KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Magnitogorsk - 16. listopadu 2018   17:30

Vitaz
Vitaz
35:20' M. Aaltonen (Jepišin, Katičev)
1:4
(0:0, 1:2, 0:2)
Magnitogorsk
22:33' Antipin  (Timkin) • 37:44' Rylov  (Rasmussen) • 45:19' Ellison  (Mozjakin) • 53:24' N. Kuljomin  (Antipin, Rasmussen)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 22:38 (9:15, 6:13, 7:10)
Zblokované střely – 13:7
Vyhraná vhazování – 23:30
Trestné minuty – 14:10
Hity – 21:11
Ve třetí třetině si hokejisté Magnitogorsku duel pohlídali a dvěma trefami navýšili skóre až na 4:1. Ve 46. minutě se prosadil důrazný Matt Ellison a v 54. tečoval v přesilovce Rasmussenovu střelu za Ortiova záda Nikolaj Kuljomin. Nutno dodat, že vítězství hostů je zasloužené, většinu zápasu byly lepším týmem a Viťaz hrozil jen z občasných kontrů.
59:15'
Hosté jsou v plném počtu.
58:49'
Hosté vyhodili.
58:23'
Rána Marka Hrivíka skončila na tyčce a od ní se puk odrazil do ochranné sítě. Košečkin měl teď i štěstí!
57:33'
Dobrý zákrok Košečkina, který lapačkou vyrazil střelu z mezikruží.
57:14'
Domácí přeci jen ještě dostali šanci závěr trochu zdramatizovat! Za podražení Sjomina je vyloučen Andrej Čibisov.
56:59'
Do konce třetí třetiny zbývají tři minuty a na nějaký obrat už to rozhodně nevypadá.
56:05'
Až teď. Na trestnou lavici míří hostující Matt Ellison za krosček a za stejný přestupek také domácí Igor Golovkov. Jednalo se o vzájemné pošťuchování této dvojice.
55:28'
Nervy teď trošku povolily brankáři Ortiovi, který rukama shodil na led Matta Ellisona. Vylučovat se nebude.
54:53'
Tenhle stav je asi zaslouženým vyústěním dění na ledě. Hráči Magnitky mají převahu většinu zápasu, aktivnější jsou i teď.
53:24'
Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovku po 16 sekundách a asi už rozhodují zápas! Nástřel Dennise Rasmussena tečoval NIKOLAJ KULJOMIN a možná i Matt Ellison a puk končí za zády Ortia. Branka je zatím připsána Kuljominovi. Asistence: Viktor Antipin a Dennis Rasmussen.
53:08'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., vysoká hůl).
52:58'
Domácí budou hrát v oslabení. Už dlouhé desítky sekund běží výhoda Metallurgu.
51:22'
Sergej Mozjakin objel hostující branku a hledal na zadní tyčce číhajícího Ellisona. Ten puk před odkrytou klecí nezasáhl!
51:08'
Jevgenij Birjukov to zkusil od modré čáry. Jeho projektil branku netrefil.
50:05'
Teď ale ujel hostující defenzivě Alexej Makejev. Košečkin však zakročil výborně a vyrazil zakončení útočníka Viťazu!
49:24'
Hosté kontrolují hru a v útoku jsou stále nebezpeční. Ortio se má co ohánět.
48:04'
Ortio přerušil hru po střele Ivana Vereščagina. Je tu reklamní přestávka.
47:21'
Ortio velmi dobře vyjel z branky proti hostujícímu útočníkovi Andrejovi Čibisovovi možná tak zabránil dalšímu gólu ve své síti!
46:20'
Hosté to mají dobře rozehrané. Viťaz už musí hru otevřít.
45:19'
Gól platí. Metallurg tedy vede už 3:1.
45:19'
Rozhodčí si ale ještě jedou zatelefonovat. Těžko říci, co vlastně řeší, puk byl totiž v brance jasně.
45:19'
Hosté odskakují na rozdíl dvou branek! Hráči Magnitogorsku vybojovali forčekinkem puk v rohu hřiště a Sergej Mozjakin následně uvolnil MATTA ELLISONA. Ten byl už sám před Ortiem a nakonec dotlačil puk za brankovou čáru – 1:3. Asistence: Sergej Mozjakin.
44:52'
Do zakončení se teď prodral Gennadij Stoljarov. Z ostrého úhlu ale Košečkina nepřekvapil.
44:09'
Třetí třetina zatím probíhá bez šancí. Týmy se střídají v pobytech v útočném pásmu, se střelbou ale šetří.
43:26'
Hosté se teď ale na delší dobu usazují v útočném pásmu, kde dobře kombinují.
42:01'
Vypadá to, že domácí budou chtít ke třetí třetině přistupovat aktivněji. Zatím drží častěji puk na holích.
41:12'
Denis Kokarev se snažil individuálně dostat až před Košečkina, ovšem to mu obrana Magnitogorsku nedovolila.
