KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : OMSK - 18. října 2018   16:00

Magnitogorsk
24:20' Pakarinen (Wolski, Rasmussen) • 50:11' Mozjakin (Rasmussen, N. Kuljomin) • 53:55' Mozjakin (Ellison, Matuškin) • 57:28' Timkin (Platonov)
4:1
(0:0, 1:0, 3:1)
OMSK
OMSK
41:23' Širokov  (K. Petrov)
Košečkin (Zagidulin) – Běreglazov, Antipin, Vereščagin, Rylov, Matuškin, J. Birjukov (A), Bobrjašov – Mozjakin (C), Ellison, Wolski – N. Kuljomin, Pakarinen, Rasmussen – Dorofejev, Čibisov, Ljubimov – Platonov, Timkin (A), Spiridonov – Kaletnik.
Evgeny Romasko, Konstantin Olenin – Alexander Sadovnikov, Ivan Sazonov
Arena Metallurg
OMSK

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Bodyčeky: 11:10
Je konec! Magnitogorsk rozhodl v posledních deseti minutách zápas ve svůj prospěch, když vstřelil hned tři branky.
Největší šanci v první třetině měl v 8. minutě Košečkin, když se dostal do úniku, ale ten v gól nepřeměnil. V 11. minutě sice domácí vstřelili branku, ale sami věděli, že platit nebude, jelikož se domácí hráč provinil jasnou vysokou holí.
Ve 25. minutě poslal domácí do vedení Iiro Pakarinen, když byl u dorážky po střele Wolskiho jako první a Metallurg se tak dostal do vedení 1:0. Následně jsme se už žádné větší šance nedočkali.
Ve třetí třetině přišlo brzké srovnání, o které se ve 42. minutě postaral Širokov, který vypálil přesně k levé tyči. Ovšem posledních deset minut patřilo jenom domácím. V 51. minutě se po skvělé přihrávce Ramussena dostal do zakončení Mojzakin, který vypálil přesně k tyči a poslal domácí do vedení. O tři minuty později se brankář Bobkov dopustil fatální chyby za svou bránu, když ztratil puk a Mozjakin po přihrávce Ellisona uklízel do prázdné svatyně. A nakonec v 58. minutě hosté odvolali brankáře, čehož využil Timkin, který vypálil z vlastního pásma přes celé kluziště přesně doprostřed prázdné brány.

