KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Spartak Moskva - 18. února 2019   17:30

Jokerit
Jokerit
03:22' Lööv (Jormakka, Joensuu) • 07:28' Lepistö (O'Neill, Vesalainen) • 31:48' Nicklas Jensen (Joensuu, O. Lauridsen) • 42:32' Moses (Nicklas Jensen, Lepistö) • 51:52' O'Neill
5:4
(2:1, 1:2, 2:1)
Spartak Moskva
05:54' R. Hanzl   • 27:45' Maxwell  (Leščenko) • 29:55' Fjodorov  (Talalujev) • 59:36' R. Hanzl  (Zubov, Fjodorov)
Jokerit
Kalninš (Zapolski) – Lepistö, Lööv, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Stollery, Kivistö, E. Räsänen – O'Neill, Norman, Vesalainen – Moses, Manninen, Nicklas Jensen – Joensuu, Jormakka, Regin – Anttila, Platt, Pihlström – H. Ikonen.
J. Hudáček (Bespalov) – Grigorjev, Kalinin, Dyblenko, Gončarov, Kulik, D. Višněvskij, A. Osipov – Lisin, Talalujev, R. Hanzl – Zubov, Chochlačov, Fjodorov – Leščenko, Karsums, Maxwell – A. Voronin, Černych, Zlobin – Legalin.

Třetí třetinu pro změnu zase vyhrál Jokerit a celkově se může radovat z těsného vítězství 5:4. Mohli jsme vidět vyrovnaný zápas, ve kterém bylo k vidění dostatek branek. Domácí nakonec dokázali vrátit Spartaku předchozí dvě vzájemné prohry a naladit se zpět na vítěznou vlnu. Oba celky již čekají poslední dva zápasy v rámci základní části KHL a mohou se chystat na nadcházející nejdůležitější část sezóny.
59:36'
Spartak právě vstřelil branku!
Spartak se ještě dokázal prosadit, před branku dostal přihrávku ROBIN HANZL a ten si připisuje druhý zásah v dnešním zápase. Asistence: Ilja Zubov a Arťom Fjodorov.
59:08'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., sekání).
57:32'
Další vyloučení na straně domácích a šance Spartaku rázem vzrostla.
57:32'
Oddechový čas pro hosty.
57:32'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2 min., podrážení).
57:04'
Na chvíli se nám poměr sil na ledě vyrovná a pak začne krátká přesilovka pro hosty, kteří mají jednu z posledních šancí na dramatizování koncovky zápasu.
56:45'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., sekání).
56:43'
Domácí se ve své přesilovce nedostávají do tlaku, ale drží puk pod svou kontrolou a to jim momentálně zcela vyhovuje.
55:45'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Anton Zlobin – 2 min., hákování).
55:00'
Běží nám poslední pětiminutovka zápasu. Dokážou hosté snížit náskok svého soupeře a zadělat na drama v koncovce zápasu?
53:22'
Hosté se ještě pokouší něco se zápasem udělat a po své další akci dokázali zaměstnat Kalninše. Ten drží svou brankový náskok svého týmu.
52:19'
Spartak však pokračuje ve zbytku své dlouhé přesilovky, kterou zatím nehraje vůbec dobře.
51:52'
Jokerit právě vstřelil branku!
Ztráta stability v podání Zubova se stává osudnou. Jokerit se dostal do rychlého útoku, který vedl BRIAN O'NEILL. Ten se před brankou neukvapil, podržel puk a nakonec jej prostrčil podél betonu brankáře do branky. Nyní americký útočník ve službách Jokeritu ukázal svou chytrost. Bez asistence.
51:39'
Hráč Spartaku dostal přihrávku na střelu, ale ztratil stabilitu a je tu možnost pro rychlý útok domácích.
51:08'
Spartaku se nedaří rozestavit v pásmu Jokeritu a ten se obloučkem opět osvobozuje.
50:31'
Polovina této dlouhé přesilovky je pryč a Jokerit se zatím zdárně brání. Nyní dokázal vyhodit až k brance soupeře a může vystřídat.
49:13'
Ten se nakonec osvobozuje a může rychle vystřídat.
48:53'
Spartak se stále drží v pásmu a začíná svírat svého soupeře.
