KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Vitaz - 20. října 2019   13:00

Astana
Astana
04:28' Sagadejev (Makljukov, Dietz) • 34:53' Boyd (Michajlis, Knight) • 63:08' Boyd (R. Starčenko, Dietz)
3:2
(1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Vitaz
Vitaz
00:39' A. Sjomin  (V. Lajunen, Jevsejenkov) • 49:36' A. Sjomin  (Makejev)
Astana
Kulakov, Ščenjov – Střelcov, Lazarev
Barys Arena, Nur-Sultan
7 980 diváků
Vitaz

Skončilo nám utkání mezi Barysem a Viťazem, které zvládl lépe domácí tým. Prodloužil tak svou sérii sedmi zápasů, ve kterých si připsal minimláně bod. Hrdinou odpoledne se stal Dustin Boyd, jenž vsítil dva góly. Utkání to bylo vyrovnané, takže remíza po základní hrací doby odpovídá dění na ledě.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Československá stopa v utkání

Jakub Jeřábek (Viťaz) 0+0, čas na ledě: 25:34.

Barys právě vstřelil branku!
Barys rozhoduje tento zápas v početní výhodě při své přesilovce. DUSTIN BOYD vsítil druhou branku v utkání, když si na zadní tyči počkal na přesnou žabičku Starčenka. Domácí celek předvedl krásnou kombinaci s gólovou tečkou. 3:2 po prodloužení. Asistence: Roman Starčenko a Darren Dietz.
62:44'
Starčenko si najel mezi kruhy, odkud vyslal nepříjemnou střelu přímo do vyrážečky Ježova.
Domácí trenér si před přesilovkou, která může být rozhodující, vybral oddechový čas.
62:29'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Pavel Varfolomejev – 2 min., podrážení).
62:05'
Hosté dostali puk do středního pásma a mohli vystřídat. Útočné snažení Barysu vyšlo vniveč.
61:40'
Nättinen zamířil pouze do ramena domácího brankáře. Ten hru přerušil.
61:13'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexej Makejev – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jegor Petuchov – 2 min., vysoká hůl).
61:06'
Hned tři hráči zůstali před bránou Ježova, ovšem ruský brankář úspěšně zasáhl hned dvakrát.
60:33'
Prodloužení začali aktivněji domácí. Viťaz se však úvodnímu náporu ubránil.
60:01'
Skončila nám základní hrací doba. Po krátké pauze budeme svědky prodloužení. Uvidíme, který celek si dnes zapíše vítězství. Střely na bránu po 3. třetině: 27-18.
60:00'
59:33'
Jormakka pálil z pravého kruhu velmi nebezpečně. Pasquale v důležité chvíli svůj celek podržel.
59:15'
Začala probíhat poslední minuta základní hrací doby a hraje se ve středním pásmu.
58:25'
Hosté posouvají puk do pásma soupeře a jedou na střídačku. Už to vypadá, že soupeři si dnes rozdělí po bodu.
57:55'
57:43'
Lajunen pálil od modré čáry těsně vedle domácí svatyně.
57:06'
A opět se musí hostující celek vracet pro touš. Čas z přesilové hry pomalu ubíhá.
56:55'
Pasquale měl pokrytou přední tyč a dokázal se vytáhnout proti nebezpečné střele Nättinena.
56:16'
Přesilovka Viťazu nezačala ideálně. Domácí odpalují kotouč přes všechny čáry.
55:55'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Alichan Asetov – 2 min., podrážení).
55:12'
Pasquale poslal puk po mantinelu, ale hosté jeho rozehrávku zachytili. Nyní pobývají v útočéném pásmu právě oni.
54:00'
Pobídka domácích před brankoviště nebyla příliš nebezpečná. Hra už pokračuje a puk mají na holi hosté.
53:32'
Akolzin posunul puk před bránu, kde nestál žádný hokejista v modrém dresu.
53:20'
Po zákroku Pasqualeho zde máme poslední komerční přestávku v dnešním zápase.
52:59'
Hosté nyní pouze odpalují puky za bránu Barysu. Zdá se, že větší touhu po rozhodnutí v základní hrací době mají domácí.
