Děkuji za pozornost a užijte si páteční večer!
Československá stopa

Jan Buchtele (JEK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:33
Petr Koukal (JEK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:28
Hokejisté CSKA Moskva vítězí v Jekatěrinburgu 4:2 a připisují si již deváté vítězství v řadě! Ve třetí části už padla jediná branka, kterou vstřelil při hře 3 na 3 Dmitrij Kugryšev. Domácím už ke zdramatizování duelu nepomohla ani závěrečná power-play, kdy hráli v šesti proti čtyřem hráčům soupeře.

59:32
Ten nakonec přerušil svým zákrokem Fasth! Švédský gólman dokázal přikrýt volný puk.
59:18
Golyšev ve velké šanci minul horní růžek hostující svatyně, domácí ještě pokračují v náporu!
59:01
Poslední minuta třetí třetiny!
58:57
Timašov posílal střílenou přihrávku do brankoviště. Puk je pod Fasthem.
58:20
Arťom Garejev trefil holí do obličeje Naumenkova, ale rozhodčí to zřejmě neviděli! Jinak by museli vylučovat.
57:52
Domácí v plném počtu. Jejich branka už je prázdná!
57:48
Oddechový čas Avtomobilistu.
57:48
Bogdan Kiselevič fauloval unikajícího Golyševa a domácí budou mít přeci jen ještě šanci! Obránce CSKA je vyloučen za držení.
57:13
Domácí vyhazují. Ožiganov s pukem za brankou ani nikam nepospíchá.
56:34
Kugryšev hledal před brankou Enlunda, ale domácím ještě udržel nějakou naději výborným zákrokem Ustinskij!
55:51
Velká komplikace pro domácí. Na 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku je vyloučen Petr Koukal. Domácí tak budou hrát oslabení v době, kdy by potřebovali začít závěrečný nápor.
54:34
Oba týmy v plném počtu.
54:28
Jan Buchtele před Fasthem neuspěl. Puk je pod švédským gólmanem.
53:46
Domácí už musejí riskovat a hrají hodně dopředu. Fasth si teď připsal dobrý zákrok.
52:33
Tak na hostující straně dostávají po dvou minutách za hrubost Žarkov a Stoljarov. Na straně druhé dostal 2 + 2 minuty TImašov. Hrát se bude 4 na 4.
52:33
52:33
52:33
Rozzuřený Vladimir Žarkov se vrhl na Timašova a oba borce od sebe oddělili až rozhodčí! Uvidíme, jaké padnou tresty.
51:41
Hosté vyhodili puk tak šikovně, že se nejednalo o icing. Obránci Jekatěrinburgu musejí hrát.
51:02
Dmitrij Monja mohl snížit! Z mezikruží však trefil jen brankáře Fastha!
49:55
Žarkov dostal bolestivou sekeru přes ruku, ale vylučovat se tentokrát nebude.
48:31
Rychlý kontr hostí zakončoval střelou z mezikruží Holloway. Naštěstí pro Avtomobilist minul.
47:11
Domácí ztrácejí dva góly. Uvidíme, zda s tím ještě bodu schopni něco udělat.
46:46
Oba týmy už jsou v plném počtu. Po delší době tedy vidíme pětici bruslařů na obou stranách.
45:22
Nyní se hraje ve čtyřech na obou stranách. Po další pěkné kombinaci hostů musel zasahovat Ustinskij.
44:51
CSKA právě vstřelilo branku!
Spousty místa při hře 3 na 3 využil DMITRIJ KUGRYŠEV, který se s pukem dostal mezi kruhy a golfákem ho napálil nad lapačku Ustinského – 2:4. Asistence: Bogdan Kiselevič.
44:31
Aktuálně se hraje v nezvyklém poměru 3 na 3.
44:31
Série faulů pokračuje! Tentokrát je za držení vyloučen hostující Alexandr Popov.
43:58
Tohle domácí nezvládají! Dmitrij Megalinskij sundal helmu z hlavy Blažijevského a je vyloučen za nedovolené bránění!
43:46
Andrej Garejev narazil zezadu na hrazení Gregga Scotta a dostává trest na 2 + 10 minut! Přesilovka 4 na 3 pro CSKA.
42:44
Oboustranné vyloučení. Na domácí straně je za krosček potrestán Jegor Žuravljov, na hostující zase za sekání Pavel Karnauchov. Bude se hrát 4 na 4.
42:44
42:43
Puk byl zašlápnut u mantinelu v obranném pásmu CSKA. Sudí nakonec museli přerušit hru.
42:06
Hosté se v úvodu třetí části snaží kontrolovat hru. Teď se ale vystavili do ofsajdu.
41:23
S pokusem Naumenkova od pravého mantinelu si poradil Ustinskij. Ten přerušil hru.
40:50
Domácí jsou v plném počtu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 17:46.
Když hned na začátku druhé části zvýšil na 0:3 ve vlastním oslabení Alexandr Popov, zdálo se, že už to budou mít hráči Avtomobilistu hodně složité. Ti se však přesto dostali do hry, když využili nedisciplinovanosti soupeře. V polovině utkání tak nejprve v přesilovce 5 na 3 skóroval Niclas Andersén a ve 33. minutě dokonce snížil na rozdíl jediného zásahu Alexej Vasilevskij. Ve třetí třetině nás tedy ještě rozhodně čeká drama.

