Jakub Sedláček (RIG) 60 minut, 25 zákroků, 0 gólů, 100%
Jakub Jeřábek (VIŤ) 0+0, 0 střel, čas na ledě 24:23
Roman Horák (VIŤ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:37
Střely na branku – 5:12 (34:25)
Zblokované střely – 4:3 (10:11)
Vyhraná vhazování – 7:7 (26:27)
Hity – 4:9 (11:19)
Zápas končí vítězstvím Dinama Riga 4:0. Z čistého konta se může radovat český brankář domácích Jakub Sedláček, kterému dnes hodně pomohla také defenziva. Všechny góly padly už v prvních dvou třetinách. Postupně skórovali Toluzakov, Sčastlivyj, Gilles a Jerofejevs. Dinamo slavilo úspěch jednoduchou hrou, kdy domácí hráči z každé pozice nastřelovali kotouče na branku soupeře a navíc nepříjemně stínili gólmanům Viťazu.
59:50
Diváci v hledišti už stojí a aplaudují domácímu týmu za dnešní výkon!
59:01
Už nám běží poslední minuta. Udrží Jakub Sedláček čisté konto?
58:34
A mohlo to být klidně 5:0! Rána Sčastlivého z levého kruhu těsně minula vzdálenější tyčku.
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:27
57:12
Domácí se osvobozují. Hráči Viťazu už vědí, že tenhle zápas prohrají.
56:19
Maxim Afinogenov pálil z pravého kruhu. Sedláček byl pozorný.
55:47
Jeřábek na modré nezkrotil kotouč a musí se rychle vracet.
55:26
Hosté budou hrát přesilovku. Vyloučen za sekání je obránce Dinama Ralfs Freibergs.
55:00
Posledních pět minut třetí třetiny a pravděpodobně i celého utkání.
54:19
Alexandr Nikulin se objevil sám před Sedláčkem, ale domácího gólmana nepřekonal! Teď už se spíše hraje jen o čisté konto pro Sedláčka.
53:47
Střelu z pravé strany odrazil Saprykin do ochranné sítě.
52:30
Do šance se dostával Darzinš. Po kličce už ale z úhlu puk za záda brankáře nezasunul.
52:14
Justin Shugg odpaluje kotouč do středního pásma. To domácím stačí.
51:10
Střela Nikulina se k Sedláčkovi sotva doklouzala. Gólman Dinama přerušil hru.
50:51
Sedláček přikryl nahozený kotouč. Jeho obránci mu dnes hodně pomáhají a co projde, to český gólman Dinama pochytá.
50:04
Deset minut do konce třetí třetiny. Riga stále vede o čtyři branky.
49:51
Střelu Gimajeva od modré si Sedláček našel, puk vyrazil a následně i zalehl.
49:14
Nahození Galvinše vyrazil Saprykin betonem do ochranné sítě. Zase toho hostující gólman moc neviděl.
48:45
Domácí ubránili i další oslabení a zase se přiblížili vítězství v tomto zápase.
48:12
Hosté se nemohou dostat zpět do útočné třetiny. Viťazu se dnes v útoku nedaří.
47:55
Domácí vyhazují až k brance soupeře.
47:05
Hostům unikl kotouč až do středního pásma.
46:44
Jakub Sedláček přikryl puk v momentě, kdy už byl celým tělem za brankovou čarou a následuje tedy vyloučení za zdržování hry!
45:44
Afinogenov ve středním pásmu rozjel Makejev. Ten z levé strany Sedláčka nepropálil a následně neuspěl ani Nikulin, který se pokoušel dorazit do branky od boční konstrukce odražený kotouč.
44:44
Hráči Rigy se věnují kvalitnímu bránění a čekají na možnosti k rychlým kontrům.
43:46
Kempe vyjel zpoza branky, ovšem bekhendem zamířil mimo Sedláčkovu svatyni.
43:03
Skvorcovs před Saprykinem tečoval nahozený puk. Neusměrnil ho ale mezi tyče.
42:24
Z otočky střílel Džiošvili. Trefil jen brusli bránícího hráče Rigy.
41:53
Dinamo ovšem dobře brání a zatím soupeře k ničemu nepouští.
40:46
Hosté ztrácejí čtyři góly, ale v úvodu třetí části to vypadá, že by se ještě rádi o něco pokusili. Na soupeře vlétli s důrazným napadáním.
40:25
Po nahození Afinogenova se bude vhazovat v útočném pásmu Viťazu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 17:44.
Hokejisté Dinama Riga hrají jeden ze svých nejlepších zápasů v sezóně a nad Viťazem vedou po 40 minutách už 4:0. Ve druhé části domácí přidali další dva góly. Ve 28. minutě se trefil Colton Gillies a v čase 36:41 vyhnal Säteriho z branky svým skrytým nahozením Aleksandrs Jerofejevs.

