KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Dynamo Moskva - 18. října 2018   18:30

Petrohrad
Petrohrad
09:45' N. Gusev (Jakupov) • 24:07' Děrgačov (Kručinin, Barabanov) • 35:35' Hersley (Dacjuk, A. Bělov)
3:2
(1:1, 2:0, 0:1)
Dynamo Moskva
01:13' Mozer   • 58:01' Moisejev  (Koivisto, Pepeljajev)
Petrohrad
Gašilov, Gusev – Zacharenkov, Šeljanin
Ice Palace
Jerjomenko (Bočarov) – Pribylskij, I. Nikulin (C), D. Višněvskij, J. Zajcev, Pepeljajev, Koivisto, Volkov, Mironov – Tarasov (A), Šipačov, Kagarlickij – Alexejev (A), Indrašis, Brjukvin – V. Kuljomin, Mozer, Kruglov – Pankratov, Muranov, Moisejev.

Statistiky utkání:
Střely na branku – 39:30.
Zblokované střely – 15:8.
Vyloučení – 6:8.
Využití přesilovek 2/8 – 0/6.
Vhazování – 43:27.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Petrohradu, který svého soupeře porazil poměrem 3:2. Dynamo se sice dostalo brzy do vedení, avšak domácí celek otočil na 3:1, což ale stále nebyl konečný výsledek. V závěru utkání se totiž Dynamo dostalo do drtivého náporu, přičemž během přesilové hry odvolalo brankáře. To přineslo kosmetické snížení, po kterém následovala další drtivá pasáž v podání hostů. Petrohrad se ale tlaku soupeř ubránil, z dnešního utkání nakonec bere plný počet bodů.
59:25'
Nabito dostal obránce Nikulin, který ale zamířil vedle brány. Petrohrad se osvobodil výhozem na druhou stranu, hra se vrací zpět před Hellberga.
58:40'
Dynamo to opět zkouší bez brankáře!
58:05'
Posléze se před bránu dostal Tarasov, který zřejmě trefil Hellberga do betonu. Rozhodčí rozpažil, Dynamo ale i nadále svírá domácí celek.
58:01'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté snižují, nicméně do konce zápasu nezbývá už moc času! Od modré čáry vypálil Koivstio, puk narazil pouze do jednoho z protihráčů, což hrálo do karet DMITRIMU MOISEJEVOVI, který z otočky propálil Hellberga.
Asistence: Alexej Pepeljajev, Miika Koivisto.
57:20'
Neskutečné, co nyní zahodil Šipačov! K ruskému forvardovi se odrazil puk, jenomže tváří v tvář odkryté bráně zamířil pouze vedle konstrukce.
56:16'
Gavrikov rozjel akci od své svatyně, tento výpad ale skončil hned na první přihrávce, která směřovala Dacjukovi na paty. Dynamo to rovněž zkouší středem.
56:01'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Zub – 2 min., vysoká hůl).
55:11'
Nikulin zkusil své štěstí od pravého mantinelu, nicméně jeho rána příklepem neměla šanci. Před brankou totiž číhalo hned několik protihráčů.
54:28'
S pukem si zahrál hostující brankář Jerjomenko, který za vlastní brankou přihrál Nikulinovi. Vzorné napadání domácích přineslo zisk kotouče.
53:07'
Muranovovi se podařilo obkroužit bránu, zpětná nahrávka směřovala na Volkova, kterého před střelou stačil od puku odstrčit Tokranov.
52:33'
Hosté chtěli podniknout rychlý kontr, jenomže přihrávka na Indrašise byla příliš dlouhá. Poté to sólově zkoušel Mozer, jenž narazil na Bělova.
51:21'
Posléze se před brankou Dynama utvořil menší zmatek, ve kterém skončil na zemi Byvalcev. O nedovolený zákrok se nejednalo, pokračuje se ve hře.
50:20'
První formace Petrohradu se okamžitě po buly usadila v útočné třetině, ze zajímavé pozice vypálil Jakupov, který trefil pouze jednoho z protihráčů.
49:30'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Miika Koivisto – 2 min., hákování).
48:28'
Velmi hezky to nyní provedl Barabanov, který obelstil hned dva protihráče, nicméně poté rovněž narazil na beton brankáře soupeře. Dynamo se zase pouze brání.
47:28'
Gavrikov kroužil v útočném pásmu, kde se nakonec jeho kolega Jakupov dostal do zakončení, které stačil Jerjomenko vykopnout do strany.
46:15'
Nyní to směrem dopředu zkoušel Dacjuk, který se ale nedostal přes hustý blok protihráčů. Momentálně sledujeme pasáž hry plnou nepřesností.
45:30'
Šipačov se nedokázal protlačit kolem protihráče, k volnému puku se dostal domácí Ketov, který raději počkal na příchod úvodní formace.
44:14'
Zajcev jako první dojel puk, o zakázané uvolnění se tedy nejednalo. Posléze kroužil za bránou soupeře Alexejev, který málem vyzrál na Hellberga.
43:33'
Nyní to individuálním způsobem zkoušel Jakupov, který se ale nedostal přes bránícího Nikulina. K puku se dostal také Jerjomenko, který odpálil puk k mantinelu.
42:13'
Mojsejev ještě udržel puk před modrou čárou, poté jsme sledovali nahození na Hellberga, který si s ním poradil. Je tu další přerušení hry.
41:23'
Jenomže Tarasov se ocitl dříve v útočné třetině, byl z toho úmyslný ofsajd Dynama. Nyní se bude vhazovat ve středním pásmu.
