Astana - Novosibirsk | ONLINE | 17.9.2017 13:05 | KHL (hlavní část) 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Novosibirsk - 17. září 2017   13:05

Ukončeno
Astana
Astana
0:4
(0:2, 0:1, 0:1)
Novosibirsk
Novosibirsk
07:54' Enlund  (Demidov, Koňkov) • 13:20' Vereščagin  (Naumov, Zackrisson) • 26:37' Naumov  (Šarov, Koňkov) • 57:20' Osnovin  
Astana
Sestavy:
Kudrjavcev (27. H. Karlsson) – Dallman, Dietz, Šalapov, M. Semjonov, Savčenko, Lipin, Polochov – Dawes, Vey, Frattin – Michajlis, Puškarjov, St. Pierre – Žajlauov, Belgibajev, Sagadajev – V. Nikulin, Markelov, Baldin – Gurkov.
Rozhodčí
Soin, Ravodin – Sysujev, Otmachov
Barys Arena, Astana
6 402 diváků
Novosibirsk
Sestavy:
Krasikov (Salák) – K. Vorobjov, Vereščagin, K. Alexejev, Ignatovič, Polášek, Naumov, Demidov – Zackrisson, Bergström, Sigarjov – Enlund, Koňkov, Šarov – Tkačenko, Osnovin, Pervušin – Zyrjanov, Barbašev, Zemčenko.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mne z tohoto utkání vše, přeji vám příjemný zbytek neděle. Na počtenou!
Dohráno! Fanoušci Novosibirsku musí být bez sebe, celek jejich srdce totiž dokázal Astanu pokořit i v druhém zápase a z kazašské metropole si tak odváží všech šest bodů. Obě vítězství byla zasloužená, Barys si se svým soupeřem vůbec nevěděl rady a ten využil všech jeho chyb.
Československá stopa

