Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Slovan Bratislava  : Fribourg - 4. září 2021   17:30

Slovan Bratislava
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
Fribourg
Fribourg
33:59' Schmid   • 57:59' Desharnais
Stano (SVK), Žák (SVK) – Šoltés (SVK), Synek (SVK)
Aréna Ondreja Nepelu
1 914 diváků
Fribourg

Skončilo nám utkání mezi Slovanem a Fribourgem. Hostující tým vyhrál i své čtvrté utkání v letošní Lize mistrů. Po dvou výhrách nad Třincem porazil doma i venku bratislavský Slovan. Dnes to na góly bylo chudší utkání, ale i tak tři body putují do Švýcarska. O góly celku Fribourg-Gottéron se dnes postarali Sandro Schmid a David Desharnais.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám hezký zbytek dnešního večera. Na počtenou!

59:22'
Hosté už drží kotouč za svou bránou a kontrolují čas. Je jisté, že ani dnes nepoznají v Lize mistrů hořkost porážky.
58:54'
Kupředu se hnal i Walser, ale jeho šance na levé straně dalším gólem neskončila.
57:59'
Fribourg-Gottéron právě vstřelil branku!
Je hotovo! Fribourg přidává druhou branku. MacKenzie na modré čáře napálil DAVIDA DESHARNAISE, který si to mířil úplně sám na prázdnou bránu. Nabídnutou šancí nepohrdnul. 0:2. Asistence: Raphael Diaz.
57:08'
V pásmu Fribourgu si sice domácí vytvořili tlak, ale žádná vážnější šance při něm nevznikla. Hughes raději zastavil hru.
56:40'
Šest hráčů domácího celku je na ledě. Slovan to zkouší při powerplay už nyní.
56:38'
Patrik Maier vyslal ránu z vrcholu kruhu, se kterou ale Connor Hughes žádné problémy neměl. Následoval oddechový čas bratislavského Slovanu.
56:12'
Fribourg se i po skončení své přesilovky držel v útočném pásmu, což mu samozřejmě vyhovuje. Uvidíme, co Slovan v posledních čtyřech minutách ještě vymyslí.
55:44'
Přesilová hra hostujícího celku je minulostí. Hned po ní přikryl Gudlevskis kotouč pod svou lapačkou.
55:26'
Neuspěl ani z pravého kruhu DiDomenico. Bránící hráči Slovanu jeho pokus zastavili.
54:49'
Na konci rychlé souhry hostů byl Brodin, jemuž se ale střela nepovedla. Možná při ní dokonce i zlomil hůl.
54:16'
Vyhození domácích zamířilo jen k obránci Fribourgu. Nicméně Sutter útočné pásmo neudržel.
53:44'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Joona Jääskeläinen – 2 min., hákování).
53:32'
Hra už pokračuje. Stále se však obrázek hry na ledě nemění. Je to taková vyčkávaná, přičemž Slovan čeká na každou vhodnou chvíli k zakončení.
52:44'
Na řadu přichází poslední komerční pauza tohoto utkání.
52:09'
Yogan si rozmyslel přihrávku do strany, a proto pouze nahodil kotouč na zadní mantinel. Tam ale byli první hosté.
51:24'
Daniel Brodin dostal přihrávku do tandemu. Svou ránu chtěl co nejlépe ukrýt, ale nakonec měl smůlu. Bránu totiž netrefil.
50:40'
Obránci hostů si teď skvěle vypomohli a další složitou situaci dokázali vyřešit. Poté měli dostatek času a prostoru na vystřídání.
49:53'
Milan Kytnár se objevil ve skvělé pozici těsně před brankovištěm. Z těsné blízkosti ale bránu o pár centimetrů minul. Vyrovnání nebylo daleko.
49:18'
Celek v tmavě modrých dresech se ale nadechl a několikrát před Hughesovou bránou obráncům Fribourgu pořádně zavařil.
48:49'
Michal Sersen tvrdě napřáhl od modré čáry. Ránu slovenského reprezentanta ale Diaz srazil.
48:13'
Větší šance ve třetí třetině k vidění nejsou. Změní se to v dalším průběhu?
47:42'
Fribourg se snaží o co nejaktivnější hru v útočném pásmu, ale zatím se až před branku moc nedostává.
46:53'
Na konci přesilovky ještě zkusil štěstí obránce MacKenzie, jehož pokus Hughes vyrazil. Teď už ale pádí dopředu Švýcaři.
46:18'
Domácí sice sympaticky kombinovali v útočném pásmu, ale obranný val Fribourgu nikterak neohrozili. Poté nezachytili vyhození.
45:34'
Milan Kytnár vystřelil z pravého kruhu. Jeho rána ale zamířila do připravené Hughesovy lapačky.
45:12'
Hughes dokázal vyrazit skryté nahození od modré čáry. Poslal kotouč do rohu kluziště, kde však poctivě zapracovali domácí.
44:52'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Connor Hughes – 2 min., zdržování hry).
44:36'
Hosté rozhodně nikam nespěchají. Nyní si předávají kotouč v obranném pásmu.
43:32'
Tvrdá střela od modré čáry skončila na pravém betonu brankáře Gudlevskise, který chytá, stejně jako jeho kolega na opačné straně, velmi dobrý zápas.
43:00'
Lukošík se svým spoluhráčem nic vymyslet nedokázal. Mířili totiž mezi tři bránící hráče hostů.
42:32'
Nathan Marchon velmi ošklivě dopadl na mantinel. O faul se ale nejednalo, bylo to v osobním souboji bez zavinění. Zdá se ale, že útočník Fribourgu bude v pořádku.
42:24'
