KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Soči - 12. ledna 2020   13:00

Soči
10:53' Točickij  (Rundblad, Šmeljov) • 45:55' Vyglazov  (J. Alexandrov) • ' Točickij
Čeljabinsk
Artur Kulev, Sergej Judakov Ilnur Galimov, Dmitrij Šišlo
Ledová aréna Traktor
Soči

S konstatováním, že HK Soči vyhrálo na ledě Čeljabinsku 3:2 na nájezdy a prodlužuje se tak dlouhá série mezi těmito týmy, kdy od roku 2016 vyhrávají hostující celky, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý.
Hity: 11-13.
Zápas, ve kterém domácí tým dvakrát vedl, nakonec dospěl až do samostatných nájezdů. V nich na své dvě branky ze základní části nenavázal Tomáš Hyka a jeho další tři spoluhráči se také netrefili. Naopak za hosty se prosadil ve třetí sérii Sergej Šmeljov a v páté sérii stvrdil výhru Nikita Točickij – 0:2 na nájezdy.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Soči.
Vítězství a bod navíc bere HK Soči, když domácí nebyli schopní dát v nájezdech ani jednu branku a naopak hosté se prosadili dvakrát. Rozhodující branku zapsal NIKITA TOČICKIJ, který procedil puk pod betony gólmana do sítě.
Nikita Točickij se trefil pod betony gólmana a je rozhodnuto – 0:2.
Andrew Calof neuspěl blafákem do bekhendu a tohle už je pro domácí hodně těžké – 0:1.
Andrej Altybarmakjan nedává branku a neuskakuje soupeři na rozdíl dvou branek – 0:1. Galimov byl pozorný.
Ani Vjačeslav Osnovin se neprosazuje – 0:1. Neúspěšný pokus o blafák.
Sergej Šmejlov míří přesně – 0:1. Navedl si gólmana na kličku a poslal puk k opačné tyči.
Christian Thomas se střelou do horní části branky neprosazuje – 0:0.
Vjačeslav Leščensko si vzal velký rozjezd, před nájezdem kroužil ze strany na stranu, ale neúspěšně – 0:0.
Avšak ani Tomáš Hyka nedokázal gólmana střelou na vyrážečku překonat – 0:0.
Dmitrij Lugin si bekhendovou střelou na Galimova nepřišel – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení nebyla k vidění žádná stoprocentní šance, proto se není čemu divit, že nyní na led paláce Traktoru přijíždí dvě rolby a budou upravovat hrací plochu před samostatnými nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:55'
Nick Bailen mohl v závěru prodloužení rozhodnout, ale jeho střelu z pravého kruhu, schovanou za obránce, dokázal Ilja Proskurjakov vyrazit.
64:25'
Tím spíše, že Mosaljov se neprosadil z dobré pozice mezi kruhy po přihrávce Sergeje Šmejlova.
64:00'
Z prodloužení už zbývá odehrát pouze minuta a zdá se tak, že zápas směřuje do samostatných nájezdů.
63:14'
Hosté nedokázali udržet puk v útočném pásmu, i když k tomu měli poměrně dost prostoru.
62:14'
Na druhé straně si nepřišel na Stanislava Galimova u pravé tyčky Pavel Makarenko, který už zkoušel blafáček. Nicméně zakončit dobře se mu nepodařilo.
61:39'
Michejev dostal před branku hezkou přihrávku od Zajceva, do které vložil hokejku, ovšem Proskurjakov byl opět bezchybný.
60:55'
Dva rychlé protiútoky. Nejprve nebezpečnější na straně hostí, který ale nezakončil Nikita Točickij, na druhé straně pak zřejmě Avcina uhlídali dva hráči v bílém.
60:26'
To se také stalo, ale Sedlákův pokus z levého kruhu má ruský gólman ve své moci.
60:10'
Domácí vyhráli buly a při hodně prostoru ve hře tři na tři budou moct zaútočit.
60:01'
Třetí třetina přinesla pouze jednu branku, když se ve 46. minutě trefil Nikita Vyglazov po dobré spolupráci s Jurijem Alexandrovem a využil tak přesilovku. Další branka již v dalších téměř patnácti minutách nepadla, proto se jde do prodloužení.
60:00'
59:41'
Domácí hráli vysokou holí a buly se stěhuje před jejich gólmana.
