KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Spartak Moskva - 30. října 2018   15:00

Čeljabinsk
Čeljabinsk
02:16' Rybakov (N. Chlystov, Kokujov) • 15:17' Polygalov (Glinkin, Kravcov) • 17:59' Stoa (Enlund, Bailen) • 28:11' Glinkin (Nikitin, Rybakov)
6760 diváků
J. Hudáček (21. Truškov) – Kalinin (C), Kulik, Kutějkin (A), Gončarov, Pedan, A. Osipov – Truňov, Zubov, Chochlačov – Daugavinš, R. Hanzl, Karsums – Lisin, Maxwell, Nikoncev – A. Voronin (A), Kosov, Kruženkov – Leščenko.

Československá stopa

Robin Hanzl (SPM) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:07
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 21:41 (12:11, 4:13, 5:17)
Zblokované střely – 14:8
Vyhraná vhazování – 19:45
Trestné minuty – 8:12
Hity – 20:17
Ve třetí třetině už gól nepadl a Traktor tak uhájil vítězství 4:1. Domácí zápas rozhodli už třemi góly v první třetině. Od druhé části se hokejisté Čeljabinsku soustředili hlavně na obranu, dokázali rychle odpovědět na snížení soupeře a utkání už dotáhli do vítězného konce.
59:01'
Začala už poslední minuta zápasu.
58:51'
Už v momentě, kdy skočil na led pátý hráč Spartaku, střílel po nahrávce Glinkina do odkryté branky Igor Polygalov. Ten ale přestřelil a chytá se za hlavu!
57:59'
Robin Hanzl ještě mohl v oslabení vykřesat hostům naději, ale jeho střela minula levou šibenici z pohledu Demčenka!
57:40'
Střela Nicka Bailena byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se v útočném pásmu Traktoru.
56:47'
Další vyloučení na straně Spartaku. Za hákování je potrestán Ben Maxwell a tady už bych řekl, že je rozhodnuto.
55:26'
54:58'
Střelu Vitalije Kravcova vyrazil Truškov maskou a následně si gestem zažádal o přerušení hry, aby si mohl pokrývku hlavy upravit.
54:38'
Kaspars Daugavinš v oslabení otestoval pozornost Demčenka. Ten zasáhl lapačkou a hned rozehrál.
54:17'
Hosté vyhazují puk až za branku Demčenka.
53:25'
Anatolij Nikoncev vyfasoval dvě minuty za podražení a komplikuje Spartaku snahu o závěrečný tlak.
52:59'
Domácí akci podpořil ze druhé vlny obránce Grigorij Želdakov. Ten měl před sebou na středu hřiště spoustu prostoru, ale zamířil pouze do Truškova!
52:18'
Domácí v postavení mimo hru. Je tu ještě jedna reklamní přestávka.
52:06'
Na přihrávku zpoza branky si sjížděl Robin Hanzl. Ex-litvínovský hokejista promáchl puk.
51:35'
Ryan Stoa si vystačil s vyhozením kotouče do středního pásma. Domácí se snaží především bránit nadějný náskok.
50:43'
Hostům utíká čas a stále nedokázali ani korigovat skóre. Traktor je blízko prolomení série porážek.
49:20'
Z podobné pozice to zkoušel Enver Lisin. Demčenko opět na místě.
48:59'
Z levé strany střílel na Demčenka Robin Hanzl. Domácí brankář zakročil levým betonem.
47:54'
Maxim Truňov se z pravé strany natlačil až před Demčenka. Nedokázal ale přesně zakončit!
47:34'
Domácí přestáli i toto oslabení. Stále tak vedou o tři góly.
46:26'
Z levého kruhu střílel Kaspars Daugavinš. Puk je v lapačce brankáře Demčenka.
45:53'
Enver Lisin zkoušel překvapit Demčenka střelou na bližší tyčku. Domácí brankář byl pozorný a poté puk zalehl před Martinšem Karsumsem.
