Martin Bakoš (KUN) 0+0, 5 střel, čas na ledě 16:53
Tomáš Marcinko (KUN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:00

Pavel Francouz (CLJ) 60 minut, 24 zákroků, 2 góly, 92,3%
Střely na branku – 11:8 (26:28)
Zblokované střely – 2:4 (6:9)
Vyhraná vhazování – 17:8 (38:25)
Hity – 2:1 (3:8)
Hráči Traktoru Čeljabinsk v dramatickém závěru vítězství udrželi a připisují si tak do tabulky cenné tři body. Hosté ve třetí části výborně bránili, a když se v čase 56:31 trefil podruhé v utkání Nikolaj Bělov, jenž zvýšil na 1:3, zdálo se, že je hotovo. Hráči Kunlunu ale ještě dokázali zápas zdramatizovat, když bleskově snížil Max Wärn, ovšem více už toho čínský celek nestihl.
59:52
Domácí v útočném pásmu, ale potřebují vystřelit...
59:11
Domácí rozjíždějí další akci ze svého obranného pásma.
58:55
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění. Buly před Francouzem.
58:44
Branka Kunlunu je prázdná!
58:43
Domácí si berou oddechový čas.
57:14
A domácí mohli i vyrovnat. Po obrovském závaru se snažil dotlačit puk za brankovou čáru Martin Bakoš, ovšem kotouč je pod ležícím Francouzem!
56:53
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Domácí ale bleskově snižují zpět na rozdíl jediného gólu! Hostující obrana nepokryla MAXE WÄRNA, který z mezikruží zamířil přesně pod víko. Puk se dokonce otřel o břevno – 2:3. Asistence: Miika Lahti a Tuuka Mäntylä.
56:31
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Hosté zvyšují na rozdíl dvou branek a asi rozhodují o svém vítězství! Střelu Maxima Jakuceňi ještě Makarov vyrazil, ale vzápětí se kotouč dostal na modrou čáru, odkud NIKOLAJ BĚLOV procedil puk za záda gólmana Kunlunu, který nic neviděl. Bez asistence.
55:33
Linus Videll si vybruslil před branku a bekhendem se snažil překvapit Francouze. Rozhodčí ale odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.
55:24
Zakázané uvolnění hostí. Buly v útočném pásmu je pro Kunlun rozhodně vítanou záležitostí.
55:00
Pět minut do konce třetiny. Domácí by potřebovali zjednodušit hru.
54:11
Na střílenou přihrávku Vidella těsně nedosáhl Collins. Jinak to mohlo být pro Francouze nepříjemné.
53:28
Ani nyní se to domácím nepovedlo. Pískán je icing.
53:15
Hosté velmi dobře brání. Kunlun má velké problémy s přechodem do útočného pásma.
52:35
Od modré čáry pálil Zach Jüe. Hostující klec ale netrefil.
51:48
Domácí teď hledají cestičku, kudy by se dostali do útočného pásma. Zatím se o to snaží marně.
50:27
Pozornost Makarova prověřil Paul Szczechura. Domácí gólman si připsal úspěšný zákrok.
49:58
Do konce třetí třetiny zbývá deset minut. Podaří se domácím zvrátit nepříznivé skóre.
48:58
Další icing hostí. Předtím pálil z pravé strany Bakoš a Francouz musel nastavit puku své rameno.
48:39
Zakázané uvolnění hostí, hra se vrací před Francouze.
48:23
Kolcov chyboval v rozehrávce a z toho mohl těžit Chad Rau. Francouz ale jeho střelu vytěsnil do ochranné sítě.
47:58
Domácí jsou v plném počtu. Nyní tu máme reklamní přestávku.
47:39
Alexej Petrov od modré domácí svatyni netrefil.
47:20
Domácí opět vyhazují.
46:46
Kolcovovi nesedla střela a domácí mohli následně vyhodit.
45:57
Domácí se budou muset bránit. Na trestnou lavici zamířil za vysokou hůl Linus Videll.
45:09
Domácí zvyšují obrátky a dostávají soupeře pod tlak.
44:09
Francouz si proti Damienovi Fleurymu pohlídal prostor u bližší tyčky a přikryl puk lapačkou.
