KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Red Star Kunlun - 28. srpna 2017   16:00

Ufa
Ufa
44:11' Larsen (Omark, Zubov)
1:2
(0:0, 0:0, 1:2)
Red Star Kunlun
48:16' Ponikarovskij  (Jaw, Ďaloga) • 59:58' DeFazio  (Myttynen)
Ufa
Vasiljev, Lavrentěv – Otmachov, Stroganov
Ufa Arena
5749 diváků
Hellberg (49. Karhunen) – A. Kulda, Kinrade (A), Blacker, N. Chlystov, Vorobej, Ďaloga, Bellemore, Ibragimov – A. Kosticyn, Kane (A), DeFazio – Thuresson, Myttynen, K. Makarov – Jaw, Chipchura, Ponikarovskij (C) – Lockhart, Jüe.

Československá stopa

Marek Ďaloga (KUN) 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:41
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 29:34 (5:9, 11:8, 13:17)
Zblokované střely – 12:14
Vyhraná vhazování – 37:20
Hity – 28:15
Hokejisté Kunlunu se radují! Gólem Brandona DeFazia z úplného závěru zápasu totiž zdolali Ufu 2:1. Skóre se dnes posouvalo až ve třetí třetině. Domácí šli ve 45. minutě do vedení přesilovkovým zásahem Philipa Larsena, ale na jeho trefu poměrně rychle zareagoval Alexej Ponikarovskij. V čase 59:58, kdy už asi hráči Salavatu Julajev čekali na prodloužení, si Brandon DeFazio našel před brankovištěm odražený puk a rozhodl.
59:58'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
To je neskutečné, hosté rozhodují pouhé dvě sekundy před koncem! Hráči Kunlunu nejprve výborně zapracovali při forčekingu, když za brankou soupeře získali kotouč. Ten se následně dostal na modrou čáru k Jessemu Blackerovi, po jehož střele si našel u brankoviště odražený puk BRANDON DEFAZIO. Ten si ho stáhl na bekhend a zasunul do odkryté klece. Asistence: Matias Myttynen.
59:26'
Linus Omark nabral v útočném pásmu rychlost a propracoval se k bekhendovému zakončení. To ale vyrazil Hellberg!
59:01'
Je tu už poslední minuta třetí třetiny.
58:53'
Hráči Kunlunu zůstávají aktivní, teď se hrálo v jejich útočném pásmu. Puk byl ale sražen do hlediště, takže muselo přijít přerušení hry.
58:01'
Aktivní Brandon DeFazio se protáhl dopředu po levém křídle. Netrefil však domácí branku.
57:03'
Poslední tři minuty třetí třetiny. Stále více to vypadá na prodloužení.
56:33'
Od modré vypálil Philip Larsen. Puk je ve výstroji Hellberga, který tak neumožnil domácím hráčům dorážet.
55:15'
A Ufa je v plném počtu.
55:10'
Andrej Kosticyn si v závěru přesilovky vybruslil před Karejeva, ale trefil jen jeho pravý beton.
54:48'
Domácí vyhazují a mohou vystřídat.
54:30'
Po ráně Brandona DeFazia se dostal k dorážce Konstantin Makarov. Karejev byl ale na svém místě!
54:13'
Hosté kombinují v útočném pásmu, ale zatím bez střely na branku.
53:14'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Bodrov – 2 min., podražení).
52:50'
Jevgenij Bodrov zbytečně fauloval soupeře v útočné třetině a oslabí tak svůj tým. Kunlun ale drží kotouč, takže hra zatím není přerušena.
52:08'
Arturs Kulda vypálil od levého mantinelu. Karejev měl odkrytý výhled a podržel kotouč v rukavici.
51:03'
Pokus Thuressona ukryl Karejev v lapačce. Hosty vstřelený gól nabudil.
50:02'
Běží už poslední desetiminutovka třetí třetiny. Uvidíme, zda některý z týmů dokáže zápas rozhodnout.
49:12'
Hellberg měl zřejmě jen nějaké problémy s výstrojí. Při nejbližším přerušení se totiž vrátil do své klece.
48:16'
Hosté vystřídali brankáře! Magnuse Hellberga nahradil Tomi Karhunen.
48:16'
Hosté vyrovnávají! Autorem jejich branky je kapitán ALEXEJ PONIKAROVSKIJ, který tečoval za Karejeva nahození Marka Ďalogy od modré – 1:1. Asistence: Brayden Jaw a Marek Ďaloga.
