Zblokované střely: 6 – 5

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Tomáš Zohorna #80 (CHA) – 1+0, 3 střely, čas na ledě 17:41.
Jan Kolář #29 (CHA) – 0+0, bez střely na branku, čas na ledě 22:32.
Je konec. Lada Togliatti dnes byla velice efektivní v koncovce a porazila Amur Chabarosvk poměrem 5:1. Hosté dnes mnoho nepředvedli a určitě budou na tohle utkání chtít rychle zapomenout. Kdo naopak může být spokojen, je Anton Šelfeld. Domácí dvanáctka dnes přidala hned tři asistence do své bodové sbírky.
59:40
Zbývá dvacet vteřin. Utkání se jen dohrává. Je to jasné, tři body zůstanou v Togliatti.
59:05
Lada Arenu obíhá mexická vlna. Diváci jsou očividně .
58:32
O jeden z posledních údajů v zápisu o utkání se postaral Taylor Aronson. Obránce Lady je vyloučen na dvě minuty za držení hole. Oba týmy tak budou hrát ve stejném počtu hráčů.
57:16
Bocharov vypálil zpoza modré, Pečurskij ihned vrátil puk do hry a sám jej vyhazuje z obranného pásma Amuru.
56:49
Filatov vypálil po obkroužení branky. Prostor mezi třemi tyčemi však netrefil.
55:59
Lada hraje v plném počtu a ještě tři minuty bude hrát přesilovku.
54:18
Hra čtyři na čtyři vyhovuje Ladě, která se i za jasného stavu snaží tvořit a bavit své diváky.
53:59
Vjačeslav Ušenin obdržel trest 5 minut + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Ilja Ježov oplácel a vyfasoval dvouminutový trest za hrubost.
53:59
53:59
Vjačeslav Ušenin zbytečně "zajel" do Ježova s nekalými úmysly. Vypadá to na vyšší trest, uvidíme, jak vše rozhodčí vyřeší.
51:47
Potlesk si teď vysloužil Ježov, když krásně zakročil lapačkou proti Kondratěvovi, pro kterého to dnes byla už šestá střela!
50:10
Utkání je rozhodnuté a je to vidět na obou celcích. Ani Lada, ani Amur už nehrají se stoprocentním nasazením.
48:43
Togliatti právě vstřelilo branku!
Přeci jen domácí využívají přesilovku. Tentokrát nešlo o žádnou přenádhernou kombinaci. Pečurskij se vydal za branku rozehrát puk, chyboval a kotouč získal Šenfeld. Ten jej předložil MAXIMU RYBINOVI, jemuž nedělalo žádný problém zamířit do opuštěné klece. S tímhle nemohli obránci Amuru nic dělat. Asistence: Anton Šenfeld.
Střelu Ivanova likviduje Pečurskij vyrážečkou, Lada pokračuje v útoku.
47:36
Amur se osvobozuje. Togliatti již nehraje s takovým nasazením, jako na začátku zápasu.
47:03
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Arťom Zub – 2 min., podražení).
46:20
Bělousov po chybě hostů ve středním pásmu ujížděl sám na Pečurskiho. Domácí šikula zkusil oblíbenou bekhendovou kličku, ale tentokrát neuspěl.
44:47
Na led skočil také Aronson. Amur tuhle příležitost zahodil.
43:57
Lada se osvobodila a k puku se dostal navrátivší Rybin, který uspořil několik cenných vteřinech a navrch získal útočné pásmo.
43:25
Amur svíral Ladu v obranném pásmu. Kleště se postupně utahovali, ale hosté se dnes trápí v zakončení. Vyslali několik nebezpečných pokusů, ale ani jeden neznamenal bezprostřední ohrožení Ježovovy branky.
42:46
Chabarovsk si zahraje necelou minutu v početní výhodě pěti proti třem! Aronson vystřelil puk mimo hřiště a s nevolí odjíždí na trestnou lavici. Nic naplat, pravidla jsou pravidla.
42:38
Diváci teď hlasitě pískají. Na ledové ploše zůstali ležet hned dva hokejisté domácích a rozhodčí dlouho váhali s přerušením hry.
42:16
Nepřesná střela Kondratěva vyhání hosty z útočného pásma.
41:40
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Maxim Rybin – 2 min., podražení).
40:43
Chabarovsk začíná poslední třetinu v útočném pásmu. Podaří se Amuru ještě zdramatizovat vývoj utkání?
40:01
Ve druhé části jsme viděli celkem tři góly, z toho dva regulérní. Alexandr Strelcov si na svůj údaj v zápise o utkání musí ještě počkat. Nejprve kontroval Tomáš Zohorna v přesilové hře. To Chabarovsk nakoplo a Ježov musel řešit několik ošemetných situací.
Postupně se ale Lada dostávala znovu do herní pohody a ani střídající Pečurskij se rozhodně nenudil. Dobrou střeleckou produktivitu domácích potvrdil ve 34. minutě Viktor Komarov.
40:00
39:16
Znovu Lada a Viktor Komarov. Střelec čtvrté branky nebezpečně pálil skrz obránce. Puk po jeho střele jen těsně minul levou tyč.
38:24
Sražená střela Achmetova končí v ochranné síti. Bude se vhazovat před Pečurskim.
37:09
Filatov mohl vedení domácích ještě navýšit. Jeho rychlý protiútok ale zůstal bez gólového efektu.
35:12
Lada je viditelně v pohodě. Domácí kombinují v útočném pásmu a baví se hokejem. Na konci dlouhého střídání pálil z pozice obránce Bocharov. Pečurskij byl připraven.
33:33
Domácí si znovu berou náskok tří branek. Po nahrávce Šenfelda, který si dnes připisuje druhou asistenci, se trefuje aktivní VIKTOR KOMAROV. Asistence: Anton Šenfeld.
32:42
Alexandr Strelcov teď parádně prokličoval mezi obránci soupeře a tlačil se z rohu do zakončení. Ke gólu mnoho nechybělo.
31:30
Zakázané uvolnění Chabarovsku. Bude se vhazovat po Pečurskiho pravici.
30:21
Rybin ze střední vzdálenosti prověřil Pečurskiho. Ten raději přerušuje hru.