52:29'
Pasquale zastavil za svou bránou kotouč a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
51:56'
Střela z otočky byla pro Ježova pořádně nebezpečná. Brankář hostů proti pokusu Asetova nechal vyniknout svou lapačku.
51:44'
Viťaz odpaluje puk na icing. Po krátké době se bude vhazovat u brány hostů.
51:06'
Domácí pouze nahodili puk za červenou čarou a jeli střídat. Moskevští se po vstřeleném gólu ocitli pod mírným tlakem soupeře.
50:42'
Ježov zastavil střelu domácích na své hrudi.
50:18'
Barys nechce nechat skóre jen tak, a proto už útočí na polovině hostů.
49:36'
Viťaz právě vstřelil branku!
Moskevská oblast vyrovnánvá skóre zásluhou druhé branky ALEXANDRA SJOMINA v tomto zápase. Útočník hostů si vybruslil z rohu kluziště až mezi kruhy, odkud vyslal zápěstím parádní střelu přímo k pravé tyči. 2:2. Asistence: Alexej Makejev.
49:22'
Hosté už drží puk za bránou Barysu a snaží se cokoliv vymyslet.
49:08'
Paňukov byl zezadu natlačen na bránu a zřejmě si přivodil nějaké zranění. Hrací plochu opouští za doprovu klubových lékařů.
48:46'
Jeřábek si našel puk těsně nad kruhem a zápěstím vypálil pouze do vyrážečky domácího gólmana.
48:15'
Jeřábek přesnou přihrávkou oslovil útočníka, který ovšem stál za modrou čárou, a proto byl odpískán ofsajd.
47:40'
Ježov měl na brankovišti plné ruce práce. I v pádu dokázal zamezit nebezpečí.
47:12'
Jormakka neměl podporu spoluhráčů, a tak za modrou čárou pouze odevzdal kotouč do moci domácích hráčů.
46:35'
Už je po delší prodlevě znovu pokračuje ve hře. Hosté se ihned vydali do útočného pásma.
46:15'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikolaj Stasenko – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
46:08'
Domácí zachytili nahození a vybojovali puk na své hole. Viťaz mezitím střídá.
45:38'
Grebenščikov mohl zaútočit a společně se svým spoluhráčem jet do přečíslení, jenže kotouč mu ve finální fázi sklouzl z čepele.
45:05'
Blacker stojí za svou bránou a hledá ideální varianty k rozehrávce.
44:28'
Až nyní se hosté po delší době dostali před bránu, ovšem přízemní střela nebyla úspěšná.
43:49'
O kotouč se bojuje v obranném pásmu Viťazu.
43:03'
Ševčenko si obhodil dva protihráče a rychlým pokusem zápěstím opět protáhl Ježova. Hostující brankář je na začátku třetího dějství v permanenci.
42:39'
Hosté se provinili zakázaným uvolněním. Hra se znovu přesouvá před bránu, kterou střeží Ilja Ježov.
42:05'
Nápor týmu z Kazachstánu pokračuje. Další střela od modré čáry se ale mezi tři tyče nevešla.
41:43'
Další pokus vyslal Metalnikov. Obránce Barysu okamžitě napálil touš na bránu, kde stál připravený Ježov.
41:20'
Domácí si vytvořili optický tlak. Hosté se dosud jen brání.
41:03'
Valk si zpracoval puk na levém kruhu a rychlou střelou zápěstím zkusil štěstí. Ježov byl připraven a ránu lapil.
40:35'
Třetí perioda začala opatrně z obou stran. Barys drží puk a rozhodně nikam nespěchá.
40:01'
Skončila nám druhá třetina. Barys ji vyhrál poměrem 1:0 a celkově po čtyřiceti minutách vede 2:1. Jedinou branku v této periodě vsítil Dustin Boyd. Utkání je to vyrovnané a ve druhé třetině si troufám říct, že byl hostující tým o chlup lepší. Po vstřeleném gólu se však nabudil i Barys. Střely na bránu po 2. třetině: 18-9.
40:00'
39:42'
Třetina už nám pomalu končí a puk je za bránou Viťazu. Hosté mají poslední možnost na nějakou akci.
39:20'
Hosté už kombinují v útočném pásmu.
38:36'
Domácí dokázali po mantinelu vyhodit puk, a ten si za obranou dokázal najít rychlý Boyd. Byl však už ve velkém úhlu, a proto kotouč za záda Ježova nedotlačil.
