Střely na branku – 11:13 (39:41)
Zblokované střely – 5:1 (16:8)
Vyhraná vhazování – 6:8 (20:33)
Hity – 8:6 (22:19)
Hokejisté Traktoru Čeljabinsk porážejí Ufu 4:2 především zásluhou skvělé druhé třetiny, kterou vyhráli 3:0. Ve třetí části se už trefili pouze hosté, kteří Igorem Makarovem snížili na rozdíl dvou branek, ale více už toho obrana Traktoru se spolehlivým Děmčenkem v zádech soupeři nepovolila. Pro domácí cenná výhra, naopak v Ufě mají o čem přemýšlet. Úvod sezóny se ambicióznímu týmu rozhodně nevydařil podle představ.
59:50
Hraje se za hostující brankou, je rozhodnuto!
59:38
Vasilij Děmčenko svým zákrokem přerušil hru. Rozhodčí navíc viděli postavení hráče Ufy v brankovišti a vykazují hru do středního pásma!
59:13
Teď už branka Ufy prázdná je!
59:02
Poslední minuta, Gavrilov stále nemůže na střídačku!
58:54
Jedovatá střela Pankova z pravé strany. Gavrilov ji vyráží.
58:24
Kručinin šetří cenné sekundy v rohu útočné třetiny Traktoru.
57:24
Děmčenko teď měl i štěstí! Už jen ležel v brankovišti, ale nikdo z hostujících hráčů za něho puk neuklidil!
57:03
Do konce třetí třetiny zbývají tři minuty, Ufě tedy dochází čas.
56:29
Dokonce velká šance Alexandra Pankova. Toho o hattrick připravil Gavrilov, jenž jeho bekhendovou kličku zastavil betonem!
56:03
Domácí skvěle brání svou obrannou modrou. Ufa se přes ni těžko dostává.
55:01
Domácí vybojovali na obranné modré kotouč a Mirnov s Jakuceňou vyrazili do přečíslení 2 na 1. Druhý jmenovaný netrefil puk před zcela odkrytou brankou!
54:13
Gólman Ufy si poradil také s pokusem Černikova. Po něm raději podržel kotouč.
54:05
Borodkin vypálil ze středního pásma, Gavrilov byl pozorný.
53:39
Z levé strany střílel Grigorenko. Puk končí na hrudi Děmčenka.
52:15
Domácí stále odolávají. Ufa se přes jejich obranu složitě dostává do vyložených šancí.
51:03
Enver Lisin pálil z levého kruhu vedle domácí branky.
50:23
Pokus Grigorenka byl sražen do ochranné sítě za domácí brankou. Buly před Děmčenkem.
49:44
Teď se hráči Traktoru spokojili jen s nahozením kotouče za branku soupeře.
48:57
Domácí se soustředí hlavně na obranu. Teď kotouč vyvezl Jakuceňa a dokonce prověřil Gavrilova.
48:14
Engqvist hledal před brankou Hartikainena, kterému ale domácí zablokovali hůl.
47:53
Traktor v plném počtu.
47:33
Domácí po buly vyhazují až k brance soupeře a tohle oslabení ubrání!
47:25
Obrana Traktoru kotouč srazila do ochranné sítě. Vhazuje se před Děmčenkem.
47:07
Domácí se osvobozují.
46:59
Proti Kuljašovi si povyjel Děmčenko a puk skončil v jeho výstroji
45:52
Za hákování Kornějeva je vyloučen Dmitrij Pestunov. Šlo o zbytečný zákrok v útočném pásmu.
44:34
Hosté tedy ještě vykřesali naději na obrat. Uvidíme, jak bude duel probíhat dál.
43:51
Domácí odpověděli velkým závarem. Gavrilov už seděl ve svém brankovišti, ale ve spolupráci s obránci situaci přestál!
42:53
Ufa právě vstřelila branku!
Tak to jsem zakřikl! Nabídku Dmitrije Vorobjova pohotově sklepl mezi Děmčenkovy betony IGOR MAKAROV – 4:2. Asistence: Dmitrije Vorobjov a Jevgenij Bodrov.
42:30
Traktor dobře brání. Hráči Ufy sice pobývají v útočném pásmu, ale zatím bez šancí.
41:19
Teď se domácí zatáhli ke své obranné modré a vyčkávají, s čím přijde soupeř.
40:34
40:12
A hned první šance domácích. Střelu z levé strany vyrazil povyjetý Gavrilov.
40:01
Vše se chystá k zahájení třetí třetiny. Hráči Traktoru mají zápas výborně rozehraný.
Třetí třetina začne přibližně v 15:11.
Druhá třetina jasně patřila domácímu Traktoru, který hned třikrát skóroval a vede nad Ufou 4:1. Ve 26. minutě poslal domácí do vedení 2:1 po parádní souhře Kirill Kolcov a poté ještě hráči Čeljabinsku vyprodukovali dva zásahy v rozmezí pouhých 37 sekund. Nejprve zaskočil hostujícího gólmana Svedberga bekhendem z ostrého úhlu Maxim Jakuceňa a poté ho rovnou vyhnal na střídačku svým druhým zásahem v utkání Alexandr Pankov.

