To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu.
Československá stopa:
Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Barys Astana poráží před svými fanoušky moskevského favorita 4:0 a končí tak jeho sérii 10 vyhraných zápasů v řadě. Domácí vstoupili do utkání dobře a vedli již od třetí minuty. Sympatický a bojovný výkon byl podtržen bezchybným Karlssonem, který udržel čisté konto a byl jedním ze strůjců překvapivého výsledku.
59:55
Hosté se těsně před koncem ještě snažili překazit Karlssonovi čistý zápis, ale domácí brankář si poradil i tentokrát.
59:30
Na ledě se naopak již nic zajímavého neděje a oba týmy spíš čekají na blížící se konec.
59:00
Stadion již obíhá mexická vlna a domácí fanoušci si závěr zápasu velmi užívají.
58:00
Karlsson si připisuje další z mnoha úspěšných zákroků a k udržení čistého konta mu chybí už jen dvě minuty.
57:20
Hosté už tuší, že dnes si z Kazachstánu žádné body neodvezou. CSKA se ještě snaží útočit, ale snaha je viditelně křečovitá a Barys závěr zápasu kontroluje.
55:19
Astana právě vstřelila branku!
Zdá se, že je rozhodnuto! Trjasunov poslal do přečíslení Chudjakova se Starčenkem, Chudjakov zavezl kotouč až do útočného pásma, kde krásně načasoval přihrávku na ROMANA STARČENKA, který uspěl tváří v tvář Fasthovi. Asistence: Maxim Chudjakov a Vjačeslav Trjasunov.
54:38
Na druhé straně přerušuje hru po dalším úspěšném zákroku Karlsson, který je blízko udržení čistého konta.
54:11
Kučin potáhl puk po pravé straně a před brankou ho přenechal Šinovi, který prověřil Fastha.
53:00
Astana teď podržela kotouč v obranné třetině hostů, což je pro ni zcela ideální průběh závěru zápasu.
51:54
Karlsson musel zasáhnout proti nebezpečné přihrávce, která hledala na zadní tyči Da Costu, jenže kotouč jen posunul přímo k Popovovi, jenž však nechal pouze znovu vyniknout domácího gólmana, za něhož kotouč neprocpal poté ani Da Costa.
50:00
Polovina třetí třetiny je za námi a zdá se, že úctyhodná série CSKA se zastaví na čísle deset. Tolikrát v řadě dokázalo CSKA vyhrát zápas v základní hrací době.
49:12
Dawes mohl zvýšit na 4:0, ale svůj únik zakončil jen střelou do připraveného Fastha.
48:40
Barys je teď ve své třetině opravdu hodně sebejistý a hostům se nedaří vytvořit si soustavnější tlak.
47:32
Domácí tým dokáže velmi dobře vyhazovat kotouče, aniž by z toho bylo zakázané uvolnění.
46:37
Barys teď chvíli podržel kotouč v útočném pásmu a obrana si tak mohla odpočinout.
46:06
Domácí se snaží nepouštět soupeře do střeleckých pozic a v tuto chvíli se jim to daří skvěle.
44:00
Hosté už se radovali z gólu, ale rozhodčí se nakonec jeli poradit s kolegou u videa a branku neuznali! Denisov sice propálil Karlssona střelou od modré, jenže domácímu gólmanovi překážel v brankovišti hostující Stoljarov.
42:27
Teď už to budou mít hosté hodně těžké! Bochenski našel přihrávkou od mantinelu St. Pierra, který tvrdě vypálil a kotouč těsně před Fasthem šikovně tečoval NIGEL DAWES. Asistence: Martin St. Pierre a Brandon Bochenski.
41:23
Domácí se snaží hlavně narušovat rozehrávku CSKA a po zisku kotouče zatím nevymýšlejí žádné složitosti. Astana ví, že čas hraje v tuto chvíli s ní.
40:01
Astana ve druhé třetině zvýšila náskok zásluhou gólu Jevgenije Rymareva a po čtyřiceti minutách vede 2:0. Podaří se Kazachům ukončit sérii 10 výher hostujícího celku, nebo se CSKA ve třetí třetině postará o obrat? Zajímavá zápletka nabídne vyústění ve třetí třetině, která začne přibližně v 17:11.