38:27'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Pavel Akolzin – 2 min., podrážení).
38:07'
Pokus Voronkova od modré čáry byl přizvednut do ochranné sítě. Vhazování před Pasqualem se zopakuje.
37:02'
Vhazování před bránou Viťazu vyhrál domácí Barys. Střelecký pokus ale nevyprodukoval.
36:42'
Hra se otočila na druhou stranu a útočí zase hosté.
35:53'
Petuchov se obtočil okolo brány, ale kotouč za záda hostujícího gólmana nedotlačil.
34:53'
Přesto dokázali domácí z tohoto střídání vytěžit maximum. DUSTIN BOYD zůstal nehlídán na levém kruhu a dokázal si dojít pro odražený puk z hole Michajlise. Poté nekompromisně posadil puk do šibenice a mohl se jet radovat. 2:1. Asistence: Nikita Michajlis a Corban Knight.
34:42'
Také domácí nyní byli nebezpeční. Ježov ale zasahovat nemusel.
33:49'
Blacker vypálil nad bránu. Následně se hra přerušila a máme zde komerční pauzu.
33:06'
Jeřábkova přihrávka bekhendem zpoza brány byla zastavena domácími hráči. Viťaz také po přesilové hře zůstává zaparkován v pásmu Barysu.
33:01'
32:30'
Závar na brankovišti domácích byl zažehnán. Pasquale si o deset sekund později připsal důležitý zákrok lapačkou.
32:13'
Jevsejenkov přihrál mizerně přímo na hůl soupeře, ale ten vystřelit nedokázal. Přesto domácí pošetřili několik cenných vteřin.
31:10'
Buly vyhráli domácí a obloučkem poslali touš až k Ježovovi.
31:01'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Arkadij Šesťakov – 2 min., držení).
30:42'
Hosté už zhruba minutu pobývají v útočném pásmu, ale prozatím nedokázali přesně vystřelit.
30:03'
Jakub Jeřábek se vydal na útočný výlet za bránu Barysu, ovšem přihrávku před bránu procedit nedokázal.
29:16'
Domácí poslali puk do pásma soupeře a jeli střídat.
28:50'
28:39'
Blackerovo nahození od modré čáry bylo sraženo do ochranné sítě. Přesilovka kazašského celku už je téměř pryč.
27:59'
Viťaz hraje i oslabení poměrně aktivně. Barys se nemůže dostat do souvislejšího tlaku.
27:29'
Kapitán Dietz zápěstím zamířil pouze do Ježovy vyrážečky.
27:09'
Viťaz ihned dostal puk do pásma Barysu. Početní výhoda domácího mužstva tak nezačala ideálně.
26:50'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Sjomin – 2 min., podrážení).
26:49'
Makejev na útočné modré čáře zachytil nepřesnou přihrávku, ovšem jeho následná rána prudká nebyla.
26:24'
Únik dva na jednoho vyřešili hosté dobře, ale Mojsejev nedokázal ve finální fázi trefit bránu. Dostal puk na ránu z voleje a Pasquale už byl téměř překonán. Z druhé branky se Viťaz v tuto chvíli radovat nemohl.
25:46'
Obranný val ruského celku dokázal zastavit rodící se nebezpečí.
25:15'
Viťaz se rychle dostal do útočné třetiny, ale ke střele se nedostal. Obrana domácích se včas vrátila.
24:19'
Celkem komická situace byla k vidění v pásmu Barysu. Hostující Nättinen hrát nemohl, neboť byl v ofsajdu a kotouče se nechtěl dotknout ani domácí hráč. Zhruba tak 5 sekund oba hráči stáli u puku a dívali se na sebe.
23:50'
Makejev vyrazil směrem na bránu domácích a dostal se do samostnatného úniku. Byl však pískán ofsajd a jelikož hostující hráč zakončil, tak to od hráčů Barysu pořádně schytal.
23:40'
Kazašský celek nyní operuje v útočném pásmu.
23:13'
Rána Metalnikova od modré čáry se mezi tři tyče nevešla. Kotouč se po mantinelu sklouzl až do středního pásma.
22:51'
Petuchov nestačil dobruslit dlouhou přihrávku. Byl odpískán icing.