47:56'
Nahození Brandona DeFazia prošlo přes Kuljaše až na Karejeva, který puk viděl až na poslední chvíli. Domácí brankář ho ale udržel před brankovou čarou.
47:21'
Hosté samozřejmě budou chtít vyrovnat. Horším týmem nejsou, takže to není nic nemožného.
46:29'
Oba týmy už hrají v plném počtu.
45:48'
Denis Kokarev objel branku a snažil se natlačit do střelecké pozice. Puk mu však ukradl obránce Vorobej.
44:28'
Za hrubost byli vyloučeni Brandon DeFazio a Maxim Osipov. Hrát se tedy bude ve čtyřech na obou stranách.
44:11'
Ufa právě vstřelila branku!
Gól platí! PHILIP LARSEN nahodil od modré kotouč na branku a Hellberg, kterému clonil Hartikainen, na něj lapačkou nedosáhl. Hosté reklamovali nedovolené počínání finského útočníka vůči brankáři, ale rozhodčí se po dlouhém prohlížení videa rozhodli, že pravidla porušena nebyla. Asistence: Linus Omark a Ilja Zubov.
44:11'
Hostující kouč Mike Keenan si ještě vyžádal challenge a rozhodčí si jdou tedy gólovou situaci prohlédnout k videu. Hosté reklamují kontakt hole clonícího Hartikainena s brankářem Hellbergem.
43:55'
Ilja Zubov našel před brankovištěm volného Teemua Hartikainena. Ten trefil jen klečícího Hellberga!
43:24'
Omark zavezl puk do útočného pásma. Tam ho ztratil a hosté tedy vyhodili.
42:55'
Zach Jüe zasáhl soupeře u mantinelu vysokou holí. Dostává dvouminutový trest.
42:43'
Signalizované vyloučení na hostující straně, Ufa má zatím výhodu.
41:56'
Velká šance domácích! Denis Kokarev našel z otočky Ilju Zubova, který minul poloodkrytou klec Kunlunu!
40:43'
První zákrok Andreje Karejeva ve třetí třetině. Ten zastavil vystřelený puk efektním máchnutím lapačkou.
40:28'
A hned další icing. Hra se tedy vrací před Karejeva.
40:20'
Zakázané uvolnění Ufy, které nevyšla rozehrávka.
Další třetina začne přibližně v 17:42.
Ani čtyřicet minut zápasu mezi Ufou a Kunlunem nepřineslo branku. Domácí ve druhé třetině minimálně vyrovnali hru, ale v největší šanci neuspěl Hartikainen, který ze samostatného úniku napálil jen tyčku. Jinak na ledě vládnou oba gólmani.
40:00'
39:22'
Zajímavý průnik Coryho Kanea. Jeho střelu vyrazil Karejev lapačkou až do ochranné sítě.
39:01'
Běží poslední minuta první třetiny.
38:25'
Kunlunu byl odpískán icing, vhazuje se před Hellbergovou brankou.
37:46'
Rána Osipova trefila clonícího spoluhráče před brankou. Hellberg tedy tentokrát nemusel do akce.
37:23'
Zasahovat musel opět Hellberg. Do střely Kemppainena ale vložil hůl obránce a puk se ke gólmanovi Red Staru sotva doklouzal.
36:40'
Enver Lisin střílel z levé strany zápěstím. Kotouč prosvištěl vedle bližší tyčky.
36:15'
Stále sledujeme bezgólový zápas. Moc branek dnes asi nepadne.
35:43'
Hned po přejetí modré čáry střílel Lisin. Hellberg svým zákrokem přerušil hru.
35:34'
Nahození Petriševa ze středního pásma vyrazil do rohu Hellberg.
34:59'
Po vhazování pálil Vjačeslav Soloduchin. Puk je ve výstroji Magnuse Hellberga.
34:35'
Hosté už jsou v plném počtu.
34:13'
V oslabení se pustil po pravém křídle dopředu Luke Lockhart, který dokonce donutil Karejeva k zákroku.
33:52'
Tato přesilovka se domácím zatím moc nedaří, Kunlun soupeře nepustil k ohrožení své branky.
32:34'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Andrej Kosticyn – 2 min., podražení).
32:34'
Je tu další reklamní přestávka. Bude se zřejmě vylučovat.
31:21'
Zaútočili také hosté. Přes obránce to zkoušel Kyle Chipchura, ale puk je v lapačce Karejeva.
31:07'
Zdá se, že domácí přidali na tempu a začínají Kunlun přehrávat.
