KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Chabarovsk - 25. ledna 2018   12:30

Red Star Kunlun
07:43' Beck (Pereťagin)
1:3
(1:2, 0:1, 0:0)
Chabarovsk
Chabarovsk
04:21' Potěchin  (Jordán) • 17:16' Byvalcev  (T. Zohorna, Picard) • 22:41' Byvalcev  (T. Zohorna, J. Kolář)
Gusev, Kulakov – Šalagin, Šišlo
LeSports Center
2 182 diváků
Chabarovsk
Metsola (44. Alikin) – J. Kolář (A), Kondratěv, Turbin, Jordán, Aťušov (C), Chabarov, Karmaškov – Potěchin, Byvalcev, O. Li (A) – Picard, Rasskazov, T. Zohorna – Vj. Ušenin, Gorškov, Vl. Ušenin – Dědunov, Beljakov, Frolov – Klopov.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších on-line přenosů na počtenou.
Československá stopa v utkání

Jan Kolář (CHA) 0+1, 2 střely, čas na ledě 21:04
Michal Jordán (CHA) 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:31
Tomáš Zohorna (CHA) 0+2, 3 střely, čas na ledě 18:11
Je dobojováno! Hosté šli za svým cílem získat tři body hned od úvodu duelu. V 5. minutě šikovně tečoval Jordánovu střelu Bogdan Potěchin, jenž poslal svůj celek do vedení. O tři minuty později ovšem po pěkně individuální akci srovnal Taylor Beck a začínalo se opět od začátku. Ještě v první třetině však stačil vrátit vedení na stranu Amuru pohotovým sklepnutím Alexej Byvalcev.
Druhá třetina nepřinesla příliš vyložených šancí, ale jedna branka přeci jen k vidění byla. Ve 23. minutě využil druhou početní výhodu Alexej Byvalcev a Chabarovsk vedl rázem o dva góly.
Závěrečná část však již další trefu nepřinesla, byť k ní oba celky měly velmi blízko. Brulému na jedné straně chyběl metr, aby byl u puku dříve než zasahující Metsola a za Amur nepřidali další gól Byvalcev ani Oleg Li. Kunlunu nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Utkání tedy skončilo výhrou hostů v poměru 3:1, kteří si tak připsali veledůležité body v cestě do play off.
59:50'
Kunlun má sice kotouč na svých holích, ale čas pomalu vypršel a hosté to již v pohodě zvládnou.
59:25'
Hosté mohli mít definitivní klid, když byli v ideální střelecké pozici na středu útočného pásma. Poté však prázdnou bránu trestuhodně netrefují.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:07'
Po nahození od modré čáry Alikin ještě chvíli nepřikryl kotouč, aby nastřádal cenné vteřinky, ale poté již před dotírajícím protihráčem přerušuje hru.
57:57'
Red Star si poté vybírá oddechový čas na zřejmě poslední poradu v tomto duelu.
57:55'
Hellberg odjíždí na střídačku a domácí to zkouší v šesti mužích v poli.
57:40'
Až teď se hosté dostávají ven z pásma a navíc se nebude po jejich vyhození ani pískat zakázané uvolnění. Red Star tak musí spěchat pro touš ke své brance.
57:08'
Vzápětí však musí čelit další aktivitě Kunlunu, který teď nepouští svého soupeře ke kotouči.
56:45'
Amur nyní jen posunuje kotouč do středního pásma, což mu v tuto chvíli bohatě stačí.
55:59'
Do přečíslení tři na dva nyní uháněl Kunlun. Z levé strany následovala přihrávka na pravý kruh, odkud však domácí netrefili bránu Chabravosku.
55:26'
Další ránu z pravého kruhu vyslali domácí hráči, ale svým pokusem trefili jen prvního clonícího hokejistu Amuru, který puk srazil za svou klec.
54:43'
Sudí navíc nyní Kunlun vykazuje do středního pásma poté, co se v brankovišti pohyboval jeden z domácích hokejistů.
53:59'
Tak k jejich smůle si nakonec počínali neúspěšně a hosté dokázali puk dostat ven ze svého pásma.
