KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Nižněkamsk - 23. ledna 2019   17:30

Soči
Kočetkov (Barulin) – J. Alexandrov, Jokipakka, Budkin, K. Vorobjov, D. Alexandrov, Rykov – Bočarov, R. Rosén, O'Dell (C) – Mosaljov (A), Collins (A), Bakoš – Šmeljov, Kaletnik, Archipov – Akmaldinov, Tomilin, Altybarmakjan – Rachimullin, Žilin.
Gamalej, Kulakov – Zacharenkov, Sivov
Ledový palác Bolšoj
Nižněkamsk

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Československá stopa v utkání

HK Soči
Martin Bakoš (bez bodu, čas na ledě – 17:59)

Neftěchimik Nižněkamsk
Adam Polášek (bez bodu, čas na ledě – 20:42)
Andrej Nestrašil (bez bodu, čas na ledě – 12:42)
Je dobojováno! Utkání nám příliš hokejové krásy nenabídlo, o vítězi rozhodla jediná branka, tu ve třetí části vstřelil Fin Ruohomaa. Největší příležitost domácích hokejistů měl ve druhé třetině Rachimullin, ten ale nedokázal trefit odkrytou branku. I třetí vzájemný zápas těchto dvou týmů tak končí vítězstvím toho hostujícího!
59:40'
Čárový rozhodčí signalizuje postavení mino hru, domácí hráči tak musí vyklidit útočnou třetinu, tohle už pro hosty vypadá dobře.
59:01'
Až nyní dostal Kočetkov pokyn, aby zamířil na střídačku, celek ze Soči nemá na co čekat, nyní to zkouší v šesti!
58:40'
Domácí hokejisté to budou mít hodně těžké, kotouč je totiž v jejich obranném pásmu, Kočetkov tak stále zůstává v brance.
58:02'
Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí třetiny, Nižněkamsk teď znovu pouze nahazuje do střední pásma a střídá.
57:27'
Český útočník Nestrašil se s pukem dostal do útočné třetiny, následně nasbíral cenné vteřinky pro hostující celek.
56:48'
Brankář Ježov držel kotouč pod lapačkou, následně přišlo zbytečné dohrání, což se pochopitelně nelíbilo hostujícím hráčům.
56:39'
55:22'
Do obrovské šance se dostali hosté, konkrétně Chajrullin, který z pravé strany ujížděl sám na Kočetkova. Domácí gólman ještě drží naděje celku ze Soči!
55:00'
Krátká dvojnásobná přesilovka domácích je u konce, Avcin se vrátil na led a pomáhá svým spoluhráčům v obranné třetině.
54:39'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexej Volgin – 2 min., sekání).
54:18'
Tvrdá rána Jokipakky od modré čáry. Poté přišel faul, domácí dostali výhodu, hrají v šesti hráčích proti čtyřem soupeřům!
53:40'
Téměř minutu teď domácím hokejistům trvalo, než se dokázali usadit v útočném pásmu soupeře, zatím pouze kombinují.
52:49'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Avcin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
52:01'
Domácí brankář Kočetkov se nyní musel vydat za vlastní branku, aby rozehrál svým spoluhráčům. To se mu nakonec podařilo.
51:07'
Dva zákroky domácího brankáře během krátké chvíle! Unavený Nestrašil zamířil na střídačku, vhazovat se bude v obranném pásmu Soči.
50:28'
Puk si převzal Kaletnik, kterému poměrně dost dlouho trvalo, než si to nachystal na střelu. Domácí hokejista o kotouč přišel.
49:50'
Od modré čáry nahazoval Alexandrov. Hostující brankář Ježov měl odkrytý výhled, připsal si poměrně snadný zákrok a přerušil hru.
49:23'
Už se zase hraje, vypadá to, že Porjadin nakonec bude v pořádku. Momentálně sledujeme boj o kotouč u mantinelu.
49:01'
Hra je přerušena! Od modré čáry pálil Vorobjov, kotouč do tváře zasáhl Porjadina, který padl na led a nevypadá to s ním úplně nejlépe.
48:29'
V tuto chvíli je hra přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu Nižněkamsku. To všechno ale až po reklamní pauze.
48:03'
Tři a půl minuty se hraje bez přerušení. Avcin nyní zavezl puk do útočného pásma, kde sbíral cenné vteřinky pro svůj celek.
47:20'
Celek ze Soči je nyní jasně lepším týmem a hraje se prakticky jen před Ježovem. Ten nyní musel hasit závar před vlastní brankou!
46:42'
46:19'
Hostující hokejisté se až v tuto chvíli osvobodili! Vystřídat stihli všichni čtyři hráči Nižněkamsku, domácí už zase kombinují.
45:31'
Na pravé straně zůstal Bakoš, který ještě nahazoval před branku. Od jednoho z hostujících hráčů se kotouč málem odrazil do sítě!
44:42'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Damir Šaripzjanov – 2 min., podrážení).
43:48'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Výbornou práci předvedl Nättinen. Ten zavezl kotouč do útočného pásma, následně ho přihrál pod sebe. MIKAEL RUOHOMAA pálil z první, díky střele do růžku otevřel skóre! Asistence: Joonas Nättinen.
43:09'
Celek ze Soči nyní chyboval v rozehrávce! Porjadin posunul na Galimova, s jehož následnou střelou si dokázal poradit Kočetkov!