48:18'
Spartak se ihned po vyhraném buly dostal ke střele, Kalninš zastavuje puk.
47:56'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 5+OK min., sekání).
47:25'
Spartak na puku a vehementně se pokouší dostat do útoku. Avšak soupeř jim to hodně ztěžuje.
Po delší době přišlo zakončení směrem na branku a Hudáček musel opět předvést jeden ze svých lepších zákroků.
45:24'
Spartaku se podařilo vymanit z počátečního tlaku Jokeritu, ale při přechodu přes modrou čáru ztrácí puk.
44:45'
Jokerit daná branka povzbudila a nyní operují v pásmu soupeře, který se jen brání.
42:32'
Tak tohle byla parádní individuální akce STEVA MOSESE, ten si přebral puk na polovině kluziště a nádherně umístěnou ranou pod horní tyčku dostává svůj tým do vedení. Asistence: Nicklas Jensen a Sami Lepistö.
42:10'
Arťom Voronin dobruslil nahozený puk a již jej servíroval před branku, kde však nenašel svého spoluhráče.
41:09'
Hudáček musel čelit dvěma střelám, ale první střelu, stejně i dorážku dokázal pokrýt a vyrazit puk. Po druhém vyražení se puk dostal do ochranné sítě.
40:01'
Je to tak! Spartak dokázal ve druhé třetině otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch. Avšak jejich zaváhání ve středním pásmu zapříčinilo to, že po druhé třetině máme v Hartwall aréně nerozhodný stav. Hra od obou týmu je vyrovnaná a třetí část bude hodně zajímavá. Oba celky mají jistou účast play off, tudíž mohou hrát v relativním klidu.
40:00'
39:45'
Jokerit nedokázal využít svou první přesilovku a tuhle třetinu vyhrají hosté.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny. Spartaku se druhá polovina oslabení daří daleko lépe a vyhazují puky ze svého pásma.
38:03'
Jokerit se od úvodu své první přesilovky snaží o zteč branky soupeře. Moses se dostával do zakončení, ale Hudáček jeho pokus vykryl.
37:28'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Gončarov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
36:24'
Postup hráče Spartaku byl na pravé straně zastaven a Jokerit otáčí hru směrem dopředu.
35:45'
Trma vrma před brankou hostí. Po odpískání to vypadalo na mírumilovný rozchod hráčů obou celků, avšak zničehonic se aktéři začali pošťuchovat. Rozhodčí však vše v zárodku zastavují.
35:15'
Nakonec se hosté osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
34:51'
Domácí s pukem za brankou Hudáčka, dočkáme se opětovného vedení finského celku?
33:56'
Z rychlého útoku se hosté dostali k zakončení, které končí za brankou Jokeritu. Sám Kalninš ani nevěděl, kde puk skončil.
31:48'
Jensen a Joensuu využili zaváhání soupeře ve středním pásmu a dostali se do přečíslení dva na jednoho. Joensuu předložil puk na pravou stranu a NICKLAS JENSEN zavěsil puk puk pod horní tyčku. Asistence: Jesse Joensuu a Oliver Lauridsen.
30:50'
Pro domácí celek je to nová výzva, neboť poprvé v zápase se ocitá v situaci, kdy musí dotahovat skóre.
29:55'
Spartak zavezl puk do pásma, dokázal v rohu kluziště vybojovat puk, následně přišla přihrávka před branku, kde stál osamocený ARŤOM FJODOROV a ten pohodlně umístil puk do branky. Kalninš se již nedokázal včas přesunout. Asistence: Ilja Talalujev.
29:03'
Druhá přesilovka moskevského celku se vůbec nedaří. Puk se pohybuje spíše mezi středním a obranným pásmem hostů.
28:19'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper Jensen Aabo – 2 min., sekání).
27:45'
A je tu vyrovnáno. Menších zmatků v obranném pásmu finského celku využil BEN MAXWELL, který dostal se dostal k puku na středu kluziště a prostřeluje Kalninše v jeho brance. Asistence: Vjačeslav Leščenko.
26:49'
Domácí v posledních minutách zvýšili své obrátky a pohybují se v obranném pásmu Spartaku. Ten však zatím se svým soupeřem bruslí podél mantinelu.