53:40'
Nyní jsou však nastěhovaní v pásmu Amuru a pokoušejí se ohrozit Alikina. Uvidíme, zda se jim to v následujících okamžicích povede.
52:55'
Amur se posléze výrazněji neprosadil v útočném pásmu a o slovo se tak hlásí znovu domácí, kterým se čas na nějakou korekci stavu velmi rychle krátí.
51:59'
Velmi dobře nyní domácí přešli dvěma přihrávkami do útočného pásma a z mezikruží se snažil vypálit Brulé. V tom mu sice hosté zamezili, ale následně se dostal ke střele Peraťagin, jehož dělovku z vrcholu levého kruhu musel Alikin zlikvidovat jistým zásahem
51:30'
Kunlun poté vyhazuje kotouč přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.
50:28'
Potěchin se následně ocitl ve velmi dobré pozici mezi kruhy poté, co mu přihrávku zpoza brány naservíroval jeho parťák z formace. Jeho střelu ovšem dokázal Hellberg výborně vyrazit.
49:33'
Ihned po buly poté pálil domácí od modré čáry. Střelu ještě tečoval jeden z hráčů Red Star, ale kotouč nakonec skončil nad bránou Alikina.
48:50'
Ani nadvakrát teď neuspěl Chabarovsk se svým nahozením do útočného pásma a při jeho druhém pokusu navíc Kunlun vyváží puk na hostující bránu.
48:17'
Hosté se nyní znovu dobře bránili. Hned po přejezdu modré čáry se domácí pokusili o střelu. Tu však srazil první bránící hráč Amuru a Alikin tak mohl zůstat v naprostém klidu.
47:22'
A div, že nepřidali čtvrtý gól! Byvalcem svou střelu z levého kruhu útočil na hattick. Proti však byl levý beton Hellberga. Domácí brankář následně čelil i dorážce Liho, který ovšem z vyložené pozice znovu napálil jen Hellberga do chráničů.
46:51'
Pokus o nahození ze středního pásma hosté zastavili hned na modré čáře a mohou plynule přejít do útočné fáze.
45:50'
Blacker poté nabral rychlost v neutrální zóně a šikovnými kličkami se dostal až k poslednímu bránícímu hráči Amuru, který mu posléze vystavil stopku pěkným bodyčekem. Touš potom doklouzal až pod rukavici Alikina.
45:09'
Postavení mimo hru se však píská po nepovedeném přechodu domácích přes střední pásmo. Následně se bude vhazovat právě v této části kluziště.
44:44'
Po vhazování ve středním pásmu hosté poslali puk do útočného pásma, kde se jej však zmocnili hokejisté Kunlunu, kteří již spřádají plány na útok.
43:56'
Střídání v týmu Amur Chabarovsk: ze hřiště odchází Juha Metsola, přichází Jevgenij Alikin.
43:56'
Hrdinou okamžiku byl nyní brankář Metsola. Ten nejprve vyrazil tvrdou ránu Schause a poté se kotouč povaloval v brankovišti. Před dojíždějícím Brulém ovšem stačil hostující gólman puk odpálit svou holí, ale následně došlo ke srážce obou hráčů. Z ní hůře vyšel právě Metsola, který s krvavým zraněním odchází rovnou do kabin.
43:27'
Amur se nyní neukvapil a po zisku puku jeho hráči podrželi touš na svých holích a i přes napadání soupeře mohou založit další útočnou akci.
42:55'
Ti se navíc provinili dalším icingem a hra se tak opět vrací do jejich obranného pásma.
42:28'
Následnou situaci však lépe zvládli hokejisté Chabarovsku a po dalším zákroku Metsoly se bude vhazovat v obranném pásmu hostů.
41:49'
Vladislav Ušenin se po průniku po levé straně snažil najít někoho ze svých spoluhráčů před bránou. To se mu ovšem nepovedlo a domácí tak mohou kontrovat v dalším útoku.
40:53'
V dalším ataku pomohli svému gólmanovi hostující zadáci, kteří mohli naopak zaútočit. Po špatné předávce puku na útočné modré však z akce Amuru sešlo.