42:37'
Hosté se nedokázali osvobodit, Šiksatdarov našel pouze domácího obránce na modré čáře, který však místo střely ještě přihrával.
41:54'
Nejaktivnějším hráčem Nižněkamsku je dnes bezesporu Bikmullin. Ten pálil z otočky, jeho pokus ale o kousek minul tyčku!
41:03'
Polášek nyní ze středního pásma vyzkoušel pozornost brankáře Kočetkova, který pro jistotu přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
40:18'
Závar před Ježovem, Mosaljov se k zakončení nakonec nedostal. Domácí hokejisté však i nadále drží kotouč v útočném pásmu.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:10.
Střely na branku ve druhé třetině: 10-14
Druhá dvacetiminutovka hry je za námi. Do stoprocentní příležitosti se v ní dostal Rachimullin, ovšem ten nedokázal trefit odkrytou branku. To znamená jediné, na první přesný zásah tak stále čekáme. Uvidíme, zda se dočkáme v závěrečných dvaceti minutách.
40:00'
39:57'
Domácí se dostávali do zajímavého brejku, celou situaci však za brankou vyřešil Polášek, víc už se ve druhé části nestane.
39:01'
Ohlášena byla poslední minuta druhé třetiny. Domácí příznivci se nyní dožadovali odpískání faulu, hra ale pokračuje.
38:23'
Několik nepřesností na obou stranách. My i nadále čekáme na úvodní branku, nedočkali jsme se ani po střele Nättinena.
37:44'
Krátce po vhazování od modré čáry zakončoval Volgin. Kočetkov měl odkrytý výhled, připsal si poměrně snadný zákrok.
37:38'
Další zakázané uvolnění domácích hokejistů. Celek ze Soči nemůže střídat, čehož se hosté snaží využít rychlou rozehrávkou.
36:48'
Gólman Ježov se chystal rozehrát, ovšem na poslední chvíli si všiml Mosaljova a pro jistotu přerušil hru, oba celky střídají.
35:59'
Hostující obránce Volgin se ke kotouči dostal první, hra se tak stěhuje před Kočetkova, čárový totiž pískal zakázané uvolnění.
35:04'
Z pravé strany se před Kočetkova natlačil Bočarov. Hostující gólman si ale s jeho následnou střelou dokázal poradit!
34:17'
Před Kočetkovem se ocitli hned dva hostující hokejisté. Domácí gólman tak přerušil hru, následovat bude reklamní přestávka.
33:42'
Brankář Kočetkov si připsal snadný zákrok, kotouč vyrazil do rohu kluziště. Další domácí akce tak začíná z vlastního pásma.
33:02'
Hra se přesouvá z jednoho rohu do druhého, k vidění bylo několik soubojů u mantinelu, oba celky před malou chvílí střídaly.
32:18'
Šiksatdarov nahodil před Kočetkova, který betonem vyrazil před sebe. Bikmullin se přes veškerou snahu k dorážce nedostal!
31:49'
Po přihrávce zpoza branky se do slušné příležitosti dostal Rachimullin! S pokusem domácího útočníka si ale poradil Ježov!
30:35'
I nadále se hraje především ve středním pásmu, je evidentní, že nikdo nechce svou chybou pustit soupeře do šance.
29:59'
Polovina základní hrací doby je za námi, my stále čekáme na úvodní branku. Kotouč teď znovu skončil na střídačce.
29:21'
Šiksatdarov puk zavezl z branku, následně přihrával před ní. Bikmullin ale nedokázal kotouč dotlačit za záda Kočetkova!
28:43'
Ke kotouči se Šiksatdarov dostal pozdě, hra se stěhuje před Ježova, rozhodčí totiž pískal zakázané uvolnění Nižněkamsku.
27:58'
O'Dell si poslal kotouč po mantinelu, vzápětí se za ním vydal. Proti přesile hráčů soupeře ale neměl nárok na úspěch.
27:11'
Puk končí na střídačce Nižněkamsku, ze které nyní do hry naskočil Nättinen. Ten se bude vracet, je tady reklamní přestávka.
26:20'
Několik nepřesností na obou stranách, Polášek pouze rozehrál svým spoluhráčům, vzápětí se vydal na střídačku.
25:29'
Domácí příznivci se nyní marně dožadovali odpískání faulu. Hlavní rozhodčí měli jiný názor, hra pokračuje, u puku hosté.
24:47'
Další přerušení hry, jako první se k puku dostali domácí zadáci, čárový rozhodčí tak píská zakázané uvolnění ze strany Nižněkamsku.
24:28'
Mezi kruhy zůstal úplně volný Kulikov. Ten převzal kotouč, následně mířil doprostřed branky, hra se teď hodně kouskuje.
23:39'
Obránce Alexandrov nyní vyzkoušel pozornost Ježova. Zblokovaná střela nakonec doskákala do brankoviště, kde kotouč pokryl brankář Nižněkamsku.
22:59'
Poprvé musel zasahovat Kočetkova. Snadná práce pro domácího gólmana, proti nahození Poláška měl totiž odkrytý výhled.
22:10'
To byla stoprocentní příležitost pro Soči! Na pravé straně se puk odrazil na hůl Šmeljova, na kterého zívala prázdná branka. Domácí útočník ale k překvapení všech trefil břevno!
21:33'
Úplně sám před hostující brankou se ocitl Tomilin, ovšem jeho zakončení mířilo pouze kousek nad horní tyčku hostující svatyně!
21:12'
