KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Čerepovec - 22. ledna 2018   17:30

Spartak Moskva
19:24' Chochlačov (Radil) • 34:38' Chochlačov (Kalinin) • 35:52' Chochlačov (Kalinin, V. Lajunen)
3:4
(1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Čerepovec
Čerepovec
24:00' Kagarlickij  (P. Černov) • 28:36' Stránský  (Kudako, J. Hudáček) • 49:35' Trubačjov  (Masuhr, Vovčenko) • 63:16' Trubačjov  (Jevsejenkov)

Vhazování – 14:24.
Druhý bod nakonec po zásluze získali hosté, kteří přetavili svůj tlak v kýženou branku. Nutno dodat, že Spartak působil zejména ve třetí třetině hodně vlažně a po zásluze dnes bere pouze bod.
63:16'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Hostům byla poskytnuta výhoda, která nakonec byla zužitkována! Do velmi dobré pozice totiž dostal kotouč YURY TRUBAČJOV, který propálil Bespalova. Asistence: Aleksander Jevsejenkov.
62:47'
I úvod prodloužení patří hostujícím hráčům, kteří zatím svého soupeře nepustili do útočné třetiny.
61:24'
Nejdříve Jevsejenkov nahazoval kotouč na bránu a ten se pokusil ještě tečovat Černov. Puk ale prosvištěl pouze kolem tyče.
60:21'
Začalo nám avizované prodloužení, jehož úvodní vhazování vyznělo lépe pro Severstal. Připomínám, že se hraje klasicky tři na tři.
60:01'
Ani šedesát minut nerozhodlo o vítězi utkání a následovat tak bude prodloužení. Nutno dodat, že ve třetí periodě měl jednoznačně navrch Čerepovec, který ale selhal hned v několika obrovských příležitostí. Zároveň pořádá domácí obrana den otevřených dveří, který zatím musí hasit Bespalov.
60:00'
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:06'
Tohle bylo o poznání nebezpečnější. Černov se s lehkostí dostal přes modrou čáru a proti jeho umístěné ráně se vytáhl Bespalov.
57:21'
Kornejev se vydal sám do útočné třetiny, kde přiťukl hrací předmět Bumaginovi. Rána z levého kruhu niterak nevystrašila Bespalova.
56:11'
Utkání se nám dostalo do závěrečné desetiminutovky a stále platí, že oba celky mají k vítězství pořád stejně daleko. Podaří se jednomu z mužstev vstřelit vedoucí branku?
55:23'
To jsou fatální nedůslednosti v obraně! Domácí obraně totiž pláchl další hráč, který svůj samostný nájezd zakončil střelou nad bránu.
54:41'
Radil potáhl kotouč do útočné třetiny, kde se jeho kolega Chochlačov dopustil velmi laciné ztráty. Tu musel důležitým obranným zákrokem hasit Kolcov.
53:54'
Spartak opět zapomněl na jednoho z protihráčů, který z pravé strany orazítkoval vzdálenější tyč. Z protiútoku se neprosadil Američan Stoa.
52:22'
Děrgačov uháněl do rychlého kontru, který vzal sám na sebe. Jeho rána směřovala ke vzdálenějšímu růžku, avšak ho minula o pořádný kus.
51:46'
Z pravého kruhu se do kotouče opřel Děrgačov a jeho ránu zastavil až brankářův beton. Následně hosté odpravili puk do bezpečnějšího prostoru.
50:22'
Časomíra se nám dostala do závěrečné desetiminutovky a v tuto chvíli to vypadá, že utkání půjde do prodloužení. Stále ale zbývá dostatek času.
49:35'
Nyní už je ale srovnáno! Domácí obrana nepokryla u vzdálenější tyče JURYHO TRUBAČJOVA, který ihned vypálil na Bespalova. Domácí brankář nestačil reagovat a skóre je opět srovnané. Asistence: Adam Masuhr a Daniil Vovčenko.
49:24'
Další velké štěstí domácích! Na Bespalova z úhlu pelášil další protihráč a po jeho střele se Bespalov rozhlížel, kde vlastně má kotouč. Ten zřejmě skončil pod jeho betony.
49:00'
Bumagin tak dlouho kroužil v nebezpečném prostoru, až se po jeho nahrávce Stasenko nedostal vůbec ke kotouči. Moskva mezitím vyhodila kotouč.
48:12'
Vovčenko chtěl uplatnti své rychlostní předpoklady, nicméně díky své rychlosti se nedokázal protáhnout kolem bránícího hráče. Posléze na zemi skončil jeho kolega Geraskin.
47:45'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ryan Stoa – 2 min., podražení).
