KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Astana - 22. ledna 2019   15:00

Magnitogorsk
49:57' Čibisov (Matuškin)
1:3
(0:0, 0:2, 1:1)
Astana
Astana
26:28' Makljukov  (Akolzin, Svedberg) • 31:28' Dietz  (Bochenski, Frattin) • 59:14' Boyd  (Blacker, Svedberg)
Zagidulin (Košečkin) – Antipin (A), Vereščagin, Rylov, Běreglazov, Matuškin, J. Birjukov, Olšanskij – Ellison, N. Kuljomin, Mozjakin (C) – N. Shore, Rasmussen (A), Jazkov – Čibisov, Bulíř, Ljubimov – Timkin, Několenko, J. Platonov – Dorofejev.
Naumov, Rogačjov – Golovljov, Savenkov
Arena Metallurg
Astana
H. Karlsson (Kudrjavcev) – Makljukov, Svedberg, Orechov, Dietz (A), M. Semjonov, Blacker, Polochov – Frattin, Valk (C), Bochenski – R. Starčenko, Cormier (A), A. Petersson – Ševčenko, Boyd, Akolzin – Petuchov, Sagadejev, Michajlis – Asetov.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Československá stopa v utkání

Dominik Hrachovina (Astana) – do utkání kvůli zranění nenastoupil

Michal Bulíř (Magnitogorsk) – bez bodu, čas na ledě – 13:38
Je dobojováno! Domácí hokejisté deset minut před koncem snížili z přesilové hry a nemuselo zůstat jen u jedné vstřelené branky. Čibisov v samotném závěru postupoval úplně sám na Karlssona, ovšem hostujícího brankáře nepřekonal. Definitivní podobu výsledku dal poté zásahem do odkryté svatyně Boyd, který stanovil na konečných 3:1 pro kazašský celek. Astana tak i napodruhé v této sezoně nad Magnitogorskem vítězí.

