To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek sobotního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Československá stopa v dnešním zápase:

Jakub SEDLÁČEK (RIG) – 28 úspěšných zákroků, 3 inkasované góly, úspěšnost zásahů 90,3%

Největší čas na ledě: Bogdan Kiselevič 21:06 – Guntis Galvinš 20:50

Branky a nahrávky: 11. Enlund, 36. Osnovin (Panin, Naumenkov), 57. Muršak (Osnovin, Kiselevič) – 18. Darzinš (Mullen), 37. M. Redlihs (J. Redlihs). Diváci: 3500. Rozhodčí: Bondar, Ibatulin – Palej, Ponamarenko.
Hokejisté CSKA se dnes natrápili k výhře nad nejhorším celkem KHL. O rozhodující branku se domácí hráči postarali až tři minuty před koncem. Výborným výkonem se v brance lotyšského týmu prezentoval český brankář Jakub Sedláček.

Skóre zápasu otevřel v 11. minutě po chybě hostujících obránců Jonas Enlund, který proměnil svůj samostatný únik. Dinamu se podařilo poprvé srovnat v závěru prvního dějství, když se při vlastním oslabení trefil Lauris Darzinš.

Po dalším dobývaní branky Sedláček kapituloval v 36. minutě, když Vjačeslav Osnovin šikovně tečoval Paninovu střílenou přihrávku. Uběhlo jen dalších 30 vteřin a bylo znovu vyrovnáno, z dorážky puk za Fasthova záda procpal Mikelis Redlihs.

CSKA se dlouho nedařilo najít na Sedláčkovu branku recept ani ve třetí třetině. Až v 57. minutě se po rychlé akci prosadil slovinský útočník Jan Muršak a rozhodl tak o tříbodové vítězství moskevského týmu.
60:00
Po skončení zápasu ještě inkasuje menší trest za hraní se zlomenou holí domácí útočník Gennady Stoljarov.
59:40
Dinamo kombinuje v útočném pásmu, Pujacsova střela od modré čáry končí sražena za brankou.
59:19
Jakub Sedláček míří z branky, Dinamo se pokusí vyrovnat v šesti hráčích v poli!
59:12
Puk se dotkl ochranné sítě za Fasthovou brankou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:41
Ničuškinovi se sice nepovedlo dostat puk do středního pásma, hokejisté CSKA ale získali kotouč na své hokejky.
58:02
Lotyšskému celku už moc času na vyrovnání nezbývá, Dinamo se ale usadilo s kotoučem v útočném pásmu.
57:37
Zakázané uvolnění Dinama vrátí hru zpátky před branku Jakuba Sedláčka, vhazovat se bude po levé ruce českého brankáře.
56:57
CSKA právě vstřelilo branku!
Domácí se dočkali! Bogdan Kiselevič zatáhl kotouč po pravém křídle do útočného pásma, po rychlé kličce předal puk na Vjačeslava Osnovina, který našel před brankou volného JANA MURŠAKA a slovinský útočník se nemýlil! Asistence: Vjačeslav Osnovin a Bogdan Kiselevič.
56:48
Gints Meija nemůže pokračovat v napadání v útočném pásmu, jelikož se hosté dostali do postavení mimo hru.
56:19
Jekbas Redlihs se vrací z trestné lavice, Riga hraje v plném počtu.
55:39
Druhé přesilovkové komando CSKA si soupeře dobře rozebralo, následný střela Arťoma Sergejeva nebyla přesná.
55:15
Dmitrij Kugryšev se dostal k nebezpečné dorážce po akci Kiseleviče, Sedláček ale dokázal dorážku zlikvidovat!