26:40'
Brian O'Neill si nabruslil před Hudáčka, ale byl nakonec od puku odstaven. Následně se hodně rozčiluje na rozhodčího, že byl faulován.
25:13'
Domácí v plném počtu. Spartak se většinu času držel před brankou Kalninše, ale nedokázal na něj vyslat nebezpečnou střelu. Obrana výborně blokovala přihrávky, či pokusy o střelu.
24:13'
Dlouho bojoval o puk u mantinelu, nakonec se Jokerit dokázal osvobodit a vyhazuje puk do středního pásma.
23:55'
Spartak dokázal vyhrát buly a od té doby se drží v pásmu svého soupeře.
23:11'
A uvidíme první přesilovou hru v tomto zápase. Ve středním pásmu, na hranici modré čáry se faulu dopustil Marko Anttila a půjde si na dvě minuty odpočinout za nedovolené bránění.
22:16'
Vjačeslav Leščenko se ujal odraženého puku a měl před sebou dostatek prostoru. Jeho pokus vyrazil Kalninš.
21:30'
Dobrá přihrávka před branku a Kristian Vesalainen aktivně dorážel před Hudáčkem. Nicméně nedokázal procpat puk mezi jeho betony.
20:24'
Hudáček jako první musel zasahovat proti útoku soupeře. Výborně si pokryl svou levou tyčku.
20:01'
Začátek první třetiny začal velmi dobře, neboť byly k vidění tři branky. Nejprve se do vedení dostal domácí celek. Hosté následně dokázali velmi rychle vyrovnat, když se trefil Robin Hanzl. Jeho branka musela bát přezkoumána videem, které však uznalo regulérnost dosažené branky. Domácí si však zničehonic velmi rychle vrátili své vedení zpět. Od té doby jsme mohli sledovat usilovný boj bez nějakých větších šancí.
20:00'
19:30'
Blíží se nám konec první třetiny a závěr první třetiny je hodně neuspořádaný a oba celky bojují o puk, aniž by se dostali do nějaké střelecké možnosti.
17:30'
Na druhé straně to taktéž zavánělo zajímavou útočnou akcí, nakonec se obrana hostí dokázala vrátit a zamezit soupeři k jeho zakončení.
17:00'
Náznak šance z pohledu hostí, ale Kalninš byl připraven a vyrazil střílenou přihrávku.
16:01'
Domácí se pokoušeli o další ofenzívu, avšak Spartak měl nyní dobře rozestavené hráče na své modré čáře a zkrátka nebylo kudy do pásma Spartaku.
14:14'
Domácí drží puk a momentálně kontrolují hru na svém ledě. V jednu chvíli kombinovali s pukem ve vlastním pásmu a následně se dostali do rychlého útoku, který skončil střelou mimo branku.
13:36'
Komerční přestávka a po ní budeme sledovat závěrečné minuty první třetiny.
13:00'
Nebezpečné nahození před Kalninše, ale ten si věděl rady a hokejkou vyrazil puk mimo své brankoviště.
12:00'
Další nahozený puk od hostů, ale hráči domácích se bez problémů dostávají k puku jako první a vyhazují ze své třetiny.
11:31'
Hosté se nyní nemohou dostat pořádně do hry a domácí celek skvěle brání střední pásmo a nepouští soupeře do svého pásma.
10:36'
Domácí na puku, avšak při přechodu přes modrou čáru se dopouští ofsajdu a hra se vrací zpět před Kalninše.
09:55'
Kalninš zasahuje proti střele z pravé strany. Nepříjemně ještě do jeho brankoviště dojížděl hráč Spartaku. Nakonec byl branka vychýlena z dané pozice a nyní je potřeba ukotvit branku na straně domácího celku.
08:41'
Po přerušení se domácí dostali opět před branku Hudáčka, ale nyní nemusel zasahovat. Hosté vyváží puk, ale jsou zastaveni ihned za modrou čarou.
08:00'
Úvodní třetina nám tedy začala ve velkém stylu a již jsme mohli vidět tři branky.