Střely na branku: 23-20
59:35'
Brankář Zagidulin se opět vydal na střídačku a Magnitogorsk to znovu zkouší v šesti. Mnoho času už ale domácím nezbývá!
59:14'
Astana právě vstřelila branku!
Zdá se, že je rozhodnuto! Blacker se neunáhlil a posunul puk na DUSTINA BOYDA. který se ocitl kousek před modrou čarou. Jeho následné zakončení do prázdné branky se zastavilo až v sítí! Asistence: Jesse Blacker a Viktor Svedberg.
58:58'
Zblokovaný pokus, kotouč skončil v ochranné síti. Vhazovat se bude v obranném pásmu Astany, ještě předtím je tu oddechový čas pro Magnitogorsk!
58:50'
Svěřenci trenéra Jandače to zkouší v šesti, Zagidulin zamířil na střídačku!
58:28'
Mohlo být srovnáno, do samostatného úniku se totiž dostal Čibisov. Neskutečný návrat předvedl obránce Dietz, který do střely domácího hráče dokázal na poslední chvíli vložit hůl, pokus nakonec směřoval těsně vedle branky!
57:46'
Puk se dostal opět do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu, na ledě teď třetí útočná formace Magnitogorsku s Bulířem.
57:03'
Rozběhly se závěrečné tři minuty třetí části. Celá akce Magnitogorsku teď začíná až zpoza vlastní branky, zahrál si i Zagidulin.
56:25'
Puk sice letěl přes všechny čáry, ovšem zakázané uvolnění se nakonec pískat nebude, obránce Rylov nakonec musí hrát.
55:32'
Oba celky hrají v plném počtu.
55:12'
Stále se hraje před Zagidulinum, který musí být na pozoru. Astana se do zakončení netlačí, snaží se nasbírat cenné vteřiny.
54:35'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách. To zatím možná až překvapivě vyhovuje hostům, kteří svého protivníka zamkli v jeho pásmu.
54:01'
Po reklamní přestávce se pokračuje. Hodně ožili domácí příznivci, kteří jsou v posledních minutách hodně slyšet a přejí si druhou branku.
53:32'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Barys Astana (Alexej Makljukov – 2 min., hrubost).
52:42'
Slušná příležitost Metallurgu na srovnání skóre! Čibisov si z levé strany nabruslil před branku, vzápětí zakončoval mezi tři tyče. Karlsson byl pozorný!
51:51'
Dobrou práci odvedl Ševčenko, který udržel kotouč ve své moci. V opačném případě by domácí šli do brejku, jeho spoluhráči totiž střídali.
51:23'
Starčenko se na levé straně dožadoval odpískání faulu. Vypadalo to jako podrážení, rozhodčí však stejného názoru nebyl, hra pokračuje.
50:42'
Uvidíme, jak zareagují hosté. Ti však svůj styl hry nijak nemění, Blacker teď kotouč opět pouze nahodil do útočné třetiny.
49:57'
Metallurg právě vstřelil branku!
Hodně prostoru na pravé straně dostal ANDREJ ČIBISOV, jehož následná rána se zastavila až v síti! Střela mířila přesně pod horní tyčku, Karlsson navíc přes Ljubimova téměř nic neviděl! Asistence: Maxim Matuškin.
49:22'
Obrovský závar před Karlssonem! Jako první se k puku dostal hostující obránce, který ho následně poslal přes všechny čáry.
48:44'
Tvrdá rána Mozjakina. Před Karlssonem však chyběli clonící hráči, hostující brankář měl odkrytý výhled a připsal si snadný zákrok!
48:07'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Viktor Svedberg – 2 min., vysoká hůl).
48:07'
Je tady další reklamní přestávka. Po ní by měla následovat přesilová hra domácích, Svedberg tam nyní komunikuje s rozhodčím, pravděpodobně však půjde na trestnou lavici.
47:09'
Nepřesnosti na domácích holích. Magnitogorsku se dnes vůbec nedaří dostat přes pozorně bránící hráče Astany.
46:18'
Dobré střídání druhé útočné pětky kazašského celku. Starčenko zabojoval o kotouč, hosté dostali čas na prostřídání.
45:58'
To byla slušná šance pro hosty na navýšení skóre! Před brankou se nejlépe zorientoval Petersson, který však kotouč za záda Zagidulina nedostal. Rozhodčí následně upažil!
45:17'
Domácí hokejisté mají obrovské problémy s tím, aby se dostali do útočného pásma. Soupeř totiž výborně brání modrou čáru!
44:32'
Na ledě je Čibisov, který bojuje o kotouč u mantinelu. Před malou chvílí to zkoušel Ljubimov, ovšem na Karlssona znovu nevyzrál.
44:04'
Zagidulin teď opět nechtěl riskovat a podržel kotouč ve výstroji. Vhazovat se bude v obranném pásmu Magnitogorsku, to hostům vyhovuje.
43:32'
Nedorozumění domácích hráčů na modré čáře, Shore se nyní dostal do ofsajdu, hra se stěhuje do středního pásma.
42:54'
Až teď je hra přerušena. U pravého mantinelu se uvolnil Petuchov, který poslal kotouč před branku, Zagidulin raději přerušil hru.
42:09'
Na první přerušení ve třetí části čekáme. Po levé straně se probíjel Čibisov, ovšem s jeho následnou střelou si poradil Karlsson, který puk vyrazil.
41:28'
Vypadá to, že kazašský celek už nikam spěchat nebude. Hosté znovu jen nahodili do útočné třetiny a zamířili na střídačku.
40:34'
Hostující hokejisté začali hodně pasivně, Magnitogorsk se usadil v útočné třetině, do zakončení se ale zatím nedostává.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 16:41.
