KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : CSKA Moskva - 30. října 2017   14:00

CSKA Moskva
56:27' Šumakov  (Kaprizov) • 61:54' Šalunov  (Kaprizov)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 17:29 (3:6, 7:9, 7:11 – 0:3)
Zblokované střely – 14:10
Vyhraná vhazování – 29.28
Trestné minuty – 16:10
Hity – 19:7
Hokejisté CSKA Moskva sice inkasovali čtyři minuty před koncem první gól zápasu, ale nakonec se radují z vítězství v prodloužení oni! V čase 61:54 rozhodl utkání Maxim Šalunov, který dorazil za záda Furcha puk po střele Kaprizova. Dlouho se hrálo nepříliš záživné utkání, oba týmy to pak vynahradily divákům alespoň v závěru.
61:54'
CSKA právě vstřelilo branku!
A je z toho rozhodující branka! MAXIM ŠALUNOV našel zadovkou Kirilla Kaprizova a sám se přesunul do předbrankového prostoru. Následnou střelu Kaprizova vyrazil Furch právě jen k Šalunovovi a ten puk doklepl do odkryté klece. Asistence: Kirill Kaprizov.
61:42'
Domácím založení útoku nevyšlo, na tahu jsou opět Armějci.
60:47'
Nikita Nestěrov měl na holi rozhodnutí! Sám před Furchem mířil k pravé tyčce, ale domácí gólman puk vyrážečkou vytěsnil do ochranné sítě!
60:01'
Gólů jsme se dnes dočkali až v závěru utkání. Čtyři minuty před koncem využil přesilovou hru Kirill Semjonov a zdálo se, že domácí zvítězí. Proti byl ale Sergej Šumakov, který vyrovnal jen o 28 sekund později. Bude se tedy prodlužovat.
60:00'
59:57'
A ještě rána Sergeje Andronova, která byla sražena a puk se doklouzal k Furchovi. Asi poslední buly řádné hrací doby.
59:29'
Domácí jen odehráli puk do středního pásma. Evidentně chtějí zápas dovést do prodloužení.
58:59'
Nahozený puk před Furchem nepříjemně tečoval Sergej Šumakov a český gólman měl co dělat, aby puk udržel před brankovou čarou!
58:10'
Hosté se snaží hrát v závěru aktivně. Furch musel vyrážet střelu od modré čáry.
57:57'
Zakázané uvolnění Avangardu. Hra se vrací před Furchovu branku.
56:59'
S další hostující aktivitou přispěchal Greg Scott. Puk je někde pod Furchem.
56:27'
56 minut se čekalo na první gól zápasu a najednou tu máme dva během necelé půlminuty! Kaprizov našel zpoza branky SERGEJE ŠUMAKOVA a ten zvedl puk nad padajícího Furcha. Je vyrovnáno – 1:1. Asistence: Kirill Kaprizov.
55:59'
Avangard právě vstřelil branku!
Domácí přesilovou hru přeci jen využívají a ujímají se vedení! KIRILL SEMJONOV si vyjel s pukem z rohu až na pravý kruh a střelou k bližší tyčce překvapil Sorokina, který toho přes clonícího Chochrjakova mnoho neviděl. Asistence: Danil Fajzullin.
55:50'
Neujaly se ani dvě rány Jonase Ahnelöva od modré čáry.
55:13'
Ten měl na holi Danil Fajzullin, který zblízka trefil masku Ilji Sorokina!
54:58'
Michail Naumenkov odehrál puk do hlediště a je vyloučen za zdržování hry! Domácí dostávají další šanci na vstřelení vedoucího gólu!
54:41'
Rána Jegora Martynova na branku prošla, Sorokin byl ale pozorný.
54:08'
Střela Ilji Michejeva z osy hřiště byla zblokována. Obrany dnes kralují.
52:51'
Medveděv od modré nastřelil jen nohy bránícího hráče.
52:19'
Tentokrát už Gustafsson z pravé strany dokázal vystřelit, ale puk byl sražen až do ochranné sítě.