44:00
Gólman Traktoru je naštěstí v pořádku. Může se pokračovat.
44:00
Domácí teď vlétli do brankoviště hodně důrazně. Francouz se po kontaktu s Bellemorem těžce zvedá z ledu.
43:31
Pozornost hostujícího gólmana vyzkoušel Miika Lahti. Francouz má puk v lapačce.
43:03
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Buly nařízeno před Makarovem.
42:41
Hra se nyní odehrává mezi modrými čarami.
41:31
Afonasjevskij naštěstí odjíždí na střídačku po svých.
41:31
Hostující Afonasjevskij narazil po souboji s Viklundem do mantinelu a zůstává ležet na ledě. Rozhodčí raději přerušili hru.
Hity – 0:3 (1:7)
Ve druhé třetině padl jediný gól, který zaznamenal ve 25. minutě hostující obránce Nikolaj Bělov. Ten se dostal ke kotouči u vlastní obranné modré, dojel s ním do útočného pásma a zápěstím vymetl horní růžek nad lapačkou brankáře Makarova. Jinak sledujeme vyrovnané utkání a ve třetí periodě se ještě může stát cokoliv.
40:00
39:40
Po střele Kolcova se Kručinin s Černikovem snažili dotlačit puk za Makarova, ale ten udržel beton před brankovou čarou!
39:15
Z levého kruhu vypálil Ryan Vesce. Makarov byl pozorný a přerušil hru.
39:01
Poslední minuta druhé části.
38:56
Střela Alexandra Šinina byla sražena do ochranné sítě za brankou.
38:34
Martin Bakoš v útočném pásmu zbytečně fauloval Černikova a v závěru třetiny domácí oslabuje.
38:30
Kručinin zblokoval střelu Marcinka. Vhazuje se před Francouzem.
37:58
Skóre se nemění ani po pokusu domácího kapitána Mäntyläho. Dvě minuty do konce periody.
37:26
Z akce, kterou rozjel zmíněný Wärm, vzešla střela Chada Raua, kterou ukryl ve výstroji Pavel Francouz.
37:12
Max Wärn za brankou dlouho čekal, až mu spoluhráči správně najedou.
36:00
Výborný zákrok Francouze! Těsně před ním pohotově píchl do kotouče Damien Fleury, ovšem beton českého gólmana byl proti vyrovnání!
35:21
Opět buly ve středním pásmu.
35:09
Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
35:00
Z velmi ostrého úhlu střílel Pestunov. Makarov si prostor u bližší tyčky pohlídal.
33:57
Szczechura nenápadnou střelou po přejetí do útočného pásma pořádně protáhl Makarova. Ten zasahoval v gymnastickém provazu.
32:56
Na konci domácí přesilovky ještě přišly dvě nebezpečné střely, které musel vyrážet Francouz. Teď už jsou hosté kompletní.
32:33
Collins byl před Francouzem příliš důrazný a rozhodčí mu odpískali postavení v brankovišti.
32:10
Bělov vyhazuje. Další cenné sekundy pro Čeljabinsk.
31:55
První minutu přežili. Domácí musejí začínat od své branky.
30:54
Hostů bylo navíc na ledě šest! Za to samozřejmě budou hrát oslabení.
30:54
Postavení mimo hru bylo odpískáno Traktoru. Vhazuje se ve středním pásmu.
30:01
Domácí jsou kompletní.
29:46
Kunlunu se podařilo vyhodit!
29:28
Velký tlak Traktoru, domácí odolávají s vypětím všech sil!
29:04
Od modré střílel Kolcov, branku netrefil.
28:00
Hosté si zahrají přesilovku. Vyloučeným hráčem je Joonas Järvinen.
27:42
Prudká střela Klimontova z levé strany. Makarov puk vyrazil levou rukou.
27:11
Kručinin nabízel kotouč ze druhé vlny najíždějícímu Borodkinovi. Do jeho střely však vložil hůl domácí obránce Mäntylä.
26:44
Ofsajd domácích, byť odpískaný s menší prodlevou. Následuje reklamní pauza.