Zigo hledal svého kolegu v předbrankovém prostoru, ale k přesnější kombinaci několik centimetrů chybělo.
41:51'
Před bránou Slovanu se ale neusadili na dlouhou dobu. Nyní to je takové dobývání středního pásma.
41:24'
Kamerzin dobruslil nahození Slovanu a poté s přehledem rozehrál. Hosté tedy hrají už v útočném pásmu.
40:46'
Třetí třetina začala opatrně z obou stran. Ani jeden celek se nikam bezhlavě nežene.
40:20'
40:01'
Za námi je prostřední perioda, která vyzněla lépe pro hostující Fribourg-Gottéron, který se dostal do jednobrankového vedení. Zatím jediným střelcem utkání je Sandro Schmid. I Slovan však měl velké šance, ale na Hughese dosud recept nenašel.
40:00'
39:31'
Do konce druhé periody zbývá zhruba třicet sekund. Fribourg ale hraje daleko od brány svého soupeře.
38:42'
Nepřesnost Fribourgu znamená, že kotouč se dokutálel do středního pásma. Hosté tedy musí s útočnou akcí začínat znovu.
38:20'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (William Rapuzzi – 2 min., naražení zezadu).
38:09'
Kamerzina zastavil s postupem vpřed ofsajd. Bude se vhazovat na středovém kruhu.
37:39'
Utažená střela od modré čáry skončila nad domácí bránou. Teď jsou hokejisté v bílých dresech na koni.
36:48'
Zakázané uvolnění se nepískalo, jelikož hostující Rossi dobruslil nahozený kotouč jako první.
35:59'
Raphael Diaz se protáhl až k zakončení z levého křídla. Brankář Slovanu toho moc neviděl. Švýcarský zadák prudkou střelou orazítkoval horní tyč.
35:30'
Hostující celek se tentokrát ve třetině soupeře neusadil, přestože měl výhodu vhazování před Gudlevskisem.
34:36'
Po krátké přesilovce Slovanu už jsou oba celky v plném počtu. Jak domácí celek zareaguje na první gól Fribourgu?
33:59'
Hostující celek se na konci 34. minuty dostává do vedení! Ryan Gunderson přenechal kotouč do tandemu SANDRU SCHMIDOVI, jehož ránu zápěstím Gudlevskis zastavit nedokázal. 0:1. Asistence: Ryan Gunderson a Raphael Diaz.
33:36'
Slovan při hře čtyř proti čtyřem pádil dopředu, jenže Gachulinec přihrávku na střed nezvládl.
32:59'
Při střele z levého křídla se Desharnais neprosadil. Gudlevskis těžkou práci neměl, kotouč s přehledem přikryl na svou hruď.
32:36'
Vyloučení v týmu Fribourg-Gottéron (Christopher DiDomenico – 2 min., vysoká hůl).
32:15'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Martin Štajnoch – 2 min., nedovolené bránění).
32:05'
Ani tentokrát to celku v modrých dresech nevyšlo s udržením se v útočné třetině.
31:28'
Hosté nyní dvakrát po sobě vyhodili kotouč do pásma Slovanu. Slovenskému celku chybí při přesilovce klid na hokejkách.
30:58'
Matt MacKenzie vystřelil od modré čáry hned po vyhraném vhazování. Bohužel pro něj, trefil jen prvního před sebou stojícího hráče.
30:37'
Vyloučení v týmu Fribourg-Gottéron (Samuel Walser – 2 min., vysoká hůl).
29:51'
Gunderson pálil od modré čáry zápěstím. Jeho projektil zamířil jen kousek nad horní tyč.
28:33'
Nyní se hosté dostali do mírného tlaku, ale Slovan se v okolí své svatyně poctivě brání.
27:59'
Stahovačka Schmida ve střední třetině ideální nebyla. Útočník švýcarského celku o kotouč přišel.
27:07'
Urbánek posílal před bránu soupeře střílenou pobídku, ale Hughes si hokejkou poradil. Poté už vpřed zamířili hosté.
26:36'
V předbrankovém prostoru Fribourgu byla k vidění nepřehledná situace. Dobře se zorientoval Adam Lukošík, jenž ale nezvedl puk přes ležícího Hughese. Druhá velká šance Slovanu v této periodě.
26:12'
Slováci nyní mají problém s přechodem do útoku. Museli si pomoct nahozením.
25:17'
Útočník Jobin si najel až k modré čáře, ze které také zápěstím vystřelil. Gudlevskis neudělal pohyb navíc a zasáhl velmi jistým způsobem.
24:52'
Křížná přihrávka hostů letěla na pravou stranu, jenže obránce Sersen dokázal vložit do pobídky hůl.
24:10'
Slovan ubránil i druhé oslabení během krátké doby. Skóre tak zůstává bezbrankové.
23:32'
Před brankovištěm domácích bylo rušno. Bránící hráči ale zatím vše zvládli.
23:02'
Jörgova přihrávka přesná nebyla. Poté se Slovan zmocnil puku a vyhodil jej přes všechny čáry.
22:37'
Diaz si vyměnil touš se spoluhráčem a poté prudce vystřelil. Horní růžek minul o pár čísel.
22:10'
21:57'
21:52'
Na konci oslabení se Slovan dostal do velké šance. Daniel Gachulinec si najel do střelecké pozice mezi kruhy a svým pokusem k pravé tyči pořádně protáhl lapačku Hughese.
21:18'
Herren zkusil vystřelit od modré čáry, ale brankový prostor celkem znatelně minul.
20:44'
Fribourg hraje přesilovku, kterou si vybojoval na konci první třetiny. Zatím se mu však nedaří se usadit ve třetině soupeře.
20:01'