54:43
Dinamu se sice po vhazování povedlo vyhodit, domácí už ale znovu kombinují v útočné třetině.
54:19
CSKA bude mít velkou šanci vstřelit vedoucí branku! Na trestnou lavici za podražení totiž míří obránce Jekabs Redlihs.
53:47
Jakub Sedláček pokryl nahození od modré čáry, Dinamo následně vyhazuje puk do středního pásma.
53:15
Puk nyní proletěl nebezpečně před Sedláčkovou brankou, v akci pokračuje Bogdan Kiselevič.
52:36
Až nyní se Alexanderu Kutuzovovi podařilo dostat kotouč alespoň do středního pásma a domácí mohou občerstvit své síly.
52:00
Hostující hráči se nicméně nadále drží s kotoučem v útočném pásmu, podobnou pasáž hry jsme ještě v dnešním zápase neviděli.
51:22
Gunars Skvorcovs se pokusil prosadit důrazem, puk sice natlačil na Fastha, ten ale neměl žádný problém zakročit.
50:53
Zakázané uvolnění tentokrát na straně CSKA, vhazovat se bude před Fasthovou brankou.
50:15
Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
49:59
Rána Alexandera Kutuzova končí sražena v rohu kluziště a Dinamu se následné podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.
49:24
Zakázané uvolnění Dinama ovšem vrátí hru zpátky před branku českého brankáře.
48:37
Tlak CSKA v posledních minutách trochu otupěl, hostům se nyní daří držet soupeře daleko od Sedláčkovy branky.
47:58
Po Shuggově dobré práci v útočném pásmu se ke střele dostal Maris Bičevskis, Fasth jeho ránu v klidu pokryl.
47:14
Viktor Fasth nyní musel dávat pozor na ojedinělý, ale nebezpečný výpad hostujících hráčů před jeho branku.
46:33
Útočné snažení CSKA nadále pokračuje, domácí ale stále nemohou najít recept na úmornou obranu Dinama a skvěle chytajícího Sedláčka.
45:52
Andrej Kuzmenko se dostal k teči a následné dorážce Čmychovovy střely, Sedláček ale vytasil další vynikající zákrok!
45:23
Alexander Kutuzov překazil útok Dinama a vrací kotouč zpátky před Sedláčka.
44:41
Dlouhou pasáž hry bez přerušení ukončuje sražená střela Ivana Tělegina do ochranné sítě, vhazovat se bude po Sedláčkově pravé ruce.
44:25
Krisjanis Redlihs pálil od modré čáry hodně tvrdě, Viktor Fasth jeho pokus dokázal vyrazit.
43:36
CSKA se opět dostává do tlaku v útočné třetině, domácí hokejisté se snaží rozpohybovat soupeře.
42:53
Hráči Dinama jen nahodili puk do útočného pásma a dál se hosté nedostali, hrát mohou naopak domácí.
42:17
Andrej Světlakov šikovně tečoval ránu od modré čáry a Sedláčkovi vypadl puk z výstroje.
41:35
Vjačeslav Osnovin se vrací z trestné lavice zpátky na led, CSKA hraje v plném počtu.
41:23
Viktor Fasth pokryl ránu Pjotra Ščastlivého od modré čáry, z přesilové hry Dinama už zbývá jen pár vteřin.
41:03
Dinamo se snaží opět kombinovat v útočném pásmu, zatím je jejich snažení bez zakončení.
40:31
Riga pokračuje na začátku třetího dějství v početní výhodě, po střela Justina Shugga kotouč vycestoval podél mantinelu do středního pásma.