39:28
Semjonov zavážel kotouč do útočného pásma, ovšem jeden ze spoluhráčů mu přejel přes modrou předčasně – postavení mimo hru.
39:01
Začala poslední minuta druhé části.
38:44
Domácí mají k dispozici buly v útočné třetině.
37:53
Domácí míří za vítězstvím. Dinamu k tomu stačí jednoduchá taktika – vše na branku.
36:41
Hosté střídají gólmany! Harriho Säteriho nahrazuje Igor Saprykin.
36:41
Riga právě vstřelila branku!
Jak může být hokej jednoduchý! Shugg na modré posunul puk na ALEKSANDRSE JEROFEJEVSE, který jej nahodil na branku a nic nevidící Säteri kapituluje počtvrté. Asistence: Justin Shugg a Jekabs Redlihs.
36:06
35:57
Do puku se na modré opřel Jakub Jeřábek. Domácí jeho ránu zblokovali.
35:14
Střelu Semjonova od modré Sedláček viděl a kotouč skončil v jeho lapačce.
34:35
Domácí vyhazují.
34:17
Afinogenov zkusil překvapit Sedláčka střelou k bližší tyčce. Puk skončil na boční síťce.
34:05
Guntis Galvinš zvedl hůl příliš vysoko a dostává za to dvouminutový trest. Viťaz tak dostává šanci na korekci stavu.
33:38
Střela jednoho z hostujících hráčů byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
33:11
Celek Viťazu je kompletní.
32:56
Hostům se podařilo vyhodit.
32:34
Od modré pálil Guntis Galvinš. Säteri udržel puk ve své moci.
31:43
Za hrubost je vyloučen Sergej Gimajev. Na domácí straně zahřeje trestnou lavici Ralfs Freibergs – sekání.
31:43
31:43
Střela od modré čáry skončila u Säteriho. Následovala rozmíška a zdá se, že sudí budou vylučovat...
31:10
Za podražení je vyloučen Mario Kempe. Přesilovka pro Dinamo.
29:56
Před bránu Viťazu zase mířilo nahození, které mohlo být v případě teče hodně nebezpečné. Kotouč ale tentokrát jen prolétl brankovištěm.
29:37
Zakázané uvolnění Dinama.
28:19
Domácí mají zápas výborně rozehraný. Jejich jednoduchý hokej dnes slaví úspěch.
27:32
Je tu třetí gól Dinama! Justin Shugg zavezl puk do útočného pásma a poté nahrál na osu ze druhé vlny najíždějícímu COLTONU GILLIESOVI, jenž svou střelu ukryl za obránce a Säteri byl bezmocný – 3:0. Asistence: Justin Shugg a Ralfs Freibergs.
26:44
Tim Sestito byl za brankou hodně tvrdě sražen. Vylučovat se však nebude.
26:13
Domácí vyhráli vhazování a mohli vystřídat.
26:01
Domácí vyhodili na zakázané uvolnění. Viťaz totiž ještě zůstal po přesilovce v tlaku a hráči Rigy potřebovali uklidnit hru.
25:25
Dinamo je v plném počtu.
24:36
Domácí dobře brání a soupeře nepouštějí do šancí.
23:23
Nikolajs Jelisejevs atakoval brankáře Säteriho a dvě minuty si posedí na trestné!
23:18
Maris Bičevskis naznačil střelu a nechal padnout obránce na led. Ranou z pravého kruhu ovšem Säteriho nepřekonal.
22:39
Nakonec domácí kotouč vydolovali a Säteri musel vyrážet střelu od modré.
22:29
Přetlačovaná u mantinelu v útočném pásmu Rigy. Rozhodčí nechává hru pokračovat.
21:34
Zakázané uvolnění Dinama. Hra se stěhuje před Jakuba Sedláčka.
20:47
Další střela Darzinše. Säteri tentokrát musel zasahovat a přerušil hru.
20:34
Darzinš přejel útočnou modrou a hned pálil. Hosté puk srazili do rohu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 16:51.
První třetina vyšla mnohem lépe domácímu Dinamu. Lotyšský celek se prezentuje jednoduchým hokejem, vše cpe na branku a tato taktika zatím přináší ovoce. Ve 12. minutě tak skončilo za zády brankáře Säteriho nahození Filippa Toluzakova a v 18. minutě pohotově tečoval Galvinšovu střelu Pjotr Sčastlivyj.