Adam Polášek (SIB)
0+0, 1 střela na branku, 0 TM, čas nad ledě 18:37
Statistiky utkání
Střely na branku: 26 – 22
Zblokované střely: 9 – 21
Vhazování: 36 – 20
Trestné minuty: 8 – 18
Využití přesilovek: 0/4 – 2/4
Konec zápasu.
59:24'
Čistý štít chtěl gólmanu Novosibirsku pošpinit Žajlauov, jehož střela z mezikruží skončila na betonu připraveného Krasikova. Ten následně puk schovává do rukavice.
58:53'
Utkání se dohrává v pásmu Sibiru, Krasikov ale vůbec nemusí čelit žádným střelám a ze zápasu si tak velmi pravděpodobně do statistik odnese čisté konto.
57:20'
Sibir právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Ve vlastním pásmu se puku chopil VJAČESLAV OSNOVIN a přes celé hřiště jej poslal do prázdné astanské sítě! Zajímavé je, že stejný hráč potvrdil i páteční výhru Novosibirsku. Bez asistence.
56:15'
Po krátkém tlaku se povedlo jednomu z hráčů Sibiru vyhodit kotouč ven z pásma. Pryž doklouzala až na druhou stranu ledu, přičemž domácí branku minula jen těsně.
55:38'
Karlsson míří na střídačku, domácí tedy začnou přesilovou hru s opuštěnou brankou a šesti hráči na ledě!
55:38'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Kirill Vorobjov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
54:41'
Novosibirsk se v posledních minutách aktivně snaží do astanské rakve zatlouct čtvrtý hřebík, nicméně Henrik Karlsson zvládá jejich ambice krotit včas.
53:44'
Na hranici brankoviště se objevil nikým nehlídaný Sigarjov, hbitý Švéd v domácí brance se stihl velmi rychle přesunout k opačné tyči a jeho zakončení vykrýt hrudníkem.
53:02'
Hraje se nahoru dolu, o vítězi už je pravděpodobně rozhodnuto. Při pohledu na skóre a herní projev obou týmů by Astaně nyní pomohl snad jen zázrak.
51:57'
Naumov zachytil plachtící kotouč ve vlastní třetině a rozehrál jej vpřed, následný atak hostujícího celku ale velmi rychle vyhořel. Karlsson nemusel zasahovat.
50:38'
Gurkov se s kotoučem drží u mantinelu a snaží se ze sebe setřást dotěrného bránícího hráče Sibiru. Defenzíva Novosibirsku je stále pevná a nepouští soupeře před brankoviště.
49:38'
Další postavení mimo hru, tentokrát se jej dopustil na druhé straně ledu Koňkov. Řekl bych, že branku ve třetí třetině pravděpodobně neuvidíme, jelikož ani jeden celek už ani zdaleka nehraje na plný plyn.
48:34'
Domácí rozjeli hezkou kombinaci, Lipin však při zachycení puku dle sudích už stál za modrou čárou a je tak odpískán ofsajd. Ochozy se znovu nese pískot.
47:40'
Pryž dopředu pronesl Pavel Tkačenko, jenž byl ale defenzívou Barysu velmi rychle odzbrojen. Následný protiútok končí skvělým zákrokem gólmana Sibiru.
46:51'
Momentálně se hraje hlavně v obranném pásmu domácích, v hale panuje ponurá atmosféra. Hrobové ticho místy prořízne pískot některého z fanoušků kazašského celku.
45:42'
Přečíslení Barysu tři na dva končí střelou Dallmana z kruhu, která se však třem tyčím novosibirské klece úplně vyhnula.
44:22'
Zničehonic se úplně sám před brankou Astany ocitl Alexander Bergström, jehož zakončení vykryl položený Karlsson dobře umístěnou lapačkou. Nechybělo málo a čtvrtý gól byl na světě.
43:46'
Sibir se dopouští postavení mimo hru, po kratičké pauze se bude vhazovat před modrou čárou domácího pásma.
42:33'
Za Krasikovovou brankou proběhla krátká tahanice o puk, ze které vyjel vítězně jeden z hráčů Barysu. Začátek poslední třetiny je poněkud ospalejší, rozhodně se nedá říct, že by se hrálo v kdo ví jak rychlém tempu.
41:29'