59:16'
Mohlo být rozhodnuto. Alexandr Avcin se výborně prosmýkl před Proskurjakova a další dva domácí hráči se snažili dorážet puk. Ale gólman Soči dokázal v krizovém momentu svůj tým podržet.
58:56'
Domácí tým se drží před brankou Stanislava Galimova.
58:24'
Přečíslení tři na dva opět zkazila hodně nepřesná přihrávka domácích.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:30'
Michajlev nebyl puštěn k puku, Robert Rosén mu už nastavoval zadní část těla na hit, tak se mu radši domácí forvard vyhnul.
56:44'
Arťom Borodkin sice zavezl puk do útočného pásma, ale tím celá akce po jeho nepřesné přihrávce skončila.
56:13'
Hned po buly střílel Avcin, ovšem Proskurjakov dobře zareagoval a puk dokázal vyrazit.
56:00'
Sedlák napadal soupeře v útočném pásmu, byl z toho hit a domácí nakonec po zakázaném uvolnění Soči budou vhazovat před Proskurjakovem.
55:47'
Oddechový čas následuje také na straně Soči.
55:16'
Žádný z týmů už hlavně nechce udělat chybu, která by jej stála cenný zisk bodů. Traktor i Soči totiž potřebují bodovat v boji o postup do play-off jako sůl.
54:05'
Alexej Petrov bezpečně sbírá puk za svojí brankou a nedovoluje případné žádné další nebezpečí.
52:01'
Ilja Proskurjakov si vybruslil hodně dopředu z branky, ale nakonec byl u puku výrazně dříve a ještě ho stačil dobře odehrát pryč před napadajícími hráči domácích.
51:32'
Je zde další útočná akce domácích, jenže Vjačeslav Osnovin nedokázal udržet puk na útočném pásmu.
51:02'
Domácí tým vyváží puk na druhou stranu, ale Soči si útok pohlídalo.
50:00'
Posledních deset minut mají oba dva týmy na to, aby rozhodly o svém vítězství v základní hrací době.
49:09'
Lukáš Sedlák inkasoval na útočné modré tvrdý hit od Alexeje Petrova, až mu málem helma z hlavy spadla.
48:02'
Soči je po vyrovnávacím gólu opět aktivnější, což se pro jeho hru dá říct prakticky od druhé třetiny.
45:55'
Soči právě vstřelilo branku!
NIKITA VYGLAZOV se po vyloučení zapisuje do statistik i vyrovnávacím gólem! Mezi kruhy mu přenechal puk Alexandrov, první jmenovaný neváhal, opřel se do puku a z první zaznamenal čistý průstřel. Asistence: Jurij Alexandrov.
44:29'
Točickij pálil od modré a teč zkoušel ještě Mosajlov. Puk se nakonec dostal až k Archipovovi, jehož výborně z pravé strany vychytal Stanislav Galimov.
43:34'
Domácí skutečně hráli v šesti a trest pro hráčskou lavici jede odsedět Gleb Zajcev.
43:34'
Další přerušení hry. Tentokrát z důvodu, že domácí komanda hrála v šesti hráčích, což samozřejmě není za normálních okolností povoleno.
43:17'
Simon Bertilsson to udělal velice dobře. Obkroužil branku a následně servíroval puk na spoluhráče mezi kruhy, jenže ti jen netrefili přesně. Domácí se nakonec osvobozují až zakázaným uvolněním.
42:17'
Při přechodu hostí do útočného pásma je pískán ofsajd.
42:00'
Hosté hrají v plném počtu.
41:31'
Přesilovky dnes skutečně ani jednomu týmu nejdou. Ani Čeljabinsk se nemůže dostat k žádné pořádné příležitosti.
40:24'
Po buly musí domácí začít od svojí klece.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 14:50.
Druhá třetina se stala kořistí domácího týmu, který byl ale po většinu z dvaceti minut horším celkem. Jenže Soči nedokázalo své šance využít a když mělo přesilovku, tak do úniku ujel Tomáš Hyka a zakončil ho parádní střelou, na kterou Proskurjakov nestihl reagovat – 2:1. V závěru třetiny se hodně přiostřilo a třetí část tak slibuje pořádnou zápletku.
40:00'
39:46'
Nikita Vyglazov jde po jasném faulu na Lukáše Sedláka na dvě minuty ven za faul kolenem.
39:40'
Nicméně Petrovovi nyní asi trošku "vyplo". Po jasném faulu na Lukáše Sedláka jel k českému forvardovi a doslova mu sedl na záda, načež se spoluhráči ihned jeli Seldáka zastat... Jak by řekl Tomáš Řepka – blikanec!