39:58
Jakuceňa už mohl střílet, ještě ale dělal stahovačku a bránící hráč mu vypíchl kotouč.
39:28
Ve vlastním oslabení vyrazil dopředu obránce Kuljaš. Děmčenko jeho ránu vyrazil.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:33
Enver Lisin se vrací na trestnou lavici. Hostující forvard přidržel unikajícího Kručinina.
37:32
Domácí se teď musejí bránit, celek Salavatu Julajev je zamkl do jejich obranného pásma.
36:33
Zajímavá spolupráce elitní formace Ufy. Omark se ale před brankou k zakončení neprotlačil.
35:36
Hosté v plném počtu. Ubráněné oslabení by pro ně mohlo být malou vzpruhou.
34:52
Domácím se početní výhoda moc nedaří. Přitom v ní mohli rozhozeného soupeře možná definitivně dorazit.
33:35
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Enver Lisin – 2 min., faul loktem).
32:27
Hosté střídají gólmany! Niklase Svedberga nahradil Andrej Gavrilov.
32:27
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Domácí přidávají další gól! Ránu Černikova vyrazil Svedberg pouze na hůl ALEXANDRA PANKOVA, který dorážel do odkryté branky – 4:1. Asistence: Alexandr Černikov.
31:49
Tak tohle si Niklas Svedberg za rámeček nedá! MAXIM JAKUCEŇA zavezl kotouč do útočného pásma po pravém křídle a spíše z nouze ho bekhendem nahodil z ostrého úhlu na hostující klec. Svedberg ale situaci podcenil a sám si puk srazil za svá záda. Asistence: Dmitrij Pestunov a Jurij Petrov.
31:09
Jeden z hostujících hráčů pálil hned po buly, Děmčenko vyráží.
30:34
Velké šance domácích! Nejprve se před Svedberga natlačil Kručinin a poté se ještě dostal před brankou ke kotouči Kolcov. Třetí gól v hostující síti z toho ale není!
30:08
Střela Engqvista byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
29:41
Hosté se snaží hrát aktivně, chtějí vyrovnat, ale Děmčenko chytá velmi dobře.
28:34
Celek Traktoru je kompletní!
28:05
Po ráně Gončarova od modré se hosté snažili před brankoviště dorážet. Děmčenko opět úspěšný.
27:46
Z osy hřiště střílel Igor Grigorenko. Puk se od zadního mantinelu odrazil zpět před brankoviště, ale Děmčenko ho stihl přikrýt!
27:21
Domácí jsou ve čtyřech!
26:57
Kuljašovi puk přeskočil hokejku a hosté tak ztratili útočné pásmo!
26:33
Maxim Jakuceňa vložil hůl pod nohy Omarkovi a domácí se budou bránit ve třech!
26:20
Ufa soupeře zamkla v jeho obranném pásmu. Traktor však zatím odolává.
25:20
Přesilovka pro hosty. Za podražení je vyloučen Vladimir Denisov.
25:03
Tohle bylo sehrané nádherně! Maxim Jakuceňa dostal kotouč na pravý kruh. Už mohl střílet, ale ještě nahrál před branku KIRILLOVI KOLCOVOVI, který si kotouč stáhl na bekhend a poslal ho za záda bezmocného Svedberga. Asistence: Maxim Jakuceňa a Nikolaj Bělov.
24:20
Při standardním počtu hráčů na ledě hra opět nabírá velké tempo. Chvíli hrozí Ufa, pak zase Traktor.
23:38
Teď zase hrozí hosté. Děmčenko si musel připsat první dva zákroky v této třetině.
22:56
Domácí ještě zůstali v tlaku! Po akci Černikova zakončoval z mezikruží Petrov, ale Svedberg byl opět na místě.
22:35
Kolcov našel mezi kruhy Maxima Jakuceňu, který trefil Svedberga. Hosté jsou kompletní!
22:07
Z vrcholu levého kruhu střílel Paul Szczechura. Svedberg udržel kotouč ve výstroji.
21:17
Mirnov nedokázal dorazit puk za ležícího Svedberga, netrefil branku!
21:05
Kolcov neudržel útočné pásmo. Hosté tak mohou pošetřit nějaký čas.
20:18
Tento čas právě nastal, hosté se budou bránit ještě více než dvě minuty v oslabení.
20:15
Pokus Bělova zachytil do lapačky Svedberg. Za dvě sekundy vyprší trest domácího Žuldikova a Traktor tak bude pokračovat v přesilovce 5 na 4.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 14:22.
První třetina nabídla velmi zajímavý hokej. Sledujeme útočně laděnou a vyrovnanou partii, čemuž odpovídá i skóre 1:1. Domácí poslal v 15. minutě do vedení Alexandr Pankov, jenž se trefil hned v prvním zápase za Traktor, ovšem v čase 16:56 srovnal v přesilovce Denis Kuljaš. Ufa poté přišla o Denise Bodrova, který byl vyloučen na 5 minut + do konce utkání.