39:33
Po bombě Hollowaye se kotouč odrazil mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
39:01
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:49
Dvě minuty za hákování dostal Roman Berdnikov.
38:36
Další signalizovaný trest na domácí straně. Ještě se ale hraje, protože hráči CSKA drží kotouč.
38:00
37:51
Teď už domácí vyhodili a tohle oslabení ubrání!
37:24
Karnauchov střílel z levého kruhu. Ustinskij puk vytěsnil za branku.
36:50
Před Ustinským nepříjemně stínil Popov. Brankář Jekatěrinburgu si i tak poradil.
35:59
Za hákování je vyloučen domácí Pavel Turbin.
35:48
Od modré pálil Rok Tičar. Jeho dělovku vyrazil brankář Fasth.
34:50
Česalin vyrazil za vyhozeným kotoučem. Hostující obrana jej za brankou odzbrojila.
33:22
Domácí jsou na koni a nyní soupeře přehrávají!
32:30
Rozzuřený gólman Viktor Fasth si vyjel vyřídit s rozhodčími zřejmě sérii vyloučení na straně CSKA a dostává desetiminutový osobní trest!
32:30
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Už v momentě, kdy byli Armějci v plném počtu, domácí snižují na rozdíl jediného zásahu! Česalin nahrál ALEXEJI VASILEVSKÉMU, který z vrcholu pravého kruhu propálil Fastha – 2:3. Asistence: Jevgenij Česalin.
31:18
Domácí ještě pokračují v klasické přesilovce, rádi by přidali ještě jeden gól.
30:38
Domácí nabídnutou šanci využili a snižují! Od modré vystřelil NICLAS ANDERSÉN a kotouč skončil až v brance. Troufám si ale tvrdit, že jméno střelce gólu se ještě změní, protože kotouč byl určitě před brankou určitě tečován. Asistence: Alexander Torčeňuk a Dmitrij Monja.
30:17
Domácí bodu mít k dispozici dvojnásobnou početní převahu! Sergej Andronov dostal dvě minuty za krosček.
29:58
Puk opustil hrací plochu a rozhodčí nařídili buly ve středovém kruhu.
29:39
Domácí jsou v plném počtu a začíná tedy jejich zkrácená přesilovka.
29:05
Jonas Enlund se ve středním pásmu postavil do cesty protihráči a dostal trest za nedovolené bránění. Síly na ledě se tedy vyrovnávají.
27:51
Střílenou přihrávku Kiseleviče nedokázal nikdo z hráčů CSKA tečovat.
27:38
Hosté budou hrát přesilovku. Arťom Garejev je vyloučen za podražení.
27:15
Hosté kontrolují hru a drží kotouč daleko od své svatyně.
26:01
Karnauchov se pokusil zasunout kotouč za čáru po rychlém objetí branky. Ustinskij měl co dělat, aby mu to překazil.
25:26
Domácí to už budou mít hodně těžké, vždyť hrají proti soupeři, který většinou nedostává více než dva góly za zápas.
24:28
A hosté jsou v plném počtu.
24:23
Nahozený kotouč si našel brankář Fasth. Hostům se přerušení hry hodí, protože obránce Igor Ožiganov dostal tvrdou ránu pukem a od té doby se po ledě ploužil jen silou vůle.
23:08
Hosté jsou už ve čtyřech!
22:27
Domácí budou mít šanci snížit! Za podražení je vyloučen Gregori Panin a následovat tak bude 40 sekundová přesilovka 5 na 3!
21:16
0:3 pro CSKA, které udeřilo ve vlastním oslabení! Kiselevič poslal do samostatného úniku ALEXANDRA POPOVA, který se trefil mezi Ustinského betony a zaznamenal svou druhou trefu v zápase. Asistence: Bogdan Kiselevič.
21:07
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min.).
20:01
Vše je již nachystáno k začátku druhé části hry. Uvidíme, zda dokáží hokejisté Avtomobilistu odpovědět na dvoubrankové vedení soupeře.
Další třetina začne přibližně v 16:51.
První třetina vyšla lépe hostujícímu CSKA. Armějci po vyrovnaném začátku duelu postupně získali převahu a v závěru periody dvakrát udeřili. Nejprve se trefil Alexandr Popov a 26 sekund před přestávkou ještě navýšil skóre Bogdan Kiselevič.