Rosén puk zasáhl ze vzduchu, kotouč tam poskakoval před hostující brankou, Ježov poté znovu raději přerušil hru.
20:48'
Dobrou přihrávku na modrou čáru dostal Vorobjov, s jehož pokusem z první si poradil Ježov, který ukryl kotouč v lapačce!
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:18.
Střely na branku: 8-5
Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Sledujeme spíše boj ve středním pásmu, největší příležitost měl hostující Šiksatdarov, ten ale Kočetkova z bezprostřední blízkosti nepřekonal, skóre tak po první třetině zůstává bez branek!
20:00'
19:34'
Čtyři minuty se nepřerušovalo, zadáci Nižněkamsku drží puk na svých holích, víc už se nejspíše v první části nestane.
18:39'
Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná minutu první tteřiny, která nám zatím příliš hokejové krásy nenabídla, na ledě je čtvrtá útočná formace domácích.
18:04'
Soči už se zase usadilo v útočné třetině a kombinuje, přihrávka Jokipakky byla zblokovaná, finský bek i nadále zůstává u kotouče.
17:04'
Další snahu domácích hokejistů rozjel Mosaljov. Ten ale neměl podporu svých spoluhráčů, puk pouze nahodil do útočné třetiny.
16:28'
Domácí hokejisté ale výrazně přidali, v posledních minutách se hraje prakticky jen před Ježovem, který musí být na pozoru.
15:31'
Obrovské problémy teď hostující obraně nadělal Kaletnik. Ten se zajímavě probíjel obranou soupeře, do zakončení se nakonec nedostal.
15:00'
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho. Porjadin přihrával na pravou stranu, jeho pasu ale scházela přesnost, dopředu už spěchá zas Soči.
14:22'
Puk skončil na střídačce Nižněkamsku a vhazovalo se před Ježovem. Na buly byli úspěšnější domácí, kteří už zase kombinují v útočné třetině.
13:48'
Dobré střídání první pětky domácího týmu. Obrana Nižněkamsku nestíhá, nebezpečně zakončoval Rosén, ten nemířil mezi tři tyče!
13:19'
Závar před Ježovem! Nikdo dlouho nevěděl, kde je kotouč, domácí obrana to nakonec zvládla bez problémů a osvobodila se.
12:38'
Po téměř pěti minutách hry se přerušuje. Hokejisté dostanou dost času na odpočinek, je tady totiž další reklamní přestávka.
11:43'
Už čtyři minuty se hraje bez přerušení, hra se nyní přelévá ze strany na stranu, mírně aktivnější jsou hráči Nižněkamsku.
10:56'
To bylo obrovská šance pro hosty! Padakin za brankou získal kotouč, následně ke skórování vybídl Šiksatdarova. Ten ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal Kočetkova!
10:21'
Za branku musel Kočetkov, proti kterému se vydali hned dva hokejisté soupeře. Domácí gólman celou situaci zvládl na jedničku.
10:00'
09:18'
Až teď se Nižněkamsk usadil v útočném pásmu. Z levé strany zakončoval Galimov, jeho rána však neměla potřebné parametry!
08:42'
Přesilovka hostujících hokejistů nezačala vůbec dobře, domácí se v tuto chvíli už podruhé osvobodili za cenu dlouhého výhozu.
08:00'
Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Archipov – 2 min., podrážení).
07:52'
Od modré čáry nahazoval Jokipakka, před Ježovem však nikdo neclonil. Hra se rychle přesunula na druhou stranu, puk drží Kočetkov.
07:03'
Nyní se srazili dva domácí hokejisté ve vlastním pásmu. Ke kotouči se dostal Nižněkamsk, Kočetkov poté znovu přerušil hru.
06:40'
Situace dva na dva. Výborný obranný zákrok ale předvedl Bryncev, který rychlou přihrávkou našel Galimova. S jeho ranou si poradil Kočetkov!
05:58'
Bočarov našel puk pod Padakinem, následně zakončoval z levé strany. Ježov byl pozorný, následovat bude reklamní pauza.
05:04'
Úvodní pětiminutovka hry je za námi, na první vážnější příležitost čekáme. Zatím sledujeme spíše boj ve středním pásmu!
04:35'
Po delší době je hra přerušena. Domácí gólman Kočetkov nyní zvedl ruku, jeho branka totiž nebyla ve správném postavení.
04:18'
Hodně riskantní rozehrávka Poláška. Český bek se nyní dostal do obležení dvou protihráčů, celou situaci ale zvládl.
03:29'
Domácí obránce Budkin šel do souboje hodně tvrdě. Může být rád, že se celá situace obešla bez vyloučení, hra pokračuje.
02:54'
Hosté nyní svého soupeře zamkli v jeho obranném pásmu, ovšem chybělo tomu zakončení, domácí se nakonec osvobodili.
02:10'
Tomilin byl u kotouče pozdě. Čárový rozhodčí signalizoval zakázané uvolnění, hra se stěhuje před brankáře Kočetkova.
01:29'
Boj o kotouč u mantinelu, hlavní rozhodčí však stále vidí puk a hru nepřerušuje. Snad třicet vteřin se nyní nehraje!
00:32'
Po chybě hostující obrany se k puku dostal Rosén, který přihrál mezi kruhy. Následná rána skončila ve výstroji brankáře Ježova!
00:01'

