KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Slovan Bratislava  - 18. února 2019   18:30

Riga
Riga
34:32' Batna (Gegeris) • 37:31' Videll (Maione, Darzinš) • 44:14' Džerinš (Ališauskas, Zile) • 57:00' Marenis (Sotnieks, Meija) • 59:00' Džerinš (Meija, Sotnieks)
8 721 diváků
Štěpánek (43. Vojvoda) – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Boldižár, Švarný – Jeglič, Sukel', Liška – C. Bailey, Taffe, Chipchura – Baranov, Buc, M. Sloboda – Rau.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 7:47
Je dobojováno a Riga dokráčela k jasné výhře 5:0. Hosté měli v poslední třetině problém s disciplínou, brankář Štěpánek obdržel trest do konce utkání a zápas po bitce se Zilem nedohrál ani Adam Jánošík. Dinamo se v poslední třetině se svým soupeřem nepáralo a přidalo ještě tři branky. Dvakrát se trefil Andris Džerinš, jeden gól zaznamenal Rihards Marenis. Riga vyhrála 5:0 a s 60 body je pouhý jeden bod od osmého Viťazu. Šance na play off tak Dinamo stále má.
59:29'
Publikum oslavuje své oblíbence a raduje se ze zisku bodů.
59:00'
Riga právě vstřelila branku!
Demolice Slovanu dosáhla vrcholu. Meija potáhl levou stranou, přihrál do pásma na nepokrytého ANDRISE DŽERINŠE a ten střelou mezi Vojvodovy betony upravil na 5:0. Asistence: Gints Meija, Kristaps Sotnieks.
58:41'
No aby těch ran pro Slovan nebylo málo, tak přichází ještě jedno vyloučení. Dvě minuty za hrubost dostal Marek Sloboda.
57:46'
Teď už se zápas pouze dohraje z povinnosti, domácí se budou v závěru snažit udržet pro svého gólmana čisté konto.
57:00'
Je definitivně rozhodnuto. Riga utáhla kombinaci blíže branky, střelu Sotniekse ještě Vojvoda vyrazil, ale dorážka RIHARDSE MARENISE už skončila v síti. Domácí útočník si dal pozor, aby puk nesklepl nad úrovní břevna, stejně jeho trefu ale muselo potvrdit video. Po delší kontrole byl gól uznán a je to 4:0. Asistence: Kristaps Sotnieks, Gints Meija.
56:02'
A opět. Zatím jim hra ve čtyřech vychází na výbornou.
55:42'
Hosté v oslabení vyhazují přes všechny čáry.
55:11'
Dvě minuty za hrubost navíc dostal hostující Michal Sersen.
55:11'
Jak Kristaps Zile, tak i Adam Jánošík dostali pětiminutové tresty za bitku.
55:11'
Teď se už ale pískalo a na ledě se strhla regulérní bitka mezi domácím Zilem a hostujícím Jánošíkem.
54:59'
Trochu ostřejší souboj v útočném pásmu domácích, rozhodčí to pouští, pokračuje se bez přerušení.
53:46'
Riga už vůbec nikam nepospíchá, náskok má dostačující. Slovan je dnes navíc v koncovce hodně bezzubý.
52:52'
Klokův trest je minulostí, Slovan zase hraje v plném počtu.
52:31'
Zbytek přesilovky je už víceméně bez vzruchu, hostům se daří vyhazovat.
51:25'
Riga rozjíždí přesilovkovou kombinaci a Vojvoda má zase plné ruce a betony práce.
50:52'
Další vyloučení na straně Slovanu, dvě minuty za vysokou hůl dostal Lukáš Klok.
50:46'
McMillan od levého mantinelu přihrával před brankoviště, prudký pas ale prolétl až do rohu.
49:42'
Nahození od modré čáry Biljalov srazil do rohu kluziště, Slovan ještě chvíli pokračovat v útočné akci, poté se Dinamo definitivně ubránilo.
48:43'
Až nyní zazněl hvizd rozhodčího, puk opustil ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
48:04'
Přihrávka před Vojvodu neprošla, hosté se pro tuto chvíli ubránili.
47:35'
Už takřka tři minuty se hraje bez přerušení, tento zápas má podobně dlouhých sekvencí opravdu mnoho.
46:16'
Nahození od modré čáry trochu vystrašilo Biljalova, holí však zvládl posunout puk do bezpečnějších míst.
45:19'
Riga opět v útočném pásmu, tentokrát se hosté zvládli celkem bez potíží ubránit.
44:14'
Je tu gól a pro Slovan opravdu hodně nešťastný. Nahození ze středního pásma očekával Vojvoda za svou branku, jenže puk se neočekávaně odrazil před brankoviště a ANDRIS DŽERINŠ hravě doklepl do opuštěné branky. Asistence: Nerijus Ališauskas, Kristaps Zile.
44:02'
Slovanu se podařilo vyhodit přes všechny čáry, nový pokus Rigy rozjíždí Zile.
43:14'
Ten je hned od úvodu svého působení v ohni střel, zatím, i když je nerozchytaný, odolává.
42:25'
Jakub Štěpánek tak odjel do kabin, v brance se objevuje Michal Vojvoda.
42:25'
Jakub Štěpánek po udělení trestu ale nevychladl a naopak své výpady směrem k rozhodčímu vystupňoval a odpálil na něj ležící hokejku. Trest na sebe nenechal čekat, osobní trest do konce utkání za napadání rozhodčích.
42:25'
Jakub Štěpánek dostal dvě minuty za hrubost a jelikož si poté pustil pusu na špacír, tak i desetiminutový osobní trest.
42:25'
No a pozor, Slovan půjde po dalším faulu do tří. Po odpískání se pak u Štěpánka ještě strhla potyčka a tak uvidíme, jestli to bude pět na tři, či čtyři na tři.
41:46'
Z úhlu střílel Videll, Štěpánek vyrazil a měl pak i trochu štěstí při dorážce z brankoviště.
41:11'
Přesilovka pro Dinamo, dvě minuty za vražení na hrazení dostal Michal Sersen.
40:45'
Úvod třetí části je pozvolný, nikdo se nikam nežene. Je to pochopitelné hlavně u domácích, ti mají nahráno.