Největší čas na ledě: Bogdan Kiselevič 13:05 – Guntis Galvinš 14:41
Druhá třetina nabídla podobnou podívanou jako úvodní dějství. CSKA nadále dominuje hře, skóre je ovšem nadále vyrovnané. Po dobývání Sedláčkovy branky se domácím podařilo konečně skórovat v 36. minutě, když se po střílené přihrávce Panina prosadil před brankou Vjačeslav Osnovin.

Utekla ale pouhých 30 vteřin a Dinamu se povedlo znovu vyrovnat. Po zaváhání obrany CSKA se z dorážky prosadil Mikelis Redlihs. Moskevské CSKA tak po 40 minutách hry hraje s Dinamem Riga nerozhodně 2:2.
40:00
39:35
V závěru druhého dějství se ještě bude vylučovat na straně CSKA, za sekání míří na trestnou lavici Vjačeslav Osnovin.
38:53
Valerij Ničuškin si nabruslil mezi obránce Dinama, prosadit se ale nedokázal. Hosté následně posílají kotouč na další zakázané uvolnění.
38:18
Nyní to chvilku připomínalo přesilovou hru CSKA, domácí se ale dostali do postavení mimo hru.
37:37
Sedláček pokryl další střelecký pokus Michajla Naumenkova z ostrého úhlu.
37:03
Riga opět usazena v útočném pásmu, hosté kombinují zatím jen podél mantinelu.
36:30
Jakub Sedláček měl nyní velké štěstí, když střela od modré čáry skončila jen na boční síti.
36:04
Riga právě vstřelila branku!
Hostům se ovšem podařilo velmi rychle srovnat! Po nahození od modré čáry se k dorážce dostal nejdříve Jekabs Redlihs a následně při nedůsledném bránění domácích také úspěšný MIKELIS REDLIHS! Asistence: Jekabs Redlihs.
35:34
Konečně se domácím povedlo prostřelit výborně chytajícího Sedláčka! VJAČESLAV OSNOVIN šikovně vložil hokejku do střílené přihrávky Grigoryho Panina od modré čáry! Asistence: Grigory Panin a Michajl Naumenkov.
34:58
Jakub Sedláček si skočil pro volný kotouč potulující se před jeho brankou, předtím se snažil o zakončení po objetí branky Sergej Andronov.
34:10
Dinamo se trochu osměluje, Miks Indrašis nahazuje kotouč do útočného pásma.
33:27
CSKA se řítili do zajímavé šance, Andrej Kuzmenko byl ale zastaven píšťalkou čárového rozhodčího kvůli postavení mimo hru.
33:06
Justin Shugg se krásně uvolnil přes protihráče, svou akci ovšem nedokázal zakončit. Rozhodčí pak přerušil hru, jelikož Fasthova branka nebyla pořádně zakotvena.
32:36
A další zakázané uvolnění v podání hostujícího celku. Trenér Dinama si už bere oddechový čas, jelikož jeho hráči jsou na ledě hodně dlouho.
32:07
Dinamo posílá kotouč jen na další icing, hra se tak vrátí zpátky před branku českého brankáře.
31:50
Dmitrij Kugryšev už je v pořádku na ledě a se svými spoluhráči znovu dobývají branku Jakuba Sedláčka.
31:04
Stoljarov a Naumenkov se dostávali do šancí, obětavá obrana Dinama ale odolala. Tlak CSKA se nicméně opět zvyšuje.
30:32
Ivan Tělegin se dostal k odraženému kotouči v mezikruží, jeho střelu ve velké teči tečoval Krisjanis Redlihs přímo do obličeje Dmitrije Kugryševa, který zůstal ležet na ledě.
29:58
Zakázané uvolnění v podání Dinama, vhazovat se bude po levé ruce Jakuba Sedláčka.
29:37
Arťom Čmychov nahazoval od modré čáry a Sedláčkovi pak museli pomoci spoluhráči při likvidování dorážky.
28:59
Colton Gillies naskakuje z trestné lavice zpátky na led, hráči CSKA nevyužili ani třetí přesilovou hru v dnešním utkání.
28:30
Další kotouč směřuje z obranného pásma Dinama přes všechny čáry až k Viktoru Fasthovi, hosté mohou opět prostřídat své řady.
27:53
Riga se zatím brání při oslabení výborně a dvakrát během krátké chvíle se hostům podařilo vyhodit.
27:24
Stephane Da Costa zkusil překvapit Sedláčka rychlým vyjetím před branku, zakončit nedokázal.
26:59
Bude se opět vylučovat. Za faul vysokou holí míří na trestnou lavici hostující útočník Colton Gillies.
26:26
Po delší době si úspěšný zákrok připisuje také Viktor Fasth, z pravé strany střílel Mikelis Redlihs.
26:01
Hosté mohli postupovat do přečíslení dvou na jednoho, po nepovedené přihrávce se ovšem vystavili do postavení mimo hru.
25:29
Patrick Mullen je zpátky na ledě, lotyšský tým se štěstím ustál oslabení a už hraje v plném počtu.
25:03
Tlak CSKA nadále pokračuje, Jakub Sedláček se svými spoluhráči nyní ustál obrovský závar před brankou.
24:34
Dinamo vyhodilo puk do středního pásma, následně ale hosté udělali obrovskou chybu při střídání a na Sedláčka se řítili hned dva hráči CSKA, kteří situace ale nevyřešili dobře!
24:00
Domácí hokejisté zatím trpělivě kombinují v útočné třetině, Sedláček ještě nemusel zasahovat.
23:29
CSKA si zahraje další přesilovou hru, za držení protihráče je vyloučen hodně vytěžovaný obránce Patrick Mullen.
23:06
Domácí obránce Naumenkov se vydal na útočný výlet po pravé straně, bekhendové zakončení nebylo přesné.
22:25
Ivan Tělegin dobruslil dlouhou přihrávku a rychlým pasem se snažil uvolnit svého spoluhráče, který si puk mezi dvěma soupeři nepřebral.
21:53
Tlak CSKA se nicméně nadále stupňuje, pokračuje se v podobném pojetí hry jako v první části hry.
21:20
Po objetí branky se snažil zakončovat Sergej Andronov, Sedláček opět připraven.
20:51
Vladimir Žarkov dostal přihrávku před branku, z úhlu a zblízka ale nenašel mezeru v Sedláčkově postavení.
20:18
Gints Meija se hned na startu druhého dějství dostal do velké šance, Fastha svou kličkou nepřekonal a poté byl obráncem zezadu na domácího brankáře nastrčen.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 16:48.
Československá stopa po první třetině:

Jakub SEDLÁČEK (RIG) – 12 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 92,3%

Největší čas na ledě: Vjačeslav Osnovin 6:11 – Patrick Mullen 7:21
První třetina se odehrála podle předpokladů. CSKA zatím naprosto dominuje, na skóre to ale zatím není vůbec zdát. Jakub Sedláček zastavil několik dobrých šancí domácích a drží tak naděje nejhoršího týmu letošního ročníku KHL.

