Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Zürich : Frölunda - 28. srpna 2021   20:05

Frölunda

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Curychu, který favorita zápasu porazil poměrem 4:2. Frölunda Indians přitom v úvodu třetí třetiny hrála početní převahu 5 na 3, avšak tu nedokázala využít, což bylo klíčové. Curych totiž krátce poté podruhé srovnal krok a v následné přesilové hře se dokonce poprvé v tomto duelu dostal do vedení, které si udržel až do poslední vteřiny a své vedení ještě navýšil o další trefu.
59:36'
Lions právě vstřelili branku!
Tak tu máme ještě trefu do prázdné branky! Domácí se ujali kotouče, se kterým ve dvojici pronikli do středního pásma, odkud přesně do prázdné branky zakončil JUSTIN SIGRIST.
Asistence: Justin Azevedo, Christian Marti.
59:10'
Jeden z domácích nyní od červené mířil do prázdné branky, kde zaskočil obětavý obránce.
58:48'
Frölunda hraje v šesti!
58:24'
Domácí se nyní dostali do přečíslení, které ovšem nepřineslo ani zakončení. Na opačné straně šel proti trojici protihráčů hostující Nilsson.
57:15'
Nahrávka před branku nakonec proletěla až k modré čáře, kde to měl na dlouhou hokejku hostující Johansson, kterému se tak nepovedlo vystřelit.
55:44'
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Nicklas Lasu – 2 min., hrubost).
55:07'
Švédskému týmu se navíc nepovedla rozehrávka a po icingu se bude znovu vhazovat před Tomkinsem.
54:21'
Frölundě se povedlo přečkat další početní nevýhodu a sama posléze zaútočila. Henriksson operoval za brankou, kde proti přesile neměl moc šancí.
53:30'
Nahozený kotouč z hole Noreaua skončil pouze na kanadském brankáři. Hostující celek je stále pod tlakem a nedaří se mu vyhodit kotouč do bezpečí.
52:31'
K volnému puku se jako první dostal hostující Elliot, kterému se povedlo rychle rozehrát. Jeho celek se nyní dostává k tlaku, který ale dlouho střelu nepřinesl.
51:45'
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Viktor Ekbom – 2 min., vysoká hůl).
51:10'
Do protiútoku se nyní dostával hostující Henriksson, který se sice s pukem dostal až k levému kruhu, jenomže tam ho čistým způsobem zastavil Noreau.
50:00'
Do konce řádné hrací doby zbývá poslední desetiminutovka. Frölunda Indians prohrává o jednu branku a konečně hraje v plném počtu hráčů.
49:30'
U pravého kruhu měl nyní střeleckou pozici domácí Bodenmann, kterému se povedlo zamířit pouze do lapačky brankáře. Tomkins si připsal další zákrok.
48:18'
Pokračovalo se v kombinaci, která nakonec přinesla nahození od modré čáry. Brankář Tomkins měl naprosto čistý výhled a puk se mu povedlo schovat.
47:03'
Do pásma soupeře se nyní pokoušel prodrat hostující Friberg, který se ovšem vystavil do ofsajdu. Znovu se tedy bude vhazovat před modrou čárou.
46:17'
Domácí navíc pokračují v dlouhé přesilové hře, která potrvá ještě dobré tři minuty. Frölunda Indians tak bude muset pořádně zabrat.
45:51'
Domácím se bleskovým způsobem povedlo využít přesilovku! Sledovali jsme kombinaci, při které u přední tyče převzal nahrávku MARCUS KRÜGER. Ten si s pukem vyjel až před brankáře Tomkinse, kterého dokázal překonat střelou přesně ke vzdálenější konstrukci.
Asistence: Dominik Diem, Justin Azevedo.
45:05'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Stefan Elliott – 2 min., vražení na hrazení).
Vyloučení v týmu ZSC Lions (Dario Trutmann – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Jan Muršak – 5 min. + osobní trest do konce utkání, bodnutí špičkou hole).
44:20'
Domácím se podruhé povedlo srovnat krok! Švýcarský celek se dostal do pásma soupeře, kde Baltisberger přenechal kotouč za sebe na RYANA HAYESE. Ten si sjel do prostoru k zakončení zápěstím, které neomylně poslal přesně pod víko opačné branky.
Asistence: Phill Baltisberger.
44:10'
Do pásma se posléze prodral také Carlsson, který ovšem nezakončil. Až poté jsme sledovali nahození na domácí branku, se kterým si Flueler poradil.
43:30'
Nyní se pro změnu vhazovalo před brankářem Tomkinsem. Úspěšnější znovu byla Frölunda Indians, která se při přechodu do útoku vystavila do ofsajdu.
42:01'
Do pásma se znovu prodrala útočná lavina Indians. Sledovali jsme dlouhou kombinaci, která dlouhou dobu nepřinesla střelu. Až poté vedle branky mířil Norlinder.
41:11'
Do kombinace se nyní připojil také Špaček, který nahrával k modré čáře na Folina. Tomu puk přeskočil hokejku a Frölunda Indians tak musí ven z pásma.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který má k dispozici ještě dlouhou přesilovou hru pět na tři.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která nám pro změnu nepřinesla ani jednu branku. Sledovali jsme taktickou bitvu, při které měla více ze hry Frölunda Indians, které se ovšem nedařilo potřetí vyzrát na brankáře. Lions se k šancím moc často nedostávali, stále prohrávají pouze o jednu branku.
40:00'
39:29'
Vyloučení v týmu ZSC Lions (Dario Trutmann – 2 min., hákování).
39:24'
Běží nám poslední minuta druhé třetiny. Na změnu skóre to nyní moc nevypadá, oba celky se snaží neudělat žádnou chybu.
38:38'
Vyloučení v týmu ZSC Lions (Phil Baltisberger – 2 min., držení).