59:43'
Ansel Galimov zkoušel zakončit bekhendem, ale nic vážnějšího z toho nebylo.
59:27'
Metallurg už drží puk ve své třetině a nikam s nim nespěchá.
58:55'
Domácí nyní vyvezli kotouč ze své třetiny a český trenér Josef Jandač se pomalu může radovat se svým týmem z důležité výhry.
58:20'
Hosté se sice snaží, ovšem na to už jim zbývá enormně málo času a je to Metallurg, který si připíše dva body.
57:28'
Metallurg právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Hosté odvolali brankáře, ovšem následně se k puku dostal JEVGENIJ TIMKIN, který zpoza vlastní třetiny vypálil přesně doprostřed prázdné brány a Magnitogorsk tak vede už 4:1! Asistence: Denis Platonov.
56:52'
Nyní už se Omsk dostal ke střele, ovšem ta skončila jen vedle brány Metallurgu.
55:54'
Domácí tato branka hodně nabudila a nepouštějí nyní soupeře do žádné šance.
53:55'
Je to 3:1 pro domácí po obrovské gigantické chybě brankáře Igora Bobkova, který bude chtít na tento moment co nejrychleji zapomenout, jelikož pohřbil šance na zvrat tohoto utkání. Hostující gólman zastavil kotouč za svou bránou, ale místo rozehrávky čekal, až se k němu dostal Ellison, který mu odebral kotouč a přihrál ho SERGEJI MOZJAKINOV, který měl snadnou úlohu vstřelit gól do prázdné brány. Asistence: Matt Ellison a Maxim Matuškin.
53:44'
Omsk nyní hraje ve velkém tempu a snaží se srovnat stav utkání.
52:57'
52:53'
Po střele, se kterou si poradil Vasilij Košečkin, domácí vyhodili kotouč.
52:22'
Následně se Metallurgu opět podařilo vyhodit kotouč a může tak vystřídat svou formaci.
51:45'
Následná střela hostů byla zblokována a kotouč se dostal do středního pásma.
51:29'
Vasilij Košečkin je nyní hrdinou okamžiku, když se natáhl proti dorážce Krise Versteega a připsal si veledůležitý úspěšný zákrok!
51:03'
Až v 51. minutě je tady první vyloučení a Omsk tak může opět srovnat stav utkání.
50:57'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Ivan Vereščagin – 2 min., hákování).
50:11'
Domácí jdou zpátky do vedení! Rasmussen to udělal skvěle za bránou a následně poslal kotouč před hostující svatyní, kde se do něj opřel SERGEJ MOZJAKIN, který vypálil tvrdou ránu přesně k levé tyči a nedal Bobkovi šanci! Asistence: Dennis Rasmussen a Nikolaj Kuljomin.
50:00'
Je před námi posledních deset minut základní hrací doby, tak uvidíme co nám závěr zápasu přinese.
49:20'
Hosté chtějí rozhodnout zápas v základní hrací době, ale následná střela Codyho Fransona z pravé strany skončila pouze v moci brankáře Vasilije Košečkina.
49:03'
Následně se ovšem ke kotouči dostal opět Avangard, ale následnou střelu vyrazil betonem Vasilij Košečkin.
48:20'
Omsk se posléze dopustil pouze zakázaného uvolnění a Igor Bobkov tak bude muset být ve střehu.
47:38'
Nyní je hra opět velmi vyrovnaná a aktuálně je stav na střely na bránu 21:26.
46:29'
Nyní se hra přerušila a následuje komerční přestávka.
45:55'
Jevgenij Timkin chtěl poslat domácí zpátky do vedení, ale napálil jen výstroj Igora Bobkova.
45:08'
Vasilij Košečkin si nyní připsal úspěšný zákrok.
44:34'
Střela domácího hráče z pravé strany byla zblokována a Igor Bobkov nemusel zasahovat.
44:04'
Posléze zkoušeli domácí překvapit Igora Bobkova, ale následná rána letěla jen vedle hostující svatyně.
43:55'
Následně se k puku sice dostal Omsk, ovšem ten ho při přechodu přes modrou čáru ztratil.
43:06'
Nyní jsou u kotouče domácí a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.
42:02'
Následně se Omsk dostal do další šance, ovšem ta skončila jen na zákroku Vasilije Košečkina.
41:23'
Avangard právě vstřelil branku!
Skvělý start hostů do této třetiny, jelikož srovnali a to přesně potřebovali. Autorem branky je SERGEJ ŠIROKOV, který po skvělé přihrávce Petrova vypálil přesně k levé tyči domácí brány. Asistence: Kirill Petrov.