47:22'
Ihned po buly dostal hodně prostoru na zakončení Kagarlickij, který pálil ke vzdálenější tyči. Svižná rána nakonec minula branku o pár centimetrů.
46:07'
Finský zadák nakonec chtěl oslovit najíždějícího Kalinina, ten stačil puk pouze slabě protečovat. Následně neuspěl v rychlostním souboji.
45:27'
Chochlačov marně bojoval o puk u mantinelu, ten se posléze dostal až za domácí branku. Tam v tuto chvíli čeká Lajunen na podporu svých kolegů.
44:12'
Zcela osamocen se před Bespalovem zjevil hostující hráč. Zřejmě se jednalo o Burmagina, který ve velké příležitosti nedokázal vůbec vypálit.
43:50'
Na ledovou plochu se vrátily obě první formace, nicméně ta hostující se dopustila zakázaného uvolnění. Hra se tak stěhuje zpět před Hudáčka.
42:47'
Verjovkin počkal, až jeho spoluhráči vystřídají a následně rozjel středem hřiště útočnou akci. Kotouč se dostal k mantinelu, kde ho dál nepustil Kulik.
41:31'
Až na konci přesilové hry se jeden z hostů odvážil vypálit a jeho nepříjemnou ránu dokázal zneškodnit Bespalov. Zanedlouho bude Spartak v plném počtu.
40:11'
Odstartovala nám závěrečná třetiny a úspěšnější na vhazování byl hostující celek. Ten bude ještě pokračovat v krátké přesilovce.
40:01'
Také druhá perioda je u konce a i tentokráte odcházejí spokojenější do kabi hráči Spartaku Moskva. Hosté sice dokázali otočit stav utkání, poté ale následoval další obrat ve skóre. To si přichystal ruský kanonýr Chochlačov, jenž dvěma brankama strhl vedení zpět na stranu Spartaku.
40:00'
39:31'
Rybin to překvapivě zkusil sám a málem z toho bylo velká příležitost. Domácí zadáci se ale stačili vrátit a následně zamezili zakončení.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:27'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vladislav Provolněv – 2 min., vysoká hůl).
38:24'
S ojedinělým útočným výpadem přispěchal hostující Kalašnikov. Po jeho zavezení kotouče do útočné třetiny se jeho kolegové dostávali ke střele, kterou nakonec neobstarali.
37:23'
37:03'
Český útočník Lukáš Radil vzal následující akci na svou odpovědnost a po vyjetí z pravé strany se předvedl brankář Hudáček. Následovat bude vhazování po jeho levici.
36:11'
Nutno dodat, že domácí budou stále pokračovat v početní výhodě. V tuto chvíli budeme sledovat klasickou přesilovou hru pěti proti čtyřem.
35:52'
Spartak právě vstřelil branku!
To bylo rychlé, také domácí otáčejí stavu utkání! Po křižné přihrávce z levé strany se nikterak důraznou střelou prezentoval ALEKSANDR CHOCHLAČOV. Hudáček si ale vybral slabší chvíli a pul nedokázal udržet. Asistence: Dmitrij Kalinin a Ville Lajunen.
35:23'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Mereskin – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Matěj Stránský – 2 min., hrubost).
35:21'
Na vyrovnávací trefu jsme tak nemuseli čekat dlouho a v tuto chvíli mají obě mužstva stejně daleko k vítězství. Do konce zápasu přitom zbývá více než dvacet minut.
34:38'
Máme vyrovnáno! První rána sice byla sražena, kotouč se ale dostal přesně na hůl ALEKSANDRA CHOCHLAČOVA, který svůj projektil už poslal na místo určení. Asistence: Dmitrij Kalinin.
34:01'
Druhá přesilová hra domácích byla zahájena hodně solidně. Z levé strany to zápěstím zkoušel Lajunen, nicméně nevýrazná střela přispěla soupeři k vyhození.
33:20'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Ruslan Karlin – 2 min., vražení na hrazení).
33:13'
Radil obdržel kotouč zády k brance a jakékoliv další počínání v útočném pásmu tak bylo zbytečné. Severstal výrazně zlepšil defenzivní činnost.
32:59'
Do velké šance uháněl hostující Stasenko, který přebruslil posledního bránícího hráče, jenomže poté nedokázal kloudně zakončit.
32:23'
Černov tentokráte neuspěl na vhazování, jenomže první formace Spartaku se hodně rychle zbavila kotouče. Z ochozů se začíná ozývat pískot.
31:54'
Jašinova formace nyní opět zavařila soupeřům a práce byla připravená také pro Bespalova. Ten se slaboučkým zakončením Jašina neměl žádné starosti.
30:22'
Máme za sebou něco málo přes půlhodinu hry a v tuto chvíli platí, že blíže ke třem bodům má Čerepovec. Hosté rázem ožili a nyní jich je plné hřiště.