30:41'
Alexandr Loginov nahazoval kotouč od levého mantinelu, Hellberg ho vykopl do rohu.
29:02'
Někteří domácí fanoušci se už radovali, ale svůj únik zakončil Teemu Hartikainen střelou zřejmě pouze do tyčky. Hraje se dál!
28:37'
Domácí odpověděli tlakem. Dobrou příležitost měl Linus Omark, který dostal přihrávku na pravý kruh, ovšem trefil rameno Hellberga, který se rychle přesunul.
27:46'
Dobré střídání Kunlunu. Na branku Ufy letělo několik střel od modré, Karejev odolává.
27:09'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
26:23'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se vrací před Karejeva.
25:21'
Hosté zavezli puk do útočného pásma a střelou z kategorie propagačních donutili Karejeva přerušit hru.
25:04'
Hosté oslabení přežili, teď už jsou kompletní.
24:59'
Domácí trpělivě kombinovali a zakončení nakonec vyšlo na Zachara Arzamasceva, který ale z mezikruží nepřekonal pozorného Hellberga.
24:10'
Hosté opět dokázali vyhodit.
23:59'
Linus Omark zavezl puk zpět do útočného pásma a nahodil ho na Hellberga, který přerušil hru.
23:48'
Domácí přišli v útočném pásmu o puk a dovolili soupeři vyhodit.
23:03'
Domácí si zahrají první přesilovku. Kyle Chipchura je vyloučen za krosček.
20:57'
Také druhou část začali hosté aktivně. Karejev si připisuje jubilejní desátý zákrok v utkání.
Další třetina začne přibližně v 16:52.
V první třetině gól nepadl. Aktivnější byl trochu překvapivě hostující celek, který dělal Ufě problémy celoplošným pojetím hry. Domácím se tak moc nedařilo přecházet přes střední pásmo a tím pádem si nedokázali vytvořit tlak v útočné třetině. Hokejisté Red Staru dokonce jednou kotouč za záda brankáře Karejeva dostali, ale gól nemohl platit pro úmyslné kopnutí Kanea puku do branky.
20:00'
19:38'
Zakázané uvolnění Kunlunu. Ještě buly před hostující svatyní.
19:01'
Běží už poslední minuta první části hry.
18:28'
Pomalu se blíží závěr první třetiny. Na gól zatím čekáme, ale herně je překvapivě lepší Red Star.
18:03'
Kemppainen našel zpoza branky Hartikainena. Ten donutil Hellberga k dobrému zákroku vyrážečkou.
16:57'
Domácí už jsou v plném počtu.
16:29'
Přihrávku do předbrankového prostoru obdržel DeFazio. Karejev byl opět na místě. Zatím chytá velmi dobře.
15:44'
Z pravého kruhu střílel Cory Kane. Karejev kotouč vytěsnil na bližší tyčku!
15:03'
Nyní už hosté hrají klasickou početní výhodu 5 na 4.
14:56'
Hostující útočník byl ale přibrzděn háčkem Alexandra Loginova. Kunlun si tedy podruhé zahraje přesilovku.
14:56'
Do rychlého protiútoku se řítil Brandon DeFazio. Ten mohl ještě nahrávat, ale místo toho udělal stahovačku obránci a tváří v tvář Karejevovi trefil hruď gólmana Ufy.
14:13'
Od modré pálil Maxim Osipov, Hellberg jeho střelu vyrazil.
13:40'
Hra 4 na 4 zatím vyhovuje domácím. Hellberga teď zachránila tyčka!
13:02'
A také je tu vyloučení za hrubost na obou stranách. Na domácí straně usedá na trestnou lavici Igor Makarov, za hosty Brayden Jaw.
13:02'
Ponikarovskij s Chipchurou důrazně pracovali před brankovištěm Ufy a situaci musel řešit přikrytím kotouče Karejev. Počínání hostujících forvardů navíc vyvolalo hromadnou strkanici, kterou ukončili až rozhodčí.
12:47'
Až teď se ozval hvizd rozhodčího. Následuje reklamní přestávka.
12:37'
Hraje se poměrně dlouho bez přerušení a první třetina tak rychle plyne.
11:46'
Ilja Zubov se z levé strany řítil na hostující branku. Helleberg musel vytáhnout zatím svůj nejtěžší zákrok, když kotouč vytěsnil vedle své klece.
10:57'
Za brankou Kunlunu dobře zabojoval Omark, který málem dostal kotouč na hůl Hartikainena. Ten ho ale před brankovištěm netrefil.