Bodyčeky: 4:3
Druhá třetina je u konce a Magnitogorsk zatím vede těsně 1:0. Ve 25. minutě totiž poslal domácí do vedení Iiro Pakarinen, když byl u dorážky po střele Wolskiho jako první. Následně jsme se už žádné větší šance nedočkali a třetí třetina nám snad nabídne větší atraktivitu.
40:00'
39:31'
Nyní si už Vasilij Košečkin připsal úspěšný a důležitý zákrok proti ráně hostujícího hráče.
39:17'
Hra se sice přelívá z jedné strany na druhou, ale to je zatím vše.
38:45'
Přihrávka domácích před bránou soupeře nic nepřinesla a nevidíme moc pohledný hokej.
37:17'
Nyní to zkoušel David Desharnais, ovšem ani jeho střela neskončila gólem a Vasilij Košečkin tak stále drží čisté konto.
36:49'
Vasilij Košečkin musel být ve střehu, jelikož se kotouč nacházel před jeho bránou.
35:30'
Hosté nyní ulovili kotouč ve svém pásmu a jdou směrem dopředu.
34:45'
Igor Bobkov si připsal úspěšný zákrok a následuje buly před jeho svatyní.
34:12'
Bohužel momentálně nám toho hra moc nenabízí a je to velmi vyrovnaný zápas.
33:08'
Andrej Čibisov se sice dostal s pukem do třetiny, ale místo střely zvolil jen přihrávku.
32:14'
Následně se hra po dlouhé době přerušila a bude tak další komerční přestávka.
31:49'
Nyní se bojuje u mantinelu ve třetině domácích, ale stále chybí hlavně střely.
30:55'
Avangard se dostal k puku za svou bránou a může podniknout další útok.
30:00'
Je za námi přesně třicet minut hrací doby a Magnitogorsk vede těsně 1:0.
29:33'
Magnitogorsk drží kotouč v útočném pásmu, ovšem ani tentokrát střela na bránu nepřišla.
28:58'
Nyní se hra opět přerušila a následuje komerční přestávka.
27:48'
Následně se hosté provinili zakázaným uvolněním a bude to tak buly před bránou Igora Bobkova.
27:26'
Domácí vstřelená branka povzbudila, ale tentokrát nic nevymysli před bránou Omsku.
25:20'
Omsk se ovšem nevzdává a i hned se natlačil do domácí třetiny.
24:20'
Ovšem jsou to domácí, kteří jdou do vedení! Rasmussen poslal kotouč před bránu, kde se do něj opře Wolski, s tímto pokusem si ještě Bobkov poradil, ale na dorážku IIRA PAKARINENA už nestačil! Asistence: Wojtek Wolski a Dennis Rasmussen.
23:45'
Následně se Metallurgu povedlo vyhodit kotouč, ale po chvíli to je opět Avangard, který se nacpal do pásma domácích.
22:55'
Ovšem zatím nepřišla žádná střela na bránu domácích.
21:50'
A opět má puk na holích Omsk, který drží domácího soupeře pod tlakem.
20:54'
Následně se domácí provinili zakázaným uvolněním a následuje buly v třetině domácích.
20:38'
Hosté bojovali o puk v pásmu soupeře, ale nic velkého z toho nebylo.

Bodyčeky: 2:2
První třetina je u konce a při momentálních výsledcích a vyrovnané kvalitě týmů se první bezbranková perioda dala očekávat. Největší šanci měl v 8. minutě Košečkin, když se dostal do úniku, ale ten v gól nepřeměnil. V 11. minutě sice domácí vstřelili branku, ale sami věděli, že platit nebude, jelikož se domácí hráč provinil jasnou vysokou holí. Hra je jinak velice vyrovnaná a tento duel rozhodnou především individuální chyby.
20:00'
19:29'
Hosté se už dostali s pukem dovnitř útočného pásma, ale poslední minuty chybí hlavně střely.
18:32'
Posléze se hra opět přerušila a následuje buly ve středním pásmu.
17:23'
Nyní se hraje především na polovině Omsku.
16:05'
Následně musel být Igor Bobkov opět ve střehu, jelikož se před jeho svatyní vytvořil chumel hráčů.
15:36'
Nakonec domácí hráč dával dobrý puk před bránu, ale tam nedokázal zakončit nikdo z jeho spoluhráčů.
14:55'
Nyní hosté ztratili kotouč a dopředu může jít Metallurg.
14:20'
Avangard v držení puku rozhodně vede, ovšem na střely na bránu je to 7:7.
13:45'
Následně přišla střela hostujícího hráče, která ale nebyla nebezpečná a posléze to zkoušel na druhé straně Alexej Běreglazov, ovšem Bobkov byl opět připraven.
13:16'
Domácí se nyní ujmuli kotouče ve své třetině, ale po přechodu přes modrou čáru o něj přišli.
12:35'
Hosté zatím mají o něco více ze hry, ovšem na velké šance je srovnáno 1:1.
11:48'
Igor Bobkov si poradil s pokusem domácího hráče a následuje buly před bránou Omsku.
11:21'
Nyní se hosté provinili ofsajdem a bude to tak další buly ve středním pásmu.
10:57'
Domácí už se radovali z branky, ovšem ta nebyla uznaná, jelikož se domácí hráč dopustil vysoké hole!
09:42'
Po třech střelách hostů se už domácí formace osvobodila a mohla vystřídat.
09:16'
Omsk nyní sevřel domácí mužstvo a drží ho pod tlakem.
08:33'
Vasilij Košečkin byl trochu ven z brány, když s povyjel proti střele, která nakonec nepřišla a tak si chtěl hostující hráč objet bránu a zakončit, ovšem to se mu nepovedlo.
07:29'
Sergej Širokov se dostal do zatím největší šance zápasu, když domácí obrana zachybovala a hostující útočník se dostal do úniku, ovšem jeho pokus bekhendem vyrazil Vasilij Košečkin!
07:09'
Poté se hra opět přerušila a následuje tak komerční přestávka.
06:45'
K puku se nyní dostal domácí Metallurg, který se vydal dopředu, ale nic vážnějšího z toho ani tentokrát nebylo.
05:18'
Arťom Manukjan se dokázal otočit kolem brány a následně vypálil k pravé tyči, ovšem tam byl svým tělem Vasilij Košečkin.
04:22'
Následně skončil puk pouze v zámezí, když domácí hráč zblokoval přihrávku soupeře a bude to buly ve středním pásmu.
03:46'
Zatím se hraje aktivně, ale bez nějakých vážnějších šancí.
02:39'
Poté se Omsk provinil pouze dalším zakázaným uvolněním.
02:35'
Následně se Metallurg opět dostal ke střele, ale ta skončila pouze vedle hostující svatyně.
01:29'
Posléze se Avangard provinil zakázaným uvolněním a následuje tak vhazování před bránou Bobkova.
00:45'
Hosté se sice dostali s kotoučem do útočné třetiny, ale nic vážnějšího z toho nebylo.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Běreglazov, Antipin, Vereščagin, Rylov, Matuškin, J. Birjukov (A), Bobrjašov – Mozjakin (C), Ellison, Wolski – N. Kuljomin, Pakarinen, Rasmussen – Dorofejev, Čibisov, Ljubimov – Platonov, Timkin (A), Kaletnik.