22:32'
Barysu se nepovedl přechod do útočného pásma. Touš je v moci hostů.
21:56'
Miro Aaltonen vybízel nezjištnou přihrávkou před brankovištěm najíždějícího Jormakku. Finská souhra ale gólem v síti Pasqualeho neskončila.
21:33'
21:06'
Až nyní se domácí osvobozují.
20:37'
Knightovi se vyhození nepovedlo. Viťaz setrvává v pásmu soupeře.
20:17'
Hosté se při přesilovce poměrně rychle dostali do pásma, ale Barys po pár sekundách získal kotouč. Vyhodil jej však na střídačku, a proto se bude vhazovat před bránou Nur-Sultanu.
20:01'
Skončila nám první perioda, ve které byl lepší domácí tým, ale stav je nerozhodný 1:1. Hned v úvodu skóroval brilantní střelou z nápřahu Alexandr Sjomin. Domácí ale poměrně rychle odpověděli a v páte minutě bylo vyrovnáno zásluhou Sagadejeva. Druhá polovina třetiny patřila Barysu, avšak Ježov zatím odolává a připsal si několik výtečných zákroků. Střely na bránu: 11-4.
20:00'
19:56'
Závěrečná střela od modré čáry mezi tři tyče nezacílila.
19:33'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Nikita Michajlis – 2 min., příliš mnoho hráčů).
19:15'
Barys se vydal do dalšího úniku dva na jednoho. Ježov zasahovat nemusel.
18:54'
Skákavá přihrávka, která mířila před bránu, nebyla zakončena.
18:06'
Akolzin předvedl nádhernou akci, kterou ovšem gólem neokořenil. Dokázal si povyjet přes celé pásmo do ideální pozice, ale kotouč pod horní tyč nedostal. Ježov předvedl dokonalý semafor.
17:13'
Hostům se dvakrát nevydařila rozehrávka. Přesto dostanou na své hokejky třetí možnost.
16:16'
Domácí se brání výhozem puku na icing. Moskevská oblast předvedla asi nejlepší střídání v této třetině.
15:33'
Sjomin šikovnou přihrávkou vybízel na brankovišti stojícího Byvalceva. Útočník Viťazu ale nedokázal hůl přesně nastavit.
15:03'
V těchto chvílích se hraje převážně ve středním pásmu.
14:12'
Domácí udělali chybu v rozehrávce, jenže hosté ji nedokázali potrestat. Třikrát si vyměnili puk, ale zakončení nepřišlo.
13:22'
Ježov zachytil střelu Makljukova. Za okamžik se bude vhazovat v útočném pásmu Nur-Sultanu.
13:03'
Moskevská oblast se zatím poměrně trápí s přechodem do útočné třetiny. Kromě gólu z hole Sjomina, toho hosté směrem dopředu příliš nevymysleli.
12:35'
Byvalcev schytal nepříjemnou ránu pukem přímo do obličeje. Zdá se však, že bude v pořádku pokračovat ve hře.
12:07'
Barys získal útočné pásmo a i nadále pokračuje ve své aktivní hře. Zatím by se dalo říct, že domácí jsou lepší.
11:48'
Jormakka sice dotíral na brankovišti, ale i přesto byl brankář Pasquale se svým zákrokem rychlejší.
11:33'
11:01'
Michajlis pálil z otočky na teč. Před bránou však nikdo jeho pobídku nezasáhl.
10:18'
Domácí dostali sami sebe nepřesnou střelou ven z pásma. Viťaz má dostatek času na vystřídání.
09:42'
Blacker se štěstím udržel puk v útočném pásmu a díky jeho práci se Barys udržel v tlaku.
09:33'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ivan Laričev – 2 min., podrážení).
08:46'
Michajlis si zpracoval přesnou přihrávku a zamířil na bránu. Pro svůj tým dokázal vybojovat útočnou třetinu.
07:52'
Domácí tým se řítil do přečíslení dva na jednoho, jenže Petuchov přihrávku na svého spoluhráče příliš nezvládl. Oslovil ho pasem na brusle, ale přesto došlo k zakončení, které Ježov pokryl.
07:20'
Po druhé brance je hra trochu opatrnější. Ani jeden tým se do vážnějších šancí nežene.
