KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Riga - 17. listopadu 2018   15:00

Riga

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou.
Česká stopa v utkání:
Jiří Sekáč: 14:00, 1+0, vítězný nájezd
Střely na bránu: 29-20.
Sledovali jsme utkání mezi Kazaní a Dinamem Riga, který končí výhrou domácích 2:1 na samostatné nájezdy. Jako první se v 48.minutě prosadil Redlihs po využité přesilovce. Nicméně v 51.minutě vyrovnal český útočník Jiří Sekáč, který se jako jediný prosadil v nájezdové loterii. První hvězda utkání je tedy jasná. Kazaň se posouvá na čtvrté místo, Riga zůstává sedmá.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Ak Bars Kazaň.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani v prodloužení jsme se nedočkali branky a toto velice vyrovnané utkání jde do nájezdů.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:37'
Riga zkouší ještě jeden útok. Celou akci zakončil Brandon McMillan chytrou dorážkou, jenže Vladislav Podjapolskij předvedl jistý zákrok.
64:00'
Poslední minuta prodloužení.
63:39'
Justin Azevedo se hnal do zajímavého brejku. Kanadského útočníka zastavil Mathew Maione, který zabránil téměř jistému gólu.
62:39'
Riga se ubránila tlaku a teď je řada na ní. Dokáže lotyšský celek uzmout druhý bod?
61:23'
Prodloužení je zatím hodně nudné. Hraje se hlavně ve středním pásmu a kolem mantinelů.
60:57'
K první střele se dostal domácí Sekáč, jenže jeho střelu zlikvidoval lotyšský brankář.
60:01'
Střely ve třetí třetině: 7-6
Sledovali jsme třetí třetinu, která nám konečně nabídla branky. Oba navíc padly v přesilové hře. Nejdřív se prosadil Redlihs a poté srovnal na konečných 1:1 český snajpr Jiří Sekáč. Uvdiíme, co nám přinese prodloužení.
60:00'
59:14'
Domácí v plném počtu. Bars Kazaň vše zvládla a z dnešního utkání nejspíš získá minimálně jeden bodík.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:36'
Rize se přesilová hra moc nedaří. Jiří Sekáč drží puk za brankou Biljakova, kde sbírá cenné sekundy.
57:14'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rob Klinkhammer – 2 min., sekání).
56:57'
Dinamo Riga je nadále lepším týmem v poslední periodě a jejich snaha o dva body je reálná.
55:29'
Kevin Clark dokázal u levého mantinelu zastavit rozjetého Stanislava Galijeva.
54:44'
Riga je v posledních sekundách rozhodně aktivně a lepší. I přes inkasovanou branku.
53:09'
Dinamo Riga dobře napadá až u brány domácích. To se jim vyplatilo, protože Postma nepřesně přihrával.
52:07'
Po zblokované střele Azeveda se bude vhazovat po levici Biljakova. Následuje další komerční pauza.
51:21'
Mikelis Redlihs se dostal do další střelecké pozice, jenže brankář domácích předvedl další dobrý zákrok.
50:28'
Kazaň vstřelila branku!
Autorem branky je JIŘÍ SEKÁČ, který napravil svůj faul na čtyři minuty a povedenou dorážkou snižuje stav utkání na 1:1. Celou situaci posvětil i videorozhodčí. Asistence: Paul Postma a Anton Lander.
50:00'
Posledních deset minut základní hrací doby a Riga vede 0:1 po chytré dorážce Redlihse. Domácí ovšem mají přesilovou hru, která je hodně silná.
49:29'
Domácí Kazaň sice drží puk na svých hokejkách, jenže k žádné větší střele to zatím nevede.
48:56'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mathew Maione – 2 min., držení).
47:52'
Riga právě vstřelila branku!
Tak přece jenom se hosté prosadili! Autorem branky je MIKELIS REDLIHS, který odraženou střelou využil faul Sekáče a překonal bezmocného Vladislava Podjapolskiho. Asistence: Andris Džerinš a Uvis Balinskis.
47:14'
Kazaňští hokejisté opět vyhodili puk přes celé kluziště. Riga je v téhle přesilové hře téměř nulová.
46:36'
Rize skončila první polovina přesilové hry, jenže stále se jim nepodařilo překonat Vladislava Podjapolskiho.