Střely na branku ve druhé třetině: 10-8
Je to tak, druhá třetina je za námi. Byli to domácí, kteří se dostali do první vážnější příležitosti. Tu ale neproměnili a přišel trest v podobě inkasovaných branek. Nutno dodat, že rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší, Frattin se ale v samostatném úniku v oslabení neprosadil!
40:00'
39:53'
Dietz nyní pouze nahodil do útočné třetiny, za pukem se vydal Zagidulin. Víc už se ve druhé dvacetiminutovce nejspíše nestane.
39:09'
Na ledě je český útočník Bulíř, který nyní svádí souboj u mantinelu. Už dlouho se bojuje o puk, rozhodčí hru stále nepřerušuje.
38:26'
Domácí hokejisté se dostali do situace dva na jednoho. Přihrávka směřovala na střed, následná Rasmussena mířila vysoko nad!
38:01'
Rozběhly se závěrečné dvě minuty druhé třetiny. Svedberg nikam nespěchal, počkal, až jeho spoluhráči vystřídají, poté rozehrál.
37:19'
Přesilovky dnes domácím vůbec nejdou. Astana si v předchozí početní nevýhodě vypracovala více šancí, než soupeře.
36:42'
35:59'
Nechybělo mnoho a mohlo to být o tři branky! Do samostatného úniku se dostal Frattin, který nic nevymýšlel a vystřelil. Jeho rychlá rána nebyla přesná!
35:30'
Pokračuje přesilovka pěti proti čtyřem. Hosté vyhodili přes všechny čáry, další útočné snažení domácích rozehrává Zagidulin.
34:59'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Alexej Běreglazov – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Barys Astana (Dmitrij Ševčenko – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
34:53'
To byla doposud asi největší příležitost domácích hráčů v dosavadním průběhu utkání! Karlsson puk vyrazil před sebe na hůl Kuljomina, s jehož pokusem si následně opět poradil hostující gólman!
34:42'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Alexej Makljukov – 2 min., držení).
34:30'
Mladá fanynka Magnitogorsku si z tohoto utkání odnese suvenýr. Vhazovat se bude před Karlssonem, na ledě zůstává první útočná trojka domácích.
34:04'
Nahození Několenka z pravé strany. Hostující brankář chtěl rozehrát, na poslední chvíli si ale všiml Timkina a pro jistotu přerušil hru.
33:31'
Puk se dnes poněkolikáté dostal do hlediště mezi diváky. Hráči zamířili ke střídačkám, je tady totiž další reklamní přestávka.
32:49'
Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou, hosté však dobře brání modrou čáru, Magnitogorsk to bude mít hodně těžké.
32:06'
Domácí celek se pokusil o rychlou odpověď. Kotouč zůstal před Karlssonem, Kuljomin se k dorážce nakonec nedostal.
31:28'
Kazašský tým vede už o dva góly! DARREN DIETZ na pravé straně převzal přihrávku, následně se otočil a vystřelil. Puk k překvapení všech skončil v síti, Zagidulin teď rozhodně nemá čisté svědomí! Asistence: Brandon Bochenski a Matt Frattin.
31:04'
Po delší době zahrozili také hosté. Z levé strany střílel Bochenski, s jeho střelou si poradil Zagidulin, který vyrazil do rohu kluziště!
30:35'
29:53'
Z pravé strany zakončoval Rasmussen. Jeho tvrdá rána skončila na zadním mantinelu, přesilová se se blíží ke svému konci.
29:12'
Magnitogorsk se rychle usadil v útočném pásmu a kombinuje. Obrana soupeře je zatím pozorná a rychle se přesouvá.
28:35'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Brandon Bochenski – 2 min., držení).
28:20'
Domácí se usadili v útočné třetině a snaží se něco vymyslet. Obrana kazašského celku v posledních vteřinách vůbec nestíhá.
27:33'
Fanoušci Magnitogorsku se nyní dožadovali odpískání faulu. Hra ale pokračovala, hostům pískán další icing, už druhý během krátké chvíle.
26:59'
Ke kotouči se dostal Shore. Ten byl v bezprostřední blízkosti Karlssona a snažil se puk zasunout za jeho záda. Hostující gólman vytáhl bravurní zákrok betonem!
26:28'
Hosté udrželi útočné pásmo, o malou chvíli později se dostali do vedení! Kotouč se po střele Svedberga odrazil přesně na hůl ALEXEJE MAKLJUKOVA, který byl mezi kruhy. Ten se k pukem otočil, vzápětí střelou do horní části branky překonal Zagidulina! Asistence: Pavel Akolzin a Viktor Svedberg.
25:15'
Vhazovat se bude ve středovém kruhu, kotouč se totiž dostal na střídačku domácího celku, úvodní pětiminutovka je za námi.
24:18'
Kotouč se teď odrazil přesně na hůl Bochenskiho. Ten místo střely ještě hledal, komu by přihrál, o puk následně přišel.
23:29'
23:23'
Domácí se v závěru početní výhody přeci jen dostali do šance! Střela Bulíře minula branku, jenže od zadního mantinelu se puk odrazil přesně na hůl Ljubimova. Ten byl v těžkém úhlu, parádní přesun předvedl Karlssona!
22:48'
Tvrdá rána od modré čáry. O teč se pokoušel Kuljomin, kotouč nakonec zasáhl Karlssona, od kterého se dostal do ochranné sítě.
22:10'
Magnitogorsk sice úspěšnější na buly, ovšem hostující hokejisté se brzy dostali k puku, následně ho poslali přes všechny čáry.
21:29'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., nedovolené bránění).
