KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Jokerit - 17. prosince 2019   17:30

Dynamo Moskva
52:08' Igumnov (Brjukvin, Alexejev)
1:2
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Jokerit
Jokerit
59:11' Savinainen  (Lehtonen) • 61:27' Lööv  (Norman)
Bočarov (Kuzněcov) – Hietanen, Čajkovský, Ljamin, J. Zajcev, Volkov, Mironov, Grigorjev, Ogurcov – Jaškin, Šipačov, Tarasov – Afinogenov, Polygalov, A. Petersson – Alexejev, Igumnov, Brjukvin – Jefremov, Pankratov, Muranov.
Soin, Hribik – Černyšov, Šišlo
VTB Arena, Moskva
4791 diváků
Jokerit
Kalninš (A. Niemi) – A. Grant, Lehtonen, Lööv, Lepistö, Eronen, Kivistö – O'Neill, Joensuu, Regin – Kontiola, H. Ikonen, Savinainen – Haapala, Moses, Norman – Anttila, Oksanen, Pihlström – Halme.

Statistiky zápasu

Střely na bránu 32:32, vhazování 35:14, hity 7:5, čas v útoku 9:42 – 14:05, vyloučení 5:3, navíc Ikonen (J) 10 minut, využití 1:1.

Československá stopa

Dmitrij Jaškin (DMS) 0+0, 4 střely, čas na ledě 19:21
Michal Čajkovský (DMS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:25
Hokejisté Jokeritu Helsinky i potřetí v sezóně, z toho podruhé v prodloužení, porážejí moskevské Dynamo, na které se bodově dotáhli v tabulce.
V zajímavém, ale dlouho bezbrankovém hokeji, viselo vítězství domácích po faulu na Jaškina a přesilovkovém zásahu Igumnova velmi nízko. V poslední minutě však dynamovské hvězdy nezavezly puk do prázdné brány a vzápětí Jokerit využil power-play zásluhou Savinainena. Druhý gól i bod pak trefil v prodloužení Lööv.
61:27'
Jokerit právě vstřelil branku!
Normanovu parádní jízdu útočným pásmem využil VIKTOR LÖÖV trefou zblízka do odkryté části brány. Asistence: John Norman.
60:29'
Petersson oslovil Mironova, jemuž kotouč na pravém kruhu odskakuje od hole.
60:01'
Jdeme do prodloužení! Třetí část hry na rozdíl od dvou předchozích přinesla góly, oba padly v přesilovkách a domácí musí mrzet ztráta vedení 49 vteřin před sirénou. Vzhledem k vývoji celého zápasu je ale remíza spravedlivá. O držiteli druhého bodu a také průběžného třetího místa v tabulce Západní konference rozhodne prodloužení či nájezdy.
Statistiky:
Střely na bránu 31:32, vhazování 34:14, čas v útoku 9:37 – 13:39, vyloučení 5:3, využití 1:1.
60:00'
59:11'
Při hře 6 na 4 to hosté dokázali. VELI-MATTI SAVINAINEN byl trefen pukem od modré čáry, což dokázal přetavit ve vyrovnání. Bekhendem zády k bráně prostřelil Bočarova mezi betony. Asistence: Mikko Lehtonen.
58:36'
Ani natřikrát nedokázali Šipačov s Jaškinem dopravit kotouč do prázdné brány hostů, kteří hrají 6 na 4.
58:26'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Kirill Ljamin – 2 min., hákování).
58:19'
Oddechový čas pro hosty.
57:27'
Mironov střílí zápěstím z pravého kruhu, vysunutý Kalninš vyráží před sebe a tam se kotouče zmocnili bílo-žluto-červení.
56:56'
Hosté se usadili v útočném pásmu jen nakrátko a zakončit ze soubojů v rozích nedokázali.
55:48'
Zakázané uvolnění Jokeritu.
55:23'
Bočarov zachycuje nahození a rychle rozehrává, Igumnov tentokrát svůj průnik podél hrazení do cíle nedotáhl.
54:10'
Moskvané se zatáhli a nepouštějí soupeře do svého pásma.
52:08'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Reginův hloupý faul na Jaškina domácí rychle trestají. Rychlou kombinaci zakončuje po Brjukvinově zpětné přihrávce nad roztaženého brankáře z pokleku IVAN IGUMNOV. Asistence: Vladimir Brjukvin, Andrej Alexejev.
51:43'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., nedovolené bránění). Dánský útočník nesmyslně zezadu odstřelil hůl z ruky Dmitrije Jaškina.
51:15'
Delší návštěvu helsinského výběru v domácím obranném pásmu ukončuje střelou z pravého kruhu do brankářovy výstroje Ikonen.
49:38'
Obě mužstva hrají v plném počtu.
49:14'
Dmitrij Jaškin si krásnou stahovačkou obhodil obránce a zprava se natlačil do brankoviště, blafákem v pádu však trefuje jen brusle soupeřova brankáře.
48:50'
Hostům se opakovaně daří vyhazovat kotouč za vlastní modrou čáru.
47:55'
Začíná zkrácená přesilová hra Dynama.
47:38'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., nedovolené bránění).
47:12'
Hala tleská domácím hráčům, kteří dobrých 20 vteřin podrželi v oslabení puk na hokejkách. Pak ho ovšem Petersson zbytečně odehrál na zakázané uvolnění.
46:16'
Henrik Haapala převzal krásnou žabičku přes hůl jediného beka a výbornou střelou na zadní tyč prověřil Bočarova. Ten vrhl beton na místo včas.
45:55'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Maxim Afinogenov – 2 min., podrážení).
44:47'
Jokerit šikovně vyhazuje, nejedná se o zakázané uvolnění a přetížená sestava může vystřídat.
44:19'
Nápor Moskvanů sílí, Jaškin si vyhrábl uvízlý kotouč před bránou a pálí nepřesně.
43:43'
Kombinace Dynama kolem dokola útočného pásma, Čajkovského střelu od modré přesměroval lotyšský brankář hranou lapačky.
42:13'
Afinogenov vysunul do jízdy na pravém křídle Peterssona, který z těžkého úhlu vyprášil Kalninšovy betony.
41:24'
Dnešní utkání sleduje 4791 diváků.
40:14'
Lehtonen od modré vyzval O´Neilla, jenž se náhle zjevil sám za zády dynamovské obrany. Z brankoviště však nenašel skulinku v Bočarovově postoji.
40:01'
Ani 40 minut zajímavého hokeje nepřineslo gólovou radost. Ve druhé třetině Dynamo přetočilo hru a získalo mírnou převahu na svou stranu. Oba celky měly dost šancí, ale výborní brankáři zůstávají neprůstřelní.