40:00
39:00
Diváky teď hokej musí bavit, hra se přesouvá rychle z jedné strany na druhou. Nyní hrozil před Fasthem Bochenski.
37:51
Mamin se prokličkoval do nebezpečného prostoru, kde posunul puk na volného Osnovina, který byl ve skvělé pozici, ale jeho ránu bravůrně vytěsnil vyrážečkou Karlsson.
37:00
Hra teď nabrala hodně vysoké tempo a nebezpečné situace se střídají na obou stranách!
36:05
Na druhé straně zazvonila po střele zpoza kruhu tyč Karlssonovy brány!
34:50
Jeden z domácích teď mohl po přihrávce zpoza branky zakončovat z bezprostřední blízkosti, ale gól z toho nebyl!
34:02
Žarkov se vrací na led, hosté se bez potíží ubránili.
33:37
Ve druhé části přesilové hry se Barys usadil v útočné třetině, ale z dlouhé kombinace nakonec vzešla jen nepřesná rána od modré.
33:02
Minuta přesilovky je pryč a Astana si zatím s početní výhodou vůbec neví rady.
32:45
Barysu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.
32:12
Hosté vyhráli vhazování a ihned poslali kotouč za Karlssonovu branku.
32:02
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Vladimir Žarkov – 2 min., nedovolené bránění).
31:00
Jenže následovala další minuta náročného bránění, a když se domácí mohli dostat do přečíslení, raději jen poslali kotouč za branku a vydali se na střídačku.
29:55
Až nyní se Kazachům podařilo dostat kotouč ven ze třetiny a prostřídat.
29:30
CSKA si vytvořilo drtivý tlak v obranném pásmu Barysu a domácí se stále nemohou osvobodit.
27:30
Na druhé straně se do zakončení dostal Da Costa, ale Karlsson byl na svém místě.
26:20
Barys využívá přesilovku! Domácí předvedli povedenou přesilovkovou kombinaci, na jejímž konci mohl po přihrávce od Starčenka zakončovat JEVGENIJ RYMAREV do zcela odkryté branky. Asistence: Roman Starčenko a Maxim Semjonov.
25:52
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Vjačeslav Osnovin – 2 min., držení protihráče).
25:25
Přestože se jednalo o zjevný úder do hlavy, rozhodčí nevylučují a vhazovat se bude v obranném pásmu CSKA.
25:25
Holloway zůstal otřesen po střetu s Kučinem a těžko říct, zda bude moci pokračovat v zápase. Rozhodčí nejspíš neviděli situaci dobře a nyní se radí o případném trestu pro domácího hráče.
23:45
St. Pierre dostal přihrávku před odkrytou branku a poslal kotouč do sítě, ale rozhodčí svou gestikulací brzdí radost domácích hráčů! Problémem nejspíš bude postavení útočícího hráče v brankovišti a stav zápasu tedy zůstává nezměněn.
23:05
Už se zdálo, že Astana se konečně usadí v útočném pásmu, jenže obránce na modré zaváhal a nechal si utéct kotouč ven ze třetiny.
22:24
Barysu se nedaří podržet na delší dobu kotouč a většinu času se musí bránit.
21:03
Nahození od modré končí v lapačce domácího gólmana.
20:40
Karlsson si hodně vyjel z branky a Paninova střela ho "neomylně" trefila.
20:01
První třetina končí s trochu překvapivým výsledkem 1:0 pro Astanu, která se brzy ujala vedení zásluhou Vjačeslava Trjasunova. Postupem času pak začalo mít více ze hry CSKA, které si vytvořilo několik zajímavých příležitostí, žádnou z nich však nevyužilo. Druhá třetina začne přibližně v 16:20.
20:00
19:50
Barys stihl zaútočit těsně před přestávkou a kotouč nebezpečně proletěl těsně před Fasthem, jenže u druhé tyče nenalezl svého adresáta.
19:00
Začíná poslední minuta první třetiny a kotouč je v obranné třetině domácích.
18:02
Karlsson raději schovává nahozený kotouč pod lapačku a přerušuje hru.