45:11'
hostujícím hokejistům se přesilová hra moc nedaří. Paul Postma posílá puk přes všechny čáry.
44:36'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Jiří Sekáč – 2+2 min, vysoká hůl).
43:38'
Dinamo získalo zásluhou Coltona Gilliese puk na své hokejky a rozvážnou kombinací se dostávají do útočného pásma.
43:17'
Roman Abrosimov drží puk za svou vlastní brankou a čeká na spoluhráče, kteří mu střídají.
42:35'
Domácí Kazaň nadále hraje velice útočně a touží po první vstřelené brance. Obrana Rigy ovšem zůstává nadále nepřekonatelná.
41:30'
Hosté v plném počtu. Riga ubránila i své třetí oslabení v tomto utkání.
40:50'
Kazani se přesilová hra moc nedaří. Lotyšský celek brání velice srdnatě.
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny vyhrál domácí Anton Lander.
40:01'
Střely na branku po druhé třetině: 8:10.
Druhá třetiny byla vyrovnanější, sledovali jsme svižnou hru bez větších přerušení. Dvakrát se hrálo v kuse více než čtyři minuty. Ke konci druhé třetiny měla Riga přesilovku, která byla z jejich pohledu dobrá, ale nepřinesla branku. Půl minuty před koncem byl vyloučen hráč Rigy a Kazaň si větší část přesilovky přenese do třetí třetiny.
40:00'
39:30'
Tak ještě jedno vyloučení před koncem druhé třetiny. Vyloučen Gimajev za sekání na Sekáče.
39:25'
V kleče před brankou zakončoval Jiří Sekáč, ale poslal puk mimo tři tyče.
38:50'
Skrumáž před brankou domácích, která nakonec končí menším pošťuchováním, ale rozhodčí nebudou vylučovat.
38:28'
Kazaň v plné sestavě, ale od Rigy to byla konečně dobře sehraná přesilovka, snad jen více střelby to chtělo. Avšak po většinu času se drželi před brankou Kazaně.
37:52'
Riga svého soupeře přimáčkla až k jeho brance, ale i další střelu dokázala Kazaň blokovat, ale nevyhazuje puk!
37:03'
Střela Nerijuse Ališauskase byla eliminována a následně hráč Kazaně vyhazuje puk přes všechny čáry.
36:44'
Hosté se ihned po vyhraném buly usazují v pásmu soupeře, ale zatím nestřílí.
36:28'
První vyloučení ve druhé třetině a vyloučen je Gluchov za podražení.
36:09'
S blížícím se koncem druhé třetiny nesledujeme nikterak vážné šance.
34:42'
Další komerční pauza a ani ve druhé třetině se pravděpodobně nedočkáme úvodní branky.
33:56'
Jiří Sekáč zavezl puk až za branku Rigy, ale dál už se k ničemu nedostal a soupeř jej připravuje o puk.
32:57'
Timur Biljalov měl nyní hodně těsno před svým brankovištěm a velké štěstí pro něj, že nahození od modré čáry se odrazilo někam do rohu kluziště.
32:37'
Riga po vybojovaném puku drží puk za svou brankou a snaží se uklidnit hru a daný hráč také čeká na vystřídání spoluhráčů.
31:53'
Důvod k přerušení dal až Frenks Razgals, který se dobře rozjel po levé straně a střílí do připraveného brankáře domácího celku.
31:15'
Opět se nám hraje bez přerušení a již čtyři minuty nemuseli rozhodčí foukat do píšťalky.
30:40'
Po odehrání puku byl dohrán Brandon McMillan, ale na dvě minuty to pravděpodobně nebylo.
29:31'
Kazaň nyní trochu přitlačila a udržela se v pásmu soupeře, nakonec z toho byla střela od modré čáry, která ani na brankáře neprošla. Následně se puk ocitá ve středním a posléze v obranném pásmu Kazaně.
28:28'
Po komerční pauze sledujeme hru nahoru a dolů bez šancí na jednu či druhou branku. Taktéž zatím hrají obě mužstva disciplinovaně, co se týká druhé třetiny.
27:46'
Mikelis Redlihs zajel s pukem až za branku soupeře, kde byl přimáčknut na mantinel a ztrácí puk a také helmu.