Hity – 13:9
Ve druhé třetině už góly padaly. Nejprve se prosadili hosté, když se ve 23. minutě trefil z dorážky Viktor Antipin. Hráči Metallurgu byli i nadále aktivnější, ovšem ve 36. minutě přišlo vyrovnání po parádní střele Mira Aaltonena. Svěřencům Josefa Jandače pak pomohla přesilovka, kterou v čase 37:44 využil střelou od modré čáry Jakov Rylov. Magnitogorsk tak půjde do třetí třetiny s vedením 2:1.
40:00'
39:58'
Domácí se místo zakončení zahnali do rohu kluziště a už asi nestihnou ohrozit Košečkina v hostující brance.
39:01'
Začala už poslední minuta druhé třetiny.
38:43'
Trest za držení dostává Archip Několenko. Přesilová hra pro Viťaz.
37:44'
Od modré čáry vypálil JAKOV RYLOV a puk skončil až za zády Ortia, který toho zřejmě moc neviděl. Domácí ještě u střídačky něco reklamovali, ale sudí se nejeli podívat ani na video a gól uznávají. Metallurg tak podruhé v zápase vede. Asistence: Dennis Rasmussen.
37:26'
Domácí se osvobodili a dokonce pošetřili čas za brankou soupeře.
36:49'
Běreglazovu ránu od modré vyrazil Ortio a obrana Viťazu pak dobře zareagovala, když zablokovala dorážející hráče.
36:13'
Za držení je vyloučen Michail Jepišin. Hosté si zahrají přesilovku.
35:20'
Viťaz právě vstřelil branku!
Domácí sice střílejí výrazně méně než soupeř, ale teď se jim podařilo vyrovnat! MIRO AALTONEN si najel z druhé vlny na přihrávku z rohu hřiště a krásnou střelu umístil do šibenice nad lapačku bezmocného Košečkina. Asistence: Michail Jepišin a Jevgenij Katičev.
33:46'
Z levé strany pálil na domácí branku Iiro Pakarinen. Jeho projektil skončil vedle bližší tyčky.
33:17'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
32:21'
Jevgenij Timkin se v útočném pásmu uvolnil na osu hřiště a vystřelil. Bránící hráč mu do střely sáhl hokejkou a srazil puk do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
30:51'
Švec-Rogovoj je poté, co byl sestřelen při blokování střely, v pořádku. Už je opět na ledě.
29:46'
Tvrdou střelu z pravé strany prověřil Košečkina Jevgenij Katičev. Hostující brankář přerušuje hru.
28:38'
Přesilovka hostí již skončila.
28:34'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Matt Ellison – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Igor Golovkov – 2 min., hrubost).
28:34'
Arťom Švec-Rogovoj byl bolestivě zasažen při blokování střely a odkulhal na střídačku. Rozhodčí navíc budou vylučovat za rozmíšku dvou hráčů před brankou Viťazu...
28:01'
Ortio zastavil střelu od modré čáry a jeho spoluhráči opět vyhazují.
27:22'
Domácím se podařilo vyhodit.
26:36'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikita Vyglazov – 2 min., podrážení).
26:06'
Ve druhé třetině vedou hosté na střely 2:6.
25:30'
Kontrovat se teď snažila první domácí formace. Na ohrožení Košečkinovy branky ale nakonec nedošlo.
23:57'
Hosté byli za svou aktivitu odměněni asi zaslouženě. Do útoku se tlačí i nadále.
22:33'
Jak se dávají góly, teď ukázal všem útočníkům na ledě hostující obránce VIKTOR ANTIPIN! Ten si sjel až do předbrankového prostoru, kam k němu Ortio vyrazil střelu Timkina a dorazil puk do odkryté klece. Asistence: Jevgenij Timkin.
21:59'
Hosté kontrovali akcí Běreglazova. Ten vystřelil z levého kruhu vedle a následně se vrhl za od mantinelu odraženým pukem. Ortio zareagoval dobře a dorážku obránce Metallurgu pokryl.
20:49'
Domácí se málem ujali vedení! Sjominovu nabídku před brankou šikovně tečoval Miro Aaltonen a Košečkin měl co dělat, aby puk zastavil před brankovou čarou!
Hity – 6:3
První třetina gól nepřinesla. Metallurg ji začal aktivně a jeho hráči vyslali na brankáře Ortia spoustu střel. To se ale obešlo bez gólového efektu a ve druhé polovině úvodní části několikrát zahrozili i domácí. Ve výsledku si možná hostující gólman Košečkin připsal i složitější zákroky než jeho kolega, byť jich má na kontě méně.
20:00'
19:40'
Hosté drží kotouč ve vlastním obranném pásmu. Vypadá to, že tak chtějí třetinu dohrát.
19:01'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:29'
Hosté mají na kontě hodně střel, ale většinou jde o pokusy, které Ortio vidí. Teď pálil do jeho postoje z levého kruhu Maxim Matuškin.