Skóre zápasu otevřel v 11. minutě Jonas Enlund, který využil chyby obránců Dinama a v samostatném úniku poslal domácí do vedení. O vyrovnání se pak postaral při vlastním oslabení v 18. minutě Lauris Darzinš.

CSKA Moskva tak po první dvacetiminutovce hraje s Dinamem Riga nerozhodně 1:1.
20:00
19:29
Jakub Sedláček pomohl svým spoluhráčům při rozehrávce a Dinamo drží kotouč v obranném pásmu.
18:50
Georgijs Pujacs se vrací z trestné lavice, Dinamo hraje v plném počtu.
18:24
Přesilová hra CSKA nadále pokračuje a na domácích ani nikterak nevypadá, že před malou chvíli při vlastní početní výhodě inkasovali.
17:53
Domácí ztratili puk v útočném pásmu a hráči Dinama se odvážně v oslabení vrhli do útoku. Přečíslení dva na jednoho vyřešil Patrick Mullen přihrávkou na LAURISE DARZINŠE, který procedil puk za Fasthova záda! Asistence: Patrick Mullen.
17:37
Sedláček si připisuje další důležitý zákrok, když vyrazil střelu Dmitrije Kugryševa z pravého kruhu.
17:11
Jakub Sedláček zastavil nahození Bogdana Kiseleviče od modré čáry.
16:50
CSKA si zahraje první přesilovou hru, na trestnou lavici za sekání míří obránce hostů Georgijs Pujacs.
16:04
Bogdan Kiselevič uklidňuje hru za vlastní brankou, oba týmy střídají.
15:20
Hostující hráči jsou rádi, když se jim povede vyhodit puk alespoň do střední třetiny. Do zakončení se Riga nedostala hodně dlouho, Viktor Fasth se musí v brance nudit.
14:46
Dinamo v postavení mimo hru, vhazovat se bude v prostoru mezi modrými čarami.
14:14
Bogdan Kiselevič byl u puku dříve než jeho protihráč a v pokračující akci pálil nebezpečně Stephane Da Costa, Sedláček jeho ránu pokryl.
13:37
Naumenkov vyhrál ostrý souboj u hrazení se svým protihráčem a CSKA tak může podniknout další postupný útok.
12:54
CSKA vstřelená branka výrazně pomohla, hosté jen vyhazují kotouče z vlastního pásma.
12:20
Domácí útočník Světlakov nyní zůstal po zákroku u hrazení chvilku ležet na ledě, vylučovat se nebude.
11:37
Ivan Tělegin hledal před brankou Dmitrije Kugryševa, který se k puku přes obránce nedostal.
11:03
Kotouč sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.
10:35
Domácí se ujímají vedení po obrovské chybě Dinama na útočné modré čáře! JONAS ENLUND vystihl přihrávku mezi obránci a řítil se zcela sám na Sedláčka, kterého překonal jednoduše střelou! Bez asistence.
10:10
Útočné snažení Rigy opět zmařeno u hrazení.
09:36
Utkání pokračuje v solidním tempu, přerušuje se jen minimálně. Saulietis nyní zkoušel pálit přes obránce, kterého ovšem trefil.
08:57
Domácí hokejisté opět v útočném pásmu, Stephane Da Costa dostal slušnou přihrávku do mezikruží, po špatném zpracování ovšem nemohl střílet.
08:18
Dinamo se ale rovněž snaží, akce hostujících hráčů ale většinou končí hned v zárodku.
07:40
CSKA začíná stupňovat svůj tlak, Sedláček je čím dál pod větší střeleckou zátěží.
07:09
Jakub Sedláček si připisuje další úspěšný zákrok proti střeleckému pokusu Stoljarova.
06:49
Dmitrij Kugryšev se dostal do další velké šance, když si našel vyražený kotouč a sám před Sedláčkem ani nadvakrát nedokázal překonat beton jediného českého zástupce v utkání!
06:17
Ivan Tělegin a Dmitrij Kugryšev vymysleli zajímavou akci, po níž se Sedláček po puku natahoval marně. Naštěstí pro českého brankáře skončil za brankou.
05:41
Ivan Tělegin se vrací z trestné lavice, CSKA první oslabení ustáli bez újmy a už hrají v plném počtu.
05:16
Justin Shugg se dostal na útočný výlet a jeho střelu z levé strany musel zastavit Viktor Fasth.
04:48
Guntis Galvinš nahazoval od modré čáry, kotouč orazítkoval plexisklo za domácí brankou a následně hráči CSKA vyhazují.
04:15
Riga zatím slušně kombinuje před Fasthovou brankou, k zakončení se hosté ovšem ještě nedostali.
03:41
Dinamo si zahraje první přesilovou hru v dnešním zápase, za nedovolené bránění je vyloučen domácí útočník Ivan Tělegin.
03:15
Ivan Tělegin narazil na hrazení Kristanise Redlihse, CSKA pokračuje v tlaku v útočném pásmu.
02:52
Georgijs Pujacs pálil tvrdě od modré čáry, Viktor Fasth jeho pokus sice neviděl, puk ale dokázal zastavit.
02:26
Zatím se hraje od začátku utkání bez přerušení, v útoku se opět snaží něco vymyslet Dinamo.
01:57
Jakub Sedláček musel dávat pozor na nepříjemné nahození od modré čáry, tlak CSKA končí ztrátou kotouče za hostující brankou.
01:30
CSKA se usadili s kotoučem v útočné třetině a zatím domácí kombinují podél mantinelu.
00:54
Aktivní hosté se opět dostali do útočného pásma, kde ovšem nic nevymysleli a na druhou stranu už hru přesouvá Naumenkov.
00:27
Menší zaváhání v domácí obraně se pokusil potrestat Gints Meija, jeho výpad před branku nebyl úspěšný.
00:01
Bývalý zlínský brankář Jakub Sedláček dnes nastupuje mezi třemi tyčemi lotyšského Dinama!
Arénou právě zní státní hymny Ruska a Lotyšska, po nichž už nic nebude bránit úvodnímu vhazování dnešního utkání.