39:40'
A znovu se to strká, znovu se to pere. Třetí třetina by tak mohla být ještě pořádně vyhrocená a prim má v tomto Alex Petrov, který signalizuje, že hosté k faulům hodně přidávají.
39:39'
Hyka je ve formě! Další dobrý střelecký pokus, ovšem hattrick zatím není českému forvardovi dopřán.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:58'
Na pravý kruh dostal přihrávku Tomáš Hyka, jenž znovu zkusil střelecké štěstí, ale tentokrát trefil jen hruď Proskurjakova.
38:00'
Na obranné modré vytvořili hosté neprostupný val, který se až nyní podařilo hráčům v černém překonat.
37:41'
Hosté se ihned osvobozují odpálením puku pryč.
37:31'
Přesilová hra pro domácí, sudí už nyní neměl pochopení pro menší strkanice a dává Kirillu Vorobjovovi dvě minuty za hrubost.
36:35'
Domácí mezitím hrají v plném počtu, Sedlák už naskočil při průniku Kosova zpět z trestné lavice.
36:33'
Ellis a Leščenko udělali na modré chybu, když prvnímu jmenovanému při střele sjel puk z hole. To byla voda na mlýn pro domácí, kteří ujeli do přečíslení, ve kterém ukázal obrovsky rychlé nohy Jaroslav Kosov. Samostatný únik zkoušel zakončit mezi nohy Proskurjakova, ale tento recept na překonání brankáře nebyl úspěšný. Domácí útočník jen zlostně mrštil holí o mantinel.
35:58'
Ellise nyní na modré puk příliš neposlechl, ale přesto se hosté udrželi v útočném pásmu.
35:39'
Morgan Ellis si křikl o puk na modré čáře a opřel se do něj z první. Ale Galimov byl znovu pozorný.
35:20'
Tvrdá střela Lugina si nenašla cíl mezi tři tyče, byť byl kapitán Soči na výborné pozici mezi kruhy.
35:06'
Domácí se hned po buly osvobodili, ale nyní už krouží hosté před brankou Galimova.
34:34'
Lukáš Sedlák jde na dvě minuty ven za hákování.
34:24'
A už je tu menší šarvátka, ve které je i Lukáš Sedlák, Nick Bailen nebo Dmitrij Kalinin za domácí či Nikita Vyglazov a Jurij Alexnadrov za hosty. Uvidíme, zda se bude vylučovat. Vše vzniklo po tom, co byl odehrán puk hosty po signalizovaném vyloučení domácího hráče.
33:25'
Rychlý protiútok hostí, po kterém se ale rychle vrátil Ilja Karpuchin a výrazně pomohl svému brankáři u pravé tyčky.
33:12'
Za brankou Soči podstoupil tvrdý souboj Alexandr Avcin, který se navíc k puku nakonec ani nedostal.
32:56'
A na nápor Soči reagují i domácí, kteří si berou oddechový čas.
31:17'
Hra hostí určitě není tak špatná, nebýt jedné zbytečné chyby. Dalo by se říct, že Soči je ve druhé třetině i lepším týmem, jenže nevydařená přesilovka je stála vyrovnaný stav.
30:20'
Před komerční přestávkou bude mít trenér hostí svým svěřencům rozhodně co říct, zejména to, co si myslí o přesilové hře.
27:58'
Domácí hrají v plném počtu.
27:20'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Domácí celek jde opět do vedení a opět má gól na svědomí TOMÁŠ HYKA, který hraje fantastický zápas. Dostal dlouho přihrávku, udělal dva tři rychlé kroky a poté tvrdě vystřelil tak, že Proskurjakov ani nestihl zasáhnout. Jedná se o gól při vlastním oslabení a tuto přesilovku si hosté za rámeček určitě nedají.
27:07'
Ale Alexandrov dostal ještě jednu šanci. Hosté rychle zavezli puk do pásma, kde Mosajlovu střelu likviduje jistý Galimov.
26:31'
Hosté krouží v útočném pásmu a když už dostal Jurij Alexandrov puk výborně mezi kruhy a mohl tak vystřelit, trefil jen prvního hráče. Domácí se tak osvobozují.
25:58'
Možná celému proběhu utkání pomůže přesilová hra, protože Sergej Těreščenko dostává dvě minuty za zbytečné nedovolené bránění na pravém kruhu.