Barys se po krátké pauze chce vrátit zpět do útoku, Novosibirští mu v tom ale urputně brání a zatím se daří spíše jim než Astaně.
40:23'
První střelu poslední části základní hrací doby má na svědomí Darren Dietz, jehož dělovku od modré vyrazil Krasikov vyrážečkou do rohu kluziště.
40:01'
Začala třetí třetina.
Týmy se vrací zpět na led, za rolbou se pomalu zavírají vrátka. Start třetí části tu bude co nevidět.
Novosibirsk si směle kráčí k dalšímu tříbodovému zisku z astanského ledu. Domácí byli v prvních minutách opět aktivnějším celkem na ledě, po třetí inkasované brance se ale znovu sesypali jako domeček z karet a hosté s přehledem kontrolovali hru.
Statistiky po dvou třetinách
Střely na branku: 17 – 16
Zblokované střely: 7 – 12
Vhazování: 25 – 15
Trestné minuty: 8 – 16
Využití přesilovek: 0/3 – 2/4
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:28'
Třetina se více méně dohrává, ani jeden celek se moc nesnaží útočit. Oba týmy se zřejmě už nemohou dočkat patnáct minut dlouhé pauzy.
38:56'
Domácí si v početní výhodě počínají velmi nebezpečně, zatím se jedná o snad jejich nejlepší dnešní přesilovku. Stále však nemohou najít recept na skvělého brankáře soupeře.
38:11'
Na konci krátké série přihrávek stál Jegor Šalapov, který z kruhu jen orazítkoval beton hbitého Alexeje Krasikova. Strážce novosibirské svatyně dnes odvádí skvělou práci.
37:37'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Pavel Tkačenko.
36:47'
Obrana Barysu se semkla kolem svého brankáře a nechává hostům poměrně dost místa po kombinování. Brankář Astany zatím v přesilovce nečelil ani jedné střele.
35:43'
Domácí se osvobozují a mohou jet vystřídat. Ve vlastním pásmu zachytává puk na svou hůl Nikulin, který se jej snaží rozehrát dopředu.
35:22'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Linden Vey – 2 min., sekání).
35:12'
Ihned po vyhraném vhazování si o slovo řekl Vorobjov, jehož pokus Švéd ve službách Astany kryje. O malou chvíli později zneškodňuje i ránu jiného hráče z podobného místa.
34:37'
Alexander Bergström po přejezdu hranice útočného pásma nic neřešil a okamžitě vypálil na domácí klec, puk následně úplně zmizel v rukavici připravného Karlssona.
33:45'
Osnovin v útočném pásmu obral jednoho z hráčů Barysu o puk a zaútočil, Karlsson jeho ambice zkrotil jen tak tak. Halou se nese pochopitelný pískot.
32:12'
Astana se snaží na delší dobu usadit před brankou, kvůli pevné defenzívě Novosibirsku to má ale hodně těžké. Domácí si na Krasikova dnes jen tak nepřijdou.
30:49'
Před Krasikovem vznikla poněkud nepřehledná situace, která končí přerušením poté, co brankář Sibiru kotouč zalehl. Vhazovat se bude po jeho pravici.
30:07'
Hosté se zatím zvládají s přehledem bránit, už podruhé vyprovodili domácí ven ze svého obranného pásma. Ti nyní musí lovit puk až zpoza vlastní branky.
29:27'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Sergej Koňkov – 2 min., držení hole).
29:17'
A pozor, Astana se začíná oklepávat! Z kruhu se ozval Talgat Žajlauov, jehož nepřesná střela sice branku Sibiru úplně minula, nicméně je znamením zlepšující se hry Barysu.
28:50'
Barys po třetí inkasované trefě působí na ledě hodně opařeně, skoro jako by nevěděl kudy kam. Novosibirsk si teď dělá vše, co se mu jen zamane.
Dnešní utkání sleduje 6 402 diváků.
27:33'
Konstantin Puškarjov se i přes neodbytnou obranu Novosibirsku dostal ke střele, jenže ta nebyla úplně přesná a Krasikov jen mohl pozorovat, jak puk klouže kolem levé tyče jeho branky.