19:34
Tak to je pro domácí studená sprcha! Hosté si vytvořili doslova přesilovkový zámek a cestu do sítě si nakonec našlo nenápadné nahození BOGDANA KISELEVIČE, na které Ustinskij, jenž měl zřejmě zakrytý výhled, vůbec nezareagoval – 0:2. Asistence: Jan Muršak.
18:58
Velký závar před Fasthem, který se roztáhl před brankovou čarou a odolal!
18:33
Hosté si budou chtít především pohlídat získané vedení. Nyní se dokonce řítil dopředu Žarkov, ovšem k zakončení se nedostal.
17:19
Hosté se ujímají vedení! Bud Holloway našel zpoza branky ALEXANDRA POPOVA a ten střelou ke vzdálenější tyčce otevřel skóre zápasu. Asistence: Bud Holloway a Igor Ožiganov.
16:52
Ofsajd hostí. Buly se bude házet ve středním pásmu.
15:50
Andronov nabil na modrou Blažijevskému. Ten domácího brankáře nepropálil.
15:04
Hosté chybovali v rozehrávce, ale Berdnikov s Buchtelem to nepotrestali. Prvně jmenovanému totiž v rozhodující chvíli utekl kotouč!
14:40
Hra se teď rychle přelévá. Je to ale bez šancí.
13:45
Koukal s Berdnikovem vyrazili do protiútoku 2 na 2. Skončilo to postavením mimo hru.
13:11
Pivcakin si z pozice obránce sjel až mezi kruhy. Byl ale v tísni a jen tak lehce posunul kotouč na Ustinského, který neměl problém.
12:44
Hosté postupně získávají převahu. Bruslí lépe než soupeř a trpělivě kombinují.
11:58
Pokus Kirilla Petrova z pravého kruhu byl sražen do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
11:29
Byl to myslím Muršak, který si s kotoučem sjel až mezi kruhy, ale Ustinskij jeho ránu dokázal vyrazit.
11:18
Světlakov, Muršak a Kuzmenko nyní motají domácí v jejich obranném pásmu. Výborné střídání třetí formace CSKA.
10:23
Prudkou střelu od modré vyrazil Fasth. Sledujeme vyrovnané utkání.
09:58
Kugryševovu střelu od pravého mantinelu srazil do rohu pozorný Ustinskij.
09:30
Scott hledal nahozením najíždějícího Enlunda. Ten nedokázal letící puk tečovat.
09:03
Holloway na ledě, hosté se tedy ubránili.
08:40
Domácí se marně snaží dostat do útočné třetiny. V této přesilovce byli nebezpeční jen v samotném úvodu.
08:08
Hosté kotouč opět dostali do bezpečí. Hráči CSKA výborně bruslí.
07:45
Hostům se podařilo vyhodit.
07:25
Střelu z levého kruhu vyrazil Fasth, který následně puk stačil posunout za branku. Domácí tedy nemohli dorážet.
07:02
Bekhendové na Petrova zůstal v lapačce Ustinského. Dojíždějící Bud Holloway následně sekl domácího gólmana a je tu tedy druhá přesilovka pro Jekatěrinburg.
06:20
Druhá lajna domácích teď měla slušné střídání. Golyšev hledal před brankou Garejeva, kterému zabránil v zakončení na poslední chvíli obránce hostí.
06:01
Je tu první reklamní přestávka zápasu. Větší šanci jsme zatím ani na jedné straně neviděli.
05:45
Jeden z hráčů domácích najížděl mezi obránce CSKA, ale ti uzavřeli volný prostor včas.
05:06
Zakázané uvolnění domácích.
04:32
Tým CSKA je už v plném počtu.
04:12
Individuálně se neprosadil ani Dmitrij Monja, který závěr loňské sezóny strávil v Pardubicích.
03:44
Armějci se v oslabení výborně pohybují a opět vyhazují. Hráči Avtomobilistu zatím nemohou nic vymyslet.
02:57
Hostům se podařilo vyhodit puk až k brance soupeře.
02:31
Hosté špatně vystřídali a jednu chvíli jich bylo na ledě šest! Rozhodčí to viděli a domácí tak budou hrát úvodní přesilovku zápasu.
01:53
Oba týmy se zatím oťukávají. Brankáři čekají na první zákroky.
01:19
Kotouč byl sražen z hrací plochy. Vhazuje se v obranném pásmu CSKA.
00:43
Icingu se dopustili i hosté, kterým nevyšla rozehrávka.
00:09
Domácí hned v úvodu zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Ustinského.
00:01
Vše je připraveno k zahájení zápasu. Určitě se můžeme těšit na dramatické utkání.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Sochatskij) – Alexej Vasilevskij, Andersén, Turbin, Timašov, Megalinskij, Žuravljov – Česalin, A. Alexejev (C), Tičar – Golyšev, Torčeňuk, Garejev – Monja, Mingalejev, Simakov – R. Berdnikov, Koukal, Buchtele – Rassejkin, Levickij.