45:33'
Opět se vylučuje na domácí straně. Igor Isajev podrazil Kruženkova.
44:46'
Domácí oslabení přežili a jsou v plném počtu.
44:08'
Ilja Zubov teď z mezikruží přestřelil.
43:43'
Další střelu od modré už má Demčenko ve výstroji a přerušuje tak nápor Spartaku.
43:36'
Od modré čáry vypálil Kutějkin. Puk se odrazil před Demčenka, ale hostující útočník nedokázal dorazit touš do sítě.
43:05'
Domácím se povedlo vyhodit.
42:45'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Semjon Kokujov – 2 min., nedovolené bránění).
42:43'
Volný prostor měl před sebou Anatolij Nikoncev. Mířil vedle bližší tyčky, ale na domácí straně se bude vylučovat.
42:07'
Hráči Spartaku se nastěhovali do útočného pásma, kde si zatím nahrávají. Domácí je dobře vytlačují ze střeleckých pozic.
41:21'
Na druhé straně měl velmi pěknou šanci Vitalij Kravcov. Toho našel zpoza branky Glinkin, ale domácí útočník trefil zblízka jen Truškova.
41:01'
Z mezikruží střílel Ilja Zubov. Domácí obránce puk srazil mimo branku.
40:02'
Domácí nastupují do třetí části s třígólovým náskokem. Uvidíme, zda zápas dotáhnou do zdárného konce.
Hity – 16:14
Ve druhé třetině se hosté zlepšili, přesto stále prohrávají o tři branky. Spartak začal prostřední dvacetiminutovku tlakem, který místy připomínal až přesilovou hru. Ve 27. minutě také přišlo zasloužené snížení, když z pravého kruhu zamířil přesně Anatolij Nikoncev. O minutu a půl později se však trefil v přesilovce Anton Glinkin a domácí zase odskočili na třígólový rozdíl. Ten si už ve zbytku periody celkem v klidu pohlídali.
40:00'
39:52'
Jegor Dugin měl ještě dobrou příležitost. Najel si před branku, kam také dostal přihrávku, ale zamířil jen do připraveného Truškova.
39:30'
Gubarev zabral slušnou rychlost a zabránil tak odpískání zakázaného uvolnění. Truškov před ním musel kotouč odehrát.
38:57'
Závěr druhé třetiny domácí dohrávají aktivně. Nechtějí pustit soupeře zbytečně do hry.
38:24'
Hostující brankář pokryl také střelu Sergeje Senťurina z pravého kruhu.
37:54'
Do zakončení se nyní dostával Ryan Stoa. Truškov si připsal úspěšný zákrok.
37:19'
Podél pravého hrazení pronikl dopředu Alexandr Chochlačov. Jeho střela ale nebyla pro Demčenka zas tak moc nebezpečná.
36:45'
Glinkin se s pukem dostal až mezi kruhy, ale jeho střela byla zablokována. Poté se dostal před brankou k puku Vitalij Kravcov. Ani on nemířil bekhendem přesně.
35:09'
Nikoncev s Truňovem byli vytlačeni za branku, kde následně přišli o puk. Zaútočit mohou domácí hokejisté.
34:05'
Ke střele z vrcholu pravého kruhu se dostal Ilja Zubov. Mířil ale jen na břicho Demčenka. Následuje reklamní přestávka.
33:37'
Domácí také dobře blokují střely soupeře. I teď obrana Demčenkovi pomohla.
32:52'
Domácí jinak spoléhají především na obranu. Tato taktika jim zatím vychází.
32:12'
Dobrá střela Polygalova mířila na vyrážečku hostujícího brankáře. Truškov dokázal zakročit a vytěsnil puk mimo branku.
31:06'
Pedan na modré zachytil domácí rozehrávku a hned vypálil. Prostor mezi tyčemi však netrefil.
30:19'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
29:40'
Hosté se zase nastěhovali do útočné třetiny a opět se snaží korigovat.