40:13'
Metsola si připisuje první zákrok třetí periody. Pravdou je, že s ním neměl vůbec žádné starosti, protože Beckovo nahození šlo zpoza modré čáry a sotva tak mohlo hostujícího brankáře překvapit.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 14:18.
I druhá třetina je minulostí. Hned v jejím úvodu hráli hosté další přesilovou hru, kterou rovněž přetavili v další branku. A byla u toho hned dvojice českých legionářů ve službách Amuru. Po asistenci Koláře a Zohorny si před bránu vybruslil Alexej Byvalcev, který svým druhým přesným zásahem zvýšil na rozdíl dvou gólů. Oběma celkům se následně nedala upřít snaha vypracovat si další brankové příležitosti. Jedinou akcí, která stojí z zmínku, je ta z úvodu 32. minuty, kdy Hellber zlikvidoval dva dobré pokusy Amuru. Po čtyřiceti minutách tedy hosté vedou 3:1 a jsou tak výrazně blíže k zisku tří bodů.
40:00'
39:40'
Beck výborně přenechal puk do tandemu Brulému, jenž jej ještě kousek popotáhl směrem na levý kruh, odkud také vypálil na Metsolu. Jeho ránu ovšem ke svému brankáři nepustil obránce Chabarov.
39:00'
Právě začala poslední minuta druhého dějství.
38:55'
Amur poté nahodil kotouč ze středního pásma přímo na Hellberga, který byl nucen přikrýt kotouč pod lapačku před dotírajícím forvardem Chabarovsku.
38:19'
Ti následně vybojovali další buly v útočném pásmu po zakázaném uvolnění Chabarovsku.
37:48'
Dělovku Blackera od modré čáry zastavila hokejka jednoho z hostujících hráčů a puk se poté odrazil do rohu kluziště, kde se jej ujímají domácí hokejisté.
37:10'
Po sérii zmatků v neutrální zóně se puk zmocnili hosté, kteří však o něj v následném přechodu do útoku zase přišli.
36:39'
To se jim také podařilo. Metsola však měl na střelu velmi dobrý výhled a bez problémů ji ukryl ve své lapačce. Vhazovat se tedy bude po pravici hostující brankáře.
36:20'
Domácí jsou však i nadále nastěhovaní v útočném pásmu a snaží si vypracovat střeleckou pozici.
35:25'
Po skončení oslabení se Red Star znovu tlačil před bránu Amuru. Střelu z pravého kruhu ovšem Metsola vyrazil a jeho spoluhráči následně nedovolil soupeři dorážet.
34:09'
Gilbert Brulé opustil lavici trestů a Kunlun tak hraje v plném počtu.
33:48'
A do třetice dostávají domácí kotouč ven ze své třetiny a jejich oslabení je pomalu u konce.
33:15'
Amuru se zatím přesilovka moc nedaří a následuje další osvobození domácího týmu.
32:55'
Domácí se zatím dobře brání a po menším tlaku soupeře vyhazují kotouč až k Metsolovi.
32:09'
Gilbert Brulé zápasnickým chvatem složil svého soka ve středním pásmu a posílá svůj tým opět do čtyř. Tentokrát dostává dvě minuty za držení.
31:53'
Nahození vyloženě z nouze minula hostující klec, ale hosté poté mohou i nadále dobývat bránu Amuru.
31:04'
Hellberg se nyní vyznamenal, a to hned dvakrát! Nejprve vyrazil střelu z pravého kruhu a následně si poradil i s velmi nebezpečnou dorážkou z předbrankového prostoru. Celou situaci vyřešil výborným zalehnutím kotouče.
30:08'
Picard následně přihrával zpoza brány před Metsolu na své spoluhráče. Ti se však k zakončení už nedostali a zaútočit tak mohou opět domácí.
29:50'
Už už to vypadalo, že domácí zvládli přechod přes modrou čáru, ale nakonec se přeci jen ozval hvizd čárového sudího, jenž odpískal ofsajd Kunlunu.
29:05'
Aťušov vyzkoušel pozornost Hellberga střelou od pravého mantinelu. Svým pokusem ovšem trefil chrániče domácího brankáře, po jehož zákroku se bude vhazovat v obranném pásmu Red Star.