Trestné minuty: 2:2
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí Riga ve druhé třetině skvěle založila k výhře a zisku důležitých bodů. Dlouho jsme sledovali snahu na obou stranách o překonání obran, ty odolávaly až do 35. minuty, kdy se po chybné rozehrávce Slovanu prosadil Oskars Batna. Ve 38. minutě navíc Linus Videll bleskově využil přesilovku a ustanovil tak skóre na současných 2:0. Pokud nechce Slovan odjet s prázdnou, má dvacet minut na zlepšení útočné fáze a pokus o obrat.
40:00'
39:58'
Ještě jeden souboj u mantinelu, tohle už ale domácí v klidu dohrají do konce třetiny.
39:30'
Nahození do pásma zastavil Štěpánek za brankou, nepovedlo se mu ale rozehrát tak, aby z toho bylo založení protiútoku.
38:45'
Slovan na útočném výletě, bez zakončení to ale nepůjde. Obrana Rigy pracuje na sto procent.
37:31'
Tak tohle byla opravdu bleskově využitá přesilovka. Hned po buly se domácí dostali do kombinace, na levé straně si do kruhu sjel LINUS VIDELL a přesným švihem zamířil pod Štěpánkovo břevno. Asistence: Mathew Maione, Lauris Darzinš.
37:23'
Přesilovka pro Rigu, dvě minuty za podrážení dostal Jegor Baranov.
37:08'
Od vyrovnání nebyl daleko Bailey, který dostal od Grmana pěknou přihrávku od mantinelu. Biljalov ale na brankovišti vytvořil neprostupnou hradbu a v závěru akce mu pomohl i Maione.
36:22'
Další chybu v rozehrávce už hosté nepotrestali, i když McMillan nebyl daleko od nebezpečné střely.
35:30'
Rázem ožila i aréna a znovu žene své oblíbence na zteč Štěpánkovy branky.
34:32'
Domácí se přesto dostávají do vedení! Na modré zachytil vyhozený puk Gegeris, dostal se k brance, zadovkou našel OSKARSE BATNU a ten na dva pokusy dostal puk za brankovou čáru. Asistence: Emils Gegeris.
34:02'
Dinamo v krátkém náporu, ale ani tohle nevedlo k nebezpečné střele.
33:31'
U mantinelu předvedl Sersen tvrdý hit, který se dal považovat i za vražení na hrazení, pokračuje se ale bez přerušení.
32:21'
U Baranova skončil celkem nadějný kontr Slovanu, u levého mantinelu nedokázal vystřelit, ani přihrát.
31:38'
Nahozený puk Jakub Štěpánek raději skryl ve své lapačce, nechtěl riskovat případné potíže s dotírajícími protivníky.
30:14'
Od modré čáry pálil Ališauskas, jeho dělovka se zastavila o jednoho z bránících hráčů před Štěpánkem.
29:33'
Nepřesná rozehra Rigy, hosté ale museli pospíchat za pukem, rozhodčí ukazovali, že zakázané uvolnění pískat rozhodně nebudou.
28:48'
Slovan se teď marně snaží probít do útočného pásma, Biljalov má odpočinkovou část.
27:58'
Opět trochu hlušší pasáž bez střeleckého vyjádření na jedné, či druhé straně. Hra ale rychle utíká, moc se nepřerušuje.
26:48'
Zblokovaná střela přes obránce doklouzala k Biljalovovi, ten jen položil lapačku na led a puk skryl.
25:42'
Chybná rozehrávka Slovanu, puk doputoval na zakázané uvolnění a po krátké pauzičce se bude pokračovat u Štěpánka.
24:55'
Redlihs bleskově vjel do útočného pásma a po uvolnění se vyslal střelu po ledě. Štěpánek byl pozorný, zasáhl a přerušil hru.
23:38'
Slovan je v úvodu druhé části hry velmi nápaditý, co se hry směrem dopředu týká, Biljalov zažívá trochu krušné chvilky.
22:42'
Riga se ubránila, hraje zase v pěti lidech.
22:01'
Grmanova střela nadělala brankáři trochu problémů, střela ale nakonec šla nad jeho břevno.
21:19'
Ališauskas tvrdě odstavil soupeře od puku, z pásma jej ale nedostal. Slovan tak i nadále úřaduje před Biljalovem.
20:42'
Je tu první přesilovka, zahrají si ji hosté. Dvě minuty za hákování na Jánošíka dostal Sergej Gimajev.

