KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Dynamo Moskva - 21. září 2017   14:30

Novosibirsk
Novosibirsk
0:2
(0:0, 0:0, 0:2)
Dynamo Moskva
51:59' J. Jakovlev  (Arťuchin, Igumnov) • 59:57' N. Komarov  (Alexejev)
Novosibirsk
Salák (Krasikov) – K. Vorobjov, Vereščagin, Al. Makarov, Demidov, K. Alexejev, Ignatovič, Naumov – Sigarjov, Zackrisson, Bergström – Šarov, Enlund, Koňkov – Sannikov, Sopin, Osnovin – Zemčenko, Tkačenko, Pervušin.
Naumov, Bondar – Ponamarenko, Palej
Sibir Arena
7100 diváků
Bočarov (Jerjomenko) – Volkov, I. Nikulin, D. Višněvskij, Hietanen, Solovjov, Kutějkin, J. Zajcev, Rylov – A. Těreščenko, Karsums, Tarasov – Podšendjalov, Boyd, Salminen – N. Komarov, Alexejev, Dm. Kazionov – J. Jakovlev, Arťuchin, Igumnov.

Československá stopa v zápase
Alexander Salák (SIB) 29 střel, 28 zákroků.
Dlouhou dobu jsme sledovali nepříliš záživný hokej, k vidění nebylo mnoho šancí. Střeleckou převahu měl sice tým Dinamo Moskva, ale do výraznějších příležitostí se nedostával ani on ani Sibir. První branku duelu vstřelil hostující Jegor Jakovlev ve třetí třetině. Dostal dobrou přihrávku a z předbrankového prostoru překonal brankáře Saláka. V posledních sekundách trefil prázdnou klec Nikita Komarov.
59:57'
Dinamo právě vstřelilo branku!
Domácí celek si vypracoval dobrou šanci, ale nedokázal ji proměnit, a tak udeřilo na druhé straně. Alexejev vyslal do šance svého spoluhráče. NIKITA KOMAROV neměl se zakončením problém. Hostující celek pojistil svou výhru. Asistence: Andrej Alexejev.
59:14'
Za skandovaného potlesku fanoušků odvolávají domácí svého brankáře a zkouší to v šesti.
59:00'
To už probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:45'
Moskva stále drží jednobrankovou výhru.
58:24'
Sibir se probojoval do útočného pásma, pokouší se něco vymyslet, ale zatím marně.
58:13'
Oddechový čas pro domácí.
57:40'
Domácí celek se nemůže probojovat do střeleckých pozic, fanoušci vytvářejí výbornou atmosféru.
57:20'
Hostující celek hraje od své branky, nikam se nežene, hraje hodně takticky.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:24'
Domácí hráči mají už poměrně málo času na to, aby se pokusili o vyrovnání. Navíc Alexander Salák musel být pozorný, do šance se dostal Jevgenij Arťuchin.
55:47'
Sergej Koňkov dobře vypálil při návratu z trestné lavice, ale jeho pokus kryje hostující brankář.
55:40'
55:00'
Domácí hokejisté se zatím dobře brání, ale stále jsou ještě v oslabení. Moskva se nemůže dostat k důraznějšímu zakončení.
54:27'
Andrej Kutějkin vyslal od modré čáry zajímavou střelu, kterou český brankář tak tak vytěsnil nad svou bránu až do ochranné sítě.
54:09'
Momentálně se ale Sibir musí bránit tlaku soupeře. Dinamo hraje dobře přesilovou hru.
54:00'
Šest minut mají domácí domácí hokejisté na to, aby se pokusili zápas zdramatizovat.
53:40'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Sergej Koňkov – 2 min., vysoká hůl).
53:31'
Po zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat před brankou Moskvy.
53:08'
Sibir se pokouší co nejrychleji vyrovnat, ale zatím se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma. Mnoho šancí momentálně k vidění není.
51:59'
Tak to je velký šok a komplikace pro domácí celek. Jevgenij Arťuchin vyslal do šance JEGORA JAKOVLEVA. Ten byl sice tísněn domácím obráncem, ale i tak dokázal vystřelit. Puk poslal pod horní tyčku a Salák nedokázal zareagovat. Asistence: Jevgenij Arťuchin a Ivan Igumnov.
51:32'
Maxim Ignatovič výborně vypálil od modré čáry, jeho střelecký pokus postrádal přesnost. Ivan Bočarov kryje.
50:51'
Ivan Vereščagin byl zcela volný před brankou, ale na jeho střelu nedošlo, neboť nedostal přihrávku.
50:28'
Jakov Rylov vybojoval puk u své branky, a tak vedl bleskovou protiakci. Ale nezakončil.