28:25'
Poté se již do útoku hnali opět hosté. Jejich střela však byla sražená do ochranné sítě a po komerční pauze se bude vhazovat před Hellbergem.
26:54'
A tak tomu zůstalo i v dalším průběhu oslabení, které pravě skončilo. Jedinou nebezpečnější střelu vyslali domácí z poměrně velkého úhlu, ale Metsola se nenechal překvapit.Poté se bude pokračovat ve vyrovnaném počtu hráčů na obou stranách.
26:18'
Amur se nemůže nyní dostat ze své třetiny, ale i přesto se nadále brání opravdu znamenitě. Kunlun zatím nedokázal no Chabarovsk nic vymyslet.
25:40'
Red Star sice pobývá ve svém útočném pásmu, ale hosté se zatím brání velmi dobře a svého soupeře nepouští k vážnějšímu ohrožení své brány.
25:15'
Hosté se však ihned v úvodu oslabení osvobozují a domácí se musí pro puk vracet do své obranné třetiny.
24:54'
Střelec dvou gólů Alexej Byvalcev nyní oslabuje svůj celek a dostává menší trest za držení.
24:26'
Poté již v další akci domácích musel Metsola předvést své umění. Situaci ovšem zvládl a po jeho zásahu se bude vhazovat v útočném pásmu Kunlunu.
23:59'
Nahozením od modré čáry se nyní zkoušeli prosadit domácí hokejisté. Jejich pokus však těsně minul pravou tyč, ale Red Star i přesto bude pokračovat s kotoučem na svých holích.
22:41'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Druhá přesilová hra Chabarovsku je využita a hosté rázem vedou o dva góly! Od pravého mantinelu poslal Tomáš Zohorna ALEXEJI BYVALCEVOVI, jenž si z boku vybruslil až před Hellberga, za kterého dokázal z bezprostřední blízkosti zasunout kotouč. Asistence: Tomáš Zohorna, Jan Kolář.
22:11'
Další přechod přes střední pásmo se Amuru nepovedl a jeho akce je zastavena postavením mimo hru.
21:30'
Gorškov po rychlé výměně puku pálil z poměrně velkého úhlu a bránu Kunlunu také minul. Kotouč následně po mantinelu vycestoval až k Metsolovi.
21:03'
A Cory Kane navíc putuje na trestnou lavici za předchozí střet s hostující brankářem. Odsedí si menší trest za napadení.
21:03'
V dalším útoku se Cory Kane natahoval po puku, ale na něj dosáhnout nedokázal. Následně se střetl s gólmanem Metsolou, kterého povalil na zem a sám pak skončil v bráně, kterou vychýlil ze své pozice.
20:27'
Do prvního ataku druhé periody se tlačili hosté, ale domácí je díky výborné defenzivní činnosti o kotouč připravili.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 13:24.
Je za námi úvodní část duelu. V ní sice byli aktivnější domácí hokejisté, ale ti i přes svou snahu odchází do kabin s jednogólovou ztrátou. V 5. minutě otevřel gólový účet zápasu šikovnou tečí Jordánovy střely Bogdan Potěchin a Amur se tak dostal do vedení. Netrvalo však dlouho a bylo srovnáno. O tři minuty později se totiž po pěkné individuální akci prosadil Taylor Beck. V 18. minutě se ovšem nechal vyloučit domácí Järvinen a hosté trestali. Střelu Tomáš Zohorny Hellberg vyrazil, ale puk následně sklepl pohotově do sítě Alexej Byvalcev.
20:00'
19:47'
Ještě jedno zakázané uvolnění odpískali sudí a vrací hru do obranného pásma Kunlunu.
19:00'
Probíhá poslední minuta první periody.
18:22'
Kunlun se však znovu bleskově pokusil o srovnání. Jenže proti byl brankář Metsola, který ránu od modré čáry dokázal nadvakrát ukrýt pod svou rukavici.
17:16'
Druhá přesilovka se však hostům povedla na jedničku a Amur tak strhává vedení znovu na svou stranu! Z pravého kruhu vyslal pěknou ránu na Hellberga Tomáš Zohorna. Domácí brankář ji ještě stačil vyrazit, ale kotouč odražený kotouč si na brankovišti našel ALEXEJ BYVALCEV a ze vzduchu jej sklepl do prázdné klece Kunlunu. Asistence: Tomáš Zohorna, Alexandre Picard.