HK Soči: Barulin (Kočetkov) – J. Alexandrov, Jokipakka, Budkin, K. Vorobjov, D. Alexandrov, Rykov – Bočarov, R. Rosén, O'Dell (C) – Mosaljov (A), Collins (A), Bakoš – Šmeljov, Kaletnik, Archipov – Akmaldinov, Tomilin, Altybarmakjan – Rachimullin, Žilin.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – Volgin, D. Musin, Bryncev, Polášek, Timašov, Šaripzjanov (A), Semjonov – E. Galimov, Nestrašil (C), Porjadin – Avcin, Ruohomaa, Jo. Nättinen – Chajrullin, P. Kulikov, Podšendjalov – Šiksatdarov, Šarifjanov, Padakin – Bikmullin.

Rozhodčí: Gamalej, Kulakov – Zacharenkov, Sivov.

HK Soči
Martin Bakoš

Adam Polášek, Andrej Nestrašil
Vzájemná utkání

Oba celky na sebe letos narazily dvakrát, jednou se hrálo na ledě Soči, podruhé v Nižněkamsku. Z vítězství se v obou případech radoval hostující tým. Kdo zvítězí nyní? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!

Hosté mají 42 bodů, v tabulce Východní konference jsou na jedenáctém místě, na play-off však v tuto chvíli ztrácí devět bodů. Nižněkamsk se radoval ze dvou z posledních tří duelů, překvapivě zvítězil jak na ledě Petrohradu, tak na půdě Jokeritu. Z 27 venkovních utkání nasbíral 25 bodů.

Nejproduktivnější hráči:
Juuso Puustinen – 36 bodů (20+16)
Mikael Ruohomaa – 29 bodů (6+23)
HK Soči

Domácí hokejisté mají 53 bodů, v tabulce Západní konference jim patří osmá příčka. Jejich forma není úplně nejlepší, vždyť z posledních osmi duelů zvítězili pouze ve dvou případech! Soči letos odehrálo před vlastními diváky 26 duelů, ze kterých nasbíralo 29 bodů.

Robert Rosén – 38 bodů (12+26)
Eric O'Dell – 35 bodů (19+16)
Pěkné odpoledne přeji všem hokejovým fanouškům. Kontinentální hokejová liga má ve středu na programu čtyři zápasy. HK Soči v jednom z nich narazí na Neftěchimik Nižněkamsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.