První třetina nám v Bratislavě žádnou branku nenabídla. Optickou převahu sice asi měli hosté, ale nic z ní vytěžit nedokázali. Slovan se nadechl až ve druhé části úvodní periody, avšak Hughese zas tolik neprověřil.
20:00'
19:57'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Tomáš Zigo – 2 min., krosček).
19:27'
S rychlým výpadem středem kluziště si Gudlevskis poradil. Rána šla však do horních pater brány, takže rozhodně to nic příjemného nebylo.
19:00'
Hlasatel oznámil, že probíhá poslední minuta první třetiny. V útočném pásmu teď pro změnu hraje Slovan.
18:09'
Fribourg se dostal pořádně na kotouč a nyní zkouší kombinovat z pravé strany na levou.
17:31'
Na druhé straně se do zajímavé pozice dostával Walser, ale obránci Slovanu jej na poslední možnou chvíli zastavili.
16:50'
Nahození Jääskeläinena od modré čáry vůbec nebylo špatné. Dokonce před brankovištěm přišla i teč, ale Hughes dával pozor.
16:08'
Švýcaři se ale v posledních desítkách sekund dostávají pod mírný tlak Slovanu. Nyní museli vyhodit až na zakázané uvolnění.
15:50'
Dobrou ránu vyslali i domácí, ale Beňův pokus brankář Hughes moc dobře viděl. Překvapit se teda nenechal.
15:32'
Gudlevskis měl mírné problémy se střelou Samuela Walsera z levé strany. Nadvakrát si ale úspěšně poradil.
15:10'
14:49'
Daniel Brodin odvedl na konci oslabení dobrou práci v útočném pásmu. Své snažení zakončil střelou, která mezi tři tyče nešla.
14:19'
Tomáš Zigo se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu. Jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě.
14:01'
Hosté posílají kotouč přes všechny čáry co nejdále od své brány. Zatím se brání velmi dobře.
13:42'
Slovan načal svou první přesilovku v utkání, ale zatím se v útočném pásmu pořádně neusadil.
13:10'
Vyloučení v týmu Fribourg-Gottéron (Christopher DiDomenico – 2 min., hrubost).
12:51'
Mauro Jörg dostal na pravé straně dostatek prostoru. Vypálil tvrdým golfákem, ale bránu minul. K teči před bránou zároveň nedošlo.
12:22'
S tvrdou střelou od modré čáry brankář Hughes větší problémy neměl. Do kotouče se opřel Martin Štajnoch.
11:50'
Michal Sersen si dobruslil nahozený kotouč jako první, tudíž je pískáno zakázané uvolnění hostujícího týmu.
11:28'
Další ofsajd, tentokrát byl k vidění v podání domácích hokejistů.
11:06'
Bránící hráči Fribourgu rozvážně čekají za bránou na nabídku spoluhráčů.
10:14'
Herren se snažil vypomoct svým spoluhráčům v útočném pásmu, avšak hosté kotouč trvaleji na svých hokejkách udržet nedokázali. Nyní už je puk v moci obránců Slovanu.
09:26'
Přihrávka na Rossiho mířila do ofsajdu. Hra se tak musela přerušit, vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:48'
Na svou první přímou střelu na bránu zatím slovenský celek čeká. Jakmile pobývá v útočném pásmu, tak obrana Fribourgu funguje precizně.
08:12'
Za sebou máme první komerční pauzu. Vhazovat se bude před Gudlevskisem.
07:36'
Domácí skvěle zakombinovali. K zakončení se z těsné blízkosti dostal David Desharnais, jehož ránu domácí brankář konečky prstů vytěsnil nad břevno.
06:58'
Zakázané uvolnění hostů. Poprvé v zápase se bude vhazovat v útočném pásmu Slovanu Bratislava.
06:08'
Nahození z velké dálky Gudlevskis vyrazil nad svou bránu, avšak Švýcaři už podle očekávání přebírají aktivitu.
05:12'
Raphael Diaz se chystal od modré čáry vystřelit, jenže kotouč mu přeskočil čepel, takže jeho celek se musel vrátit do neutrální zóny.
04:39'
Jeden z domácích hráčů si ve střední třetině počínal na hranici pravidel, ale poprvé v utkání se zatím vylučovat nebude.
04:13'
Hosté se znovu dostali ke střele, tentokrát od modré čáry. Lotyšský brankář ve službách Slovanu ale veškeré nebezpečí zastavil.
03:36'
Vypadalo to na ofsajd Švýcarů, ale hra pokračuje. Z pravé strany pálil Jörg, nicméně branku hostů netrefil.
03:02'
Hosté se i po vystřídání drží v útočné třetině. Jejich snaha u mantinelu ale vychází vniveč.
02:37'
Teď se už Fribourg objevil před bránou Slovanu. Gudlevskis měl plné ruce práce, střelu Desharnaise z mezikruží ale pokryl.
02:15'
Desharnais se s pukem musel vrátit na svou polovinu, neboť hráči v tmavě modrých dresech na něj dotírali.
01:39'
Oba celky střídají. Švýcaři se snaží dostat do první útočné akce.
01:04'
Vytočení zpoza brány se domácím nepovedlo dle představ. Poté se touš dostal na hokejky hostujících obránců.
00:37'
V útočném pásmu zatím začali domácí hokejisté, kteří si momentálně přihrávají. Hosté jsou stažení před svatyní.
00:01'
Bratislavskou arénou už zní hymny Švýcarska a Slovenska. Slovan bude hrát v modrých dresech, Fribourg v dresech bílých.