40:07'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který vyhodil puk za bránu soupeře. Dynamo okamžitě spěchá směrem dopředu.
40:01'
Máme za sebou také druhou třetinu, ta nám rovněž nabídla dvě branky, přičemž se o obě trefy postaral domácí celek. Ten po pěti minutách hry vstřelil vedoucí branku, následně jsme pak sledovali pasáž hry, která byla bohatá na vylučování. Na to doplatilo Dynamo Moskva, které čelilo dvojnásobné přesilovce soupeře. Petrohrad dlouho narážel na fantastického Jerjomenka, domácí se ale přeci jenom dočkali další trefy, kterou obstaral Hersley. Hosté to budou mít hodně složité, musí dohnat dvoubrankovou ztrátu.
40:00'
39:11'
Višněvskij vymyslel velmi dobrou přihrávku na Nikulina, ten ale před prázdnou bránou vůbec netrefil puk. Hellberg by se zřejmě přesouval pozdě.
38:46'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., krosček).
38:07'
Od modré čáry zkoušel své štěstí Mironov, avšak jeho ostrý projektil proletěl vedle brány. Následně musel Hellberg zasahovat proti ráně z velké blízkosti.
37:11'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vasilij Tokranov – 2 min., faul kolenem).
36:08'
Posléze si ale domácí neporozuměli, byli jsme svědky zakázaného uvolnění. Hra se tak opět přestěhuje před branku Švéda Hellberga.
35:35'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Krátce poté, co hosté hráli ve čtyřech, se Petrohrad opět prosazuje! Tlak domácích neustále stoupal, BĚlov poslal puk na pravou stranu, kde Dacjuk nabil na hokejku PATRIKOVI HERSLEYMU, jehož dělovka prosvištěla až pod břevno.
Asistence: Anton Bělov, Pavol Dacjuk.
35:10'
Nejprve Kručinin promáhl před prázdnou bránou, posléze se domácí vystavili do ofsajdu. Dynamo zatím brání dobře, zásluhu na tom má také Jerjomenko.
34:15'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
34:07'
Gusev zavezl puk zpět do útočného pásma, kde domácí rozjeli dvojnásobnou přesilovou hru. Nabito dostal Jakupov, jehož střelu Jerjomenko celou dobu viděl.
33:14'
Velice prudkým projektilem to od modré čáry zkoušel Hersley, který trefil pouze před sebou stojícího protihráče. Následně Alexejev vyhodil do bezpečí.
32:24'
Dacjuk si počkal na přihrávku do Guseva u pravého kruhu, prudkou ránu ale dokázal Jerjomenko zneškodnit. Petrohrad je v posledních vteřinách aktivnější.
32:12'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vadim Šipačov – 2 min., vysoká hůl).
31:53'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nikolaj Prochorkin – 2 min., hrubost).
31:53'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vjačeslav Kuljomin – 2 min., podrážení).
31:48'
31:27'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Ilja Nikulin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nail Jakupov – 2 min., hrubost).
31:24'
Kagarlickij nyní vzorně napadal rozehrávku, k puku se ale nakonec vůbec nedostal. Petrohrad následně přejel modrou čáru, poté dobře zasáhl Nikulin.
30:21'
Puk dostal proti hokejce Tokranov, jehož nahození od modré čáry nemělo šanci na úspěch. Odraz ale hrál do karet Belovovi, který udržel puk před čárou.
29:05'
Kagarlickij si počkal na parťáka Šipačova, který se zjevil sám mezi kruhy. Jeho okamžitá rána ale byla snadným soustem pro švédského brankáře Hellberga.
28:21'
Favorit zápasu se opět usadil v opačné třetině, nakonec se k hracímu předmětu dostal Mironov, který raději vyhodil puk na druhou stranu – icing.
27:40'
Jerjomenko nyní v leže dokázal vychytat Kuzmenka, následně tentýž hráč zkusil štěstí od levého kruhu, i tentokráte se štěstím zasáhl brankář.
26:13'
Posléze si ještě před branku sjížděl Dacjuk, kterému do rány nakonec strčil hokejku Nikulin. Na opačné straně nemusel Hellberg zasahovat.
25:25'
Jakupov se prohnal kolem trojice protihráčů, která ho nakonec na poslední chvíli stačila zastavit. I tak pěkná individuální akce v podání domácího útočníka.
24:07'
Domácí zužitkovali přesilovou hru! Tlak Petrohradu byl už opravdu velký, hostující obrana nyní zaspala před bránou. Tam se totiž nejlépe zorientoval ALEXANDER DĚRGAČOV, který procedil puk do brány.
Asistence: Alexej Kručinin, Alexandr Barabanov.
23:21'
Hned dvě vyložené šance si vypracoval Jakupov, který ale nenašel cestičku do brány. Petrohrad pořádně sevřel soupeře, Jerjomenko ještě vyrazil střelu z úhlu.
22:38'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Arťom Volkov – 2 min., podrážení).
22:07'
Jerjomenko si připsal snadný zákrok, z velkého úhlu to totiž opět zkoušel Gusev, který trefil pouze boční síť, následně domácí brankář puk přikryl.