52:12'
51:27'
Erik Gustafsson si rovnal puk na pravém kruhu. Než stačil vystřelit, tak mu ho sebral protihráč.
50:59'
Hostující hráč zachytil Peterssonovu přihrávku na Purcella a opět vyhazuje.
50:32'
Hosté vyhazují.
50:11'
Dvě minuty za hákování dostal Sergej Šumakov. Přesilová hra pro domácí tým.
49:47'
Šalunov si s pukem vybruslil až na modrou čáru a nahodil ho na Furcha, kterému stínil Kirill Kaprizov. Český gólman i tak kotouč zachytil.
49:05'
Tenhle zápas rozhodně možná i jediný gól. Je otázkou, zda padne v normální hrací době.
48:15'
Ivan Tělegin neměl komu a tak nahodil puk za branku. Tam o něj bojoval Michail Grigorenko, ale proti dvěma domácím hráčům neuspěl.
47:19'
Teddy Purcell pálil ze středního pásma. Pozorný Sorokin puk vyrazil levým betonem.
46:37'
Nyní přilétla na Sorokina střela od modré čáry. Hostující gólman přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
46:15'
André Petersson pálil z levého kruhu. Hostující branku netrefil.
45:34'
Ani střela Kirilla Petrova neměla gólové parametry. Krátce před tím jsme viděli náznak domácího přečíslení, ale hráči Omsku nedokázali situaci správně sehrát.
44:00'
Semjon Košelev to zkusil z dálky, ale takto nemohl Sorokina překonat. Oba týmy hrají ze zajištěných obran a prostor pro rychlý brejk ani na jedné straně v podstatě není.
43:18'
Hosté jsou v úvodu třetí třetiny častěji na puku, do větší šance se ale zatím nedostali.
41:55'
Pro střelu Vladimira Žarkova z pravého kruhu si sáhl Furch lapačkou.
41:14'
První střelu ve třetí části si připsali hosté. Pokus Maxima Šalunova byl ale spíše propagační.
41:03'
Odstartovala ale opatrně. Zdá se, že nikdo nechce riskovat.
40:05'
Třetí třetina odstartovala. Doufejme, že přinese i nějaké góly.
Třetí třetina začne přibližně v 15:44.
Ani ve druhé třetině neviděli diváci v Omsku jediný gól. Je znát, že na sebe narazily dva celky, které disponují velmi kvalitními obranami. Šancí se tak mnoho nerodí a i na střely je utkání zatím velice chudé.
40:00'
39:18'
Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Sorokina.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé části zápasu.
38:34'
A moskevský celek hraje v plném počtu.
38:23'
Ilja Sorokin přidržel puk před dotírajícím Danilem Fajzullinem. 10 sekund do konce domácí přesilovky.
38:11'
Také teď domácí přišli o útočné pásmo. Nehrají povedenou přesilovku.
37:41'
36:33'
Za sekání do Furcha je vyloučen jen útočník CSKA. Domácí tedy mají k dispozici přesilovku.
36:33'
Sergej Šumakov dotíral na Dominika Fucha a byl sražen Andrejem Stasem. Bude se vylučovat.
36:14'
Dalekonosný pokus Kiseleviče končí ve výstroji Dominika Furcha. Před brankovištěm číhal Kirill Petrov, takže bylo důležité, že domácí gólman kotouč nevyrazil.
35:57'
Hra už zase upadla do průměru. Dominují obrany.
35:10'
Greg Scott to zkoušel bekhendem z levé strany, Furch puk vyrazil.
34:16'
Andronov s Ljubimovem se tlačili před brankoviště Omsku. Druhý jmenovaný ale neměl prostor k nebezpečnému zakončení.
34:08'
Kotouč končí v lapačce Furcha. Následuje reklamní přestávka.
34:05'
Domácí jsou v plném počtu.
33:34'
V rohu kluziště navíc šetřil cenné sekundy Kirill Semjonov.
33:24'
A domácí vyhazují až k brance soupeře.
32:59'
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, zatím ale nevystřelili.
