KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Lada : Čeljabinsk - 23. srpna 2017   17:05

Lada
Lada
0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
Čeljabinsk
Čeljabinsk
06:51' Szczechura  (Borodkin, Jakuceňa) • 56:35' Peňkovskij  (Kručinin)
Lada
Gamalej, Cyplakov – Ivanov, Černyšjov
Lada Arena
Čeljabinsk

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jiří Novotný (TOG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:10
Je dobojováno, Traktor Čeljabinsk vstoupil do nového ročníku úspornou výhrou 2:0 na ledě Toljatti. Ladě v tomto utkání nešla upřít snaha, v koncovce se ale domácí trápili a právě lepší produktivita pomohla Traktoru v tomto taktikou svázaném zápase k tříbodovému zisku. Český brankář Pavel Francouz zůstal jen na střídačce, odkud přihlížel vychytané nule jeho kolegy Děmčenka.
58:40'
V závěru utkání z domácích borců doslova srší frustrace, Charles Genoway (TOG) se teď nechal naprosto zbytečně vyloučit za hrubost.
57:39'
Z pravé strany to teď zkoušel Alexandr Šarov, jeho pokus si ale Alexandr Lazušin bez problémů pohlídal.
56:35'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Traktor však nakonec přesilovku využívá, a prakticky tak rozhoduje o svém vítězství. Alexej Kručinin objel svatyni Lady a poté našel v prostoru před Lazušinem ARŤOMA PEŇKOVSKÉHO, který z bezprostřední blízkosti usměrnil kotouč do sítě. Asistence: Alexej Kručinin.
55:43'
Domácí se osvobozují, pokud se jim ale toto oslabení podaří ubránit, na vyrovnání jim zbydou jen zhruba tři minuty.
54:54'
Teď navíc Lada špatně vystřídala a domácí chvilku hráli v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odpykat Nikita Filatov (TOG).
53:39'
Už se hraje velmi dlouho bez přerušení, což vyhovuje spíše hostům, svěřencům Artise Abolse jako by začínaly docházet síly.
52:37'
Jegor Babenko nahodil touš do útočného pásma, tam ale nebyl nikdo v modrém dresu, a hokejisté Traktoru se poté opět osvobodili.
51:42'
Hráči Traktoru si v útočném pásmu posílají puk z jednoho rohu do druhého, zdá se, že jednobrankové vedení Čeljabinským evidentně stačí.
50:30'
Deset minut před koncem se na ledové ploše nic zajímavého neděje, pokud chtějí domácí pomýšlet na vyrovnání, budou muset přidat.
49:37'
Promarněný talent Nikita Filatov schytal pořádnou ránu do třísel, po chvilce se ale zvedl a odšoural se na střídačku.
48:51'
Alexandr Šarov se vydal za odraženým pukem do útočného pásma a málem se mu podařilo dostat se do zakončení, Alexandr Lazušin ale nakonec vyjel ze své svatyně včas a puk svým tělem zalehl.
47:59'
Bojovník Novotný vyhodil kotouč přes všechny čáry, až k vlastnímu brankáři se pro černou pryž musí vrátit Ivan Višněvskij.
47:26'
Carter Ashton (TOG) se provinil zbytečným hákováním, a v polovině třetí třetiny tak opět oslabuje svůj tým.
46:22'
Volání příznivců týmu z ruského města automobilů ale zatím nebylo vyslyšeno, Čeljabinští teď vyváží kotouč do středního pásma.
45:34'
Toljattští už dobrou minutu v kuse kombinují v útočném pásmu a obecenstvo v Lada Areně se hlasitě dožaduje gólu.
44:48'
Jegor Babenko dostal nabito do mezikruží, jeho ránu si ale Vasilij Děmčenko svým levým betonem pohlídal.
43:51'
V této početní výhodě hokejisté Traktoru nic zajímavého nevymysleli, Lazušin byl téměř bez práce a Lada je stále na dostřel jediného gólu.
42:53'
Ve vlastním oslabení se Jiří Novotný vydal kupředu a podařilo se mu nasbírat několik cenných vteřinek v soupeřově třetině.
41:47'
Semjon Valujskij (TOG) na vlastní modré podrazil nohy jednomu z hráčů Traktoru, a posílá tak svůj tým do čtyř.
41:07'
Denis Zernov se po pravém křídle prodral až do střelecké pozice, v rozhodující moment byl však čistým způsobem od kotouče odstaven.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:46.