21:22'
Gusev zkoušel nebezpečně posílat puk před bránu, kde se ale nenacházel nikdo ze spoluhráčů. I tak domácí zůstali s hracím předmětem v útočné třetině.
20:15'
Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří zvítězili na vhazování. Posléze do útočné třetiny zavezl puk Tarasov, k zakončení se ale nedostal.
20:01'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám přineslo hned dvě branky. Do překvapivého vedení se dostalo Dynamo, které udeřilo po necelých dvou minutách. Postupem času se Petrohrad dostal do herní pohody, jenomže vyložené šance končily na pozorném Jerjomenkovi. Vyrovnání přeci jenom přišlo, postaral se o něj člen první formace Gusev. Posléze jsme sledovali vyrovnanou podívanou, možná o trochu nebezpečnější bylo Dynamo, které nebylo daleko druhé brance.
20:00'
19:25'
Belov na poslední chvíli zasahoval před Šipačovovem, který by se manévrem dostal před branku. Petrohrad je sice v plném počtu, stále se ale brání.
18:08'
Nyní se hráči v bílém usadili v útočné třetině. Višnevskij to zkusil střelou do protipohybu, Hellberg na poslední vyrazil puk. Posléze tentýž hráč střílel vedle brány.
17:23'
Alexejev se dostal s pukem do útočné třetiny, kde jeho střelu dokázal Hellberg vyrazit. Dynamo se horko těžko dostává před bránu soupeře.
16:29'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Alexandr Děrgačov – 2 min., podrážení).
16:11'
Nepříjemná zpráva pro Petrohrad. Kamery totiž zachytily odchod Gavrikova do kabiny, zřejmě se jedná o drobné zranění. Uvidíme, zda domácí obránce zasáhne alespoň do druhé třetiny.
15:03'
Nyní to byl Jerjomenko, který zasahoval proti prudké střele Guseva. Vhazovat se bude v obranném pásmu Dynama, na buly také kapitán Dacjuk.
13:13'
Hellberg se po delší době dostal k zákroku, který byl velice důležitý. Dynamo totiž podniklo rychlý kontr, sám na bránu uháněl Šipačov, který narazil pouze do brankáře. Posléze položený beton nepřehodil ani Kagarlickij.
12:10'
Až nyní se k velice pohotové střele dostal Hersley, jehož dělovka od modré čáry se zastavila až od beton Jerjomenko. Hostující brankář posléze zalehl puk.
11:15'
Petrohradu se konečně podařilo usadit v útočném pásmu, nicméně poté Šipačov vyhodil do bezpečí. Domácí to tak musí zkusit znovu středem.
10:32'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej An. Mironov – 2 min., hákování).
09:45'
Je tu zasloužená vyrovnávací branka! Mojsejev chyboval u levého mantinelu, k puku se tak dostal domácí Jakupov, který prohodil hrací předmět na NIKITU GUSEVA. Ruský sniper si roztáhl Jerjomenka a poté zasunul kotouč mezi jeho betony. Domácí slaví, nicméně jedná se o zasloužené vyrovnání.
Asistence: Nail Jakupov.
09:02'
Jerjomenko nyní musel vyrážet střelu švihem od modré čáry, následně puk skončil v ochranné síti. Máme tu vůbec první komerční přestávku tohoto utkání.
08:12'
Tarasov nahazoval puk k mantinelu, nicméně rychlostní souboj proti Hersleymu nezvládl. Na opačné straně vzorně napadal Kuzmenko.
07:13'
Tokranov zkoušel nahazovat puk do přehuštěného prostoru, hrací předmět ale proletěl pouze vedle brány. Petrohrad výrazně sevřel svého soupeře.
06:07'
Jerjomenko nyní výrazně podržel svůj celek, neboť Gusev hned třikrát zkoušel dorazit puk za čáru. Posléze ještě trefil brankáře Prochorkin.
05:03'
Velice nebezpečnou střelou to zkoušel Dacjuk, který trefil pouze hrudník brankáře. Poté byl ještě z předbrankového prostoru vytlačen Jakupov.
04:07'
Tokranov jako první dojel prudký nához, následně na ledovou plochu naskákaly úvodní formace. Petrohrad započíná další akci od vlastní brány.
03:23'
Nyní se třetí formace domácích usadila v útočném pásmu. Rukavišnikov ale nedokázal uspět v souboji u mantinelu, Dynamo spěchá směrem vpřed.
02:21'
Brjukvin se dostával do zajímavého postavení, avšak nakonec vůbec nevystřelil. Na druhé straně nahazoval puk Byvalcev, avšak se jednalo o další icing.
01:23'
Pribylsij vyhodil puk přes všechny čáry, dočkali jsme se úvodního icingu tohoto zápasu. Hra se bude stěhovat před branku Jerjomenka.
01:13'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Sledovali jsme vhazování v obranném pásmu Petrohradu, po buly se u levého kruhu nejlépe zorientoval JEVGENIJ MOZER, jehož střela švihem skončila přesně v šibenici. To byla opravdu výstavní trefa v podání hostujícího forvarda!
Bez asistence.
00:10'
Dnešní utkání právě začalo, úvodní vhazování vyšlo lépe domácím, kterým vyšla přetahovaná uprostřed hrací plochy. První akce ale nebyla úspěšná.
00:01'