Trestné minuty: 0:0
Je za námi první třetina, která přinesla převahu domácích hokejistů, jenže ti naráželi na připraveného Štěpánka, nebo velké množství šancí skončilo zblokovanou střelou. A tak vůbec největší šance přišla v úplném závěru a na opačné straně. Po kombinaci zakončoval Taffe a Muljalov měl na čáře co dělat, aby nepustil puk za svá záda. Do kabin se odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:15'
Nakonec byli nejblíže gólu hosté. Po bleskové kombinaci zakončoval zblízka Taffe, jenže Biljalov na brankovišti předvedl zákrok jako od Haška a skryl puk v lapačce.
18:36'
Souboj o puk za brankou Dinama skončil jasně pro domácí, ti se bez větších problémů dostali do protiakce.
17:44'
Sotnieks u mantinelu dobře podržel puk a počkal na své spoluhráče. Po jeho následné přihrávce ale vše skončilo nepřesnou rozehrávkou Pavlovse.
16:41'
Na druhé straně si vybojoval puk Jeglič a po kličkované předvedl i prudký bekhend. Mířil však nad Biljalovovu branku.
16:23'
Zprava přilétla na Štěpánka nepříjemná střela, ten ji srazil holí do prostoru.
15:40'
Hra se nám teď trochu uklidnila, ani jeden z týmů se nikam nežene.
14:10'
Po hodně dlouhé době se ke slovu dostali i hosté, po zisku puku si do pásma najížděl Sukeľ, jeho následné nahození k brankovišti ale zůstalo bez odezvy.
13:41'
Slovan pouze vyhodil přes všechny čáry, je z toho zakázané uvolnění.
13:32'
Aktivní Maione vyslal už několikátou střelu, zatím mu však není přáno. I tento pokus byl zblokován.
12:21'
Přihrávka rukou v podání hostů, opět se tak vhazuje u Štěpánka.
11:52'
Od modré spíše jen nahodil domácí Gimajev, ale i tak z toho bylo alespoň nějaké ohrožení Štěpánkovy branky. Každopádně se vhazuje po jeho pravici.
10:36'
Pavlovs vybojoval v rohu puk, okamžitě se snažil rozehrát, finální fáze útoků Rigy však zatím trochu pokulhává.
09:45'
Přes obránce pálil McMillan a Štěpánek musel jeho střelu krotit na dva pokusy. Tím druhým poté přerušil hru.
08:39'
Skoro to vypadá, že Riga hraje přesilovku, ale i v pěti proti pěti je převaha domácích v útočném pásmu obrovská.
07:32'
Maionemu se při pokusu o střelu svezl puk po holi, výsledkem bylo, že se Slovan osvobodil.
07:29'
Švihem to zkoušel Zile, do cesty se mu ale postavil jeden z obránců a bylo po docela dobré šanci.
06:18'
Sražený pokus i na druhé straně, Biljalov se sice na ránu chystal, zasahovat však nemusel. Puk skončil vysoko nad jeho brankou.
05:09'
Džerinš a Lipsbergs otravovali Štěpánka, ten musel na brankovišti předvádět opravdu mrštné pohyby.
04:52'
Další rána, nyní od Maioneho. Jeho pokus byl sražen a skončil mimo ledovou plochu.
03:28'
Rázem tu ale byl náznak kontru Slovanu, Sukeľ však na pravém křídle postrádal větší rychlost a ještě před zakončením byl dostižen.
02:50'
Už od úvodu se hraje svižný hokej, zejména Dinamo začalo Štěpánka ostřelovat ze všech pozic.
01:59'
Riga se ale bleskově vrátila do útoku a Štěpánek úspěšně čelil střele z mezikruží.
01:35'
Už se zase hrálo u Štěpánka, Bailey musel v rohu vydolovat puk, aby se pak hosté mohli osvobodit.
00:34'
Liška nahazoval z rohu bekhendem před branku, tam ale nestál žádný z jeho spoluhráčů.
00:01'