Statistiky:
Střely na bránu 21:22, vhazování 27:9, čas v útoku 5:55 – 10:18, vyloučení 3:1.
40:00'
39:04'
Jaškin trochu zbytečně sekal do Kalninše, který měl kotouč po Grigorjevově ráně od modré čáry v lapačce.
38:47'
Lööv vyvezl puk přes modrou čáru a předal Haapalovi. Jeho střelu Bočarov jen vyrážel před sebe a musel se ještě ohánět proti Normanovi. Pak se k puku dostal znovu Haapala a až druhou dorážku má brankář Dynama pod kontrolou.
36:26'
Zajcev si za bránou počkal na vystřídavší spoluhráče. Puk se přes Šipačova a Tarasova dostal na modrou čáru k Juuso Hietanenovi, jehož dělovku Kalninš dobře viděl a zasahuje lapačkou.
35:36'
Na ledě zůstal v rohu kluziště ležet otřesený Igumnov, hosté pokračovali v akci a Viktor Lööv střílel do zadního mantinelu. Až poté rozhodčí přerušují hru a povolávají na led lékaře.
34:35'
Šipačov s Jaškinem z rychlého průniku oba mířili jen do obránce, z protiútoku je pískán ofsajd Reginovi.
34:06'
Dynamovci jsou v plném počtu, ovšem oddechnout si mohou až nyní. Z náporu Jokeritu přeletěl puk plexisklo.
33:10'
Domácí vyhazují a mohou prostřídat kvartet na ledě.
32:21'
Obě mužstva hrají aktivně v oslabení, což potvrdil Igumnov pumelicí z mezikruží do povyjetého Kalninše.
31:57'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Daniil Tarasov – 2 min., vysoká hůl).
31:49'
Domácí měli štěstí, že nikým nepovšimnutý Mikko Lehtonen na pravém kruhu nezpracoval prudkou křížnou přihrávku.
31:05'
První formace Jokeritu roztočila i za vyrovnaného počtu hráčů pořádný kolotoč, nakonec Ogurcov tečuje Kivistöho střelu od modré do ochranné sítě.
29:34'
Bočarov za bránou rozehrál puk jen na hokejku O´Neilla, který bekhendem přihrál mezi kruhy do šance Reginovi. Domácí gólman stačil na čáře svou chybu napravit.
28:37'
Vzrušující přesilovka s šancemi na obou stranách je u konce, Pihlström skáče na led.
28:14'
Krásnou přesilovkovou souhru na jeden dotek zakončoval z levé strany Vladimir Brjukvin, ale Kalninš se stačil přemístit a vytěsňuje puk ven.
27:25'
Čajkovský pálí do betonu Janise Kalninše, dorážkou z brankoviště neuspěl ani Jaškin.
27:06'
V oslabení ujeli hosté dva na jednoho, Anttila zblízka tečoval střílenou přihrávku jen do výstroje brankáře Bočarova.
26:37'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Antti Pihlström – 2 min., podrážení).
26:24'
Dmitrij Jaškin střílel z pravého kruhu do vyrážečky, při dorážce byl faulován a domácí brankář Bočarov spěchá na střídačku. V signalizované výhodě hraje Dynamo v šesti.
25:37'
Okamžitě po vyhraném buly vypálil Petersson, lotyšský brankář Jokeritu jeho dělovku chytá.
25:34'
Afinogenov ztratil kotouč při kličce, hostující Lööv jen odpaluje na zakázané uvolnění.
24:42'
Dynamo vyhrálo vhazování před vlastní bránou a Igumnov podnikl brejk přes celé hřiště, z úhlu ovšem nevyzrál na Kalninše.
24:02'
Po Šipačovově šikovné přihrávce zpoza brány pálil z mezikruží Hietanen. Střela vyskočila o Kalninšovo rameno do výšky, padající puk brankář Jokeritu pohotově zachytil.
22:49'
Druhá třetina zatím nabízí opačný obrázek než většina úvodní části. Hraje se pouze jednu bránu Jokeritu, který se teď vymanil z tlaku díky Grantovi.
21:46'
André Petersson si obruslil oblouk až k modré čáře a švihl nepříjemnou střelu, kterou z brankoviště nedorazil do brány Afinogenov.
20:50'
Elitní řada Dynama uzamkla Finy v jejich pásmu. Nápor ukončil silně bolestivý okamžik pro Lehtonena, jehož sestřelil Čajkovský pukem do obličeje. Rozhodčí přerušují hru, na led musel lékař.