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – J. Medveděv (C), Pokka, Jemelin, Čudinov, Franson, Martynov – Širokov (A), Zernov, I. Michejev (A) – Pěrežogin, K. Semjonov, K. Petrov – Fisenko, Stas, A. Galimov – Talbot, Desharnais, Versteeg – Manukjan, Zaseda.

Rozhodčí: Evgeny Romasko, Konstantin Olenin – Alexander Sadovnikov, Ivan Sazonov.
Avangard Omsk:

Omsk je na tom ještě lépe, jelikož je aktuálně ve Východní konferenci na druhém místě s dvaceti devíti body a skóre 61:33. V posledním zápase přivítal na své půdě Barys Astanu. Už v 6. minutě poslal domácí do vedení Desharnais. Dvacet vteřin před koncem periody ovšem srovnal z přesilovky Dietz. Ve 24. minutě vrátil vedení na domácí stranu Širokov, ale opět dvacet vteřin před koncem třetiny bylo srovnáno, když tentokrát přesilovou hru využil Frattin. Ve 45. minutě poslal domácí do vedení 3:2 Michejev, ale o dvě minuty později dala Astana už třetí gól v přesilové hře, tentokrát Boyd. V 51. minutě šel Omsk počtvrté do vedení, tentokrát se prosadil Emelin. Následně už hosté nesrovnali a dvacet šest vteřin před koncem přidal pojistný gól do prázdné Michejev. Omsk tak vyhrál 5:3. Nejproduktivnějším hráčem je s šestnácti body Michejev.
Metallurg Magnitogorsk:

Magnitogorsk se ve Východní konferenci nachází na pátém místě s dvaceti třemi body a skóre 49:45. V posledním zápase přivítala na svém ledě Ufu.V 11. minutě šli hosté do vedení, ale dvacet dva vteřin před koncem srovnal Čibisov. V následuje dvou periodách branka nepadla a šlo se do prodloužení. V tom byli šťastnější hosté, kteří tak vyhráli 2:1. Nejproduktivnějším hráčem je se sedmnácti body Mozjakin.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Metallurg Magnitogorsk a Avangard Omsk. V posledním zápase se spolu tato mužstva utkala před měsícem na ledě Omsku, kde se o jediný gól postaral v přesilovce hostující hráč Mozjakin ve 29. minutě a 5 087 diváků tak vidělo výhru Magnitogorsku. Dnes se bude hrát v Aréně Metallurg, která nabídne kapacitu pro 7 800 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.