28:55
Ježov se teď zaskvěl skvělým zákrokem! Kuusela pálil z první a vzývala na něj poloprázdná klec. Brankář Lady se ale krásně přesunul a reflexivním zákrokem odmítl další změnu skóre.
27:36
Před brankou Lady bylo znovu rušno. Ježov musel rychle zareagovat a schovat odražený puk před dotírajícími protihráči.
26:15
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Hosté snižují na rozdíl dvou branek. Ramstedt poslal puk na Ježova z pravé strany a kotouč následně skončil před brankovištěm. Ve změti těl se nejlépe zorientoval TOMÁŠ ZOHORNA, který dostal puk do branky a střílí tak svůj letošní třetí gól. Asistence: Teemu Ramstedt, Maxim Kondratěv.
25:18
Bolšakov zbytečně srazil k zemi jednoho z protihráčů a putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění. První přesilovka pro hosty.
25:04
Ve stejném čase si hosté si berou oddechový čas a trenér Chabarovsku sahá k rošádě v brankovišti. To ještě nevěděl, že branka nebude uznána. Metsolu nahrazuje Pečurskij.
25:04
Togliatti docílilo branky. Domácí již slavili čtvrtý gól. Bočarov našel volného Alexandra Strelcova, od něhož puk zamířil za brankovou čáru. Rozhodčí ale po konzultaci s kolegou u videa branku nemohou uznat.
24:12
Nyní se nám o puk bojuje převážně ve středním pásmu. Vcelku logický vývoj. Lada má pohodlný náskok. A Chabarovsk dnes není zcela ve své kůži.
23:50
Šenfeld dobruslil zdánlivě ztracený kotouč a vypálil i přesto, že byl tísněn. Mířil dobře mezi betony. Metsola ale nepovolil domácímu střelci další gólovou radost.
22:14
Bočarov se hezkou kličkou zbavil protihráče a pronikl za modou čáru. Zakončit ale nedokázal.
21:25
Amur se i nadále snaží získávat útočné pásmo pomocí nahazování. K úspěchu, v podobě udržení se na puku, to ale zatím nevede.
20:01
Máme za sebou prvních dvacet minut zápasu. Domácí jsou velice efektivní v koncovce, jelikož jim na tři branky stačilo pouhých devět střel.
Domácí poslal do vedení hned ve druhé minutě Valujskij. Dvojnásobnou výhodu poté využil Sotnieks. A aby toho nebylo málo, před koncem třetiny se ještě trefil Šenfeld. Hosté toho zatím v Togliatti mnoho nepředvedli. Uvidíme, co nám přinese zbytek zápasu.
20:00
18:39
Pro hosty je tohle zlý sen. Před první sirénou inkasují potřetí. Šenfeld si vybruslil zprava do střelecké pozice. Puk se po jeho pokusu odrazil přímo před ANDREJE IVANOVA, který měl snadnou práci a z bezprostřední blízkosti trefil volné místo. Asistence: Anton Šelfeld, Georgij Bělousov.
17:26
Ježov teď musel řešit dva rychlé protiútoky. S oběma si ale poradil.
16:05
Adamčuk se vrací na led. Amur hraje v plném počtu.
15:00
Domácí jsou v pohodě a pokračují ve zbytku početní výhody. Zprava zkusil prostřelit Metsolu Ivanov. Dorážel ještě Šenfeld. Avšak bez úspěchu.
14:25
Lada využívá přesilovku a má dvoubrankový náskok. Ivanov si několikrát vyměnil puk s Filatovem za brankou a poté nabil na vrchol kruhu KRISTAPSU SOTNIEKSOVI, jehož tvrdá rána z první končí v síti Metsolovy branky. Asistence: Andrej Ivanov, Nikita Filatov.
14:05
A bude hůř! Adamčuk je rozhodčími poslán na trestnou lavici za nedovolené bránění. Lada tak má před sebou zesílenou přesilovku!
13:30
Druhá přesilovka pro Ladu. Kosmačjov je vyloučen za vysokou hůl.
12:40
Amur teď obléhá branku Togliatti. Po jedné střele si připsali Kondratěv a Ruděnkov.
11:36
Ljutov vypálil po buly od modré. Kotouč po Ježovově zákroku končí v rohu kluziště.
11:16
Korjagin chtěl využít mezírky v soupeřově střídání a ihned po získání puku hledal volného Komarova na útočné modré. Puk ale končí na zakázaném uvolnění.
10:05
První vážnější šance Chabarovsku. Vladislav Ušenin nahodil puk na Ježova od levého mantinelu. Brankář Lady puk vyrazil pouze před sebe, kam si stačil sám střelec nabruslit a pokusil se o dorážku. Při té ovšem branku netrefil.
08:18
Kapustin obkroužil Ježovovu branku a vypálil z otočky. Ježov puk lapil a schoval jej do své výstroje. Následuje krátká komerční přestávka.
07:20
Začátek zápasu nám nabídl bruslivý a rychlý hokej se spoustou osobních soubojů. Uvidíme, zda nám tento obraz hry vydrží.
05:57
Kosmačjov se vrací do hry. Amur hraje v plném počtu.
05:12
Filatov hledal pasem přes střed kluziště jednoho z bratří Strelcovů. Jeho přihrávka ale byla zachycena a Amur se osvobozuje.
04:25
Togliatti kombinuje po obvodu přesilovkového vzorce, přes blok Amuru se nemůže dostat k zakončení.
03:37
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Dmitrij Kosmačjov – 2 min., držení protihráče).
03:13
Bělousov se dostal se tlačil před Metsolu, skončil ovšem za brankou. Domácí pokračovali v útoku. Ovšem střelu jednoho z obránců stačil zblokovat Kolář.
02:34
Vstřelená branka rozradostnila fanoušky domácího celku, ti tak Ladu ženou do dalšího útoku.
01:51
Tak to bylo rychlé. Lada se na konci druhé minuty ujímá vedení. Akci třetí formace domácích gólově zakončuje SEMJON VALUJSKIJ. Asistence: Maxim Rybin.
00:01