17:07'
Vzápětí se však Red Star bude muset znovu bránit. Joonas Järvinen podrazil svého protivníka a bude za to pykat dvě minuty na trestné lavici.
16:14'
Následně se domácí opět dostali do třetiny soupeře, ale s další střelou rovněž neuspěli. Pokus Kunlunu totiž opět minul Metsolovu bránu.
15:43'
Kunlun je v prvním dějství aktivnější týmem, ale svou snahu zatím nepřetavil ve vedoucí branku. Nepovedlo se mu to ani teď a Amur tak jen jednoduše posílá puk do středního pásma.
14:50'
Nakonec se jeho spoluhráči přeci jen dostávají z pásma, ale prakticky jen odevzdali kotouč svému protivníkovi.
14:26'
Kunlun sice v poslední okamžicích pobýval v útočném pásmu, ale veškeré boje a snahy se odehrávaly podél mantinelu a Metsola tak mohl zůstat v relativním klidu.
13:29'
Hra je nyní poměrně rozkouskovaná. Již druhé zakázané uvolnění hostů v krátkém sledu vrací veškeré dění zpět před Metsolu.
13:17'
A buly si oba týmy ještě jednou zopakují. Jen s tím rozdílem, že se hra přesune do obranné části Amuru poté, co Metsola musel kotouč přikrýt po rychlém výpadu soupeře.
13:05'
Po zákroku Hellberga je hra znovu přerušena a následovat bude komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat v útočném pásmu Chabarovsku.
12:16'
Také Chabarovsk zvládl své oslabení na jedničku a hraje se opět v pěti proti pěti.
11:42'
Poté se ještě málem dostali do šance po špatné přihrávce Kunlunu, ale celou situaci z pohledu svého celku zažehnal domácí brankář.
11:10'
Tato rána od modré čáry sice byla prudká, avšak bránu Kunlunu minula. Následně se hosté znovu osvobozují.
10:45'
Amur se ovšem nyní dokázal ubránit a navíc vyhazuje kotouč přes všechny čáry až k Hellbergovi.
10:16'
Početní výhodu si vyzkouší také domácí tým. Hosté totiž hráli v šesti a jejich lavička tak dostává menší trest za příliš mnoho hráčů. Trest si odpyká Bogdan Potěchin.
10:07'
Amur se nyní nikterak neobtěžoval s konstruktivní rozehrávkou a prostě jen vysokým obloučkem poslal kotouč ven ze své obranné třetiny.
09:19'
Následně je aktivita Red Start přerušena hvizdem sudího, který odpískal postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude v neutrální zóně.
08:44'
Kunlun po vstřelené brance i nadále útočí, ale zatím se mu vedoucí branku vstřelit nepodařilo.
07:43'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Další šanci však již Kunlun proměňuje a začínáme znovu od začátku! TAYLOR BECK se prezentoval výbornou individuální akcí, když mezi kruhy naznačil střelu a poté se stahovačku zbavil padajícího obránce. Následně se ocitl tváří v tvář Metsolovi, pod nímž dokázal puk poslat za brankovou čáru. Asistence: Sergej Pereťagin.
06:44'
A nyní to byl opět Lessio, který se ocitl v dobré šanci. Jenže stejně jako v předchozím případě neuspěl a Metsola navíc nemusel vůbec zasahovat.
06:10'
Na druhé straně raději Hellberg ukryl kotouč pod svou lapačku, čímž způsobil vhazování ve svém obranném pásmu.
05:25'
Domácí poté ještě pokračovali v tlaku a mezi kruhy se málem dostal ke střele jeden z hokejistů Kunlunu. Tomu však na poslední chvíli zamezili v ohrožení brány hostující zadáci.
05:10'
I další tutovku domácí zazdili! V pravém kruhu se zjevil nikým nehlídán Jesse Blacker, který měl sice dostatek času zamířit, ale ani tak z toho není vyrovnání. Jeho pokus totiž těsně minul hostující klec.