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Noskovič) – Maier, MacKenzie, Golian, Gachulinec, Štajnoch, Valach, Sersen, Beňo – Yogan, Rapuzzi, Jääskeläinen – Zigo, Preisinger, Takáč – J. Sukeľ, Bezák, Matoušek – Lukošík, Kytnár, Urbánek

Fribourg-Gottéron: Hughes (Berra) – Sutter, Gunderson, Diaz, Chavaillaz, Jecker, Kamerzin, Dufner – Jobin, Desharnais, Brodin – DiDomenico, Bykov, Herren – Jörg, Walser, Rossi – Marchon, Schmid, Bougro

Rozhodčí: Stano (SVK), Žák (SVK) – Šoltés (SVK), Synek (SVK).
Karty jsou ve skupině F rozdány jasně. Slovan v úvodních třech zápasech nezískal ani bod a společně s Třincem je tedy zatím na nule. Dvakrát podlehl Leksands a prohrál také ve Švýcarsku se svým dnešním soupeřem 2:5. Uvidíme, jak se slovenskému celku povede dnešní střetnutí.

Fribourg-Gottéron je jasným favoritem této skupiny, což také potvrzuje. Kromě Slovanu si poradil hned dvakrát s úřadujícím českým mistrem z Třince, kterého porazil 6:2 a 4:3.
Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z hokejové Ligy mistrů. Dnes společně budeme sledovat utkání mezi celky HC Slovan Bratislava a Fribourg-Gottéron. Začínáme v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.