27:14'
A po dlouhé době přerušení, kdy brankář Kazaně drží puk po jedné střele soupeře.
26:54'
Brankář Rigy nyní vyrazil dvě střely na jeho branku.
26:18'
Nájezd Lukojanova byl ubráněn a je připraven o puk za brankou Rigy. Stále se hraje bez přerušení.
25:54'
Hra má spád a již čtyři minuty se hraje bez přerušení
24:38'
Stanislav Galijev dostal dobrou přihrávku zpoza branky a střílel z první na branku! Ale minul! Velká šance domácích k otevření skóre.
23:52'
Anton Lander měl problémy se zpracováním vysokého puku a taky kvůli tomu nedokázal ideálně zakončit.
23:10'
Ani zavezení Gluchova nepřineslo útočnou akci domácích a ti jsou nyní pod menším tlakem. Riga se však nedostává do dalších nebezpečných šancí.
22:34'
Kazaň ve své snaze zaútočit, ztrácí puk ve středním pásmu.
21:19'
Mikelis Redlihs pak zakončoval v pádu, ale trefil jen betony brankáře a Riga je v úvodu druhé periody nebezpečná před brankou Kazaně.
21:19'
Hosté se však velmi rychle dostali zpět a Vladislav Podjapolskij musel dávat velký pozor na jejich útočnou snahu, kdy byl puk nebezpečně poslán před jeho branku zpoza jeho branky.
20:52'
Hosté se jako první dostali do útoku, ale po nepřesné přihrávce jim puk utíká za modrou čáru.
20:01'
Střely na branku po první třetině: 10:4
První třetina nám přinesla svižný hokej. Šance si tvořilo hlavně domácí mužstvo, ale oba brankáři drží svá čistá konta a na případnou úvodní branku si budeme muset počkat do dalšího průběhu hry. Kazaň měla k dispozici dvě přesilové hry, soupeř pak jednu. Riga se dostala do největší šance ve svém prvním oslabení, ale hráč svůj samostatný únik nedokázal přetavit v branku.
20:00'
19:26'
Vladislav Podjapolskij si ještě v závěru první třetiny připisuje úspěšný zákrok po nepříliš nebezpečné střele soupeře.
19:00'
Poslední minuta první třetiny a Riga se nachází s pukem v pásmu Kazaně, ale nemá jej zcela pod kontrolou.
18:02'
Krátká pasáž hry, kdy jsem spíše sledovali hru mezi oběma útočnými pásmy a oba celky bojovaly o puk. Následně se dostali domácí do šance, ale střela byla úspěšně blokována.
16:39'
Nakonec Kazaň dokázala opět vyhodit a to již vyloučený Jarulin opouští trestnou lavici.
16:09'
Po vyhraném buly přišla ihned střela od modré čáry, puk byl sražen do rohu kluziště, Riga se drží v pásmu.
15:53'
Riga až ve druhé části přesilovky dokázala kombinovat v pásmu soupeře a po střele Aljajeva chytá puk Vladislav Podjapolskij.
15:22'
Hostům se nedaří podržet puk na svých hokejkách a Kazaň se v první minutě oslabení brání bez problémů.
14:39'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., sekání).
14:39'
Ke konci první třetiny se nám poměrně dost často přerušuje a uvidíme další vyloučení.
13:51'
Rob Klinkhammer se snaží něco u mantinelu vymyslet, ale obrana soupeře mu nedovoluje se otočit s pukem a přihrát do prostoru před brankou.
12:57'
Riga trochu dokázala vyrovnat hru, ale do velkých šancí se nedostává. Naopak se soupeř opět dostal do zakončení, ale ani Rafael Batyršin nedává úvodní branku zápasu.
11:24'
10:29'
Přihrávka zpoza branky šla před branku a dva hráči Kazaně se snažili o pohotovou dorážku, ale puk uniká do středního pásma, kde si na něj najel hráč Rigy a dostal se do úniku, ale v tváří tvář brankáři Kazaně neuspěl. Riga mohla jít do vedení ve vlastním oslabení!
09:51'
Úvod druhé přesilovky se zatím domácím nedaří a nemohou se usadit v útočné třetině.