29:12'
Téměř ihned po vhazování měl vyrovnávací branku na své holi Kolcov, domácí zadák ale trefil pouze pozorného brankáře. Ten nyní podržel svoje mužstvo.
28:36'
To jsou věci, hosté otáčejí stav utkání! MATĚJ STRÁNSKÝ si to z vlastního pásma namířil až do útočného, kde si přichystal utajenou střelu, na kterou Bespalov nedosáhl. Asistence: Vadim Kudako a Julius Hudáček.
28:29'
Momentálně sledujeme trochu nezáživnou pasáž utkání, která nenabízí nic moc zajímavého. Naopak je k vidění nespočet nepřesností.
27:11'
Na druhé straně musel Bespalov přerušit hru, neboť se po lehkém nahození kolem něj seskupila smečka hráčů v bílo-černé kombinaci.
26:34'
Truňov zavezl kotouč za modrou čáru, kde ho po chvilkovém váhaní razantně poslal podél mantinelu. Voronin ale nepochopil tento záměr.
25:11'
Hosté jsou rázem jako vyměněni a v tuto chvíli mají více ze hry. Je patrné, že Spartak vyrovnávací branka trochu překvapila.
24:00'
Teď už ale Bespalov kapituluje! Černovovi se podařilo vyhrát vhazování přesně na DMITRIJE KAGARLICKIJE, který střelou bez přípravy propálil domácího strážce tyčí. Asistence: Pavel Černov.
23:50'
Rutinní zákrok vytasil Bespalov, jehož hruď zastavila nenápadné zakončení Monachova. Domácí brankář je i nadále stoprocentní a vhazovat se bude po jeho lavici.
23:30'
Čtvrtá formace Čerepovce v čele s českým útočníkem Matějem Stránským se nedokázala usadnit v útočném pásmu a po chvilkovém pobytu na ledě odjela na střídačku.
23:14'
Trochu překvapivou střelu vypustil ze své hole domácí Truňov, Hudáček ale na kotouč viděl a proto mu střela zápěstím nenadělala žádné velké potíže.
22:42'
Děrgačov čekal na modré čáře, kde pouze protečoval kotouč do útočné třetiny. Spartak se u puku příliš dlouho neohřál a na řadě je tak Severstal.
21:28'
Kalinin si nabruslil za půlící čáru a poté taktéž poslal kotouč za hostující svatyni. Mezitím obě formace odjely střídat a na hrací plochu zavítaly druhé řady.
20:11'
Odstartovala nám druhá třetina, jejíž úvodní vhazování dopadlo lépe pro Čerepovec. Hosté to okamžitě zkusili nahozením do útočného pásma.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám nabídla velice zajímavou podívanou. K vidění bylo spousta šancí, nicméně až na konci úvodní třetiny byla právě jedna z nich využita. Zasloužil se o ní domácí celek, jenž zužitkoval svou první přesilovou hru.
20:00'
19:24'
Máme tady úvodní branku dnešního utkání, domácí se totiž prosazují z přesilové hry! Lukáš Radil oslovil na levé straně ALEKSANDRA CHOCHLAČOVA, jehož pumelenice skončila až v síti. Asistence: Lukáš Radil.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:52'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Oleg Jašin – 2 min., držení protihráče).
18:44'
Truňov si pokoušel narazit puk o zadní oblouk branky, v cestě mu ale následně stál jeden z protihráčů, který dle výroku sudího nefauloval.
17:24'
Po delší době se předvedl také hostující brankář, který se vytáhl proti střele z hokejky Stoa. Američan v sestavě Spartaku mířil k bližší tyči, kde byla připravena lapačka.
16:11'
Hosté se při své první přesilové hře zrovna nepředvedli a Bespalov nemusel vytasit žádný důležitý zákrok. Stav je tak stále bezbrankový.
15:53'
15:11'
Z levé strany to střelou zápěstím zkoušel Kagarlickij a jeho ránu zřejmě schytal spoluhráč Vasiljev. Hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
14:25'
Spartak se při bránění první přesilové hry okamžitě osvobodil, nicméně soupeři to netrvalo nikterak dlouho a v tuto chvíli kombinuje v útoční třetině.
13:53'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Osipov – 2 min., sekání).
13:21'
Nepozornosti v domácí obraně se pokusil využít Rybin, který udělal manévr kolem bránícího hráče a poté opět zamířil vedle brány. Bespalov nemusel zasahovat.
12:58'
Vasiljev si tak dlouho vylepšoval střeleckou pozici, až na zadek posadil snad dva hráče, jenomže poté trefil třetího pouze do chráničů. Mezitím zůstal ležet na zemi Voronin, na nic vážného to ale nevypadá.
