončení Diema bylo na poslední možnou chvíli sraženo.
44:50'
Přesilovka domácích je využita! Michael Špaček dostal kotouč na hůl na levém kruhu a poté jej posunul na střed MATTIASI NORLINDEROVI. Obránce Frölundy tvrdě pálil přesně k pravé tyči ze svého pohledu, takže domácí vedou už o dvě branky. 3:1. Asistence: Michael Špaček a Ryan Lasch.
44:08'
Vyloučení v týmu ZSC Lions (Dario Trutmann – 2 min., držení).
43:55'
Domácí mají ponechanou výhodu. Druhá formace Švédů teď pořádně zatápí pod kotlem.
43:25'
Teď se hraje převážně ve středním pásmu. Oba celky hledají varianty, jak se dostat do útočných pozic.
42:48'
Nyní se už hraje v pěti na obou stranách. Je nutné říct, že hosté tedy nevyužili pětiminutovou početní výhodu ani jedním gólem.
41:54'
Na konci oslabení pošetřil pro Frölundu cenné sekundy Jan Muršak, který posléze zvolil dlouhou přihrávku do vlastního pásma.
41:15'
Noreau přihrával po mantinelu, ale svého kolegu spíše zahnal. Nyní se o kotouč tvrdě bojuje v rohu kluziště.
40:39'
Hosté situaci v útočném pásmu šikovně vykombinovali, ale Rubin pokus z vrcholu pravého kruhu vyrazil do rohu kluziště. Curych ještě dohrává svou dlouhou přesilovku z konce druhé části.
40:01'
Za námi je čtyřicet minut. Ve druhé třetině byla Frölunda jasně lepší, skóre překlopila na svou stranu a ještě k tomu všemu měla i několik dalších gólových šancí. Zatím rozdílovou branku má na svědomí Michael Špaček, nicméně Curych ještě nějaký čas hned na začátku třetí periody stráví v přesilovce.
40:00'
39:42'
Štěstí zkusil v oslabení i Jan Muršak. Slovinský hokejista ale brankový prostor netrefil.
39:12'
Po chybě hostujícího gólmana to vypadalo, že domácí budou střílet do prázdné brány, ale nakonec obránce nebezpečí zažehnal.
38:40'
Pro obránce Frölundy je nesmírně důležité, že Niklas Rubin kotouče nevyráží. Pravidelně je zachycuje hned napoprvé.
38:22'
Dominik Diem nabízel kotouč před bránu k teči. Krüger touš opravdu zasáhl, ale pro Rubina to vážnější komplikace nebyly.
38:00'
Hosté svou přesilovku ale zatím moc kvalitně nehrají. Nyní honí kotouč jen ve své třetině.
37:16'
Yannick Weber pálil z prvního doteku na levém kruhu. Rubin se ale dokázal přemístit a veškerý volný prostor utěsnil.
37:04'
Johan Sundström dostal za svůj faul kolenem na Justina Azeveda trest na pět minut a do konce utkání. Curych tak bude hrát velmi dlouhou přesilovku.
37:00'
Krüger hledal šikovnou zadovkou Azeveda, který byl na poslední chvíli zablokován. O pár sekund později došlo k faulu, takže Curych si zahraje přesilovku.
36:31'
Frölunda se znovu chce usadit v útočné třetině. Tentokrát si pomáhá nahozením.
35:56'
Edvinsson asi už měl pálit od modré čáry, neboť prostoru před sebou měl dostatek. Nakonec ale zvolil přihrávku a jeho spoluhráči se později k zakončení nedostali.
34:49'
Švédové jsou ve druhé třetině jasně lepším týmem. Častěji drží puk na svých hokejkách, což potvrzují i nyní.
33:59'
Hostující brankář se opět musel mít na pozoru. Dvakrát vykopával pravým betonem. Nejprve střelu z křídla a poté i dorážku.
33:24'
Už po skončení přesilovky si Carlsson našel místo mezi kruhy, odkud vystřelil z první. Jeho rána ale mezi tři tyče nezapadla.