07:28'
Na ledové ploše se prakticky nic nedělo a najednou je tu opětovné vedení domácího celku. Po nenápadné akci se střelecky prosazuje SAMI LEPISTÖ. Asistence: Brian O'Neill a Kristian Vesalainen.
05:54'
Nakonec branka platí a český útočník se může radovat z vyrovnávací trefy. ROBIN HANZL si najel do pásma a v tísni dokázal vystřelit na brankáře, který jen puk vyrazil, nicméně Hanzl byl dostatečně důrazný a dorazil puk do brankoviště. Bez asistence.
05:54'
Spartak vstřelil po rychlém útoku vyrovnávací branku, ale celá situace se ještě posuzuje na videu!
05:54'
Avšak nedostává se do dalšího nebezpečného zakončení a Spartak výborně nyní napadá a pokouší se dostat na puk.
04:10'
Domácí celek je stále hodně aktivní a pokouší se o svou další branku.
03:22'
A je tu úvodní branka zápasu. Domácí dobře napadali svého soupeře a pěkný přihrávka z rohu kluziště do prostoru kruhu pro vhazování, kde se nacházel VIKTOR LÖÖV a ten prostřeluje Hudáčka v jeho brance. Asistence: Pekka Jormakka a Jesse Joensuu.
03:10'
Již se pokračuje ve hře a domácí mají puk na svých čepelích a pohybují se v obranném pásmu Spartaku.
Manninen při své cestě na střídačku zanechal krvavou stopu a nyní probíhá očištění ledu.
01:30'
Sakari Manninen dostal nepříjemně pukem do obličeje a rovnou odchází na ošetřovnu. Tak to není ideální začátek zápasu pro tohoto nejproduktivnějšího hráče Jokeritu.
01:21'
Další útočný pokus domácího celku, ale ani tentokrát se nedostávají do střelecké příležitosti.
00:54'
Domácí zavezli puk do pásma, po boji u mantinelu však o něj přichází.
00:01'

Jokerit Helsinky

Základní část KHL se blíží kvapem ke svému konci. Finský celek čekají poslední tři duely. Účast v play off mají jistou. Taktéž mají jisté, že do play off půjdou ze čtvrté pozice Západní konference. Jokerit se po dlouhém venkovním tripu vrací zpět do své arény, kde odehraje poslední tři duely. Ten první je čeká proti Spartaku Moskva, následně se utká se Slovanem Bratislava a Dinamem Minsk. Jokerit se v těchto zápasech bude chtít vrátit na vítěznou vlnu, neboť v posledních třech duelech nebodoval. Naposledy prohrál se silným Petrohradem 2:5!
Nejproduktivnější hráči týmu
B. O´Neill – 11+42
S. Manninen – 20+27
N. Jensen – 19+17
Československá stopa v utkání
Nikdo z řad českých či slovenských hráčů na soupisce Jokeritu nefiguruje.

Spartak Moskva si taktéž letos zahraje vyřazovací část. Nyní drží šestou příčku se ziskem 64 bodů. Otázkou jen bude, z jakého místa. Avšak nejspíše dokáže uhlídat svou dosavadní šestou pozici, na kterou má nejblíže Viťaz, který na Spartak ztrácí tři body. Ani hosté nemají momentálně vítěznou vlnu a za sebou mají dva nepovedené duely. Naposledy prohráli s Petrohradem 0:2.
A. Koklačev – 18+18
K. Daugavins – 13+23
I. Zubov – 10+22
Robin Hanzl – 9+18 = 27 bodů po 59 odehraných zápasech.
Julius Hudáček – 91,8% úspěšnost a zasáhl do 42 zápasů.
Vzájemné letošní zápasy
První zápas se odehrál na ledě Jokeritu, kdy zvítězil finský celek 4:3 po prodloužení. Tohle utkání se však hrálo v Tallinnu v rámci KHL World Games. Druhé utkání se již hrálo na ledu Spartaku a ten zvládl tohle utkání velmi dobře a porazil Jokerit 5:1. Obdobným výsledkem skončil i další vzájemný zápas, kdy Spartak vyhrál 5:0! Spartak tedy není zrovna pro Jokerit nejoblíbenějším týmem, tak uvidíme, zda jim vrátí tyhle dvě vysoké porážky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.