21:02'
O malou chvíli to zkoušel Ellison. Ani jeho střela si nenašla cestu mezi tři tyče, kanadský hokejista poté zamířil na střídačku.
20:29'
V úvodu druhé dvacetiminutovky zakončoval Valk. Jeho střela byla nepřesná, Zagidulin zasahovat nemusel.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 15:50.
Střely na branku: 4-7
Je to tak, první třetina je za námi. Příliš hokejové krásy nám nenabídla a nejen, že jsme neviděli žádnou branku, oba celky se nedokázaly dostat do vážnější příležitosti, brankáři na obou stranách jsou v prakticky bez práce.
20:00'
19:40'
Kotouč se znovu dostal za domácí branku, zahrál si i Zagidulin. Víc už se v úvodní dvacetiminutovce hry nejspíše nestane.
19:01'
Ohlášena byla závěrečná minuta první třetiny. Na ledě je třetí útočná trojka domácích, Čibisov pouze nahodil do útočného pásma.
18:03'
Obrovské problémy teď domácí obraně dělal pohyb Starčenka. Hostující hráč se pokoušel zakončovat z těžkého úhlu, ovšem bez šance na úspěch.
17:30'
Matuškin teď hledal po mantinelu Platonova. Ten o kotouč brzy přišel, domácí zadáci se musí rychle vracet do vlastního pásma.
16:54'
Mezi kruhy zůstal úplně volný Bulíř, který pálil z první. Karlsson měl odkrytý výhled, kotouč dokázal vyrazit do bezpečí, skóre se nemění!
16:03'
Na levé straně zůstal úplně volný Běreglazov. Ten si řekl o přihrávku a zakončoval. Jeho pokus byl tečovaný a skončil v ochranné síti!
15:45'
Hra je přerušena, vhazovat se bude před Zagidulinem. Ale to až po druhé reklamní přestávce v úvodní dvacetiminutovce hry.
15:08'
Nahození Makljukova, poté závar před Zagidulinem. Dlouho nikdo nevěděl, kde je puk, obrana Magnitogorsku to ale zvládla na jedničku.
14:30'
Obrázek hry se nijak nemění, sledujeme hodně opatrné utkání z obou stran, hraje se především ve střední třetině, u puku momentálně kazašský celek.
13:48'
Polochov se uvolnil na pravé straně, poté poslal žabičku na hůl Blackera. Ten však při snaze o zakončení minul kotouč!
13:20'
Tentokráte se Astana osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se bude po pravé ruce Karlssona.
12:34'
Na ledě je už zase první pětka domácích a je to znát. Mozjakin obkroužil branku, následně puk poslal před ní, hosté se osvobodili.
11:50'
Úplně sám na branku mohl postupoval Petersson. Ten ale v klíčové chvíli podklouzl, Zagidulin si musel pořádně oddechnout.
11:12'
Několik hraničních zákroků z obou stran. Hlavní rozhodčí zatím nevstupují do děje tohoto utkání, vylučovat se nebude.
10:52'
Kotouč skončil na střídačce domácího celku, třetí útočná pětka Magnitogorsku zamířila na střídačku, vhazovat se bude před Karlssonem.
09:55'
Úvodní desetiminutovka hry je téměř za námi, i nadále čekáme na vážnější příležitost. Nedočkali jsme se ani po nepříliš razantní střele Rasmussena.
09:16'
Nedorozumění v domácí rozehrávce, Jazkov se ke kotouči dostal pozdě, čárový rozhodčí píská icing, hra se stěhuje před Zagidulina.
08:31'
Kuljomin nedokázal pohlídat modrou čáru, hosté se osvobodili, ovšem zakázané uvolnění se nepíská, oba celky střídají.
07:39'
Po kratší reklamní přestávce se znovu pokračuje, ne ledě je Blacker, který se nyní zadovkou snažil ke skórování vybídnout své spoluhráče.
07:02'
Poprvé zahrozili také hosté, Ševčenko s Akolzinem neuspěli, následně od modré zakončoval Dietz. Jeho střela postrádala přesnost.
06:04'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, aktivnější jsou domácí hokejisté, ovšem na nějaké vážnější příležitosti stále čekáme.
05:17'
Z pravé strany se Akolzin natlačil před Zagidulina. Domácí gólman nakonec zasahovat nemusel, zadáci Magnitogorsku odvedli dobrou práci.
04:42'
Český útočník Bulíř se neprosadil přes obránce Svedberga, následně zamířil na střídačku, úvodní pětiminutovka hry je téměř za námi.
03:50'
Další zákrok Karlssona, který opět udržel kotouč ve své výstroji. Tentokráte to zkoušel od modré čáry obránce Matuškin.
03:02'
Výborná individuální práce Mozjakina! Domácí kapitán se uvolnil, poté střílel z levého kruhu. Karlsson byl pozorný!
02:33'
Domácí se nastěhovali v útočné třetině, z pravé strany zakončoval Rylov. Střela obránce Magnitogorsku pouze prosvištěla kolem tyče!
01:44'
Několik nepřesností ve střední třetině, za branku musel Zagidulin, který bez větších problémů rozehrál svým spoluhráčům.
01:12'
Dlouhé střídaní Rasmussena a Jazkova, hra je opět přerušena. Zatím se hraje především ve středním pásmu, domácí hráči zamířili na střídačku.
00:31'
Dvě přerušení v úvodu tohoto duelu. Nejprve úmyslný ofsajd Astany, vzápětí zakázané uvolnění domácích hokejistů.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Zagidulin – Antipin (A), Vereščagin, Rylov, Běreglazov, Matuškin, J. Birjukov, Olšanskij – Ellison, N. Kuljomin, Mozjakin (C) – N. Shore, Rasmussen (A), Jazkov – Čibisov, Bulíř, Ljubimov – Timkin, Několenko, J. Platonov.