37:34'
Puk se odrazil před hostující branku, kam si dojížděl také domácí Sigrist, kterého na poslední chvíli dokázal eliminovat brankář Tomkins.
36:22'
Zavánělo to nedovoleným zákrokem domácího hráče, sudí nechal pokračovat ve hře. Do pásma se tak dostal Marti, který měl daleko ke kotouči.
36:02'
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Christian Folin – 2 min., sekání).
35:02'
Domácí Roe si hledal prostor k zakončení, který sice dokázal najít, avšak trefil pouze soupeře. Na opačné straně Norlinder mířil přímo doprostřed branky.
34:18'
Hostujícímu celku se nyní nepovedlo ideálně rozehrát a po icingu se bude vhazovat před Tomkinsem.
33:33'
Johansson pouze prodlužoval podél mantinelu až na Muršaka, který se neprosadil. Na druhou stranu vyrazil Krüger, který pro změnu pálil vedle branky.
32:07'
Henriksson poměrně dlouho hledal spoluhráče před brankou, které nakonec nenašel. Puk se odrazil k Fluelerovi, který ho raději schoval pod vlastní lapačku.
31:04'
Do protiútoku se dostával první formace ZSC. Backman předkládal nahrávku k pravému kruhu, kde jeho nabídku nedokázal ideálně zpracovat Andrighetto.
30:00'
Je za námi polovina řádné hrací doby, která nám zatím nabídla tři branky. Frölunda Indians je stále ve vedení, nyní hned několikrát prověřila Fleulera.
29:10'
Nahození od pravého kruhu pro změnu trefilo domácího hráče. Frölunda Indians je nyní výrazně aktivnější, kotouč se ovšem odrazil až na střídačku.
28:01'
Frölunda Indians opět rozjela kombinaci u branky soupeře. Nakonec se kousek od modré čáry dostal k dělovce Edvinsson, který mířil pouze do lapačky.
27:07'
Hrálo se snad pět minut bez přerušení, což ji neplatí. Čároví sudí si totiž všiml postavení mimo hry Frolundy a znovu se bude vhazovat ve středním pásmu.
26:14'
U pravého kruhu se k volnému kotouči dostal obránce Elliot, který se pokoušel o bleskové zakončení, se kterým si brankář Flueler dokázal poradit.
25:37'
Lions propadli přes vlastní brankou a daleko od třetí branky pro změnu nebyl Špaček.
25:20'
Frölunda Indians se dostala pod menší tlak, přesto se jí povedlo dostávat protihráče mimo střelecké pozice. Nyní to na sebe vzal Lundqvist, který operuje v pásmu.
24:05'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí Bodenmann, o nedovolený zákrok se ale nejednalo. Následovalo nahození, které putovalo vedle branky Frölundy.
23:20'
Domácím se rozehrávka o mantinel zrovna moc nepovedla a na druhou stranu se dostávala Frölunda Indians. Fribergova předávka byla nepovedená.
22:07'
I v úvodu druhé třetiny se často přerušuje. Nyní se do útočného pásma po pravém křídle dostal hostující Nilsson, který prověřil připravenost Fluelera.
21:01'
Po zakázaném uvolnění se vhazovalo před brankářem Tomkinsem. Bodenmannovi se znovu povedlo uspět na vhazování a následovalo nahození vedle branky.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první vydal do obranného pásma, odkud rozehrával Noreau.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám zatím nabídla tři branky. Frölunda Indians se jako první dostala do vedení, avšak domácím se povedlo využít přesilovou hru, díky čemuž bylo vyrovnáno. Přesilovku si ovšem zahrála také Frölunda Indians, která se v koncovce třetiny dostala zpět do vedení.
20:00'
19:11'
Domácím se nedaří proniknout před brankáře Tomkinse, nyní pro změnu z vlastní třetiny mohl rozehrávat zadák Geering.
18:20'
Švédský celek se znovu dostal na druhou stranu, kde jsme sledovali nahození od modré čáry, které před brankou dokázal zastavit Guebey.
17:27'
Frölunda právě vstřelila branku!
Také hostující celek využívá přesilovou hru! Po jednom ze soubojů skončil na zemi jeden z domácích. Vypadlo to na Andrighetta, avšak sudí nechal pokračovat ve hře, na což Lions doplatili. Po nahrávce u levého kruhu měl napřaženo MATTIAS NORLINDER, který vypálil přesně k zadní tyči.
Asistence: Ryan Lasch.
17:20'
Noreau obkroužil prostor u své branky a posléze se mu povedlo vyhodit kotouč na druhou stranu, kde ho od své branky pro změnu rozehrál Edvinsson.
16:22'
Vyloučení v týmu ZSC Lions (Dario Trutmann – 2 min., držení).
16:17'
Vhazovat se bude po levici brankáře Fluelera.
16:13'
Na opačné straně jsme po zakončení sledovali menší strkanici, která nakonec nepřinesla nic vážného a nebude se tak muset znovu vylučovat.
15:38'
Domácím se povedlo využít přesilovou hru! Vypadlo to na špatnou přesilovku, neboť se Curychu nic nedařilo. SIMON BODENMANN se přesto dostal ke kotouči u pravého kruhu a po rychlé nahrávce se mu povedlo vypálit přesně k bližší konstrukci.
Asistence: Marcus Krüger.
14:10'
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Mattias Norlinder – 2 min., nedovolené bránění).
14:04'
Mursak operoval za brankou soupeře, kde se mu nepovedlo udržet kotouč. Domácí jsou přesto nadále pod tlakem a nedaří se jim vyhodit puk do bezpečí.
13:31'
Domácí celek se nyní díky nahození dostal na druhou stranu, kde se ovšem povedlo zakročit pozornému Folinovi, který rozjel rychlou protiakci svého celku.
05:51'
Autorem branky je JOHAN SUNDSTROM. Asistence: Mattias Norlinder.
00:01'