06:06'
Ježov si pokryl přední tyč a hned dvakrát po sobě dokázal zasáhnout.
05:48'
Barys se zmocnil puku ve vlastním pásmu a nyní se bude snažit něco vymyslet.
04:28'
Druhá branka v utkání je na světě. ANTON SAGADEJEV dostal v útočném pásmu až příliš mnoho prostoru. Na bránu Ježova vyslal razantní a zároveň přesný pokus, kterým vyrovnal gólový účet v tomto utkání. 1:1. Asistence: Alexej Makljukov a Darren Dietz.
03:52'
Aaltonen si udělal prostor na pravém kruhu, dlouho váhal se svou střelou a nakonec zamířil pár centimetrů vedle bližší tyče.
03:26'
Ofsajd zastavil postup hostujících hokejistů vpřed. Vhazovat se bude ve střední třetině.
02:47'
Ježov byl pozorný proti nahození od modré čáry v podání Blackera a levým betonem posunul touš do rohu kluziště.
02:18'
Domácí se snaží vydolovat puk zpoza brány. Zatím se ke střeleckému pokusu, který by ohrozil Ježova, nedostali.
01:45'
Viťaz má puk na hokejkách. Úvod utkání jej zastihl v rozhodně lepším rozpoložení.
00:39'
Viťaz jde hned v samotném úvodu do vedení. Domácí špatně střídali, a proto se na pravém křídle uvolnil zkušený ALEXANDR SJOMIN. Najel si blíže k bráně a dokonalou střelou z nápřahu poslal hosty do náskoku. 0:1. Asistence: Ville Lajunen a Alexandr Jevsejenkov.
00:15'
Knight protečoval puk do útočného pásma a rychle se za ním vydal.
00:01'
Nyní nám zní hymny Ruska a Kazachstánu. Začít by se mělo za pár chvil.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Dietz (C), Makljukov, Blacker, Metalnikov, Kleščenko, Šalapov, Samat Danijar – Michajlis, Knight, Boyd (A) – Valk, R. Starčenko (A), Ševčenko – Petuchov, Akolzin, Sagadejev – Paňukov, Šesťakov, Musorov – Asetov.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Kočetkov) – Jeřábek, Pylenkov, Jevsejenkov (A), V. Lajunen, Voronkov, Golovkov, Stasenko – Byvalcev, A. Sjomin (C), Makejev – Jormakka, Jo. Nättinen, M. Aaltonen (A) – Varfolomejev, Mons, P. Černov – Grebenščikov, Laričev, Mojsejev – Gončarov.

Rozhodčí: Kulakov, Ščenjov – Střelcov, Lazarev.
BARYS NUR-SULTAN

Kazašský tým je na čtvrté příčce Východní konference. V sedmnácti zápasech získal 24 bodů a lepší v tamní konferenci jsou už jen Kazaň, Omsk a Vladivostok. Barys bodoval v šesti duelech v řadě, nejprve přišly 4 výhry a poté dvě porážky v prodloužení. V minulém zápase Nur-Sultan podlehl Rize 3:4 po prodloužení. Nejproduktivnějším mužem na soupisce je Roman Starčenko s dvanácti body.
HC VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST

Hokejisté Viťazu figurují na druhé příčce Západní konference se ziskem 29 bodů po osmnácti zápasech. Momentálně jsou za CSKA Moskva druhým nejlepším celkem celé ligy a v dnešním střetnutí budou favoritem. Moskevská oblast měla snový vstup do soutěže, neboť vyhrála hned 11 ze svých úvodních dvanácti duelů. Poté přišlo 6 duelů, ve kterých se střídaly výhry a porážky. Naposledy tento celek zvítězil s Čeljabinskem v poměru 3:1. Nejproduktivnějšími hráči mužstva jsou Alexander Sjomin a Miro Aaltonen. Oba mají na svém kontě 13 bodů a v závěsu jim zdatně sekunduje český bek Jakub Jeřábek, jenž posbíral bodů 12.

Jakub Jeřábek (Viťaz) 15 zápasů, 4+8
Přeji vám příjemné nedělní odpoledne při sledování textového přenosu z utkání KHL mezi Barysem Nur-Sultan a HC Viťazem Moskveská oblast. Zápas začíná ve 13:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.