09:24'
Matias Myttynen sotva odešel z trestné lavice, tak už tam sedá opět. Lavička nestihla určitě ani vychladnout. Nyní pyká za držení.
08:45'
Hosté přečkali první oslabení bez úhony a Matias Myttynen je již na ledě.
08:32'
Justin Azevedo zakončoval z úhlu a brankář Rigy si pohlídal svou pravou tyčku.
08:04'
Kazaň se až nyní podruhé dokázala usadit v pásmu soupeře a přihrává si mezi sebou.
07:42'
Dmitrij Judin nahazuje na branku a brankář Rigy si našel cestu k puku a ukrývá jej pod svou lapačkou.
07:28'
Domácí operují v pásmu Rigy a čekáme na nějaké dobré zakončení z jejich strany.
06:44'
Anton Lander se dostal po dobré přihrávce do jízdy a už mířil sám na branku. Timur Biljalov kryje jeho poloviční zakončení, poloviční, protože Matias Myttynen jej hákoval a uvidíme první přesilovku Kazaně.
06:01'
Lander byl hráčem, který zakončoval před brankou a Biljalov nakonec musel odražený puk zalehnout.
06:01'
Timur Biljalov se natáhl na ledě a chytá puk po šanci Kazaně!
05:20'
Bez osmi sekund se hrálo nepřetržitě bez přerušení, hra je přerušena až nyní a vhazování před brankou Kazaně.
04:46'
Stanislav Galijev se dobře uvolnil na pravé straně a zakončoval, ale trefuje betony brankáře. Riga následně dokázala dostat puk ze své třetiny.
03:30'
Začátek zápasu se nese ve svižném tempu bez přerušení. Kazaň opět v útočném pásmu soupeře.
02:49'
Obrana Rigy měla nejvyšší pohotovost, neboť hráči Kazaně nebezpečně kroužili kolem branky, ale nakonec získávají puk a rozehrávají od své branky.
02:13'
Domácí jsou v úvodu zápasu aktivnější a nyní se ženou do dalšího útoku.
01:19'
Vladimir Tkačov nahrával na pravou stranu, kde tečuje puk Stanislav Galijev, ale minul branku! První dobrý útok ze strany domácího celku.
00:41'
Obě mužstva se podívala do útoku, ale ani jedno nedokázalo vyslat střelu na jednoho či druhého brankáře.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Garipov) – Abrosimov, Batyršin, Pedan, Postma, Judin, Jarullin – A. Michejev, Lukojanov, A. Potapov (A) – Azevedo (A), Lander, Sekáč – Galijev, Tkačov, Burmistrov – M. Gluchov, Svitov (C), Klinkhammer.

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Balinskis, Sotnieks (A), Ališauskas, Aljajev, Maione, Šulenin, Gimajev – Gillies, Clark, McMillan – Gegeris, Džerinš, Meija – Myttynen, Darzinš (C), M. Redlihs (A) – Marenis, Razgals, Berzinš – Pavlovs.

Rozhodčí: P. Ovčinikov, A. Gofman – D. Zacharov, A. Otmachov.
Ak Bars Kazaň
Kazani patří pátá příčka se ziskem 39 bodů. Kazaň začala dobře na svém ledě, i když porazila Slovan Bratislava těsným rozdílem 2:1. Avšak ve druhém zápase utržila debakl od CSKA Moskva, proti kterém se jim nepodařilo ani skórovat a museli zkousnout porážku 0:5! Dnes se utkají se soupeřem, který má dobrou formu v posledních zápasech a určitě Bars nečeká lehký zápas.
Dinamo Riga
Jak již bylo napsáno, Riga má momentálně šňůru čtyř vítězství v řade za sebou, i když to poslední se zrodilo až po prodloužení s Nižnim Novgorodem. Po dvou vítězných domácích zápasech navázali na dva vítězné zápasy na ledě soupeřů a nyní budou usilovat o třetí vítězství na ledě soupeře. Riga jinak okupuje sedmou příčku se ziskem 27 bodů.
Vzájemné zápasy
Oba celky se v letošním ročníku utkají poprvé. V posledních pěti zápasech dokázala Riga porazit svého soupeře celkem třikrát, z toho dvakrát se jednalo o přátelský zápas.