32:19'
Frölunda sice ve své přesilovce vsítila Patrikem Carlssonem další gól, ale ten po trenérské výzvě Curychu uznán nebyl. Jeden z domácích hráčů se totiž pohyboval v brankovišti a znemožnil tak Waeberovi zasáhnout.
31:52'
To, co předvádí Ludovic Waeber ve druhé třetině, je opravdu neuvěřitelné. Frölunda se dostala do přečíslení, které zakončil Lasch, ale hostující gólman si na poslední chvíli mezírku mezi betony pokryl.
31:04'
Curych už je ve čtyřech a v tuto chvíli odpaluje černou gumu přes všechny čáry. Získává tedy důležité vteřiny.
30:46'
Domácí hrají zkrácenou přesilovku pěti proti třem. Hned po vhazování prověřil pozornost hostujícího brankáře Špaček, který ale zatím další gól nepřidal. Waeber se i tentokrát zaskvěl.
30:34'
Vyloučení v týmu ZSC Lions (Patrick Geering – 2 min., podrážení).
30:25'
Nilsson se zjevil v ještě daleko zřetelnější šanci. Před sebou měl úplně prázdnou bránu, ale Waeber ještě skočil rybičku a lapačkou jeho ránu zastavil. Výborný zákrok.
30:09'
Michael Špaček z levého kruhu diriguje další ofenzivní snažení Frölundy.
29:30'
Domácí to nyní sehráli skvěle a nebyli vůbec daleko ke vstřelení dalšího gólu. Na konci celé akce byl Jacob Nilsson, jehož střelu hostující brankář fantasticky vykryl.
28:56'
Vyloučení v týmu ZSC Lions (Christian Marti – 2 min., sekání).
28:50'
Atmosféra v aréně se najednou podstatně zvedla. Frölunda je při chuti a i po vstřelení druhého gólu pobývá ve třetině soupeře.
27:41'
Švédský tým jde poprvé v zápase do vedení, přičemž jej do něj poslal český útočník MICHAEL ŠPAČEK. Po akci Maxe Friberga získal prostor před bránou. Za ležícího Waebera už kotouč dorazil celkem jednoduše. 2:1. Asistence: Max Friberg a Simon Edvinsson.
27:19'
Jde vidět, že oba týmy mají velmi dobře propracovaný systém na defenzivní polovině. Přečíslení jsme dnes zatím viděli skutečně málo.
26:36'
Simon Edvinsson se probíjel po levé straně. Zvolil střelu z celkem znatelného úhlu, ale Ludovic Waeber si přední tyč celkem s přehledem pokryl.
25:43'
Lvi se po střele Noreaua shlukli před bránou soupeře, nicméně k teči se v daný moment nedostali.
25:15'
Krüger se v brankovišti domácího celku pohyboval až příliš důrazně. Rozhodčí hru vykazují do středního pásma.
25:06'
Rubin raději přikryl nahozený kotouč pod svou lapačkou. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po jeho levici.
24:42'
Laschova přihrávka skončila icingem. Po delší době se bude vhazovat v obranném pásmu Frölundy.
24:27'
Stefan Elliott to zkoušel zápěstím. Jeho střelecký pokus byl ale zadáky hostujícího celku poslán do ochranné sítě.
23:58'
Jeden z domácích hráčů se šikovně vytočil, najel si před bránu a tam jen těsně přestřelil horní tyč.
23:22'
Domácí uklidňují hru za svou bránou. Mezitím útočná trojice střídá.
22:15'
Chvíli po inkasování se do šance dostal i Curych. Rána Quennevillea ze strany ale skončila na Rubinově vyrážečce.
21:41'
Domácí vyrovnávají hned na začátku prostřední periody. Ryan Lasch potáhl kotouč středem kluziště a poté v tandemu uvolnil spoluhráče. Tím byl MATS ROSSELI-OLSEN, jenž následně úspěšně zavěsil k zadní tyči. 1:1. Asistence: Ryan Lasch a Patrik Carlsson.