V prostřední dvacetiminutovce ke změně stavu nedošlo. Hokejisté Traktoru se zatáhli ještě hlouběji do defenzívy a ačkoliv se nevyvarovali několika chyb, Lada žádnou z nich potrestat nedokázala. Domácí se v prvním utkání sezóny trápí v koncovce a proto prohrávají.
40:00'
39:17'
Alexej Petrov uklidňuje hru návratem ze středního do obranného pásma, to už se nám v Lada Areně rozběhla poslední minuta druhé třetiny.
38:50'
Alexandr Strelcov vystihl další nepřesnost v rozehrávce Traktoru, domácí ale vzápětí o puk zase přišli.
37:56'
Bělousov se šikovně zbavil dvou protihráčů a prokličkoval se až před Děmčenka, toho ale z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat!
37:08'
Igor Isajev se dostal do potíží při rozehrávce, nakonec se mu ale přeci jen podařilo dostat kotouč do bezpečí.
36:19'
Na tribunách to jen zahučelo. Aktivní Carter Ashton se středem hřiště prohnal až do mezikruží, odkud ale nakonec nedokázal vůbec vystřelit.
35:06'
Alexandr Rybakov se v rohu kluziště zbavil svého strážce Bělousova, poté jej ale kotouč neposlechl a zkušenému útočníkovi sjel z čepele.
34:02'
Charles Genoway se zmocnil odraženého puku a od levého hrazení vystřelil, jeho pokus ale postrádal gólové parametry.
33:03'
Nepovedená rozehrávka Lady skončila na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Lazušina.
32:16'
Teď Toljattští ovšem málem sami inkasovali. Paul Szczechura se vydal do bleskového úniku a ještě se pokusil najít lépe postaveného Jakuceňu, tomu ale střela ze skvělé pozice nevyšla podle představ.
31:06'
Tlak domácího týmu vrcholí a domácí příznivci se dožadují vyrovnávacího gólu. Dočkají se?
30:18'
Dmitrij Vorobjov tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu, Děmčenko ale vytasil svou vyrážečku včas.
29:24'
Hráčům Lady nelze upřít snaha, v předfinální a finální fázi ale domácím v tomto utkání žalostně chybí přesnost.
28:40'
Kravcov už je zpět na ledě a čeljabinským hokejistům se v totožném čase podařilo poslat puk do bezpečí.
27:56'
Gurkinovo nahození z vrcholu kruhů před Vasilijem Děmčenkem nečekaně poskočilo, gólman Traktoru si ale přesto dokázal poradit.
27:05'
Traktor se osvobozuje, svěřenci Artise Abolse teď zakládají další akci až z hloubi vlastní třetiny.
26:34'
Vitalij Kravcov (CLJ) stráví příští dvě minuty na trestné lavici za vyhození puku až na tribunu.
25:03'
V posledních minutách je Lada aktivnějším týmem, hosté se prakticky jen brání a Děmčenko musí být neustále na pozoru.
23:50'
Georgij Bělousov z pravého kruhu nahodil puk do předbrankového prostoru, kde stáli hned dva hráči Lady, ani jeden z nich ale nedokázal dostat kotouč za Děmčenka!
22:46'
Linus Videll po vyhraném buly ve středním pásmu nahodil puk na Lazušina a ten pro jistotu přerušil hru.
21:48'
Ve druhé třetině se zatím na ledě nic zajímavého neděje, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.
20:32'
Lada hraje v plném počtu, zbytek Ježovova vyloučení domácí bez problémů ubránili.
20:01'
První třetina mnoho hokejové krásy nenabídla, bylo znát, že se jedná o první zápas obou týmů v sezóně. Hokejisté Traktoru zatím spíše čekají na chyby soupeře, což se jim zatím vyplácí, díky trefě Paula Szczechury totiž vedou 1:0. Druhá třetina začne přibližně v 17:58, tak si to nenechte ujít!
20:00'
19:15'
Brulé si vyměnil puk s Kolcovem, ale poté si ho už nedokázal zpracovat. Tlak Traktoru však ještě přesto přetrvává.
18:32'
Domácí kapitán Ježov (TOG) po ztrátě puku zahákoval Rybakova, Čeljabinsk tak bude mít k dispozici další početní výhodu.
17:31'