28:11'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Domácí přesilovku zužitkovali a zase vedou o tři branky! Nikitin nabil na levý kruh ANTONOVI GLINKINOVI, který se z voleje trefil přesně k bližší tyčce – 4:1. Asistence: Nikita Nikitin a Alexandr Rybakov.
26:55'
Kaspars Daugavinš za brankou soupeře zbytečně atakoval domácího hráče a je vyloučen za krosček.
26:26'
Spartak právě vstřelil branku!
Hosté potvrzují své zlepšení ve druhé části i gólem! Maxim Truňov přenechal na pravém kruhu puk ANATOLIJOVI NIKONCEVOVI, který střelou ke vzdálenější tyčce snižuje na rozdíl dvou branek – 3:1. Asistence: Maxim Truňov.
26:06'
Až teď. na levé straně útočné třetiny si chtěl vybruslit do zakončení Vitalij Kravcov. Hosté mu nedovolili vystřelit.
25:33'
Domácí v postavení mimo hru. Ve druhé třetině se hráči Čeljabinsku skoro nepodívali do útočného pásma.
25:05'
Rozehrávku Bailena nezachytil najíždějící útočník. Hosté jsou už opět u puku.
24:38'
Po buly střílel od modré hostující kapitán Kalinin. Demčenko znovu přerušuje hru.
24:34'
Tohle trochu vypadalo jako přesilovka Spartaku. Nyní to zkoušel po objetí branky Ilja Zubov, ovšem Demčenko byl opět pozorný.
24:11'
Další zákrok Demčenka, který kryl střelu od levého mantinelu.
23:35'
Úvod druhé části se hraje hlavně v obranné třetině Traktoru. Hráči Spartaku určitě přidali.
22:52'
Zápěstím vypálil Anatolij Nikoncev. Demčenko má puk ve výstroji.
22:24'
Přihrávka Nikonceva od zadního mantinelu hledala Maxima Truňova. Ten puk ze vzduchu netrefil.
21:34'
Hned po buly vystřelil od modré čáry Osipov. Demčenko schoval puk do lapačky.
21:06'
Hosté vstoupili do druhé části poměrně aktivně. Nyní zlobila soupeře jejich třetí řada, ale Demčenko zůstal nepřekonán.
20:01'
Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Július Hudáček, přichází Alexandr Truškov.
Hity – 8:8
První třetinu ovládli hokejisté Traktoru, kteří vedou nad Spartakem 3:0. Skóre utkání otevřel už ve 3. minutě Alexandr Rybakov. V 16. minutě pak využil přesilovku dorážející Igor Polygalov a třetí zásah Čeljabinsku přidal Ryan Stoa, jenž pohotově tečoval nabídku Bailena.
20:00'
19:01'
Začala už poslední minuta první třetiny.
18:46'
Domácí na ledě létají a u každého puku jsou dříve než soupeři.
17:59'
Domácí vedou už o tři góly! Nick Bailen od pravého mantinelu poslal před branku střílenou přihrávku, do níž vložil pohotově hůl RYAN STOA a na jeho teč už nemohl Hudáček nijak reagovat. Asistence: Jonas Enlund a Nick Bailen.
17:37'
Jegor Dugin dostal přihrávku od Bailena. Z dobré pozice však nezamířil přesně.
17:02'
Hráče Traktoru druhý gól uklidnil a nabudil. Spartak se teď nemůže vymanit ze svého obranného pásma.
16:33'
Jegor Dugin si vybruslil s pukem až mezi kruhy. Z bekhendu však brankáře hostí neohrozil.
15:17'
Domácí přesilovku využívají! Po přihrávce Kravcova střílel z levého kruhu Anton Glinkin. Hudáček puk stačil jen vyrazit před brankoviště a IGOR POLYGALOV ho doklepával do odkryté klece – 2:0. Asistence: Anton Glinkin a Vitalij Kravcov.
15:08'
Od modré čáry střílel Nick Bailen. Hudáček byl na místě.
13:57'
Martinš Karsums je potrestán za podražení. Máme tu tedy další vyloučení a přesilovku Traktoru.