21:02'
Frölunda se dostávala do dobré pozice, jenže finální přihrávka ani tentokrát úspěšná nebyla.
20:26'
Hned na začátku třetiny se Curych provinil odpalem na zakázané uvolnění. Nyní se hraje v jeho obranném pásmu.
20:01'
Skončila nám první třetina, která nabídla jednu branku, a to na straně hostujícího Curychu. Švýcarský tým poslal do vedení už ve 4. minutě Justin Azevedo, který se před brankovištěm zorientoval nejlépe. Frölunda měla několik velkých šancí, ale na brankáře Waebera si zatím nepřišla.
20:00'
19:41'
Po sympatické souhře hostů se čtveřice hráčů domácího celku dokázala ubránit.
18:50'
Azevedo se na levém kruhu protlačil ke střele, kterou umisťoval velice šikovně k bližší šibenici. Pozorný Rubin vystrčil rameno a podruhé v utkání neinkasoval.
18:08'
Po zpětné přihrávce Bodenmanna skončil kotouč na střídačce Frölundy. Následně se bude vhazovat v pásmu domácích, protože kotouče se naposledy dotkl hráč v červeném dresu.
17:49'
Vyloučení v týmu Frölunda HC (Christian Folin – 2 min., nedovolené bránění).
17:35'
Po zákroku Rubina přichází na řadu komerční přestávka. Z první třetiny se bude hrát ještě 145 sekund.
17:15'
Enzo Guebey si u mantinelu pomohl na hranici pravidel. Potřetí v utkání ale hostující hráč na trestnou lavici zatím nepůjde.
16:24'
Lions se nyní celkem trápili v rozehrávce, ale ošemetnou situaci nakonec dokázali zvládnout poměrně slušně.
15:46'
Joel Quenneville byl soupeřem velmi důrazně přitlačen na mantinel. Vylučovat se nebude, neboť se jednalo o čistý hit.
14:57'
Teď má Frölunda tlak, ale na skóre to zatím poznat není. Curych stále drží jednobrankové vedení.
14:16'
Lasu se dostal ve velké rychlosti do šance. V přečíslení dva na jednoho zvolil střelu, ale Waeber opět výborně zakročil.
13:42'
13:26'
Patrik Carlsson se uvolnil na pravé straně, přičemž zvolil i rychlé zakončení. Kotouč poskakoval před brankovištěm, ale k dorážce se žádný z hráčů v červeném nedostal.
12:36'
Přihrávku na Špačka jeden z hostujících hráčů zastavil, takže Švýcaři mohou v tuto chvíli prostřídat.
11:50'
Hned po buly to zkoušel směrem po bráně Curychu Nilsson. Vzápětí se k ráně z vrcholu kruhu dostal i Joel Lundqvist, jenž však trefil připravenou hruď Waebera.
11:42'
Vyloučení v týmu ZSC Lions (Phil Baltisberger – 2 min., krosček).
11:22'
Folin našel Friberga, jehož pokus z první skončil zhruba metr vedle brány. Curych se ale ocitá pod velkým tlakem.
10:39'
Domácí se musí vracet do vlastního pásma, avšak po skončení přesilovky jsou na kotouči jen a jen oni.
09:15'
Už po skončení přesilovky to vypadalo, že střela Muršaka ze strany skončila v síti, nicméně kotouč poskakoval jen na síti boční. Mnoho hráčů Frölundy už zvedalo ruce nad hlavu.
08:25'
Lundqvist operoval před brankovištěm, ale ani on nedokázal zpracovat těžkou přihrávku zpoza brány. Je to zatím bez střel v podání domácích.
07:54'
Frölunda zajímavě kombinovala v útočném pásmu, ale zpětná přihrávka Špačka přesná nebyla. Domácí se musí vracet do střední třetiny.
07:11'
Vyloučení v týmu ZSC Lions (Patrick Geering – 2 min., hákování).
07:07'
Velmi aktivní Geering připravil střeleckou pozici pro Diema, jehož pokus skončil na pravém rameni brankáře Rubina.