26:37'
Střídání v týmu Barys Astana: ze hřiště odchází Sergej Kudrjavcev, přichází Henrik Karlsson.
26:37'
Sibir právě vstřelil branku!
Barysu začíná ujíždět vlak, hosté vedou už o tři branky a malinkatý hlouček jejich fanoušků je štěstím bez sebe! Kvůli naprostému selhání domácí obrany vznikl před Kudrjavcevem naprostý chaos, v němž se jako první zorientoval VLADISLAV NAUMOV. Ten jen doklepl kotouč za bezbranného brankáře, který v dnešním utkání pravděpodobně dochytal. Asistence: Alexandr Šarov, Sergej Koňkov.
25:28'
Bergström chvilku hledal skulinu v pevné obraně Barysu, nakonec se ale rozhodl s pukem stáhnout před vlastního gólmana. Novosibirsk se ještě v útočném pásmu v přesilovce ani jednou neukázal.
25:11'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Konstantin Puškarjov – 2 min., vražení na hrazení).
24:40'
Poslední minuta byla v Barys Areně hodně divoká, obě družstva se krátce po sobě dostala do úniků. Oba brankáři zachovali chladné hlavy a zvládli na střelce vyzrát.
23:26'
Kevin Dallman si řekl o slovo z modré čáry, jeho pokus ale zmizel v hloučku před bránou stojících hráčů a Krasikov tak vůbec nemusel zasahovat. Domácí si následně velmi rychle berou puk zpět a zůstávají v útoku.
22:28'
Zackrisson se při příjezdu do útočného pásma trochu unáhlil, vpád Sibiru dopředu zastavuje odpískaný ofsajd.
21:41'
Hra se přelévá ze strany na stranu, atak Barysu střídá útok Novosibirsku. Sledujeme vyrovnanou podívanou.
20:24'
Hosté po vyhraném vhazování neztráceli čas a okamžitě se vrhli na Kudrjavceva, který musel čelit hned dvěma střelám. O malou chvíli později zasahoval i Krasikov na druhé straně kluziště.
20:01'
Začala druhá třetina.
Hráči už dělají kolečka po ledě, druhá dvacetiminutovka začne za malou chvíli.
První část střetnutí mezi domácí Astanou a hosty ze Sibiře je za námi, hosté po ní překvapivě vedou 2:0! Ze začátku měli na ledě jasnou převahu domácí, kterým však inkasované branky úplně sebraly vítr z plachet a v druhé polovině třetiny jsme tak sledovali poměrně vyrovnanou podívanou.
Statistiky po první třetině
Střely na branku: 7 – 7
Zblokované střely: 2 – 6
Vhazování: 12 – 8
Trestné minuty: 4 – 12
Využití přesilovek: 0/1 – 1/2
Omlouváme se za stručný komentář ke konci třetiny, technické problémy nám bohužel nedovolily poskytnout detailnější popis hry.
20:00'
První třetina skončila.
19:00'
Zblízka se Kudrjavceva pokusil zaskočit Vorobjov, strážce domácí svatyně ho ale měl přečteného.
16:35'
Momentálně se hraje hlavně ve středním pásmu, hosté se v posledních chvílích soustředili výhradně na odrážení astanských ataků, což se jim zatím daří. Dopředu se nijak zvlášť nehrnou.
15:23'
St. Pierre chtěl pohrozit z modré čáry, jenže jeho slabší střela minula hostující svatyni o dobré dva metry. Forvard Astany ani moc lépe vystřelit nemohl, jelikož na něj byl nalepený jeden z hráčů Novosibirsku.
14:43'
Sibir se dopouští snad vůbec prvního zakázaného uvolnění v dnešním zápase, po krátké přestávce se tak hra vrátí před Krasikovu klec.
13:20'
Sibir právě vstřelil branku!
Využitá přesilovka, Novosibirsk vede už o dva góly! Naumov si s pukem na holi vyjel na branku domácích a nabil na kruh připraveného IVANU VEREŠČAGINOVI, který střelou z voleje posílá druhý kotouč za záda Sergeje Kudrjavceva. Asistence: Vladislav Naumov, Patrik Zackrisson.
12:33'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., faul kolenem).