25:47'
Druhá třetina zatím příliš pohledného hokeje neukazuje, jako by se oba týmy bály udělat chybu.
24:13'
Domácí přišli po rozehrávce o puk, ale právě Ellis raději nyní počkal na uklidnění situace a zavezl puk za branku.
23:30'
Morgan Ellis zkoušel vystřelitl z pravé strany, ale jeho pokus byl zblokován a Galimov měl tak před sebou poměrně lehký zákrok.
22:00'
21:11'
A hosté se osvobozují, byť to Dmitrije Archipova stálo hodně námahy a jen velice těžce se zvedá z ledu. Vysloužil si potlesk publika, jelikož trefil z plné první střelu Kalinina od modré.
20:52'
Zámek se trošku stahuje, domácím ale chybí přesnější finální přihrávka.
20:27'
Borodnikovi nevyšla střela z levého kruhu z první, ale přesto Traktor zůstává u puku v útočném pásmu.
20:01'
První třetina přinesla dvě změny stavu. Nejprve se radovali domácí, když se po akci s Bailenem již v páté minutě trefil Tomáš Hyka. Jenže za šest minut bylo srovnáno, když Nikita Točickij sebral na útočné modré puk, udělal první tři rychlé kroky a prostřelil Galimova na vzdálenější tyčku – 1:1.
Další třetina začne přibližně v 13:55.
20:00'
20:00'
Nikita Vyglazov zahákoval soupeře a půjde si sednout za katr. A bude rád, když zkraje druhé třetiny vydrží na trestné lavici celé dvě minuty.
Ještě zde bude jeden signalizovaný trest a domácí začnou druhou třetinu přesilovou hrou.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:37'
Nyní se i hráči Soči na chvíli usadili v útočném pásmu, ale nakonec po střele Collinse se bude jen vhazovat před Galimovem.
17:42'
17:17'
Další útok Traktoru již tak nebezpečný nebyl.
16:26'
Obrovská šance domácích jít znovu do vedení. Nejsem si nyní jistý, kdo přesně zakončoval, jestli Hyka, Sedlák nebo Thomas. Puk skákal po brankové čáře a už se zdálo, že bude Proskurjakov překonán, nicméně nestalo se tak a hosté vyhazují puk pryč z pásma.
15:42'
Christian Thomas se krásně uvolnil přes dva hráče a dostal se až před Proskurjakova, kde byl hákován. A Robert Rosen může být rád, že z toho také nebylo trestné střílení, ale jen dvě minuty.
15:05'
Z velkého úhlu levé strany zkoušel překvapit brankáře Galimova Simon Bertilsson, což se mu nepovedlo.
14:26'
A celá situace s rozehrávkou následuje i nyní, stejně tak musí Vorobjov za branku v krátkém časovém sledu i potřetí.
14:01'
Hráči Soči, konkrétně Kirill Vorobjov, mají puk za svojí brankou. Domácí jim poměrně slušným napadáním nedávají příliš šancí, jak v klidu rozehrát.
13:02'
Tomáš Hyka má po vstřeleném gólu hodně velkou chuť. Nyní operoval před brankou Soči a znovu se pokoušel o střelecký pokus, nicméně napodruhé na Proskurjakova nevyzrál, tentokrát šla střela z pravé strany přímo do gólmana Soči.
11:13'
Ilja Proskurjakov nyní raději po střele z levého kruhu podržel kotouč a přerušuje hru, čímž následuje komerční přestávka.
10:53'
Poměrně rychle je vyrovnáno. NIKITA TOČICKIJ sebral na útočné modré kotouč, také udělal dva tři rychlé kroky a poté se křížem trefil krásně na vzdálenější tyč. Asistence: David Rundblad, Sergej Šmeljov
10:29'
Útok domácích byl zastaven ve středním pásmu, následně puk za brankou Galimova zastavil Bailen a vyjíždí s ním na rozehrávku.
08:28'
O střelu z levého kruhu se pokoušel Denis Moslajlov, ale byl rychle dojet Borodkinem, který jeho pokus zblokoval. Buly bude před Galimovem.
06:57'
Hra se rychle přesunula před Stanislava Galimova, který bezpečně kryje puk.
06:45'
Následuje první komerční přestávka, po které se bude vhazovat ve středním pásmu.
06:20'
Hosté se nyní usadili na chvíli před brankou Čeljabinsku, ale zatím bez vážnějšího ohrožení branky.