06:12'
Rosseli-Olsen se protáhl z levého křídla až ke střele. Jeho pokus ale skončil na bruslích bránících hráčů.
05:41'
Hosté znovu předvedli celkem rychlou útočnou akci, ale v zakončení tentokrát úspěšní nebyli.
05:10'
Nicklas Lasu se obtočil a zpoza brány chtěl zastrčit kotouč za tyč. Levý beton brankáře Waebere ale byl na svém místě.
04:53'
Domácí už hrají v útočném pásmu. Hned dvakrát za sebou napřahovali mezi kruhy, avšak pozorná defenzíva Švýcarů vždy dokázala zapracovat.
03:38'
Hosté se v průběhu 4. minuty ujímají vedení. Dobrou práci u mantinelu především odvedl Marcus Krüger, jehož přihrávka mířila k modré čáře. Z toho prostoru přišla střela, ale touš zůstal před brankovištěm. Tam se nejlépe zorientoval JUSTIN AZEVEDO, kterého jsme ještě nedávno mohli vídat v KHL. 0:1. Asistence: Simon Bodenmann a Patrick Geering.
02:58'
Maxim Noreau skvěle pomohl ofenzívě, avšak v mezikruží ztratil rovnováhu, takže ve snaze přihrát spadl na zem.
02:24'
Folin tvrdě pálil od modré čáry. Brankář Curychu toho sice moc neviděl, ale zasahovat nemusel, neboť černá guma zamířila do rohu kluziště.
01:41'
Teď už hraje švédský celek v útočném pásmu. Aktivně si počíná hlavně český hokejista Michael Špaček.
01:00'
Garrett Roe z rohu kluziště krásně uvolnil obránce Geeringa, který se dostal před brankáře Rubina. Ten jej ale skvěle vychytal levým betonem, takže skóre se hned v úvodu neměnilo.
00:27'
Joel Lundqvist si počkal na přihrávku spoluhráče a poté si z pravé strany najel do střelecké pozice. Jeho pokus bekhendem skončil v lapačce Ludovice Waebera.
00:01'
Oba celky už přijíždějí na led. Ještě si samozřejmě vyslechneme švýcarskou a švédskou hymnu. Frölunda dnes bude hrát v červených dresech, Curych v dresech bílých.

Frölunda HC: Rubin (Tomkins) – Edvinsson, Folin, Norlinder, Elliott, Ekbom, Johansson, Olsson – Henriksson, Lundqvist, Friberg – Nilsson, Špaček, Muršak – Rosseli-Olsen, Carlsson, Lasch – Söderblom, Niederbach, Lasu – Sundström

ZSC Lions: Waeber (Flüeler) – Marti, Noreau, Geering, Weber, Baltisberger, Trutmann, Guebey – Bodenmann, Krüger, Azevedo – Backman, Roe, Quenneville – Diem, Sigrist, Sopa – Pedretti, Schappi, Aeschlimann – Hayes

Rozhodčí: Sjökvist (SWE), Bjälkander (SWE) – Lundgren (SWE), Malmqvist (SWE).
Dnes se nám na domácím ledě představí hned čtyřnásobný vítěz této soutěže. Frölunda pobývá na postupových příčkách i letos, z úvodních tří zápasů vytěžila 6 bodů. Dvakrát porazila Mladou Boleslav, ale mezitím prohrála právě na ledě švýcarského Curychu.

Curych je na tom bodově úplně stejně, takže dnes budeme sledovat utkání dvou nejlepších celků této skupiny. Švýcaři se dvakrát utkali s IFK Helsinky, které porazili 2:0, ale na úvod s nimi doma prohráli 0:3. V zápasech Curychu moc branek nepadá, tento celek má totiž po třech zápasech skóre na poměru 6:5.
Hezké sobotní odpoledne u sledování textového přenosu z hokejové Ligy mistrů. Frölunda HC dnes přivítá ZSC Lions. Začínáme krátce po druhé hodině odpolední. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:05.