25:55
Od modré vypálil Klimontov. Makarov tentokrát zasáhl úspěšně.
24:48
Také druhý gól Traktoru střílí obránce! Hosté vybojovali puk na obranné modré a NIKOLAJ BĚLOV s ním podél pravého mantinelu vyrazil dopředu. Nakonec si vystačil sám a střelou zápěstím nad lapačku posílá Čeljabinsk podruhé v utkání do vedení – 1:2. Asistence: Ilja Zinovjev.
24:17
Hosté v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:40
Rychlý protiútok hostí zakončoval střelou z levého kruhu Semjon Afonasjevskij. Zamířil vedle tyčky.
23:03
Hosté jsou v plném počtu.
22:38
Nyní vypálil od modré Tuuka Mäntylä a zasahovat musel Francouz, jenž schoval puk ve výstroji.
22:10
Hostům se zatím nedaří vyhodit. Kunlunu však schází střelba.
21:26
Velmi dobře to udělal Martin Bakoš, který se na levém kruhu zbavil napadajícího hráče a vystřelil. Francouze ale nepřekonal.
21:02
Za hákování je vyloučen hostující kapitán Alexandr Šinin. Přesilovka pro Kunlun.
20:28
Max Wärn si sjížděl před branku do nadějné pozice. Netrefil ale skákavý puk.
Hity – 1:4
První třetina je za námi. To nejzajímavější se událo hned v jejím úvodu. Už v čase 1:03 poslal hosty do vedení Kirill Kolcov, ale již o 32 sekund později srovnal Linus Videll. Od té doby jsme sledovali sotva průměrný hokej a na skóre 1:1 se až do přestávky nic nezměnilo.
20:00
19:47
Po akci Pestunova se dostal do šance Kručinin. Puk za již ležícího Makarova ale nenasměroval!
19:13
Probíhá poslední minuta první třetiny. Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
18:41
Max Wärn posílal před branku zajímavou nabídku. Nikdo z jeho spoluhráčů však na puk nedosáhl.
18:06
Od modré čáry vypálil Kolcov. Makarov puk dobře viděl a schoval ho v lapačce.
17:57
Zakázané uvolnění Kunlunu. V posledních minutách nesledujeme zrovna pohledný hokej.
17:33
Hráči Traktoru v postavení mimo hru.
17:19
Collins objel branku a snažil se posunout puk na Vidella. Obrana hostí si situaci pohlídala.
16:01
Do velké šance se z ničeho nic dostal Oleg Jašin! Toho našel parádním pasem Fleury, ovšem Francouz se stačil přesunout a vyrazil kotouč!
14:54
Moderátor se marně snaží trochu rozproudit zamlklé čínské publikum. Hala není ani nijak zvlášť zaplněná. Kapacita je obsazena možná z jedné třetiny.
13:30
Na domácí branku letělo nebezpečné nahození. Před brankovištěm číhal na dorážku Pestunov, ovšem puk se odrazil jinam, než potřeboval.
13:25
Další přerušení. Domácí zahráli na icing.
13:14
Hra je teď hodně nepřesná a kouskovaná. Domácím byl odpískán úmyslný ofsajd.
12:40
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Pavla Francouze.
12:28
Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní pauza.
12:01
Borodkin při rozehrávce svým spoluhráčům ukazoval, že nemá komu. Hostům teď chyběl pohyb.
11:45
Z ostrého úhlu vypálil Chad Rau. Francouz jistým zákrokem přerušil hru.
10:49
Po skončení domácí přesilovky se hraje hlavně ve středním pásmu.
09:55
Hosté jsou v plném počtu. Kunlun v početní výhodě neohrozil brankáře Francouze.
09:13
Ani nyní se hráči Red Staru nedokázali usadit v útočné třetině.
08:50
Jakuceňa vyhodil. První minutu oslabení mají hosté zdárně za sebou.
07:54
Arťom Borodkin dostal dvě minuty za sekání. Přesilová hra pro Kunlun.
07:39
Alexandr Pankov si zpoza branky vyjel až do střelecké pozice. Makarov byl pozorný a puk skončil pod jeho betony.
07:06
Nyní tu máme první reklamní přestávku.