CSKA Moskva: Fasth (Sorokin) – Denisov (C), Ožiganov, Kiselevič, Pivcakin, Naumenkov, Panin, Blažijevskij – Kugryšev, Scott, Enlund – K. Petrov, Holloway, Al. Popov – Kuzmenko, Světlakov, Muršak – V. Žarkov, Stoljarov, Andronov – Karnauchov.

Rozhodčí: Ansonš, Sidorenko – Metalnikov, Sirotkin.
Vzájemné zápasy z loňské sezóny:
CSKA Moskva – Jekatěrinburg 4:1
Jekatěrinburg – CSKA Moskva 1:2 po sn.
Avtomobilist Jekatěrinburg:
Hráči Avtomobilistu nasbírali v devíti duelech 17 bodů a v tabulce Východní konference jim patří druhé místo. Z posledních dvou zápasů si zapsali hned pět bodů, když dokázali vyhrát 4:3 v Astaně a stejného soupeře pak zdolali 3:2 po nájezdech na svém ledě.

Nejproduktivnější hráč:
Alexander Torčeňuk – 7b (5+2)

Brankář:
Igor Ustinskij – 7 zápasů, průměr 2,29, úspěšnost 90,7%
CSKA Moskva:
Hokejisté CSKA Moskva loni postoupili až do finále play-off a byť přišli o hvězdného útočníka Alexandera Radulova, který se bude snažit znovu prorazit v NHL, rozjeli skvěle i nový ročník soutěže. Ten sice začali porážkou v repríze finále na ledě Magnitogorsku, ale od té doby si připsali osm výher v řadě a jsou nejlepším týmem celé KHL. Armějci navíc inkasují velmi málo gólů. Více než dva obdrželi pouze ve zmíněném otvíracím zápase sezóny (2:3) a celkově inkasovali v devíti duelech jen dvanáct branek. Naposledy svěřenci kouče Kvartalnova zdolali 5:2 Čerepovec.

Denis Denisov – 8b (3+5)

Brankáři:
Ilja Sorokin – 5 zápasů, průměr 1,31. úspěšnost 93,6%
Viktor Fasth – 5 zápasů, průměr 1,37, úspěšnost 93,5%
Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V rámci pátečního programu KHL přijede na led Avtomobilistu Jekatěrinburg loňský finalista bojů o Gagarinův pohár CSKA Moskva. I při pohledu na letošní výsledky jsou Armějci favoritem duelu, ale ani domácí na tom nejsou vůbec špatně. Můžeme se tedy těšit na kvalitní hokej.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.