CSKA Moskva: Fasth (I. Sorokin) – Kiselevič, Kutuzov, Ar. Sergejev, Naumenkov, Panin, Čmychov, Blažijevskij – Da Costa, Kugryšev, Tělegin – Osnovin, Ničuškin, Muršak – Enlund, V. Žarkov, Andronov – Kuzmenko, Světlakov, Stoljarov – P. Karnauchov.

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Pujacs, Mullen, Jerofejevs, Galvinš, K. Redlihs, J. Redlihs, Zile – Meija, Shugg, Gillies – Sčastlivyj, Darzinš, M. Redlihs – Indrašis, Skvorcovs, Sestito – Bičevskis, Saulietis, Pavlovs.

Rozhodčí: Bondar, Ibatulin – Palej, Ponamarenko.
Československá stopa v dnešním utkání:

Jakub SEDLÁČEK (RIG) – 15 odchytaných zápasů, 1 výhra, úspěšnost zásahů 89,1%, průměr obdržených gólů na zápas 2,79,1 čisté konto
DINAMO RIGA

Lotyšský tým je absolutním opakem svého dnešního soupeře. Riga už může letošní sezonu téměř zabalit, horší tým v současné KHL nenajdete. S pouhými 11 body na kontě se Dinamo drží na samém chvostu Západní konference, i celé soutěže.

Na postup do play off ztrácí Riga v současné době celých 20 bodů. V posledním zápase na ledě Petrohradu se sice neprezentovali špatným dojmem, i tak podlehli 1:4. Nejvíce bodů v rozklíženém týmu zatím nasbíral Colton Gillies (10 bodů, 6+4).
CSKA MOSKVA

CSKA vstoupili do letošního ročníku KHL skvěle a po několika prvních zápasech se armádní klub držel na samém čele Západní konference. Poté ovšem přišla menší krize, kdy moskevský tým prohrál dokonce i tři utkání v řadě.

Na první místo se tak před CSKA dostal SKA Petrohrad. CSKA má na svém kontě aktuálně 47 bodů a je v rámci celé ligy na druhém místě právě za Petrohradem, na který ztrácí čtyři body. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Igor Ožiganov s 15 body (5+10).
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího evropského hokeje! Sezona KHL je už několik týdnů v plném proudu. Dnes je na programu deset zápasů, v tomto online přenosu budeme podrobně sledovat utkání mezi CSKA Moskva a Dinamo Riga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.