ZSC Lions: Waeber (Flüeler) – Noreau, Marti, Guebey, Geering, Trutmann, Baltisberger, Meier – Backman, Roe, Andrighetto – Azevedo, Krüeger, Bodenmann – Sopa, Sigrist, Diem – Aeschlimann, Schappi, Pedretti – Hayes.

Frölunda Indians: Rubin (Tomkins) – Folin, Edvinsson, Elliott, Norlinder, Johansson, Ekbom, Olsson – Friberg, Lundqvist, Henriksson – Mursak, Špaček, Nilsson – Lasch, Carlsson, Nässén – Sundström, Lasu, Niederbach – Söderblom.

Rozhodčí: Michael Tscherring, Nicolas Fluri. Čároví: Dario Fuchs, Daniel Duarte.
Frölunda Indians

Úřadující mistři měli parádní vstup do zápasu, když do sítě českého týmu nastříleli v průběhu první třetiny tři góly a ve zbytku utkání už svůj náskok jen kontrolovali. Niklas Rubin byl blízko vychytané nuly, Mladá Boleslav ovšem dokázala vstřelit alespoň čestný gól.
ZSC Lions

Ačkoliv Lions prohráli, nevstřelili gól a inkasovali 102 trestných minut, jejich výkon proti IFK Helsinkám nebyl vůbec špatný. Curych měl několik slibných šancí, jenže je nedokázal využít a porážce nedokázal zabránit ani čarující a fantasticky chytající brankář Ludovic Waeber.
Hokejisté ZSC Lions vyhlíží první výhru v letošní sezóně Champions Hockey League poté, co v úvodním utkání inkasovali neuvěřitelných 102 trestných minut. Curych ovšem nečeká nic snadného, protože ve druhém zápase skupiny vyzve Frölundu, která otevřela nový ročník hladkou výhrou nad Mladou Boleslaví.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:05.