18:16
Enver Lisin si zřejmě neodpustil nějaký komentář a dostává desetiminutový osobní trest. Hrát se každopádně bude 4 na 4.
18:16
Skvěle to udělal Lisin, který se dostal za záda Nikity Žuldikova a donutil domácího beka k faulu!
17:34
Denis Bodrov zasáhl ramenem do obličeje Jakuceňu a přesilovku si zahrají také domácí. Rozhodčí se poradili a Martin Fraňo nakonec posílá Bodrova s trestem na 5 minut + do konce utkání do šaten!
16:56
Hosté vyrovnávají! Od modré napřáhl DENIS KULJAŠ, který propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře Děmčenka. Asistence: Andreas Engqvist a Linus Omark.
16:28
Po střele Makarova z pravého kruhu se snažil dorážet Lisin. Puk má ale Děmčenko.
15:26
Hosté budou hrát přesilovku. Za podražení je vyloučen Maxim Jakuceňa.
14:09
ALEXANDR PANKOV skóruje ve svém prvním zápase za Traktor! Po zmatcích před Svedbergem se k němu odrazil puk a Pankov už pálil do odkryté klece. Hostující gólman okamžitě vystartoval na rozhodčího a upozorňuje na počínání Černikova, který postupně poslal k zemi hned dva hráče Ufy. Není mu to však nic platné. Asistence: Alexandr Šinin.
13:11
Engqvist procpal puk před brankoviště, kde byl jeho švédský krajan Linus Omark. Šikovný útočník ale nedostal kotouč za Děmčenka!
12:18
Důležitý zákrok Děmčenka, který udržel na svém děle puk po Kuljašově bombě. Pokud by mu kotouč vypadl, musel by čelit dorážkám číhajících protihráčů.
11:55
Hraje se rozhodně nadprůměrný hokej. Tempo hry je velmi vysoké.
11:17
Další postavení mimo hru Ufy. Provinil se Chripunov.
10:36
Hosté nyní drží puk a snaží se založit nebezpečný útok.
09:50
Makarov nahrával Lisinovi, který byl v útočném pásmu o něco dříve než puk. Ofsajd Ufy.
09:04
Dobrou šanci měl na druhé straně Stěpan Chripunov. Ten se před brankou dostal k bekhendovému zakončení, ale puk uvízl ve výstroji Děmčenka.
08:27
Neskutečná šance Alexandra Pankova! Ten bekhendem zametal kotouč již do odkryté branky, ale trefil jen tyčku a od ní se puk odrazil k Svedbergovi, který ho dokázal zády zalehnout těsně před Černikovem!
08:12
Hosté se ale stále nemohou vymanit. Velký tlak Traktoru!
07:41
Výborné střídání domácích. Svědberg se měl co ohánět, ale dokázal vyrazit i finální bombu Denisova!
06:33
Po střele Mirnova se snažil dorážet Pestunov. Svedberg měl levý beton na správném místě.
06:09
Od modré pálil Kornějev. Hostující bek trefil jen zadní mantinel.
05:26
Stále se hraje ve velkém tempu, navíc se přerušuje minimálně.
04:46
Černikov dostal puk na modrou a vystřelil. Svedberg vyráží.
03:44
Borodkinovi rozehrávka nevyšla. Puk zachytili ve středním pásmu hosté.
02:50
Kuljaš napálil puk na branku od červené čáry, pozorný Děmčenko ho vyráží do rohu.
02:40
Garejev od mantinelu nahodil kotouč na domácí branku. Děmčenko zakročil jistě.
02:09
Hra se rychle přelévá z jedné strany na druhou. Oba týmy chtějí hrát hokej.
01:14
Alexander Černikov to zkoušel po objetí branky. Svedberg si prostor u bližší tyčky pohlídal.
00:49
Lisin obkroužil domácí branku a snažil se najít někoho ze spoluhráčů. Domácí obrana ale dobře pokryla najíždějící soupeře.
00:34
První zákrok hostujícího Svedberga, který podržel puk v lapačce a přerušil hru.
00:10
Od začátku zápasu o sobě dávají vědět fanoušci Ufy. Ti využili víkendového termínu a zcela zaplnili svůj sektor.
00:01
Oficiality jsou minulostí, vše je připraveno k zahájení duelu.
Hlasatel právě představuje domácí hráče, kteří po jednom přijíždějí na led. Za malou chvíli zazní ruská hymna.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – N. Bělov, Kolcov, Děnisov, Borodkin, Žuldikov, Šinin (C), Klimontov, A. Petrov – Mirnov, Pestunov, Jakuceňa – Szczechura, Kručinin, Sevankajev – Pankov, J. Petrov, Černikov – Šolochov, Šarov, Peňkovskij.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Kornějev, Kuljaš, D. Bodrov, Gončarov, Loginov, Garejev, D. Vorobjov, Arzamascev – Hartikainen, Engqvist, Omark – Lisin, J. Bodrov, I. Makarov – Něstěrov, Chripunov, A. Lazarev – I. Grigorenko (C), M. Vorobjov, Kaprizov.