SKA Petrohrad: Hellberg (Šesťorkin) – Gavrikov, Hersley, A. Bělov, Tokranov, Rukavišnikov, Zub, Sjomin – Jakupov, Dacjuk (C), N. Gusev – Barabanov, Byvalcev, Kručinin – S. Plotnikov (A), Prochorkin, Kuzmenko – Ketov (A), Koskiranta, Děrgačov.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Pribylskij, I. Nikulin (C), D. Višněvskij, J. Zajcev, Pepeljajev, Koivisto, Volkov, Mojsejev, Mironov (A) – Tarasov, Šipačov, Kagarlickij (A) – Alexejev, Indrašis, Brjukvin – V. Kuljomin, Mozer, Kruglov – Pankratov, Muranov.

Rozhodčí: Gašilov, Gusev – Zacharenkov, Šeljanin.
(6 výher, 11 porážek – 15 bodů)

Na opačné straně se nachází moskevské Dynamo, které se nachází ve spodní polovině tabulky. Dynamo je v současné době na desáté pozici, na vedoucí CSKA ztrácí propastných patnáct bodů. Hostující tým dnešního utkání v minulém kole prolomil dvouzápasovou šňůru bez zisku bodu, na půdě soupeře totiž zdolal Dynamo Minsk poměrem 3:1. Dynamo se ale trápí v defenzívě, která doposud inkasovala už pětačtyřicet branek, což je druhé nejhorší počínání v celé konferenci. Dynamo se pro změnu absolutně nedaří na venkovním ledě, tam totiž nasbíral pouhé tři body, dva z nich vybojoval v minulém kole. Zároveň se tento celek trápí v ofenzívě, která rovněž není vůbec ideální.

Nejproduktivnější hráči týmu:
Vadim Šipačov – 19 bodů (5+14)
Dmitrij Kagarlickij– 18 bodů (5+13)
Miks Indrašis – 10 bodů (7+3)
SKA Petrohrad
(13 výher, 4 prohry – 28 bodů)

Hokejisté Petrohradu se po sedmnácti odehraných zápasech ocitli na průběžné druhé pozici západní konference, na vedoucí CSKA Moskva ztrácí pouhé dva body. Petrohrad byl v minulém ročníku velice suverénní, letos to taková "sláva" není. Domácí tým dnešního utkání prohrál už ve čtyřech případech, naposledy tomu bylo v souboji s Jaroslavlí, která nakonec vyhrála díky jediné brance z prodloužení. Petrohrad svedl další velice vyrovnané utkání v minulém kole, tentokráte se mu podařilo vyrovnat třicet vteřin před koncem, poté pak v prodloužení rozhodl Jakupov. Petrohradu se na domácí půdě celkem trápí, doposud tam prohrál tři utkání, i tak to ale stačí na průběžnou druhou pozici.

Nikita Gusev – 22 bodů (5+17)
Patrik Hersley – 21 bodů (8+13)
Pavel Dacjuk – 18 bodů (4+14)
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi SKA Petrohrad a Dynamo Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.