Lada Togliatti: I. Ježov (A. Semjonov) – Korjagin, Sotnieks, Gurkin, A. Bolšakov, Aronson, Kostromitin – Šenfeld, Bělousov, V. Komarov – V. Strelcov, A. Strelcov, Bočarov – Rybin, Zernov, Valujskij – A. Ivanov, Achmetov, Filatov – Bumagin.

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Zub, Adamčuk, J. Kolář, Kondratěv, Kosmačjov, Ljutov, Jelesin – Byvalcev, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Kuusela, Ramstedt, T. Zohorna – V. Popov, Litovčenko, Kapustin – Ruděnkov, Romancev, O. Li.

Rozhodčí: Bondar, Kadjorov – Jakov, Ponamarenko.
LADA TOGLIATTI

Fanoušci ve městě automobilů mohou být s úvodem sezóny vcelku spokojeni. Ladě patří osmé místo hned za Chabarovskem. Když má na svém kontě schodný počet 26 bodů, ale má dva zápasy k dobru. Togliatti oproti loňské sezóně předvádí líbivější hokej a navíc má vcelku vyrovnané útoky. Nejvíce se ale daří Nikitu Filatovovi (v sezóně 7+9).

Stabilní a spolehlivé výkony odvádí také brankář Ilja Ježov, který svého konkurenta Masalskise pustil do branky jen ve dvou zápasech.
AMUR CHABAROVSK

Hokejisté z ruského Dálného východu si po 21 utkání drží sedmé místo ve východní konference. Na čtrnáctou a předposlední Astanu mají ovšem náskok pouhých šesti bodů.
I přes těsnou prohru s Kazaní v minulém zápase můžeme říci, že výkony Chabarovsku mají stoupající tendenci a pokud budou svěřenci trenéra Fachrutdninova pokračovat v nastoleném trendu, mohou věřit v účast v play-off.

Za Amur nastupuje také expardubická dvojice Jan Kolář (v sezóně 5+0), Tomáš Zohorna (2+8).
Dobré odpoledne u dalšího online přenosu z hokejové KHL.
Dnes uvidíme souboj mezi Ladou Togliatti a Amurem Chabarovsk.