12:27'
Nigel Dawes vyslal z kruhu Krasikovovi pozdrav, na nejž připravený strážce novosibirské svatyně odpověděl dobře položeným betonem. Následně puk skrývá do lapačky.
11:10'
Na puku jsou častěji hosté, kterým se ale vůbec nedaří prorazit dopředu. Hráči Astany jim nedávají ani centimetr ledu bez boje.
10:25'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Andrej Sigarjov – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
10:09'
Novosibirsku se zatím nedaří v přesilové hře nic kloudného vymyslet, bránící čtveřice Barysu zvládá jejich útoky odrážet bez větších problémů.
09:36'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Konstantin Puškarjov – 2 min., nedovolené bránění).
08:44'
Domácí se snaží na úvodní trefu Demidova nějak odpovědět, hosté jsou však momentálně na koni a vůbec je nepouštějí za modrou čáru. Útok Astany to teď má hodně těžké.
07:54'
Sibir právě vstřelil branku!
První střela hostů, první gól – Novosibirsk jde nečekaně do vedení! Po krátké kombinaci skončil puk na holi připraveného Demidova, který jej od modré poslal na bránu. Mimo dosah gólmana kotouč v mezikruží tečoval JONAS ENLUND a otevřel tak skóre dnešního zápasu! Asistence: Nikolaj Demidov, Sergej Koňkov.
07:10'
Michajlis hledal z kruhu před branku najíždějícího Puškarjova, který ze sebe ale nezvládl setřást dotěrného obránce a vůbec nemohl puk zachytit. Gólman Novosibirsku tak nemusel zasahovat.
06:07'
Obrana Sibiru se zpevnila a soupeři se nyní vůbec nedaří se procpat blíž ke Krasikovi, střela na branku se stává raritou.
05:10'
Oba celky se teď prezentují hodně agresivní hrou, na ledě bylo vidět hned několik zákroků na hranici pravidel. Rozhodčí zatím k utkání přistupují trochu laxně.
04:20'
Kudrjavcev před najíždějícím Šarovem raději schoval pryž pod rukavici, hra je přerušena. Po krátké pauze proběhne vhazování po jeho levé ruce.
03:22'
Pokus o protiútok byl velmi rychle rozmetán, domácí se vrací do útočné třetiny kluziště. Zatím se jim i přes veškeré snahy nepodařilo hbitého Krasikova nějak zaskočit.
02:40'
Atmosféra v Barys Areně by se dala krájet, Vereščagin byl nyní hodně zákeřně u mantinelu sestřelen Markelovem. Hvězdný bek hostů se po chvíli zvedá, trest domácího borce pravděpodobně mine.
02:00'
Barys je stále pevně usazený v útočném pásmu, Novosibirští se snaží na kotouč dostat jen marně. Uvidíme, jak dlouho zvládnou náporu odolávat.
01:03'
Astana se dostala do přečíslení dva na jednoho, zakončující Puškarjov z bezprostřední blízkosti brankoviště jen orazítkoval beton připraveného gólmana Novosibirsku. Ten momentálně neprožívá úplně klidné chvíle.
00:17'
Jako první se do útoku vrhli domácí, Krasikov už má první dva zákroky. Obrana Sibiru start zápasu trochu zaspala.
00:01'
Utkání právě začalo.
Sudí už svolává borce do středového kruhu, začínáme!
Hráči obou celků už jsou seřazeni na modré čáře, zhruba z poloviny zaplněnou halou zní hymna Ruské federace. Po ní uslyšíme ještě tu kazašskou, start utkání se tak o pár minut posune.
Ještě jednou vám přeji příjemné odpoledne, v Barys Areně už je vše připraveno. Týmy jsou ještě v kabinách, od úvodního vhazování nás dělí ještě pár minut.
Stejně jako v pátek se i v odvetě budou hosté muset obejít bez jednoho z jejich nejproduktivnějších forvardů – Stepana Sannikova. Tomu po dnešním utkání vyprší dvouzápasový distanc, který si vysloužil úmyslným nárazem do rozhodčího ve středečním utkání s Viťazem Podolsk.
Úvodní sestavy:

Barys Astana: Kudrjavcev (H. Karlsson) – Dallman, Dietz, Šalapov, M. Semjonov, Savčenko, Lipin, Polochov – Dawes, Vey, Frattin – Michajlis, Puškarjov, St. Pierre – Žajlauov, Belgibajev, Sagadajev – V. Nikulin, Markelov, Baldin – Gurkov.

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (Salák) – K. Vorobjov, Vereščagin, K. Alexejev, Ignatovič, Polášek, Naumov, Demidov – Zackrisson, Bergström, Sigarjov – Enlund, Koňkov, Šarov – Tkačenko, Osnovin, Pervušin – Zyrjanov, Barbašev, Zemčenko.

Rozhodčí: Soin, Ravodin – Sysujev, Otmachov.
SHRNUTÍ PRVNÍHO ZÁPASU

Domácí do utkání vstoupili jako jasní favorité a prakticky celý zápas si nad Novosibirskem drželi mírnou převahu, celých šedesát minut však naráželi na pevnou zeď v hostující brance – Alexandera Saláka. Ten byl v zápase pokořen jen jednou, a to bývalým forvardem Maple Leafs Mattem Frattinem, který v dvaačtyřicáté minutě otevřel skóre. Henrik Karlsson na druhé straně ledu už tak úspěšný nebyl, na něj si nejprve přišel Patrik Zackrisson a o několik minut později otočil skóre Alexander Bergström. Vítězství Sibiru pak několik vteřin před koncem zpečetil zásahem prázdné brány Vjačeslav Osnovin a překvapení bylo na světě.

Pátek, 15. 9. 2017
Barys Astana – Sibir Novosibirsk 1:3
(0:0, 0:0, 1:3)


Branky a nahrávky: 42. Frattin (Dallman, St. Pierre) – 44. Zackrisson (Bergström, Sigarjov), 52. Bergström (Sigarjov, K. Alexejev), 60. Osnovin (Pervušin)
Střely na branku: 30 – 18
Zblokované střely: 11 – 17
Vhazování: 34 – 23
Trestné minuty: 33 – 18
Využití přesilovek: 1/5 – 0/3
Diváci: 6 994

Podrobný textový přenos ze zápasu si můžete prohlédnout zde.
SIBIR NOVOSIBIRSK
9. místo ve Východní konferenci
10 Z, 5-0-1-4, 16 bodů (skóre 21:20)

Novosibirští si zase vítězstvím v prvním utkání zlepšili relativně bídnou bilanci z posledních zápasů, stále jim však nemůže být úplně do zpěvu. Aktuálně se nachází na deváté příčce v konferenci, na krk jim s čtyřbodovou ztrátou dýchá desátý Traktor. Pokud by se Sibiru ale dnes povedlo na Astanu vyzrát i podruhé, mohl by se rázem vyšvihnout na přední příčky tabulky.

Nejproduktivnější hráči
Alexander BERGSTRÖM – 6 bodů (3+3)
Patrik ZACKRISSON – 5 bodů (4+1)
Andrej SIGARJOV – 5 bodů (2+3)
Stepan SANNIKOV – 5 bodů (1+4)
Ivan VEREŠČAGIN – 5 bodů (0+5)

Brankářské statistiky
Alexander SALÁK
– 595 min. | 93,0% úsp. | prům. 2,02
BARYS ASTANA
4. místo ve Východní konferenci
9 Z, 6-0-1-2, 19 bodů (skóre 32:20)

Astanu páteční porážka sesadila z vrcholu Východní konference a odsoudila až na čtvrté místo. Nemusí jí to však moc mrzet, jelikož na aktuálního lídra z Ufy ztrácí jen tři body a ještě k tomu má jeden duel k dobru. Barys je dnes v této výhodné pozici hlavně díky skvělému útoku, který se stává postrachem celé KHL a patří mezi ty vůbec nejlepší v lize. V prvním střetnutí s Novosibirskem ale tvrdě narazil a uvidíme, jestli se mu dnes povede se zlepšit.

Nejproduktivnější hráči
Nigel DAWES – 16 bodů (12+4)
Linden VEY – 13 bodů (2+11)
Darren DIETZ – 11 bodů (5+6)
Kevin DALLMAN – 11 bodů (2+9)

Brankářské statistiky
Henrik KARLSSON
– 457 min. | 93,1% úsp. | prům. 1,84
Sergej KUDRJAVCEV
– 80 min. | 93,0% úsp. | prům. 2,24
Krásné odpoledne! V Barys Areně je dnes na programu odveta pátečního duelu mezi silnou Astanou a hosty z Novosibirsku, přičemž první zápas překvapivě vyhrál sibirský David! Povede se mu dnes úspěch zopakovat, nebo se Barys ze svých chyb poučí? Pojďme si oba soupeře představit o něco podrobněji.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.


Články odjinud