06:53
Hosté jen nahodili kotouč za branku Kunlunu, kde se ho ujímají domácí hráči.
06:13
Hraje se už dlouho bez přerušení.
05:23
Dobré střídání čtvrté hostující formace. Gubarev teď našel mezi kruhy najetého obránce Děnisova, který ale nezamířil přesně.
04:12
Po nebezpečné střele Zacha Jüeho musel zasahovat Francouz, který neměl zrovna ideální výhled na puk.
02:54
Máme za sebou tedy bleskový úvod zápasu. Přesto je atmosféra na stadionu prakticky nulová. Číňané se zatím nenaučili na hokeji fandit.
01:35
Blesková odpověď Rudé hvězdy! Brett Bellemore se z pozice obránce dostal až za branku, odkud našel krásnou přihrávkou úplně volného LINUSE VIDELLA a ten nedal z bezprostřední blízkosti Francouzovi šanci. Asistence: Brett Bellemore.
01:03
Výborný začátek pro hosty! Hráči Kunlunu nedokázali vyhodit kotouč ze své obranné třetiny a místo toho hrací předmět poslali jen na hůl KIRILLA KOLCOVA. Ten si s ním popojel kousek dopředu a střelou na lapačku překonal Makarova. Bez asistence.
00:25
Kunlunu se ale nepodařilo založit kloudnou akci. Je z toho icing.
00:08
Úvodní buly vyhráli domácí, kteří se tak dostávají do držení kotouče.
00:01
Oficiality jsou za námi a za malou chvíli tedy utkání začne.
Aktéři utkání jsou již na modrých čarách. Zazní ruská a čínská hymna.

Kunlun: An. Makarov (Zagidulin) – Järvinen, Mäntylä (C), Bellemore, Viklund, Jüe, Pereťagin, Mikulovič – Wärn, Lahti, Rau – Videll, Collins, Bakoš – Fleury, Marcinko, Jašin – Veličkin, Pereskokov, T. Sia – Jing.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Šinin (C), N. Bělov, Děnisov, Kolcov, Borodkin, A. Petrov, Klimontov – Jakuceňa, Szczechura, Vesce – Pankov, J. Petrov, Černikov – Afonasjevskij, Pestunov, Kručinin – Zinovjev, Šarov, Gubarev – Šolochov.

Rozhodčí: Bělov, Ščeňov – Raming, Otmachov.

Tomáš Marcinko (KUN) – 19 zápasů, 4 body (1+3)
Martin Bakoš (KUN) – 7 zápasů, 1 bod (0+1)

Pavel Francouz (CJL) – 5 zápasů, průměr 1,02, úspěšnost 96,1%
Michal Birner (CJL) – 12 zápasů, 1 bod (0+1)
Kunlun Red Star:
Celek z hokejově exotické Číny, který prožívá svou nováčkovskou sezónu, nasbíral, stejně jako Traktor. 27 bodů a v tabulce Východní konference je devátý. Hokejisté Kunlunu však odehráli jen 19 zápasů, což je až o pět méně, než mají nejbližší konkurenti. Naposledy Red Star zdolal na svém kluzišti 3:2 Ufu. Předtím prohrál 0:2 v Kazani.
Traktor Čeljabinsk:
Hokejisté Traktoru Čeljabinsk rozjeli sezónu slušně a v jejím úvodu se drželi v popředí tabulky Východní konference. Z posledních deseti zápasů však vyhráli pouze dva a to znamenalo značný pokles. Aktuálně tak má Traktor na svém kontě 27 bodů a v konferenčním rankingu mu patří až desátá pozice. Naposledy celek Čeljabinsku prohrál 2:4 v Chabarovsku.
Vítám tu všechny hokejové fanynky i fanoušky! Také v pátek pokračuje KHL a já Vás zavedu až do daleké Číny, konkrétně do Šanghaje, kde celek Kunlun Red Star přivítá Traktor Čeljabinsk. Čínský celek si zatím nepočíná vyloženě zle, vždyť na příčky, které by znamenaly postup do play off, ztrácí jen tři body. To Traktor se dostal po solidním rozjezdu do výsledkové krize, ze které by se potřeboval vymanit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.