17:42'
16:50'
Hosté se zatím úspěšně brání. Dosud nepustili Viťaz do šance.
15:46'
Domácí jsou v plném počtu a mají k dispozici téměř kompletní přesilovku.
15:41'
Ortio teď skončil po závaru ve svém brankovišti na ledě a poté na něho ještě padl Michal Bulíř. Rozhodčí to posoudili jako nedovolený atak českého útočníka a Bulíř tak odchází na trestnou lavici.
15:07'
Hostující obraně ujel ve vlastním oslabení Alexej Makejev. Jeho střela skončila na vyrážečce dobře postaveného Vasilije Košečkina!
13:58'
Rozhodčí hostům odpískali postavení útočícího hráče v brankovišti a vykázali je do středního pásma.
13:45'
Alexandr Sjomin zastavil ujíždějícího hráče jen s pomocí hokejky. Rozhodčí to posoudili jako hru vysokou holí.
13:18'
Domácí se už osmělili. Začali aktivně forčekovat a obraz hry se tedy vyrovnal.
12:57'
Kličkami se snažil proti obraně soupeře prosadit Denis Kokarev. Zakončit mu zadáci Magnitky nedovolili.
11:20'
Domácí přidávají na aktivitě! Alexej Makejev dostal puk před Košečkina, zajel s ním za branku a poté hledal spoluhráče před odkrytou klecí soupeře, který však kotouč netrefil!
11:04'
Teď obrana Magnitogorsku zaspala a ohánět se musel Košečkin! Po souboji v rohu hřiště se dostal před brankou k puku Marek Hrivík. Slovenský útočník tam měl spoustu času, ale bekhendem puk za Košečkina nedostal. To následně nedokázali ani Miro Aaltonen a Alexandr Sjomin!
09:57'
Hosté se teď sami vyhodili z útočného pásma. Viťaz se jinak jen brání.
09:21'
Teď pokryl finský gólman Viťazu střelu Alexeje Běreglazova.
09:08'
Hosté střílejí z každé pozice. Ortio vyrazil do ochranné sítě ránu Nicka Shora.
08:59'
Joni Ortio působí jistým dojmem. Teď našel v lapačce střelu Rylova, který to zkoušel od modré čáry. Domácí brankář měl volný výhled.
08:18'
Hosté jsou aktivnějším týmem. Z první vypálil Andrej Čibisov, ovšem puk byl sražen do ochranné sítě za brankou Viťazu.
07:57'
Rozjetý Dennis Rasmussen to zkusil příklepem z levého kruhu. Ortio jeho pokus pokryl a tak následuje reklamní přestávka.
07:02'
Od modré čáry vypálil Jevgenij Birjukov. Jeho rána prosvištěla vedle branky domácích.
06:37'
Zakázané uvolnění hostů. Hra se stěhuje před Košečkina.
06:04'
Zahrozili také domácí. Z pravé strany vypálil Nikita Komarov a do akce musel Košečkin.
05:39'
Viťaz je už v plném počtu.
05:08'
Z levého kruhu střílel Nick Shore. Ortio pokryl jeho pokus i následnou dorážku dalšího hráče Magnitky.
04:12'
Pěkná hostující sehrávka, kterou ale nezakončil gólovou střelou na pravém kruhu stojící Sergej Mozjakin. Domácí opět vyhazují.
03:49'
Domácí na úvod oslabení vyhodili.
03:38'
Domácích bylo na ledě šest a Metallurg tak bude hrát přesilovku.
02:58'
To platí i nadále. Joni Ortio se musí mít na pozoru.
01:54'
Hosté začali zápas náporem. Zatím se hraje především v obranném pásmu Viťazu.
00:01'

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Saprykin) – Mozík, Katičev, Jevsejenkov, Stasenko, Golovkov, Jepišin, Šinkevič – A. Sjomin (A), Hrivík, M. Aaltonen (A) – A. Nikulin, Makejev, Potěchin – Kokarev (C), Švec-Rogovoj, Stoljarov – Mojsejev, N. Komarov, Vyglazov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Antipin, J. Birjukov (A), Rylov, Vereščagin (A), Běreglazov, Matuškin, Zajcev – N. Kuljomin, Ellison, Mozjakin (C) – Pakarinen, Rasmussen, Bulíř – Čibisov, N. Shore, Ljubimov – Timkin, Platonov, Platonov – Několenko.

Rozhodčí: Olenim, Rogačjov – Deďulja, Sivov.

HC Viťaz Moskevská oblast:
Hokejisté Viťazu se v Západní konferenci drží na hranici postupu do play-off. Z 28 utkání uhráli 24 bodů a v tabulce jim patří osmé místo. Celek z Podolsku čeká už šesté domácí utkání v řadě. Poslední dva duely této série hráči Viťazu prohráli. Nejprve podlehli 2:4 Jaroslavli a poté 3:4 po prodloužení Čeljabinsku.