12:11'
Už se hraje podstatně dlouho bez přerušení, což samozřejmě pociťují hráči obou celků. Před malým momentem musel zasahovat Bespalov, kterému uvízl kotouč mezi betony.
11:28'
Po střele z velké dálky se Bespalov za pukem pouze ohlédl. Na opačné straně to zkoušel individuálně Leščenko a po jeho manévru ke středu následovala střela těsně vedle.
10:24'
Bumagin se dlouho přetahoval s Chochlačovem o kotouče, nakonec z tohoto souboje vyšel úspěšnější domácí forvard, který následně rozjel útočný výpad.
09:04'
Zničehonic se do samostatného úprku dostal Podšendjalov, nicméně domácí forvard nestačil vůbec zakončit. Na poslední chvíli ho totiž vyrušil ze zakončení protihráč.
08:11'
Bumagin operoval v útočné třetině, kde byl ale bráněn hodně natěsno. Možná i proto nepřišla přihrávka na modrou čáru, kde už číhal připravený Vasiljev.
07:01'
Na opačné straně pálil z velmi dobré pozice Geraskin a jeho rána orazítkovala pouze tyč. Bespalov byl v tuto chvíli naprosto bez šance.
06:12'
Moskevský celek začíná mít výraznou územní převahu a soupeř se dostává do útočného pásma čistě sporadicky. Hudáček musí být v neustálé permanenci.
05:30'
Do obrovské příležitosti se dostal domácí Děrgačov, který okamžitě vypálil po přihrávce zpoza brány. Hudáček jeho zakončení stačil pokrýt, nicméně s pořádnou dávkou štěstí.
04:22'
Kulik si sjel k propadnuvšímu kotouči z druhé vlny a před sebou měl spousta prostoru. Svojí ránu zápěstím ale poslal vedle vzdálenější tyče.
03:54'
Masuhr musel jednat hodně rychle, neboť se k němu řítil domácí Voronin. Druhý jmenovaný se posléze dostal ke střele z mezikruží, to ale bylo sraženo do ochranné sítě.
02:33'
Geraskin si to namířil po pravém křídle a poté se rozhodl vypálit. Jeho zakončení orazítkovalo pouze zadní mantinel, na druhé straně neuspěl Děrgačov.
01:11'
Čerepovec se okamžitě usadil v útočné třetině a Bespalov měl spousta práce. Jedna ze střel byla těsně před ním tečována a domácí brankář vytasil důležitý zákrok.
00:24'
Úvodní vhazování dopadlo lépe pro hostující celek, konkrétněji na středovém kruhu uspěl Černov. Následně se kotouče zmocnil Spartak.
00:01'

Spartak Moskva: Bespalov (Truškov) – Kalinin (C), Kolcov, V. Lajunen, Kulik, A. Osipov, Judin, Provolněv – Radil, Stoa, Chochlačov (A) – Leščenko, Děrgačov, Podšendjalov – Truňov, A. Voronin (A), Černych – Talalujev, A. Kuzněcov, V. Komarov.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Magarilov) – V. Vasiljev, Jevsejenkov, Verjovkin, Stasenko, Masuhr, Kornějev, Kudako, Kalašnikov – Bumagin, P. Černov, Kagarlickij (C) – Geraskin, Trubačjov (A), Vovčenko – Jašin, Karlin, Rybin (A) – Stránský, Mereskin, Monachov..
Severstal Čerepovec

Na opačné straně stojí Čerepovec, který je právě tím celkem, kterému na postupové příčky schází jeden jediný bod. Severstal se nenachází ve zrovna dobrém rozpoložení, neboť prohrál ve třech posledních zápasech. Co se týče počínání na venkovních kluzištích, tam se Čerepovec zařazuje mezi nejhorší celky konference. Hůře už je na tom pouze Podolsk, Riga a Slovan Bratislava. Čerepovec v letošním ročníku táhne Kagarlitskij, jenž zatím nasbíral čtyřiačtyřicet bodů.

Hokejisté Spartaku Moskva se ve své konferenci nacházejí na sedmé pozici, což je místo, které zaručuje play-off. Nicméně náskok na první nepostupové místo je pouze jednobodové, tudíž v tuto chvíli bude každý zápas velmi důležitý. Spartak Moskva půjde do dnešního utkání nakopnutý výhrou z minulého kola, kdy si poradil v městském derby s Dynamem 5:4. Nejproduktivnějším hráčem celku a zároveň osmým v celé soutěži je ruský sniper Khokhlachev, jenž zatím nasbíral dvačtyřicet kanadských bodů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Spartak Moskva a Severstal Čerepovec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.