49:59'
Alexander Salák tak tak zastavil střelecký pokus soupeře. Úvodní branka byla hodně blízko, ale jeden z hostujících hráčů nevystřelil dobře.
49:35'
Polovina hry ze třetí třetiny je pryč, mnoho šancí k vidění není.
49:11'
Domácí celek se po chybě hostů dostal do střelecké pozice, Andrej Sigarjov dobře vypálil, ale nepřekonal gólmana.
48:00'
Sibir hraje aktivně, ale mnoho střeleckých pokusů je neúspěšných, neboť je defenziva Dinama zablokuje.
47:56'
47:00'
Sedm minut hry ze třetí třetiny je pryč. Za skandovaného potlesku se pokouší domácí hráči něco vymyslet v útočném pásmu.
46:35'
Domácí celek je sice v útočném pásmu, kde kombinuje, ale do výraznější střelecké pozice se nemůže probojovat.
46:07'
Ivan Vereščagin vypálil tvrdě od modré čáry, ale jeho rána končí mimo branku. Následně se hostující celek osvobodil a střídá.
45:56'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Nikita Komarov – 2 min., podražení).
45:40'
Novosibirsk se propracoval do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet. Vladislav Naumov nebyl přesný. Jeho pokus snadno kryje hostující brankář.
45:15'
Dustin Boyd se protlačil do střelecké pozice. I když byl tísněn, dokázal vypálit. Jeho pokus tak tak minul branku.
45:02'
44:33'
Ani tento pokus domácího útočníka nebyl úspěšný. Ivan Bočarov své spoluhráče nyní drží.
44:10'
Maxim Ignatovič z předbrankového prostoru pálil, jeho pokus ramenem vyrazil hostující brankář nad bránu.
43:55'
Maxim Ignatovič nezakončoval dostatečně důrazně.
43:32'
Další buly vyhrál Sibir, ale pětice domácích nemůže najít recept na obranu soupeře.
43:16'
Přesilovku nyní hrají domácí hokejisté, kteří se rychle dostali do útočného pásma. Ivan Vereščagin dobře vypálil od modré čáry. Ivan Bočarov kryje jeho střelecký pokus.
43:02'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Ilja Nikulin – 2 min., podražení).
42:26'
Fanoušci ženou domácí hokejisty vpřed. Zatím se ale Novosibirsk nemůže probojovat do výraznější střelecké pozice.
42:00'
Oba týmy hrají v plném počtu.
41:23'
Mnoho šancí ve třetí třetině momentálně k vidění není, hra čtyři na čtyři mnoho krásy nepřinesla.
41:04'
Vjačeslav Osnovin se dostal do předbrankového prostoru, ale jeho střela na vzdálenější tyč postrádala přesnost.
40:14'
Sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek se nemůže probojovat do výraznější střelecké pozice.
40:01'
Ani ve druhé třetině jsme přesnou střelu neviděli. Střelecky je aktivnější hostující celek, vede 22:13, jenže gólmani dál drží čisté konto.
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vladislav Naumov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Dmitrij Kazionov – 2 min., hrubost).
39:40'
Už se nic nestane.
39:23'
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, ani jeden celek se nikam nežene.
39:13'
39:00'
Poslední minuta hry ve třetí třetině, domácí se musí bránit.
38:36'
Martinš Karsums si vybruslil před branku, položil si brankáře a vypálil. Jeho pokus ovšem končí mimo.
38:10'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, hosté dál hrají aktivně.
37:40'
Juuso Hietanen mohl zakončovat, ale rozhodl se, že bude dál kombinovat. Následně vypálil, ale jeho ránu kryje Alexander Salák.
37:25'
Přesilovka pro hostující celek, který se rychle dostal do útočného pásma.
37:13'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Alexej Sopin – 2 min., krosček).
37:08'
Maxim Solovjov neuspěl z předbrankového prostoru.
36:50'
Dinamo se nikam nežene a čeká na možnost výrazněji ohrozit branku domácích.
36:30'
Vladimir Pervušin má kotouč za svou brankou, domácí tým má ponechanou výhodu.
36:00'
Domácí celek se probojoval do útočného pásma, Vjačeslav Osnovin si vybruslil před branku, ale jeho pokus byl zablokovaný.
35:40'
V poklidném tempu se dostáváme do finální fáze druhé třetiny, hraje se zejména ve středním pásmu.
35:01'
Hra je nyní přerušena, komerční přestávka.
34:40'
Pavel Tkačenko se zničeho nic dostal před branku, jemně tečoval spoluhráčovu přihrávku a málem kotouč zapadl pod horní tyčku.
33:52'
Dmitrij Kazionov dobře vypálil z první, jeho pokus kryje český brankář ve službách domácího celku.