20:01'
Žádný gól jsme v úvodní části hry nepřinesli, blíže k němu měli rozhodně hostující hráči, kteří nevyužili dvě přesilovky. Domácí vyrovnali hru až v závěru třetiny.
Statistiky:
Střely na bránu 5:13, vhazování 11:4, čas v útoku 1:20 – 5:46, vyloučení 2:0, bez využití.
20:00'
19:37'
Alexejev vybojoval kotouč v útočném pásmu a z otočky švihem prověřil Kalninše.
18:19'
Najíždějící Lehtonen promáchl O´Neillovu prudkou zpětnou přihrávku a z brejku měli první vyloženou šanci domácí. Afinogenov šikovně nastavil hůl k teči před bránou, trefil však pouze Kalninše.
16:48'
Muranov se vydal odvážně proti čtyřnásobné přesile, ale své letošní body 0+1 nezdvojnásobil.
15:55'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Henri Ikonen – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
15:55'
Zakázané uvolnění helsinského mužstva.
15:35'
Henrik Haapala zpoza brány našel úplně volného Joensuua, který z první zakončoval k tyčce. Bočarov se bleskově přesunul a vyráží.
15:08'
Šipačov oslovil zadovkou na modré čáře Čajkovského, jeho zblokovanou střelu nedorazil z brankoviště Jaškin, který se otáčel za kotoučem.
14:20'
Lehtonenova bomba se od bruslí bránícího Tarasova odráží přes celé kluziště a domácí i toto oslabení přežijí.
13:55'
Obrovský tlak Jokeritu trvá, modrobílí nemohou vyhodit a melou z posledních sil. Lepistö od modré čáry trefuje tyčku!
13:11'
Nepochopitelné selhání Kontioly uchránilo Dynamu čisté konto. Odražený puk po střele od modré našel finského útočníka zcela volného před prázdnou bránou, přesto místo střely ještě přihrával, navíc nepřesně.
12:23'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vladimir Brjukvin – 2 min., podrážení).
11:30'
Za Dynamo rozehrává zpoza vlastní brány Čajkovský.
10:51'
Nápor Jokeritu ještě pár vteřin po vypršení trestu pokračoval, Joensuu dokonce prostřelil postoj domácího gólmana a z brankové čáry puk odpálil Zajcev.
10:43'
10:00'
Moskvané si troufli v oslabení na drzý brejk, Zajcev přihrál zadovkou na levé křídlo a Tarasov mířil do šibenice. Kalninš musel kouzlit lapačkou.
9:28'
Lehtonenova nebezpečná střela švihem přes obránce neprošla za Bočarovovu výstroj a domácí vyhazují.
8:43'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Michal Čajkovský – 2 min., nedovolené bránění).
6:31'
Dynamovci se osvobodili z tlaku, ale jen vyvážejí kotouč za červenou čáru a odjíždějí střídat.
5:39'
Finský celek je zatím aktivnější, po Joensuuově přihrávce do strany pálí do vyrážečky Regin.
4:16'
Jegor Zajcev zezadu vypíchl kotouč Veli-Matti Savinainenovi, který se už napřahoval ke střele. Následně ho domácí zadák vyhazuje na zakázané uvolnění.
3:33'
V pádu nepřekonal Kalninše bekhendem Muranov, z protiútoku končí Lepistöho střela po povyjetí od modré čáry k vrcholu kruhu v lapačce Ivana Bočarova.
2:55'
Ivan Bočarov ustál závar před svou bránou a puk mají na holích jeho spoluhráči.
2:07'
Protiútok Dynama rovněž nevedl ke střele. Maxim Afinogenov hledal prudkou přihrávkou napříč pásmem Polygalova, který těžký kotouč nezpracoval.
1:09'
Oba celky začaly nastřelováním puků, zatím to zvládají bez zakázaných uvolnění. Až po minutě se povedlo usadit v útočném pásmu hráčům Jokeritu.
00:01'
Dozněla finská hymna a domácí fanoušci drží při té ruské nad hlavami modrobílé šály Dynama. V tradičních barvách nastupují oba kluby, Jokerit oblékl bílo-červeno-žlutou kombinaci.