10:03'
Hosté velmi dobře forčekují a Ufa se trápí s rozehrávkou. Domácí se nedostávají přes střední pásmo.
09:22'
Hosté jsou nadále aktivnější. Dalekonosná střela Kyla Chipchury skončila na pravém betonu Karejeva.
08:32'
Z ostrého úhlu to zkoušel Matias Myttynen. Andrej Karejev si připsal další úspěšný zákrok.
07:31'
Po zmatcích před domácí svatyní se objevil v dobré příležitosti Brandon DeFazio. Z levé strany však trefil jen hruď Karejeva.
07:24'
Na přihrávku zpoza branky si sjížděli Luke Lockhart a Zach Jüe. Puk však končí pod lapačkou Karejeva. Následuje reklamní přestávka.
06:29'
Zakázané uvolnění Kunlunu. Hra se stěhuje před Hellberga.
05:27'
Až teď soupeře přitlačili i domácí. Postarala se o to jejich severská formace Hartikainen – Kemppainen – Omark. Brankář Hellberg ale nemusel vážněji zasahovat.
04:22'
Hráči Salavatu Julajev se zatím nemohou dostat do tempa. Hokejisté Kunlunu se dobře pohybují a hrají velmi aktivně.
03:29'
Hned po vhazování přišla střela Alexeje Ponikarovského, kterou pokryl Karejev. Hosté začali duel aktivně.
03:24'
Konstantin Makarov nahazoval puk před brankoviště, kde byl Andreas Thuresson. Od jeho brusle se kotouč odrazil pod Karejeva.
03:14'
V tuto chvíli jsou domácí v plném počtu.
02:15'
Gól Kunlunu neplatí! Pas Geoffreyho Kinrada usměrnil Cory Kane za záda Karejeva bruslí. Rozhodčí po poradě s videorozhodčím usoudil, že se jednalo o úmyslné kopnutí a branku neuznal!
02:15'
Hosté se radovali z gólu, ale ještě se bude telefonovat!
01:40'
Ufě se podařilo vyhodit.
01:13'
Linus Omark podrazil za brankou soupeře obránce Jesseho Blackera. Hosté si zahrají přesilovku.
00:13'
Arzamascev nastřelil kotouč dopředu, ale mnohem blíže k němu měli hostující obránci. Ti tak mohou založit útočnou akci svého týmu.
00:01'
Zazní hymny Číny, republiky Baškortostán a Ruska.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Scrivens) – S. Garejev, Kuljaš (C), Arzamascev, Larsen, M. Osipov, Loginov, Petrišev – I. Makarov, J. Bodrov, Lisin (A) – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Kokarev, Zubov (A), Fjodorov – M. Majorov, Korotkov, Soloduchin.

Red Star Kunlun: Hellberg (Karhunen) – A. Kulda, Kinrade (A), Blacker, N. Chlystov, Vorobej, Ďaloga, Bellemore, Ibragimov – A. Kosticyn, Kane (A), DeFazio – Thuresson, Myttynen, K. Makarov – Jaw, Chipchura, Ponikarovskij (C) – Lockhart, Jüe.

Rozhodčí: Vasiljev, Lavrentěv – Otmachov, Stroganov.
Salavat Julajev Ufa:
Ufa má za sebou zatím dva zápasy. V tom prvním doma přehrála Vladivostok 3:1, ale poté rovněž na svém ledě podlehla 4:5 Chabarovsku. Salavat Julajev po celé utkání jen dotahoval skóre. Ve třetí části sice domácí srovnali na 4:4, ovšem rozhodující branku pak inkasovali pouhé čtyři minuty před koncem. V Ufě nedávno skončil český útočník Dominik Kubalík, aniž by stihl ve svém novém působišti sehrát jediný soutěžní zápas.
Kunlun Red Star:
Celek z hokejově exotické Číny odehrál už tři zápasy, z nichž vytěžil jedno vítězství a dvě porážky. Body uhrál hned na úvod sezóny, kdy zvítězil 4:2 na ledě Soči. Další dva venkovní duely už ale hokejisté Kunlunu tak dobře nezvládli. Nejprve padli 2:4 v Kazani a poté 1:2 v Nižněkamsku. Trenérem Rudé hvězdy je legendární Kanaďan Mike Keenan.
Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V rámci pondělního programu KHL přivítá celek Salavat Julajev Ufa čínský Kunlun Red Star. Favoritem zápasu by měl být domácí celek, který každoročně patří k tomu nejlepšímu, co soutěž nabízí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.