33:12'
Sibir Novosibirsk se momentálně musí bránit tlaku hostujícího celku. Dinamo se ale nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.
32:47'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Optickou převahu mají hosté.
32:06'
Dmitrij Kazionov mohl zakončit, ale jeho pokus nebyl vůbec přesný.
31:44'
Alexander Salák kryje střelecký pokus od modré čáry, neuspěl Maxim Solovjov.
31:37'
31:24'
Hostům se početní převaha vůbec nedaří.
30:57'
Alexander Šarov skvěle vybojoval kotouč za brankou, napřáhl se a vyhodil přes všechny čáry.
30:40'
Alexander Salák kryje ránu od modré čáry, následně se znovu domácí osvobodili.
30:23'
Domácí celek, který se brání v početní nevýhodě, vyhodil kotouč přes všechny čáry, a tak mohl vystřídat.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Hostující celek hraje přesilovku dobře, nastěhovat se do útočného pásma, kde kombinuje.
29:37'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vladislav Naumov – 2 min., držení protihráče).
29:18'
28:38'
Mnoho času už z přesilovky nezbývá, hosté se zatím v pohodě brání.
28:03'
Novosibirsk sice hraje aktivně a snaží se, jenže do vyložené střelecké pozice se dostat nemůže.
27:37'
Po delší době si přesilovou hru zahraje také domácí celek, který se může pokusit vstřelit úvodní branku zápasu.
27:19'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., podražení).
27:11'
Stěpan Sannikov se dostal do zakončení, jeho pokus kryje hostující gólman.
26:44'
Optickou převahu má sice celek z Moskvy, ale ten se nemůže stabilněji probojovat do útočného pásma.
26:26'
Hostující Martinš Karsums vypálil od modré čáry, jeho střelecký pokus mířil do středu brány, kde byl pozorný Alexander Salák.
26:17'
Vjačeslav Osnovin dobře vypálil, jeho pokus dokázal velmi zkušeně zastavit hostující brankář. Následovat bude komerční přestávka.
25:44'
Daniil Tarasov dobře vypálil, jeho pokus domácí brankář tečoval do ochranné sítě nad brankou, následovat bude vhazování v obranném pásmu Novosibirsku.
25:20'
Dmitrij Višněvskij si jako obránce sjel poměrně hluboko do útočného pásma, ale nedokázal prostřelit českého brankáře.
24:53'
Hra se momentálně přelévá ze strany na stranu bez nějaké výraznější šance. Sledujeme nepříliš atraktivní pasáž hry.
24:20'
Dinamo přišlo vlastní nepřesnou rozehrávkou o kotouč, a tak hrají domácí hokejisté.
24:08'
24:00'
Mnoho šancí jsme zatím ve druhé třetině neviděli, sledujeme rychlý hokej.
23:38'
Další kombinace Moskvy byla už lepší, ale ani tentokrát z toho gól není, protože skvěle zasáhl domácí gólman.
22:55'
Český brankář ve službách domácího celku nyní kryje kotouč. Zakončoval Alexej Těreščenko, ale Alexander Salák byl pozorný.
22:27'
Hostující celek má k dispozici další přesilovou hru, zatím se ale nedokázal probojovat do výraznější střelecké pozice.
22:08'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2 min., vysoká hůl).
21:52'
Alexej Sopin to udělal dobře, dostal puk do útoku, udělal dva rychlé kroky na střed, odkud vypálil. Jeho pokus byl zablokovaný.
21:08'
Dustin Boyd se po rychlé akci dostal do útočného pásma, pokoušel se najít na druhé straně najetého spoluhráče. Tím byl Arťom Podšendjalov, který ovšem na kotouč nedosáhl.
20:32'
Vhazovat se bude před brankou domácího celku, Sibir kotouč vybojoval, Alexander Salák zasahovat nemusel.
20:01'
Domácí hokejisté vyhráli vhazování, druhá třetina tak začíná. Následně se puku ale zmocnili hosté.
20:01'
Po první třetině nepříliš atraktivního duelu jsme mnoho střel neviděli. Gólmani jsou zatím bezchybní, a tak platí bezbrankový stav po dvaceti minutách.
20:00'
19:56'
19:29'
Novosibirsk oslabení zvládne, hraje se ve střední třetině.
19:00'
Probíhá poslední minuta hry v první třetině, Moskva se dostala na útočnou polovinu, kde kombinuje. Ke střele se ale nedostává.
18:23'
Moskva se pokouší rychle dostat do útočného pásma, ale domácí obrana hraje zodpovědně.
18:15'
Domácí celek se musí bránit další přesilovce soupeře. Zatím to Sibir zvládá dobře.
17:56'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Alexandr Makarov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).
17:30'
Arťom Volkov hraje za svou brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů. Probíhají poslední minuty první třetiny.