Z tribun se v posledních vteřinách začíná ozývat pískot. Po nepovedené rozehrávce Lady se v solidní šanci objevil Danil Mamajev, ten ale vypálil pouze do Lazušinovy výstroje.
16:42'
Alexej Petrov nerozehrál přesně a kotouč doletěl až na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Děmčenka.
15:52'
Ashton zabojoval při napadání a nakonec se mu podařilo získat puk pro Toljattské, ti o něj ale vzápětí přišli.
15:09'
Hra je teď hodně rozkouskovaná a plná nepřesností na obou stranách, hokejisté Lady se nyní při přechodu do útočného pásma dopustili ofsajdu.
14:03'
Carter Ashton už je zpět na ledové ploše, oba týmy tak hrají v plném počtu.
13:02'
Po dělovce Jiřího Novotného od modré se Děmčenko dostal do problémů, když ztratil rovnováhu a polapený kotouč mu vypadl z lapačky, hostující brankář si ale nakonec poradil.
12:39'
Po Sojnově nahození z vrcholu kruhů Děmčeno pro jistotu přerušil hru a následovat bude komerční přestávka.
12:02'
Poměr sil na ledě se ale vyrovná, Carter Ashton (TOG) vyfasoval dvě minuty za držení.
11:16'
Lada v posledních minutách převzala iniciativu a je za to odměněna přesilovou hrou, Paul Szczechura (CLJ) totiž podrazil Zernova a příští dvě minuty stráví na trestné lavici.
10:05'
Vasilij Děmčenko teď musel po delší době zasahovat, s nahozením Filatova z vrcholu pravého kruhu si ale snadno poradil a přerušil hru.
09:13'
Protiakce domácích k ničemu zajímavému nevedla, Semjon Valujskij přišel o puk v rohu kluziště a na opačnou stranu už vyráží Videll.
07:49'
Maxim Jakuceňa se dostal ke střele po další chybě v rozehrávce domácího týmu, tentokrát ale Lazušin zasahovat nemusel.
06:51'
Hosté jsou za svou aktivitu nakonec odměněni a dostávají se do vedení! Hráči Traktoru se usadili v útočném pásmu, což pramenilo ve střelu z hokejky PAULA SZCZECHURY, proti které Alexandr Lazušin nestihl zareagovat. Asistence: Arťom Borodkin a Maxim Jakuceňa.
04:50'
Toljattští toto oslabení zvládli, Mastrjukov už je zpět na ledové ploše.
03:32'
Hráči v modrých dresech se osvobozují, Traktor teď musí zakládat další akci z hloubi vlastního pásma.
02:48'
Alexej Mastrjukov (TOG) vyfasoval dvouminutový trest za hákování, Čeljabinsk si tak poprvé zahraje přesilovku.
02:04'
Hokejisté Traktoru jsou v úvodních minutách o něco aktivnější, teď si ale Alexandr Černikov ukousl příliš velké sousto a u pravého hrazení o puk přišel.
01:16'
Ofsajd a v něm Alexandr Šinin, následovat bude vhazování ve středovém kruhu.
00:57'
Nepovedená rozehrávka Traktoru skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak přesune před hostujícího gólmana Děmčenka, který v zahajovacím utkání sezóny dostal trochu překvapivě přednost před Pavlem Francouzem.
00:01'
Nyní je na řadě ruská státní hymna, kterou v Lada Areně předcházely proslovy vedení klubu a šéfa automobilky Lada.

Lada Toljatti: Lazušin (Ivannikov) – D. Vorobjov, Ch. Genoway, D. Ježov, Gurkin, Kostromitin, Sotnieks, Maleňkich – Ashton, Novotný, Filatov – Zernov, Bělousov, Babenko – Soin, Valujskij, Skorochodov – A. Strelcov, Mastrjukov, Bočarov – Rachimullin.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – I. Višněvskij, Bailen, Kolcov, Borodkin, Isajev, Šinin, A. Petrov, Mamajev – Videll, Brulé, Polygalov – Szczechura, Jakuceňa, Kručinin – Šarov, Rybakov, Peňkovskij – Černikov, J. Petrov, Kravcov.

Rozhodčí: Gamalej, Cyplakov – Ivanov, Černyšjov.
TRAKTOR ČELJABINSK

Traktor v minulé sezóně mnohé překvapil čtvrtým místem ve Východní konferenci a relativně hladkým postupem do play-off, hned v prvním kole ale Pavel Francouz a spol. vypadli proti Barysu Astana. V letní přípravě se Čeljabinsku příliš nedařilo, Traktor zvítězil jen ve třech zápasech z osmi a výhry si připsal jen proti Vladivostoku, Davosu a Magnitogorsku.