04:30'
Hosté se pokusili ihned po buly ve středovém kruhu zaútočit, ale dopustili se zakázaného uvolnění. Hra se tedy stěhuje před Metsolu.
04:21'
Hosté sice přesilovku využít nedokázali, ale následně se i přesto dostávají do vedení! Kotouč se podél mantinelu dostal až na modrou čáru k Michalu Jordánovi, jenž se nikterak nerozpakoval a ihned vypálil na bránu soupeře. Do jeho rány ještě vložil svou hůl BOGDAN POTĚCHIN, po jehož teči se kotouč zatřepetal v horním rohu domácí svatyně. Asistence: Michal Jordán.
03:47'
Domácí hrají v plném počtu.
03:15'
Načež se hokejisté čínského klubu osvobozují a vyhazují kotouč přes všechny čáry až k Metsolovi.
02:59'
Až teď letěla dělovka od modré čáry směrem na Hellbergovu bránu, avšak puk z hole hostujícího zadáka bránu Kunlunu minul.
02:30'
Amur je sice nastěhovaný v pásmu soupeře, ale prozatím se ke střele nedostal. Kotouč se pohybuje především po obvodu útočné třetiny.
01:47'
Úvodní přesilovou hru si zahrají hosté. Magnus Hellberg se snažil rozehrát zpoza brány, ale ke smůle domácích vyhodil kotouč do ochranné sítě a dostává dvě minuty za zdržování hry.
01:05'
První velká šance jde na konto Kunlunu! Lessio si vypracoval ideální střeleckou pozici mezi kruhu, avšak jeho pokus vyrazil výborným zákrokem levým ramenem gólman Metsola.
00:30'
Na druhé straně již však musel zasahovat brankář Hellberg. Puk sice letěl mimo, ale i přesto jej strážce domácí svatyně zachytil do své lapačky.
00:10'
Po vyhraném buly se k první střele zápasu dostali domácí. Do útočného pásma vlétl jako velká voda jeden z hráčů Kunlunu, který ovšem svou ranou minul hostující bránu.
00:01'

Red Star Kunlun: Hellberg (Skrynik) – N. Chlystov, Pereťagin, A. Kulda, Blacker, Schaus, Järvinen – Beck, DeFazio, Brulé (A) – Kane (C), Lessio, Yip (A) – Rissanen, Chipchura, Ponikarovskij – Squires, Lockhart, O'Donnell.

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – J. Kolář (A), Kondratěv, Turbin, Jordán, Aťušov (C), Chabarov, Karmaškov – Potěchin, Byvalcev, O. Li (A) – Picard, Rasskazov, T. Zohorna – Vj. Ušenin, Gorškov, Vl. Ušenin – Dědunov, Beljakov, Frolov – Klopov.

Rozhodčí: Gusev, Kulakov – Šalagin, Šišlo.
Amur Chabarovsk

Na druhé straně stojí Chabarovsk, tedy celek, který má ještě šanci zabojovat o postup do play-off. Amur se zatím nachází jedinou příčku mimo postupové pozice a právě na osmý Omsk ztrácí šest bodů. Hostující celek dnešního utkání se ale taktéž nenachází v úplně slibné formě, neboť prohrál v posledních dvou zápasech. Chabarovsku ale hraje do karet menší počet odehraných zápasů, přičemž v případě dvou výher by se dorovnal již zmiňovanému Omsku. Nejproduktivnějším hráčem tohoto celku je Rus Alexej Byvalcev, jenž nastřádal již šestatřicet bodů.

Hokejisté Kunlunu nezopakují loňský úspěch v podobě účasi v play-off, v letošním ročníku se totiž musí spokojit s postavením ve spodní polovině tabulky. Čínský celek ztrácí na první postupovou pozici propastných třiadvacet bodů, a jelikož do konce základní části zbývá šest zápasů, není postup možný. Kunlun se nenachází v úplně dobrém rozpoložení, neboť v posledních šesti zápasech vyhrál pouze v jediném. Jednoznačně neproduktivnějším hráčem je Gilbert Brule, jenž má na kontě pětatřicet kanadských bodů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Red Star Kunlun a Amur Chabarovsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.