04:49'
Už to mohlo být o dvě branky. Po výborné přihrávce Avcina nabral rychlost Jaroslav Kosov, předjel beky a řítil se sám na brankáře Proskurjakova, který ale jeho pokus vyrazil vedle branky.
04:36'
Zakázané uvolnění po hodně nepřesné přihrávce domácích.
04:05'
Jen něco málo přes čtyři minuty jsme čekali na první branku. Nick Bailen si počkal, až mu z druhé vlny najede mezi kruhy TOMÁŠ HYKA. Poté poslal českému forvardovi naprosto přesný pas, někdejší útočník Vegas si sjel blíže k brance a prostřelil Proskurjakova na jeho pravou ruku. Asistence: Nick Bailen.
03:35'
Stejně tak jako nyní, ale za brankou mají puk hráči hostí.
03:25'
Buly bude probíhat před brankářem Proskurjakovem.
01:45'
Na obou stranách zatím nevidíme žádnou vážnější příležitost, ze začátku se hraje hodně opatrně.
00:01'
Stadionem zní hymny obou týmů, zápas za malý okamžik začne.

Traktor Čeljabinsk: S. Galimov (Fedotov) – Kalinin, Bailen, Borodkin, Šepelev, S. Těreščenko, Karpuchin, Isajev – Sedlák, Hyka, Calof – Karlin, Avcin, Kosov – Thomas, A. Michejev, Osnovin – An. Popov, Tridčikov, Zajcev – Stěpanov.

HK Soči: Proskurjakov (Nalimov) – Bertilsson, Rundblad, Ellis, A. Petrov, J. Alexandrov, K. Vorobjov, Gordějev – Lugin, Archipov, Collins – R. Rosén, Leščenko, Altybarmakjan – Mosaljov, Točickij, Šmeljov – Makarenko, Starkov, Vyglazov – Rybakov.

Rozhodčí: Artur Kulev, Sergej Judakov Ilnur Galimov, Dmitrij Šišlo.
Československá stopa v utkání:
Lukáš Sedlák (CLJ): 47 zápasů, 28 bodů (17+11)
Tomáš Hyka (CLJ): 34 zápasů, 19 bodů (8+11)
Poslední vzájemné zápasy:
Soči – Čeljabinsk 0:2
Čeljabinsk – Soči 2:4
Soči – Čeljabinsk 3:4 sn.
Soči – Čeljabinsk 1:2
Čeljabinsk – Soči 3:5

Ve vzájemném soutěžním utkání naposled vyhrál domácí tým dne 17.11.2016, kdy Soči doma vyhrálo nad Čeljabinskem 2:1.
HK Soči:
Tým z olympijského městečka je na tom sice v tabulkovém postavení lépe, když se aktuálně nachází na deváté pozici v Západní konferenci, jenže co se bojů o play-off týče, je na tom hodně podobně jako dnešní soupeř. Soči totiž má na osmý Nižnij Novgorod ztrátu sedmi bodů, navíc má odehráno o zápas více. V posledních pěti zápasech sice Soči třikrát vyhrálo, ale vždy až na nájezdy nebo v prodloužení. HK je na štíru hlavně v koncovce, 93 vstřelených branek je totiž druhé nejmenší číslo z celé konference.

Traktor Čeljabinsk:
Domácí tým se nachází v současnosti na posledním místě Východní konference a boje o Gagarinův pohár se mu vzdalují. Na osmý čínský Kunlun totiž ztrácí devět bodů, byť má odehrán o zápas méně. Alespoň forma Traktoru v novém roce má vzestupnou tendenci, Čeljabinsk zapsal dvě vítězství a jednu porážku v prodloužení. Domácí tým trápí hlavně obrana, 123 inkasovaných branek je jasně nejvíce v celé konferenci.

Poslední zápasy Traktoru Čeljabinsk:
Kazaň – Traktor 4:3 pr.
Novgorod – Traktor 1:6
Traktor – Omsk 1:5
Traktor – Spartak 2:5.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu nejlepší evropské hokejové klubové soutěže – Kontinentální hokejové ligy. Ta uzavře další týden několika nedělními zápasy a mezi nimi bude i utkání v Ledové aréně Traktor, kde se utká domácí Traktor Čeljabinsk proti týmu z olympijského města HK Soči. Úvodní buly je na programu přesně ve 13 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.