19:12
Od modré čáry nahazoval puk Jerofejevs. Säteri měl volný výhled a schoval kotouč do lapačky.
19:00
Začíná už poslední minuta první třetiny.
17:26
Domácí přesilovou hru využívají a vedou nad Viťazem 2:0! Galvinš si na modré vyměnil kotouč s Darzinšem a vystřelil. Letící puk ještě před brankou pohotově tečoval zkušený PJOTR SČASTLIVYJ a Säteri se mohl jen smutně ohlédnout. Asistence: Lauris Darzinš a Guntis Galvinš.
17:15
Domácí to sehráli dobře. Ránu z pravého kruhu ale vyrazil Säteri.
16:47
Dinamo bude hrát přesilovku. Na dvě minuty je vyloučen Roman Horák.
15:40
Hosté se snaží něco udělat s výsledkem, ale stále málo střílejí. Riga teď spoléhá na brejky.
14:54
Gillies se natlačil až před branku soupeře. Säteri ale zakročil dobře a nedovolil domácímu forvardovi navýšit skóre.
12:58
Hosté odpovídají pobytem v útočném pásmu. Zatím se ale málo tlačí do střelby.
11:54
Domácí jsou do vedení! FILIPP TOLUZAKOV nahodil od modré kotouč na hostující branku a Harri Säteri, který měl zakrytý výhled, nedokázal zakročit. Asistence: Jekabs Redlihs.
11:18
V momentě, kdy naskočil na led vyloučený Katičev, nahodil puk na Säteriho Jekabs Redlihs. Gólman Viťazu si pro kotouč sáhl lapačkou.
11:08
Další rána Justina Shugga. Hostující gólman má puk ve výstroji.
10:59
Z levého kruhu vypálil Shugg, Säteri vyráží lapačkou.
10:24
Od modré pálil Lauris Darzinš. Säteri jeho ránu vyrazil do rohu kluziště.
10:10
Hosté vyhazují.
09:17
Domácí hráči si ale vykoledovali přesilovku! Za držení je vyloučen Jevgenij Katičev.
09:04
Čtvrtá lajna Dinama kombinuje v útočném pásmu. Kotouč se ale pohybuje u zandího mantinelu a odsud hostům bezprostřední nebezpečí nehrozí.
08:26
Säteri zachytil puk po střele z levé strany a přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
06:58
Viťaz vede, i díky přesilovce, na střely 1:3. Jinak je ale duel vyrovnaný.
05:34
Domácí jsou v plném počtu. Hráči Viťazu toho v početní výhodě moc nepředvedli.
04:50
Viťazu vůbec nevyšla rozehrávka. Je z toho zakázané uvolnění.
04:37
Domácí se nyní osvobodili.
03:33
Kempe udělal Aleksandrsovi Jerofejevsovi kličku a už byl téměř sám před Sedláčkem. Domácí bek ho byl nucen podrazit a Riga se tedy bude bránit v oslabení.
02:46
Zkušený Maxim Afinogenov obkroužil domácí svatyni a hrnul kotouč do Sedláčkova brankoviště. Český gólman Rigy zatím zasahovat nemusel.
01:39
Hráči Dinama se snaží zatlačit na soupeře aktivním forčekingem.
00:54
Domácí hned zahrozili. V útočném pásmu se šikovně uvolnil Shugg, který z vrcholu pravého kruhu vystřelil. Säteri ale kotouč vyrazil a následně i zalehl.
00:01

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Galvinš, Freibergs, Mullen, Pujacs, Jerofejevs, J. Redlihs, Zile – M. Redlihs, Sčastlivyj, Darzinš – Meija (C), Gillies, Shugg – Bičevskis, Jelisejevs, Toluzakov – Skvorcovs, Sestito, Indrašis.

HC Viťaz: Säteri (Saprykin) – A. Semjonov (C), Golovkov, Jeřábek, Katičev, Gimajev, Voronkov, P. Lukin – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Kempe, M. Aaltonen, Kopejkin – Drugov, Horák, Vyglazov – Džiošvili, Soloduchin, Kokšarov – Al. Stěpanov.

Rozhodčí: Cyplakov, Gusev – Misjur, Pronskich.
Zápas v Areně Riga začne v 16 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Jakub Sedláček (DRG) úspěšnost 88,9 %, průměr 2,92
Jakub Jeřábek (VIT) 7 (1+6)
Roman Horák (VIT) 4 (1+3)
HC Viťaz

Hosté jsou na tom lépe, momentálně jim patří osmé místo v Západní konferenci se ziskem plných 25 bodů. Viťaz dnes v Rize odehraje předposlední utkání svého šestizápasového tripu, na kterém zatím urval čtyři body. Poslední zápas odehrál v Minsku, kde vyhrál 3:2 v prodloužení. Dva góly vstřelil Aaltonen a v nastaveném čase rozhodl Golovkov.

Dinamo Riga

Domácí tým neměl do této sezóny vydařený vstup a to se také odrazilo na umístění. Tým je tak na 14. místě Západní konference se ziskem pouhých osmi bodů. Dva z nich klub získal v posledním odehraném utkání, kdy přerušil sérii neúspěchů a na domácím ledě porazil Jaroslavl 3:2 po samostatných nájezdech. O góly se postarali Mullen, Gillies a rozhodující nájezd proměnil Shugg.

Togliatti – Riga 4:0
Nižněkamsk – Riga 3:1
Kazaň – Riga 2:1
Riga – Dinamo Moskva 2:4
Riga – Jaroslavl 3:2 sn
Dobré odpoledne u KHL. Dnes se společně podíváme na duel mezi týmy Dinamo Riga a HC Viťaz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.