32:04'
Za podražení je vyloučen domácí Dmitrij Žukenov. Přesilovka pro CSKA.
31:30'
Sorokin přerušil hru po střele Vitalije Meňšikova. Vhazuje se po jeho pravici.
31:16'
Hosté jsou už v plném počtu.
31:05'
Druhá polovina přesilovky domácím vůbec nevyšla, kotouč je za Furchovou klecí.
30:44'
Hosté opět vyhazují.
29:56'
Nyní se již hosté osvobodili.
29:34'
Maxim Čudinov střílel od modré čáry vedle hostující branky.
29:29'
André Petersson dostal přihrávku na levý kruh, ale z první trefil jen Sorokina, který se stačil rychle přesunout proti střelci!
29:15'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Greg Scott – 2 min., krosček).
28:52'
Sergejeva dalekonosná střela byla tečována do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
27:51'
Další střelu od modré vysílal Arťom Blažijevskij. Ten trefil jen Galimova.
27:20'
Po delší době musel zasahovat Furch, který vykopl do rohu puk po střele od modré.
26:18'
Sorokin se teď jen ohlížel, odkud kotouč přiletí. Měl štěstí, že na něj před odkrytou brankou nedosáhl Fajzullin.
25:44'
Až teď hosté posunuli puk alespoň do středního pásma. Publikum ožívá, začíná se hrát zajímavější hokej.
25:19'
Kirill Semjonov byl mezi kruhy volný, ale nepřekonal Sorokina. Domácí jsou v náporu!
24:25'
Stejný hráč teď obkroužil branku a hledal před ní najíždějícího Košeleva. Ten však na puk nedosáhl.
24:12'
Konečně náznak větší útočné aktivity z domácí strany. Dmitrij Kugryšev z úhlu netrefil branku, ale Avangard zůstává v pásmu.
23:05'
Ani teď Omsku nevyšlo založení útoku. Dlouhou přihrávku nezachytil André Petersson.
22:35'
Šikovné vyhození domácích. Obránce CSKA musel hrát, protože se icing nepískal.
21:36'
Domácím dnes v ofenzivě schází přesnost. Manukjan to myslel dobře, když posouval puk do jízdy Semjonovovi, ale ten neměl nárok nabídku spoluhráče dostihnout včas.
20:36'
Hned z kraje třetiny přišla zajímavá příležitost hostí. Mezi kruhy zůstal úplně volný Michail Naumenkov, který ale neprostřelil Furcha.
Další třetina začne přibližně ve 14:55.
V první třetině gól nepadl. Popravdě řečeno nebylo ani moc z čeho ho dát. Oba celky totiž velmi málo střílely. O něco aktivnější byli, zejména díky přesilovým hrám, přeci jen hokejisté CSKA, ovšem ani oni se nedokázali střelecky prosadit.
20:00'
19:22'
Michail Naumenkov prověřil Furcha střelou od modré čáry. Domácí gólman přerušil hru.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:11'
17:59'
Kirill Kaprizov už byl v dobré střelecké pozici, ovšem ještě nahrával Sergejovi Šumakovovi. Ten sice měl před sebou odkrytou branku, ale byl v ostrém úhlu a navíc si musel puk dlouho rovnat. Dominik Furch se tak stačil proti jeho střele natáhnout!
17:17'
Ve vlastním oslabení zahrozil Arťom Manukjan. Jeho střelu z levého kruhu vytěsnil Sorokin vyrážečkou až do ochranné sítě.
16:50'
Domácím se podařilo vyhodit.
16:10'
Domácí Maxim Čudinov dostává trest na 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy nebo krku.
15:49'
Okamžitě následuje další ofsajd.
15:43'
Hosté v postavení mimo hru.
14:11'
Domácí ujeli do přečíslení 2 na 1. Skvěle se však vrátil Šalunov, jenž znemožnil Danilovi Fajzullinovi pálit na odkrytou klec CSKA!