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Hietanen, Čajkovský, Ljamin, Zajcev, Volkov, Mironov, Grigorjev, Ogurcov – Jaškin, Šipačov, Tarasov – Afinogenov, Polygalov, Petersson – Alexejev, Igumnov, Brjukvin – Jefremov, Pankratov, Muranov.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Niemi) – Grant, Lehtonen, Lööv, Lepistö, Eronen, Kivistö – O'Neill, Joensuu, Regin – Kontiola, Ikonen, Savinainen – Haapala, Moses, Norman – Anttila, Oksanen, Pihlström – Halme.

Rozhodčí: Soin, Hribik – Černyšov, Šišlo.
Dmitrij Jaškin (DMS) 36 zápasů / 14+20
Michal Čajkovský (DMS) 36 zápasů / 6+16
Vzájemné zápasy
Oba kluby se letos potkávají potřetí. Jokerit zvítězil v prvním utkání na ledě Dynama 2:1 po prodloužení a na tento úspěch navázal poměrem 3:1 doma.
Jokerit Helsinky (16-4-5-10, 97:91, 8. místo)

Finský klub jde do zápasu se skvělou čtyřzápasovou vítěznou sérií (venku Ufa, Nur-Sultan a Novosibirsk a doma Spartak Moskva), třikrát z toho vyhrál nejtěsnějším rozdílem. Jokerit si výrazně upevnil postavení v postupové osmičce, která se v Západní konferenci rýsuje celkem jasně. Dnes ho v Moskvě čeká přímý souboj o třetí místo, na Dynamo ztrácí pouhý bod a má dva zápasy k dobru.
Kanadské bodování klubu vede Brian O´Neill (12+12), hned za ním je ofenzivní obránce Mikko Lehtonen (9+13).
Dynamo Moskva (17-4-4-12, 103:87, 5. místo)

Celek z ruské metropole, tažený nejproduktivnějším duem soutěže Vadim Šipačov (9+30) – Dmitrij Jaškin (14+20), má na začátku prosince poměrně těžký los a válčí se střídavými úspěchy. Z posledních pěti utkání vyhrál v základní hrací době v Jaroslavli a po prodloužení v Nižném Novgorodě, mezitím prohrál v Kazani a v městském derby na ledě CSKA a po návratu na domácí led podlehl po remíze 2:2 na nájezdy Petrohradu.
V kádru Dynama je také nejproduktivnější obránce KHL Juuso Hietanen (12+13).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.