Barys Astana: H. Karlsson – Makljukov, Svedberg, Orechov, Dietz (A), M. Semjonov, Blacker, Polochov – Frattin, Valk, Bochenski (C) – R. Starčenko, Cormier (A), A. Petersson – Ševčenko, Boyd, Akolzin – Petuchov, Sagadejev, Michajlis.

Rozhodčí: Naumov, Rogačjov – Golovljov, Savenkov.

Dominik Hrachovina (Astana) – do utkání kvůli zranění nenastoupí

Michal Bulíř (Magnitogorsk) – 14 kanadských bodů (7+7)
Vzájemná utkání¨

Oba celky na sebe v této sezoně už jednou narazily a radovala se Astana, která na domácím ledě zvítězila poměrem 3:2!
Barys Astana

Hostující hráči do utkání půjdou v roli mírného outsidera. V tabulce Východní konference jim patří pátá pozice, mají 69 bodů, půjde tedy o velmi zajímavou konfrontaci dvou sousedů. Na ledě soupeře patří mezi nejlepší celky z celé soutěže, z dosud odehraných třiadvaceti utkání totiž nasbírali 34 bodů!

Nejproduktivnější hráči:
Darren Dietz – 45 bodů (13+32)
Roman Starčenko – 34 bodů (15+19)
Metallurg Magnitogorsk

Svěřenci trenéra Jandače si letos nevedou vůbec špatně. Metallurg se v tabulce Východní konference nachází na čtvrté příčce, jeho skóre je 148:107. Domácí hokejisté mají 70 bodů, ovšem nutno dodat, že jejich forma je excelentní! V domácí soutěži totiž z posledních deseti utkání padli pouze jednou, bylo na na ledě CSKA Moskva.

Sergej Mozjakin – 47 bodů (19+28)
Matt Ellison – 41 bodů (16+25)
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části KHL mezi týmy Metallurg Magnitogorsk a Barys Astana.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.