16:53'
Hosté se dostali do útočného pásma, Juuso Hietanen nahazoval od modré čáry, jeho spoluhráč před brankou jemně tečoval. Alexander Salák dokázal zasáhnout.
16:10'
Vjačeslav Osnovin se dostal ke kotouči. Mohl zakončovat, ale rozhodl se přihrávat, jeho pas byl nepřesný.
15:57'
Vladislav Naumov ve spolupráci se svým brankářem dokázali zastavit další zajímavě vypadající akci soupeře.
15:12'
Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho střel na branku k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
14:30'
Nikita Komarov schoval svou střelu za brankáře, a tak musel zasahovat český brankář.
14:17'
Hostující celek hraje momentálně aktivně, domácí se musí bránit.
13:48'
Daniil Tarasov dobře vypálil, zkoušel to od mantinelu na vzdálenější tyč, ale jeho pokus nebyl přesný.
13:14'
Mnoho šancí k vidění není, Alexej Těreščenko má kotouč za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně se hosté dostali do postavení mimo hru.
12:17'
Jegor Jakovlev dobře vybojoval kotouč za svou brankou, následně o něj ale přišel, a tak mohl zakončovat Konstantin Alexejev. Jeho ránu kryje brankář. Komerční přestávka.
11:32'
V plném počtu hrají i hosté.
11:20'
Domácí hraje v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.
10:26'
Andrej Kutějkin se dostal do střelecké pozice, rychle zakončil, a tak se bude vhazovat před brankou českého gólmana.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, momentálně se ani jeden celek nemůže dostat do výraznější šance.
09:24'
Sledujeme hru čtyři na čtyři a hned musel zasahovat domácí brankář. Alexander Salák si poradil s se střelou Boyda.
09:20'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2 min., podražení).
08:47'
Sibir se momentálně nemůže dostat stabilněji do útočného pásma. Hosté se brání zodpovědně.
08:15'
Začíná dlouhá přesilová hra domácího týmu. Ten se hned nastěhoval do útočného pásma a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.
07:32'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Jegor Jakovlev – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).
07:30'
Hosté mají kotouč pod kontrolou, Jevgenij Arťuchin se ovšem dostal do postavení mimo hru.
06:37'
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Alexandr Makarov se pokoušel založit útočnou akci, ale neuspěl.
06:20'
05:33'
Sledujeme přesilovku Dinama, to se ale nemůže probojovat do vyložené střelecké pozice. Domácí kvarteto hráčů se dobře brání.
04:38'
Hostující celek se propracoval do útočného pásma. Od modré čáry vypálil Ilja Nikulin. Jeho střelu kryje Alexander Salák.
04:20'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Alexej Sopin – 2 min., nedovolené bránění).
03:10'
Jevgenij Arťuchin nahazoval kotouč do útočného pásma, a pak šel střídat. Na ledě byl poměrně hodně dlouho, a tak přenechal prostor na ledě kolegovi.
02:53'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene. Následně se domácí dostali do postavení mimo hru.
02:23'
Daniil Tarasov se probojoval do zajímavé střelecké pozice, jeho zakončení nebylo vůbec přesné.
02:12'
Ivan Vereščagin dobře pálil z podobní pozice jako jeho kolega. Tentokrát byl znovu pozorný Ivan Bočarov, který kryje jeho pokus.
01:46'
Alexej Sopin výborně vypálil od modré čáry, jeho tvrdý pokus vypadl brankáři Moskvy z rukavice, ale sudí omylem přerušil hru.
01:16'
Vhazovat se bude před hostující brankou. Domácí celek se zmocnil kotouče, pokouší se něco vymyslet před brankou Moskvy. Ivan Bočarov musel být pozorný.
01:16'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Arťom Podšendjalov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
00:24'
Sledujeme poklidný úvod zápasu.
00:01'
HK Sibir Novosibirsk odehrál jedenáct zápasů a ve Východní konferenci je na osmém místě. Má bilanci 6-0-1-4 a devatenáct bodů. Poslední dobrou se mužstvu poměrně daří, z posledních pěti duelů hned tři výhry. Nad Podolskem 2:1, Astanou 3:1 a 4:0. Sibir má kladné skóre 25:20. Nehraje špatně, momentálně se týmu daří.
Dinamo Moskva odehrála dvanáct zápasů s bilancí 5-2-0-5. Z posledních pěti zápasů se Dinamu vůbec nedaří, svědčí o tom hned čtyři porážky. Tým ve všech prohraných zápasech vstřelil maximálně jednu branku, Jekatěrinburgu podlehl 0:1. Poradil si s Ladou Togliatti 3:2.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HK Sibir Novosibirsk a Dinamo Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.