17:16
Hosté lépe bruslí a dostávají obranu Barysu pod tlak, ale hráčům Astany zatím stačí velká bojovnost k tomu, aby drželi vedení.
15:30
Mamin s Kvartalnovem šli v podstatě sami na brankáře, ale Maminova přihrávka nebyla ideální, takže Kvartalnov nedokázal usměrnit kotouč mezi tři tyče!
14:17
Barker je zpátky na ledě.
14:17
Barys vybojoval kotouč a těsně před skončením přesilové hry hostů se osvobozuje.
13:50
Karlsson teď drží svůj tým a po dalším dobrém zákroku přerušuje hru.
13:28
Další rána Da Costy a tentokrát musel Karlsson předvést skvělý zákrok lapačkou!
13:13
Po přihrávce zpoza brány nebezpečně pálil Da Costa, ale střela prolétla těsně vedle.
12:32
Domácí se dokázali osvobodit a dokonce vybojovali vhazování v obranném pásmu CSKA.
12:17
Vyloučení v týmu Barys Astana (Cam Barker – 2 min., vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
12:15
Barys si teď hodně zahrával ve vlastním pásmu, kde Ivanov ztratil kotouč a nabídl tím obrovskou šanci hostům, kteří však příležitost nevyužili.
11:39
Zbloudilý kotouč končí schovaný pod Karlssonovou lapačkou.
10:40
Domácí se ubránili, získali kotouč ve svém pásmu a snaží se zklidnit hru.
09:20
Domácí se teď dostali trochu pod tlak, ale nyní vyhodili dobře kotouč tak, aby z toho nebyl icing.
08:55
Naumenkov prověřil Karlssona střelou z levého kruhu, švédskému gólmanovi stačilo správně nastavit lapačku.
08:04
Na druhé straně si proti střele Andronova připisuje zákrok Karlsson, a taktéž přerušuje hru.
07:12
Kučinovu střelu zastavuje Fasth a následuje první komerční přestávka.
06:30
Astana zatím dobře napadá rozehrávku CSKA a ve středním pásmu již několikrát obrala soupeře o kotouč.
05:52
Barys teď hrozil v útočném pásmu a hosté nakonec jen vyhazují kotouč ke Karlssonovi.
04:11
Na druhé straně měl teď práci Karlsson, který musel dvakrát zasahovat proti nebezpečným střelám hostujícího týmu.
02:24
Do vedení jdou překvapivě domácí! Rymarov našel přihrávkou zpoza brány VJAČESLAVA TRJASUNOVA, který pohotovou střelou našel mezírku mezi Fasthovými betony. Asistence: Jevgenij Rymarev a Dmitrij Grenc.
01:35
Dva hráči CSKA se teď spolu srazili v útočném pásmu a Barys díky tomu může vyvézt kotouč.
00:51
Paninova rána od modré končí v ochranné síti a vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:01

Barys Astana: H. Karlsson (Kolesnik) – Dallman, M. Semjonov, Barker, Trjasunov, Lipin, Lobanov (C), Šalapov – Bochenski, St. Pierre, Dawes – N. Ivanov, Kučin, Šin – Rymarev, Grenc, R. Starčenko – Paňukov, Chudjakov, Belgibajev.

CSKA Moskva: Fasth (Sorokin) – Ožiganov (C), Denisov, Kiselevič, Pivcakin, Panin, Naumenkov, Myasiščev – Scott, Enlund, Kugryšev – Holloway, Da Costa, Al. Popov – Stoljarov, V. Žarkov, Andronov – Kvartaľnov, Osnovin, Karnauchov.

Rozhodčí: Alexej Vasiljev, Jurij Oskirko – Alexej Michel, Jevgenij Strelcov.
Zdravím všechny hokejové příznivce! Vedoucí tým celé KHL zavítá na led jednoho z nejhorších celků Východní konference. Armádní celek vyhrál deset z jedenácti zápasů a v úvodu sezony působí hodně suverénně. Uspěje CSKA i v Kazachstánu, kde ho přivítá taní Barys Astana, kterému se zatím příliš nedaří?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.