Rozhodčí: Fraňo, Bělov – Sadovnikov, Sazonov.
Traktor Čeljabinsk:
Hokejisté Čeljabinsku zvládli vstup do sezóny velmi slušně. Z devíti zápasů získali 14 bodů a na Východě jim tak patří průběžné sedmé místo. Traktor se odráží zejména od kvalitní defenzivní hry, která je navíc podpořena výkony brankáře Demčenka. Ten pustil českého náhradníka Pavla Francouze mezi tyče zatím jen na 19 minut. Naposledy se hokejisté Čeljabinsku na svém ledě blýskli, když dokázali přehrát 5:3 mistrovský Magnitogorsk.

Nejproduktivnější hráč:
Paul Szczechura a Maxim Jakuceňa 9b (3+6)

Brankáři:
Vasilij Demčenko – 9 zápasů, průměr 1,81, úspěšnost 94,2%
Salavat Julajev Ufa:
Ufa tradičně patří k silným týmům, ale vstup do ligy se ji letos úplně nevydařil. 11 získaných bodů totiž stačí až na desáté místo tabulky Východní konference. Naposledy hráči Salavatu Julajev doma přehráli 4:2 Vladivostok a protrhli tak sérii čtyř zápasů bez vítězství.

Andreas Engqvist – 8b (2+6)

Brankáři:¨
Niklas Svedberg – 9 zápasů, průměr 2,84, úspěšnost 89,4%
Vítám tu všechny hokejové fanoušky! Také v sobotu pokračuje KHL a já Vám přiblížím utkání mezi Traktorem Čeljabinsk a Salavatem Julajev Ufa. Překvapivě lépe je na tom zatím domácí Traktor, který v dosavadním průběhu sezóny nasbíral do tabulky Východní konference o tři body více než soupeř.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.