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Zile, Ališauskas, Gimajev, Sotnieks, Zanetti, Šulenin, Maione – M. Redlihs, Videll, Darzinš – Gillies, McMillan, Marenis – Gegeris, Batna, Meija – Lipsbergs, Džerinš, Pavlovs – Berzinš.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Vojvoda) – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Boldižár, Švarný – Jeglič, Sukel', Liška – C. Bailey, Taffe, Chipchura – Baranov, Buc, M. Sloboda – Rau.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Sergejev – Goljak, Černyšov.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, na řadě jsou hymny a hned poté začne samotný zápas.
Utkání v Areně Riga začne v 18:30, nic si tedy na tuto dobu neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
HC Slovan Bratislava

Hosté na posledním místě Západní konference nasbírali pouze 33 bodů a už nějakou dobu pouze dohrávají sezónu. Slovan odehrál zatím poslední zápas na ledě CSKA Moskva a stejně jako několik dnů předtím prohrál s tímto celkem 1:4. Jedinou branku bratislavských dal v 55. minutě Grman, pouze ale uzavíral skóre zápasu a zrušil brankáři CSKA čisté konto.

Dinamo Riga

Domácí jsou v tuto chvíli na devátém místě Západní konference a stále tak bojují o účast v play off. Na osmý Viťaz ztrácí tři body a každý bod tak má obrovskou hodnotu. Naposledy se Dinamo představilo doma proti Minsku a tento duel skončil úspěchem právě domácího Dinama. Po gólechMeiji, Bantji a Dženinše vyhrála Riga 3:1 a může tak i nadále pomýšlet na prodloužení sezóny.

Riga – Spartak Moskva 2:1pp
Minsk – Riga 3:1
Riga – Jokerit Helsinki 3:1
Riga – Minsk 3:1
Dobrý podvečer u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Dinamo Riga a HC Slovan Bratislava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.