13:48'
Šumakov s Kaprizovem nebezpečně operovali před domácí brankou, ovšem obrana Avangardu nakonec nenechala hosty zakončovat.
12:41'
Tlak CSKA ještě pokračuje i po skončení přesilové hry. Furch se musí mít stále na pozoru.
12:17'
Domácí jsou již tedy v plném počtu.
12:14'
Od modré pálil Igor Ožiganov, puk končí ve výstroji Dominika Furcha. Galimov se vrátí za dvě sekundy na led.
11:42'
Sergej Šumakov našel napříč pásmem Maxima Šalunova. Ten hned pálil, ale Dominik Furch se stačil rychle přemístit.
10:37'
Igor Ožiganov na útočné modré chyboval, puk mu přeskočil hokejku a hostující bek se tak musí vracet pro kotouč.
10:16'
Přesilovku si vyzkoušejí také hokejisté CSKA. Ansel Galimov dostal trest za hákování.
08:58'
Domácí přesilovka nebyla moc nebezpečná, Armějci jsou již v plném počtu.
07:58'
Od pravého mantinelu pálil Jevgenij Medveděv, branku ale netrefil.
06:57'
Dvě minuty za podražení Peterssona vyfasoval hostující Alexej Marčenko.
06:48'
Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
06:36'
Ansel Galimov si sjel mezi kruhy a nebezpečně vypálil. Dorážet se pak ještě snažil Kirill Semjonov, ale pro hosty to dobře dopadlo.
05:33'
Nahození Vitalije Meňšikova bylo sraženo do ochranné sítě za brankou hostů.
04:40'
Ničuškin hledal před brankou Alexandra Popova. Tomu zablokoval hokejku obránce Avangardu.
03:28'
Jonas Ahnelöv si počkal na Ivana Tělegina, kterého sestřelil zřejmě čistým stromem. Hostující útočník zůstal ležet na ledě a na střídačku odešel jen s pomocí lékaře.
03:19'
Hráčům domácí čtvrté formace se nepodařilo přejít přes střední pásmo. Podobně si vedli i hosté.
02:37'
Domácím svěřencům někdejšího běloruského reprezentanta Andreje Skabelky byl odpískán ofsajd.
01:26'
V úvodu utkání zatím sledujeme oboustranné oťukávání.
00:01'

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Čudinov, Gustafsson, Martynov, Ahnelöv, Meňšikov, Berezin – A. Petersson, Chochrjakov, Purcell – Kugryšev, Košelev, I. Michejev – Manukjan, K. Semjonov, Pěrežogin (A) – A. Galimov, Žukenov, Fajzullin – Stas (A).

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Kiselevič (A), Ožiganov, Nestěrov, Marčenko, Blažijevskij, Naumenkov (C), Ar. Sergejev – Ničuškin, Al. Popov, K. Petrov – Šumakov, Šalunov, Kaprizov – Grigorenko, Scott (A), Tělegin – V. Žarkov, Andronov, Ljubimov.

Rozhodčí: Ravodin, Jeřábek – Berseňov, Judin.
Avangard Omsk:
Omsk patří k elitním týmům Východní konference, na čemž má velkou zásluhu i český brankář Dominik Furch. Sibiřský celek má na kontě 48 bodů a vede tak Černyševovu divizi. Avangard má na kontě už 48 bodů a v tabulce konferenci je na tom lépe jen Kazaň. Naposledy hráči Avangardu podlehli 0:1 po prodloužení na ledě Rigy.
CSKA Moskva:
Moskevský celek nasbíral už 53 bodů a je druhým nejlepším týmem celé Západní konference. Hokejisté moskevského mužstva prohráli za celou sezónu jen čtyři zápasy v řádné hrací době. Naposledy přehrály 4:1 Minsk.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! V rámci pondělního programu KHL se utají dva celky, kteří patří ve svých konferencích k tomu nejlepšímu. Druhý tým tabulky Východní konference Avangard Omsk přivítá druhý nejlépe postavený celek Západu, CSKA Moskva. Očekávat tedy můžeme velmi kvalitní hokej.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.