13:51'
Alexandr Šarov zkoušel zakončovat z ostrého úhlu, ale branku nedokázal trefit.
13:40'
Spartak je již v plném počtu.
13:23'
Hosté zase vyhazují.
12:53'
Vitalij Kravcov chtěl vytáhnout hru na modrou čáru, ale jeho přihrávka byla sražena do středního pásma.
12:12'
Hosté soupeře nepustili do útočné třetiny a vyhodili.
11:39'
Hostů bylo na ledě šest! Oslabení tak budou hrát tentokrát oni.
11:39'
Hosté nedokázali přesilovku využít. Nyní už je domácí tým kompletní.
10:52'
Domácí dokázali vyhodit.
10:10'
Teď už je z toho klasická početní výhoda.
09:38'
Alexandr Rybakov je vyloučen za podražení a hosté budou mít krátce k dispozici dokonce přesilovku 5 na 3!
09:16'
Kaspars Daugavinš se před Demčenkem neprosadil. Domácí následně vyhodili.
08:41'
Domácí v oslabení vyvezli puk a dokonce zaměstnali brankáře Hudáčka, který musel vyrážet střelu z pravé strany.
08:09'
Za držení je vyloučen domácí Grigorij Želdakov. Přesilovku si vyzkouší také Spartak.
07:42'
Střelou přes obránce zkusil překvapit Hudáčka Marsel Šolochov. Hostující brankář zakročil lapačkou.
07:15'
Střela Kutějkina byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
06:44'
Hostující tým je v plném počtu.
06:25'
Hostům se opět podařilo vyhodit.
06:02'
Nahození Nikitina od modré čáry se ještě snažil tečovat Igor Polygalov. Puk ale skončil ve výstroji brankáře Hudáčka.
05:45'
Polovina přesilovky Čeljabinsku je za námi. Domácí si v ní zatím nepřipravili větší šanci.
05:31'
Hosté se osvobodili.
04:43'
Za faul kolenem je potrestán hostující Ruslan Pedan. Přesilovku si zahraje Traktor.
04:01'
Po gólu se hra přelévá ze strany na stranu. Rozhodčí zatím přerušovali pouze po Rybakovově zásahu.
02:16'
Domácí se ujímají vedení, když využili hned svou první větší příležitost! Střela Kokujova z pravého kruhu byla zablokovaná, ale puk se od nohy bránícího hráče odrazil přímo k ALEXANDROVI RYBAKOVOVI a ten ho dorazil do odkryté klece. Asistence: Nikita Chlystov a Semjon Kokujov.
01:08'
Hosté mají kotouč za vlastní brankou a snaží se rozjet útočnou akci.
00:01'

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Isajev, Bailen, Nikitin, Borodkin, A. Petrov (A), N. Chlystov, Želdakov – Stoa, Dugin, Enlund – Kravcov, Polygalov (A), Glinkin – Kokujov, Rybakov, Gubarev – Šolochov, Šarov, Senťurin – Tridčikov.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Kalinin (C), Kulik, Kutějkin (A), Gončarov, Pedan, A. Osipov – Truňov, Zubov, Chochlačov – Daugavinš, R. Hanzl, Karsums – Lisin, Maxwell, Nikoncev – A. Voronin (A), Kosov, Kruženkov.

Rozhodčí: Naumov, Bukin – Šalagin, Šišlo.

Traktor Čeljabinsk:
Traktor odehrál 22 zápasů, z nichž získal 19 bodů. V tabulce Východní konference patří tomuto celku desáté místo. Z posledních tří zápasů uhrál Traktor jediný bod a za toto období navíc dokázal skórovat pouze jednou. V posledním duelu na ledě Nižněkamsku se trefil Ryan Stoa, ale porážku 1:4 neodvrátil. Předtím Traktor padl 0:1 v prodloužení v Jaroslavli. Celek z Čeljabinsku doplácí na poměrně rozsáhlou marodku.